Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 30 lis 2020, 3:10

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 wrz 2010, 9:00 
NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) - główny urząd stojący na straży globalnego klimatycznego oszustwa przyznał w ostatnich dniach, że satelitarne odczyty temperatury, na podstawie których budowano i broniono przez lata doktrynę globalnego ocieplenia były… błędne. I to poważnie - odczyty satelitarne zawyżały momentami temperaturę nawet o 10 do 15 stopni!

http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=746:climatgate-cig-dalszy-faszywe-dane-satelitarne&catid=44:swoje&Itemid=53Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 wrz 2010, 9:00 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 08 wrz 2010, 15:23 
Bou pisze:
NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) - główny urząd stojący na straży globalnego klimatycznego oszustwa przyznał w ostatnich dniach, że satelitarne odczyty temperatury, na podstawie których budowano i broniono przez lata doktrynę globalnego ocieplenia były... błędne. I to poważnie - odczyty satelitarne zawyżały momentami temperaturę nawet o 10 do 15 stopni!


Termometr za kilka złotych zdaje się, że bardziej wiarygodny przynajmniej mniej podatny na manipulację bo wisi u mnie za oknem. :język: :zęby:Na górę
   
 
 
Post: 08 wrz 2010, 17:26 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 07 cze 2010, 12:39
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
Ale jaja. Najpierw sfałszowali dane z termometrów tak że nie da się już odtworzyć prawdziwych wartości temperatury, potem pousuwali dane z większości stacji, a teraz wyszło że dane satelitarne są błędne. Wychodzi na to że ci naukowcy nie potrafią nawet określić jaka jest faktyczna średnia temperatura na Ziemi, a co dopiero wypowiadać się na temat jej wieloletnich zmian.

Jeśli dobrze rozumiem to jesteśmy w punkcie wyjścia. Nie wiadomo nic konkretnego na temat trendów klimatycznych na naszej Planecie. Nie wiadomo czy jest ocieplenie czy ochłodzenie. Równie dobrze za rok może się zacząć kolejna epoka lodowa, a ci zakłamańcy nazywający siebie naukowcami nie będą sobie z tego zdawać sprawy aż do ostatniej chwili.

Z tymi pomiarami satelitarnymi jest o tyle źle, że teraz nie ma nawet pewności czy rzekomy wzrost temperatury na innych planetach w naszym układzie słonecznym jest faktem. Można wręcz się spodziwać że za chwilę NASA ogłosi że wszystkie ich satelity mierzą nie tak jak trzeba i że wszystkie dotychczasowe wyniki można wyrzucić do kosza. Nauka cofa się w zastrzaszającym tempie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 paź 2010, 21:26 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1401
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Nowa Inkwizycja zaciska pętlę – śmierć dla wątpiących w globalne ocieplenie!

Podczas gdy kryminalne media zajmują tępomyślących obywateli tego świata kolejnymi tematami zastęczymi, psychoza globalnych terrorystów wyraźnie się rozwija. Obok wojny z wyimaginowanym, bądź też sztucznie stworzonym „terroryzmem islamskim” pojawia się kolejny motyw, chyba o wiele groźniejszy, bowiem jest on objawem nadchodzącego trendu – jawnego ludobójstwa pod płaszczykiem walki z ociepleniem klimatycznym.
W australijskiej sieci ABC wyemitowano niby to żartobliwe reklamy ochrony środowiska przed emisją CO2. Jednak w świetle planowanych ustaw, o których mowa poniżej wcale nie są śmieszne. Alex Jones zamieścił te reklamy w swoim programie z 1 października
(http://www.youtube.com/watch?v=o_WRfZEclO8). W pierwszej z nich nauczycielka przekonuje dzieci do programu o nazwie 10:10 tj, tego by ograniczały emisję CO2 o 10% poprzez odpowiednie zachowania. Dwójka opornych dzieci zostaje rozerwana na strzępy ukrytym w biurku detonatorem. Krew leje się gęsto. W drugiej reklamie jest podobnie – przełożony pyta się pracowników w jaki sposób mogliby uczestniczyć w programie ograniczenia emisji CO2 o 10%. Podobnie jak w przypadku dzieci niepokorni są detonowani. Wreszcie trzecia – akcja toczy się na boisku sportowym – tu rozwalony zostaje zawodnik, kórego nie interesuje program ograniczania emisji dwutlenku węgla. Zostaje po nim tylko krwawa plama.
Tego typu twory psychopatów – „ekologów” mają na celu odstraszenie potencjalnych oponentów wprowadzanych ograniczeń poprzez utrwalenie w psychice elementu zagrożenia na zasadzie „nawet o tym nie myśl”. Podejście tych „socjologów” i „psychologów” jest żywcem wzięte z nazistowskich i sowieckich lekcji posłuszeństwa na zasadzie tresury psów nieprzyjemnymi bodźcami przez Pawłowa. Zresztą rodowód globalnych psychopatów jest znany – są to po prostu ci sami ludzie, którzy zaoferowali ludzkości makabrę ludobójstwa nazistowskiego i sowieckiego.

