Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 3:44

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 wrz 2012, 20:44 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 maja 2011, 19:24
Posty: 215
Lokalizacja: H.- Niemcy / k.B-B
Płeć: kobieta
Cytuj:
Do Polski przyjeżdża argentyńska laureatka Ekologicznego Nobla

W dniach 10 i 11 września do Polski przyjeżdża argentyńska laureatka "Ekologicznego Nobla" - Nagrody Goldmana, Sofia Gatica, by prosić Polaków aby zrezygnowali z importu groźnej soi GMO z Argentyny.

Obrazek

Działalność Sofii Gatiki na rzecz środowiska naturalnego rozpoczęła się trzynaście lat temu po urodzeniu córki, której nerki w 3 dni po porodzie przestały funkcjonować z powodu śmiertelnego zatrucia organizmu. Matka trójki dzieci, Sofia Gatica będąca zwykłą robotnicą, postanowiła dowiedzieć się, co spowodowało śmierć dziecka.
Dowiedziała się wówczas, że w jej otoczonej uprawami soi miejscowości w rejonie Ituzaingó w środkowej Argentynie, wśród miejscowej społeczności na alarmującą skalę narastają problemy zdrowotne z niewyjaśnionych przyczyn. Aktywistka pomogła zorganizować lokalne stowarzyszenie matek Mothers of Ituzaingó (Matki z Ituzaingó), którego celem jest doprowadzenie do zakazu stosowania niebezpiecznych dla mieszkańców pestycydów i herbicydów.
Lotnicze opryski soi GMO pestycydami miało bardzo negatywny wpływ na zdrowie populacji. Zachorowalność na raka okazała się 41-krotnie wyższa od średniej w skali całego kraju. Na niezwykle szeroką skalę występowały również problemy neurologiczne, choroby układu oddechowego, poczęcia dzieci z wadami wrodzonymi i śmiertelność niemowląt.
Eksplozja upraw soi GMO pociągnęła za sobą dramatyczny wzrost użycia pestycydów, w szczególności rozpylanych z powietrza: glifosatu oraz endosulfanu – wysoko toksycznego pestycydu, zabronionego w 80 krajach, ponieważ stanowi zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i środowiska.
Glifosat jest zabójczy dla ludzkich komórek, szczególnie dzieci w okresie płodowym, a także komórek łożyska i pępowiny. Natomiast endosulfan został w maju 2011 włączony do sporządzonej przez ONZ listy, powodujących skażenie substancji toksycznych, które powinny zostać zakazane na całym świecie.
Badania potwierdziły najgorsze obawy. Mothers of Ituzaingó wraz z innymi organizacjami ekologicznymi rozpoczęły kampanię “Stop Spraying!” (“Stop Opryskiwaniu!”), polegającą na organizowaniu konferencji prasowych, demonstracji i publikowaniu materiałów na temat niebezpieczeństw związanych z użyciem pestycydów. Gatica spotykała się również z przedstawicielami instytutów badawczych, prosząc o przeprowadzenie badań naukowych, które mogłyby potwierdzić wyniki jej obserwacji w Ituzaingó.
Pomimo niezwykle skromnych środków i zmasowanej kampanii znieważania, nękania i gróźb (Gatice w którymś momencie grożono śmiercią, celując w nią z rewolweru), w tym ze strony policji i miejscowych biznesmenów, działania Mothers of Ituzaingó zakończyły się spektakularnym sukcesem. W 2008 roku prezydent Argentyny polecił Ministerstwu Zdrowia przebadanie skutków użycia pestycydów w Ituzaingó, a badania przeprowadzone przez Wydział Medyczny Uniwersytetu w Buenos Aires potwierdziły wyniki badań opinii publicznej przeprowadzonych przez Mothers of Ituzaingó metodą “od drzwi do drzwi”. Następnie Gatice udało się nakłonić władze miejskie w Ituzaingó do wprowadzenia zakazu opryskiwania w odległości mniejszej od 2.500 metrów od zabudowań. W roku 2010 Sąd Najwyższy wydał bezprecedensowy wyrok, zakazując opryskiwania w pobliżu terenów zabudowanych, a także odwracając ciężar przeprowadzania dowodu – teraz nie mieszkańcy będą musieli udowadniać, że opryskiwanie jest szkodliwe, lecz to rząd i producenci soi muszą przedstawić dowody, że chemikalia są bezpieczne.
Gatica i kampania Stop Spraying walczą obecnie o wprowadzenie zakazu opryskiwania z powietrza w całej Argentynie oraz stworzenie stref buforowych, tak by nie można było używać trucizn rolniczych w pobliżu terenów zamieszkałych oraz cieków wodnych. Domagają się również całkowitego zakazu stosowania glifosatu. Zakaz używania endosulfanu wejdzie w życie w lipcu 2013 roku. W kwietniu 2012 roku Sofia Gatica uhonorowana została Ekologiczną Nagrodą Goldmana (Goldman Environmental Award), najbardziej prestiżową międzynarodową nagrodą przyznawaną lokalnym aktywistom ekologicznym.
04.09.2012. 12:17


http://www.naturalnegeny.pl/aktualnosci/do-polski-przyjezdza-argentynska-laureatka-ekologicznego-nobla/


I ciekawy dokument z tematyki trucizn w pożywieniu:

Trucizna nasza powszednia Lektor PL
phpBB [video]


Cytuj:
Według Światowej Organizacji Zdrowia od miliona do trzech milionów ludzi pada ofiarą zatrucia pestycydami, a około 200 tys. umiera z ich powodu. Autorka filmu, Marie-Monique Robin, zebrała informacje o szkodliwości tych substancji, o tym jak dostają się one na rynek, a także o instytucjach, które wydają na nie zezwolenia.

_________________
http://www.youtube.com/user/Atena7777Szczepienia
http://www.youtube.com/user/1Atena7777Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 wrz 2012, 20:44 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 07 wrz 2012, 18:40 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 21 cze 2011, 5:16
Posty: 78
Płeć: kobieta
Stop GMO spotkanie w Krakowie

Cytuj:

Sofia Gatica przyjeżdża do Polski!

Napisany przez icppc, data: 05.09.2012

ZOBACZ WIDEO ale koniecznie PRZECZYTAJ DALEJ
http://www.youtube.com/watch?v=tn5Se8ZpwRQ

Czy wydalibyście własne dziecko na śmierć wywołaną przez genetycznie modyfikowaną żywność i jej trujące opryski?

Taka tragedia dotknęła już wiele matek w Argentynie. Musiały patrzeć jak ich własne dzieci stają się ofiarami odrażającego systemu, który sprawił, że miliony hektarów w ich kraju zostały przeznaczone pod uprawę genetycznie modyfikowanej soi. Następnie pola tej transgenicznej rośliny były opryskiwane herbicydem Roundup (glifosatem)… Jeżeli Rząd RP pozwoli na prowadzenie upraw GMO w Polsce – a przygotowania do tego są prowadzone – wtedy nie ma żadnych podstaw by przypuszczać, że rezultaty będą inne niż te jakie doprowadziły argentyńskie matki, ojców i dzieci do rozpaczy, złamanych serc i cierpień. Co gorsza, podobnie tragiczne sytuacje mają miejsce także w innych częściach świata, w których nie zakazano upraw GMO.


Zapraszamy na konferencję pt. ”STOP! KORPORACJE CHCĄ ZNISZCZYĆ NASZE DZIECI”.


Gość specjalny: Sofia Gatica, tegoroczna laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), która opowie O TRAGICZNYCH KONSEKWENCJACH STOSOWANIA UPRAW GMO. Sofia PRZYJEŻDŻA DO POLSKI ABY NAS OSTRZEC PRZED TYMI UPRAWAMI.

KIEDY?: 11.09.2012, w godzinach 12:00-15:30
GDZIE?: KRAKÓW, Księgarnia Cud / Kawiarnia Albotak, Mały Rynek 4

WYKŁADOWCY: Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel); Marek Kryda, Instytut Spraw Obywatelskich; Sofia Gatica, tegoroczna laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel); Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi; Emilia Ślimko, Polska Zielona Sieć


UWAGA! Dla osób, które nie mogą brać udziału w powyższej konferencji organizujemy drugie spotkanie z Sofią Gatica wieczorem…szczegóły poniżej.

DRUGIE SPOTKANIE pt. “STOP! KORPORACJE CHCĄ ZNISZCZYĆ NASZE DZIECI”
KIEDY?: 11.09.2012, od godz. 18:30 do 20:30
GDZIE?: Kraków, ZIELONE TARASY Resto – Bar – Gallery
www.zielone-tarasy.eu Biurowiec Herbewo, Al. Słowackiego 64

ORGANIZATOR obydwu wydarzeń:
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

PROSIMY O POTWIERDZENIE UDZIAŁU: tel.: 33 8797114 biuro@icppc.pl

UWAGA! Napisz i przekaż te informacje innym. Podejmij działania.
Nastał czas żeby powstać i uczynić swój sprzeciw słyszalnym – dla przyszłości Waszych dzieci i dla spokoju sumienia. Dajmy swoim dzieciom szansę: domagajmy się od Rządu RP NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU UPRAW GMO w Polsce, jak czyni to coraz więcej krajów, które chcą uratować swoje rodziny przed tragicznym losem.

INFORMACJE DODATKOWE:
Sofia Gatica mówi: ”…Dla tych, którzy żyli w społecznościach wokół pól genetycznie modyfikowanej soi, rezultaty okazały się dramatyczne, a w wielu wypadkach tragiczne. Mieszkańcy jednej z takich społeczności, w sąsiedztwie której transgeniczna soja była systematycznie opryskiwana Roundupem, odkryli, że częstotliwość zapadania na nowotwory była wśród nich 41 razy wyższa niż średnia krajowa. Co więcej, okazało się, że wystąpił wśród nich także wyjątkowo wysoki poziom zachorowań na dolegliwości układu nerwowego i oddechowego, wad wrodzonych u dzieci i śmiertelności niemowląt…”

Te szokujące odkrycia zostały następnie potwierdzone przez Wydział Medyczny Uniwersytetu w Buenos Aires i doprowadziły do wprowadzenia przez rząd Argentyny zakazu stosowania oprysków w pobliżu siedzib ludzkich.

”…Czy macie zamiar pozwolić polskiemu rządowi na wprowadzenie takich samych upraw (chodzi o uprawy GMO) w Polsce? Czy jesteście państwo gotowi na narażenie Waszej córki lub Waszego syna na “śmierć przez oprysk”? Czy godzicie się na to, że Wasze dzieci będą w przyszłości żyć w warunkach nie pozwalających na normalne dorastanie i będą przez resztę życia skazane na cierpienia z powodu potwornych „efektów ubocznych”? Czy godzicie się na to? – pyta Sir Julian Rose, Anglik, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC), który od lat walczy o zachowanie dobrego, tradycyjnego rolnictwa w Polsce.

Trzynaście lat temu Sofia Gatica urodziła córkę. Po 3 dniach przestały działać nerki dziecka. Sofia – będąca zwykłą robotnicą, matka trójki dzieci, postanowiła dowiedzieć się, co spowodowało śmierć jej dziecka. Zaczęła rozmawiać ze swoimi sąsiadami w sześciotysięcznej, otoczonej uprawami soi GM, robotniczej miejscowości w rejonie Ituzaingó w środkowej Argentynie, i odkryła, że problemy zdrowotne o niewyjaśnionych przyczynach występują wśród miejscowej społeczności na alarmującą skalę… Uprawy genetycznie zmodyfikowanej soi (GMO), którymi otoczone jest miasteczko Sofii pociągają za sobą dramatyczny wzrost użycia środków chemicznych, szczególnie środka chwastobójczego o nazwie Roundup, który stanowi poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i środowiska… W miasteczku Sofii zachorowalność na raka okazała się 41-krotnie wyższa od średniej w skali całego kraju… A w Polsce do tej pory nie ma zakazu upraw GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy)…


http://www.icppc.pl/antygmo/2012/09/sofia-gatica-przyjezdza-do-polski/#more-4073Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 wrz 2012, 9:42 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Ukryte powolne ludobójstwo? Sofia Gatica w Krakowie.

Ukryte powolne ludobójstwo? Sofia Gatica w Krakowie.

…Czy jesteście państwo gotowi na narażenie Waszej córki lub Waszego syna na „śmierć przez oprysk”? Czy godzicie się na to, że Wasze dzieci będą w przyszłości żyć w warunkach nie pozwalających na normalne dorastanie i będą przez resztę życia skazane na cierpienia z powodu potwornych „efektów ubocznych”? Czy wydalibyście własne dziecko na śmierć wywołaną przez genetycznie modyfikowaną żywność i jej trujące opryski?

