Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 maja 2020, 6:07

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 wrz 2010, 9:09 
źródło: http://www.globalnaswiadomosc.com/ostrzezeniegolfstrom.htm

Naukowcy: Golfsztrom zanika ! - Ostrzeżenie przed ostrą i długą zimą

Obrazek
Naukowcy dopiero co potwierdzili informacje, iż prąd zatokowy "Golfsztrom" został zablokowany, co doprowadziło do rozbicia (globalnego) oceanicznego pasa transmisyjnego (cyrkulacji termohalinowej). Skutki takiego stanu rzeczy mogą być już tej zimy katastrofalne dla całego globu. Zdjęcia satelitarne nie pozostawiają złudzeń, a naukowcy całkiem na poważnie dyskutują o scenariuszu podobnym do tego z filmu "Pojutrze". W wielu regionach świata zanotowano najzimniejszy sierpień od setek lat, a w Alpach i w Tatrach spadł już śnieg. Także prognozy na wrzesień nie są niestety najlepsze, a sytuacja może się bardzo szybko pogorszyć, czyniąc z tej zimy: zimę tysiąclecia.


Niedawno pisaliśmy o wybuchu w Zatoce Meksykańskiej (link) i potencjalnych skutkach tej katastrofy. Wspominaliśmy przy tym o informacji pochodzącej od włoskiego naukowca, wg. którego znany większości z nas prąd zatokowy "Golfsztrom" spowolnił swój bieg, tracąc 2/3 swojej siły. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie tego faktu, wraz z opisem możliwych skutków takiej zmiany.

Zdjęcia satelitarne oraz wzajemnie potwierdzające się dane z NOAA http://www.noaa.gov (National Oceanic & Atmospheric Administration), CCAR http://ccar.colorado.edu/main.html (Colorado Center for Astrodynamics Research) i US Naval Sattelites pokazują jednoznacznie: Prąd Północnoatlantycki (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%85d_P%C3%B3%C5%82nocnoatlantycki) oraz Prąd Norweski (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%85d_Norweski), będące przedłużeniem Golfsztromu praktycznie przestały istnieć !

Oba prądy były dotychczas odpowiedzialne za ogrzewanie wybrzeży Wielkiej Brytanii i Norwegii oraz były głównym regulatorem umiarkowanego klimatu w Europie. Ich zniknięcie, spowodowane oderwaniem prądu oceanicznego w Zatoce Meksykańskiej (Loop Current) od Prądu Florydzkiego oraz zablokowaniem części prądu Zatokowego (Golfsztrom), w odległości ok. 400 km od wybrzeży Północnej Karoliny (USA), otworzyło Europę na nieprzerwany napływ mas polarnego powietrza.

Proces ten wciąż przyspiesza, czego dowodzą najnowsze analizy satelitarne, ukazujące systematyczne zanikanie Prądu Zatokowego w wodach Oceanu Atlantyckiego. Taka sytuacja oznacza tylko jedno: nową epokę lodowcową dla Europy i gigantyczne zmiany klimatyczne na ziemi. Jedyną niewiadomą dla naukowców jest tylko to, czy proces schładzania Europy przebiegnie błyskawicznie (już tej zimy), czy też rozciągnie się na kilka lat.

Obrazek

Wikipedia podaje iż "Ta globalna cyrkulacja oceanu jest związana z wymianą energii pomiędzy tropikami i obszarami biegunowymi. Małe zmiany we własnościach cyrkulacji termohalinowej mogą powodować duże zmiany klimatyczne ze względu na dużą pojemność cieplną oceanu."

Obrazek

Golfsztrom jest bardzo ważnym elementem cyrkulacji termohalinowej i utrata 2/3 jego siły, wraz ze zmianą kierunku cyrkulacji, nie jest wspomnianą wyżej "małą zmianą". To jest gigantyczna zmiana, prowadząca do bardzo szybkich i potężnych zmian klimatycznych. "To nie jest już efekt motyla, lecz efekt słonia" - stwierdził Dr. Gianluigi Zangari, z Istituto Nazionale di Fisica Nucleare (Krajowy Instytut Fizyki Nuklearnej), który wspólnie z grupą innych naukowców, przez kilka kolejnych lat badał wpływ Golfsztromu na cyrkulację termohalinową.

