Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 gru 2019, 19:12

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Głodówka jest doskonałym sposobem doraźnego oczyszczenia organizmu, ale ma pewną zasadniczą wadę. Otóż oczyszczanie wiąże się z wydalaniem do przewodu pokarmowego dużych ilości toksyn, które – ze względu na brak błonnika pokarmowego – nie są transportowane w kierunku odbytu, więc zalegają w jelitach, skąd są wchłaniane do organizmu. By temu zapobiec, zalecane są lewatywy, które jednak nie usuwają toksyn z całego przewodu pokarmowego, szczególnie żołądka i jelita cienkiego, a jedynie z końcowego odcinka przewodu pokarmowego – z jelita grubego. Tych wad pozbawiona jest głodówka bez głodowania.
Dieta arbuzowa

Długość diety powinna wynosić 5 - 7 dni. Jej podstawą są koktajle błonnikowe z dodatkiem arbuzów, które można pić w dowolnych ilościach, jeśli tylko przyjdzie na nie ochota. Poza koktajlami, można jeść arbuzy, także w dowolnych ilościach.

Dietę można przeprowadzić 1 - 3 razy w roku w sezonie dojrzewania arbuzów, czyli od połowy czerwca do końca września.
Istota głodówki bez głodowania

Dieta arbuzowa jest w istocie głodówką, gdyż nie dostarcza organizmowi dostatecznej ilości kalorii, zmuszając go tym samym do wykorzystania zapasów energii w postaci tkanki tłuszczowej, jednak dostarcza mu ważne w procesie oczyszczania substancje: wodę, błonnik, witaminy i minerały zawarte w koktajlach, a także witaminy wytwarzane przez bakterie acidofilne w jelicie grubym.
Korzyści z przeprowadzenia głodówki bez głodowania

Celem tej specyficznej głodówki jest odkwaszenie organizmu, co ma zasadniczy wpływ na jego funkcjonowanie. Dodatkową korzyścią jest pozbycie się 3 - 5 kilogramów zbędnych substancji – patologicznego śluzu i kamieni kałowych, a także tłuszczu.

Autor: Józef Słonecki

http://www.bioslone.pl/odzywianie/glodowka

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 mar 2011, 19:53 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Fajne info właśnie jestem w trakcie rozmyślania nad głodówką bo wskoczyłem na zdrowe jedzenie
to i głodówka mi chodzi po głowie. Tylko z czego zrobić taki koktajl błonnikowy.

Tutaj jest pare przepisów: http://www.sportmania.waw.pl/serwis/content/view/118/134/

Cytuj:
WYKONANIE KOKTAJLU

Wykonanie koktajlu nie jest ani trudne, ani pracochłonne – przy odrobinie wprawy nie pochłania więcej czasu, jak trzy minuty. Cały proces jest rozłożony na trzy kroki:

Krok pierwszy: Do młynka do mielenia nasion (lub młynka do kawy) wsypujemy po łyżce stołowej:
1. niełuskanych pestek dyni,
2. niełuskanych pestek słonecznika,
3. siemienia lnianego.

Następnie całość mielemy na drobny proszek.

Krok drugi: Zmielone nasiona wsypujemy do miksera, zalewamy niewielką ilością wody (by przykryła zmielone nasiona), dodajemy miód oraz owoce bądź warzywa. Całość miksujemy około minuty, aż mikser będzie wydawał jednostajny dźwięk świadczący o uzyskaniu jednolitej papki.

Krok trzeci: Na koniec dolewamy taką ilość wody, by uzyskać 250 – 300 ml napoju, i przez kilkanaście sekund miksujemy, do uzyskania klarownego płynu.

Po zmieleniu i rozdrobnieniu, zawarte w koktajlu czynne związki organiczne zostają gwałtownie uaktywnione. Ponieważ w naszym interesie jest, by to uaktywnienie wykorzystać w przewodzie pokarmowym i organizmie (nie w mikserze czy innym naczyniu), to koktajl należy wypić stosunkowo szybko – w ciągu powiedzmy kwadransa od jego przyrządzenia.

Więcej o samym procesie.

http://docs8.chomikuj.pl/389420149,0,1,Koktajl-błonnikowy---Józef-Słonecki.doc

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Sloneki ma zarowno wielu zwolennikow jak i przeciwnikow.
Testowalem kilka z jego metod i czesc bardzo podobnie do opisow Malachowa dziala.

Dodam ze procesy oczyszczania - BARDZO mecza oorganizm,
i moga byc spore wahania nastrojow. Cialo sie czysci - umysl sie czysci.
DObrze brac wszystko na dystans i uzywac w trakcje praktyk energetycznych
ktore stabilizuja umyskl (np praktyka poklonow) i robic przy okazji cwiczenia typu chikung.

Poruszone elementy ciala moga dzialac jak terapia...

Cytuj:
Dieta arbuzowa jest w istocie głodówką, gdyż nie dostarcza organizmowi dostatecznej ilości kalorii, zmuszając go tym samym do wykorzystania zapasów energii w postaci tkanki tłuszczowej, jednak dostarcza mu ważne w procesie oczyszczania substancje: wodę, błonnik, witaminy i minerały zawarte w koktajlach, a także witaminy wytwarzane przez bakterie acidofilne w jelicie grubym.
Korzyści z przeprowadzenia głodówki bez głodowania

To wlasnie przy glodowce mam (mialam) zawsze duzo energii. Co jakis czas robie takie sokowe dni i czuje sie wysmienicie. Nie kieruje sie w sumie niczym szczegolnym, raczej tym, ze czuje, iz moj organizm ma taka potrzebe. W sezonie arbuzowym, tak czy inaczej, zyje praktycznie o samych arbuzach... :mrgreen: Jest zazwyczaj goraco i na nic innego apetytu nie ma. Arbuziki albo pyszne smoothies... :obiad:

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Ja każdego miesiąca przez 2 dni oczyszczam organizm sokami z buraka czerwonego i marchewki.
Pyychotka :)

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Mam pewne pytanie odnosnie tej diety, a mianowicie co powinienem pic?, Wode jak zazwyczaj czy moze cos wzbogaconego w witaminy i zelazo?

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Właśnie chyba o to chodzi z tymi arbuzami, że nie trzeba pić.

Arbuz zwyczajny - Owoc zawiera 92% wody, dlatego dobrze gasi pragnienie.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Mnie zainteresował głodówek po obejrzeniu sławetnego programu Nie Do Wiary, wiele, wiele lat temu. Nigdy nie próbowałem tej metody, gdyż potrzebne są odpowiednie warunki dlań. Dieta arbuzowa jest godna zainteresowania. Warto czasami odstąpić na jakiś czas od codziennej diety, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]