Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 lis 2017, 18:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Jest tyle podobieństw( niemal 100%) w astronomii, mitologii, starożytnych religiach a historii Jezusa.

Jezus ponoć 3 dni leżał w grobie...ciemno było- no w każdym razie nie wychodził- a po trzech dniach zmartwychwstał....tak pamiętam ksiądz mówił( no poprawcie mnie jeśli się mylę ale ponoć ksiądz się nigdy nie myli)

Taki "zbieg okoliczności" że słońce, akurat 22 grudnia, wschodzi w konstelacji krzyża południowego(crux- krzyż, krucyfix normalnie zbiegi okoliczności) ,a podczas swojej 3 dniowej "śmierci" ( przesilenie zimowe) PRZEZ TRZY DNI jest martwe- wizualnie znaczy się- nie wznosi się- nie zmienia kąta, do 25tego. Nie wierzcie na słowo…sprawdźcie sami.

Trzy dni biedaczysko leży w grobie za nasze grzechy(do piekła ponoć zstąpił za nas grzeszników) -a potem CUD !!! zmartwychwstaje – Jezus, tfu, znaczy słonce…. zaczyna w końcu wschodzić o 1 stopień dziennie- coraz wyżej.

Apostołowie- kolejna zbieżność ile ich tam jest ? 12...A ile mamy znaków zodiaku? 12 ? Jestem pewien ze to jakaś machinacja szatańska ale niech mnie ktoś uspokoi i umocni w wierze.

Jezus narodzony z matki dziewicy…to mnie nurtuje bracia i siostry, kolejny dylemat wiary i zbieżność niesłychana( szatan miesza pewnie moim rozumem) Albowiem słońce „rodzi się” na wiosnę, w konstelacji panny..."virgo"-virgin (dziewica po ang.) Swoją drogą - Symbolem gwiazdozbioru panny była kiedyś własnie panna trzymająca dziecko....

Zbiegiem okoliczności NIEMAL WSZYSCY STAROŻYTNI BOGOWIE I BOHATEROWIE MITYCZNI urodzili się z dziewicy :lol:
i wszyscy zeszli do piekła na te 3 dni....
ozyrys, horus, adonis, herkules, Quetzalcoatle( Meksykański UKRZYŻOWANY zbawiciel który poszedł do piekła by zbawić ludzkość.

Może jeszcze przyszpilę przy okazji po kolei komiksowe wersje apostołów(czyli znaki zodiaku) .

Swoją drogą- słońce jest zbawieniem( w pewnym sensie) – zarówno na poziomie fizycznym jak i ducha ale to inna kwestia.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 lut 2016, 16:48 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

angelrage pisze:
Nie wierzcie na słowo…sprawdźcie sami.

Ja tam ci wierzę, czemu miałbym nie wierzyć. :D Właściwie, to nie tyle wierzę, co wiem.

Chciałem tylko dodać do tego co napisałeś, że jak to ci sataniści mają w zwyczaju (odwracają wszystko), odwrócili terminy świąt. I tak Boże Narodzenie mamy na początku zimy, zamiast wiosny, kiedy to powinno się świętować narodzenie, gdyż przyroda się budzi, mamy jajeczka, kurczaczki, króliczki wielkanocne jako symbolikę narodzenia - a tu bach, śmierć na krzyżu i 3 dni w ciemnościach, wyrwane z życiorysu, czyli święto śmierci, ukrzyżowanie człowieka, i nakazanie ludziom czczenie tego makabrycznego obrazu, czyli święto śmierci jakim jest Wielkanoc dali na wiosnę, a święto życia, narodziny Boga na zimę w najciemniejszą i najdłuższą noc. Człowiek, jeden z nas, umordowany, umęczony na krzyżu w każdym domu, jako wizerunek boga, a jakże, przecież każdy jest cząstką boga, wszyscy jesteśmy dziećmi bożymi... Tylko czy takiego boga-mordercy, dzieciobójcy?