Wszystko zaczęło się pod koniec lipca, kiedy to stwierdzono oderwanie się prądu wewnątrz Zatoki Meksykańskiej od Prądu Florydzkiego. Takie przypadki się już wcześniej, krotko-okresowo zdarzały, więc naukowcy nie przykładali do tego faktu specjalnej uwagi. Dopiero zdjęcia satelitarne, pokazujące długą na kilkaset kilometrów przerwę w Prądzie Zatokowym, u wybrzeży Karoliny Północnej, zwróciły ich uwagę i wtedy zaczęli oni ten proces pilnie obserwować.

Poniżej przedstawiamy aktualne zdjęcie pokazujące temperatury wód Oceanu Atlantyckiego w jego północnym obszarze. Na zdjęciu wyraźnie widać wysoka temperaturę wód Zatoki Meksykańskiej oraz pas oziębiania się wód w miejscu gdzie powinien płynąć ciepły Golfsztrom. Kiedy porównacie powyższe zdjęcie termohaliny z poniższym zdjęciem to zobaczycie, że rejon północny wschodniego wybrzeża USA, który powinien być chłodniejszym akwenem, teraz jest bardzo ogrzany, co wpłynęło na falę niespotykanych upałów w tym rejonie (w tym w Nowym Jorku):

Obrazek

Pod koniec sierpnia nie było już wątpliwości. W Zatoce Meksykańskiej utworzył się stały prąd wirowy o zamkniętym obiegu, a temperatura wody w tym regionie podniosła się aż o 7 stopni. Stały brak zasilania prądu Florydzkiego z wód Zatoki Meksykańskiej oraz rozległa plama ropy doprowadziły do obniżenia temperatury wód oceanicznych u wschodnich wybrzeży USA i zaniku Golfsztromu. Ten znowuż nie był w stanie zasilać Pradów: Północnoatlantyckiego i Norweskiego, co doprowadziło w sierpniu do gwaltownych zmian temperatur w Europie. Utrzymanie się tej sytuacji może doprowadzić do jeszcze gwałtowniejszych zmian w najbliższych tygodniach, sprowadzając na całą Europę, katastrofalną w skutkach zimę.

Zdjęcie poniżej przedstawia wygląd Prądu Zatokowego we wrześniu 2004 roku:

Obrazek

A tak wyglądał ten sam Prąd Zatokowy 22 sierpnia 2010 roku:

Obrazek

Jak potężny był Golfsztrom niech uświadomi wszystkim fakt, iż niósł on więcej (ciepłej) wody, niż wszystkie największe rzeki świata razem wzięte. Był to potężny strumień energii cieplnej, który opływając Europę od zachodu i północy, oddawał ciepło do atmosfery, tworząc tam pas cieplejszego powietrza i tym samym stale chroniąc nas od napływu bardzo mroźnego, polarnego powietrza. To wszystko przyczyniło się także do zablokowania tzw. Jet Stream-u (link) i przyczyniło się do upałów i pożarów w Rosji, a także powodzi w Azji Południowej.

Zarząd koncernu BP i administracja amerykańska doskonale zdawali sobie sprawę, tak z możliwych konsekwencji katastrofy w Zatoce Meksykańskiej, jak i z przebiegu zdarzeń (zanik Golfsztromu). Chęć uniknięcia odpowiedzialności (w tym finansowej) była podstawą odmówienia pomocy zagranicznej w akcjach ratowniczych i użycia Corexitu. Ten silnie toksyczny środek, mieszając się z ropą, doprowadza do jej tonięcia i osadzania się tuż nad dnem morskim, przez co wizualne efekty akcji ratowniczej są szybkie, a zalegające na dość dużych głębokościach, w Zatoce Meksykańskiej miliony ton ropy nie ma jak wykazać, przynajmniej do czasu kiedy obszar ten jest pod kontrolą USA. Jeśli ktoś przy tym myśli, że szkody ekologiczne będą z tego powodu mniejsze to bardzo się myli, ale to już inny temat.

