Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 2:19

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 gru 2011, 15:44 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 25 gru 2011, 15:35
Posty: 1
Nadszedł wielki dzień,farmer wygrał z Monsanto :szampan:
http://tnij.org/orra

Poprawka, bo tamten link trochę nie teges
http://tiny.pl/hj784Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 gru 2011, 15:44 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 13 sty 2012, 19:40 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Rejestracja: 30 maja 2011, 7:57
Posty: 23
Lokalizacja: Gaja
Płeć: mężczyzna
Witajcie, nie wiem czy już było, jeśli tak to proszę o skasowanie lub przeniesienie do odpowiedniego działu.
Coś drgnęło, w lodóweczce znalazłem serek znanej firmy o nazwie Z...rella z napisem na opakowaniu NEW GMO FREE* oraz napis w języku polskim - BEZ GMO*
* oznacza - wg UE i niemieckich uregulowań.

:obiad:

PozdrawiamNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 sty 2012, 20:15 
Zukowe pisze:
Witajcie, nie wiem czy już było, jeśli tak to proszę o skasowanie lub przeniesienie do odpowiedniego działu.
Coś drgnęło, w lodóweczce znalazłem serek znanej firmy o nazwie Z...rella z napisem na opakowaniu NEW GMO FREE* oraz napis w języku polskim - BEZ GMO*
* oznacza - wg UE i niemieckich uregulowań.

:obiad:

Pozdrawiam


Cytuj:
„GMO free" - gwarancja jakości czy chwyt reklamowy?

Robiąc zakupy coraz częściej zwracamy uwagę na informacje umieszczone na etykietach produktów spożywczych. Sprawdzamy ich wartość kaloryczną, skład oraz pochodzenie. Ale czy możemy ślepo ufać producentom, którzy sięgają po najróżniejsze sztuczki, po to tylko, by ich produkty znalazły się w naszym koszyku? Czy faktycznie etykiety są źródłem rzetelnych informacji? Okazuje się, że nie zawsze!

Jak wykazały testy przeprowadzone przez Inspektorat Sanitarno-Epidemiologiczny na zlecenie Wybrednych, w przetworach sojowych z deklaracją „GMO free" (bez żywności modyfikowanej genetycznie) wykryto jej obecność, pomimo wyraźnej informacji o braku GMO w tych produktach. Wśród przebadanych próbek przetworów sojowych z deklaracją „GMO free” dwie, na trzy zawierały substancje zmodyfikowane genetycznie.

W Polsce istnieje obowiązek znakowania przez producentów żywności zawierającej powyżej 0,9% GMO. Taka informacja na etykiecie to ważny element, który pozwala nam na dokonanie świadomego wyboru artykułów znajdujących się na rynku. W praktyce jednak ten przepis nie zawsze jest stosowany, a konsument nabywając produkt spożywczy nie może mieć stuprocentowej pewności, że informacje zawarte na opakowaniu są prawdziwe.

Producenci niechętnie umieszczają na etykietach swoich produktów informacje o obecności genetycznie zmodyfikowanej żywności, gdyż wiedzą, że stawiałoby to ich wyroby na z góry straconej pozycji. Powód tego jest prosty. Istnieje coraz więcej uświadomionych konsumentów, którzy stawiają na produkty naturalne, a znak „GMO free” może być w tym przypadku niezawodną przynętą. Poza tym, jak wskazują badania, produkty z deklaracją „GMO free” mają znacznie wyższą cenę niż wyroby, bez takiego zapewnienia.

Substancje zmodyfikowane genetycznie są jednak coraz powszechniej stosowane przez producentów żywności. Przyczyną tego jest fakt, że rośliny transgeniczne są odporniejsze na szkodniki, dzięki czemu dają większe plony, obniżają koszty produkcji oraz wydłużają przechowalność warzyw i owoców.

Takie postępowanie budzi obawy wśród wielu ludzi. Nie ma wprawdzie jednoznacznych dowodów na niekorzystny wpływ tych produktów na zdrowie człowieka, jednak skutki takiego postępowania mogą ujawnić się dopiero w następnych pokoleniach. Rodzą się również wątpliwości natury etycznej, mianowicie czy ingerencja w genom jest uzasadniona, czy nie przekracza granic wyznaczonych przez naturę?

Kontrole zawartości GMO w artykułach spożywczych są niestety rzadkie, a kary nieskuteczne. Mimo, że specjalistyczne laboratoria przeprowadzają badania na obecność transgenicznych komponentów w produktach żywnościowych, to koszt tych badań jest za wysoki, by móc wykonywać je na szeroką skalę.

Warto być Wybrednym i sprawdzać prawdziwość deklaracji producentów.

http://wybredni.pl/news/26/gmo-free-gwarancja-jakosci-czy-chwyt-reklamowy

SmutnyNa górę
   
 
 
Post: 13 sty 2012, 20:39 
Cytuj:
Coś drgnęło, w lodóweczce znalazłem serek znanej firmy o nazwie Z...rella z napisem na opakowaniu NEW GMO FREE* oraz napis w języku polskim - BEZ GMO*


Tez widzialam taki napis na mozarelli jakiejs tam...
Pytanie... czy NEW znaczy, ze do tej pory lecieli na GMO a teraz wspanialomyslnie wprowadzili sereczki bez GMO? :mrgreen:Na górę
   
 
 
Post: 22 lut 2012, 13:52 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 21 cze 2011, 5:16
Posty: 78
Płeć: kobieta
Wycieczki zagraniczne dla polskich dziennikarzy w zamian za lobbing za GMO

Cytuj:
Gra idzie o zmiany w polskim prawie, które zniosą zakaz upraw genetycznie modyfikowanych organizmów. Według informacji prasowych i z depesz opublikowanych w WikiLeaks w lobbing jest mocno zaangażowana Ambasada USA. Przypomnijmy, że ustawa o GMO została w zeszłym roku zawetowana przez Prezydenta Komorowskiego ze względu na nieprawidłowości przy tworzeniu ustawy a konkretnie rozbieżności między materią ustawową, jaka powstała w Sejmie z ta oczekiwaną na poziomie Unii Europejskiej.
Przeciwnicy GMO wskazują na pomijanie ich w debatach na temat modyfikowanych organizmów, jakie odbyły się w ramach prac nad projektem nowelizacji ustawy o nasiennictwie. Koalicja "Polska Wolna od GMO" twierdzi, że cel dyskusji był tak ukształtowany, że albo wybieramy GMO albo będzie to konieczność.Oczywiście w tle tej ustawy jest umowa ACTA i prawo patentowe, bo skutkiem wprowadzenia GMO będzie zakaz obsiewu pozyskanymi samemu nasionami. Koncerny biotechnologiczne są bardzo agresywne w dochodzeniu swych praw, co widzimy, na co dzień w USA. Tam dochodzi do tego, że farmerów szpiegują wynajęci detektywi, którzy zabezpieczają też próbki takich nielegalnych wysiewów. To samo czeka naszych rolników, którzy znając naturę Polaków na 100% będą usiłowali zaoszczędzić stosując pozyskane naturalnymi metodami nasiona.Naloty Policji na polach pod Białymstokiem? Taki obraz wkrótce może być powszechny. Poza tym rośliny wiatropylne bardzo szybko mieszają geny z mutantami GMO i dochodzi do poważnego skażenia środowiska naturalnego. Literalnie mutanty rozprzestrzeniają się wszędzie, co stanowić będzie ryzyko dla wielu rolników, nawet niewinnych. Wystarczy, że korporacja udowodni, że materiał genetyczny w danej roślinie jest opatentowany i rolnik ma kłopoty.WikiLeaks opublikowało niedawno depeszę rządu amerykańskiego adresowaną do Ambasady USA w Polsce, z której jasno wynika, że Amerykanie uznali, iż kluczem do przeforsowania GMO w Polsce jest odpowiednie wpłynięcie na polską opinię publiczną. Jak twierdzi portal wp.pl do lobbowania za GMO przekonywano polskich dziennikarzy. Oferowano wyjazdy zagraniczne a niektórzy z nich skorzystali jak szef działu Nauki z Gazety Wyborczej. Ta informacja jest zresztą ujęta we wspominanej powyżej depeszy z WikiLeaks. Jeśli ktoś chce wiedzieć, kogo to dotyczy wystarczy kliknąć.Zwolennicy GMO twierdza, że jest to konieczność, aby wyżywić wiele miliardów ludzi, jednocześnie nie stwierdzają wcale, że GMO są zdrowe dla spożywających tylko zaznaczają, że nie ma dowodów naukowych na to, że są szkodliwe. Trudno, żeby były takie dowody skoro nie prowadzi się takich badań, nikt po prostu za to zapłaci i nie ma, co liczyć na granty naukowe. Wręcz przeciwnie znane są przypadki wyrzucania z pracy naukowców próbujących badać wpływ GMO na organizmy żywe.Oficjalnie uprawy GMO nie są w Polsce dozwolone, ale nie da się kupić paszy dla zwierząt bez genetycznie modyfikowanych roślin. Gdy bierzemy do ręki ketchup prawie każdy zawiera skrobie modyfikowaną. Na szczęście prawo wymaga w Polsce podawanie do wiadomości, że dany produkt zawiera GMO, zobaczymy jak długo tak będzie.