Symbol miłości Jezus na krzyżu. Potężny symbol. Nikogo nie dziwi, że składa hołd dla wizerunku zamordowanego torturami człowieka. To tak jakby ci ojca, syna, albo brata zamordowali a twoim potomnym wmówili, że on zginął za twoje grzechy, za świat i kazali ci ten wizerunek trzymać w domu, bić się w pierś moja wina, moja wina... i kalać na kolanach jak niewolnik.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

czy pomieszane? Raczej wciśnięte, tak aby przypasowało ciemnej masie z jednej strony( która i tak kupi każde gówno bez zadawania pytań- wystarczy ze władza powie ze gówno to czekolada i będą wcinać z zapałem) a z drugiej, aby ci którzy pielęgnują prawdziwe znaczenie I MOC tych rytuałów gwiazd i układów, mogli robic swoje.

Osobiście patrzę na to najpierw przez pryzmat astronomicznej historii, etymologi, symbolizmu- i wtedy wszytko gra. Komiksowe interpretację są dla mnie bez znaczenia.

Sama nazwa wielkanocy- easter= ishtar

https://en.wikipedia.org/wiki/%C4%92ostre

Ēostre – anglosaska bogini wiosny, której święto obchodzono w całej Brytanii. Od jej imienia wywodzi się angielska nazwa Wielkiej Nocy (Easter); możliwe że niektóre angielskie obyczaje ludowe praktykowane w okresie Wielkanocy mają korzenie w jej kulcie.

Wielkanoc została przypasowana do chrześcijańskiej bajki (chyba przez konstantyna) aby to fajne święto jakoś usprawiedliwić(tak przypuszczam przynajmniej)

nie mogli powiedzieć przecież tępej trzodzie że bedą obchodzić święto sexu- i to w ostrym wydaniu....orgie rytualne, i takie tam- a tymczasem "pobożna chrześcijańska rodzina" wpiernicza jajeczka, modli się do boga, pomijam ze nawet nie wie do jakiego, myśli sobie że to coś z dzizusem ma wspólnego...

baaaranku bozy który głaaadzisz grzechy...... :lol: :lol: :lol:

Wielkanoc = Babilońsko Assyryjskie święto bogini ishtar,isis.
Bogini sexu i płodności(między innymi). Skąd myślicie wzieły się jajeczka i króliczek :lol:

Obrazek

Obrazek

Cytuj:
Człowiek, jeden z nas, umordowany, umęczony na krzyżu w każdym domu, jako wizerunek boga, a jakże, przecież każdy jest cząstką boga, wszyscy jesteśmy dziećmi bożymi... Tylko czy takiego boga-mordercy, dzieciobójcy?

Krzyż sam w sobie- ma bardzo szerokie, wręcz uniwersalne znaczenie- ale nic wspólnego z "wersją komiksową" zmasakrowanego, wychudzonego gościa przybitego do drewnianego krzyża.

Dzieciobójca to saturn, santaclus, kronos
Obrazek

Zapoznanie się z Kultem Saturna(tu jest 8cz.) JEST BEZCENNE. Dla zrozumienia pewnych rzeczy.

http://davidicke.pl/index.php/artykuly/74-kult-mierci-saturna/

Krzyż to symbol(szczególnie jako svastika) BAZOWA ZASADA, ŻYCIE, WRAZ Z JEGO FIZYKĄ, CENTRUM, RUCH WIROWY, ELEKTROMAGNETYZM, SŁOŃCE, KTÓRE REPREZENTUJE TO WSZYSTKO W SKALI MIKRO.

Obrazek
Obrazek

Jak ktoś powie co to symbolizuje to dostanie batona Mruga

Podpowiem że mają z tym "wszytko wspólne" planety, starego i nowego układu. 3 imiona bogów i trzy "ciała niebieskie" które im odpowiadają.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chrystogram

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

To co pisze angelrage, to wersja New Age o Jezusie.. symbolika stosowana przez KK jest oczywiście zastanawiająca. Ale ja się odcinam zarówno od ruchu New Age jak i od i od instytucji KK, którą btw głęboko gardzę.