Podczas akcji ratowniczej w zatoce, administracja Obamy uniemożliwiała mediom dostęp do obszaru objętego tą akcją, tak jak i dostęp do danych dot. wpływu katastrofy na środowisko. Nie obyło się też bez ujawnionych w międzyczasie fałszerstw w podawanych mediom informacjach. Nie jest zatem dziwne, że tak samo próbują wywierać nacisk na media w kwestii zaniku Golfsztromu, aby nikt bezpośrednio nie połączył tych zdarzeń.

Jak na razie więc oficjalne media milczą, mimo iż do ostrzeżeń Dr. Gianluigi Zangari przyłączyli się już inni - Dr. Deagle z NutriMedical, Matt Simmons (link) i BK Lim (link).

Także wielu specjalistów z Cameron Ironworks, Tranocean Marine i Oceaneering International podziela ich zdanie, pozostając anonimowi ze względu na obawę przed utratą pracy. Tak przynajmniej twierdzi Lord Stearling Evansville (link) - polityk Kanadyjski, którego pradziad był współzałożycielem kolonii angielskiej w Kanadzie, w XVII wieku.

Za kilka lub kilkanaście tygodni, borykając się z katastrofalną sytuacją w Europie i na świecie, w krajach zajętych ratowaniem tego co można nikt już nie będzie się zastanawiał , kto jest winny całej tej sytuacji.

Powyższe ostrzeżenie Dr. Zangari może okazać się tylko częściowo słuszne, choć aktualna aura w Europie zdaje się raczej w pełni potwierdzać jego obawy. Może jednak nie będzie tak źle jak on przypuszcza. Jeśli jednak to on ma rację, to tzw. mass-media poinformują nas o tym jak zwykle za późno, kiedy to cały proces zmian klimatycznych, w tym drastycznego oziębiania naszego regionu, będzie już w toku. Można tylko przypuszczać co się wtedy będzie działo. pamiętajmy że jest to kwestia zaledwie kilku do kilkunastu tygodni.najgorszy scenariusz zakłada nawet zagrożenie życia dla 2/3 populacji na ziemi, zaledwie w ciągu jednego roku. Inny scenariusz mówi o okresie 5 letnim.

Australia - jeden z największych eksporterów pszenicy na świecie, boryka się właśnie z potężną plaga szarańczy (link). Jak zachowa się Rosja, która już wstrzymała eksport zbóż ? W tym samym czasie nasz rząd informuje nas, że nie musimy się martwic o zapasy zbóż.

Czy Rosjanie nie przykręcą nam kurka z gazem ? Jak Polska jest przygotowana na prawdziwie polarną zimę ? Znów będzie pełne zaskoczenie ? Kto pomoże setkom tysięcy Polaków i ludzi w innych krajach, w tak trudnych warunkach ?

Według nas lepiej "dmuchać na zimne", niż później wspólnie ponosić tragiczne konsekwencje lekceważenia ostrzeżeń i zaniedbań. Być może odpowiednia (jak najszybsza) reakcja społeczna, zmusi nasz rząd do ustosunkowania się do powyższego ostrzeżenia, a przynajmniej do określenia stopnia przygotowania się do ewentualnie bardzo mroźnej zimy.

Źródła:

* http://europebusines.blogspot.com
* http://www.iceagenow.com
* http://en.wikipedia.org/wiki/Thermohaline_circulation
* http://www.sott.net
* http://www.telegraaf.nl
* http://www.prfree.com
* http://yowusa.com
* http://www.nettavisen.no
* http://www.businessweek.com
* http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%85d_Norweski
* http://pl.wikipedia.org/wiki/Polnocnoatlantycki
* http://wattsupwiththat.com
* http://en.wikipedia.org/wiki/Loop_Current
* http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%85d_Florydzki
* http://ccar.colorado.edu/main.html
* http://www.noaa.gov
* http://oilspillsolutionsnow.org
* http://www.wunderground.com
* http://www.portfolio.comNa górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 wrz 2010, 9:09 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 9:14 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2009, 10:38
Posty: 195
Temat niezwykle ważny. Jeśli to się potwierdzi już w tym roku oberwiemy dość srogą zimą. Mimo, że poprzednia była już dużo ostrzejsza, ta może nas nieźle postraszyć. Póki co, jedyną rozsądną rzeczą jaką możemy zrobić, to dużo, dużo większe zapasy żywności i opału. Może się okazać, że rzadkością nie będzie długotrwałe odcięcie niektórych miejscowości od świata, przy jednocześnie skrajnie niskiej temperaturze. Przedsmak tego mieliśmy poprzedniej zimy, włącznie z częstymi przerwami w dostawie prądu. Tak, czy siak niezły hardkor może być. Podstawa to zapasy, bez tego może być naprawdę trudno. "Pojutrze" było ciekawym filmem sklasyfikowanym jako fantastyka naukowa. Okazuje się, że coraz bliżej jest nam do tej "fantastyki". Przy długo utrzymującej się temperaturze poniżej -30 st. jest ona bardziej realna niż nam kiedykolwiek mogło się przyśnić. Pozdrawiam...