Źródła:

http://wiadomosci.wp.pl/title,To-bedzie ... omosc.html

http://www.wikileaks.org/cable/2006/01/ ... W107.html#


http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wycieczki-zagraniczne-dla-polskich-dziennikarzy-w-zamian-za-lobbing-za-gmoNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lut 2012, 15:35 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1448
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
dzisiaj gruchnęło o wpływach na dziennikarzy w sprawei gmo

sponsoring to znane zjawisko np:
Cytuj:
Dziennikarze "Wyborczej" maja od pewnego czasu szczescie do sponsorow. Rok temu mlody zdolny dziennikarz z Gdanska, o nazwisku Michal Tusk, otrzymal darmowa podroz zycia do Chin, sponsorowana przez chinski konglomerat ktory buduje autostrady w Polsce. Mozna powiedziec ze Chinczycy maja oko do talentow. Pisalismy juz o tym wczesniej:

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/4630 ... hala-tuska !!!

Inny dziennikarz "Wyborczej", Leszek Baj, zostal zasponsorowany przez prywatna firme consultingowa, The Boston Consulting Group, podczas niezaleznej podrozy reporterskiej na forum ekonomiczne do Davos.

W kazdym raporcie dziennikarza z Davos zamieszczona jest skrupulatnie wzmianka:

"Sponsor: Dziekujemy firmie The Boston Consulting Group za pomoc w organizowaniu wyjazdu na Swiatowe Forum Ekonomiczne w Davos".

Nie wiedzielismy ze "Wyborcza" ma az takie problemy finansowe.

The Boston Consulting Group jest firma ktora ma duze wplywy w Polsce. Byly szef jej polskiego biura, Andrzej Klesyk, jest teraz szefem PZU. Klesyk byl takze obecny na forum w Davos. PZU jest jednym z najwiekszych reklamodawcow w Polsce.

Zadalismy wczoraj pytanie pani Ninie Halabuz z warszawskiego oddzialu The Boston Consulting Group, jak mozna sie zalapac na darmowa podroz zycia do Davos za rok, w 2013 roku. Wciaz czekamy na odpowiedz:


cd na : http://monsieurb.nowyekran.pl/post/50317,wyborcza-i-jej-sponsor


Pokaż Uwagi moderatoraNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lut 2012, 20:10 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 06 gru 2010, 18:09
Posty: 45
Lokalizacja: podwarszawa
Płeć: mężczyzna
Witam serdecznie.Polecam również artykuł http://archiwum.polityka.pl/art/falszywi-prorocy,433613.html.Wnioski wyciągnijcie sami. :wysmiewacz: Dodam tylko, że nareszcie ktoś zdemaskował środowisko przeciwników GMO.Biedne MONSANTO.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lut 2012, 20:41 
mam prośbę, czy ktoś z was ma info dotyczące pochodzenia olskich nasion, od jakiegoś czasu staram się coś wynaleść ale jest lipa. Znalazłam jedna firme Po...n która oficjalnie ma nasiona sprowadzane z Holandi, nie oficjalnie firma monsanto ma w udziały w tej firmie. Sprawa dość pilna bo uprawiam co nieco, a niechce mieć fioletowej :!: marchewki w ogródku. :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: (serio rok temu doznałam szkoku na jesień gdy coś takiego zauwarzyłam)Na górę
   
 
 
Post: 23 lut 2012, 13:32 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwie 2010, 8:57
Posty: 521
Francja: zakazujemy sprzedaży i produkcji GMO

http://www.youtube.com/watch?v=UNg4OqfhluY&feature=youtu.be

pzdrNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 lut 2012, 23:15 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 29 sie 2010, 22:46
Posty: 343
wart obejrzeć i przekazać dalej ....

Cienie Przyszłości (The Shadows of Future) - film Kevin P. Miller ( Codex Alimentarius)
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lut 2012, 10:30 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 21 cze 2011, 5:16
Posty: 78
Płeć: kobieta
:stop: :stop: :stop:

Cytuj:
Wydarzenia i komentarze, 27 lutego 2012r.
7 komentarzy
Posted by monitorpolski w dniu 27 Luty 2012
Głosowanie nad akceptacją ludobójstwa w Sejmie

28 lutego, we wtorek o godzinie 12 w Sejmie rozpocznie się sesja, podczas której m.in. omawiana będzie propozycja nowej ustawy o nasiennictwie. Wcześniejsze weto Prezydenta okazało się oszustwem, bowiem w nowej ustawie zezwala się na wprowadzenie upraw GMO, które są de facto bronią biologiczną. Ministerstwo rolnictwo wycofało się z debaty społecznej na temat tej ustawy, którą samo wcześniej zaproponowało. Kto stoi za decyzjami podejmowanymi w polskich ministerstwach? Czyżby Polską nie rządził już polski Rząd, a międzynarodowe korporacje. Głosowanie nad ustawą, w której zawarte jest ludobójstwo na narodzie polskim jest nielegalne – Sejm ani żaden organ rządowy nie ma prawa głosować i wprowadzać trucizn do środowiska – w tym przypadku jako żywności. W większości krajów Zachodniej Europy jest już całkowity zakaz upraw i sprzedaży żywności GMO, właśnie z uwagi na jej destrukcyjny dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego charakter. Z GMO należy walczyć jak na Węgrzech, gdzie te szkodliwe rośliny pleni się – mimo, że jest to bardzo kosztowne.
Szkodliwość GMO potwierdzają wszystkie niezależne badania oraz obserwacje. Gryzonie tracą płodność, tworzą się defekty genetyczne, zmniejszają swoją masę ciała. W trzecim pokoleniu są już sterylne. To samo obserwowane jest u trzody chlewnej – świnie żywione GMO stają się apatyczne bądź agresywne, gdy mają do wyboru naturalną żywność i GMO, wybierają tę pierwszą. GMO zabija pszczoły. GMO będzie zabijać ludzi, jak w USA, gdzie miliony Amerykanów przypominają już ch0dzące beczki tłuszczu. Wielu jest bezpłodnych.
Najnowsze badania wskazują, że to właśnie GMO może być przyczyną epidemii autyzmu. Dlatego też nacisk społeczny w USA spowoduje, że żywność GMO będzie specjalnie oznaczana, a to spowoduje bankructwo firm takich jak Monsanto. W Polsce idzie się jednak w odwrotnym kierunku – to działanie można uznać za terroryzm państwowy, bowiem nieakceptowalne jest by organizacje państwowe zajmowały się wprowadzeniem na rynek broni biologicznej! Czas powiedzieć stop tym bezprawnym działaniom.


ciąg dalszy na :

http://monitorpolski.wordpress.com/2012/02/27/wydarzenia-i-komentarze-27-lutego-2012r/#commentsNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lut 2012, 12:28 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Wydarzenia i komentarze, 27 lutego 2012r.
37 komentarzy Posted by monitorpolski w dniu 27 Luty 2012


24 Głosów

Głosowanie nad akceptacją ludobójstwa w Sejmie

Dr Piotr Bein – badacz ludobójstwa XXI wieku pisze nt. planowanego przez Prezydenta RP, Sejm RP i Rząd RP ludobójstwa na ludności polskiej:

http://pl.wikisource.org/wiki/Konwencja_ONZ_w_sprawie_zapobiegania_i_karania_zbrodni_ludob%C3%B3jstwa_1948

Art. II c) i d) oraz III b) do e) stosują sie do działań lobbingu firm GMO i poparcia przez naukowców, posłów i rząd.

Artykuł II.
W rozumieniu Konwencji niniejszej ludobójstwem jest którykolwiek z następujących czynów, dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych, jako takich:
a) zabójstwo członków grupy,
b) spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy,
c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego,
d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy,
e) przymusowe przekazywanie dzieci członków grupy do innej grupy.

Artykuł III.
Następujące czyny podlegają karze:
a) ludobójstwo,
b) zmowa w celu popełnienia ludobójstwa,
c) bezpośrednie i publiczne podżeganie do popełnienia ludobójstwa,
d) usiłowanie popełnienia ludobójstwa,
e) współudział w ludobójstwie.
28 lutego, we wtorek o godzinie 12 w Sejmie rozpocznie się sesja, podczas której m.in. omawiana będzie propozycja nowej ustawy o nasiennictwie. Wcześniejsze weto Prezydenta okazało się oszustwem, bowiem w nowej ustawie zezwala się na wprowadzenie upraw GMO, które są de facto bronią biologiczną. Ministerstwo rolnictwo wycofało się z debaty społecznej na temat tej ustawy, którą samo wcześniej zaproponowało. Kto stoi za decyzjami podejmowanymi w polskich ministerstwach? Czyżby Polską nie rządził już polski Rząd, a międzynarodowe korporacje. Głosowanie nad ustawą, w której zawarte jest ludobójstwo na narodzie polskim jest nielegalne – Sejm ani żaden organ rządowy nie ma prawa głosować i wprowadzać trucizn do środowiska – w tym przypadku jako żywności. W większości krajów Zachodniej Europy jest już całkowity zakaz upraw i sprzedaży żywności GMO, właśnie z uwagi na jej destrukcyjny dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego charakter. Z GMO należy walczyć jak na Węgrzech, gdzie te szkodliwe rośliny pleni się – mimo, że jest to bardzo kosztowne.
Szkodliwość GMO potwierdzają wszystkie niezależne badania oraz obserwacje. Gryzonie tracą płodność, tworzą się defekty genetyczne, zmniejszają swoją masę ciała. W trzecim pokoleniu są już sterylne. To samo obserwowane jest u trzody chlewnej – świnie żywione GMO stają się apatyczne bądź agresywne, gdy mają do wyboru naturalną żywność i GMO, wybierają tę pierwszą. GMO zabija pszczoły. GMO będzie zabijać ludzi, jak w USA, gdzie miliony Amerykanów przypominają już ch0dzące beczki tłuszczu. Wielu jest bezpłodnych.
Najnowsze badania wskazują, że to właśnie GMO może być przyczyną epidemii autyzmu. Dlatego też nacisk społeczny w USA spowoduje, że żywność GMO będzie specjalnie oznaczana, a to spowoduje bankructwo firm takich jak Monsanto. W Polsce idzie się jednak w odwrotnym kierunku – to działanie można uznać za terroryzm państwowy, bowiem nieakceptowalne jest by organizacje państwowe zajmowały się wprowadzeniem na rynek broni biologicznej! Czas powiedzieć stop tym bezprawnym działaniom.
Oto materiał filmowy Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC) Jadwigi Łopaty i Sir Juliana Rose.