Proponuję sięgnąć do źródła czyli Biblii i Gnozy, które przedstawiają Jezusa jako Zbawiciela..
Ciekawy jest tekst: http://gnosis.org/naghamm/sjc.html

Oczywiście ukrzyżowanie za nasze grzechy budzi również we mnie odrazę i w ogóle co za gówniany pomysł. Ale dopuszczam do siebie myśl, że 2 tys lat temu umysły ludzi były mega ciasne, a świadomość tak niska, że jakiego spektaklu oczekiwali i taki też dostali. Bóg mógł to zaplanować wykorzystując archetypy.

Ja do osoby Jezusa nic nie mam, on przynajmniej lubił i cenił kobiety, rozmawiał z nimi pozwalał im nauczać, co w tamtych czasach było niedopuszczalne w społeczeństwie żydowskim. Prawdopodobnie dzięki Jezusowi mogę być dziś niezależna pod każdym względem, tylko czemu to zajęło aż 2 tys. lat?

I nawet dziś wielu mężczyzn deklaruje, że owszem inteligencja u kobiet jest nawet ‘sexi’, jednak gdy przychodzi co do czego, to słowa: ‘masz rację kobieto’, jakoś nie przechodzą im przez gardło. No spoko, nie będę się tym wielce przejmować, z wiatrakami walczyła nie będę..

Odsyłam do Michael’a Heiser’a.
phpBB [video]

Jezus podobno cieszył się, że jest człowiekiem i ma fizyczne ciało, nie wiem z czego się tak cieszyć, mnie to jakoś nie bawi. Ale w związku z tym oczywiście zastanawiam się czy korzystając z „uroków” posiadania ciała bzykał Madzie, czy też stosował abstynencję seksualną. Tego się pewnie nie dowiem. Templariusze zdawali sobie sprawę z takiej opcji.
Załącznik:
Abbey-St-Remi-Mary-Pregnant-statue-wide.gif

źródło:http://www.stclairresearch.com/content/St-Clair-Sinclair-DNA-on-America-Unearthed.html

Są też inne rzeźby przedstawiające podobną scenę wystarczy wygooglować 'Sculptures of Jesus by Ligier Richier'.

Michael Heiser jednak zaprzecza takiej wersji wydarzeń, ale przyznaje, że Madzię Jezus wyraźnie faworyzował i uważał za osobę, której świadomość jest wyjątkowo rozwinięta.

Dla zainteresowanych co Heiser mówi o Jezusie i jego życiu i śmierci można dowiedzieć się z wykładu.
część 1. (pod koniec)
phpBB [video]

a potem kontynuacja w kolejnych częściach.

Generalnie nie interesuje mnie dyskusja na temat Jezusa, każdy ma prawo do własnej opinii, jednak chciałam dodać jakąś przeciwwagę, jako iż uważam, że to forum na to zasługuje.

Część religijna Zeistgeist była wielokrotnie obalana z uwagi na naciąganie dowodów, trochę dziwię się że ta dyskusja nadal się toczy, ale może o czymś nie wiem(?)

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Awatar użytkownika

angelrage pisze:
Obrazek

Jak ktoś powie co to symbolizuje to dostanie batona Mruga

Podpowiem że mają z tym "wszytko wspólne" planety, starego i nowego układu. 3 imiona bogów i trzy "ciała niebieskie" które im odpowiadają.

Sądzę, że tak to się przedstawia:

Isis (Izyda) - Wenus
Horus - Słońce
Seth (Set) - Saturn

Ciekawy materiał niestety bez tłumaczenia:
"Vatican's "IHS" logo: DEEPER Occult Meaning (R$E)"
phpBB [video]

Ciekawe jest co otrzymujemy, kiedy odwrócimy ten symbol:
Obrazek
https://mineyebook.wordpress.com/tag/b-a-r/

Jest to symbol czarnego Słońca, czyli Saturna.