Czyżby historia znów się miała powtórzyć, a tym razem za motyw makabrycznego ludobójstwa miałaby posłużyć ochrona świata przed jakimś globalnym „ociepleniem”?
Niewiele odbiegające w treści reklamy od tych powyższych oferuje znana organizacja Greenpeace, która w swoich mrożących krew w żyłach reklamach wprost grozi wojną młodego pokolenia, które czując się zagrożonym „ocieploną” przyszłością, z pokoleniem rodziców rzekomo nie dbających o szkody jakie wyrządza Ziemi poprzez swoją niedbałość o emisję CO2.

Chore reklamy z australijskiej telewizji zostały szybko wycofane na skutek protestów telewidzów, jednak nie umniejsza to wcale powagi sytuacji. Za depopulacją większości ludności świata stoją wszechmocni oligarchowie, w tym głównie najbogatsze rodziny bankierskie. Potentat softwarowy Bill Gates ( http://www.infowars.com/bill-gates-deat ... e-iceberg/ ) mówi wprost „panelach śmierci” które mają decydować o losach ludzi w ostatnim okresie swojego życia, którzy obciażają kosztami społeczeństwo. Rodzina nie miałaby tu nic do powiedzenia jeśli zadecydowano by o śmierci pacjenta. Odgraża się on również, że szczepienie nie jest wcale konieczne do wysterylizowania społeczeństwa gdyż opracowano już naturalną „szczepionkę” w postaci zakażonych komarów, które skutecznie zastąpią igły. Oto nad czym pracuja kartele farmaceutyczne.

Brytyjski polityk i dziennikarz lord Christopher Monckton w wywiadzie udzielonym Alexowi Jonesowi 16 września 2010 r. przypomniał, że osoby wątpiące w globalne ocieplenie, niezależnie od tego czy mają na to dowody czy nie, są w Wielkiej Brytanii już oficjalnie uznawane za terrorystów i powinny być zamknięte w więzieniach. To, że jeszcze się tak nie dzieje wynika z faktu iż rząd nie kontroluje jeszcze sytuacji w tym względzie. Planuje się nawet ustanowienie specjalnego sądu „ochrony środowiska”, który będzie mógł bez jakiegokolwiek dowodu wystawić europejski nakaz aresztowania (ENA) wobec obywateli Wielkiej Brytanii wątpiących w globalne ocieplenie. Osoby te zostaną deportowane z dowolnego kraju Europy i osądzone za swoje „niecne” poglądy. Podobne przepisy już na całym świecie ma wprowadzić ONZ .
Amerykański wpływowy klimatolog James Henson proponuje nawet uznanie krytyki wobec globalnego ocieplenia za zbrodnię przeciwko ludzkości! Nie trzeba tu wyjaśniać, że tacy ludzie jak Henson należą do kliki eko-terrorystów, która chce wyludnić świat dla sobie wiadomych celów. O „jakości” poziomu wiedzy Hensona mogą świadczyć jego prognozy. Ten naukowy kretyn „przewidział”, że na skutek globalnego ocieplenia autostrada na zachdniej stronie Manhattanu znajdzie się pod wodą do roku 2008-mego.

Jeśli sądzimy, że powyższe sprawy nas nie dotycza to jesteśmy w wielkim błędzie. Globalna klika psychopatów ma także swoich wysłanników w Polsce. Czy sądzicie, że teksty rodzaju „znajdziecie się w lesie” czy też „obedrzemy z niego skórę” są jakims wybrykiem niesfornych polityków? Ja tak nie uważam. To co ci ludzie, którzy znajdują się przecież na najwyższych szczeblach władzy mówią, wynika z ich wiedzy i powiązań międzynarodowych. Alex Jones uważa, że jesteśmy bliscy czasów gdy ludzie będą masowo mordowani na ulicach, wyciągani nocami z domów, torturowani zabijani tysiącami o ile nie milionami. Zbigniew Brzeziński wszak niedawno oświadczył, że „teraz łatwiej jest zabić milion ludzi niż ich kontrolować”. Czyżby elity mogłyby się ośmielić użyć swoje tajne bronie w celu fizycznego zlikwidowania zagrożenia swojej bytności w postaci nas, zwykłych ludzi?

