Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 lis 2017, 3:02

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator

Istoty które pojawiły się Abydos po przejściu przez Egipskie Gwiezdne Wrota.
Brzmi i wygląda znajomo ?

Obrazek

Obrazek

Wkrótce przetłumaczę filmik o tym.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 maja 2009, 14:58 
VIP Member
Awatar

no to trzymam kciuki, co byś szybciutko przetłumaczył
:)

Administrator
Administrator

Okazało się że są dwa artykuły które zmierzają do wyjaśnienia czym rzeczywiście jest symbol Piramidy z Okiem.
To ma związek z tym filmem.

Administrator
Administrator

phpBB [video]

Administrator
Administrator

Oto nasza pierwsza rekonstrukcja tych istot z Abydos.
Rysunek mojego brata Łukasza.
Obrazek

Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Co do "oka Horusa", pozwolę sobie przekleić mój post z prawda2. Niech oprócz "gwiezdnej", starożytnej sygnifikacji objawi się również znaczenie i historia tego symbolu w czasach nowożytnych:

Cytuj:
Co ciekawe, pierwszym "zachodnim" przedstawieniem oka Horusa (lub jak to się później przyjęło: "oka opatrzności") była karta tytułowa dzieła Ars Magna Sciendi Anathasiusa Kirchera z 1669 roku:

Obrazek

Najprawdopodobniej stamtąd, poprzez Roberta Moray'a, który był zafascynowanym dziełami Kirchera wolnym masonem ze Szkocji, a panowie prowadzili również zażyłą i bogatą korespondencję, ów symbol trafił na banknot jednodolarowy.

Sam Kircher był Jezuitą (sic!), adeptem i najsłynniejszym reprezentantem Hermetyzmu w poreformacyjnym kościele. Mimo swoich "niepoprawnych" fascynacji, Kircher nigdy nie wszedł w konflikt z Rzymem ani niższą kościelną hierarchią. Sławę wśród wolnych masonów zyskał głównie dzięki badaniom hieroglifów egipskich i dziełom na ten temat wydanym. Lecz zajmował się na iście renesansową modłę również sinologią (nauką o Chinach), medycyną, optyką, filozofią naturalną i oczywiście Sztuką, czyli alchemią. I na pewno jeszcze paroma rzeczami, o których nie pamiętam. Jednak szczególnie upodobał sobie Kircher Egipt, uważając iż jest on kolebką wszystkich religii, a Corpus Hermeticum, jest ezoterycznym wspólnym mianownikiem wszelkiej metafizyki.

Obrazek
Kirchera diagram imion Boga z dzieła Oedipus Aegyptiacus.

Z kolei Robert Moray to postać wielce "zasłużona" dla ruchu wolnomasońskiego - fundator Royal Society w Londynie, znajomy kardynała Richelieu, swoją korespondencję zwykł pieczętować swoim "znakiem firmowym": pentagramem. (nie wiem tylko w jakiej pozycji). Angażował się w (al)chemiczne eksperymenty.

A wracając do "wszystkowidzącego oka", to na karcie Ars Magna Scendi widnieją również "wszystkosłyszące uszy". Nie zanotowałem "wszystkoczującego nosa".
Faktem jest że to jest źródło zachodniego narodzenia się "Oka Horusa".

Lech

P.S. Na diagramie imion Boga znalazłem nawet polski odpowiednik zapisany jako: BOOG. Smile

Ponadto ciekawe jest, iż (jak to ładnie pokazuje filmik Star Gate) "oko Horusa" tożsame może być z "drabiną do nieba".
Poniżej masoński obrazek przedstawiający "schody do nieba", a konkretnie do "psiej" (dlaczego nie gadziej?) gwiazdy Syriusz:
Obrazek

Reasumując pobieżnie można rzeczywiście przyjąć, iż współczesne przedstawienia "oka Illuminati" mają związek lub reprezentują rodzaj "czujnej łączności" z innym obszarem (wymiarem) wszechświata lub rzeczywistości.

Żeby było jeszcze ciekawiej, to Unia Europejska przyjęła jako swoją "maskotkę", dziwną, niebieską istotę o imieniu Syriusz. Przedstawienia owego "Syriusza" skierowane są do dzieci, a właśnie obecnie w przedszkolach całej Polski trwa program edukacyjny zaznajamiający nawet trzylatki z tym dziecięcym "emblematem" UE.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To mój pierwszy post u Redmulca & Co., więc witam wszystkich i życzę przyjemnego lotu. :)
Ja dopiero się rozglądam.

Lech

Administrator
Administrator

@Lech. Świetne opracowanie, bardzo Ci dziękuję :D

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Ciekawe, ciekawe, dziękuję również.
Mam pytanie Leszku: co sądzisz na temat dziwnej ofiary sfilmowanej przez Alexa Jonesa w filmie "Dark Secret Inside Bohemian Groove"? Szczerze Ci powiem, że sam Alex jak dla mnie słabo to tłumaczy (jego ekspert również), gdzieś już to pisałem - mam wrażenie, że Alex sam do końca nie wie z czym ma do czynienia (podobnie z resztą jak ma się sprawa z O. T. O., zakon jest dość mocno demonizowany, przedstawianie go jako satanistycznego przyczółku dla czcicieli złego diabła chyba do końca nie jest ok - jakie jest Twoje zdanie na ten temat?)...
P.S. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!! STO LAT, STO LAT...