Krzyż to także miecz przebijający H, które oznacza prawdopodobnie m.in. dwa filary, dwie wierze (jak WTC 911, dlatego potrzebne było zburzenie trzeciego budynku (nr. 7 - boski numer), żeby dopełnić trójcę, trójkąt).

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Bonacci twierdzi dla odmiany że co 600lat przychodzi ktoś w rodzaju awatara reprezentującego dany wzorzec astrologiczny jaki dominuje w danej epoce. Zresztą nasze ciała to nic innego jak podzespoły skonfigurowane pod układy planetarne( i gwiezdne) programowanie rezonansem danych struktur- od większych do mniejszych( podlegamy temu w czym się "zawieramy")

Santos Bonacci - Jesus Is Coming!
phpBB [video]

Cytuj:
Ale ja się odcinam zarówno od ruchu New Age jak i od i od instytucji KK

Inne nazwy- ta sama korporacja. Instytucja watykańska, krzyżowcy, templariusze itd.

Jak się przyjrzysz to zobaczysz ze kodowany język jest ten sam - i odnosi się do astrologicznych ( choć nie tylko) kultów starożytności. Natomiast otoczka jest inna- dla każdego coś miłego. Dodać do tego Jeszcze kult bogów- ale w kontekście obcych bytów i mamy niezły bałagan.

heisera oczywiście obejrzę w wolnej chwili- sporo tego :)

Szukać trzeba w dalekiej i jeszcze dalszej przeszłości inaczej będziemy tracić czas na opisywanie "opakowań" tej samej zawartości. Zrozumienie choć ogólnie Astrologi, cholograficzno-elektrycznego kosmosu to mus....

Cytuj:
Sądzę, że tak to się przedstawia:

Isis (Izyda) - Wenus
Horus - Słońce
Seth (Set) - Saturn

Venus i słońce(obecne) pozostały. co do ozyrysa czy setha to się zmieniało. Saturn- ozyrys(kronos) został wykopany z orbity przez Jowisza(seth-zeus) i razem z izydą począł horusa(obecne słońce) które stoczyło walkę z kolei z sethem( jowiszem) i jego też wykopało z nieboskłonu.

Problemem jest to że te żeczy się zmianiały. Dominował saturn, potem jowisz, wszyscy trzęśli portkami bo błyskawice bogów robiły niezłe zamieszanie i chaos. Do tego doszedł jeszcze mars...

Dlatego mówię- kult saturna to baza do wszelkich rozwarzań- inaczej nie da się tego poukładać chronologicznie.

Miecz też się może odnosić do setha- gałązka do venus, a krzyż do horusa(ich syna).

Cytuj:
Krzyż to także miecz przebijający H, które oznacza prawdopodobnie m.in. dwa filary, dwie wierze (jak WTC 911, dlatego potrzebne było zburzenie trzeciego budynku (nr. 7 - boski numer), żeby dopełnić trójcę, trójkąt).

skrzynka batonów w drodze :)

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Przejrzałem kawałek i jak na moje oko dobre opracowanie. Czytać i uczyć się zamiast klepać paciorki :język:

CZCICIELE NIEBIOS GWIAŹDZISTYCH

SŁOWIAŃSKA WIARA PRZYRODZONA

Czyli, o tym jak powstały wszystkie religie nazywane objawionymi, w oparciu o wiedzę ( nie o wiarę) Słowiańskich Czcicieli Niebios Gwiaździstych.

