Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 lut 2021, 2:48

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

Proponuje każdemu obejrzeć ten serial. Leciał on kiedyś w połowie lat 90. na Polsacie. Ma tylko jeden sezon. Przyczyną zastopowania dalszych sezonów było "posunięcie się za daleko" w scenariuszu. Proponuje w szczególności obejrzeć odcinek "Who Monitors the Birds".

Fabuła jest w zasadzie prosta, w 2063 roku ziemia jest po III Wojnie Światowej, podczas tej wojny stworzono sztuczną inteligencje, roboty zwane silikanty, po wojnie silikanci zbuntowali się i wypowiedzieli przetrzebionej ludzkości wojnę, podczas wojen z silikantami stworzono tanków, sztucznie wychodowanych żołnierzy, którzy rodzili się w wieku 18 lat w zbiornikach (stąd nazwa tanki) i mieli być mięsem armatnim walczącym z silikantami. Tanki się zbuntowały i nie poparły ludzi. Ogólnie ludzie wygrali z silikantami, a ci porwali maszyny wojskowe i odlecieli w kosmos. Następuje etap spokoju, ludzkość zaczyna kolonizować odległe światy, a tanki nie są popularni w społeczeństwie i są traktowani jak zdrajcy. Nagle ludzkie kolonia zostaje zaatakowana i zniszczona, a statek kolonizatorów zestrzelony. W tym statku leciała dziewczyna Nathana, a jego miejsce w statku kolonizatorskim zajął w ramach politycznej poprawności tank.

Najlepsze zaczyna się później. Okazuje się, że rasa obcych nie zaatakowała niespodziewanie, a w wojnę z obcą rasą wplątała ludzkość jedna zachłanna korporacja dla której chęć zysku była ważnieszja niż ostrzeżenia o możliwym ataku obcych. Obcy nazywani są pijawami, są bardziej technicznie zaawansowani od ludzi, a jakieś 80% starć ludzi z obcymi to same porażki. Nie mamy tutaj jak w StarGate SG-1 i Altantis wielkich, wspaniałych wygyrwających raz za razem bohaterów, gdzie bardziej zaawansowane cywilizacje nie mogły sobie poradzić, a tu nagle prości ludzie z "prymitywną" techniką wyzwalają pół galaktyki z rąk bardzo zaawansowanej techniką. Tutaj w Gwiezdnej Eskadrze ludzie prawie cały czas przegrywają i ponoszą duże straty. Prości młodzi ludzie, nie do końca ukształtowani są rzuceni na front i oglądamy ich zmiany, brutalne zatknięcie z koszmarem wojny. Serial ma genialny klimat i muzykę, a dodatkowo uwypukla rolę chciwej korporacji, która nie cofnie się przed niczym, nawet przed wciągnięciem ludzkości w wojne z zaawansowaną cywilizacją dla chęci zysku. Byłem dzieckiem ten serial bardzo mi się podobał, a teraz kiedy mam 26 lat i rozumiem więcej serial podoba mi się jeszcze bardziej i dostrzegam jego wielopoziomowość i dużo ukrytych treści.

Obrazek

Tutaj jest pilot sezonu z lektorem (tylko pilot jest z lektorem, pozostałe odcinki tylko z napisami). Nie umiem przejść bezpośrednio do odtwarzacza, więc wklejam cały link (nie posądzajcie mnie o kryptoreklame)
http://alekino.tv/gwiezdna-eskadra/s01e01/pilot-czesc-1-3

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 28 maja 2014, 18:31 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

a idź Ty z takim playerkiem :D

w wersja eng jeden odcinek ma ok 43min
2odcinki PL [uploader z rozpędu trącił literówkę]

Gwiezdna Eskarda s01e01-e01e02 pl

w wolnej chwili może to zobaczę,bo zupełnie nie kojarzę [mało oglądam tvzorka]
Gdyby ktoś chciał sobie to na dysku przychomikować to oczywiście wg tej metody:
anyfiles-dailymotion-pobieranie-t13780.html

Mruga

Pamiętam, że serial leciał o godzinie 22 (ino nie pamiętam którego dnia) na Polsacie koło 1996 / 1997 roku, a o 21 przed Gwiezdną Eskadrą leciał Ostry Dużyr i zawsze czekałem kiedy ten "głupi" Ostry Dyżur się skonczy, żeby nowy odcinek Gwiezdnej Eskadry i chyba przez to do dzisiaj nie lubię wszelkich seriali o tematyce medycznej :mrgreen: .