Lord Monckton jest tu jednak optymistą. Fakt, że elity ośmielają się już otwarcie nam grozić i stosować totalitarne prawa świaczy o ich słaości i o tym, że ich koniec jest blisko. Tylko ile niewinnych ludzi znów zginie?

http://monitorpolski.wordpress.com/2010/10/03/nowa-inkwizycja-zaciska-petle-smierc-dla-watpiacych-w-globalne-ocieplenie/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 paź 2010, 21:53 
"Ciekawa" metoda edukacji, przebija faszyzm, komunizm i wszystko inne. :wacko:Na górę
   
 
 
Post: 21 paź 2010, 18:54 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Kolejny naukowiec odzyskał honor w obliczu oszustwa globalnego ocieplenia

wtorek, 19 października 2010 18:03

Tym razem uczynił to prof. Harold Lewis, fizyk międzynarodowej sławy, który opublikował 10 października br. list otwarty do Przewodniczącego Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego, w którym złożył na jego ręce rezygnację z bycia członkiem tego szacownego grona.

Profesor Lewis konkretnie umotywował swoją decyzję, podając skandal oszustwa globalnego ocieplenia i postawę wobec niego reprezentowaną przez rzeczone Towarzystwo jako jej powód.

Wymienił działania, które w minionych latach podejmował wraz z gronem innych naukowców, którzy mieli świadomość kłamstwa głoszonego na megaskalę o rzekomym ludzkim sprawstwie globalnego ocieplenia. Opisał też, jak te działania były torpedowane przez Towarzystwo i przez samego Pana Przewodniczącego, który jest adresatem cytowanego otwartego listu.

Napisał też:
"Jest oczywistym, że oszustwo globalnego ocieplenia, wraz z miliardami dolarów, które za nim stoją, skorumpowało tylu naukowców z Amerykańskim Towarzystwem Fizycznym na czele. Jest to największe i najbardziej udane pseudonaukowe oszustwo, jakie widziałem w swoim życiu fizyka. Jeżeli ktoś ma co do tego wątpliwości, powinien się nakłonić do przeczytania dokumentów ClimateGate (…). Nie wierzę, by ktokolwiek z prawdziwych fizyków czy też naukowców mógł je czytać bez obrzydzenia. Jestem skłonny owo obrzydzenie uznać za definicję słowa naukowiec…"

Profesor Harold Lewis ma na swoim koncie:
Harold Lewis is Emeritus Professor of Physics, University of California, Santa Barbara, former Chairman; Former member Defense Science Board, chmn of Technology panel; Chairman DSB study on Nuclear Winter; Former member Advisory Committee on Reactor Safeguards; Former member, President’s Nuclear Safety Oversight Committee; Chairman APS study on Nuclear Reactor Safety Chairman Risk Assessment Review Group; Co-founder and former Chairman of JASON; Former member USAF Scientific Advisory Board; Served in US Navy in WW II; books: Technological Risk (about, surprise, technological risk) and Why Flip a Coin (about decision making)

Za: Telegraph Co UK

Zaś powyższy cytat z listu Profesora dedykuję wszystkim pewnym siebie i często aroganckim czytelnikom artykułu Globalne Ocieplenie czy Globalne Ogłupienie, którzy po jego publikacji na naszej stronie podcierali sobie nim tyłki na różnych forach i grupach dyskusyjnych, używając różnych mało wybrednych epitetów pod adresem jego autora. Pozdrawiam Was serdecznie, koledzy twardogłowi :)


http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=792:kolejny-naukowiec-odzyska-honor-w-obliczu-oszustwa-globalnego-ocieplenia&catid=44:swoje&Itemid=53

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 paź 2010, 20:25 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 19 cze 2009, 9:35
Posty: 1508
WYKOP!
http://www.wykop.pl/link/503069/kolejny-naukowiec-odzyskal-honor-w-obliczu-oszustwa-globalnego-ocieplenia/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 lis 2010, 19:36 
Proponuję zajrzeć na blogi:

http://doskonaleszare.blox.pl/html

http://anomaliaklimatyczna.com/

Bo warto chyba też zapoznać się z argumentacją prawdziwych klimatologów. A nie tylko oglądać filmiki z YT University (na tych blogach już we wrześniu twierdzili, że żadnego super zimnego października nie będzie podczas, gdy my na tym forum podniecaliśmy się "zatrzymaniem golfsztromu" za sprawą fizyka atomowego. A że ich prognozy w tym względzie się sprawdziły, to może warto ich posłuchać, zanim krzykniecie "spisek NWO"...)

PS. Bardzo mnie urzeka taki tok myślenia: "jak co złego, to nie my ludzie, tylko masoni i kosmici..." MrugaNa górę
   
 
 
Post: 01 gru 2010, 19:09 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
A oni nadal swoje... :bezradny:

Cytuj:
Czy powrócą kartki na żywność i paliwo?