phpBB [video]


http://monitorpolski.wordpress.com/

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lut 2012, 18:46 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 21 cze 2011, 5:16
Posty: 78
Płeć: kobieta
Cytuj:
ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ PT. ”ŻĄDŁEM w RZĄD! STOP GMO!”
TERMIN: 28 luty 2012, godz.11:30

MIEJSCE: POD SEJMEM RP …będziemy widoczni z banerami

ORGANIZATOR: Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO

DLACZEGO?
Wyborcy mówią NIE dla GMO!
Tymczasem na 9. POSIEDZENIU SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (początek obrad w dniu 28 lutego 2012 r.) odbędzie się pierwsze czytanie przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o nasiennictwie (druk nr 176).

TEN PROJEKT TO KOLEJNA PRÓBA RZĄDU PANA PREMIERA TUSKA OTWARCIA POLSKI NA UPRAWY GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy) mimo, że Polacy nie chcą GMO i od dawna domagają się, by polskie władze, biorąc przykład z innych krajów Unii Europejskiej, takich jak: Niemcy, Austria, Francja, Włochy, wprowadziły w Polsce zakaz rejestracji odmian, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce.

W związku z tym podejmujemy akcję pod hasłami:
ŻĄDŁEM w RZĄD! STOP AGROCHEMII! STOP GMO!
aby uświadomić politykom, że zostali wybrani, aby reprezentować interesy polskiego społeczeństwa, a nie ponadnarodowych korporacji. W szczególności żądamy NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU upraw kukurydzy MON810 i ziemniaków AMFLORA.

Podczas konferencji przekażemy Posłom nasze żądania oraz PETYCJĘ.

więcej:
http://astromaria.wordpress.com/

ŻĄDŁEM w RZĄD! STOP AGROCHEMII! STOP GMO!

aby uświadomić politykom, że zostali wybrani, aby reprezentować interesy polskiego społeczeństwa, a nie ponadnarodowych korporacji. W szczególności żądamy NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU upraw kukurydzy MON810 i ziemniaków AMFLORA.

Podczas konferencji przekażemy Posłom nasze żądania oraz PETYCJĘ.
KONTAKT:

Edyta Jaroszewska Nowak, tel: 609645386, e-mail: edytaj66@tlen.pl

Jadwiga Łopata, tel.: 33 8797 114, e-mail: jadwiga@icppc.pl

Lena Huppert , tel.: 502085840, e-mail: lenahuppert@wp.pl

Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO reprezentuje ponad 400 podmiotów; tysiące obywateli, http://www.polska-wolna-od-gmo.orgNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lut 2012, 20:11 
Ileś tam ton nasion zostało juz wyprodukowanych. Mając na uwadze fakt że w krajach uni a szczególnie wielkie korporacje od tak nie zmarnują takiej broni jak te nasiona Będa starali się je gdzieś upchnąć. Tak naprawdę mino ustaw będzie ktoś katrolował jakośc nasion?? będzie można odróżnic GMO od nie GMO? Obaiwm sie że nie

Jedynie co proponuje to edukacja w tej dziedzinie i świadomość wyboru danego produktu.Na górę
   
 
 
Post: 01 mar 2012, 13:28 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Pikieta pod Sejmem - Koalicja Polska Wolna od GMO
phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 mar 2012, 13:50 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Ludobójcze posiedzenia w Sejmie będą kontynuowane

Sejm nie odrzucił po pierwszym czytaniu prezydenckiego projektu ustawy o nasiennictwie. Projekt został skierowany do dalszych prac w komisjach rolnictwa i rozwoju wsi oraz ochrony środowiska.

W dzisiejszym głosowaniu o przyjęcie wniosku o odrzucenie prezydenckiego projektu ustawy o nasiennictwie wzięło udział 448 posłów. Za przyjęciem wniosku opowiedziało się 205 posłów, przeciw – 239, natomiast 4 wstrzymało się od głosu. Tym samym Sejm odrzucił wniosek o odrzucenie projektu i skierował go do dalszych prac w komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

http://www.farmer.pl/fakty/polska/proje ... 34837.htmlPolscy posłowie debatują nad wymordowaniem Polaków

Ustawa, która nie wyklucza zabójczego GMO była obiektem dzisiejszej debaty sejmowej. Debatowanie nad ustawą, która jest kryminalna, bowiem nie wyklucza substancji ludobójczych, jaką są niektóre organizmy genetycznie modyfikowane, jest nielegalne i nieetyczne z każdego możliwego względu. Sejm nie ma prawa debatować nad wymordowaniem narodu polskiego, a jeśli coś takiego ma miejsce, to nie jest to już polski Sejm, ale hordy Hunów.
Mamy sytuację bardzo podobną do tej, która była w nazistowskich Niemczech, gdzie “legalnie” wybrane władze wprowadzały “prawo” do mordowania niechcianych grup społecznych. Można powiedzieć, że sytuacja jest jeszcze gorsza, bowiem projekt prezydencki

nie wyklucza wymordowania całej populacji ludności Polski, gdyż nie delegalizuje zabójczego GMO. Dowody na szkodliwe czy wręcz zabójcze działanie pewnych odmian GMO, w tym kukurydzy MON 810 i ziemniaka Amflora, zostały dostarczone posłom we wtorek 28 lutego, podczas pikiety Koalicji Polska Wolna od GMO. Wcześniej te ważne informacje wysyłane były do wszystkich posłów pocztą internetową – nie mogą więc mówić, że nic nie wiedzieli. Nie można więc też wykluczyć konspiracji skierowanej przeciwko Polakom.
Gdy polskie pola zaczną już raz być obsiewane nasionami GMO, nie będzie odwrotu. Wiatr rozpyli pyłki na wszystkie pola – polska ziemia zostanie nieodwracalnie skażona. Badania naukowe jednoznacznie wskazują, że nie można po prostu odgrodzić pola, by uniknąć skażenia pyłkiem roślin GMO, takich jak rzepak.
GMO to broń masowej zagłady, która odpowiednio zastosowana, może spowodować ludobójstwo – i to w apokaliptycznym zakresie.
Oczywiście, że krytycy, którzy używają tych ostrych słów, będą nazywani oszołomami, ze strony sprzedajnych ścierwomediów będzie następować atak ad hominem, gdyż tylko takie taktyki działają w konfrontacji z niewygodną prawdą. Jednak trudno będzie wrzucić wszystkich do jednego wora. Zagrożenia ze strony GMO bardzo dobrze podsumował Prof. dr hab. Jan Narkiewicz – Jodko , którego trudno uznać za oszołoma (zob: >>GMO to śmierć).


23 lutego Alex Jones gościł w swoim programie znakomitego dziennikarza śledczego i pisarza specjalizującego się w zakresie GMO, Jeffrey Smitha. Smith podał m.in. nowe fakty dotyczące stosowania kukurydzy zmodyfikowanej genetycznie jako pasza dla zwierząt. Otóż, np. świnie ciężko chorują, zachowują się bardzo dziwnie, w sposób przypominający autyzm lub chorobę Alzheimera u ludzi. Niektóre stają się agresywne – atakują i gryzą inne osobniki. W niektórych przypadkach następuje zgon. Po zmianie paszy na tradycyjną, te zaburzenia ustają. Podobne są wyniki badań na szczurach i myszach.
Jeszcze tragiczniejsze były próby żywienia owiec, kóz i bizonów w Indiach roślinami bawełny GMO. Tysiące zwierząt zdechło z głodu, czy też zostało rozsadzonych niestrawionymi roślinami, gdyż nawet minimalne ilości herbicydu roundup, którym traktowana jest bawełna GMO nie pozwoliły na rozwój bakterii, rozkładającej celulozę. Zatem, zwierzęta nie mogły strawić tej paszy.
Podobna sytuacja, w nieco mniej ekstremalny sposób widoczna jest u krów żywionych kukurydzą GMO. Krowy bardzo ciężko ją trawią, chorują. Miniaturowe krowy zdychają, podobnie jak zwierzęta żywione bawełną GMO.
Jak wiadomo, kukurydza GMO została zmodyfikowana w taki sposób, by sama wytwarzała pestycyd (toksyna BT), który po prostu zabija owady przez całkowite zniszczenie ich układu trawiennego. Ta toksyna jest i przez nas wchłaniana, co może tłumaczyć olbrzymią ilość alergii, a nawet epidemię autyzmu. Dodatkowo DNA roślin GMO jest w stanie wnikać w nasze komórki, co może spowodować potworne mutacje genetyczne.
I to mamy uznać za wartościową paszę, a nawet jedzenie dla Polaków?