_________________
Jeśli czegokolwiek nam brakuje w życiu, to tylko miłości...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 wrz 2010, 9:33 
No i mamy pokłosie po BP :bangheadwall:

Jest mi pierońsko smutno i źle z tego powodu, że mało kto widzi ogrom katastrofy. W pracy czy w sklepie jak rozmawiałam, każdy miał w dupie, "a bo to daleko". Co za głupota i krótkowzroczność. Usłyszałam, też tekst, że po co czytać takie wiadomości, jak i tak nic to nie zmieni, bo wpływu na to nie mamy. Cóż może i wpływu nie ,ale świadomość owszem. Ludzie nie chcą słyszeć, ze dzieje się źle. Nie lubią się bać. Wolą udawać, ze czegoś nie ma, nie widzieć, nie słyszeć, niż oswajać się z prawdą. Ot kolejna pułapka matriksa.Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 9:44 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 19 cze 2009, 9:35
Posty: 1508
Robi się niezły cyrk na świecie :?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 wrz 2010, 9:55 
Cel katastrofy platformy wiertniczej w zatoce meksykańskiej jest już jasny i oczywisty, zakłócenie Golfsztromu i ponownie zapowiedziane w filmie "Pojutrze" dramatyczne / katastroficzne zmiany klimatu, już w tym roku żywność kolejny raz ucierpiała a co to oznacza wiadomo :cooo?: Widmo zaprogramowanego niedoboru żywności, migracje do stref gdzie jeszcze da się żyć, drożyzna, niepokoje społeczne spowodowane oderwaniem od wirtualnych problemów z tv a zmierzenie się z problemami realnymi i globalnymi. To nie przelewki, sataniści ostro atakują. Ordo ab Chao. :evil: i efekt słonia, już nie motyla.

Cytuj:
ci którzy niszczą nigdy nie śpią (destroy those who never sleep)Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 10:58 
To nie jest kwestia katastrofy w Zatoce Meksykańskiej (w każdym razie to nie ona jest główną przyczyną). Już od kilku lat część naukowców (w szczególności rosyjskich) twierdziła, że idzie globalne oziębienie, a nie ocieplenie, m.in. ze względu na zmiany prądów morskich jak Golfsztrom (a kiedy nakręcono "Pojutrze"? Mruga ):
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=12097

Czeka nas raczej mała epoka lodowcowa (taka jak w Średniowieczu, kiedy po Bałtyku zimą jeździło się saniami, a na środku Bałtyku budowano gospody dla podróżnych), bo to głównie Słońce decyduje o klimacie na Ziemi (a nie tam jakieś duperelne twierdzenia o CO2):
http://www.gao.spb.ru/english/astrometr/abduss_nkj_2009.pdf


PS. Jak będzie zimno to gospodarka Grecji odbije się z dołka MrugaNa górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 11:52 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2010, 20:01
Posty: 354
Lokalizacja: Zach. Małopolska i Misiones(Argentyna)
Płeć: mężczyzna
Ee tam! Panikarze z was. Jaka epoka lodowcowa? Zwróćcie uwagę, że znaczną część wsch. wybrzeża USA i całe wybrzeże Kandy Golfstrom nie opływa i nie ogrzewa i tragedii i epoki lodowcowej jakoś tam nie ma. Owszem będzie dużo zimniej, gdzieś tak mniej więcej jak w Nowej Funlandii.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 wrz 2010, 12:23 
SpringGlory pisze:
Ee tam! Panikarze z was. Jaka epoka lodowcowa? Zwróćcie uwagę, że znaczną część wsch. wybrzeża USA i całe wybrzeże Kandy Golfstrom nie opływa i nie ogrzewa i tragedii i epoki lodowcowej jakoś tam nie ma. Owszem będzie dużo zimniej, gdzieś tak mniej więcej jak w Nowej Funlandii.

