Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 15:43

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

witam. mam problem z grubymi udami ogólnie to mam wagę normalną i wszystko jest ok tylko mam te otłuszczone uda i biodra. są bardzo nieproporcjonalne do figury bo górę ciała mam szczupłą nawet żebra mi wystają. i do tego te uda są zawsze zimne. jem mało bo nie mam apetytu, żadnego skutku nie przyniosły ani diety ani suplementy czy ćwiczenia (to wszystko stosowałam razem) hormony ok także szukam teraz jakiejś przyczyny energetycznej bo wydaje mi się że to jest to tylko nie wiem z czym związana. czy ktoś coś może mi podpowiedzieć na ten temat albo miał podobny problem i sobie poradził? wszyscy mówią żeby zaakceptować ale niestety nie potrafię. po prostu chciałabym mieć ładną figurę i się sobie podobać więc nie jestem w stanie zaakceptować tego mankamentu zwłaszcza że często przez to nie mogę się fajnie ubrać i muszę się ograniczać

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 lis 2015, 15:46 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Witaj! :uśmiech:
coś z tego tematu Cię zaciekawi być może
zaprogramowana-otylosc-t11994.html

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

dar66 ale ja nie mam problemu z nadwagą bo mam wagę w normie tylko chudą górę i gruby dół

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

:hmmm:

Nie wiem jaka jest skala problemu, ale w teorii nie brzmi to jak wynaturzenie.

Kobietom tłuszcz odkłada się w okolicach bioder, u mężczyzn najczęściej jest to tzw "mięsień piwny".

:hmmm:

Zacznij robić trening cardio, biegi długodystansowe powinny wysmuklić nogi. Do tego najlepsza zawsze będzie nieprzetworzona dieta roślinna, zawierająca umiarkowaną ilość tłuszczy. Na takim stylu żywienia nie ma większych problemów z osiągnięciem optymalnej masy ciała.

A jeżeli nie tkanka tłuszczowa - wyeliminuj z diety sól kuchenną na jakiś czas. (Kuchenną to właściwie na zawsze). Może mieć to związek z zatrzymaniem wody w organizmie, tak więc picie czystej wody, może jakieś zioła moczopędne mogłyby coś zmienić w temacie.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

agnieszka28

d66 dobrze podpowiedział- poczytaj. Na forum jest mnóstwo info i trzeba po prostu poczytać, poszukać.

"nadwaga' to pojęcie bardzo ogólne. Jak by nie było masz w pewnych miejscach "więcej"- więc jakbys tego nie nazwała- to jest to "nadmiar" którego się chcesz pozbyć Mruga

Tłuszcz-w tym toxyny mogą odkładać się-z racji np predyspozycji genetycznych- w udach i biodrach, zresztą jest to raczej domena kobiet i nie jesteś sama z tym.

Piszesz o diecie, treningu, suplementach- NIE MA TAKIEJ OPCJI- aby nie działało- jesli były bo odpowiednie.

Tyle razy słyszałem "ćwiczę ale nic nie daje" ale jak zobaczyłem "jak" to wszytko było jasne ...

To samo z dietą - a tą nastaw przede wszystkim na detox- jest mnóstwo info na forum. Podstawa to nawet nie tyle co jeść tylko czego NIE jeść Mruga

Suplementy- przynajmniej te produkowane na potrzeby "odchudzania" to w 99% wyrzucona kasa. Brak często podstawowych minerałów do prawidłowego metabolizmu - a gdy ten jest zaburzony....

Cytuj:
devlieger:Zacznij robić trening cardio, biegi długodystansowe powinny wysmuklić nogi.