Postawą powstania owych religii była religia wynikająca z wiedzy, której zasadniczym elementem była znajomość mechaniki nieba, a ona mechanika nazywana była ruchami Niebios Gwiaździstych. Ruchy zaś tychże Niebios wynikają z ruchów Naszej Ziemi tako o tym zjawisku rzecze Nasz Mikołaj Kopernik:” COKOLWIEK RUCHOMEGO DSTRZEGAMY NA CAŁYM FIRMAMENCIE, NIE POCHODZI Z JEGO WŁASNEGO JAKOBY RUCHU, ALE WYWOŁANE JEST RUCHEM SAMEJŻE ZIEMI’’. Czciciele Niebios Gwiaździstych nazywali siebie Chrestomatami, co znaczy poszukiwacze wiedzy, zaś nazwa ta posłużyła do utworzenia terminu chrześcijaństwo.
Od czasu kiedy istnieje tzw. historia pisana następuje ciągłe zakłamywanie prawdy o Czcicielach Niebios Gwiaździstych, czyli Słowianach. Wykorzystywanie symboliki Ruchów Niebios w nowo powstałych religiach było niezbędne, ponieważ symbolika Ta zapisana w pamięci genetycznej, dawała podstawy wiarygodności.

B O Ż E N A R O D Z E N I E

Święta Bożego Narodzenia jedno z ważniejszych świąt w całości oparte jest na Ruchach Niebios, o czym oczywiście nie wspomina żaden z odłamów dzisiejszego chrześcijaństwa. Tym sposobem oferuje się wiernym zwykłą nieprawdę . Owe święto obchodzone jest podczas przesilenia zimowego, czyli w czasie kiedy Ziemia w swym ruchu obiegowym znajduje się ponad Równikiem Niebieskim i Niebiosa Północne widoczne są w całej krasie.

Tak więc zapowiedź obecnego biskupa Rzymu Jorge Bergogolio, wynikająca z zamiaru wprowadzenia jakiejś jeszcze bliżej nie określonej uniwersalnej religii ,że Boże Narodzenie 2015 roku może być ostatnim, jest zwykłym pustosłowiem. Święta Bożego Narodzenia są skutkiem położenia Ziemi wobec Niebios Gwiaździstych i wynikają z obliczeń astronomicznych dokonanych przed wieloma tysiącami lat, przez Chrześcijan obrządku Słowiańskiego, czyli przez Chrestomatów. Termin tych Świąt jak i ich obrządek w postaci misteriów został ustalony na wiele tysiącleci przed powstaniem obecnych religii chrześcijańskich. Boże Narodzenie to Małe Dionizje na pamiątkę których na dzień 25 grudnia przypadają imieniny DIONIZEGO. Natomiast Wielkanoc to Wielkie Dionizje. Święto to powinno być obchodzone podczas Równonocy Wiosennej. Równonoc jesienna była świętem obchodzenia Nowego Roku, stąd rok liturgiczny rozpoczyna się w tym okresie. Boże Ciało, święto obchodzone w okolicy przesilenia letniego, w tym czasie oddawano cześć gwiazdozbiorowi Krzyż Południa. Po słowiańsku krzyż to kruch , a idąc dalej kruch to chleb, czyli Boże Ciało. Tak więc po obu stronach kalendarza mamy Boże Narodzenie i Boże Ciało. W czasie Bożego Ciała Ziemia znajduje się poniżej Słońca jest lato, wtedy oddajemy cześć gwiazdozbiorom Nieba Południowego.

Obrazek

Czas Bożego Narodzenia, 22 grudnia położenie Ziemi względem Słońca pokazuje powyższy rysunek. W rzeczywistości mamy do czynienia z górowaniem Ziemi, z którego wynika „dołowanie Słońca”.
W tym czasie Czciciele Niebios Gwiaździstych oddawali cześć Niebiosom północnym, zgodnie z położeniem Ziemi, a dokładnie gwiazdozbiorom, asteryzmom jak też obiektom nieba głębokiego. Całość jak i ciągłość cyklu została bardzo poważnie zagmatwana, jednak na podstawie tekstów tzw. kanonicznych jak i nie kanonicznych czyli: kolęd, pastorałek i opowieści ludowych, a także opowieści religijnych, oraz posiadanej wiedzy historycznej, przedstawię istotę tych Świąt.
Postać Nowo Narodzonego Jezusa uwieczniona jest w gwiazdozbiorze Antinousa.