Reglamentacja towarów, jak za czasów II Wojny Światowej czy komunizmu, może być jedynym rozwiązaniem na największe bolączki współczesnej cywilizacji – stwierdzili naukowcy na początku szczytu klimatycznego w Cancun w Meksyku.


Naukowcy z największych i najbardziej prestiżowych ośrodków akademickich są zgodni – znaleźliśmy się nad klimatyczną przepaścią. Pomimo znacznego obniżenia emisji dwutlenku węgla, klimat nadal się ociepla. Do 2060 roku wzrost średnich temperatur może wynieść 4 stopnie Celsjusza, czego konsekwencją będą ekstremalne powodzie, susze i masowe migracje.

Już na wstępie międzynarodowego szczytu klimatycznego, który rozpoczął się 29 listopada 2010 r. w Cancun w Meksyku, naukowcy zaapelowali do rządów najbardziej rozwiniętych państw o wprowadzenie radykalnych rozwiązań obniżenia emisji dwutlenku węgla.

Profesor Kevin Anderson, dyrektor Tyndall Centre for Climate Change Research twierdzi, że jedynym ratunkiem dla naszej planety jest wstrzymanie rozwoju gospodarczego najbogatszych państw na najbliższe 20 lat. Jego zdaniem to mieszkańcy takich państw jak USA, Wielka Brytania czy Francja są głównymi winowajcami obecnych zmian klimatu, ze względu na zbyt łatwy dostęp i marnotrawienie dóbr obarczonych wysokim współczynnikiem emisji CO2. Jedynym sposobem na naprawę obecnej sytuacji jest reglamentacja, czyli kontrola dystrybucji towarów, polegająca na wydawaniu obywatelom kuponów uprawniających do zakupu ograniczonej ilości określonych artykułów np. mięsa, mleka, paliwa, czy mydła.

Trudno sobie wyobrazić chaos, jaki może wybuchnąć, gdy mieszkańcy bogatych krajów przyzwyczajeni do nieograniczonej ilości dóbr, dostępnych na wyciągnięcie ręki, zostaną zmuszeni do ustawienia się w długich kolejkach i wykupywania jedynie towarów pierwszej potrzeby. Prof. Anderson sądzi, że choć nie będzie to łatwe, to jedyne rozsądne rozwiązanie i apeluje do rządów krajów rozwiniętych o wprowadzenie systemu racjonowania towarów na zasadach podobnych do stanu z II Wojny Światowej czy PRL.

To nie koniec restrykcji, jakie narzuca prof. Anderson – za obniżeniem dostępności towarów powinna iść zmiana sposobu życia milionów ludzi, którzy dotychczas nie zwracali uwagi na szkodę, jaką wyrządzają naturze,a tym samym sobie. Trzeba zmusić ich przede wszystkim do zmniejszenia wydatków energetycznych - korzystania z publicznych środków transportu, przykręcenia ogrzewania, gaszenia światła i oszczędzania wody. ” Nie chodzi o to, żebyśmy wrócili do jaskiń – podkreśla prof. Anderson – wystarczy, byśmy cofnęli się o 10 czy 20 lat wstecz.”

Zaledwie kilkanaście lat temu nasz styl życia był dla Ziemi znacznie korzystniejszy. W dobie Internetu, szybkich podróży i transportu towarów ze wszystkich stron świata, nasz apetyt wzrósł znacznie powyżej naszych potrzeb. Bogacące się narody straciły kontrolę nad wydatkami, komfort i spełnianie własnych zachcianek stało się ważniejsze od dobra naszej planety. Zamiast korzystać z bogactw lokalnych, zdrowej żywności produkowanej tuż za miastem, mieszkańcy wielkich aglomeracji dokonują zakupów przez Internet, wybierają towary importowane, korzystają z samochodów nawet na bardzo krótkich trasach.

Na szczycie klimatycznym w Cancun spotkali się przedstawiciele 194 krajów, zarówno naukowcy jak i ministrowie środowiska czy energetyki, aby wypracować wspólnie skuteczne rozwiązania ograniczenia emisji CO2. Zeszłoroczne mediacje podczas konferencji w Kopenhadze, gdy to zobowiązano się do utrzymania temperatury na poziomie max 2 stopniowego wzrostu, nie przyniosły wymiernego efektu. Dlatego w tym roku propozycje specjalistów od klimatu są znacznie ostrzejsze.

