Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 lis 2021, 13:29

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
:buja: :D
phpBB [video]

phpBB [video]

....

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 gru 2011, 10:57 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

BadTeddyBear pisze:
Dzisiejsi gracze przyzwyczajeni do gier HD pewnie powiedzą - "pixeloza" wielkości boiska piłkarskiego, ale ta atmosfera i świadomość traconej 10-cio, albo 20-to złotówki, jak się "zginie" za szybko. Kto grał ten wie co mam na mysli :D

Haha w to byłem kiedyś jednym z najlepszych graczy w Częstochowie :język:
phpBB [video]

Jak widać - aby przejść grę do końca - potrzeba prawie godziny i jednemu właścicielowi salonu gier było bardzo nie w smak że wrzucam żetona i na godzinę blokuję automat :zły: Podkręcił potem poziom na wyższy w nadziei że szybciej się będzie ginąć ale nic nie pomogło. :język:

I Wings of Fury na Amidze - F6F Helcat i po "japońcach" hehe. Dla WoF kupiłem Amigę 500.

Commodore Amiga 500 - jedna gra wprowadziła świat gier komputerowych w nową erę. Co do tego nie można powiedzieć, że to nieprawda. To BYŁ przełom. Gra rozwaliła standardy domowej rozrywki i świat oszalał. Przejść tą grę to było nie lada wyzwanie i pierwszy raz realizm wprowadził na tak wyrazistym poziomie czynnik "psi" ( ze względu na dźwięk i grafikę, klimat ). Ta gra jako pierwsza wywołała zażartą dyskusję odnośnie wpływu na psychikę. Przynajmniej jako pierwsza tak wyraźnie wskazała na problem wpływu gier na gracza i jego doznania. Wcześniejsze dyskusje były tylko sporadycznie związane z przemocą, ta jednak wywołała burzę ze względu na sugestywność i bardzo tajemniczy świat o mrocznym charakterze.

Gra pt. ANOTHER WORLD, rok wydania 1997.

phpBB [video]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Another_World_%28gra_komputerowa%29

Jeszcze mi się przypomniało. Gry rpg mud np. Cygnus, Studnia dusz :D
Kto wie o co chodzi? Jedyną grafiką była grafika podczas logowania stworzona ze znaków, no chyba, że mapy można by podciągnąć też pod grafikę :haha:
Było więcej tytułów, ale już nie pamiętam. Naście lat już w nic nie gram :mrgreen:

Cygnus:
Obrazek

Mapa świata w Studni Dusz:
Obrazek

Ciekawe, czy jest tu ktoś na forum, kto grał w te gry :cooo?: :pisze: :chatownik:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Nowa gra UbiSoftu - całym miastem zarządza jeden system operacyjny, ludzie go hakują, korporacje mają dane na temat każdego człowieka. Szykuje się świetna rzecz, kto nie interesuje się grami, niech chociaż zobaczy intro:

phpBB [video]

phpBB [video]

Entered Apprentice * 1st Degree

Premiera "The Secret World" już 3 lipca :)

http://www.thesecretworld.com/buy/

phpBB [video]

Cytuj:
Akcja The Secret World osadzona jest w „prawdziwym” świecie, w którym trzy frakcje – templariuszy, smoków i iluminatów - walczą z siłami zła.

hahahahahahaha :D dobre

http://www.cdaction.pl/news-27477/the-secret-world-iluminaci-templariusze-i-smoki-zaczynaja-bitwe-o-twoj-portfel-ale-nie-w-polsce-wideo.html

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

phpBB [video]

Homeworld

Sama gra przedstawia historie ludzi wyruszających w poszukiwanie swojego prawdziwego domu z którego pochodzą. Ta gra od pierwszej chwili mnie zauroczyła, wcześniej nie wiedziałem jednak dlaczego. Ta gra przedstawia życie w kosmosie a jakaś cząstka mnie to po prostu pamiętała, widząc to wszystko w grze targały mną dziwne emocje, jak by nostalgia....

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich "strategów" i "taktyków". W październiku wchodzi na rynek
XCOM: Enemy Unknown.

phpBB [video]

Po raz kolejny przyjdzie nam się zjednoczyć i stawić zbrojny opór przeciwko obcemu najeźdźcy.
Zapowiedź wygląda zachęcająco. Czy będzie równie „miodna” jak poprzednie, dość już wiekowe klasyki z tej serii: UFO: Enemy Unknown i X-COM: Terror From The Deep? Zobaczymy po premierze.