Taka tragedia dotknęła już wiele matek w Argentynie. Musiały patrzeć jak ich własne dzieci stają się ofiarami odrażającego systemu, który sprawił, że miliony hektarów w ich kraju zostały przeznaczone pod uprawę genetycznie modyfikowanej soi. Następnie pola tej transgenicznej rośliny były opryskiwane herbicydem Roundup (glifosatem)…
Jeżeli Rząd RP pozwoli na prowadzenie upraw GMO w Polsce – a przygotowania do tego są prowadzone – wtedy nie ma żadnych podstaw by przypuszczać, że rezultaty będą inne niż te jakie doprowadziły argentyńskie matki, ojców i dzieci do rozpaczy, złamanych serc i cierpień. Co gorsza, podobnie tragiczne sytuacje mają miejsce także w innych częściach świata, w których nie zakazano upraw GMO.

Sofia Gatica przyjeżdża do Polski! ZOBACZ >WIDEO ale koniecznie PRZECZYTAJ DALEJ.

Zapraszamy na konferencję pt. ”STOP! KORPORACJE CHCĄ ZNISZCZYĆ NASZE DZIECI”.
Gość specjalny: Sofia Gatica, tegoroczna laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), która opowie O TRAGICZNYCH KONSEKWENCJACH STOSOWANIA UPRAW GMO.

Sofia PRZYJEŻDŻA DO POLSKI I TYLKO DO KRAKOWA (!!!) ABY NAS OSTRZEC PRZED TYMI UPRAWAMI.

KIEDY?: 11.09.2012, w godzinach 12:00-15:30
GDZIE?: KRAKÓW, Księgarnia Cud / Kawiarnia Albotak, Mały Rynek 4

WYKŁADOWCY: Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel); Marek Kryda, Instytut Spraw Obywatelskich; Sofia Gatica, tegoroczna laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel); Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi; Emilia Ślimko, Polska Zielona Sieć.

UWAGA! Dla osób, które nie mogą brać udziału w powyższej konferencji organizujemy drugie spotkanie z Sofią Gatica wieczorem…szczegóły poniżej.

DRUGIE SPOTKANIE pt. „STOP! KORPORACJE CHCĄ ZNISZCZYĆ NASZE DZIECI” KIEDY?:
11.09.2012, od godz. 18:30 do 20:30 GDZIE?: Kraków, ZIELONE TARASY Resto – Bar – Gallery www.zielone-tarasy.eu
Biurowiec Herbewo, Al. Słowackiego 64

ORGANIZATOR obydwu wydarzeń:
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156,
tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl
PROSIMY O POTWIERDZENIE UDZIAŁU: tel.: 33 8797114 biuro@icppc.pl

UWAGA! Przekaż te informacje innym. Podejmij działania. Nastał czas żeby powstać i uczynić swój sprzeciw słyszalnym – dla przyszłości naszych/Waszych dzieci i dla spokoju sumienia. Dajmy swoim dzieciom szansę: domagajmy się od Rządu RP NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU UPRAW GMO w Polsce, jak czyni to coraz więcej krajów, które chcą uratować swoje rodziny przed tragicznym losem.

INFORMACJE DODATKOWE: Sofia Gatica mówi: ”…Dla tych, którzy żyli w społecznościach wokół pól genetycznie modyfikowanej soi, rezultaty okazały się dramatyczne, a w wielu wypadkach tragiczne. Mieszkańcy jednej z takich społeczności, w sąsiedztwie której transgeniczna soja była systematycznie opryskiwana Roundupem, odkryli, że częstotliwość zapadania na nowotwory była wśród nich 41 razy wyższa niż średnia krajowa. Co więcej, okazało się, że wystąpił wśród nich także wyjątkowo wysoki poziom zachorowań na dolegliwości układu nerwowego i oddechowego, wad wrodzonych u dzieci i śmiertelności niemowląt…”
Te szokujące odkrycia zostały następnie potwierdzone przez Wydział Medyczny Uniwersytetu w Buenos Aires i doprowadziły do wprowadzenia przez rząd Argentyny zakazu stosowania oprysków w pobliżu siedzib ludzkich.

”…Czy macie zamiar pozwolić polskiemu rządowi na wprowadzenie takich samych upraw (chodzi o uprawy GMO) w Polsce?
Trzynaście lat temu Sofia Gatica urodziła córkę. Po 3 dniach przestały działać nerki dziecka. Sofia – będąca zwykłą robotnicą, matka trójki dzieci, postanowiła dowiedzieć się, co spowodowało śmierć jej dziecka. Zaczęła rozmawiać ze swoimi sąsiadami w sześciotysięcznej, otoczonej uprawami soi GM, robotniczej miejscowości w rejonie Ituzaingó w środkowej Argentynie, i odkryła, że problemy zdrowotne o niewyjaśnionych przyczynach występują wśród miejscowej społeczności na alarmującą skalę… Uprawy genetycznie zmodyfikowanej soi (GMO), którymi otoczone jest miasteczko Sofii pociągają za sobą dramatyczny wzrost użycia środków chemicznych, szczególnie środka chwastobójczego o nazwie Roundup, który stanowi poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i środowiska… W miasteczku Sofii zachorowalność na raka okazała się 41-krotnie wyższa od średniej w skali całego kraju… A w Polsce do tej pory nie ma zakazu upraw GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy)…

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl
WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl


http://www.monitor-polski.pl/ukryte-powolne-ludobojstwo-sofia-gatica-w-krakowie/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2012, 9:52 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 21 cze 2011, 5:16
Posty: 78
Płeć: kobieta
MANIFESTACJA STOP GMO 17 WRZEŚNIA 2012


http://www.monitor-polski.pl/okupujemy-monsanto/#more-4261
Cytuj:
.Okupujemy Monsanto!

CO: AKCJA PROTESTACYJNA ‘OCCUPY MONSANTO’/Okupuj Monsanto

KIEDY: 17 WRZEŚNIA 2012, W GODZINACH 12:00-13:00

GDZIE: WARSZAWA, AMBASADA AMERYKAŃSKA (róg Pięknej i Al. Ujazdowskich)

ORGANIZATOR: KOALICJA POLSKA WOLNA OD GMO

DLACZEGO?

17 września na całym świecie będą trwały demonstracje przeciwko korporacji Monsanto w odpowiedzi na bezkompromisowe działania tego koncernu, dążącego do przejęcie kontroli nad strategicznymi uprawami rolniczymi na całym globie.

Ameryka Północna i Poludniowa, a także znaczna część Azji oraz Australi zostały opanowane przez koncern produkujący genetycznie zmodyfikowane nasiona roślin rolniczych i komponenty paszowe, agrochemię, w tym wysoce toksyczny Roundup. Wszystko, z procedurami kontrolnymi włącznie, obłożone jest opłatami patentowymi. Koncern Monsanto, powiązany z wieloma firmami-córkami, opanował już około 80% światowego rynku.

Cargill – jedna z firm-córek Monsanto – wykupił w Polsce ponad 80% centrali nasiennych oraz wiele paszarni.

Od lat też sprowadzana jest do Polski genetycznie modyfikowana śruta sojowa z Ameryki, jako komponent do praktycznie wszystkich pasz. Oznacza to, że prawie wszystkie wyroby mięsne oraz nabiał w naszym kraju skażone są genetycznie i chemicznie.

W myśl zapisów sprawozdania z obrad Światowej Rady ds. Rolnictwa (IAASTD/ Weltagrarrat) z 2008 roku dawno już świat powinien podjąć działania w kierunku powrotu do metod tradycyjnych i ekologicznych w rolnictwie, a nie z uporem brnąć w biotechnologię i agrochemię.

Narody świata dostrzegły dramatyczne skutki złej polityki rolnej, którą forsuje światowy lider tej branży – bezwzględny koncern Monsanto – i powstały, by pokazać swój sprzeciw. Polska wpisuje się w te ogólnoświatowe działania.

Chodzi o to, jak w przyszłości będziemy karmieni. Chodzi o to, czy oddamy całe nasze jedzenie w ręce monsantów, cargilli czy innych korporacji.

KONTAKT: Lena Huppert – 502085840, Adrian Kołodziejczyk – 503944845

Koalicja „POLSKA WOLNA OD GMO” reprezentuje ponad 400 podmiotów, w tym około 200 organizacji czyli tysiące Polaków
•http://www.polska-wolna-od-gmo.org

INFORMACJE DODATKOWE:

Kraje Ameryki Południowej, w szczególności zaś Argentyna, ponoszą potworne koszty działań koncernu związanych z produkcją genetycznie zmodyfikowanej soi typu RR. Sofia Gatica – matka z Argentyny, której córka zmarła z powodu upraw GMO – podczas wizyty w Polsce opowiadała o rozmiarze nieszczęść wywołanych przez Monsanto, które dotknęły jej kraj – 80% mieszkańców jej miasta choruje na białaczkę i inne nowotwory, wiekszość dzieci rodzi się martwych lub z deformacjami.

W Indiach po wprowadzeniu przez koncern do uprawy genetycznie zmodyfikowanej bawełny, ponad 120 tysięcy rolników popełniło samobójstwo, gdyż nie byli w stanie pokryć narastających kosztów uprawy (opłaty patentowe, rosnące zużycie agrochemii).

WIĘCEJ: http://icppc.pl/marsz/index.php/wydarzenia/10-malopolskie/12-konferencja-stop-korporacje-chca-zniszczyc-nasze-dzieciNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 wrz 2012, 12:06 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Nowe szokujące ustalenia po badaniach nad GMO: Szczurom karmionym kukurydzą GMO rosną przerażające guzy.

Obrazek

Obrazek

Całość po angielsku:

http://www.naturalnews.com/037249_GMO_study_cancer_tumors_organ_damage.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 wrz 2012, 14:51 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
phpBB [video]


POMIMO TAK SZOKUJĄCYCH WYNIKOW BADAŃ WYKAZUJĄCYCH SZKODLIWOŚĆ GMO POLSKI RZĄD PRZEPYCHA USTAWY KTÓRE OTWORZĄ POLSKĘ NA UPRAWY GMO. NIE POZWÓL NA TO!
Szokujące odkrycia francuskich naukowców nt.Genetycznie Modyfikowanych Organizmów (GMO). Szczury żywione GMO giną na skutek wielkich guzów rakowych. Wyniki badań nie pozostawiają cienia wątpliwości na temat szkodliwości GMO. Aby uniknąć tragedii na światową skalę, należy za wszelką cenę zaniechać upraw GMO.
Film "GMOs moment of truth" Clementa Fonquernie i Francois Le Bayon.
http://www.ogm-alerte-mondiale.net/?lang=en
Tłum. kaxia, czyt. Marek PodleckiNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 wrz 2012, 16:33 
Badania dowiodły szkodliwości GMO. KE rozważy zakaz importu modyfikowanej kukurydzy

Naukowcy z francuskiego Uniwersytetu w Caen na łamach „Food and Chemical Toxicology" ogłosili wyniki badań nad szczurami skarmianymi GMO. Gryzoniom podawano kukurydzę GMO NK603 odporną na glifosat, substancję aktywną herbicydu Roundup f-y Monsanto. Szczury przez cały czas trwania doświadczenia otrzymywały także wodę zawierającą środek chwastobójczy Roundup w ilościach, jakie zostały dopuszczone do użycia w USA.

Okazało się, że 50 proc. samców i 70 proc. samic na tej diecie żyło krócej niż zwykle wg. autora badań dr Gilles-Erica Seralini. W grupie kontrolnej, która karmiona była standardowo, krócej żyło obwiednio 30 proc. i 20 proc. gryzoni. Szczury karmione GMO chorowały także na raka i cierpiały na poważne uszkodzenia organów wewnętrznych: wątroby i nerek.

W 2009 r. Seralini opublikował podobne wyniki badań, ale wówczas zarzucono mu, że pod uwagę wziął zbyt krótki bo trzymiesięczny okres obserwacji, by można było je uznać za istotne. Nowe badania na szczurach trwały dwa lata tj. ile zazwyczaj one żyją.

Francuski rząd potwierdził, że badania będą analizowane przez agencją ds. Bezpieczeństwa Żywności - ANSES oraz rządową agendę ds. biotechnologii. Na bazie tych rezultatów rząd zwróci się do władz Unii o podjęcie odpowiednich kroków w celu ochrony zdrowia ludzi i zwierząt nie wykluczając zakazu importu NK603.

Rzecznik Komisji zapewnił, że Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności - EFSA zbada szczegóły sprawy oraz oświadczył jeśli okaże się, że badanie ma rzeczywiście naukowe uzasadnienie to KE podejmie działania w sprawie. FoE przyjęło badania entuzjastycznie i oczekuje natychmiastowego zawieszenia stosowania podobnych surowców GMO oraz zastopowania kolejnych legislacji GMO w Unii.