W chwili obecnej priorytetem w walce z globalnym ociepleniem jest obniżenie emisji dwutlenku węgla o 50%, tak, aby do 2050 roku zejść do stanu z lat 90. ubiegłego wieku. Jest to plan minimum. Dr Myles Allen z Departamentu Fizyki Uniwersytetu Oxfordzkiego uważa, że to i tak za mało, ponieważ redukcja emisji spalin nie następuje na tyle szybko, aby realnie wpłynąć na obniżenie globalnych temperatur. Jeśli jednak nie zrobimy nic, czekają nas kataklizmy, które na zawsze zmienią obraz naszej cywilizacji


http://odkrywcy.pl/kat,111404,page,2,title,Czy-powroca-kartki-na-zywnosc-i-paliwo,wid,12900101,wiadomosc.html


Pokaż Uwagi moderatora

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 sty 2011, 19:49 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Globalne ocieplenie to oszustwo - mówi uznany fizyk

"Globalne ocieplenie to napędzany przez biliony dolarów przekręt, który skorumpował wielu naukowców" - napisał profesor Harold Lewis w liście do prezesa American Physical Society (APS), w uczony którym rezygnuje z członkostwa w tej organizacji.


"To największe i najbardziej udane, pseudonaukowe oszustwo, jakie widziałem w swoim długim życiu fizyka" - pisze w swoim liście badacz. "Moja wcześniejsza duma z przynależności do APS przez wszystkie lata, zamieniła się we wstyd" - kontynuuje prof. Lewis.


Emerytowany profesor fizyki na University of California w Santa Barbara prowadził badania nad obroną przeciwrakietową i energią atomową. W ostatnim czasie, podobnie jak wielu innych fizyków zaangażował się w badania klimatu. Uczony mówi otwarcie, że to, co w tym czasie odkrył, zaalarmowało go i oburzyło. Według niego motywowane korzyściami finansowymi oszustwo korumpuje wielu z jego kolegów naukowców. "APS zaakceptowała korupcję jako normę" - pisze profesor.

American Physical Society to druga, po Deutsche Physikalische Gesellschaft największa organizacja zrzeszająca fizyków, na świecie. Uczony należał do niej przez 67 lat.

Pełna treść listu została opublikowana przez Global Warming Policy Foundation, brytyjską organizację utrzymującą krytyczne stanowisko w kwestii spowodowanego przez człowieka ocieplenia klimatu. Tekst w języku angielskim dostępny jest pod adresem:

http://www.thegwpf.org/ipcc-news/1670-h ... ciety.html.


http://strefatajemnic.onet.pl/newsy/globalne-ocieplenie-to-oszustwo-mowi-uznany-fizyk,1,3734649,artykul.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 kwie 2012, 10:24 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Kilkudziesięciu astronautów, naukowców i inżynierów podpisało list w sprawie propagandy klimatycznej

Coś zaczyna pękać wobec misternie zaplanowanego dogmatu na temat ludzkiej działalności, jako przyczynie wzrostu stężenia CO2 w atmosferze. Plan opodatkowania ludzkości przy okazji obserwacji zmian klimatycznych powodowanych działalnością Słońca, jako żywo przypomina stosowane w starożytności metody ogłupiania ludzi podczas zaćmień.Tak jak i wtedy tak i teraz poziom wiedzy społeczeństwa jest dramatycznie niski i naukowcy są odpowiednikami egipskich kapłanów, którzy mogą wcisnąć ciemnemu ludowi dowolną głupotę. Gdy oszukańcze naciąganie danych stosowanych przez IPCC wyszło na jaw kilka lat temu wydawało się, że to już koniec tego globalnego klimatycznego oszustwa. Jednak zwykłą reakcją na kompromitująca wpadkę jest przemilczenie, przeczekanie i ponowne zapuszczenie machiny propagandowej, gdy lud o wszystkim zapomni. To typowy mechanizm psychologiczny zastosowany u nas w Polsce przy okazji kompromitacji ośrodków sondażowych, które "pomyliły się" dramatycznie podczas jednych z ostatnich wyborów. Efekt był taki sam, trzy miesiące ciszy i potem udajemy, że nic się nie stało.W tym przypadku udawanie będzie równie łatwe, bo nikt, komu miłe są naukowe granty nie będzie ryzykował infamii społeczności naukowej. A jednak znaleźli się tacy odważni. Oto tekst listu, jaki opublikowali pracownicy Goddard Institute of Space Studies, w skrócie GISS.28 marca 2012Generalna Dyrekcja NASA