Jeffrey Smith wspomniał też o nowym szokującym odkryciu związanym z aborcjami u zwierząt karmionych roślinami GMO na które stosuje się herbicyd roundup. Okazuje się, że w substancji, która się wydziela podczas aborcji znaleziono nowy, nieznany nauce organizm, widoczny tylko pod mikroskopem elektronowym. Organizm ten zbadano na płodzie kury – został zabity w 24-48 godzin. Odkrycie jest szokujące, bowiem ten organizm jest wielkości wirusa, jednak ma charakterystykę grzyba. Jest niemal wszędzie, jednak największą koncentrację zaobserwowano na chorych plantacjach, na których stosuje się roundup oraz u zwierząt, które mają częste spontaniczne aborcje.
Jest to bardzo poważna sprawa, która może się skończyć anihilacją zwierząt i człowieka. Informacja o tym organizmie nie była przeznaczona dla społeczeństwa, jednak ktoś zdołał ją przesłać internetem.

Alex Jones podkreślił, że działania firm takich jak Monsanto, są efektem konspiracji szczególnej grupy ludzi, którzy kontrolują większość wielkich instytucji i tak układają politykę większości państw świata oraz organizacji pozarządowych, by realizować tajny plan prywatnego rządu światowego i eksterminacji niemal całej ludności globu. Ludzie ci to właściciele największych korporacji (np. tacy jak Goldman Sachs JP Morgan Wells Fargo), bankierzy i arystokraci (np. Rockefellerowie, Bill i Melinda Gates, Warren Buffet, Ted Turner, Królowa Anglii).
GMO to tyko jeden z elementów planu, jesteśmy truci z powietrza i z wody, chemikaliami i żywnością – i trwa to już od dłuższego czasu. Jak sądzicie, dlaczego młodzi ludzie tak często chorują, skąd te alergie, dlaczego rak zbiera takie żniwa?
Nie są żadne przypuszczenia – na temat planów depopulacyjnych są dostępne tysiące dokumentów rządowych i organizacji międzynarodowych – takich jak np. Memorandum 200, czy Agenda 21 ONZ-u. Oczywiście wszystko pod płaszczykiem dobra ludzkości. Goebbelsowska propaganda przeżywa najlepsze chwile, stosują ją niemal wszystkie media.

Dlatego też należy jak najszybciej budzić społeczeństwo na to co się dzieje. Nie mamy wiele czasu – w kolejce do wprowadzenia są setki nowych organizmów GMO, jak to nastąpi, to nie będzie możliwości odwrotu. Elity w swoich planach, gdy tylko depopulacja się zakończy, zniszczą wszystkie organizmy GMO by ponownie Ziemię zasiać zdrowymi roślinami – po to są m.in. wielkie zbiorniki z tysiącami ton ziarna różnych roślin uprawnych.
Nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z ekstremalnymi psychopatami i szaleńcami. Uczestnictwo polskich posłów i innych urzędników państwowych w tym wielkim ludobójstwie powinno być potraktowane tak jak inne ludobójstwa w historii – sądem w odpowiednim trybunale międzynarodowym.

* Wywiad z Jeffrey Smithem – http://www.youtube.com/watch?v=9k8Dmw87I50

Prezydencki projekt ustawy o nasiennictwie do dalszych prac w komisjachPosłowie opowiedzieli się w piątek za skierowaniem prezydenckiego projektu ustawy o nasiennictwie do dalszych prac w komisjach rolnictwa i ochrony środowiska. Projekt m.in. utrzymuje zakaz wpisu do rejestru odmian roślin genetycznie modyfikowanych.

Za skierowaniem prezydenckiego projektu do dalszych prac w komisjach głosowało 438 posłów, przeciw było 10, a jeden wstrzymał się od głosu.

Celem projektu jest nowoczesne i zgodne z prawem Unii Europejskiej uregulowanie kwestii związanej z wytwarzaniem, rejestracją, oceną, kontrolą i obrotem materiałem siewnym. Projekt ten wdraża też do polskiego prawa 30 dyrektyw unijnych i 7 decyzji oraz postanowień KE.

Projekt ma zastąpić obecnie obowiązująca ustawę z 2003 r. Nadal mają jednak obowiązywać przepisy: o zakazie wpisu odmian genetycznie modyfikowanych do krajowego rejestru, obowiązek dołączenia do wniosku o wpis do krajowego rejestru oświadczenia, że odmiana nie jest GMO oraz zakaz dopuszczenia do obrotu na terytorium Polski materiału siewnego odmian genetycznie zmodyfikowanych.

Projekt dopuszcza do obrotu 21 rodzajów materiału siewnego, w tym odmiany wpisane do krajowego rejestru lub wpisane do rejestrów innych krajów członkowskich. Zawiera też upoważnienie dla ministra rolnictwa do wprowadzenia w drodze rozporządzenia zakazu stosowania materiału siewnego z powodu np. nieprzydatności w polskich warunkach klimatycznych lub dla uniknięcia zagrożenia np. dla zdrowia ludzi.

Złożenie własnego projektu “w kształcie pozbawionym kontrowersyjnych modyfikacji, dokonanych na etapie prac parlamentarnych” prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w sierpniu ubiegłego roku, wetując ustawę o nasiennictwie. Według niego w parlamencie w ostatnim momencie do ustawy o nasiennictwie “wrzucono kontrowersyjne zapisy” dotyczące GMO. Przeciwnicy GMO zarzucali ustawie, że wprowadzono je “tylnymi drzwiami”.

Uzasadniając weto prezydent argumentował, że problematyka organizmów genetycznie modyfikowanych powinna zostać uregulowana w całościowej ustawie o GMO, nie zaś wycinkowo, np. w ustawie o nasiennictwie.

Czy Komorowski chce nas zatruć GMO?


Jadwiga Łopata, Sir Julian Rose – Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi

Znowu, jakie to POwskie…wprowadzanie tylnymi drzwiami niebezpiecznych dla obywateli ustaw, tym razem były koleżka PO-wców Komorowski wysłał do sejmu taki kwiatek odnoście genetycznie modyfikowanej żywności (GMO) cofający nas wstecz o kilka lat:

* http://polska-wolna-od-gmo.org/

Szanowna Pani Poseł,
Szanowny Panie Pośle,

Wyborcy mówią NIE dla GMO!
Tymczasem na 9. Posiedzeniu SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, (początek obrad w dniu 28 lutego 2012 r.) odbędzie się pierwsze czytanie przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o nasiennictwie (druk nr 176).

TEN PROJEKT TO KOLEJNA PRÓBA OTWARCIA POLSKI NA UPRAWY GMO (Genetycznie Zmodyfikowane Organizmy) mimo, że Polacy nie chcą GMO i od dawna domagają się, by polskie władze, biorąc przykład z innych krajów Unii Europejskiej, takich jak: Niemcy, Austria, Francja, Włochy, wprowadziły w Polsce zakaz rejestracji odmian, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce. W szczególności żądamy NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU upraw kukurydzy MON810 i ziemniaków AMFLORA.

Projekt ustawy o nasiennictwie w wersji przedłożonej przez Pana Prezydenta przywraca przepisy o zakazie wprowadzania do obrotu nasion roślin GMO na terytorium RP, jednak brak wymaganych zmian definicji “obrotu” umożliwia omijanie tego zakazu i sprowadzanie nasion GMO na tzw. “własny użytek” przez plantatorów transgenicznej kukurydzy powiązanych z koncernami biotechnologicznymi. W tej sytuacji jest obciążony istotną wadą, która uniemożliwi egzekwowanie zakazu upraw roślin GMO na terytorium RP.

Postulat skutecznego wprowadzenia zakazu upraw roślin GMO jest głęboko uzasadniony i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ZDECYDOWANEJ większości Polaków, którzy sprzeciwiają się stosowaniu niedoskonałych odmian obecnej generacji roślin transgenicznych w otwartych uprawach polowych oraz żywieniu ludzi i zwierząt. Rosnąca liczba naukowych doniesień wskazuje na poważne zagrożenia dla zdrowia i nieodwracalne zniszczenia środowiska jakie może spowodować stosowanie GMO w systemach otwartych. Takie argumenty w połączeniu z fiaskiem koncepcji tzw. koegzystencji/współistnienia upraw roślin GMO w sąsiedztwie tradycyjnych stanęły u podstaw decyzji 9-ciu krajów europejskich, które zakazały zasiewów GMO chroniąc w ten sposób swoje zasoby naturalne i zwracając się ponownie w stronę rozwoju rolnictwa konwencjonalnego, tradycyjnego oraz ekologicznych metod produkcji żywności.

Uprawy GMO poprzez skażenie biologiczne spowodują degradację gruntów rolników polskich naruszając ich konstytucyjne prawa do ochrony własności rolnej.

Z uwagi na specyfikę polskiego systemu ochrony zasobów rolnych uregulowanie zakazów upraw GMO na poziomie ustawowy o nasiennictwie wydaje się być niezbędne.