Obrazek

Obrazek

Powyższe skany przedstawiają wycinki Niebios północnych, gdzie orzeł niesie młodzieńca, bądź małe dziecko. W dawnych czasach był to Gwiazdozbiór Bociana, zwanego z łacińska ciocionia. Bociana, który był świętym ptakiem Pelazgów, a po dziś dzień cieszy się wielkim szacunkiem w Polsce, stąd Nasza legenda o tym, że bocian dzieci nosi. Ponadto sami Pelazgowie nazywali siebie Bocianami – Pelaz-goi , owi Pelaz-goje to protoplaści Hellenów- Czcicieli Niebios Gwiaździstych. Ich wierzenia opisane są w Agronautyce A- Poloniusza z Rodos.

Tak jak powyższy skan winien wyglądać gwiazdozbiór z Antinousem i nazywać się gwiazdozbiorem Bociana i Antinousa.

W bezpośrednim sąsiedztwie na Niebiosach znajduje się gwiazdozbiór Delfina, co oznacza następcę w ciągu rodowym. Po drugiej stronie również w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się wół , który z osłem doglądali Nowonarodzonego.
Aby owo Boże Narodzenie bardziej osadzić w Niebiosach należy przywołać gromadę gwiazd o nazwie Żłóbek w katalogu Messiera oznaczoną jako M 44 ( moje imię 40 i 4), nazywany również „Łóżeczko dziecięce”. Ta gromada gwiazd znajduje się w gwiazdozbiorze Raka, tu konieczne jest dokonanie dygresji, otóż gwiazdozbiór raka jako czwarty z gwiazdozbiorów zodiakalnych odpowiada za rodzinę, oraz matkę, zaś tłumaczenie nazwy „rak-cancer” brzmi „nowotwór”. Czciciele Niebios gwiaździstych gwiazdozbiór ten nazywali skarabeuszem; od tego pochodzi słowo skarb, zaś tłumaczenie tej nazwy Skarabeusz brzmi Dynastia, czyli ciągłość rodziny w linii żeńskiej.

Obrazek

Na Skanie powyżej(tylko taki mogłem zdobyć) przedstawiona jest gromada gwiazd M44 o nazwie Praesaepe, zaś w pobliżu znajdują się dwie gwiazdy o nazwach Asellus Australis, oraz Asellus Borealis, co tłumaczy się jako Osioł Południowy, oraz Osioł Północny. Tak więc nad łóżeczkiem w postaci żłóbka stał wół i dwa osły. Z nimi to spotykamy się w polskich kolędach, śpiewanie tych kolęd jest jak najbardziej uzasadnioną formą oddawania czci Niebiosom Gwiaździstym, w okresie Bożego Narodzenia.
Bez wątpienia Jezus na jednym z osłów występujących w tej gromadzie gwiazd dokonał wjazdu do Jerozolimy.

Obrazek

Tak jak na przedstawionym powyżej skanie winien wyglądać symbol gwiazdozbioru nazywanego rakiem, zaś nazywać się winien Skarabeusz, co tłumaczymy jako Ród-Rodzina czyli Dynastia.
Przesuwając się dalej po Niebiosach możemy odnaleźć dokładne miejsce Bożego Narodzenia. Otóż jak wiemy z różnych przekazów, owo narodzenie nastąpiło w grocie, bo nie było miejsca w gospodzie. I a jakże na Niebiosach znajduje się ;jako tzw. obiekt nieba głębokiego Mgławica o nazwie Grota. Jako ciekawostkę mogę dodać, że Mahomet swojego oświecenia doznał w tej samej grocie jednak według legendy o Mahomecie ta grota znajduje się na półwyspie Arabskim.

Skan przedstawiający mgławicę Sh2 155 o nazwie Grota lub Jaskinia, czyli miejsce Bożego Narodzenia i oświecenia Mahometa. Ten obiekt Nieba głębokiego znajduje się w gwiazdozbiorze Cefeusza.