Niestety ja już nie „grywam” (chociaż może tutaj się skuszę). Ten rodzaj rozrywki już mnie tak nie bawi jak dawniej.
Pozdro dla wszystkich graczy i na koniec przypominam dwie nierówności matematyczne, których prawdziwość istnienia nie podlega żadnej dyskusji :tak: :

COMMODORE > ATARI
AMIGA > PC
:lol: Mruga

(Niektóre cytaty zostały skrócone)

bobik pisze:
fascynujące historie....tylko czym to się różni od częstego imprezowania,oglądania TV i Tańców z gwiazdami,seriali typu Tylko Miłość,śledzenia meczów piłkarskich,ect,ect....ten cały Entertainment ma nas odciągnąć od istotnych rzeczy,a ci NWO-wcy w tym czasie przeforsują sobie co będą chcieli...no chyba to forum to właśnie miało uświadamiać...zawsze każdy chwali swoje uzależnienia i ich broni,że głupie seriale to ogłupiające dno ale od moich gier komputerowych to się odwal bo to wyjątkowa rozrywka....rząd chce nas wykorzystać ale Harry Potter jest super,tyle w nim podtekstów...TVN nas oszukuje ale seriale na AXN są zajebiste....

czy Wy naprawde nie widzicie że ten cały żydowski popkulturowy cyrk ma coś dla każdego z Was i na każdą okazje...

Dokładnie o to w tym chodzi.

bobik pisze:
Lady GaGa to plastikowa tandeta a Tupac Shakur to dopiero gość i pewnie zajebany przez iluminatów....

Nie wiem, czy napisałeś to na serio. Sądząc po reszcie posta - nie. Tak czy inaczej - nie zdziwiłbym się, jakby Tupac był od początku do końca wypromowany przez iluminatów, a potem zabity, w celu zbicia majątku na jego płytach po jego śmierci. O ile w ogóle umarł. Przecież to samo spotkało Michaela Jacksona, i pewnie też Bigiego, "rywala" Tupaca. Pewnie tacy byli z nich rywale, jak na przykład Kaczyński z Tuskiem. Oficjalnie ze sobą walczą, za kulisami rozmawiają jak dobrzy znajomi. Ciekaw jestem, ile już było sterowanych beefów na scenie rapowej. Przecież hip-hop od początku był (i oczywiście do tej pory jest, co widać po "artystach" pokroju Tedego czy Jay-Z) promowany, i w bardzo dużej mierze kontrolowany przez Iluminatów. W tej sferze nie ma żadnych przypadków, to wszystko jest zaplanowane z zimną krwią.

Ploter pisze:
Co prawda jeszcze nie ma gry gdzie zraniony przeciwnik będzie darł się wniebogłosy z bólu, jak jelita wyleją mu się na kolana. Ciekawe ilu gówniarzy pomyśli zanim wstąpi w szeregi armii, widząc jak jego bohater dostał z "lekkiej pięćdziesiątki" w udo i wydobywa z siebie demoniczne wrzaski. Tu właśnie wkurwia mnie obłuda obecnej cenzury. Obecnie grafika i inne możliwości sprzętowe nie oddają realizmu śmierci.

Przecież oczywistym jest, dlaczego śmierć nie jest oddawana w grach w realistyczny sposób. Tak jak za tzw. "cenzurą", jak i za tworzeniem takich gier i ich promocją stoją Iluminaci. W CoD-ach, Battlefieldach i innym syfie ciało znika po kilkunastu sekundach, snajperka (nawet Barrett M95, który w prawdziwym życiu, o ile dobrze pamiętam, jest w stanie przebić pancerz czołgu) nie odrywa kończyn, mógłbym wymieniać tak bez końca.

To manipulowanie ludźmi, by niszczenie i zabijanie postrzegali jako jakąś sielankę. Później masz w wiadomościach zdjęcia z morderstw popełnionych poprzez UAV, pieprzony helikopterek sterowany joystickiem w bezpiecznej bazie, a ludzie na to w ogóle nie reagują. Jakby to było coś normalnego. Takie są tego konsekwencje, nieprzypadkowo.

To wszystko jest robione, by wmanipulować ludzi w akceptowanie przeszłych, aktualnie trwających i przyszłych wojen, w postrzeganie ich jako coś normalnego i naturalnego, a także by zachęcić graczy do dołączania do wojska. To wszystko się ze sobą łączy, i oddziałuje na siebie nawzajem. Dlaczego? Bo zostało to zaplanowane z zimną krwią.

