Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 gru 2019, 3:31

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Bo nie wiem za bardzo o co chodzi? Ludzie latają z drzewkami, jakieś zwiększone zakupy, więcej potraw szykują, na ulicach podejrzane pustki...?

Coś mi umknęło podczas zgłębiania tematów plejadiańsko, kasjopejańsko, antyNWO - reptiliańskich????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

POZDRO DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW DAVID ICKE PL OD MIKOŁAJA NIE CAŁKIEM ŚWIĘTEGO :D

I LOVE YA ;) :D

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 gru 2009, 13:13 
VIP Member
Awatar

Ta, Jezus malusieńki się urodził.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

phpBB [video]

Aya Sophia pisze:

Jako moderator forum Religia / Wiara / Kościół powinienes wiedziec, ze narodzi sie jutro ;)

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Zacznijmy od tego ze Jezus ponoc wcale sie w grudniu nie urodzil a dzisiejsze Boze Narodzenie to nic innego tylko swieto Sol Invictus :)

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Awatar użytkownika

Wszystkiego najlepszego z okazji świąt choinki i prezentów życzę wszystkim którzy tych świąt nie obchodzą :D

Na tym właśnie polega pułapka posługiwania się słowami – odrzekł z przekonaniem. – One zawsze sprawiają, że czujemy się oświeceni, ale kiedy zwracamy się ku rzeczywistości, za każdym razem nas zawodzą. W końcu stajemy twarzą w twarz ze światem tacy sami jak zwykle, nieoświeceni.
Fragment książki: "Opowieści o mocy" - Carlos Castaneda

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

phpBB [video]

Dla tych którzy pomimo wszystkiego chcą się wkręcić w świąteczną atmosferę lub klimat piosenki :P :roll: :twisted:
A tak naprawdę ludzie w święta odczuwają pustkę (wewnętrzną)? przynajmniej tak to odbieram z otoczenia ...

Obrazek

w 2012 będzie 20 lat jak nie obchodze świąt-wiedza zobowiązuje :hejka:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Ja natomiast składam życzenia Wszystkim i tym samym dołączam się do tych życzeń co dla Was są zamieszczone już od kilku dni tutaj na forum :

http://davidicke.pl/forum/wi-teczno-noworoczne-yczenia-2009-2010-t1299.html

A i mój awatar - dzisiejszy mówi : Wesołych Swiąt dla Całej Polski i świata.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Nie wiem jak wy ale ja jakoś nie czuję tych świąt, jak również wewnętrznej potrzeby obchodzenia tych świat, czy jest ze mną coś nie tak?? :roll: Mimo wszystko życzę wszystkim Wesołych Świąt :hejka:

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Dlla mnie osobiscie te święta od jakiegoś czasu są okresem wspominania/refleksji nad postacią Wielkiego Nauczyciela i nad naukami które głosił.

Zyczę każdemu z Was, aby ten okres świąteczny przyniósł Wam to, czego od niego oczekujecie :hejka:

Awatar użytkownika

Mimo wszystko każdy może wynieść z tego okresu to co dla niego jest dobre, czy ktoś jest wierzący czy nie wierzący... itp. Do pracy zwykle się nie idzie, jest super rodzinna atmosfera, ludzie są dla siebie mili, wspólny posiłek czy choćby dla niektórych po prostu przebywanie ze swoją rodziną – jako ze się ma dużo czasu. Każdy może coś dobrego dla siebie znaleść jeśli tylko chce. A taki długi week-end tez można przecież rodzinnie – sportowo wykorzystać. Ja widzę same pozytywy, zresztą ja chyba zawsze widzę same pozytywy ;)

Nie doceniacie pewno tego bo macie to na co dzień - a ja nie. I rodziny tez nie zobaczę, bo jest oddalona o tysiące kilometrów.

a więc wszystko jest ok kochani konsumenci

komandos pisze:

...my przynajmniej dostaniemy prezenty a Ty guzik dostaniesz :D

Awatar użytkownika

życze wszystkim szczesliwego zimowego przesilenia, pozdrawiam i ściskam wszystkich kochanych forumowiczów, szczególnie naszego Mikołaja, chociaż nie przyniósł w tym roku prezentów /jak mogłeś??/ :D .