Szanowna Pani Poseł,
Szanowny Panie Pośle,

APELUJEMY DO PAŃSTWA O UZUPEŁNIENIE TEKSTU PROPONOWANEJ USTAWY O PRZEPISY ZAKAZUJĄCE SPROWADZANIA NASION i ROŚLIN GMO na tzw. “własny użytek”

Domagamy się ponadto:

1. Szerokich konsultacji społecznych, w tym wysłuchania publicznego nowej propozycji ustawy o nasiennictwie.

2. Prawa do nieograniczonego obrotu nasionami tradycyjnymi, lokalnymi, które są dorobkiem pokoleń rolników i są ich wspólnym dobrem bowiem projekt ustawy o nasiennictwie (druk nr 176) spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion. Tradycyjni rolnicy przez setki lat selekcjonowali swoje nasiona, wymieniali z innymi rolnikami dla pozyskiwania różnorodności odmian i oczekiwanych cech. To nie może zostać zaprzepaszczone. Tymczasem projekt nowej ustawy o nasiennictwie zawiera m.in. takie zapisy:
”…Ilość materiału siewnego odmiany regionalnej roślin rolniczych, jaka może zostać wprowadzona do obrotu, będzie określana, w drodze decyzji, przez ministra właściwego do spraw rolnictwa. Maksymalna ilość materiału siewnego danej odmiany w przypadku rzepaku, jęczmienia, pszenicy, grochu, słonecznika, kukurydzy i ziemniaka wynosi 0,3 % materiału siewnego danego gatunku stosowanego rocznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz odpowiednio 0,5 % dla pozostałych gatunków… Łączna ilość wprowadzonego do obrotu materiału siewnego odmian regionalnych roślin rolniczych nie może jednak przekroczyć 10%…”
Limitowanie dostępu do nasion regionalnych to celowe niszczenie walorów polskiego rolnictwa, hamowanie rozwoju gospodarczego Polski. Polska wieś to w dzisiejszym wymiarze jakości oraz popytu na tradycyjną i ekologiczną zdrową żywność, wielka szansa dla naszego kraju i dla Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.

3. Natychmiastowych regulacji prawnych chroniących nasze rodzime nasiona i weryfikacji pod tym względem planów prywatyzacji polskich central nasiennych oraz umów sprzedaży, które winny gwarantować rolnikom dostęp do rynku dla nasion rodzimych.


Z poważaniem
Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi
Sir Julian Rose, prezeshttp://monitorpolski.wordpress.com/2012/03/03/ludobojcze-posiedzenia-w-sejmie-beda-kontynuowane/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 mar 2012, 22:46 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 05 sty 2011, 16:40
Posty: 106
Płeć: kobieta
każda wiedza na temat GMO utwierdza w przekonaniu o głupocie ludzkiej, ot ludziki bawią się zapałkami

źródło
http://piotrbein.wordpress.com/2012/03/ ... tuszowane/
Skutki GMO celowo tuszowane
Piotr Bein 8.3.2012

GMO to nie eksperymenty mnicha Mendela z zapylaniem groszku. Zasada ostrożności nakazuje nie podejmować kroków, jeśli skutki nie są pewne. Skutki GMO mogą być dla ludzkości tragiczne, biologicznie i społecznie, a dla środowiska naturalnego nieodwracalne. W programie TV National Geographic, znany kanadyjski profesor genetyki i publikator zagrożeń od rozmaitych technologii rozwoju, David Suzuki przypomniał, że kod genetyczny danego gatunku zawiera zagadki takie jak nagłe globalne wymarcie bambusa spożywanego przez pandę. Czy ujednoliconym przez człowieka gatunkom GMO tym bardziej to nie zagraża? Czego jeszcze nie przewidzieli inżynierowie genetyczni?

Modyfikacja genetyczna polega na przeniesieniu genów z jednego organizmu do drugiego, w tym mieszanie z genami ludzkimi. Może wyniknąć szereg chorób u spożywających GMO i niesposób przewidzieć dalekosiężnych skutków. Wprowadzanie nowych genów nawet do prostej bakterii stwarza szereg problemów, a co mówić o roślinach, owadach, zwierzętach i rybach? Na podst. badań GMO na całym świecie, 6 państw UE uznało, że kukurydza GMO może zagrozić różnorodności biologicznej.

Jeśli chodzi o nasze zdrowie i życie, przegląd 19 badań wykazał, że konsumpcja żywności GMO powoduje znaczne uszkodzenia organów, zwłaszcza wątroby i nerek. Ale to nie koniec; inne badania wykazują: bezpłodność, zniekształcenia noworodków, zaburzenia hormonalne, rak, niski stan spermy, poronienia, wymieranie komórek łożyska — słowem ludobójstwo wg definicji konwencji ONZ… spirala chorób upraw z coraz większym zapotrzebowaniem na trującą chemię, wieloletnia akumulacja trucizn w glebie, przechodzenie do wody powierzchniowej, gruntowej i pitnej… Mrożący krew świeży artykuł przetłumaczyłem tutaj. Wygląda na to, że dobrodziejstw GMO końca nie widać. Nie będę dublowal innych wniosków, podsumowanych przez kompetentnych polskich specjalistów. Odsyłam czytelnika do ich wypowiedzi:

Doc. dr hab. Katarzyna LISOWSKA
Prof. dr hab Jan Narkiewicz – Jodko
Dr Zbigniew Hałat
Prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska
Prof. dr hab. Jan Szyszko
Prof. dr hab. Tadeusz Żarski
Prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć
Europoseł Janusz Wojciechowski
Skutki Roundup

Spożywanie GMO to jedno, a zagrożenie od chemii towarzyszącej to zupełnie inny rozdział. Zagrożony jest pracownik rolny i ludność w spryskiwanych okolicach, ale nie wiadomo, ile środka ląduje w produkcie na półce sklepowej. Wiadomo natomiast, że niezwykle małe stężenia Roundup zagrażają naszemu zdrowiu. Np. wg badań na wiedeńskim uniwersytecie, opublikowanych w Archives of Toxicology, Roundup zagraża ludzkiemu DNA nawet przy rozcieńczeniu 0,02%, tj. 5000 razy mniejszym niż w rolnictwie!

Ten wiodący herbicyd produkcji Monsanto jest przymusowym środkiem ochronnym przy frankensztajnowskich uprawach GMO z tejże firmy. Brak przy tym atestacji z Agencji Ochrony Środowiska USA (EPA). Główny jego składnik ma niską klasę toksyczności, natomiast trują adjuwanty w Roundup. Oględna Wikipedia wymienia litanię skutków koktajlu chemii Roundup na zdrowie człowieka i środowisko naturalne.

Co najmniej od 2000 r. badania dowodzą uszkodzeń hormonalnych od Roundup. Eksperymenty w probówkach wykazały zakłócenie produkcji progesteronu w komórkach mysz. W 2005 r. wiadomo już było z testów na materiale ludzkim, że Roundup ingeruje w aromatazę, odpowiedzialną za kształtowanie cech żeńskich w rozwoju płciowym. W eksperymencie w 2009 r. dawki Roundup mniejsze niż w rolnictwie zakłóciły hormony w tkance ludzkiej wątroby. W tymże roku badania na dojrzewających seksualnie szczurach wykazały, że Roundup przeszadza w rozwoju płciowym. Inne badania udowodniły, że Roundup koliduje z enzymem biorącym udział w produkcji testosteronu w komórkach myszy i z biosyntezą estrogenu w komórkach ludzkich.

Badania skutków genetycznych Roundup są równie alarmujące. Studium na myszach (1998): Roundup jest w stanie uszkodzić organizm genetycznie. Badania w 2005 r.: Roundup wpływa na transkrypcję (kopiowanie) kodu DNA w komórce. W 2009 r. na mysich komórkach: odchylenia w chromozomach. W 2009 r. na komórkach ludzkiej wątroby: dawki Roundup mniejsze niż w rolnictwie powodują uszkodzenie DNA.

Przegląd toksycznych skutków Roundup w środowisku naturalnym w 2000 r. wywnioskował, że herbicyd nie zagraża organizmom ziemnym wystawionym nań ubocznie, choć w płytkich wodach może wystąpić zagrożenie. UE klasyfikuje Roundup jako toksynę (R51/53), z niekorzystnymi skutkami, długotrwałymi dla wodnego życia. W stanach Michigan i Oregon zaobserwowano ponad roczną trwałośc Roundup w osadach wód. Mimo że Roundup nie ma pozwolenia na stosowanie w wodach, wiatr nawiewa opryski do wód powierzchniowych. Nawet przy stężeniach 1/3 maksimum spodziewanego w przyrodzie, Roundup zabija do ponad 70% kijanek (larw żab, ropuch, salamander, traszek). Niektóre ryby, stwierdzono w studium z 2010 r., doznają zakłóceń przemiany materii wskutek długotrwałej ekspozycji na Roundup.

Trwając przez okres do paru lat (lasy w Szwecji), Roundup szkodzi innym witalnym członkom środowiska, od dżdżownic, po bakterie azotowe. Na uprawy ma skutek odwrotny od reklamowanego, np. zwiększa infekcje pszenicy. Wiele innych badań potwierdza zwiększoną podatność roślin uprawnych na choroby wskutek oprysków Roundupem. W badaniach w 2009 r. odkryto, że Roundup zaabsorbowany przez rośliny opóźnia następującą potem degradację gleby i zwiększa trwałość glyfosatu do 6-krotnie.

Tyle Wiki, w wielu innych tematach stronnicze. Kompilacja wielu badań przez GreenMedInfo.com wylicza powiązania Roundup z: nowotwory tzw. chłoniaki nieziarnicze, zachwiana równowaga hormonalna u dzieci, uszkodzenia DNA, niski poziom testosteronu, zakłócenia hormonalne, rak wątroby, niepłodność, rak skóry, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, uszkodzenia nerek, a nawet zatrucie uranem. Zanieczyszczenie środowiska Roundupem obejmuje powietrze, wody powierzchniowe i gruntowe, wodę pitną, ponieważ środek nie rozkłada się po opryskach. Jesienią ubr. służby geologiczne USA (USGS) ujawniły dane, wg których powietrze i woda w całym pasie zbożowym Ameryki są znacznie zanieczyszczone glyfosatem.