Jeszcze jeden artykól:

Nowe badania wykazały, że GMO może spowodować poważne zaburzenia

Nowe, francuskie badania pokazują, że długotrwałe spożywanie GMO może spowodować poważne zaburzenia zdrowotne - informuje Greenpeace.
Zespół badawczy pod kierownictwem prof. Gillesa Erica Seraliniego z Uniwersytetu w Caen opublikował wczoraj w czołowym periodyku z dziedziny toksykologii żywności "Food and Chemical Toxicology", badania, które pokazują szkodliwe efekty spożywania kukurydzy zmodyfikowanej genetycznie. Praca została zrecenzowana przez inne instytuty badawcze.
Przez dwa lata, 180 szczurów karmiono kukurydzą modyfikowaną genetycznie NK603, typu Roundup Ready. Następnie przebadano je pod kątem 100 różnych parametrów. Badania wykazały u zwierząt liczne komplikacje zdrowotne, m.in. zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcjonowania przysadki mózgowej i nerek oraz guzy sutków. Zaobserwowano także zwiększoną śmiertelność. Są to pierwsze tak szerokie i długoterminowe badania tego typu. Potwierdzają one, że długotrwałe spożywanie GMO, może być niekorzystne dla zdrowia. Ma to także związek z mimowolnym spożywaniem herbicydu Roundup, stosowanego podczas uprawy kukurydzy tego typu jak i w badaniach.

Większość negatywnych efektów pojawiło się w okresie późniejszym niż 90 dni od rozpoczęcia badań. To właśnie przez 3 miesiące, zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności [EFSA], testuje się rośliny genetycznie modyfikowane oraz chemiczne środki uprawy dopuszczane na europejski rynek. Od pewnego czasu trwa debata nad tym aby jeszcze bardziej skrócić ten czas, za czym lobbują koncerny biotechnologiczne.

- Badanie to pokazuje, jak iluzoryczne są wymogi bezpieczeństwa stosowane przez instytuty odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności, które z reguły opierają się na 90-dniowych badaniach, przedstawianych im przez producentów GMO. Badania prof. Seraliniego ewidentnie pokazały, że zapewnienia przemysłu biotechnologicznego o doskonałym przebadaniu i nieszkodliwości GMO można włożyć między bajki. Skoro dwuletnie badania na szczurach pokazują tak zatrważające rezultaty, EFSA, w trosce o zdrowie Europejczyków, powinna zaostrzyć kontrolę GMO dopuszczanych do uprawy - mówi Joanna Miś, koordynatorka kampanii "Stop GMO" w polskim biurze Greenpeace.

żródło:
http://www.portalspozywczy.pl/zboza-ole ... 76052.htmlNa górę
   
 
 
Post: 04 paź 2012, 14:08 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
GMO - szokujące fakty. Sofia Gatica ostrzega Polaków
phpBB [video]


Więcej info http://icppc.pl
Sofia Gatica, argentyńska działaczka ekologiczna, wyróżniona w 2012 roku nagrodą Goldmana (zwaną ekologicznym Noblem) za walkę przeciw używaniu toksycznych pestycydów w uprawach genetycznie modyfikowanej soi w Argentynie przyjechała do Polski na początku września 2012 roku. Reportaż został nagrany w Stryszowie, gdzie zlokalizowana jest kwatera główna Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 paź 2012, 23:52 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
znalezione w sieci ....
Wreście zakazać GMO. :zły:
Polscy reporterzy wzięli się ostro za temat GMO, a przede wszystkim, za nadzór państwa polskiego nad tym tematem.Szokujące jest np oficjalne przyznanie się jednego z polskich rolników do wielkoobszarowej uprawy kukurydzy modyfikowanej…
Ten jeden rolnik uprawia 180 hektarów takiej kukurydzy (MON 810).. a jest on tylko jednym z setek rolników, którzy w NAJBLIŻSZEJ OKOLICY robią to samo.
Porażające. :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall:

Brawo dla reporterów za poruszenie trudnego tematu. :spoko: :hejka:

Zdrowie a GMO 1_4

phpBB [video]


Dalsze części :tak:

http://www.youtube.com/watch?v=ZDiCZ8s97Ig&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=SLZfEx1KQHQ&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=R639VNpGvPM&feature=relmfu

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 paź 2012, 9:43 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Właśnie oglądam film o tej czarciej żywności: :twisted:
Naukowcy pod obstrzałem – pułapki inżynierii genetycznej.Warto obejrzeć. :shock: :o

phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 lis 2012, 0:15 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Jedzenie - ostateczny sekret ujawniony. GMO
phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 gru 2012, 18:33 
Żywność GMO zmienia funkcje narządów - Mike Adams
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 18 gru 2012, 21:32 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1448
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
bardzo konkretna robota - lektura konieczna
odpowiedź na zarzuty dotyczące badań nad szkodliwością GMO
POWIELAĆ!
Cytuj:
Odpowiedź Seraliniego. Answers to critics: Why there is a long term toxicity due to NK603 Roundup-tolerant genetically modified maize and to a Roundup herbicide5

Nasze ostatnie badania nad toksycznością długotrwałego stosowania kukurydzy NK603 i Roundupu wywoałały liczne pozytywne i negatywne komentarze. Dzięki takiej debacie nauka posuwa się do przodu. Oto nasza odpowiedź na krytyczne uwagi. Nasza praca to pierwsze tak szczegółowe badanie długoterminowych skutków diety GMO. Dla kukurydzy NK603 wykonano dotąd tylko badania 90-ciodniowe. Jest to również pierwsze długoterminowe badanie reakcji organizmu ssaków na mocno rozcieńczoną domieszkę herbicydu Roundup. W naszych badaniach użyliśmy herbicydu, a nie tylko jego substancji czynnej (glifosat). Roundup jest najlepiej sprzedającym się herbicydem na świecie, dlatego obecna debata toczy się na skrzyżowaniu nauki i biznesu. To wyjaśnia, dlaczego większość krytycznych uwag pod naszym adresem pochodzi od naukowców zajmujących się ochroną roślin, autorów patentów na GMO i firmy Monsanto, właściciela kukurydzy NK603 i herbicydu Roundup.

Musimy się jednak skupić na nauce. Nasz eksperyment miał na celu badanie naukowe, a nie zmiany w przepisach dotyczących zasad dopuszczenia badanych produktów do obrotu. Nasze badania powinny zostać powtórzone przez innych, co pozwoli ocenić, jaki jest rzeczywisty wpływ tych produktów na zdrowie. Nasz eksperyment miał pewne ograniczenia, jak każdy inny eksperyment. Poniżej szczegółowo omawiamy sporne kwestie.

Doświadczenie niezgodne z wytycznymi OECD

1) Nie ma wytycznych dla badań wpływu GMO na zwierzęta
2) Nasze doświadczenie wykonaliśmy w oparciu o protokoły OECD nr 408 i 452

Protokół doświadczalny nieodpowiedni do badania powstawania nowotworów

Nasz eksperyment miał charakter długoterminowego badania toksykologicznego a nie dotyczył mechanizmów powstawania nowotworów

Autorzy nie są toksykologami
Wcześniejsze prace tej grupy badawczej zostały “odrzucone”

Autorzy z grupy prof. Seraliniego mają na swoim koncie 26 artykułów naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach w ciągu ostatnich 5 lat. 11 artykułów opublikowano w czasopismach z zakresu toksykologii, dostępnych w bazie danych PubMed. Także M. Malatesta opublikowała liczne prace dotyczące wpływu GMO na zdrowie. Wszystkie prace otrzymały pozytywne recenzje naukowe, żadna nie została odrzucona przez redakcje czasopism naukowych. Agencje kontrolne ani firma Monsanto (które „odrzucają” wyniki naszych badań) to nie są redakcje naukowe.

We wcześniejszych testach (90-cio dniowych) nie wykazano symptomów szkodliwości kukurydzy NK603

Wręcz przeciwnie – statystycznie znamienne różnice w biochemicznych parametrach pracy wątroby i nerek zauważyli zarówno przedstawiciele przemysłu biotechnologicznego (wykonujący badania bezpieczeństwa GMO) jak i agencje kontrolne (EFSA)

To wcale nie jest jedyne/pierwsze długoterminowe badanie wpływu GMO na zdrowie

Nasze badanie jest pierwszym badaniem skutków chronicznej ekspozycji (2 lata to całe życie szczurów) na ten rodzaj kukurydzy GMO. Inne badania dotyczyły zwierząt gospodarskich, dla których 2 lata, to nie jest całe życie. Ponadto, nie były tak szczegółowe jak nasze badanie.

10 szczurów w grupie doświadczalnej to za mało

Wytyczne OECD, protokół 408 (90-dniowe testy toksyczności) - zalecają 10 zwierząt na grupę Protokół 452 OECD (testy toksyczności chronicznej) – zalecają 20 lub co najmniej 10 zwierząt w grupie

Zbyt mała moc statystyczna testów, nie pokazano krzywych przeżycia Kaplana- Meiera

Statystyka nie odkrywa prawdy, a jedynie pomaga zrozumieć badane zjawiska. Kluczem do zrozumienia problemu jest biologiczna interpretacja wyników i zastosowanie różnorodnych metod obliczeniowych.
Nasze doświadczenia miały dostateczną moc statystyczną dla zastosowanej analizy metodą OPLS-DA., ale nie dla testu Kaplana-Meiera, dlatego pokazaliśmy tylko surowe dane doświadczalne dotyczące śmiertelności zwierząt.

W publikacji brakuje danych (analizy zachowania zwierząt, badań oftalmologicznych, mikrobiologicznych kału, itp.)

Nie da się pokazać wszystkich danych w jednym artykule. Będą one przedmiotem osobnych publikacji. Dane, których brak podnoszą krytycy, nie mają związku z konkluzjami tej konkretnej pracy.

Roundup nie wpływa na funkcje hormonów płciowych

Tak mówią obowiązujące dziś przepisy prawne, ale co innego mówią najnowsze eksperymenty naukowe. Wpływ Roundupu na zaburzenie wydzielania i sygnalizacji hormonów płciowych wykazano zarówno w doświadczeniach na zwierzętach jak i in vitro. Przepisy prawa (dotyczące klasyfikacji herbicydu) powinny zostać zmienione w zgodzie z aktualną wiedzą naukową.

Glifosat nie wykazywał toksyczności we wcześniejszych dwuletnich testach

Glifosat (substancja czynna herbicydu Roundup) nigdy nie jest stosowany samodzielnie, a tylko w mieszaninach z innymi substancjami. Mieszaniny te są znacznie bardziej toksyczne niż sam glifosat, W naszych doświadczeniach używaliśmy Roundupu (glifosat w mieszaninie innych związków, tzw. substancji pomocniczych). Dlatego wcześniejsze wyniki badań nad samym glifosatem nie mają odniesienia do naszych doświadczeń.

W badaniach na zwierzętach hodowlanych nie wykazano szkodliwości GMO. Tak samo nie widać jej na populacji ludzkiej w USA

Nie ma żadnych badań epidemiologicznych ani długookresowych na zwierzętach gospodarskich. Generalnie, zwierzęta te zabija się zbyt wcześnie, aby zaobserwować pojawianie się u nich chorób o długim okresie rozwoju. W USA nie ma też obowiązku znakowania żywności GMO, nie da się więc wykonać badań epidemiologicznych na ludziach, nie ma dotąd takich badań.

Autorzy nie udostępnili szczegółowych danych eksperymentalnych

Szczegółowe dane eksperymentalne nie są także dostępne w odniesieniu do tych badań, na podstawie których dopuszczono na rynki kukurydzę NK603 i Roundup. Autorzy oczekują, że te dane też zostaną udostępnione i poddane pod naukową dyskusję.

Wynik badań ujawniono dziennikarzom przed publikacją

Publikacja w czasopiśmie Food and Chemical Toxicology ukazała się w tym samym momencie, kiedy ujawniono wyniki badań dziennikarzom (19. września 2012)W obecnej chwili debata nad toksycznością kukurydzy NK603 i Roundupu jest utrudniona, ponieważ firma Monsnato utajniła i nie ujawnia wyników swoich testów toksykologicznych. Dlatego apelujemy do EFSA (European Food Safety Agency) aby ujawnić dane doświadczalne, na podstawie których dopuszczono te produkty do obrotu.


http://maciejka.nowyekran.pl/post/83398,omowienie-pracy-seraliniego-gmo

wcześniej czy później kryminaliści wprowadzający GMO za to odpowiedzą...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 gru 2012, 21:56 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Komorowski podpisał pomimo protestów


Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o nasiennictwie, która zezwala na rejestrację i obrót w Polsce nasionami zmodyfikowanymi genetycznie. Jednocześnie rozporządzenia do tej ustawy mają zakazać uprawiania roślin GMO.