Mason33 pisze:
Aya Sophia pisze:

Jako moderator forum Religia / Wiara / Kościół powinienes wiedziec, ze narodzi sie jutro ;)

Raz że oczywiscie żartowałem, dwa - zgodnie z wykładnią chrzescijańskiej (tfu!) ortodoksji narodził sie w Wigilię, tj noc poprzedzającą 24 grudnia. Zapewne we wczesnych godzinach rannych :D

Awatar użytkownika

Mason33 pisze:
komandos pisze:

...my przynajmniej dostaniemy prezenty a Ty guzik dostaniesz :D

:lol: :lol: :lol:

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

Awatar użytkownika

hehe... spokojne święta - tylko nie wiedziec czemu wszyscy dookoła cały dzien latali jak poparzeni ;)
coś z nimi jest nie tak - może dlatego, że są tak wypchane tym całym szaleństwem sklepowo-marketingowym.

o życzeniach już pisałem, mam tylko nadzieję, że się nie spełniają, bo mnie rodzina życzyła "rozumu", znalezienia sobie "normalnej pracy" i powrotu na "racjonalne ścieżki myślenia" ;)
pozytywem w tym wszystkim było chyba to, że mnie moja chrzestna nazwała z przymróżeniem oka rozbójnikiem, co ma jednak bardzo głęboki sens w odniesieniu do reszty życzeń - chyba mnie uważają za outsidera :mrgreen: albo innego wariata, co mi troche schlebie :wacko: ;) :lol:

Awatar użytkownika

Cytuj:
o życzeniach już pisałem, mam tylko nadzieję, że się nie spełniają, bo mnie rodzina życzyła "rozumu", znalezienia sobie "normalnej pracy" i powrotu na "racjonalne ścieżki myślenia"

Rozumu, rozumu i jeszcze raz rozumu życzył mi tata 8-) No i byłem dzisiaj na pasterce bo inaczej było by nie miło w domu, nie miałem siły dzisiaj się kłócić. Nie ma jak wymuszone święta... ach ta atmosfera :!:

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich, a szczególnie tych którzy muszą się dostosować wbrew swojej woli do tych świąt.

Na tym właśnie polega pułapka posługiwania się słowami – odrzekł z przekonaniem. – One zawsze sprawiają, że czujemy się oświeceni, ale kiedy zwracamy się ku rzeczywistości, za każdym razem nas zawodzą. W końcu stajemy twarzą w twarz ze światem tacy sami jak zwykle, nieoświeceni.
Fragment książki: "Opowieści o mocy" - Carlos Castaneda

trzysz pisze:
... mnie rodzina życzyła "rozumu", znalezienia sobie "normalnej pracy" i powrotu na "racjonalne ścieżki myślenia" ;)

:lol: 8-) :ninja: :wacko: :king: :bangheadwall: :so: :drugged:

Skąd ja to znam :roll: :lol:

Zazwyczaj jednak to ja życzę innym (w swoim otoczeniu) nabycia tej cennej umiejętności czyli praktycznego wykorzystania szarych komórek :D

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Ja zupełnie z innej beczki.
Nie wszyscy ulegają radosnemu nastrojowi.
„Boże Narodzenie” to okres kiedy najwięcej osób (według policyjnych statystyk) odbiera sobie życie. Najczęściej są to ludzie z różnych przyczyn samotni. Ich psychika nie wytrzymuje nagonki mediów, kościoła i znajomych mówiących, że wigilii nie można spędzać samotnie, że to coś złego i koniecznie trzeba zrobić najazd na rodzinę. Wcześniej należy oczywiście kupować jak najwięcej i zgodnie z nachalnymi reklamami (na co nie każdego stać). Ludzie często ulegają takiemu długotrwałemu (bo zaczyna się już zazwyczaj po 1 listopada) praniu mózgów. Czują się gorsi i bezradni nie mogąc dogonić większości. Zrezygnowani, poddani presji i osamotnieni w tym dniu, nie mając wizji na przyszłość i chęci uczestnictwa w wyścigu szczurów odbierają sobie życie.