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

Awatar użytkownika

Sonial13 dziękuję za życzenia :)

Co do rytuału w Bohemian Grove, to jest to akt absolutnie o charakterze religijnym. Podczas niego uczestnicy zwracają się do posągu słowami: "Sowo, patronie doczesnej mądrości". To pogańska ceremonia ofiarna mająca na celu zapewnienia sobie powodzenia dla swoich ziemskich i doczesnych przedsięwzięć i planów. Pozostaje się tylko zastanawiać, czy owe palny i przedsięwzięcia, które mają na myśli uczestnicy dotyczą ich prywatnego życia i interesów, czy mają "szerszy" zasięg. Być może jedne plany łączą się z drugimi.

W zasadzie co to kogo obchodzi do kogo wznoszą modły tuzy polityki, mediów i finansjery? :) Tym bardziej że jedynie pozorują krwawą ofiarę (co dużo o nich mówi). Wygląda to groźnie i posępnie. Ale czy równie "dziwnie" nie wygląda okrążanie Kaaby przez Muzułmanów, czy cześć oddawana "zmutowanym" (wielorękim i hybrydowym) bóstwom Hinduizmu? A picie krwi i spożywanie ciała Jezusa? Wszak to też spełnianie ofiary (a teologowie twierdzą, że wcale nie jest ono symboliczne i pozorowane).

Najbardziej jednak bulwersujące w rytuałach z Bohemian Grove jest okrycie wszystkiego sekretem i nieprzyznawanie się na zewnątrz do takiej a nie innej wiary. Na zewnątrz ci panowie mają zupełnie inną doktrynę niż wyznają to w rzeczywistości. Ponadto czynią tam rzeczy o charakterze hmmm... magicznym i cholera wie, może rzeczywiście ich skuteczność jest znaczna, skoro to właśnie oni "rządzą" doczesnym światem. Pozostaje jeszcze wiedza powiedzmy - "tajemna", którą z racji swojej starożytnej religii są depozytariuszami - niewiele o tym wiemy, a więcej się jedynie domyślamy. Być może jednak są ci ludzie zwykłymi karierowiczami, którzy "podpisali cyrograf" i teraz muszą wywiązać się z "kontraktu".

Moim zdaniem, ten rytuał może ale nie musi mieć bezpośredniego związku z domniemanym istnieniem "ukrytych panów" czy "czuwających wężowych istot" oraz istnieniem "gwiezdnych wrót". Nie może być chyba również żadnym dowodem w sprawie, a jedynie poszlaką wskazującą na to, iż wyznawcy Molocha dysponują wiedzą, która być może odnosi się do starożytnych, gadzich bogów. A może to nie jest w ich wypadku wiedza, tylko wiara właśnie?

...to tyle, tak "na kolanie" w niedzielne przedpołudnie... W każdym razie uważam, że lepiej samemu się nad tym zastanowić i powęszyć, niż w tej kwestii słuchać wyłącznie komentarzy A. Jonesa.

Lech

P.S. Mam na imię Lech, a nie Leszek (to różnica wbrew pozorom, tym bardziej, że na forum istnieje już user: Leszek :) )

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Miło, że kolega Lech się tutaj pojawił. ;)

Administrator
Administrator

Nowa wersja rekonstrukcji Draco z Abydos.

Obrazek

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Wszędzie widzicie Dracoidów.
A to Insektoidalni turyści.
Nie wiem po co Egipcjanie w ogóle to malowali. ;)
W przeciwieństwie do Feliańskich łowców niewolników (Kult Bast i machlojki starożytności).

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Fuller pisze:
Wszędzie widzicie Dracoidów.
A to Insektoidalni turyści.
Nie wiem po co Egipcjanie w ogóle to malowali. ;)
W przeciwieństwie do Feliańskich łowców niewolników (Kult Bast i machlojki starożytności).

A ty może byś skończył nabijać posty wpisami niemającymi nic wspólnego z tematem?

Administrator
Administrator

Credo Mutwa wspominał że rasa Draco nienawidzi kotów, sprawiają że zaczynają świrować :D

Obrazek

Cytuj:
“Ktokolwiek zabije kota w Egipcie zostaje skazany na śmierć, bez względu na to czy popełnił to przestępstwo umyślnie czy nie. Ludzie zbierają się i zabijają go. Nieszczęśliwy Rzymianin, który przypadkiem zabił kota nie mógł zostać ocalony ani przez Króla Ptolemeusza ani w skutek strachu jaki budził Rzym.” (Diodorus Siculus)

Inną kocią boginią była Mafdet, czczoną pod postacią ocelota. Była tą która niszczy węże.

Obrazek

Rodzina kotów była w Egipcie łączona ze Słońcem. Wierzono, że w nocy bóg słońca Ra przebywa zaświaty w słonecznej łodzi. Jest wtedy narażony na ataki złych duchów pod wodzą węża Apophisa. Wierzono, że pomagały mu lwy, których oczy świecą w ciemności i niejako przywołują dzień.

Lwia bogini Sekhmet przedstawiana jako kobieta z głową lwa uosabiała niszczącą moc słońca. Łączono ją z wojną, walką, polowaniem. Była też boginią zwycięstwa i oczyszczenia.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]