Dyrektor NASA

Charles BoldenuDrogi Charlie,

My, niżej podpisani, zachęcamy przedstawicieli NASA Goddard i Instytut Studiów Kosmicznych GISS) do powstrzymania się od bezpodstawnych oskarżeń w prasie i Internecie. Wierzymy, że NASA i oświadczenie GISS, że dwutlenek węgla jest produktem ludzkiej działalności, i ma katastrofalny wpływ na globalne zmiany klimatu, nie mają podstaw, w szczególności biorąc pod uwagę tysiące lat danych empirycznych. Setki wybitnych naukowców, ekspertów w dziedzinie klimatu i tysiące innych naukowców publicznie oświadczyło, ich nieufność wobec katastroficznych prognoz, z których część pochodzi z kierownictwa GISS. Oczywiście, te prognozy nie mogą być naukowo uzasadnione.Na dużą skalę prowadzona jest akcja propagandowa wmawiająca ludziom, że ​​CO2 jest podobno głównym powodem zmian klimatycznych, jest to niegodne ze względu na historię NASA - organizacji, która zawsze obiektywnie oceniała wszystkie dostępne dowody naukowe przed podjęciem decyzji lub złożeniem oświadczenia.Jako byli pracownicy NASA, znajdujemy poparcie dla skrajnych opinii w tej kwestii, przynajmniej do przeprowadzenia szczegółowych badań potwierdzających lub zaprzeczających decydującemu wpływowi naturalnych czynników klimatycznych.Domagamy się, aby przedstawiciele NASA powstrzymali się od nieuzasadnionych i bezpodstawnych stwierdzeń na ten temat w mediach i Internecie. Ryzykujemy wzorową reputacją NASA, reputacją obecnych i byłych pracowników organizacji, a nawet dobrym imieniem samej nauki.Dodatkowe dane naukowe odnoszące się do kwestii interesujących nas, możesz uzyskać po skontaktowaniu się z Harrison Schmitt, Walterem Cunningham i innymi profesjonalistami, którzy będą poleceni.Dziękuję za uwagę dla tego wniosku.Z poważaniem,A. / S / Jack Barneburg, Jack - JSC, struktury promu, Inżynieria Dyrekcja, staż pracy 34 lat

Dwa. / S / Larry Bell - JSC, Mgr. Systemy załogi Div. I Inżynierii Dyrekcja, staż 32 lat

Trzy. / S / dr Donald Bogard - JSC, główny badacz, Nauka Dyrekcja, staż 41 lat

4. / S / Jerry C. Bostick - JSC, główny badacz, Nauka Dyrekcja, staż 23 lat

Pięć. / S / dr Phillip K. Chapman - JSC, naukowiec - astronauta, staż 5 lat

6. / S / Michael F. Collins, JSC, dyrektor, Lot Projektowanie i Dynamics Division, MOD, staż 41 lat

7. / S / dr Kenneth Cox - JSC, dyrektor lotu Div Dynamics, Engr.. Dyrekcja, staż 40 lat

Osiem. / S / Walter Cunningham - JSC, astronauta Apollo 7,staż 8 lat

9. / S / dr Donald M. Curry - JSC, Mgr. Transfer Leading Edge, Thermal Sys ochrony. I Engr r. Reż., staż 44 lat

10. / S / Leroy Day - Hdq. Wicedyrektor Program Space Shuttle, staż 19 lat

11. / S / dr Henryk P. Decell, Jr - Biuro SA, Dyrektor, Teorii i Analiz, staż 5 lat

12. / S / Charles F. Deiterich -. SA, Mgr, Lot Integracja Operations, MOD, staż 30 lat

13. / S / dr Harold Doiron - JSC, przewodniczący Pogo panel transfer Zapobieganie, staż 16 lat

14. / S / Charles Duke - JSC, astronauta Apollo 16, staż 10 lat

15. / S / Anita Gale

16. / S / Grace Niemcy - JSC, analityk programów, staż 35 lat

17. / S / Ed Gibson - JSC, Astronaut Skylab 4, staż 14 lat

18. / S / Richard Gordon - JSC, astronauta, Gemini Xi, Apollo 12, staż 9 lat

19. / S / Gerald C. Griffin - JSC, Apollo Flight dyrektor i dyrektor Johnson Space Center, staż 22 lat

20. / S / Thomas M. Grubbsa - JSC, dyrektor, obsługi technicznej statku powietrznego i Oddział Engineering, staż 31 lat

21. / S / Thomas J. Harmon

22. / S / David W. Heath - JSC, specjalista reentry, MOD, staż 30 lat

23. / S / Miguel A. Hernandez, Jr - JSC, szkolenia załóg lotniczych i operacje, staż 3 lata

24. / S / James R. Roundtree - Główny Oddział JSC, 26 lat

25. / S / Henoch Jones - JSC, Mgr. SE & I, Biuro Programu transfer, 26 lat

26. / S / dr Joseph Kerwin - JSC, astronauta, Skylab 2, Dyrektor przestrzeni i Nauki, 22 lat

27. / S / Jack Knight - JSC, szef, zaawansowane operacje i dział rozwoju, MOD, 40 lat

28. / S / dr Christopher C. Kraft - JSC, dyrektor lotu Apollo i dyrektor Johnson Space Center, 24 lat