Chyba chodziło Ci o zachodnie wybrzeże?

Ale są też inne prądy morskie, a wszystkie one są ze sobą sprzężone..
ObrazekNa górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 13:05 
to było do przewidzenia. podziękował.

Ci, którzy są w posiadaniu chłodni - możecie pisać na PW :ninja: :so:

dodac jeszcze mogę, ze jest to ko-ntro-lo-wa-ne :uśmiech:Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 13:31 
a moim skromnym zdaniem ,wszystkie wydarzenia na ziemi łącznie ze zmianami klimatu,anomaliami itp.,są z góry zaplanowane i to już dawnoNa górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 13:42 
tak, fredzia1000 - tylko spójrz...

Przejście do 4-5 gęstości - zmiany klimatyczne.

Apokalipsa - zmiany (nie tylko) klimatyczne :)

Mam wierzyć, że to koniec świata - czy przejście w inną gęstość?, a może pakować żarcie na kilka miesięcy (najlepiej nauczyć się nie-jedzenia) i być przygotowanym na najgorsze? :język:Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 14:07 
SpringGlory pisze:
Ee tam! Panikarze z was. Jaka epoka lodowcowa? Zwróćcie uwagę, że znaczną część wsch. wybrzeża USA i całe wybrzeże Kandy Golfstrom nie opływa i nie ogrzewa i tragedii i epoki lodowcowej jakoś tam nie ma. Owszem będzie dużo zimniej, gdzieś tak mniej więcej jak w Nowej Funlandii.

chłopie, byłes na harmonii, doświadczyłes tych nieziemsko zimnych nocy z samego poczatku września. nie dziwi Cię to?

czas robic solidne zapasy, nie ma żartów.Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 14:13 
saJms pisze:
Przejście do 4-5 gęstości - zmiany klimatyczne.

Apokalipsa - zmiany (nie tylko) klimatyczne :)

Mam wierzyć, że to koniec świata - czy przejście w inną gęstość?, a może pakować żarcie na kilka miesięcy (najlepiej nauczyć się nie-jedzenia) i być przygotowanym na najgorsze? :język:


Fakt! Nic tak nie wpływa na gęstość jak temperatura.
Kąpiel w zimnej w wodzie powoduje u człowieka istotne zmiany w gęstości.Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 14:28 
SpringGlory pisze:
Ee tam! Panikarze z was. Jaka epoka lodowcowa? Zwróćcie uwagę, że znaczną część wsch. wybrzeża USA i całe wybrzeże Kandy Golfstrom nie opływa i nie ogrzewa i tragedii i epoki lodowcowej jakoś tam nie ma. Owszem będzie dużo zimniej, gdzieś tak mniej więcej jak w Nowej Funlandii.


Golfsztrom jako ciepły dostarcza ciepło do europy, ale jednocześnie wymuszał cyrkulację mas powietrza polarnego. Teraz mamy taka sytuacje, że skoro Golfsztrom się zatrzymał to zimne powietrze dotrze tu i tylko zimne powietrze...
bark cyrkulacji to gorzej niż katastrofa, jak ktoś się uczył meteo to wie. To zmiana w skali globalnej.
Pytanie tylko czy to na pewno przez wyciek ropy...bo jeśli tak... :bangheadwall:Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 15:16 
Nie tylko wyciek czy HAARP, nierozpoznana do końca natura też ma sporo do powiedzenia vide "Chmury słuchają się gwiazd".
Kiedyś nie było technologii umożliwiającej manipulację pogodą a zmiany też były, cykliczne. Tak czy inaczej wyciek stawia (przypieczętowuje) kropkę nad "i". Widocznie silna Europa jako przeciwwaga nie na rękę usa, sami ze sobą też walczą o strefy wpływów. Sam Gorbachov nawet powiedział, że Rosja przy podziale łupów została oszukana.Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 15:27 
Trochę to chyba czarno widzicie, mi się tam ostatnia zima podobała. Po raz pierwszy od ok. 10 lat widziałem jak dzieciaki dzień w dzień na sankach śmigały, zamiast robić sobie odciski od manetek konsoli Mruga