Osobiście, jak to powiedział dzisiaj w Dobranocce smerf Maruda – nie cierpię świąt!!! Dla mnie to takie sztywne i zakłamane okazywanie sobie miłości na rozkaz w rodzinie przez 3 dni w roku i życzliwości w pracy na kilka dni przed wigilią. Mam nieuleczalne uczulenie na udawanie :wacko: .
Poza tym zawsze pamiętam o samobójczej śmierci Tomka Beksińskiego (chyba większość Forumowiczów wie kim był). Dzisiaj właśnie mija 10 lat, a ja mam ochotę włączyć radio. Ciekawe jakiej muzyki teraz słucha.

Żeby nie było tak poważnie, fragment Monty Python’a dla osób dorosłych o mocnym żołądku, idealny na świąteczną ucztę przy stole :) .

http://davidicke.pl/forum/monty-python-grubas-t1339.html#p12406

Czy zjedliście świąteczny opłatek? :shock: :lol:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

witam wszystkich-tych co wierzą,tych co nie obchodzą i tych co obchodza swieta.Ja osobiście mam jak zawsze wigilie-tzn. posilek o zwiekszonej ilosci dań,lamanie sie opłatkiem itd.
Ale mam luzne pytanie. Idąc wczoraj obok koscioła,przy którym mieszkałem cale moje dzieciństwo i jeszcze wiecej,zerknąlem na niego jak zwykle,tylko ze tym razem zobaczyłem maly witraż,wsrod wielu witrazy w tym kosciele.Jest on mały,chyba najmniejszy ze wszytkich, nad glównym wejsciem,a przedstawia niemal kopie czubka piramidy ,jak zdjedy z 1$,czyli trojkąt z okiem w srodku. :? czy ten symbol znaczy coś w kosciele katolickim?z tego co pamietam,bylo cos w biblii o krzaku gorejacym ,a nad nim tojkat z okiem,ale moge sie mylic. :|

Awatar użytkownika

Czesto w przedstawieniach chrzescijanskiego boga widac dziadka ze swiecacym okiem nad glowa, lub samo oko, symbolizujace wszechwidzacego.
Obrazek

Witraze koscielne -

Obrazek
Obrazek

Watykanska plaskorzezba -
Obrazek

Katedra Santiago -
http://travel.webshots.com/photo/1475786219079750116jlzLxH

I znow Watykan -
Obrazek

Tu znalzlam ciekawe zdjecie jakiegos kosciola w Zamosciu ktory na okazje odwiedzin papieza tak oto sie wystroil -
Obrazek

Kosciol w Pradze -
Obrazek

Rosyjski kosciol ortodoksyjny -
Obrazek

KK -
Obrazek

Kolejny witrazyk -
Obrazek

Warszawski kosciol -
Obrazek

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

phpBB [video]

Awatar użytkownika

hahaha zabawny jest ten filmik naprawdę :D

Awatar użytkownika

Aya Sophia pisze:

:D dobre , a poza tym to rzeczywiscie ciezko zrozumiec jak to sie radowac swietami..
skoro wszystkie moje komorki szare mowia ze kazdy dzien kazda chwila naszego zycia
powinna byc przepelniona radoscia miloscia i szczesciem .