Etam panie- szkoda czasu :mrgreen: Lepsze są interwały/ trening interwałowy. W ciągu paru minut można spalić tyle tłuszczu co w ciagu godzinnego "truchtania" czy jazdy na rowerku a do tego nie spalasz mięśni... wręcz przeciwnie, Trening interwałowy buduje siłę, dynamikę i mięśnie jednocześnie spalając tłuszcz - no i hormon wzrostu się wydziela, endorfiny...a potem człowiek "zdycha" -przez chwilę- ale jednoczesnie czuje się świetnie :mrgreen:

wystarczy popatrzeć na wychudzonych ( i często ze zjechanymi stawami) długodystansowców a sprinterów. Oczywiscie interwały jak najbardziej można przełożyć na bieganie - ALE szybkie i dynamiczne( z okresami przerw- stąd interwały). Sprint to chyba jedyne ćwiczenie które angażuje tak mocno całe ciało. i nie ma bata żeby jakis tłuszcz się ostał...

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... dowym.html

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... ycisk.html

Oczywiscie wszystko stopniowo...

Oprócz biegów interwałowych jest jeszcze jedno świetne ćwiczenie full body - stosuję po treningu kalistenicznym. Wystarczy podłoga i niezbyt niski sufit

44 Best Burpee Exercises Ever!
phpBB [video]

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Masz po prostu figurę typu gruszka.

Tak jak mówią poprzednicy: górna część ciała może być bardzo szczupła, za to nadmiar ciałka w dolnych rejonach - sumarycznie możesz więc się wpisywać w prawidłowe BMI, mimo, że dla Twojej figury masz jednak do zrzucenia kilko kilo - właśnie z tych dolnych rejonów... BMI jest bardzo uśrednionym wskaźnikiem i nie można na jego podstawie jednoznacznie wyrokować, czy masz coś do zrzucenia czy nie, bo jak widzisz, są różne typy budowy i każda osoba wymaga indywidualnego podejścia.

Do tego dochodzi fakt, że te rejony są ciągle zimne - tak właśnie jest z nadmiarem tkanki tłuszczowej pod skórą - wolniej się nagrzewa, za to wolniej się chłodzi, gdyż tkanka tłuszczowa dobrze trzyma ciepło.

@angelrage

Ja o tym wiem, ale w tym przypadku bardziej pożądane będzie wysmuklenie niż budowanie siły mięśni :)

Tu i tu spalisz tkankę tłuszczową, ale w przypadku tego problemu, jednak chyba lepiej będzie nie rozbudowywać mięśni ud :) Szczególnie na początkowym etapie.

Intimate Secretary * 6th Degree

Węglowodany są przyczyną odkładania tłuszczu, a nie tłuszcz sam w sobie, ogranicz węgle do 50 gram dziennie, jak organizm się pozbędzie nadmiaru glikogenu z wątroby to nie będzie miał wyjścia tylko zacząć spalać tłuszcz z miejsc gdzie masz go nadmiar.
białka nie więcej niż jeden gram na masę ciała, większą ilość organizm też rozłoży na glukozę.
wywal owoce, cukier i przetwory mączne.
jedz zielone warzywa, jajka i tłuste mięcho, do tego suplementacja jodem i selenem.
po 2-3 miesiącach powinny być już widoczne zmiany.

Obrazek

phpBB [video]

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Tu i tu spalisz tkankę tłuszczową, ale w przypadku tego problemu, jednak chyba lepiej będzie nie rozbudowywać mięśni ud :) Szczególnie na początkowym etapie.

U kobiety wizualnie TYLKO i AŻ się moze wysmuklić - chyba ze będzie ćwiczyła na olimpiadę w podnoszeniu ciężarów 10 lat + genetyka na korzyść testosteronu + doping.

Nie grozi jej nic ponad to.
20 Minute Brutal HIIT Workout for Fat Loss – Burn Calories Fast
phpBB [video]

albo to:
Tabata ★ Best High-Intensity Fat-Burning Cardio Workout (HIIT)
phpBB [video]

Rejony ciala gdzie mięsnie intensywnie pracują są mniej podatne na odkladanie tluszczu- "metabolizm miejscowy". Tylko to musi być dodatkowo trening intensywny i dynamiczny.

sprinterzy vs wyniszczenie organizmu - widzisz gdzies "nadmiar mięśni w udach"?
Obrazek