Na koniec powiem tak... jeśli ktoś czerpie przyjemność z zabijania wirtualnych ludzi na ekranie, to życzę mu powodzenia. Ja trzymam się od takich "rozrywek" z daleka.

Awatar użytkownika

Tak się zastanawiam ilu byłych "SS-manów spod czerwonego sztandaru przeszytego biało-niebieską błyskawicą" zawiało na to forum :lol: :ninja:

Tytuł: GRY !
Polecam dwie niesamowite gry. Gwarantuję, że zarówno mężczyznom jak i kobietom mogą okazać się jako wciągające, absorbujące, wiele wnoszące do życia i na szczęście nie są nasycone agresją aczkolwiek to gry o konfliktach z grupy strategiczno-turowych. Ja po prostu szaleję za nimi !

Na dzień dzisiejszy ich popularność sprawia, że uwielbiają je miliony ludzi i doskonale rozwijają myślenie, kreatywność, wyobraźnię i świetnie eksplorują relację z przeciwnikiem. Zdecydowanie gry, w które powinno się grać z żywym przeciwnikiem, wtedy bezpośredni kontakt z osobą, która może zachowywać się nieprzewidywalnie, wbrew mechanicznemu i bezwględnemu rozumowaniu komputera co często psuje zabawę. Istnieje możliwość wpływania na poziom gracza syntetycznego ale to psuje gameplay. Taki wariant też spowalnia naukę i przedłuża czas gdy osiągamy poziom wystarczający by zagrać z kimś w świecie na niezliczonej ilości serwerów. Istnieją także opcje gry bezprzewodowej !

Przeciwnik średnio zaawansowany potrafi zaskoczyć i to w momentach nieoczekiwanych, częściej niż się wydaje Wersje sieciowe są w wielu mutacjach są dostępne w wielu krajach, wymagania sprzętowe skrajnie minimalne i w nawet każdy komputer jaki kto posiada wystarczy z nawiązką, nawet na telefonach komókowych śmiało można pograć.

Jako że wspomniałem iż są to gry strategiczno-turowe oczywiście może się okazać, że pojedyńcza rozgrywka może wciągnąć na wiele godzin, dni, bywa że tygodni. Do tego gra jest tak uboga w walory graficzne i bardziej nastawiona w odbiorze na samą rozgrywkę, nie jest istotne jakim sprzętem, grafiką i dźwiękiem się posługujemy. Owszem dysponowanie lepszymi "warunkami", lepszą instalacją na lepszym sprzęcie wnosi tylko stylu i smaczku, lecz nie wpływa zasadniczo to na skuteczność i grywalność.

Przestrzegam natomiast, że symbolika, przesłanie, typ rozgrywki oraz jej przebieg, ukryte znaczenia, niewątpliwie szerokie spektrum odniesień do rzeczywistości, wiedzy, rozumowania może mieć niebagatelny wpływ na psychikę i dla wielu bywa powodem do przeżywania frustracji, poza tym wymagają dosyć sporo czasu by oswoić się z zasadami gry, poruszaniem graczem, walkami, taktykami, strategiami a stopień mistrzowski można osiągnąć czasem dopiero po wielu wielu latach.

Gry są ogólnodostępne i stosunkowo tanie. Wielu z was pewnie już w nie grała. Polecam gorąco, gdyż żadne Battlefield, Deus Ex, Assassin Creed czy Wiedźminy, Diablo i Heroes po prostu się nie umywają. Oczywiście to moej zdanie, chociaż Battlefield 3 mnie zaskoczył podobnie jak Assassins Creed. Osobiście ostatnio więcej czasu spędzam na grze z tej samej "wytwórni" tyle, że azjatyckiej, która jest pod względem świata i planszy znacznie większa, ale rozgrywka jest znacznie uproszczona, chociaż wcale nie taka prosta. Obie są niezwykle podobne z racji charakrteru i wykonania oraz typu rozgrywania tur oraz pewnych zasad.

Oto gry które polecam ( screeny z gry ukryte gdyż wiele osób może to przerazić ! ):

SZACHY
Obrazek

i moja ostatnio ulubiona, azjatycka, ma swoją specyficzną polską "lokalizację" !:

GO, w polsce znane jako WARCABY
Obrazek

Mruga

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Ja się zagłębiłem w taka oto grę:
phpBB [video]

Naprawdę miło się spędza wieczory z żoną pocinając w toto. Gra jest bardzo rozbudowana i daje wielkie pole do popisu taktyczno-losowego ;)
Sama podstawowa wersja gry u nas to koszt ok 100zł i da sie tym grać bardzo długo nie nudząc się. A jak sie ogra to można dokupować dodatki ;)
Naprawdę polecam, świetna rozrywka.