Wg najświeższych badań, nie ma bezpiecznego poziomu ekspozycji na Roundup, wbrew zapewnieniom Monsanto. Nawet przy niezwykle małych stężeniach (1 część na mln), znacznie niższych od spotykanych w praktyce, Roundup szybko niszczy męski hormon testosteron. Ponieważ jest to systemowy pestycyd, spryskiwany w dużych dawkach na warzywa, drzewa owocowe i orzechowe, często absorbują one truciznę w części, które spożywamy — pisze Leah Zerbe w Rodale News .

Współzbrodniarze przeciw ludzkości
Dyrektor ds. informacji publicznej Monsanto, Phill Angell (New York Times 25.10.1998): Monsanto nie musi świadczyć o bezpieczeństwie swej bio-żywności, naszym interesem jest sprzedaż ile się da. Od bezpieczeństwa jest EPA. Są tak przekonani o kompetencjach władz, że korupcją ich załatwili ustawy niewymagające oznaczania opakowań żywności GMO!
Prawodawcy wiedzą od 1980 r., że Roundup powoduje zniekształcenia noworodków, wg raportu z Earth Open Source. Nic nie zrobili, tylko zmylili publikę. Agenda rządu Niemiec, odpowiedzialna za bezpieczną żywność, poinformowała Komisję Europejską, że nie ma dowodów na przyczynowość glyfosatu w zniekształceniach noworodków. W 2011 r. emerytowany profesor Don Huber (U. Purdue) wystosował list do sekretarza rolnictwa USA ws. nowoodkrytego patogenu, żądając moratorium na de-regulację roślin Roundup Ready wymagających ochrony Roundupem. Patogen powoduje martwe urodzenia 45% bydła, ale wpływa na zdrowie roślin, zwierząt i może ludzi. Od 40 lat naukowiec w agencjach cywilnych i wojskowych, odpowiedzialnych za ocenę i ochronę przed bio-zagrożeniami, Huber pisze: Uważam, że zagrożenie od nowego patogenu jest unikalne i wysokiego stopnia. W języku laika, należy traktować je jako sytuację wyjątkową.

Komisja Europejska odłożyla rewizję glyfosatu do 2015 r. Earth Open Source: Nasz przegląd dowodów wskazuje, że obecny proces atestacji glyfosatu i Roundupu ma poważne mankamenty i jest wysoce niewiarygodny. […] atestacja wielu pestycydów polega na danych i ocenach ryzyka, które są podobne, jeśli nie słabsze naukowo. Tym bardziej Komisja winna niezwłocznie przeprowadzić przeglądy glyfosatu i in. pestycydów wg najbardziej ścisłych i aktualnych standardów.

Instytucje mające chronić nasze zdrowie i środowisko naturalne, nie zatrzymały szaleństwa GMO i związanej chemii. Zamiast znaleźć się przed trybunałami zbrodni przeciw ludzkości, wierchuszki koncernów jak Monsanto, ich naukowcy, lobbyści i przekupione rządy nieustannie atakują nas potencjalnie ludobójczymi ustawami do zatwierdzenia przez parlamenty i prezydentów. Pytanie, kto tym steruje i kto rządzi – ludobójczy kompleks bankstersko-korporacyjny, czy narody? Dla mnie, badacza ludobójstwa wszelkiej maści – od wojen i rewolucji, poprzez promieniowanie elektromagnetyczne i jonizujące, po „pandemie” i masowe ataki fałszywej flagi z użyciem okrutnych skrytych technik – sprawa jest jasna: mamy do czynienia ze spiskiem na wielu poziomach skorumpowanej przez kompleks władzy. Zamiast wywodów, parę niedawnych nagłówków:

Bill Gates powiązany z Monsanto (GMO), eugeniką i planem depopulacji
Sprawa przeciw Białemu Domowi o krycie lobbystów Monsanto
Przeszkodzić b. wiceprezydentowi Monsanto dostać wysokie stanowisko w Administracji Leków i Zywności USA
Sędzia odrzuca sprawę przeciw Monsanto w USA…
Rzekomo chronią nasze zdrowie struktury jawnej władzy globalnej (ONZ, Światowa Organizacja Zdrowia, Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej…) i rządy ponoć narodowe (USA, jewroparlament…). To czemu nie wezmą na dywanik i nie zamkną zbrodniarzy? Bo ci właśnie kontrolują te instytucje, sądy i trybunały, nawet tzw. organizacje pozarządowe. Wynika to niezbicie choćby z braku konsekwencji w stosunku do sprawców za bio-zamach na ludzkość pt. pandemia H1N1, czy za skażenia globalne Fukuszimami i radioaktywnymi wojnami bronią uranową. A mendiami ogłupiają nas, że tak nie jest.

Monsanto fałszywie zachwala swe produkty, w tym Roundup. Z tego powodu prokurator stanu Nowy Jork oskarżył koncern w 1996 r. Monsanto twierdziło wtedy, że opryski herbicydami bazującymi na glyfosacie jak Roundup, są bezpieczniejsze od soli kuchennej i praktycznie nietoksyczne dla ssaków, ptaków i ryb. Powyżej widać, jak łgali. We Francji (2001), grupy ekologów i konsumentów pozwały Monsanto za przedstawianie Roundup jako biodegradującego się i niezaczyszczającego gleby. UE zalicza Roundup do niebezpiecznych dla środowiska. Monsanto skazano (styczeń 2007) za fałszywą reklamę, a w 2009 r. utwierdzono wyrok.

Pełnych skutków na zdrowie i środowisko nie znamy. Monsanto, jak większość korporacji mających ludobójstwo i profit za cel, tuszuje, fałszuje i korumpuje badania. Znam to z obserwacji lobby atomowego przez ponad 10 lat, a od wczesnych l. 2000-ych – Wielkiej Farmacji, z kulminacją masowego bio-zamachu H1N1 w 2009 r.

Badaczy zakontraktowanych przez Monsanto, Agencja Ochrony Środowiska USA, EPA przyłapała 2 razy na fałszowaniu wyników testów laboratoryjnych glyfosatu. Fałszom towarzyszy nieprawdopodobna chucpa. W przypadku Industrial Biotest Laboratories (IBT), śledczy z EPA stwierdził znalazłszy rutynowe fałszowanie danych: trudno uwierzyć uczciwości naukowej badań, kiedy naukowcy mówią, że wzięli próbki macicy z samców królika. W drugim przypadku (1991), właściciel laboratoriów Craven i pracownicy dostali oskarżenie o oszustwo z 20 paragrafów. Właściela i 3 pracowników skazano na 5 lat więzienia i kary pieniężne, firmę na grzywnę 15,5 mln $ i 3,7 mln $ odszkodowań. Laboratoria Craven wykonywały badania dla 262 producentów pestycydów, w tym Monsanto.

Wg Monsanto, badania powtórzono, ceryfikacje EPA nieuwzględniają wyników z Craven ani IBT, a śledztwo EPA zaczęło się już po wykryciu nieprawidłowości przez komisję z ramienia koncernów. Kto w to wierzy?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 mar 2012, 12:02 
Fragment artykułu ze strony wp. Ile polaków zna problem GMO

Jak pokazało badanie, blisko 66% respondentów nie wiedziało, co oznacza skrót GMO. Odpowiedzi poprawnej - według której GMO to genetyczne modyfikowanie organizmów - udzieliło 33% badanych. Ponad 48% pytanych zadeklarowało, że nie zetknęło się z pojęciem organizmów modyfikowanych genetycznie. Blisko 52% pytanych już miało z nim do czynienia. Spośród tej grupy swój poziom wiedzy o GMO jako "duży" określiło jednak jedynie 2% pytanych.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1e2ecNa górę
   
 
 
Post: 07 kwie 2012, 18:20 
Szkoda że Pani nathalie08 nie napisała komu zależy na tym aby nasiona nadal były PRYSKANE PESTYCYDAMI !!!

Tego typu głupie akcje są sponsorowane przez gigantyczne korporacje chemiczne które produkują mega ilości nawozów przez które umierają zwierzęta i owady. Gdy by wprowadzono nasiona genetycznie modyfikowane wszystkie firmy produkujące nawozy natychmiast by upadły. Oni wydaja miliony aby powstrzymać wejście GMO ponieważ by zbankrutowali.

Tak dla informacji przeczoły zdychają od pestycydów i oprysków. Od zawsze tak było, zawsze one od tego zdychały. Wiem to ponieważ moi rodzice pochodzą ze wsi i są starej daty. Widzieli dokładnie moment rozkwitu przemysłu chemicznego i jego skutki

Czemu nikt nie pisze o skutkach oprysków????

Polecam wam więcej myślenia a mniej czytania i oglądania durnych filmów na YT

Dziękuje i pozdrawiamNa górę
   
 
 
Post: 09 kwie 2012, 20:56 
Cos od premiera do narodu:
Tuska strachy na Lachy - Spot HD
phpBB [video]

zaprawde wyjasnia wszystko.Na górę
   
 
 
Post: 17 kwie 2012, 11:58 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1448
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
interesujące resume:

Cytuj:
Co ciekawe firma KWS oferowała materiał siewny kukurydzy modyfikowanej pomimo zakazu obrotu (linki na dole artykułu):

http://www.radiownet.pl/publikacje/pism ... roslin-gmo

Po nagłośnieniu, zawartość 2-óch linków podanych w artykule została usunięta.