Bo niby jak... tak nas przyzwyczaili ze mamy byc radosni tylko w nasze urodziny i imieniny
albo swieta ? Ja mowie nie ! I tak mamy tylko tu i teraz skoro przeszlosc juz nie istnieje
jest tylko obrazem wrzuconym do naszych umyslow a przyszlosc sie jeszcze nie zaczela :)

Pijac wodke wczoraj z lokatorami zastanawialem sie czy odnajde cos pozytywnego w tych
swietach i scenariuszu wg ktorego sie odbywaja.. i jedna rzecz wylapalem ze jedynie moge
sobie przypomniec historie (podana nam) Jezusa, jak byla ciezka itd ale idzie mimo to pozostac
przy swoich zasadach i ideach i wg nich zyc .

Tak samo zyczac komus (wesolych swiat zdrowia oraz szczescia) musialbym zakladac ze tak
nie jest ... ze w tej danej chwili tego nie maja :) wyobrazcie sobie teraz jak sie glowilem co by
tu ludziom napisac w odpowiedzi na ich zyczenia :roll: :D

Awatar użytkownika

Myślę sobie tak.
Gdy juz wygramy cokolwiek miało by to znaczyć, było by warto pozostawić te święta w jakiejś formie.
Ja proponuję dzień nienawiści i tak jak teraz wszyscy wysilamy się na bycie miłym wobec wszystkich, tak później w ten jeden wyjątkowy dzień pójdziemy do pracy(szkoły) jednocześnie wysilając się na ... ;)
wszystko rzecz jasna ku pamięci minionych dni :twisted:

Więc życzę wam wszystkim abym kiedyś tam mógł wam życzyć hmmm no włąśnie czego, sam się w tym pogubiłem :drugged:

Awatar użytkownika

MRozbicki pisze:
Hej a dzisiaj jakieś święto jest w ogóle czy co?

Miało być dowcipnie, a wyszło cokolwiek nihilistycznie, w stylu Urbana.

Są różne powody, dla których ludzie czują sentyment do Świąt nazwanych Bożym Narodzeniem i na ogół nie są one natury religijnej. Rodzinne tradycje, wspomnienia z dzieciństwa, symbolika choinki, zamiar spędzenia czasu w gronie rodziny czy znajomych. Z tego nie wolno kpić, jeżeli to Forum ma reprezentować wyższy poziom duchowy.

Święta obchodzone w okresie przesilenia zimowego, mają wśród ludów indoeuropejskich charakter archetypowy, związany z symboliką zwycięstwa światła nad ciemnością. Dotyczyło to w równym stopniu starożytnego Rzymu, jak i Słowian. Chrześcijaństwo dokonało jedynie zawłaszczenia symboliki tego okresu przez sztuczne ustalenie urodzin Jezusa w dacie, która pozostaje w sprzeczności z przekazami ewangelicznymi, gdyż wtedy nawet na Bliskim Wschodzie nie wypasa się bydła.

Oczywiście, dzisiaj mało kto zastanawia się nad rzeczywistym sensem tych Świąt, ludzie reagują na sygnały o nadchodzących Świętach na zasadzie psów Pawłowa, myśląc głównie o zakupach i być może to zjawisko chciał Mikołaj ośmieszyć, ale ja odebrałem to jakoś tak niezbyt sympatycznie i przypuszczam, że nie jestem w tym odczuciu odosobniony. Pozwólmy zatem ludziom w spokoju przeżywać te Święta, choćby zewnętrznie miały one tylko charakter handlowo-dekoracyjny. Na pewno mają one również indywidualny wymiar wewnętrzny - to też jest forma duchowości, którą należy uszanować.

Awatar użytkownika

Easy Rider - take it easy ;), nikt sobie nie kpi tylko żartujemy...

Awatar użytkownika

alijaa pisze:
Easy Rider - take it easy ;)...

Easy to ja w ogóle jestem, ale jeżeli chodzi o czyjeś uczucia - jestem bardzo ostrożny.
Nie doszedłem jeszcze do tego stanu, aby motywowana wegetariańsko empatia do zwierząt zdominowała moją empatię do ludzi.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]