Od tego serialu zaczęła się moja przygoda z sci-fi. Ogólnie to jest on z połowy lat 90. efekty specjalne już nie te, co np: w Avatarze, ale nadrabia fabułą i treścią. Jest pare dennych odcinków, ale całościowo robi bardzo pozytywne wrażenie. Pokazuje brutalność wojny, a w zasadzie to jej bezsensowność (tej wojny wywołanej przez konflikt interesów pewnej korporacji z rasą obcych i ich niby niespodziewanego uderzenia) i chciwość korporacji. Jest tam dobrze pokazana medialna papka i propaganda, że trzeba stanąć w obornie planety i ludzkości, bo zostaliśmy brutalnie zaatakowani bez ostrzeżenia, a z biegiem serialu okazuje się, że było ciut inaczej... Ogólnie nie będę zdradzał wszystkiego. Kto lubi takie trochę mroczne klimaty połączone z militarnym sci - fi i fabułą sięgającą głębiej niż plastikowa opera mydlana to będzie ukontetnowany. Kto nie lubi takich filmów i seriali to dzięki tej produkcji ich nagle nie zacznie uwielbiać, ale moim zdaniem warto zobaczyć, szczególnie warto polecać ludziom mającym w głowach coś więcej niż MTV, buty, torebki, piłkarzy, samochody itd. A na koniec to amerykański serial, więc niestety jest tam sporo amerykańskiego patosu, wszędzie amerykańśkie flagi, ginący ci waleczni amerykańscy wiecy bohaterowie itd. trochę to denerwuje, ale da się oglądać,

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
ukontetnowany

nono słówka niezłe
albo nasz dobroczyńca serialowy jest psychiczny
albo jest niezłą ninją :)

słowotwórstwo na poziomie ultra leśmiana,
zadko spotykane aktualnie w matrixie

w kwestii playerków itp

Kod:
http://www.kinoman.tv/gwiezdna-eskadra/s01e01/pilot-czesc-1-3

http://www.kinoman.tv/gwiezdna-eskadra/s01e01/pilot-czesc-1-3

Kod:

bez adblocka - dodatku do firefox, seamonkey itp nie podchodź!
:)

nie każdy będzie chciał zostać ninją FTP, a tu na luzaku spora część towarzystwa
po instalacji wtyczki całowicie kasującej raklamy zazna zacnego spokoju

dzieki za info, super, nie ma to jak dobry sprawdzony trop
uszanowanie i pozdrowienia dla sf ninja team

Literówka, prawidłowow powinno być ukontentowany, zdarza mi się walnąć parę baboli, nie zaprzeczę. Co do playerków to niespecjalnie jestem w tym biegły, ale widzę są tutaj ludzie bardziej zaznajomieni ode mnie w tej materii i nie muszę wklejać linków, bo potrafią sami znaleźć i nie trzeba im wszystkiego podawać na tacy. To mi się bardzo podoba.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Kontanta nijna ultra mix jest ok, z literówką czy bez. Wszystko jedno.
Retro ultra słowo.
Pasuje do czarnej polewki, i fraku.

Jednostki o nadmiernej kreatywności się tym posługują już jedynie
wbrew zaleceniom edukacji dotyczącym piłowania kreatywności
i biegłości umysłu do poziomu tłoku w maszynie.

Elegancko.

Zaś linki warto wstawiać.
Nie wszyscy wszystko wiedzą, a i jak wiedzą to jest szybciej.

To dodatkowa praca, jednak dla mniej technicznej części czytelników
to ogromne ułatwienie, a czasem w ogóle możliwość.

Współczucie w działaniu. Wysublimowane ale praktyczne.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]