W końcu jesteście za tą globalną zmianą społeczeństwa czy nie? Bo już głupieje... Jak planeta da ludzkości w kość to dobrze czy źle?Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 15:32 
Tak czy inaczej wchodzimy w okres intensywnych zmian,wydarzenia nabierają tempa i lepiej być na to gotowym.Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 15:50 
choone pisze:
Trochę to chyba czarno widzicie, mi się tam ostatnia zima podobała. Po raz pierwszy od ok. 10 lat widziałem jak dzieciaki dzień w dzień na sankach śmigały, zamiast robić sobie odciski od manetek konsoli.


:tak:

choone pisze:
W końcu jesteście za tą globalną zmianą społeczeństwa czy nie? Bo już głupieje... Jak planeta da ludzkości w kość to dobrze czy źle?


Nauka raczej nie polega na tym żeby wszyscy uczniowie zginęli tragicznie...

btw nieśmiało chciałem zauważyć, że akurat w tego typu wydarzeniach ludzie mają najmniej do powiedzenia jeśli dzieje się coś gigantycznego ponad ich głowami nie od nich zależnego ale są tego mimowolnymi choć świadomymi podświadomie uczestnikami.Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 15:59 
Szukałem w fachowych mainstimowych mediach tego, i nigdzie ani śladu.
Polecam posprawdzać w przypisach.Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 17:23 
Bo mainstream głosi globalne oCIPlenie... Musieli by się przyznać do omylności Mruga

Tu se Aya poczytaj:Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 17:45 
Se poczytałem. Wniosek : Golfsztrom zanika cyklicznie!
8-)Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 17:53 
Aya Sophia pisze:
Se poczytałem. Wniosek : Golfsztrom zanika cyklicznie!
8-)


No toż pisałem przeca, że nie żaden wytrysk w Zatoce Meksykańskiej 8-) To już prędzej moda na elektrownie wiatrowe, one zmieniają przebieg wiatrów, bo absorbują ich energię...Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 17:57 
Błąd. Dałeś nieadekwatne badania. Założony przez Ciebie wniosek, ma być z góry potwierdzony 8-) Notabene, Ty argumentujesz za przywołanym badaniem że to ma związek z cyklicznoscią klimatu, ale nie ma tam ani słowa o pradach morskich w tym kontekscie.Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 18:36 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1632
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,8360605,Naukowcy_ostrzegaja__czeka_nas__zima_tysiaclecia_.html

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 wrz 2010, 18:38 
Aya Sophia pisze:
Błąd. Dałeś nieadekwatne badania. Założony przez Ciebie wniosek, ma być z góry potwierdzony 8-) Notabene, Ty argumentujesz za przywołanym badaniem że to ma związek z cyklicznoscią klimatu, ale nie ma tam ani słowa o pradach morskich w tym kontekscie.


A jak powstają prądy morskie? Co - przede wszystkim - wpływa na ich natężenie? W szczególności jak powstaje Golfsztrom? 8-)Na górę
   
 
 
Post: 10 wrz 2010, 19:19 
tutaj akurat będę stała za Tobą murem, Aya.
aktywność słoneczna ma mieć wpływ na prądy morskie? choone, w końcu to Ty jesteś' gość co ma poważne publikacje', więc może nas oświeć, a nie rzucasz pytankami zza rogu. Nie jesteśmy w przedszkolu, żeby się bawić w gry 'kto zgadnie o jakim kolorze myślę'. Bardzo jestem ciekawa, co też masz do powiedzenia w temacie, jako głos mądrości MrugaNa górę
   
 
 
Post: 11 wrz 2010, 10:53 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 21:56
Posty: 569
Lokalizacja: galactic heart
Płeć: kobieta
Sadze ze moze to miec duzo wspolnego po prostu z zanikaniem pola magnetycznego i aktywnoscia Slonca, ktore rowniez sa przeciez cykliczne.
Jak narazie juz zaopatruje sie w cieple ciuchy :]

_________________
All of it was made for you and me
cause it just belongs to you and me
So lets take a ride and see whats mine...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 wrz 2010, 12:10 
wikipedia pisze:
Prąd morski – duże i niemal niezmienne ruchy wody w oceanach wywołane różnicami temperatur, ruchem obrotowym Ziemi, występowaniem wiatrów stałych bądź zasoleniem.