Ustawa o nasiennictwie zawiera dwie regulacje dotyczące roślin genetycznie modyfikowanych. Dopuszcza ona rejestrację nasion GMO, a także legalizuje obrót nimi na terenie Polski. Pozostałe przepisy dotyczą wytwarzania i wprowadzania do obrotu materiału siewnego, w tym także odmian regionalnych i amatorskich. Ustanawia ona zasady dotyczące zgłaszania i rejestracji odmian uprawnych przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, a także przepisy dotyczące wytwarzania i oceny materiału siewnego roślin rolniczych, warzywnych, szkółkarskich, a także materiału rozmnożeniowego roślin warzywnych i ozdobnych.

Obowiązująca dotychczas ustawa o nasiennictwie z 2003 r. zakazywała rejestracji w Polsce odmian roślin modyfikowanych, a także handlu tymi nasionami. Zakazy te są jednak niezgodne z prawem unijnym. Można było bowiem zarejestrować odmianę GMO w innym kraju członkowskim UE. Wówczas wpisywana jest ona w katalogu europejskim i jej uprawa jest legalna na całym obszarze Unii. Nowa ustawa przed podpisaniem jej przez Bronisława Komorowskiego wywołała protesty w całej Polsce.

http://niezalezna.pl/36329-komorowski-podpisal-pomimo-protestow


----------------------------------------------------------------------------

Próba analizy jednego z komentujących:

Demokles () 21/12/2012 - 21:06.


Co się zmieniło i jak to na nas wpływa?

Doskonale! Idealny materiał dla rzetelnego dziennikarstwa!
Czy Gazeta Polska udzieliłaby informacji Polakom na temat GMO?

Ja widzę taką informację w następujący sposób:

1. Stan prawny.
Wystarczy przeprowadzić analizę prawną ustawy z 2003r., porównać ją z tymi zmianami, które wprowadza Prezydent w kontekście prawa Unii Europejskiej (klauzul zakazujących/dozwolonych). W wyniku tej analizy poszukać BENEFICJENTA ww. zmian przepisów.
Kto na tej ustawie skorzysta?
Czego nie mógł zrobić pod jurysdykcją poprzedniej ustawy, a co może teraz?
Czy przepisy wprowadzają odpowiedzialność materialną, osobową?

Na szybko przejrzałem te zmiany i jestem przerażony...
SMACZEK:
1.Nieskonsultowanie projektów rozporządzeń wykonawczych do ww. ustawy, które nie wiadomo jakie są i nie wiadomo kiedy wejdą w życie, przy delegacji prawa zakazu roślin modyfikowanych genetycznie na szczebel rządowy jest skandalem.
{w wywiadach - bo nie ma pisemnego stanowiska rządu- oficjele wypowiadają się, że rząd, właściwy minister wydadzą odpowiednie rozporządzenia zakazujące GMO w Polsce) - kuriozum. Co będzie jak nie wydadzą, albo nie wydadzą w dacie wejścia w życie zmian w ustawie, albo wydadzą takie przepisy, które będą miały wady prawne lub wręcz umożliwią swobodne handlowanie i wprowadzenie GMO w Polsce? Kogo wtedty za otrucie polaków osądzimy i wsadzimy do więzienia?
2.Brak przepisów zmuszających producentów żywności do oznaczania swoich produktów jako powstałych z organizmów modyfikowanych lub przy ich udziale.
Nie wiemy co jemy? Jesteśmy oszukiwani kupując żywność?

2. Wpływ na człowieka i środowisko naturalne.
Analiza wpływu na zdrowie i życie. Jest kilka ciekawych badań, od których włos się na głowie staje dęba. Tu nie zabraknie inwencji dziennikarzom, pomogą profesorowie, a nawet stanowisko Polskiej Akademii Nauk. Istnieje cała masa dokumentów kierowanych do instytucji państwowych (Premier, Prezydent i cała reszta machiny państwowej) na temat szkodliwości GMO. W geście rozpaczy jedno ze stowarzyszeń zawiadomiło nawet prokuraturę.... (sic!)

3. Sytuacja polityczna w Polsce i na świecie.
Jak jest u sąsiadów? Co robi Monsato? Jakie są wnioski nt. GMO we Francji. Jakie są orzeczenia Europejskiego Trybunału?

4. Jasne i czytelne wnioski!

P.S.
Sam napisałbym artykuł...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 sty 2013, 16:51 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1401
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Czy istnieje kod biologiczny? Na pohybel GMO.


Źródło: http://polacy.eu.org/3239/czy-istnieje- ... ybel-gmo-/

Obrazek

Tytułowe zdjęcie przedstawia dwa dorodne pęki pszenicy wyrosłe tylko z DWÓCH ZIAREN. Każdy z nich liczy ponad 20 kłosów, zawierających po 20-30 ziaren! – To przykład reaktywacji prastarego kodu biologicznego!

Jak wiadomo, światowy rynek nasion siewnych, nawozów i środków ochrony roślin jest zmonopolizowany przez kilku gigantów, takich jak Bayer, Cargill, Sygenta, Monsanto, Du Pont. Korporacje te forsują bioinżynierię i technologię genetycznych modyfikacji, wypierając z rynku sprawdzone od setek lat naturalne odmiany zbóż i roślin uprawnych, z których wiele jest już na wyginięciu. Kiedyś ta pułapka się zatrzaśnie i będziemy skazani na materiał siewny i agrochemikalia wyłącznie od cynicznych i bezwzględnych monopolistów.

Czy tak musi być? Czy jest jakieś inne wyjście z tej beznadziejnej sytuacji dla rolników i rolnictwa? Tak, gdyż natura odkryła przed nami jedną ze swych wielkich tajemnic!

SENSACYJNE ODKRYCIE
Pod koniec lat 80-tych XX wieku dwóch szwajcarskich naukowców Guido Ebner i Heinz Schürch, zatrudnionych w koncernie Ciba Geigy, dokonało sensacyjnego odkrycia.
W trakcie przeprowadzonych eksperymentów badawczych okazało się, że na przykład nasiona zbóż i ikra rybia poddane działaniu odpowiednio skonfigurowanego pola elektrostatycznego (wysokie napięcie, bez przepływu prądu), wbrew wszelkim teoriom i „zdrowemu rozsądkowi” nabywają nagle niesamowitych własności. Budzi się w nich pamięć (molekularna, genetyczna?) i zostaje reaktywowany tajemniczy zegar biologiczny.

REAKTYWOWANY ZEGAR BIOLOGICZNY
Elektrostatycznie przygotowane nasiona pszenicy i kukurydzy dają o kilkadziesiąt procent większy plon niż tradycyjne uprawy, a ich wegetacja następuje tak szybko, iż szkodniki nie nadążają za ich rozwojem. Ponadto ich morfologia/wygląd nierzadko przypomina pradawne formy roślin, które dawno temu bezpowrotnie wyginęły i które dziś można już tylko zobaczyć w skamienielinach pochodzących sprzed kilkuset lat lub sprzed wielu milionów lat!

W wyniku prób z elektrostatyką wyhodowano na przykład dziką, odporną na warunki środowiskowe i naturalne szkodniki odmianę paproci leśnej, która swym wyglądem do złudzenia przypomina prastare paprocie rosnące na Ziemi wiele milionów lat temu!

Patrz niemiecki film na YouTube, z fragmentem programu telewizyjnego z udziałem szwajcarskich naukowców sprzed kilkudziesięciu lat, usuniętego z oficjalnych archiwów, odtworzony ze starego nagrania na kasecie VHS:http://www.youtube.com/watch?v=4YpL8WQh9EU
A także tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=cmH5eyo3GiI i tutaj:http://www.alpenparlament.tv/playlist/74-daniel-ebner-erzeit-code-statt-gentechnik

PSTRĄGI
W powyższym filmie pokazano m.in. eksperymentalną hodowlę pstrąga tęczowego w Szwajcarii w Herbetswil (Solothurn). Najpierw w laboratorium pobrano samicom jajeczka. W zbiorniku wodnym zmieszano jajeczka z nasieniem samców i natychmiast przeniesiono je do specjalnych komór-wylęgarni, których dna i pokrywy były wyposażone w hermetycznie zamontowane elektrody. W komorach z podłączonym napięciem elektrostatycznym inkubacja zapłodnionej ikry trwała cztery tygodnie aż do stadium wysadzenia gałek ocznych ryb. Wtedy odłączono pole elektrostatyczne i przeniesiono cały wylęg do stawów hodowlanych, gdzie w warunkach rygorystycznej kontroli prowadzono odchów narybka w identyczny sposób jak w grupie kontrolnej normalnych pstrągów hodowlanych. I cóż się okazało?
Z wielkim zdziwieniem stwierdzono, że pstrągi wyhodowane z udziałem elektrostatyki mają niewiele wspólnego z normalnymi pstrągami! To dzika odmiana, która przynajmniej w Europie jest traktowana za wymarłą od 150 lat! Pstrągi są o 1/3 większe, cięższe i silniejsze od swych obecnych pobratymców, a ponadto lepiej od nich ubarwione i bardziej płochliwe. Dorosłe samce mają bardzo mocne zęby, a ich dolna szczęka jest zakończona osobliwym haczykiem – jak u dziko żyjących łososi!
Metodę wychowu pstrągów zgłoszono do patentu europejskiego. Kolorowe zdjęcia pstrągów są zamieszczone np. na str. 175-176 książki Luca Bürgina pt. „Urzeit-Code” (do kupienia w księgarni zagranicznej lub do darmowego pobrania stąd: http://bovendien.com/wetenschap/oertijd-code -patrz plik pdf na dole strony, przed komentarzami)

KUKURYDZA
Eksperymenty z kukurydzą polegały na poddaniu działaniu pola elektrostatycznego kiełkujących ziaren przez okres 8 dni. Następnie przesadzano je do doniczek ze sterylną ziemią w szklarni. Tak wyhodowana kukurydza – w porównaniu z niepoddaną “obróbce elektrostatycznej” grupą kontrolną – odznaczała się bardzo szybką wegetacją i istotnymi różnicami w morfologii, tj. między innymi:
– większą liczbą kolb przypadających na pojedynczą roślinę (trzy do sześciu, zamiast zwyczajowo jednej do dwóch),
– szerokimi liśćmi i grubą łodygą,
– odmiennym położeniem kolb (w górnej części łodygi zamiast w osi liścia),
– wytworzeniem większej ilości łodyg.
W maksymalnym przypadku kukurydza generowała aż DWANAŚCIE kolb.
Podobne dzikie odmiany kukurydzy można spotkać dzisiaj jeszcze tylko na terenie Peru.
Zdjęcia kukurydzy są zamieszczone na str. 48-49 i 63-64 książki jw.

GENIALNE ODKRYCIE SCHOWANO DO SZUFLADY
Koncern Ciba Geigy (potem Novartis) opatentował te rewolucyjne, a zarazem genialne proste i tanie metody, dzięki którym można aktywować to, co utracono wskutek nieprawidłowej hodowli lub degeneracji, po czym w 1990 roku całkowicie wstrzymał cały program badawczy. Uzasadnienie brzmiało: badania nie są zgodne z profilem działalności koncernu. Było to chyba logiczne i racjonalne działanie z jego strony, gdyż promowanie upraw całkowicie niewymagających stosowania technik genetycznych, pestycydów, herbicydów i agrochemii oznaczałoby dla Ciba Geigy podcinanie gałęzi, na której siedzi.

CO DALEJ?
Daniel, syn nieżyjącego już Guido Ebnera kontynuuje dziedzictwo swego ojca i prowadzi uprawy zbóż na kilkuhektarowych poletkach doświadczalnych we Francji i Szwajcarii, przy współpracy osób prywatnych i regionalnych zrzeszeń rolniczych.