PS. Dla zainteresowanych filmik powyżej, oraz jego kolejne kilka części prezentujących w skrócie zasady gry.

HALO 4

Nigdy nie grałem w żadną część z tej głośnej serii na konsolę xbox 360, ale dziś zaciekawiły mnie przedpremierowe informacje na temat czwartej odsłony gry.

Po krótce i nie przedłużając.. wcielamy się znów w kosmicznego Spartiate Master Chiefa, który broni ludzkość przed starożytnym złem, najeźdźcami. Tu parę obrazków tych najeźdźców :).

Obrazek
Obrazek
[img]http://i736.photobucket.com/albums/xx1/nicksoisson0626/character%20renders/16_elitecommander_zpsa4dfd884.jpg[img]
Obrazek

Jak widać, gady, gady i jeszcze raz gady.

Zaciekawił mnie również premierowy trailer w którym jak widać ludzie, stają się super żołnierzami, kolektywnie (jak roboty) puszkując się w futurystycznym pancerzu, zaraz po jakiejś operacji nazwijmy to ulepszającej. Wnioski z tego płynące można wyciągnąć samemu (każdy by chciał być takim super wojownikiem maszyną co nie !? :lol: )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... O376G4tbGM

Motyw obrony może i chwalebny ale zawsze ogarnia mnie niechęć kiedy widzę w tym wypadku ludzi/żołnierzy wykorzystywanych jako maszyny do zabijania przez zapewne otyłych panów w gustownych kubraczkach tudzież garniturach.

Trzeba rozruszać ten temat bo ostatnio pustka :) :jupi:

Fellow Craft * 2nd Degree

HALO to chyba moje ulubione uniwersum. Mam za sobą wszystkie części i z wywieszonym jęzorem czekam na zbliżającą się "czworeczkę". Z tymi gadami w Halo to bym nie przesadzał, bo raczej nie są "gadzie" a i nie są jedynymi najeżdźcami. poza tym gady są wdzięczne jako potencjalne cele naszych karabinków c'nie?;) Polecam tę serię łyknąć w całośći (choć trochę już archaiczna oprawa "jedynki", może dzisiaj troszkę zniechęcać), inaczej nici z zawiłości, ciekawych zawiłości w uniwersum HALO. no i ta muzyka...

phpBB [video]

phpBB [video]

ajajajaja ciarki.

:zakochany: HALO

no i kampanie reklamowe <3

phpBB [video]

Wybacz jeśli coś pokręciłem bo nie jestem w ogóle zaznajomiony z tą serią, a chciałbym... Czy wszystkie części tej gry na xboxa 360 ? Bo tylko tą maszynkę posiadam, a jeśli nei to od której dostępnej najlepiej zacząć jeśli też ma się ochotę pograć w multi troszkę ?

Pozdrawiam !

WaterFlow pisze:
Wybacz jeśli coś pokręciłem bo nie jestem w ogóle zaznajomiony z tą serią, a chciałbym... Czy wszystkie części tej gry na xboxa 360 ? Bo tylko tą maszynkę posiadam, a jeśli nei to od której dostępnej najlepiej zacząć jeśli też ma się ochotę pograć w multi troszkę ?

Pozdrawiam !

Ha! Spotkało Cię niesamowite szczęście w sumie, bo kilka miesięcy temu była premiera HALO Anniversary Edition, czyli "jedynka" z podciągnietą grafiką (silnik HALO Reach) a HALO 2, możesz kupić w wersji XBOX i odpalić spokojnie na swojej trzysta-sześćdziesiątce (kompatybilność wsteczna). A kolejne części sagi wydane były na Xboxa 360. Także uniwersum stoi przed Tobą otworem. Natomiast w kwestii multi - tu chyba najlepiej kupić najaktualniejszą wersję, bo na pewno ma najwięcej userów.