A teraz proszę popatrzeć na obecną mapę powiązań rynku nasiennego - utworzoną prze Phil`a Howard`a z Michigan State University - kliknij i zobacz jaka jest rzeczywistość:

http://www.naturalnews.com/files/seedindustry.pdf

Zaznaczyć należy, że mapa dotyczy rynku nasiennego, jednak koncerny te zajmują się większością zagadnień.

Cała technologia chemiczna, genetyczna, spożywcza, nasiennicza to jeden interes i wszystkie te technologie są razem połączone i utrzymane w rękach paru największych koncernów.
Zagadnienia rynku spożywczego, nasiennego, chemicznego, modyfikacji genetycznych są nierozerwalnie ze sobą połączone!!!!

Należy sobie uświadomić, że cały ten interes, żeby egzystować musi nas truć.
Należy sobie uświadomić, że wdrożenie roślin modyfikowanych genetycznie do środowiska to pozbawienie nas podstawowej suwerenności jednostki, ponieważ wszystkie rośliny modyfikowane są OPATENTOWANE!


Należy sobie uświadomić, że zgoda na uwolnienie roślin modyfikowanych do środowiska, spowoduje uzależnienie nas od korporacji w sposób, w jaki NIGDY WCZEŚNIEJ jeszcze tego nie zrobiono!

Nic nie jest obecnie dla Polski ważniejsze, niż ZAKAZ uwalniania roślin modyfikowanych do środowiska, weryfikacja gdzie już zostały one rozsiane oraz zniszczenie tych upraw! Uwzględnić należy przede wszystkim możliwość wysiawania takich nasion na tak zwany własny użytek, czyli nasion zakupionych poza Polską! Ta furtka nadal pozostaje otwarta i nikt tego nie kontroluje.Terje Traavik (naukowiec, Norwegia)

„.. Bardzo się staramy, aby każdy zrozumiał, że skażenie genetyczne to coś zupełnie innego niż skażenia chemiczne, które przez własną głupotę rozpowszechniamy przez ostatnie 50 lat.
Rzecz w tym, że chemikalia nie potrafią same się rozmnażać. Nawet największe skażenie chemiczne z czasem maleje, podczas gdy w technologii genetycznych modyfikacji jest dokładnie na odwrót. DNA może się w zasadzie rozmnażać samodzielnie, a więc możliwe jest, że początkowo niewielkie skażenie rozrośnie się z czasem do olbrzymich rozmiarów ..”


całość na :
http://maciejka.nowyekran.pl/post/59533,koncerny-chemiczne-i-farmaceutyczne-a-zywnosc-modyfikowana-genetycznieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 kwie 2012, 9:07 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2010, 23:43
Posty: 674
Lokalizacja: Londyn
Płeć: mężczyzna
GMO: Firma badająca populację pszczół wykupiona przez Mosanto:

Jednym z głównych argumentów przeciwko GMO i liderowi w ich produkcji firmie Mosanto jest zagrożenie jakie uprawy modyfikowanej żywności stanowią dla miejscowych populacji pszczół.

Krytycy upraw zwracają uwagę na fakt, że pszczoły giną jedynie w tych rejonach, w których stosuje się uprawy GMO. Te istotne dla ekosystemu zwierzęta są bezcenne w zapylaniu milionów roślin, w tym między innymi jabłoni, grusz, jagód, ogórków i wielu rodzajów ziół. Bez pszczół gatunki te zagrożone są wymarciem.

Skąd się bierze niepokój pszczelarzy? Wiąże się to ze specyficzna zawartością trujących protein w modyfikowanych genetycznie roślinach, jak można przeczytać na portalu PPR.pl (Pierwszym Portalu Rolnym):

Proteiny (Cry 1AB) nie wywołują śmierci pszczół, ale wpływają na zachowania żywieniowe owadów. Pszczoły dłużej zbierają i przyswajają skażony syrop i zbierają mniej pyłku, co nie wystarcza na utrzymanie ula i to przyczynia się do upadku roju. Pszczoły miodne giną tylko w miejscach, gdzie są rośliny Gnomo i to nawet na niewielkich obszarach.

Jak już na tym blogu było wskazywane kilkakrotnie, publiczna debata wokół GMO daleka jest od jakichkolwiek standardów i obywatele pozostają nieświadomi zagrożenia jakie stanowią uprawy. Co więcej, ich zwolennikom wyraźnie brakuje argumentów i próbują zamykać krytykom usta. Zamiast jednak tłuc termometr postanowili go kupić.

Jak bowiem inaczej interpretować informację, z której wynika, że we wrześniu 2011 Mosanto weszło w posiadanie jednej z największych firm zajmujących się badaniami nad pszczołami?

Firma Beelogics uważana jest za jedną z wiodących firm entomologicznych na świecie, jednym z jej głównych zadań jest monitorowanie i analizowanie źródeł wszelkich zmian w populacji owadów, jak sami piszą na swojej stronie “misją Beelogics jest stać się strażnikiem pszczół na całym świecie”.

Najwyraźniej czas na zmianę tej misji.

http://www.bibula.com/?p=55758

_________________
There is a city
http://www.youtube.com/watch?v=Ejd2rsXoQSI

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 maja 2012, 10:52 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Energy Globe National Award 2012 dla ICPPC

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 maja 2012, 20:06 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 24 maja 2012, 20:03
Posty: 234
Płeć: mężczyzna
Na GMO znaleziono nowy rodzaj organizmu odpowiedzialny za obniżenie płodności u zwierząt i ludzi.
http://permakultura.net/2011/02/19/na-soi-i-kukurydzy-gmo-wykryto-nowy-rodzaj-organizmu-jest-patogenem-zarowno-dla-roslin-i-zwierzat/

_________________
Urodziłem się 6 Ajleta, Roku 7499 od ZPGŚ. w poniedziałek kalendarza słowiańsko-aryjskiego.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 cze 2012, 10:30 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1448
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
kolejny dobry tekst blogera na NE
http://maciejka.nowyekran.pl/post/66291,5-milionow-brazylijskich-rolnikow-zaskarzylo-monsanto

Cytuj:
Najwyższy czas zablokować w Polsce GMO

To zdecydowanie dobra wiadomość. Po problemach Monsanto w Polsce i we Francji, największy genetyczny modyfikator i firma uznana za "najgorszą firmę roku 2011" za największą szkodliwość dla naszego zdrowia oraz dla naszego środowiska - ma teraz problemy w Brazylii.

5 milionów brazylijskich rolników zaskarżyło Monsanto o kwotę 6,2 miliarda Euro. To kwota bezprawnie pobrana od brazylijskich rolników za … stosowanie do zasiewu roślin nasion uzyskanych ze zbiorów z poprzedniego roku. Po skandalu z ujawnieniem technologii "genu terminatora", który uniemożliwiał zastosowanie zebranych nasion do ponownego zasiewu (gen terminator czynił każde nasionko bezpłodnym), Monsanto zrezygnowało w części z jego stosowania, ale wymyśliło sobie obowiązek opłaty licencyjnej (skąd my to znamy??> z tzw. praw autorskich w sieci, no nie?) w wysokości 2% każdego roku od każdego zasiewu. Od 2004 roku te 2% się sumuje do niebagatelnej kwoty ponad 6 miliardów Euro. I nie chodzi o koszt pierwotnego zakupu nasion, bynajmniej. Chodzi o bezprawny haracz, albowiem od tysiącleci rolnictwo pozyskuje nasiona do zasiewu ze zbiorów z lat poprzednich.

W pierwszym etapie rolnicy uzyskali wyrok sądu dla nich przychylny, choć nakazujący Monsanto zwrot 2 miliardów Euro ( a nie 6). Jak nietrudno przewidzieć, Monsanto czyni wszelki stosowne kroki do podważenia tego wyroku. Na jakąkolwiek sumę by on nie opiewał, będzie wspaniałym precedensem do wykorzystania przez pozostałych rolników Ameryki Południowej.

Brazylia jest drugim po USA producentem soi GMO - używanej niestety do pasz (czyli włączonej w łańcuch żywieniowy tych, którzy jedzą zwierzęta) oraz do znanego pseudoekologicznego "przewału", który się nazywa biopaliwa.


no niestety my musimy się użerać z biurokratami z UE - jeszcze...
jak widać nawet w przesiąkniętej korupcją Brazylii można trafić na zwyczajnie LUDZKI sąd...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 cze 2012, 8:52 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Pasze GMO niszczą układ rozrodczy zwierząt.
Vladislav Vorotnikov, allaboutfeed.net
USA
2012-06-22
Obrazek

Rosyjscy naukowcy udowodnili istnienie bardzo poważnych zagrożeń dla zdrowia zwierząt, którym jest podawana modyfikowana genetycznie pasza.

To oświadczenie zostało wydane niedawno podczas konferencji prasowej Narodowego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Genetyki (NAGS). Zdaniem autorów, odkryto dużą liczbę zmian patologicznych u zwierząt doświadczalnych, które spożywały pasze GMO.

Odkryto opóźnienie w rozwoju i wzroście, oraz zakłócenie proporcji płci ze wzrostem odsetek samic, zmniejszenie liczby młodych w miocie, aż do całkowitego ich braku w drugiej i trzeciej generacji, stwierdzono na konferencji.

phpBB [video]


Według prezydenta NAGS Aleksandra Baranova, główny negatywny wpływ pasz GMO, które zostały odkryte w trakcie kontroli, to "zatrzymanie rozmnażania", co niemal uniemożliwia uzyskanie trzeciej generacji zwierząt.