Patenty sprzed kilkudziesięciu lat wreszcie przestały obowiązywać, więc teoretycznie każdy zainteresowany mógłby mieć dostęp do tej cennej wiedzy. Szwajcaria nie jest położona zbyt daleko od Polski, by nie można było tam pojechać, porozmawiać z właściwymi osobami, a potem próbować wdrożyć te rewolucyjne metody na własną rękę, we własnym rolnictwie. To praktycznie nic nie kosztuje, choć wymaga spełnienia przynajmniej dwóch, chyba bardzo trudnych do spełnienia warunków: posiadania wolnego umysłu i odwagi cywilnej.]ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 31 sty 2013, 20:17 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Bojkot nasion GMO

phpBB [video]


Rząd na wniosek posłów PO przyjął nowelizację ustawy nasiennej, z której wykreślono ustawowy zapis dot zakazu wprowadzania do obrotu a także wpisu do krajowego rejestru nasion odmian GMO.
W zamian za to, aby uchronić Polskę przed GMO, obiecano wprowadzić rozporządzenie ministra rolnictwa. Osią tego rozporządzenia miało być uzasadnienie przywołujące szkodliwość pyłku kukurydzy MON 810 dla zdrowia i środowiska.
Ustawa została podpisana przez prezydenta 22 grudnia 2012 r. A już 18 tego grudnia 2012 r. ( data ogłoszenia opinii EFSA )wiadomo było, że takie rozporządzenie będzie zakwestionowane przez KE, bo na podstawie tej opinii komisja odmówi najprawdopodobniej Polsce prawa do wprowadzenia takiego rozporządzenia z zakazem. Nie jest chyba możliwe aby prezydent i rząd o tym nie wiedzieli. Więc w chwili zatwierdzania podpisem prezydenckim ustawy nasiennej pozbawionej zapisów o zakazie GMO zapewne wiedzieli, że otwierają Polskę na uprawy GMO. Możliwe też , ze mieli przecieki dotyczace werdyktu EFSY i dlatego przyspieszali uchwalenie ustawy i jej zatwierdzenie przed przedostaniem się tej opinii do mediów. Nawet gdyby komisja zezwoliła, to Monsanto zaskarży zezwolenie na podstawie tej autorytatywnej opinii naukowej.
http://www.youtube.com/redirect?q=http%3A%2F%2Fwww.farmer.pl%2Fprawo%2Fprzepisy-i-regulacje%2Fefsa-o-bezpieczenstwie-pylku-z-kukurydzy-mon-810%2C41355.html&session_token=0_A-pXDnWeTWGP4ZbRHWbx4p45h8MTM1OTY3MzkzMkAxMzU5NjU5NTMyNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 lut 2013, 14:27 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Gorzkie nasiona / Bitter Seeds

Reż. Micha X. Peled, Stany Zjednoczone/Indie 2011

phpBB [video]


Czy to możliwe, aby ciężko pracujący hinduski rolnik, ojciec rodziny, znalazł się nagle w sytuacji, w której najlepszym rozwiązaniem okazuje się tylko jedno - popełnić samobójstwo, wypijając butelkę sztucznego nawozu? Ta przerażająca historia wydarzyła się naprawdę.

Córka tragicznie zmarłego, Majnusza Amberwar stara się opublikować artykuł, w którym tłumaczy powody dramatycznej decyzji ojca. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie dla wiejskiej dziewczyny, która stawia pierwsze kroki jako dziennikarka. Co więcej, rodzina nie jest przychylna jej ambicjom, a artykułu nie daje powodów do radości. Zbyt boleśnie przypomina o tym, co skłoniło mężczyznę do targnięcia się na własne życie.

Wszystkiemu winna nowoczesna biotechnologia upraw i amerykański koncern Monsanto. Wielu hinduskich rolników przerzuciło się na produkowane przez firmę sztucznie modyfikowane ziarno. Skutek tej decyzji był bardzo różny, a dla wielu okazał się tragiczny. Zamiast oczekiwanych zysków powstały tylko wydatki, gdyż koszt nawozów i pestycydów, których należało użyć, przewyższał dotychczasowy budżet. Co więcej, sztucznie modyfikowane ziarno wymagało większego nawodnienia, więc uprawiający jałową ziemię rolnicy jeszcze bardziej uzależnili się od deszczu. Ich plony rzadko kiedy były opłacalne.

"Gorzkie nasiona" to trzecia część trylogii Michy X. Peleda na temat globalizacji (pierwsza część "Store Wars: When Wal-Mart Comes to Town", 2001, druga "China w kolorze blue", 2007). Film jest jednak nie tylko ostrą polemiką z koncernem Monsanto i problemem biotechnologii, lecz również wspaniale sfilmowaną, poruszającą, tragiczną historią o świecie, w którym przyszło nam żyć.

Film był pokazywany na IDFA 2011, Thessaloniki FF 2012 i PLANETE+ DOC 2012.


Film do pobrania (bez polskiego tłumaczenia) lub do obejrzenia na PLANETE w najbliższym tygodniu.

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 lut 2013, 14:53 
chyba bylo, moze nie bylo. :)
GMO A Go Go - Truth about GMOs explained in new animated cartoon
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 10 lut 2013, 21:36 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
"Tajny wirus" ukryty w GMO.
Anthony Gucciardi, PrisonPlanet.com
USA
2013-02-09Pojawił się właśnie kolejny powód dla którego powinno się unikać niszczących zdrowie genetycznie zmodyfikowanych organizmów i może to być jeden z najbardziej niepokojących.

Wiemy, że konsumpcja GMO jest związana z szeregiem poważnych schorzeń, ale do tej pory z jednej rzeczy nie zdawaliśmy sobie sprawy, a mianowicie, że w zmodyfikowanych uprawach ukryty jest gen wirusa.

Przez lata, GMO zbyło świadomie i nieświadomie konsumowane na całym świecie, przy twierdzeniach Monsanto i rządu Stanów Zjednoczonych, że zmienione genetycznie rośliny są całkowicie bezpieczne, pomimo bardzo ograniczonych (lub w niektórych przypadkach żadnych) wstępnych badaniach i naukowcach ostrzegających przed zagrożeniami. Jednym z takich niebezpieczeństw, o którym się nie mówiło zostało ujawnione w niedawnym sprawozdaniu grupy nadzorującej bezpieczeństwo żywności znanej jako Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

Kolejny brudny sekret Monsanto.
W sprawozdaniu EFSA, które można przeczytać w sieci, można dowiedzieć się, iż naukowcy odkryli nieznany wcześniej wirusowy gen, który jest znany jako "Gen VI". To co jest niepokojące to nie tylko fakt, iż ten obcy gen znaleziono w najważniejszych uprawach GMO, około 63% ze wszystkich dopuszczonych do użytku GMO (54 z 86, aby być dokładnym), ale fakt iż może on zakłócić biologiczne funkcje żywych organizmów. W popularnych uprawach GMO, takich jak soja Roundup-Ready, NK603 i kukurydza MON810 stwierdzono obecność genu, który wywołuje fizyczne mutacje. Kukurydza NK603 również została powiązana z rozwojem masywnych nowotworów u szczurów.

Według Independent Science News, "Gen VI" hamuje również wyciszenie RNA. Jak być może wiesz, wyciszanie RNA zostało wskazane jako istotne dla prawidłowego funkcjonowania ekspresji genów. Być może bardziej miejscowo, jest to mechanizm obronny przed wirusami w roślinach i zwierzętach, jednak wiele wirusów rozwinęło geny wyłączające ten proces obronny. Independent Science News podaje, że "Gen VI" jest jednym z takich genów.

‪7 lutego 2013, odbyła się w Londynie przed Ambasadą RP pikieta, której celem było wyrażenie solidarności z protestującymi przeciwko GMO w Polsce rolnikami i poparcie ich postulatów. Rolnicy protestują m.in. przeciwko planom rządu RP wysprzedania polskiej ziemi rolnej ponadnarodowym korporacjom w celu uprawy na tej ziemi GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy). Wchodzą tu w grę kapitały: holenderski, angielski, niemiecki i duński. Rząd polski, który zapewnia, że z dniem 28 stycznia 2013 r. zakazał upraw genetycznie modyfikowanych na ziemiach polskich, zezwala jednak na handel nasionami GM zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, zalecającą uprawę GMO w ''specjalnie wyznaczonych strefach''. Na mocy tej klauzuli ziemia sprzedawana korporacjom może być użyta do uprawy roślin GM w Polsce.

Kolejny brudny sekret Monsanto.
W sprawozdaniu EFSA, które można przeczytać w sieci, można dowiedzieć się, iż naukowcy odkryli nieznany wcześniej wirusowy gen, który jest znany jako "Gen VI". To co jest niepokojące to nie tylko fakt, iż ten obcy gen znaleziono w najważniejszych uprawach GMO, około 63% ze wszystkich dopuszczonych do użytku GMO (54 z 86, aby być dokładnym), ale fakt iż może on zakłócić biologiczne funkcje żywych organizmów. W popularnych uprawach GMO, takich jak soja Roundup-Ready, NK603 i kukurydza MON810 stwierdzono obecność genu, który wywołuje fizyczne mutacje. Kukurydza NK603 również została powiązana z rozwojem masywnych nowotworów u szczurów.

Według Independent Science News, "Gen VI" hamuje również wyciszenie RNA. Jak być może wiesz, wyciszanie RNA zostało wskazane jako istotne dla prawidłowego funkcjonowania ekspresji genów. Być może bardziej miejscowo, jest to mechanizm obronny przed wirusami w roślinach i zwierzętach, jednak wiele wirusów rozwinęło geny wyłączające ten proces obronny. Independent Science News podaje, że "Gen VI" jest jednym z takich genów.

‪7 lutego 2013, odbyła się w Londynie przed Ambasadą RP pikieta, której celem było wyrażenie solidarności z protestującymi przeciwko GMO w Polsce rolnikami i poparcie ich postulatów. Rolnicy protestują m.in. przeciwko planom rządu RP wysprzedania polskiej ziemi rolnej ponadnarodowym korporacjom w celu uprawy na tej ziemi GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy). Wchodzą tu w grę kapitały: holenderski, angielski, niemiecki i duński. Rząd polski, który zapewnia, że z dniem 28 stycznia 2013 r. zakazał upraw genetycznie modyfikowanych na ziemiach polskich, zezwala jednak na handel nasionami GM zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, zalecającą uprawę GMO w ''specjalnie wyznaczonych strefach''. Na mocy tej klauzuli ziemia sprzedawana korporacjom może być użyta do uprawy roślin GM w Polsce.


Ogólnie rzecz biorąc, istnieje pewien stopień wiedzy nt Genu VI. To co wiemy, opierając się na informacjach z raportu, to że gen:
• Pomaga montować cząstki wirusa
• Hamuje naturalną ochronę systemu komórkowego
• Wytwarza białka, które są potencjalnie problematyczne
• Sprawia, że rośliny są wrażliwe na patogeny bakteryjne
z których wszystkie są bardzo istotnymi skutkami, które powinny być dogłębnie zbadane przez niezależny zespół naukowców po wycofaniu produktów GMO z rynku w oczekiwaniu na dalsze badania na temat całego szeregu chorób związanych ze skażeniem. A to nawet nie obejmuje świadomości co do skutków jakie mogą być udziałem tego skażenia.

[...] Ponieważ coraz więcej brudnych tajemnic GMO zostaje obnażonych, daje to kolejny powód i więcej poparcia dla idei usunięcia GMO w całości od dostaw żywności.


http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/tajny_wirus_ukryty_w_gmo,p1220263851Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 kwie 2013, 10:39 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Wikileaks ujawnia
Szokujące informacje w związku z GMO dostarczył portal WikiLeaks już dwukrotnie - depesze dotyczące Polski ujawniono w końcu sierpnia 2011 r. Z kolei opublikowana na początku 2011 r. depesza z ambasady Stanów Zjednoczonych w Paryżu zaleca sporządzenie wykazu państw europejskich, które sprzeciwiają się inżynierii genetycznej, który posłużyłby w celach dokonania "retorsji wobec tych krajów.

Ambasada USA w Paryżu zaleciła Waszyngtonowi, aby rozpocząć wojnę handlową w stylu wojskowym przeciwko każdemu państwu Unii Europejskiej, które sprzeciwia się wprowadzaniu roślin genetycznie modyfikowanych.

W odpowiedzi na decyzję Francji na rzecz wprowadzenia zakazu dla kukurydzy modyfikowanej genetycznie (produkt amerykańskiej korporacji Monsanto) pod koniec 2007 roku, ambasador Craig Stapleton, przyjaciel i partner biznesowy byłego prezydenta George'a Busha, poprosił Waszyngton o nałożenie sankcji na Unię, a zwłaszcza na te państwa, które nie wspierają wprowadzania roślin GM.

"(...)Rekomenduje się sporządzenie docelowej listy w celu odwetu, który stałby się dotkliwy dla całej Unii Europejskiej, albowiem chodzi tu o odpowiedzialność zbiorową, a skupia się ona częściowo na najbardziej uciążliwych sprawcach. (...) Wykaz ten powinien być dobrze udokumentowany (...) oraz musi być trwały charakter w perspektywie długoterminowej,ponieważ nie powinniśmy się spodziewać szybkiego zwycięstwa. Przejście do odwetu pokaże jasno, że obecna polityka wobec GMO oznacza rzeczywiste straty i koszty dla interesów Unii, oraz że może się on przyczynić się do wzmocnienia głosów na rzecz przemysłu biotechnologicznego" - powiedział Stapleton.