Obrazek

Skan przedstawiający gwiazdozbiór Cefeusza, czyli Starego poczciwego Józefa, któremu przypisano ojcostwo Naszego Nowonarodzonego. Sąsiedni gwiazdozbiór to Kasjopea obecna w kolędzie ,,Jezus malusieńki’’, jako Niepokalana Dziewica która ,,rąbek z głowy zdjęła’’.

Obrazek

Skan powyżej przedstawia gwiazdozbiór Kasjopei na którym widać jak zdejmuje z głowy przedmiotowy rąbek uwieczniony w Naszej kolędzie, , który posłużył jako kołderka, bądź pieluszka..
Tak to wyjaśniliśmy Narodzenie Boga wynikające z Niepokalanego Poczęcia. W podobny sposób rodzili się Bogowie w innych religiach.
Wracając do Cefeusza z jego imienia skorzystali również ewangeliści nadając go w formie Kefas (Cefas) św. Piotrowi. Od imienia Cefeusza pochodzi również grecki Hefajstos.
Przy omawianiu kolęd należy pamiętać , że większość z kolęd polskich, szczególnie starych tekstowo jest zbieżnych z kolędami śpiewanymi w języku starosłowiańskim w Cerkwi Prawosławnej. Kolędy prawosławne w stopniu znacznie głębszym odnoszą się do zjawisk astronomicznych obserwowanych na Niebiosach w czasie Bożego Narodzenia. Ciekawe skąd prosty lud wiedział o subtelnościach dotyczących gwiazdozbiorów, o czym dziś nie ma zielonego pojęcia duża część światłego społeczeństwa.

Obrazek

Skan przedstawiający Grotę Narodzenia Pańskiego w Jerozolimie.
Jerozolimska Grota nie jest do końca mistyfikacją, ponieważ czternastoramienna gwiazda na posadzce wskazuje na 14 gwiazd ruchu precesji osi Ziemi, których imienny zapis stanowi treść psalmu 23. Pisałem już w wielu innych rozprawkach , że obecnie oś Ziemi wskazuje na gwiazdę Polak- Polaris, zaś amplitudę zerową osiągnie 22.09 2016 roku o godzinie 16,21, to jest na czas równonocy jesiennej. Super dokładny czas równonocy jesiennej wyznaczy położenie Ziemi dokładnie na Równiku Niebieskim, co można zaobserwować na specyficznym oświetleniu piramidy Cheopsa. W tym czasie również nastąpi największe zasilenie Naszej Ziemi energią gwiazdy Regulus nazywanej także Królewiątkiem, oraz gwiazdy Fomalhaut. Ponieważ w tym czasie Nasza Ziemia znajdzie się bardzo dokładnie na linii Fomalhaut, Słońce , Ziemia , Regulus . Ponadto dokładnie w tym samym czasie oś Ziemi wskaże dokładnie na gwiazdę Polak (Polaris).

Takie położenie Ziemi zdarza się raz na 289 800 lat, jest to jedyny moment w położeniu Ziemi wobec Niebios, który nazywa się zbiegiem czasów i winien służyć do rozpoczęcia nowego kalendarza. Taki bardzo dokładny kalendarz opracował na nowo Serbski fizyk Milutin Milankowicz na początku XX wieku i został on przyjęty w kilku małych Cerkwiach Prawosławnych. Z pomocą tegoż kalendarza można bardzo dokładnie wyznaczać czas misteriów i obrzędów, aby naród był silnym i czujnym jak mówił Platon.

Obrazek

Reszta na :http://apokalipsa-eden.bloog.pl/id,353431852,title,CZCICIELE-NIEBIOS-GWIAZDZISTYCH,index.html?_ticrsn=3&smoybbtticaid=6182dd

autor: Tadeusz Prus Mroziński

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Jordan Maxwell The Naked Truth
phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]