Obrazek

ale nie ze się czepiam akurat biegania w trybie cardio a tym bardziej maratony...bo nie w tym rzecz.

sugeruję trening z ukierunkowaniem na gimnastykę/kalistenikę, crossfit, yogę- pewne elementy są zresztą połączone. Chciała szybką i skuteczną metodę- to jest to głównie wysiłek- tylko że ODPOWIEDNI

Chcesz spalić tłuszcz + aktywowac metabolizm i mięsnie to HIIT jest idealny.
Belly Fat Burner HIIT - High Intensity Interval Training Workout with No Equipment
phpBB [video]

20 Minute Brutal HIIT Workout for Fat Loss – Burn Calories Fast
phpBB [video]

10 Minute Fat Melting HIIT Bodyweight Workout
phpBB [video]

Po prostu trzeba się ruszać i aktywować na rozne sposoby jak największą ilość mięśni- bieganie to tylko opcja. Cardio jest ok- HIIT bez porownania efektywniejszy- działa na metabolizm komórkowy i ukł hormonalny- także dzień/dwa po treningu organizm dalej jest w trybie "spalania". Tłuszcz spala się także PO treningu - odpowiedniego rodzaju oczywiscie.

Jeszcze jedna przewaga- oddychanie beztlenowe...

Oddychanie beztlenowe = energia z tłuszczów. tylko trzeba się zmusić-

Co to jest HIIT

HIIT, czyli High Intensive Interwal Training to wysoko intensywny trening interwałowy (1 interwał = ok. 30 sekund truchtu i 10 sekund sprintu). Charakteryzuje się bardzo wysoką intensywnością: około 95- 100% tętna maksymalnego przeplatanego z treningiem o niskiej intensywności, na około 65% tętna maksymalnego. Trening ten jest o wiele krótszy od aerobów i dlatego, jak sądzę, cieszy się uznaniem.
Zobacz jak obliczyć tętno na potrzeby ćwiczeń.

Przestrzegam jednak przed odbieraniem tego treningu jako „Wystarczy że poćwiczę na np. orbit reku przez 15 minut” i schudnę. Wygląda to zupełnie inaczej. HIIT, podobnie jak trening aerobowy, musi być odpowiednio wykonany, by przyniósł efekty. W tym przypadku oznacza to, że musisz wykorzystać maksimum swoich możliwości.

Muszę zaznaczyć jeszcze jedno – większości kobiet wydaje się, że ćwiczą z wykorzystaniem maksimum swoich możliwości, a wcale tak nie jest. Wynika to z faktu kobiecej delikatności i nieumiejętności podejmowania maksymalnego wysiłku fizycznego, jak również z lenistwa. Łatwiej jest powiedzieć „Nie mam siły”. Jednak jeśli chciałabyś się zdecydować na taki trening, musisz tę siłę znaleźć. Inaczej HIIT nie zadziała.

Kiedy trening HIIT spala tkankę tłuszczową?
Jak już wiesz trening ten polega na zmianie intensywności. W momencie przechodzenia z jednej intensywności treningu w drugą (czyli z oddychania komórkowego, tlenowego na beztlenowe) powstaje tzw. dług tlenowy, który spala tkankę tłuszczową. Jest to moment objętości tlenu zużywanego na odbudowę warunków fizjologicznych, zaburzonych czasowym metabolizmem beztlenowym. Podczas wykonywania tego rodzaju treningu ważne jest również zjawisko EPOC (excess postexercise oxygen consumption), czyli zwiększone potreningowe pobieranie tlenu.

żródło: http://aktywnosc-fizyczna.wieszjak.polk ... ning.html#

Panowie wy tu rady od strony fizycznej, a gdzie w tym psychologia??

Agnieszka witaj w klubie pani, znam ten problem, aczkolwiek do kształtów J.Lo to mi bardzo daleko :mrgreen:

angelarge super linki podrzuca, kiedyś już też mi doradził jak mam trenować :) i powiem z doświadczenia, jak lubisz z siebie dać 100% pary to będziesz zadowolona z efektu.