Z innych nowoopublikowanych depesz wynika, że amerykańscy dyplomaci na całym świecie, wspierali kwestię upraw genetycznie modyfikowanych jako rządowego celu strategicznego oraz konieczności handlowej.

Ponieważ wielu katolickich biskupów w krajach rozwijających się stanowczo sprzeciwiało się uprawom genetycznie modyfikowanej żywności, Stany Zjednoczone wywierały szczególną presję na doradców papieża. Depesze z ambasady amerykańskiej w Watykanie pokazują, że Stany Zjednoczone wierzą w zasadniczo pozytywne nastawienie papieża w tej kwestii, zwłaszcza po długotrwałym lobbingu doradców Stolicy Apostolskiej, choć jednocześnie ubolewają, że Watykan nadal nie wyraził jednoznacznego poparcia. Doradca specjalny amerykańskiego Departamentu Stanu w dziedzinie biotechnologii, jak również doradcy rządu ds. biotechnologii z siedzibą w Kenii lobowali specjalistów watykańskich, aby przekonali papieża do udzielenia poparcia.

"Istnieją możliwości wywierania nacisku na Watykan w związku z tymi kwestiami, co z kolei wpłynęłoby na szeroki segment populacji w Europie i krajach rozwijających się" - podaje inna z depesz.

W odpowiedzi na to jednak ambasada amerykańska zauważyła, że jej najbliższy sojusznik w sprawie genetycznie zmodyfikowanej żywności, kardynał Renato Martino, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Sprawiedliwości i Pokoju oraz człowiek, który najczęściej reprezentuje papieża na forum ONZ, wycofał swoje poparcie dla USA.

"Przedstawiciel Martino powiedział nam ostatnio, że kardynał współpracował z ambasadą Watykanu nad kwestiami biotechnologii przez ostatnie 2 lata, częściowo, aby zrekompensować swoją niefortunną wypowiedź dotyczącej wojny w Iraku oraz złagodzenia jej następstw - czyli utrzymać dobre stosunki z amerykańskim rządem. Według naszych źródeł, Martino nie czuje dłużej potrzeby utrzymywania tego podejścia " - podaje depesza.

Ponadto w depeszach amerykańskich jasno rysuje się obraz amerykańskich dyplomatów pracujących bezpośrednio dla firm produkujących GMO takich, jak Monsanto. W odpowiedzi na ostatnie pilne zapytania hiszpańskiego ministerstwa ds. Rolnictwa i Wsi, sekretarz stanu Josep Puxeu oraz Monsanto, wysłali prośby do rządku amerykańskiego na rzecz odnowienia poparcia dla naukowego stanowiska przemysłu biotechnologii rolniczej, apelując o wysoki poziom interwencji rządu amerykańskiego.

Z przecieków WikiLeaks wynika również, że Hiszpania oraz Stany Zjednoczone ściśle ze sobą współpracowały na rzecz przekonania UE do wzmocnienia prawa na rzecz przemysłu biotechnologicznego. W jednej z depesz ambasada Meksyku pisze: "Jeśli Hiszpanii się nie uda, reszta Europy podąży za nią".

Depesze pokazują, że nie tylko rząd hiszpański prosił USA o podtrzymanie presji na Brukselę, ale również to, że USA wiedziały wcześniej jak Hiszpania zagłosuje, nawet zanim hiszpańska komisja biotechnologiczna się do tego odniosła.

Źródło: The Guardian

05.09.2011. 15:51

http://www.naturalnegeny.pl/aktualnosci/wikileaks-ujawnia/

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 maja 2013, 10:19 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
EU chce zakazać wolnego obrotu nasionami!! Głosowanie 6 maja!!

Ilu z Was wie, że Unia Europejska przygotowywuje ustawę (głosowanie 6 maja!!), która sprawi, że obrót i wykorzystanie nasion nie będących na liście nasion zatwierdzonych stanie się nielegalne.

Lista ta, która na chwilę obecną zdominowana jest przez wielkie korporacje jak Monsanto, czy Bayer zwiera głównie hybrydy, co oznacza tyle, że farmer czy ogrodnik nie będzie mógł zachować nasion z tego co wyhoduje.

Co więcej, nasiona nie będące na liście, nie będą mogły być nie tylko sprzedawane ale również uprawiane. Wymiana nasion między ogrodnikami i farmerami stanie się czynnością kryminalną.

To oznacza, że ludzie będą mieć jeszcze mniejszy wpływ na to co jedzą - skoro nie będą mogli zdecydować nawet to co się uprawia.

Teraz po kolei...

*O czym konkretnie mówi wspomniane prawo?

Ostatni zarys ustawy przedstawiony publicznie mówił, że żadne nasiona nie mogą być sprzedawane, ani nawet ofiarowane za darmo na terenie UE jeżeli są zatwierdzone i zarejestrowane na liście roślin UE.

*Dlaczego jest to zła ustawa?

W celu rejestracji każda odmiana musi zostać poddana testom, by zweryfikować czy spełnia ustalone odgórnie kryteria.Te kryteria zostały stworzone w głównej mierze na potrzeby przemysłowego rolnictwa i nasion hybrydowych i mówiąc ogólnie, tylko takie nasiona taki test zdadzą.

Wiele cennych odmian, używanych obecnie wśród ogrodników i lokalnych farmerów nie spełni wymagań i zwyczajnie nie zostanie zarejestrowana, co automatycznie uczyni je nielegalnymi w sprzedaży i uprawie.

Co gorsza, wystąpienie z wnioskiem o umieszczenie na liście nasion rejestrowanych i związanych z tymi testami kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Nawet jeśli nasiono spełni kryteria i zostanie zapisane na listę nasion zatwierdzonych, to wciąż należy płacić coroczną opłatę. Jeśli któregoś roku, opłata nie zostanie uiszczona, nasiono automatycznie wypada z listy i staje się nielegalnym.

Następują dwie kwestie. Po pierwsze - w związku z wysokim kosztem (tysiące euro dla jednej odmiany) opłacać się będzie rejestrować tylko te odmiany, które sprzedadzą się w dużych ilościach w rolnictwie przemysłowym. Warzywa, uprawiane przez lokalnych rolników, czy w przydomowym ogródku na potrzeby rodziny staną się nielegalne i wyginą. W przyszłości nie będziemy mogli odzyskać tych nasion bo przepadną bezpowrotnie.

Po drugie - to jawna prywatyzacja ogólnoludzkiego dobra jakim są rośliny i odmiany hodowane przez naszych przodków. To ludzie są spadkobiercami nasion, uprawianych ponad 11 tys lat, nierzadko przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Dlatego też nie mogą one być opatentowane przez koncerny nasienne. Więc skąd nagle pomysł by płacic coroczną opłatę dla EU by dalej móc je swobodnie uprawiać?

OSTRZEŻENIE!

Link do zarysu ustawy podam poniżej, ale uwaga!

Nie możesz przeczytać tylko pierwszych kilku stron streszczenia by zrozumieć podstawę tego prawa. Straszczenie to nie stanowi prawa, a artykuły w nim zawarte.

Więc mimo, iż straszczenie brzmi pozytywnie i zachęcająco, to artykuły ustawy stanowią zupełnie co innego!

Jest to celowy wybieg, bowiem dziennikarze którzy podają do wiadomości ogólnej zarys ustaw zwykle zapoznają się tylko z tą częścią (kilka stron czytania)!

Dla przykładu - streszczenie wspomina o ułatwieniach dla „amatorskich„ odmian, a artykuły ustawy w późniejszej jej części całkowicie te odmiany znoszą! Jednak wciąż prasa bazując na Streszczeniu podkreśla jak to nowe prawo zadba o mniej popularne odmiany!

Zarys projektu ustawy - http://www.seed-sovereignty.org/PDF/EU_ ... terial.pdf

CO MOŻEMY ZROBIĆ?

Możemy napisać wiadomość do członków Komisji EU. Tu lista http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/index_en.htm

Polskę reprezentować będzie Janusz Lewandowski http://ec.europa.eu/commission_2010-201 ... dex_en.htm

Podpisać petycje! Najwięjsza jest tu http://bit.ly/12Xe1PI (już prawie 200 tys. osób podpisało!) i kolejna http://bit.ly/18pgz9Z

Udostępnijcie dalej, czym większa świadomość społeczna, tym większe szanse, że to absurdalne prawo nie wejdzie w życie!


http://www.wykop.pl/link/1497773/eu-chce-zakazac-wolnego-obrotu-nasionami-glosowanie-6-maj/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 maja 2013, 16:41 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Ruch przeciw Monsanto i GMO nabiera rozpędu. :hura:

International Day Of Protest Against Monsanto & GMO Foods MAY 25, 2013
phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 maja 2013, 15:25 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Monsanto wygrywa kolejną sprawę przed Sądem Najwyższym

Sąd Najwyższy w USA wydał jednomyślną decyzję stwierdzającą, że "rolnicy nie mogą korzystać z genetycznie modyfikowanych nasion Monsanto do produkowania kolejnych nowych nasion". Warunkiem takiego działania jest uiszczenie na rzecz korporacji astronomicznych opłat. Czy Monsanto nie musi się już niczego obawiać?

Eksperci w zakresie prawa autorskiego podkreślają, że orzeczenie może mieć wielce negatywne konsekwencje dla licznych aspektów nowoczesnego rolnictwa, jak również dla całego procesu patentowania materiału genetycznego. Dziś rolnicy kupują "opatentowane nasiona" Monstanto i związani się ścisłymi wytycznymi co do ich wykorzystywania.

O negatywnych konsekwencjach "nadużywania" nasion przekonał się Vernon Hugh Bowman, amerykański rolnik. Kiedy sprawa wyszła na jaw, Monsanto pozwało rolnika, a sędzia federalny w Indianie nakazał Bowmanowi zapłacić firmie aż 84 000 dolarów odszkodowania (za naruszenie patentu). Decyzja ta została utrzymana w mocy przez Sąd Apelacyjny dla Okręgu Federalnego oraz w ostatniej instancji przez Sąd Najwyższy.

W obronie przed Sądem Najwyższym, Bowman próbował powołać tzw. "doktrynę wyczerpania patentu", która pozwala każdemu używać produktów, które uzyskał legalnie. Jednak doktryna ta nie miała zastosowania w tym przypadku. "Doktryna wyczerpania patentu nie pozwala rolnikom podejmować dodatkowych działań bez zgody Monsanto", podkreślał jeden z sędziów Sądu Najwyższego.

Decyzja była ważnym zwycięstwem dla Monsanto - firmy, która jest ostro krytykowana przez rolników i ekologów. Działalność na rynku genetycznie zmodyfikowanego ziarna siewnego, produkcja hormonu wzrostu bydła domowego oraz agresywny styl lobbingu spowodował, że Monsanto stało się jednym z najbardziej znienawidzonych przez działaczy ruchów antyglobalistycznych i ekologicznych koncernów międzynarodowych.

Monsanto taking over America's agriculture: New victory in Supreme Court
phpBB [video]


źródło:
http://www.orwellsky.blogspot.com/2013/ ... przed.html

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 lip 2013, 10:43 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Glisofat z Roundupu nas wszystkich zabija

Niepokojące odkrycia dotyczące glifosatu, aktywnego składnika zawartego w chwastobójczej substancji chemicznej Roundup, produkcji Monsanto powinny wzmocnić naszą czujność.
Opublikowane badania tłumaczą mechanizm uszkadzający tych chemikaliów. Pokazały że ludzie w 18 krajach Europy mają glifosaty w swojej krwi. Inne badania potwierdzają wpływ tego składnika chemicznego na powstawanie raka piersi i to w ilości śmiesznie małej, jedna część na trylion (ppt), związku z ich właściwościami estrogennymi.

Jak donosi GreenMedinfo.com: „To wyjaśnia masywne powstawanie raka piersi, którego jedynie długoterminowe badanie przeprowadzone na zwierzętach, karmionych kukurydzą GMO, gdzie był stosowany Roundup, pozwoliło określić jego długofalowe destrukcyjne działanie.”
Podczas nowego spotkania EU-US dotyczące wolnego handlu zwanego jako Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP), pozostawiło otwarte drzwi do wprowadzania GMO do Europy.

Badania przeprowadzone w USA w 2011 roku, wykryły glifosat w 60-100 % próbek pobranych w powietrzu i deszczu. Inne wykonane w tamtym roku potwierdziło skażenia wody gruntowej, która używana do picia zatruwa tak zwierzęta jak i ludzi.