"Wyniki naszych badań potwierdziły wyniki europejskich naukowców, którzy wskazali na negatywny wpływ genetycznie zmodyfikowanych składników w paszach na zdrowie zwierząt" powiedział Baranow.

"Używaliśmy pożywienia z soi, która jest szeroko stosowana w Rosji w tuczeniu żywego inwentarza. Soja z linii 40-3-2, zawarta jest w wyselekcjonowanym pożywieniu, które dopuszczone jest do użycia w Rosji. Jest również stosowana w żywności dla ludzi." dodał.

Oświadczenie NAGS ponownie napędza gorące spory w społeczeństwie rosyjskim w sprawie stosowania genetycznie zmodyfikowanej paszy w hodowli i czy powinna być dozwolona. Obecnie rosyjski parlament rozważa nową "weterynaryjną" ustawę i wiele ekspertów doradza wprowadzenie całkowitego zakazu upraw i stosowania pasz GMO w hodowli zwierząt.

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/pasze_gmo_niszcza_uklad,p427645706

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 cze 2012, 21:03 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 23 cze 2012, 20:50
Posty: 1
Witajcie,
Taka mała prośba.
Autorem tekstu o 5 milionach rolników są [url]schodydonieba.pl[/url]
Sprawdzajcie źródło :)
Nie wszystkie teksty piszę ja. Robię też przedruki, ale nie chcę urazić autorów publikacji.
PozdrawiamNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 lip 2012, 14:54 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Dość GMO!

Opublikowano: 05.07.2012 | Kategorie: Ekologia, Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

PiS zgłosił poprawkę do projektu nowelizacji ustawy o paszach. Zgodnie z poprawką okres stosowania pasz GMO w żywieniu zwierząt powinien trwać tylko do 31 stycznia 2013 r. Autorzy projektu, posłowie PO, chcą, by trwał on do 1 stycznia 2017 r.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, przesunięcie terminu, w którym można stosować pasze genetycznie modyfikowane w żywieniu zwierząt, to jedyna zmiana proponowana w projekcie ustawy z 2006 r. Jak twierdzi poseł sprawozdawca Artur Dunin (PO), jest to ważne dla producentów mięsa i konsumentów. Wyjaśnił, że propozycja nowelizacji, złożona przez posłów PO, powstała pod wpływem opinii rolników, którzy obawiają się utraty konkurencyjności i wzrostu kosztów produkcji drobiu i trzody chlewnej.

Innego zdania jest opozycja. Polska, sprowadzając ok. 2 mln ton soi rocznie, całkowicie uzależnia produkcję mięsa i jaj od importu pasz z niepewnych źródeł i to za duże pieniądze – argumentował Krzysztof Ardanowski (PiS), który zgłosił poprawkę w sprawie skrócenia czasu stosowania moratorium na zakaz używania pasz GMO. Jego zdaniem zamiast wydawać 3-4 mld zł na zakup pasz, lepiej przeznaczyć środki na rozwój rodzimych upraw roślin motylkowatych i strączkowych. Dodał, że można też uprawiać ukraińską niemodyfikowaną odmianę soi i w większym stopniu wykorzystywać śrutę rzepakową i makuchy.

Za koniecznością rozwijania produkcji roślin motylkowych opowiedział się również Cezary Olejniczak (SLD) i zaapelował, by zwiększyć dopłaty do takich upraw. Poparł pomysł skrócenia okresu stosowania pasz GMO, jednak w innej wersji niż PiS. Ponowił swoją propozycję, by moratorium obowiązywało przez kolejne dwa lata – do 31 grudnia 2014 r.

Anna Grodzka (Klub Palikota) poinformowała, że ze względu na zbyt wiele niepewności w sprawie szkodliwości stosowania pasz genetycznie modyfikowanych dla zdrowia, jej klub będzie głosował za odrzuceniem projektu. Podobne stanowisko przedstawił Jarosław Żaczek (SP). Zapowiedział, że jego klub będzie głosował przeciwko nowelizacji, ponieważ nie jest jeszcze udowodnione, że pasze GMO są całkowicie bezpieczne. Podkreślił, że przez ostatnie lata branża paszowa nie zrobiła nic, by uniezależnić się od importu soi GMO.

Za wydłużonym okresem stosowania pasz GMO są oprócz PO także PSL i minister rolnictwa Marek Sawicki. Zapamiętajmy to dobrze do następnych wyborów.

Źródło: Nowy Obywatel

TAGI: GMO, PiS - Prawo i Sprawiedliwość
http://wolnemedia.net/ekologia/dosc-gmo/

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 lip 2012, 22:31 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:

Czerwona kartka dla posłów

Fundacja ICPPC 19 lipca 2012 22:40

Szanowni Państwo,

informujemy, że posłowie PO-PSL przegłosowali projekt ustawy o zmianie ustawy o paszach, druk nr 457. Teraz projekt będzie głosowany w Senacie na posiedzeniu 25-26 lipca.

UWAGA! Przegłosowanie i wprowadzenie tej propozycji ustawy oznacza, że aż do roku 2017(!) będziemy mieć w sprzedaży TYLKO pasze z GMO. To BARDZO POWAŻNE zagrożenie suwerenności żywnościowej Polski (w przypadku losowego lub strategicznego zablokowania dostaw białka sojowego), to uzasadnione obawy OGROMNYCH PODWYŻEK ŻYWNOŚCI oraz dalsze osłabienie gospodarki i podtruwanie Polaków.

DZIAŁAJMY! Mamy niewiele czasu, potrzebna jest natychmiastowa akcja, która przekona senatorów do GŁOSOWANIA PRZECIWKO TEJ USTAWIE lub do wprowadzenia w niej koniecznych zmian.

Pamiętajmy, że: „Kto milczy, ten przyzwala” (Mikołaj Rej). KAŻDY Z NAS MOŻE COŚ ZROBIĆ:

WYŚLIJ LIST do senatorów, zadzwoń do nich, spotkaj się ze swoim senatorem. LIST GOTOWIEC: http://stopgmo.pl/
Przyjdź na protest 25 lipca. SZCZEGÓŁY – Lena Huppert: 502 085 840 lub lenahuppert@wp.pl
WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/

Pozdrawiamy Jadwiga Łopata i Julian Rose,
====================================
ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl http://www.icppc.plhttp://www.gmo.icppc ... eko-cel.pl

Przeczytaj – „Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów”, autor: Julian Rose http://www.renesans21.pl

http://www.monitor-polski.pl/komunikaty/gmo-czerwona-kartka-dla-poslow/

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 31 sie 2012, 10:40 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Jakich produktów GMO musisz unikać? Poznaj najnowsze Top 10!

Genetycznie modyfikowana żywność to coraz częściej standard, zasadniczą kwestią jest jednak poznanie kategorii produktów, które są permanentnie "ulepszane". Podstawową wskazówką dla naszej obrony jest trzymanie się wysokiej jakości ekologicznych źródeł, ale nie zawsze jest to możliwe. W temacie szybka "ściągawka" najczęściej genetycznie modyfikowanych roślin i substancji.

Specjaliści podkreślają, że lista produktów spożywczych wolnych od GMO w rzeczywistości nie istnieje. Ważne jest, aby nauczyć się rozpoznawać zwodnicze sztuczki marketingowe stosowane przez dzisiejszych producentów "dbających o nasze zdrowie", którzy chcą jedynie nakłonić konsumenta do zakupu.

Jak okazało się w ostatnim czasie, wiele marek typu "eco-friendly" nie jest faktycznie pozbawionych GMO. Dotyczy to nawet produktów, które mają etykietę "Non-GMO" !

Nie dziwi więc, że wielu z tych "ekologicznych" i "naturalnych" producentów (takich jak np. Kashi), wydało miliony dolarów na walkę z inicjatywą etykietowania każdego produktu GMO. Staje się coraz bardziej jasne, że przedsiębiorstwa po prostu nie dbają o nasze zdrowie, co łatwo można sprawdzić dociekając kto (jaka firma) jest właścicielem na najwyższym poziomie (wspomniane wcześniej Kashi jest własnością Kellogg’a).

Poniżej najnowsza lista 10 produktów, które najprawdopodobniej zawierają GMO:

1. Kukurydza

2. Soja

3. Cukier

4. Papaja

5. Aspartam (tak, aspartam jest genetycznie modyfikowany! Ujawniono to już w latach 90-tych)

6. Rzepak

7. Cukinia

8. Żółty squash

9. Nabiał (ponad 1/3 pochodzi z nieekologicznych produktów mlecznych z USA, które nadal zawierają genetycznie zmodyfikowany hormon firmy Monsanto o nazwie rBGH. Hormon pochodzi ze sklonowanego DNA, obecnie jest on zakazany w ponad 27 krajach)

10. Bawełna (najczęściej w postaci oleju z nasion bawełny)

Dopóki właściwe ustawodawstwa krajowe oraz ustalenia międzynarodowe nie nakażą bezwzględnego etykietowania produktów GMO lub w ogóle zabronią obrotu nimi na rynku, ważne jest, aby chronić swoje zdrowie przed skutkami genetycznie modyfikowanej żywności.

Czy Waszym zdaniem jest dziś jeszcze szansa na wyparcie GMO z rynku? Jakie mogą być skutki spożywania tego typu żywności w niedalekiej przyszłości?

Źródła: activistpost/davidicke/whatreallyhappenedhttp://orwellsky.blogspot.com/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group