29. / S / Paul C. Kramer - JSC, Ass.t Planowania Aeroscience i Flight Mechanics div, EGR.. Reż., 34 lat

30. / S / Alex (Skip) Larsen

31. / S / dr Lubert Leger - JSC, Ass't. Główny Dział Materiały, Engr. Dyrekcja, 30 lat

32. / S / dr Humbolt C. Mandell - JSC, Mgr. Transfer programy kontroli i Advance Program, 40 lat

33. / S / Donald K. McCutchen - JSC, inżynier projektu - Space Shuttle oraz ISS Biura Programu, 33 lat

34. / S / Thomas L. (Tom) Moser - Hdq. Dep. Dr hab. Admin. I Dyrektor, Program Stacja Kosmiczna, 28 lat

35. / S / dr George Mueller - Hdq, dr hab.. Adm, Urząd lotów kosmicznych, 6 lat

36. / S / Tom Ohesorge

37. / S / James Peacock - JSC, Apollo i Biuro Programu transfer, 21 lat

38. / S / Richard McFarland - JSC, Mgr. Symulatory ruchu, 28 lata

39. / S / Joseph E. Rogers - JSC, szef, Struktury i Oddział Dynamics, Engr. Dyrekcja, 40 lat

40. / S / Bernard J. Rosenbaum - JSC, Główny Wydział Inżyniera, Propulsion and Power, Engr. Reż., 48 lat

41. / S / dr Harrison (Jack) Schmitt - JSC, astronauta Apollo 17, 10 lat

42. / S / Gerard C. Pokazy - JSC, doc. Manager, Quality Assurance, 30 lat

43. / S / Kenneth garnitur - JSC, Ass't Mgr, integracja systemów, Space Shuttle, 37 lat.

44. / S / Robert F. Thompson - SA, Program Manager, Space Shuttle, 44 lat

45. / S / Frank Van Renesselaer - Hdq, Mgr.. Transfer stałe Boostery rakiet, 15 lat

46. / S / dr James Visentine - JSC Materiały Oddział, Inżynieria Dyrekcja, 30 lat

47. / S / Manfred (holenderski) von Ehrenfried - JSC, Flight Controller, Mercury, Gemini i Apollo, MOD, 10 lat

48. / S / George Weisskopf - JSC, Avionics Systems Division, Inżynieria Dir, 40 lat.

49. / S / Al Worden - JSC, astronauta Apollo 15, 9 lat

50. / S / Thomas (Tom) Wysmuller - JSC, meteorolog, 5 lat
Źródło:
http://mixednews.ru/archives/16826


http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kilkudziesieciu-astronautow-naukowcow-inzynierow-podpisalo-list-w-sprawie-propagandy-klimaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 kwie 2012, 21:38 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sie 2009, 20:24
Posty: 581
Lokalizacja: Maryjenburg
Płeć: mężczyzna
Tak szczerze mówiąc film "globalny szwindel" teraz, po czasie brzmi w moich uszach jak głos chcący dwie pieczenie na jednym ogniu upiec - może nieprecyzyjnie się wyrażam, ale widzę taką pochwałę globalizmu industrialnego przy kontrze uwsteczniających ten proces zwolenników c.o. global wormingów - czyli jak podskórnie czuję "orzeł, czy Reszka - to do jednej bramki się pokula... Taka niewysłowiona niechęć jaka ma miejsce u mnie podczas przypadkowego oglądania "Galileo" (...)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 kwie 2012, 10:25 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Wielki Brat będzie polował na CO2

Europejska Agencja Kosmiczna ESA daje zielone światło dla nowego szpiegowskiego satelity, który będzie mierzyć „z kosmosu emisje dwutlenku węgla generowane przez ludzi w celu” polowania na tych którzy „łamią międzynarodowe umowy klimatyczne”, co pozwoli Wielkiemu Bratu na egzekwowanie przyszłych podatków od emisji CO2.

Satelita nazwany CarbonSat, będzie posiadał umiejętności rozróżniania naturalnych lub wytworzonych przez człowieka emisji dwutlenku węgla. Wcześniej w tym miesiącu ESA ogłosiła, że zakontraktowała firmę Astrium by stworzyła satelitę, która będzie gotowa do wdrożenia do 2017 roku.

Notka prasowa Astrium podaje, że projekt nie przewiduje tego, że satelita będzie dokonywał nadzoru nad osobami fizycznymi i przedsiębiorstwami by utrzymywać limity na emisję dwutlenku węgla, zamiast tego przedstawia swoją rolę, która ogranicza się do pomiarów emisji dwutlenku węgla.

