Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 14:27

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Zanim pojawi się tvn'owska wersja prawdy, chciałbym się podzielić moimi obserwacjami odnośnie powyższego tematu. Właśnie wróciłem z dwutygodniowego pobytu na Polskiej wsi (kilka różnych miejscowości w tym czasie odwiedzałem), jestem przerażony tym co widziałem. Wchodząc do lokalnego marketu w nieco większej miejscowości z zamiarem kupienia czegoś zdrowego do przekąszenia, nie miałem poczucia że moja nagła zachcianka będzie nie do spełnienia... Większość produktów to najtańsze chemią zaprawiane ścierwo w kolorowych opakowaniach, ludzie kupią jak się świeci i błyszczy, przecież nigdy nie czytają etykiet (mnóstwo aspartamu we wszystkim co możliwe, nawet w alpagach). Po dwóch dniach pobytu (i spożywania miejscowego pokarmu), zaczął mnie boleć brzuch i popsuła mi się cera. Mniejsza o to. Przeprowadziłem wiele rozmów z miejscową ludnością, m.in. o GMO i o obecnej sytuacji na świecie, a także o duchowości etc. Najśmieszniejsze dla nich było to, że ja (CHŁOP!) nie jem mięsa. To niemożliwe, żeby mężczyzna nie jadł mięsa -pewnie mam wyrzuty sumienia i wielką chęć na kawałek boczku, którą skrzętnie ukrywam. Na świecie nic specjalnego się nie dzieje, nic się nie zmienia. Emeryci nadal muszą zapierdalać do pracy, by móc żyć, a inni pracują na dwa etaty, kredyt przecież spłacić jakoś trzeba. Nikt nie narzeka, wszak praca uszlachetnia. Tyle się dowiedziałem.
Wracając do tematu GMO, to na wsi jest już spore społeczne przyzwolenie na to badziewie. "Przecież dzisiaj wszystko jest niezdrowe, samo życie jest niezdrowe! Trzeba od czegoś umrzeć! Nie zrobi nam różnicy, jak jeszcze jedna rzecz będzie niezdrowa, dziś i tak wszystko pryskamy kilkanaście razy na sezon, a to też chemia". Rolnicy są zapraszani na darmowe poczęstunki przez firmy, które promują nowe odmiany roślin modyfikowanych. Sam byłem świadkiem czegoś takiego. Rolnicy z bananem na ustach, po kieliszku i obiedzie opuszczali sale konferencyjną, dyskutując o tym jakie to wydajne te nowe produkty. Kościół już o tym mówi w pozytywnym tonie nawet, a jak wiadomo, kościół jest nieomylny (przynajmniej papież). Nie ma na to siły, rolnicy bez chemii i GMO nie widzą przyszłości tejże szlachetnej gałęzi naszej gospodarki. Kiedy tylko ustaną dotacje unijne, większość drobnych właścicieli ziemskich sprzeda ziemię bogatszym rolnikom, którzy na wszystkich swoich (np. kilkuset) hektarach będą uprawiać rośliny w najbardziej wydajny wg. nich sposób, przecież chodzi wyłącznie o to, by zarobić. Na wsi, zamiast wielu różnorodnych gospodarstw, pozostaną wielkie fabryki chemicznego gówienka.
Pozdrawiam

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 27 paź 2010, 15:20 
VIP Member
Awatar

Grand Elect Mason * 14th Degree

Mocny pierwszy odcinek... czegoś takiego się spodziewałem... jadą po bandzie mocno! Ile ich osób oglądało? z milion? a może więcej? :spoko: :spoko: :spoko:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

hehe, ja juz teamat napisalem w dziale wiadomosci, ale juz mniejsza o to.
ogladalem dzisiejsza 1 czesc, niezle niezle to wygladalo. niestety nie bedzie mialo to wiekszego wplywu na ludzi moim zdaniem. matka do mnie mowi ze trzeba samemu uprawiac na dzialce roslinki, hodowac kurki swinki itd zeby miec dobra zywnosc. ot wniosek. ta pani z programu co zalozyla wlasny sklepik z dobra zywnoscia to ewenement, malo komu oplacalo by sie cos podobnego zrobic. a przydalo by sie, zeby w kazdym wiekszym miescie byl taki sklep z prawdziwa naturalna zywnoscia.

Ten sklepik na pewno zarabia na siebie i ma spory zysk... sam bym tam kupował z pewnością... :spox: Moim zdaniem takie sklepiki to żyła złota... szczególnie teraz jak coraz więcej osób rozumie, że "nie ma co jeść" bo wszystko skażone... oczywiście są ludzie co oszczędzają ile mogą i kupują najtańszy niezjadliwy chleb bo smaczny :uoeee: -> oszczędzanie na jakości pożywienia = oszczędzanie na zdrowiu! ale my to wiemy...

Ile taki program uwaga ogląda ludzi? to jest po faktach to na pewno sporo! Jak dla mnie wypas w kosmos! Czy to nic nie zmieni? Moim zdaniem zmieni! i to sporo! Na dodatek jutro i pojutrze kolejne odcinki!!! One zrobią swoje! Może zostanie zapoczątkowowany jakiś większy ruch na rzecz zdrowej żywności? Musi coś się stać bo NWO i GMO wkracza w nasze życie już zbyt mocno... może to początek rewolucji?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]