Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 11 gru 2019, 7:37

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dzień dobry wszystkim,

Pytanie jak w temacie - czy hirsutyzm da się wyleczyć inaczej, niż depilacją laserową? Od kiedy weszłam w okres dojrzewania (około 10 lat temu) mam problem z nadmiernym owłosieniem całego ciała. W tym czasie wykonałam dziesiątki badań na wykazanie podwyższonego poziomu męskich hormonów itp, jednak badania nigdy nie wykazały odchyleń od normy.
Choruję na niedoczynność tarczycy i hashimoto od 5 lat. Od 3 miesięcy leczę się płynem lugola pod okiem lekarza i tarczyca reaguje dobrze. Oprócz tego - pół roku temu zrobiłam analizę pierwiastkową włosa i suplementuję się pod tym kątem.
Poza hirsutyzmem, zmagam się jeszcze z trądzikiem i wypadaniem włosów (wszystkie problemy powstały w tym samym czasie). Jednak wypadanie włosów czasem udaje mi się okiełznać, a na trądzik bardzo pomogła mi suplementacja srebrem i złotem. Tylko na hirsutyzm nie pomogło nic, odnoszę wręcz wrażenie, że jest coraz gorzej.
Bardzo proszę o pomoc Smutny

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 sty 2016, 13:28 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

W przypadku Kobiety jest to przykre,męczące.
Nie wiem czemu ,ale do głowy mi przyszła taka myśl [ot,sugestia]-skóra jest trzecim płucem-to wg Medycyny Chińskiej,ale nie mam pojęcia jak to ugryźć w tego typu przypadkach jak Twój,a już jak to powiązać z hormonami to już bardziej jakiś dla każdego [każdej] z osobna wątek bardziej oddzielny niż wskazujący przyczynę i skutek uniwersalny dla wszystkich.
Piszesz,ze od lat jest to problemem i mam nadzieję ,że te stronki już Ci są znane:

http://zielonyzagonek.pl/hormonalne-abc/

https://hipokrates2012.wordpress.com/20 ... e-hormony/

http://targsmaku.pl/gotowanie/sztuka-ku ... 34017.html

http://www.hirsutyzm.fora.pl/leczenie,4 ... ,1132.html

Może Koledzy coś dopomogą,oprócz samych tych linków i tam zawartych info
-
Cytuj:
Nadmierne owłosienie. Przed tym problemem stają przede wszystkim te panie, u których nadnercza i jajniki produkują zbyt dużo testosteronu. Włosów przybywa wówczas na nogach i rękach, więc często trudno nadążyć z ich depilowaniem. Czasami zaczynają one rosnąć również na brodzie, klatce piersiowej, a nawet brzuchu czy piersiach, czyli w tych miejscach, w których zazwyczaj owłosieni są mężczyźni.

http://czaryzdrowia.blogspot.com/2012/0 ... obiet.html
=
Cytuj:
Sok z glistnika na dolegliwości skóry
Wrzucić do sokowirówki kilka garści listków, łodyżek i kwiatów. Uzyskanym sokiem smarować chore miejsca na skórze, pozostawić na kilka godzin, potem przemyć chłodną wodą. Pomaga to także przy nadmiernym owłosieniu skóry.

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... ia-treben/
Pozdrowienia :uśmiech:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Trudno trafić bezbłędnie z tego powodu właściwym będzie naprawić kilka spraw jednocześnie.
Nie wiem jak wypadły badania hormonów przysadki ale zakładam, że dobrze skoro jesteś pod opieką lekarza.
Zapoznaj się z tematem oleje-tloczone-na-zimno-t15305.html
Dodatkowo suplementuj magnez, cynk, witaminy B najlepiej jakiś kompleks, oraz cholinę może być ta w lecytynie. Po takiej suplementacji kwasy tłuszczowe będą lepiej przyswajane.
Możliwe, że trzeba poprawić procesy metylacji, a to najlepiej zrobić kwasem bursztynowym i N-acetylocysteiną. Procesy metylacji są niezbędne do zapobiegania ekspresji genów czyli ich modyfikacji. Moim zdaniem możesz mieć ten problem.
Kolejna sprawa to kompletne wyeliminowanie z diety pszenicy, a jeszcze lepiej byłoby zrezygnować ze wszystkich nowoczesnych zbóż na rzecz tych starożytnych odmian takich jak samopsza, płaskurka i kamut.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dziękuję za odpowiedzi Mruga

W zeszłym roku odstawiłam zboża na parę miesięcy i widziałam rezultatów, ale może próba za krótko trwała. Zapoznałam się z tematem metylacji i mutacji genów i myślę, że możesz mieć rację. Większość objawów się zgadza. Gdy odebrałam wyniki badania włosów to bardzo zdziwił mnie niespodziewanie wysoki poziom miedzi, który widzę na liście symptomów.

Z tymi nadnerczami może być coś na rzeczy, ponieważ całe życie mam problemy z wczesnym wstawaniem i zmęczeniem w ciągu dnia. Normalnie budzę się około 11. Co prawda jeszcze nie pracuję i nie muszę wcześnie wstawać, ale czuję, że nie będzie mi łatwo w przyszłości :D
Pomiędzy 13 a 18 rokiem życia leczyłam się z powodu zaburzeń miesiączkowania, brałam wiele rodzajów tabletek antykoncepcyjnych i innych, które miały mi pomóc. Nie dość, że nie pomogły na cerę itd, to nawet nie uregulowały cyklu. Postanowiłam sama je odstawić i od tej pory miesiączkuję regularnie, jak w zegarku - magia :)
Między 19 a 21 rokiem życia brałam leki antydepresyjne. Później też sama odstawiłam, bo nie czułam, żeby dobrze na mnie działały.
Z leków biorę tylko Euthyrox (37.5), ale cyklicznie zmniejszam dawkę.
Tak jak pisałam wcześniej - uzupełniam niedobory minerałów (selen, jod, cynk, magnez, krzem, bor, mangan, chrom, srebro, złoto), biorę duże dawki wit B, betainę, poziom wit D3 - 45. Staram się nie stresować i nie przemęczać. Nie palę, nie piję kawy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]