Obecnie pierwszy przeprowadzony na wolontariuszach na badaniu moczu na taką skale test w Europie, wykazał że praktycznie wszyscy mamy glifosat we krwi. Przeprowadzono go na 182 próbkach moczu, średnio 44 % osób miało go we krwi. Jego stężenie wahało się w zależności od kraju. Co ciekawe żaden z tych wolontariuszy nie stosował tych chemikaliów u siebie, i tylko jedna osoba z gospodarstwa domowego została testowana.

Macedonia i Bułgaria, miały najniższy wskaźnik testów pozytywnych (10 %). Podczas gdy na Malcie, było ich aż 90 %. W Niemczech, UK i Polsce tego cichego zabójcy odkryto u 17 % osób, czyli w naszym kraju średnio co 5 osoba zachoruje i prawdopodobnie umrze na raka piersi, lub w przypadku mężczyzn na raka prostaty.

Można sobie tylko wyobrazić, jaki był by wynik takich badań przeprowadzonych w USA, skoro tam stosują do obłędu Roundup. Między innymi, dlatego że nie ma tam wymogu znakowania żywności która zawiera GMO.

Fakt, że blisko połowa testowanych osób zawiera w sobie ten glifosat, nawet w krajach gdzie go nieużywano, jest więcej aniżeli niepokojący. Świadczy o tym że spożywamy żywność z krajów go stosujących i nawet o tym nie wiemy. Wskazuje również na to, że ten zabójca chwastów jest najprawdopodobniej wśród najważniejszych czynników wywołujących obecne choroby cywilizacyjne.

Jak powiedział rzecznik prasowy Adrian Bebb z Friends of the Earth Europe:
„Większość ludzi nie byłaby zadowolona gdyby się dowiedziała, że posiada takiego zabójcę w swoim organizmie, wynik pokazuje że jesteśmy wystawieni na jego działanie praktycznie codziennie, dodatkowo nie wiemy skąd on się tam bierze w tym środowisku lub jakie są jego jeszcze inne destrukcyjne cechy wpływu na nasze zdrowie. Pokazuje również, że jest zupełny brak, jakiegokolwiek zainteresowania rządzących w Europie i wskazuje że był i jest on bezmyślnie i szeroko stosowany. Jest niezbędne aby rządy stworzyły system monitorowania, który by doprowadził do całkowitej eliminacji jego stosowania, wliczając w to wszelką żywność GMO, która wymaga znacznych jego ilości.”

Glifosat okazał się rakotwórczy w minimalnych ilościach, przeciwnie do rozprzestrzenianej przez Monsanto wizji, która uparcie twierdzi że Roundup, jest minimalnie toksyczny dla zwierząt i ludzi, oraz przyjazny środowisku i ulega biodegradacji, wszystko to okazało się wierutnym kłamstwem i zostało udowodnione w sądzie najwyższym.

W raporcie GreenMedinfo.com stwierdzają:
„ Badania zatytułowane ‘Glifosat pobudza ludzkie rakowe komórki piersi, poprzez receptory estrogenu (u kobiet jest ich potężna ilość w piersiach)’”.

Badania potwierdzają że glifosat jest xenoestrogenem i funkcjonuje podobnie do estradiolu, tego silnego ludzkiego estrogenu, wywołującego raka. Dodając do faktu, że ponad 90 % soi produkowanych w USA pochodzi z upraw GMO, odkryto, że inny składnik naturalnie w niej się znajdujący, o nazwie Geinsteina Fitoestrogenowa, wzmacnia w sposób wysoko niepokojący efekt xenoestrogenu gdy wchodzi w kombinacje z glifosatem zawartym w Roundupie.

Sposób w jaki glifosat zabija chwasty jest identyczny ze sposobem w jaki zabija bakterie jelitowe u zwierząt i ludzi. Nie należy zapomnieć, że bakterie jelitowe syntezują witaminy, wyrzucając z organizmu sztuczne produkty i szkodliwe bakterie, biorą udział, w homeostazie systemu odpornościowego, szczelności przewodu żołądkowe-jelitowego, to co zjadamy wpływa bezpośrednio na jakość naszej flory bakteryjnej. Należy pamiętać, że na każdą komórkę naszego ciała mamy około 10 mikrobów i wirusów innego rodzaju i wszystkie one jak wykazały niezbicie badania, odpowiadają na obecność glifosatu w sposób dla nas destrukcyjny. Glifosat ogranicza pozytywne dla nas bakterie a pozwala na rozwój patogenów, w tym momencie nie zależy zapomnieć o całej masie toksyn produkowanych przez te patogeny. Jest to jedna z głównych przyczyn powstawania chronicznego zapalenia, a to już prosta droga do chronicznej choroby.

Dr.Sneff podsumował 2 sposoby działania glifosatu w diecie:

Niedobór wszelkiego rodzaju odżywek
Systematyczne podtruwanie organizmu

Uważa on, że takie choroby jak wymienione poniżej wywodzą się bezpośrednio od obecności glifosatu, wystepującego w Roundupie:
Autyzm, Alergie, Rak, Parkinson, problemy żołądkowe-jelitowe, chroniczne rozwolnienie, Colitis, Crohn, schorzenia sercowo-naczyniowe, bezpłodność, stwardnienie rozsiany, otyłość, depresja, Alzheimer.

Normy dopuszczające ilość tego glifosatu będą dla zwierząt 100 ppm, dla na przykład słodkich ziemniaków 3 ppm, problem w tym że stężenie 1 ppt (1 na trylion), już może wywołać raka, to tylko można sobie wyobrazić, jaka będzie epidemia raka po wprowadzeniu powyższych norm. Profesor Andres Carrasco udokumentował, że już 2 ppm glifosatu powoduje uszkodzenia i niewłaściwe formowanie się płodu, u żab i kurczaków.

Monsanto ciągle naciska, aby wprowadzić podwyższone normy stosowania Roundupu z tego powodu że farmerzy muszą używać większe jego ilości aby pokonać coraz częściej chwasty, które wypracowały sobie odporność na Roundupa. Pytanie brzmi ile osób musi umrzeć legalnie w świetle prawa aby zaspokoić potrzeby finansowe Monsanto, i jak długo sami ludzie będą go bezmyślnie używać, nawet jeżeli będzie na niego oficjalne przyzwolenie?

Żródła:
1 Globalresearch.org June 13, 2013
2 Greenmedinfo.com June 13, 2013
3 Corporate Europe Observatory
4 Stopthecrop.org
5 ‘Determination of Glyphosate residues in human urine samples from 18 European countries’ by Medical Laboratory Bremen (PDF)
6 Environmental Working Group October 15, 2012
7 Globalresearch.org June 13, 2013
8 Greenmedinfo.com June 13, 2013
9 Entropy 2013, 15(4), 1416-1463
10 Federal Register /Vol. 78, No. 84
11 GM Watch May 3, 2013
12 GM Watch May 3, 2013
13 Navdanya.org, The Law of the Seed (PDF)
14 Navdanya.org

Na podst: http://articles.mercola.com/sites/artic ... sidue.aspx
Nadesłane e-mailem. Tłum. J.P.

komentarz pod artykułem:
no_name
8 lipca 2013 at 11:06

Prawidłowa nazwa to glifosat – N-(fosfonometylo)glicyna; (związek z grupy aminofosfonianów) w postaci soli izopropyloaminowej – 360g w 1litrze środka. przeznaczonym do zwalczania chwastow w zbożach, roślinach warzywnych, roślinach sadowniczych i na terenach nie użytkowanych rolniczo.

Bardzo szeroko stosowany w Polsce . Ktoś powiedział mi ,że jest też stosowany przed zbiorem gryki .

Jest stosowany w tańszych zamiennikach Roundupa np. produkty o tym samym składzie:
Gallup 360 SL
Glyfos 360 SL
Taifun 360 SL
Marker 360 SL
Madrigal 360 SL

Wszystko to tylko mały wycinek całości chemii stosowanej w rolnictwie .
można sobie poczytać
http://rolno-ogrodniczy.pl/index.php?k19,srodki-ochrony-roslin-chwastobojcze


http://www.monitor-polski.pl/glisofat-z-roundupu-nas-wszystkich-zabija/#more-6680Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 sie 2013, 8:35 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Przełomowe nowe badanie łączy GMO z białaczką.
Christina Sarich, naturalsociety.com

Polska
2013-08-03

Obrazek

Ostatnio opublikowane w czasopiśmie Journal of Hematology & Thromboembolic Diseases, badanie podkreśla potencjalne "białaczkogenne" właściwości biopestycydów toksyn Bt używanych w niemal całej żywności GMO, które są obecnie uprawiane na ponad 3,9 mln hektarów upraw w Stanach Zjednoczonych. Wiele z tych roślin jest wysyłanych do innych państw, które nie zakazały jeszcze importu żywności GMO, więc częstość ich stosowania na terytorium USA ma wpływ na całą planetę.

Wykład dotyczący żywności GMO:

phpBB [video]


OGLĄDAJ DALEJ>>>

[...] Obecnie nowe badanie wskazuje, że biopestycydy zaprojektowane do upraw, takich jak kukurydza, soja, trzcina cukrowa, itp. zawierają tzw Bacillus thuringiensis (Bt), również znany jako Cry-toksyna, które przyczynia się do różnego rodzaju problemów zdrowotnych, w tym:
• zaburzenia krwi
• nowotworów układu krwiotwórczego (nowotwory krwi), czyli białaczka
• Tłumienie proliferacji szpiku kostnego
• Nieprawidłowe wzorce limfocytów


Link do oryginalnego artykułu: LINK
http://naturalsociety.com/groundbreaking-study-links-gmos-bt-toxin-leukemia/

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/przelomowe_nowe_badanie,p1308593791_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 wrz 2013, 0:04 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Wściekły Putin i Monsanto

Obrazek

Rosyjski prezydent Putin podczas swojego ostatniego spotkania z amerykańskim sekretarzem stanu Kerry’m nie ukrywał swojego niezadowolenia a nawet – jak uważają niektórzy – wściekłości. Powodem tego niezadowolenia było zagrożenie globalnego środowiska naturalnego przez amerykańskie korporacje (takie jak Monsanto) wprowadzające na rynek genetycznie zmodyfikowane uprawy, które wg rosyjskiego prezydenta są także przyczyną wymierania pszczół. Ja sam nie jestem bynajmniej najgorętszym zwolennikiem Putina – bo jest on niezwykle niebezpieczną i nieobliczalną osobą – na dodatek niezbyt przyjazną Polsce, ale to, czego nie można mu z pewnością odmówić to pragmatyzm i racjonalizm. Putin był tak wściekły, że kazał na siebie czekać Kerry’emu przez 3 godziny a kiedy sie już wreszcie pojawił, nie dopuścił go do głosu emocjonalnie tlumacząc zagrożenie jakie niesie ze sobą GMO. Na popracie swoich wywodów rzucił mu na stół wyniki analiz przeprowadzonych w rosyjskich instytucjach naukowych badających wpływ GMO na globalne środowisko naturalne. Putin zarzucił Obamie jawne wspieranie firm takich jak Monsanto choćby przez podpisanie ustawy ukrywającej się pod kryptonimem HR933, która jest niczym innym jak zwolnieniem firm produkujących genetycznie zmodyfikowaną żywność od ponoszenia konsekwencji za efekty ich działań. Sekcja 7/35 tej ustawy mówi wprost, że sąd federalny nie może powstrzymać firm produkujących GMO od sprzedaży i promocji swoich produktów nawet jeśli firmy te robią to wbrew woli ludzi a także w sytuacjach, gdy efekty takich upraw są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia (!). Oznacza to, że nic już nie stoi na przeszkodzie bezkarnego rozprzestrzeniania GMO w każdej możliwej formie.

Dziś mało kto kojarzy nazwisko pisarza i filozofa Mario Palmeriego. Był on człowiekiem, który stworzył ideologiczne podstawy faszyzmu, jako systemu rządzenia spoleczeństwem Zachodu. Faszyzm jest często mylony z nazizmem czy hitleryzmem, który powstał później – na jego bazie. W swojej czystej formie faszyzm jest niczym innym jak korporatyzmem. Książka jaką napisał Palmeri nosi tytuł “The Philosophy of Fascism” (“Filozofia faszyzmu”) i dzięki niej można doskonale zrozumieć to, co Obama zrobił z bankami, z Federal Reserve, podatkami a obecnie z firmami biotechnologicznymi. Wszystko wskazuje na to, że Obama jest częścią jakiegoś monstrualnie wielkiego, monopolistycznego kartelu, któremu zagwarantował bezkarność nawet w sytuacji gdy może on dokonać zniszczeń na globalną skalę. W swoim rządzie ma Obama obecnie ponad 30 osób związanych bezpośrednio z Monsanto. Co jest w tej sytuacji niebywałe, to brak jakiejkolwiek krytyki ze strony wszelkiej maści lewaków, którzy nie są najwyraźniej w stanie uświadomić sobie konsekwencje działań swojego idola. A to, co obecnie robi prezydent Obama dokładnie mieści się w definicji jaką w swojej książce stworzył dla faszyzmu Mario Palmeri.