Cytuj:
- Dyskusje o zanikaniu Golfsztromu są raczej na wyrost - twierdzi Michał Kowalewski - Jak każde zjawisko przyrodnicze także ten prąd ma okresy większej i mniejszej intensywności. Dopóki nie będzie jakiś bardzo dużych zmian w skali geologicznej, kontynentalnej, to on będzie. Jest obszar Zatoki Meksykańskiej gdzie woda się ogrzewa i zgodnie z prawami fizyki musi stamtąd się oddalić. Nie ma siły, ten mechanizm będzie działać - dodaje.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,8360605,Naukowcy_ostrzegaja__czeka_nas__zima_tysiaclecia_.html

@Tangerine
Se stój gdzie chcesz i jak chcesz... murem też możesz... jak lubisz Mruga Mam nadzieję, że faktu iż Słońce ogrzewa atmosferę i oceany nie muszę udowadniać...Na górę
   
 
 
Post: 11 wrz 2010, 13:15 
wikipedia pisze:
Jak każde zjawisko przyrodnicze także ten prąd ma okresy większej i mniejszej intensywności. Dopóki nie będzie jakiś bardzo dużych zmian w skali geologicznej, kontynentalnej, to on będzie. [b]Jest obszar Zatoki Meksykańskiej gdzie woda się ogrzewa i zgodnie z prawami fizyki musi stamtąd się oddalić


Czytalem ostatnio w mainstreemowym Kurierze Szczecińskim, że Pluton zmienia barwę, może to to :mrgreen:

Obrazek

Proszę łaskawie zauwazyć że Golfsztrom jest zasilany wodami trzech innych prądów morskich : Karaibskim i Północnobrazylijskim oraz Pólnocnorównikowym. Je również zbadano ? Dalej jest wyraźny tygiel temperaturowy (Zatoka Meksykańska), gdzie promienie słoneczne i aktywność dna wulkanicznego ogrzewają prądy morskie. Co z tym ? :?

Choone : poparleś (prawdopodobnie) dobrą tezę, badaniami z nikąd, nic wiecej 8-)Na górę
   
 
 
Post: 11 wrz 2010, 14:39 
Aya Sophia pisze:
Proszę łaskawie zauwazyć że Golfsztrom jest zasilany wodami trzech innych prądów morskich : Karaibskim i Północnobrazylijskim oraz Pólnocnorównikowym. Je również zbadano ? Dalej jest wyraźny tygiel temperaturowy (Zatoka Meksykańska), gdzie promienie słoneczne i aktywność dna wulkanicznego ogrzewają prądy morskie. Co z tym ? :?

Choone : poparleś (prawdopodobnie) dobrą tezę, badaniami z nikąd, nic wiecej 8-)

Ależ dobrymi badaniami podparłem - sugeruję, że będziecie się musieli przyzwyczaić do całego szeregu różnych zjawisk związanych ze zmianami aktywności Słońca, w tym z oziębieniem klimatu. O zmianach Golfsztromu, które oziębią Europę dyskutowałem już z 1,5 roku temu (w realu i chyba na prawda2.info z Voltarem, ale nie chce mi się teraz w tamtym "bagienku" grzebać w poszukiwaniu tego wątku). To żadna nowość dla "nieglobalnoOCIPleniowych" fizyków...

A tytuł zalinkowanego przeze mnie artykułu to... "The Sun defines the climate". We wnioskach na stronie 14 stoi:
Cytuj:
The Earth, after receiving and storing over the twentieth century an anomalously large amount of heat energy, from the 1990's began to return it gradually. The upper layers of the world ocean, completely unexpectedly to climatologists, began to cool in 2003. The heat accumulated by them unfortunately now is running out
[...]
Consequently, we should fear a deep temperature drop, but not catastrophic global warming. Humanity must survive the serious economic, social, demographic and political consequences of a global temperature drop, which will directly affect the national interests of almost all countries and more than 80% of the population of the Earth.

Na ile prawdziwe to twerdzenia... przekonamy się wkrótce Mruga


Ostatnio zmieniony 11 wrz 2010, 16:04 przez choone, łącznie zmieniany 2 razy


Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group