[Youtube]www.youtube.com/watch?v=VAF-sjerQHo[/Youtube]

Także, śmiało możesz zacząć od "jedynki". Chyba tylko wtedy da się tak utonąć w Halo:)

Świetnie ! :) Dziś się wybiorę na miasto i rozejrzę się w takim razie za tą ulepszoną edycją jedynki. Wielkie dzięki za odpowiedź :)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cubik..Rubik... online

http://www.playerstation.info/puzzle/pl ... _Rubik.htm

O wow temat z grami!
Moja lista:
1. Skyrim
2. Dark souls
3. WOW
4. Neverwinter
5. Władca Pierścieni: Wojna na Północy
6. Król Lew
7. Settlers
:)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Gra komputerowa: Świat na Rozdrożu

Zrozumienie obecnej sytuacji świata, tego, jak i dlaczego do niej doszło i jakie mogą być nasze dalsze losy, wymaga powiązania wiedzy z różnych obszarów. Wzrost PKB, dynamika wzrostu wykładniczego i jego przyczyny, rola paliw kopalnych, Oil Peak, demografia, zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza (wraz ze zmianą klimatu), zmiany technologiczne, postawy społeczne, dobrobyt i (hiper)konsumpcja, efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii, energia jądrowa, żywność i wykorzystanie gleb; bioróżnorodność, granice wzrostu, bezpieczeństwo energetyczne i stabilność społeczna to tylko niektóre hasła, które przychodzą do głowy, kiedy staramy się zrozumieć obecną sytuację i ogarnąć jej złożoność i wielopłaszczyznowość. A najważniejsze są powiązania między tymi elementami, ich wzajemny wpływ i logika, którą rządzi się system - oraz punkty krytyczne, które silnie wpływają na jego zachowanie.

Można pisać setki artykułów, można napisać liczącą pół tysiąca stron książkę, ale wciąż będzie to bierne przekazywanie wiedzy i faktów. Ach, gdyby tak zasiąść w "kokpicie" planety i móc pokierować jej losami - zrozumieć, dlaczego w XX wieku zrobiliśmy to, co zrobiliśmy, a także zobaczyć co się stanie w przyszłości, i jaki wpływ na nią będą mieć takie czy inne decyzje. A jeśli coś pójdzie nie tak - wyciągnąć wnioski i spróbować ponownie. I jeszcze raz, aż wszystko dobrze się ułoży. Własne doświadczenie uczy znacznie lepiej niż lektura książek.

Znasz "Granice Wzrostu"? Naukowcy z Klubu Rzymskiego przygotowali model, pokazujący, że wykładniczo rosnący świat, z gospodarką opartą na zasobach nieodnawialnych, znajduje się na kursie kolizyjnym z rzeczywistością, co zakończy się globalną katastrofą. Pokazali też jednak, że świadoma interwencja ludzi w dynamikę systemu może zapobiec temu scenariuszowi.

W ostatnim roku, w ramach prowadzonego z REC projektu 'Błękitny Pakiet', przygotowywaliśmy grę komputerową, którą można postrzegać jako rozbudowany model "granic wzrostu" opakowany w formę gry strategicznej. W ostatnich miesiącach gra była testowana i prezentowana na warsztatach, i jest obecnie gotowa do przekazania jej w Wasze ręce.

Obrazek

Możecie pobrać ją tutaj

Wystarczy pobrać i rozpakować w folderze z prawami zapisu, po czym uruchomić plik WorldAtCrossroads.exe. W głównym folderze gry znajdziesz też instrukcję oraz szybkie wprowadzenie do gry.

Możesz grać rozpoczynając w 1900 roku - zauważając, że zupełnie inaczej gra się Europą lub Ameryką, a inaczej Afryką lub Indiami. Możesz zacząć dziś, próbując wyciągnąć Europę z kryzysu, przed którym stoi. Możesz sprawdzić, czy da się zbudować świat bez paliw kopalnych. Możesz zobaczyć, jak może zadziałać wzrost bazujący na szybkim rozwoju technologii. A może rozwiązaniem jest atom? Jest też scenariusz, w którym musisz zbudować potężną gospodarkę, żeby zniszczyć zagrażającą życiu na Ziemi potężną asteroidę - czy uda Ci się kontynuować wzrost gospodarczy przez stulecia? A jeśli pałasz głęboką niechęcią do rodzaju ludzkiego oraz reszty życia na Ziemi i chętnie byś je eksterminował, też znajdziesz scenariusz dla siebie. Zapraszamy do gry!

Prezentowana na warsztatach gra cieszy się dużym powodzeniem, a porównanie wyników grających różnymi strategiami zespołów daje do myślenia.

źródło:
http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/2539 ... o-pobrania

[czytajcie tam komentarze]

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Mały Felietonik z znaleziony na wykopie Food for thoughts

phpBB [video]

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Aż łezka w oku płynie jak ogląda się takie rzeczy
Legendarne gry lat 90 - Część pierwsza
phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC [letni]