Dieta, trening to owszem jest potrzebne, ale tak naprawdę trzeba zdać sobie sprawę po co to wszystko.
Robimy to ponieważ chcemy poczuć się bardziej sexy, bardziej atrakcyjniej, młodziej, albo dlatego ze teraz w modzie jest dbanie o siebie. Jeśli to są powody dla jakiego decydujemy się jakieś zmiany to niestety efekt nie będzie wieczny, bo osiągniemy swój cel, albo po prostu się nam to znudzi i wrócimy do poprzedniego stylu życia.

Większość kobiet(nie twierdzę że ty akurat :!: ) podświadomie sobie myśli tak... odessać tłuszcz z np bioder a szykowność sobie np w biust. Bierze się to stąd że media kreują wielki jędrny biust u kobiet, a nie np. kształtne biodra. W Polsce panuje moda na małe kobietki, czyli kobieta musi wyglądać jak ta przysłowiowa szesnastka. Chodzi mi o to że dużą wagę przywiązuje się do wyglądu i kobiety za bardzo są zakompleksione próbują dorównać trendom medialnym, a nie zadają sobie pytania czemu to robię i po co to wszystko, a to jest droga do niepowodzeń.

Od siebie dodam tyle że najskuteczniejszym sposobem na schudniecie jest duża dawka stresu, w tym czasie potrafię zgubić kilogramy nie robiąc nic dosłownie, powód przestaje jeść i cały czas mam podniesiony puls. Skutki są opłakane bo kończy się to chorobą.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

dziękuję wszystkim za uwagę i odpowiedzi:) aczkolwiek chodziło mi bardziej o przyczyny energetyczne, być może blokady energetyczne? z czym to może być związane?

@angelrage

Trochę wybiórcze te zdjęcia sprinterek.

Allyson Felix biega 200m i 400m jest raczej znana z luźnej techniki niż siły.

A zdjęcie białej sprinterki zostało zrobione od "dupy" strony i pod kątem. Z przodu, oraz kąta prostego - jej uda nie byłyby już tak smukłe.

Nie chce mi się wrzucać zdjęć jamajskich czy afrykańskich sprinterek, ale oboje dobrze wiemy, że byłby spory dysonans pomiędzy nimi, a tym co wkleiłeś.

Jasna sprawa, że żeby osiągnąć taką masę mięśniową potrzeba lat treningów i nie tylko. Niemniej... Nie naciągaj faktów pod teorię.

Obrazek

Tak wyglądają uda sprinterek. Ta po prawej to aktualna mistrzyni świata w biegu na 100m.

Nie jestem zwolennikiem treningu cardio. Chodziło mi tylko o dobór odpowiednich ćwiczeń pod problem. Nie o forsowanie jedynie słusznej formy treningu.

A jeżeli chodzi o stawy... zawsze można wsiąść na rower.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Agnieszka, trudno napisać Ci cokolwiek bo ani zdjęcia, ani przybliżenia swojej diety, osoby, trybu życia, innych dolegliwości... przyczyn może być mnóstwo. Od genów, przez odkładanie wody, źle dobrane ćwiczenia, aż po nierównowagę hormonalną -np przy policystycznych jajnikach rozrastają się biodra i brzuch, chociaż reszta jest chuda. Ehnaton- Faraon też miał babskie biodra przez hormony, chociaż był chudy. Z tym, że przy chorych jajnikach ma się również pryszcze i męskie owłosienie. Beyonce w genach ma szeroką pupę, chociaż gruba nie jest. Możesz mieć lat -naście i wszystko się formuje. Powodów może być od groma...

''przyczyny energetyczne, być może blokady energetyczne? z czym to może być związane?''

...dobry borze. Zamiast iść do lekarze, trenera, zmienić dietę, zacząć ćwiczyć lub się zaakceptować teraz będziecie winy szukać w energii? Sorry, ale no...
...a z resztą :spoko:
Dziecko słodkie :cmok:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]