Wprowadzenia na globalną skale upraw GMO może mieć apokaliptyczne konsekwencje i doprowdzić do tego, że być może już za 20 lat świat nie będzie w stanie się wyżywić. Ok. 30 głównych grup żywności przestanie istnieć dzięki wprowadzeniu GMO. Przestaną istnieć także pszczoły tępione obecnie niemiłosiernie dzięki stosowaniu rozmaitych trujących pestycydów, co zmusi krnąbrne kraje do przyjęcia GMO bo tradycyjne rośliny nie będzie już komu zapylać – gdy genetycznie zmienione rośliny zapylania nie potrzebują. Większość krajów europejskich zdaje sobie sprawe z tych konsekwencji, ale USA zmierza w przeciwnym kierunku. I to stało sie głowną przyczyną wściekłości Putina, który chciał przekazac w ten sposób, że jeśli społeczeństwo Zachodu nie jest w stanie kontrolować swoich władców, to być może zrobi to on sam wraz z Rosją – co samo w sobie brzmi jak groźba.

Firma Monsanto jest już o krok od przejęcia całej północnej Afryki po to, aby uprawiać tam genetycznie zmienioną żywność. Z tej perspektywy zupełnie inaczej wyglądają powody tzw “arabskiej wiosny”, która zmieniła rządy we wszystkich niemalże krajach północnoafrykańskich i doprowadziła do krwawej jatki w Libii. CEO wielkich korporacji takich jak Monsanto czy Syngenta to nowi książęta krwi, którzy dzielą świat i prowadzą wlasne wojny patrząc jednocześnie na ludzi jak na paskudne robaki. W ich planach nasz los jest dla nich bez znaczenia. Ci potężni CEO zatrudniają w swoich sztabach byłych generałów, fachowców z FBI, CIA, admirałów, pułkowników, którzy prowadzą dla nich prawdziwe wojny, przygotowując się do decydującego starcia jakie będzie miało miejsce zapewne szybciej niż myślimy…

http://nowaatlantyda.com/2013/05/30/wsciekly-putin-i-monsanto/

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 wrz 2013, 16:11 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Stanisław Kalemba, minister rolnictwa zapewnił dziś w Poznaniu, że Polska będzie wolna od wysiewu i uprawy roślin GMO.

– Podczas badań laboratoryjnych z 9,1 tys. kontroli tylko w jednym przypadku zostało potwierdzone wystąpienie modyfikacji genetycznej. Możemy to uznać za zanieczyszczenie, bowiem w próbce stwierdzono zawartość GMO na poziomie 1,2 proc. Nie można więc uznać, że rolnik wysiał odmianę modyfikowaną – mówił dziś Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Tadeusz Kłos.

Od tego roku w Polsce obowiązuje zakaz uprawy roślin genetycznie modyfikowanych. W związku z tym Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) przeprowadziła kontrolę pięciu procent z ok. 180 tys. gospodarstw, w których uprawiana jest kukurydza. W marcu Inspekcja badała próbki kukurydzy dostarczonej przez rolników.

– Jako rolnik i jako minister podzielam pogląd większości opinii społecznej w Polsce. Przy tej znakomitej polskiej żywności, która ma taką renomę, produkowanej ekologicznie, o niesamowitych smakach. Polska pod względem upraw GMO powinna być wolna – mówił Stanisław Kalemba.

Odnosząc się do wyników kontroli minister rolnictwa podkreślił, że świadczy on o odpowiedzialności polskich rolników, ale także o dobrze zorganizowanej pracy związanej z wprowadzeniem zakazu.

Kara za wykrycie uprawy GMO wynosi 200 proc. wartości materiału siewnego. Rolnik jest też zobowiązany do zniszczenia uprawy.

źródło:
http://marucha.wordpress.com/2013/09/25 ... na-od-gmo/

-=-

i jeszcze jakieś kary??Sługasom Monsanto tak dla przykładu może odgórnie?
Nie wiem w jakiej rzeczywistości żyje nasz Minister ...niech go ktoś uszczypnie....plizz :bangheadwall:

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 paź 2013, 14:59 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
STOP MONSANTO, BERLIN 12.Okt.2013 (Ken Jebsen)Niezwykle przemowienie dziennikarza-reportera obecnie aktywista Ken Jebsena ,warte przetlumaczenia .

Przeciwko MONSANTO!!!


phpBB [video]:hejka:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 sty 2014, 10:49 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
GMO - kolejny obok ACTA atak wielkich koncernów

Ogromne rzesze wychodzących na ulice Polaków i ataki ze strony Anonimowych sprawiają, że polski rząd próbuje szukać kozłów ofiarnych, którzy odpowiedzą za działania, których efektem jest podpisanie niefortunnego porozumienia.

Wydaje się jednak, że są to jedynie wizerunkowe manewry mające na celu ocalenie twarzy rządu i jego premiera w momencie kiedy klamka już zapadła i porozumienie ACTA zostało podpisane.

Chociaż o ACTA pisano o wiele wcześniej, rząd polski ukrywał moment zawarcia porozumienia praktycznie do samego końca i pomimo, że reakcja internautów przerosła zapewne ich najśmielsze oczekiwania, nie zrobił nic by dokonać stosownej konsultacji z podstawowym segmentem, który ustawa obejmuje – użytkownikami Internetu.

Na zawarcie porozumienia ACTA należy jednak spojrzeć nieco szerzej. Warto przypomnieć, że zostało ono opracowane w sekrecie przy udziale i wsparciu wielkich koncernów i to właśnie one, jak można się domyślać, najwięcej zyskają na jego wejściu w życie.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że wcale nie oznacza to korzyści jedynie dla wielkich koncernów fonograficznych czy wytwórni filmowych, z którymi kojarzą się nowe prawne uregulowania. Okazuje się bowiem, że porozumienie może mieć też związek z... GMO.

Trzy słowa o GMO

Zacznijmy od tego czym jest GMO (Genetically Modified Organisms). Są to organizmy żywe, które nie powstały w wyniku naturalnych procesów, lecz jako wynik modyfikacji przeprowadzonych w procesie inżynierii genetycznej. Mogą to być mikroorganizmy takie jak bakterie (np. produkujące insulinę) bądź rośliny. Kiedy dziś mówi się na temat GMO należy pod tym terminem rozumieć nie tyle całość modyfikowanych genetycznie organizmów ale szczególnie uprawy sztucznie zmienionych roślin, których kod genetyczny chroniony jest prawem patentowym należącym do wielkich koncernów biotechnologicznych.

Kontrowersje wokół GMO jest wiele. Zwolennicy upraw wskazują, że dają one o wiele większe plony niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań, co więcej po zebraniu zachowują one o wiele dłuższą świeżość. Ich przeciwnicy zwracają między innymi uwagę na fakt, że nie został do tej pory rzetelnie zbadany wpływ tych roślin na zdrowie człowieka (wiąże się to z wchłanianiem przez modyfikowane genetycznie rośliny) i lokalne ekosystemy.

Co może łączyć ACTA i ustawy o GMO?

Osoby zorientowane w tematyce GMO wiedzą doskonale, że nasiona GMO sprzedawane i uprawiane są na prawach licencji, w związku z czym rolnik zobowiązuje się do uiszczenia odpowiedniej opłaty firmie, która stworzyła dany rodzaj uprawy. Ta oczywista z pozoru rzecz czasem nie bywa jednak to oczywista.

Dokumentujący to stwierdzenie może być przypadek kanadyjskiego farmera Percy'ego Schmeisera, który został oskarżony przez biotechnologiczny koncern Monsanto o nielegalne uprawianie na swoim polu zmodyfikowanego genetycznie rzepaku. Schmeiser utrzymywał, że swoje pole uprawia w ten sam sposób od lat i pojawienie się na nim GMO mogło być związane jedynie z pyłkami, samosiejkami, pochodzącymi ze znajdującego się nieopodal gospodarstwa uprawiającego taki właśnie zmodyfikowany rzepak. To nie przekonało sądu i farmer został zmuszony do uiszczenia Monsanto opłat patentowych. Najwyraźniej winien nie dopuścić do samozasiania albo wyplewić samosiejki.

Sprawa jest poważna gdyż dzięki zastosowaniu chroniącego patenty porozumienia ACTA jak również wprowadzeniu upraw GMO wielkie korporacje zyskają ogromne możliwości ścigania nawet tych osób, których uprawy zostały zapylone bez ich wiedzy.

Wyobraźmy sobie sytuację gdy po popisaniu i wejściu w życie ACTA oraz dopuszczeniu upraw GMO w pewnej wsi jeden z rolników zaczyna hodowlę genetycznie zmodyfikowanych roślin, kupuje nasiona, uiszcza opłaty licencyjne i zasiewa swoje pole. Po jakimś czasie pyłki zostają rozniesione przez wiatr, pszczoły lub inne zwierzęta i zapylają nieodległe uprawy należące do rolnika prowadzącego tzw. gospodarstwo ekologiczne. Po wymieszaniu nie tylko traci ono ten status, ale też podobnie jak w przypadku Percy'ego Schmeisera któregoś dnia mogą do niego zapukać przedstawiciele jednego z koncernów biotechnologicznych i zażądać opłat za uprawianie roślin zawierających zmodyfikowany przez nie kod genetyczny. Nawet jeśli ów rolnik nie ma najmniejszej ochoty na hodowlę GMO i napełnianie kiesy wielkim koncernom – nie ma w rzeczywistości wyboru.

ACTA, którego treść i nieściśle doprecyzowane terminy pozostawiają wiele miejsca na domysły może potraktować patenty GMO jako taki sam przedmiot praw autorskich jak pliki w Internecie, a każdy rolnik może być potraktowany jako „domniemany” przestępca ścigany przez międzynarodową instytucję powołaną w wyniku wejścia traktatu w życie. Ciekawa zbieżność: ponadnarodowa instytucja ścigająca naruszenia praw autorskich i międzynarodowe korporacje będące właścicielami licencji na uprawy. Przypadek?

Ósmego lutego będą miały miejsce konsultacje społeczne w Pałacu Prezydenckim. Po stronie GMO wystąpi 6 ekspertów, przeciwników będzie tylko 3. Przeciwników, zwolenników zdrowego rozsądku i zdrowej żywności. Istnieje poważna obawa, że będzie to podobny skandal do tego jaki wybuchł wokół ACTA. Polska stanie się wówczas śmietnikiem pełnym modyfikowanej genetycznie żywności, której wiarygodnego pożytku tak naprawdę przeciętny Kowalski nigdy może się nie doszukać. Nasze sklepy pełne są zaproszkowanych produktów które poza biznesem dla producentów i handlowców z pewności pomnażają rzesze alergików i pacjentów finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Komu ma służyć zmodyfikowana żywność? Czy ma być to w majestacie rządowego wsparcia krok ku likwidacji ekologicznego rolnictwa idący za tym upadek małych oraz średnich gospodarstw rolnych? Odejście od jakże cennej polskiej ekologicznej marki?

Czy faktycznie mamy do czynienia ze związkiem między GMO i ACTA? Zachęcam prawników do przeanalizowania tej kwestii, internautów zaś do spojrzenia na cały problem w o wiele szerszym kontekście zanim znowu będzie za późno.

Wierzę, ze społeczność internetowa może stać się po raz pierwszy od lat barometrem i obrońcą nieprzemyślanej polityki, w której interes ludzi, nie konsumentów czy zasobów ludzkich, dawno przestał być wartością podstawową.
http://orwellsky.blogspot.ru/2012/01/gm ... lkich.html
-=-
kolorystykę zdania dodałemNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 sty 2014, 21:04 
Drodzy Państwo każdą GMO uprawę która już jest w Polsce i należy je spalić Cala kukurydza w Polsce kiedy ja rozmawiam z kolega na temat mleka a on mówi ze to mleko jest takie dobre a ja sie go pytam a czym sa karmione te krowy a on na to ze kukurydza to ja zamykam usta i nic nie mówi i potwierdza mi sie ze glupi ten mój kolega .Wiem że to skrajna metoda ale przemawiaja za tym fakty
1.plony spadaja na łeb i szyje ( gdzie sie podziała trój polówka )
2. wygina pszczoły
3. ziemia sama z nami zacznie walczyć super chwastami jakie sa już w USA

Mam wrażenie ze ludzkość musi cofnac sie do średniowiecza i moze wtedy zrozumiemy pewne spraawy pozdrawiam Czego sobie i wam serdecznie życzęNa górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group