Jednak w wywiadzie przeprowadzonym przez niemiecką alarmistyczną stronę internetową szef Astrium Evert Dudok wyjaśnia, że technologia zostanie wykorzystana do szpiegowania ludzkiej działalności z kosmosu i do nakładania kar za niezgodność z ONZowskim traktatem oraz środowiskowymi regulacjami prawnymi.

Według przetłumaczonego tekstu, który pojawił się na czołowej stronie, sceptycznej wobec poglądu zmian klimatu wywołanych przez człowieka No Tricks Zone, Dudok wyjawia, że głównym zadaniem satelity będzie wykonywanie bardzo intruzyjnego dozoru.

„Naszym celem jest dopaść sprawców wykroczeń wobec środowiska” – powiedział Dudok, dodając, że satelita będzie miał możliwość wykrywania metanu oraz CO2, co oznacza, że rolnicy, których aktywność jest już i tak nadzorowana przez sieć satelitów szpiegowskich i bezzałogowych dronów, będą mogli być ukarani grzywną lub podatkami w zależności od poziomu emisji metanu z ich zwierząt.

„Wiedza na temat tych gazów ma nie tylko decydujące znaczenie dla prognozowania klimatu, ale również do monitorowania międzynarodowych, klimatycznych traktatów” – powiedział Dudok, dodając: „Do tej pory nie było wiarygodnych metod dla monitorowania realizacji traktatów Protokołu z Kioto i Kopenhagi.”

Innymi słowy, CarbonSat będzie systemem egzekwującym dyktatorski, klimatyczny mandat ONZ.

Dudok wyjaśnił także, że satelita będzie w stanie wykryć „emisje z miast” i „elektrowni węglowych”, tworząc podstawy dla egzekwowania podatków od emisji dwutlenku węgla zarówno od jednostek, jak i firm energetycznych, co z kolei będzie napędzać zwyżki cen energii dla konsumentów.Strona CO2Handel.de wyjaśnia rzeczywisty zakres projektu z mrożącą krew w żyłach terminologią.

„Firma Astrium zajmująca się projektami przestrzeni kosmicznej projektuje nowego satelitę dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), który ma być wykorzystywany do monitorowania emisji gazów cieplarnianych. Nowy satelita będzie mógł wykryć gazy cieplarniane w bezprecedensowej rozdzielczości przestrzennej: 2 x 2 km. Dzięki nowej satelicie Europejska Agencja Kosmiczna chce dopaść sprawców wykroczeń wobec środowiska i klimatu. Według raportów firma Astrium przeprowadzi studium wykonalności dla projektu do końca 2013 r. Jeśli sprawy ruszą do przodu, to misja -nazwana CarbonSat- może się rozpocząć od 2017 r. i tym samym umożliwić monitorowanie międzynarodowych traktatów klimatu „.

Biorąc pod uwagę fakt, że lobby globalnego ocieplenia już wcześniej dało do zrozumienia, że ludzie, którzy odmawiają obniżenia emisji dwutlenku węgla powinni być albo aresztowani i postawieni przed sądem za zbrodnie wojenne, mają mieć spalone domy, albo po prostu zabici w krwawej orgii, to fakt wdrażania zaawansowanej technologii dozoru do szpiegowania „Kryminalistów CO2” nie jest zaskoczeniem.

P. Gosselin wskazuje na to, że CarbonSat jest idealnym powodem dla krajów europejskich by odrzuciły mandat klimatyczny ONZ.

„Teraz, jeśli ktoś kiedykolwiek potrzebował dobrego powodu, aby nie podpisać traktatu, to jest to. Sygnatariusze będą zmuszeni by poddawać własne terytorium pod stały proces naruszania prywatności. Kto wie, co jeszcze będą chcieli monitorować później? Gdzie to się skończy?” – pyta Gosselin.


http://wolnemedia.net/ekologia/wielki-brat-bedzie-polowal-na-co2/
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/nowy_satelita_wielki_brat,p1997724635Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 maja 2012, 10:21 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
ONZ tworzy nową, potężną agencję „ochrony środowiska”.

Na początku muszę wyjaśnić, że nie jestem przeciwnikiem uporządkowania chaosu, który obecna cywilizacja wprowadza w przyrodzie. Potrzebna jest nam tania i czysta energia, musimy nauczyć się oszczędności jeśli chodzi o zużycie surowców naturalnych, nie możemy pozostawiać też milionów ton śmieci przyszłym pokoleniom. To jest oczywiste, że taki kierunek rozwoju ludzkości jest godzien pochwały. Jednak organizacja, o której mowa poniżej, pokazała swoim działaniem, że piękne hasła wykorzystuje do niecnych czy wręcz ludobójczych celów. Znakomitym przykładem jest rzekoma pandemia świńskiej grypy z 2009 roku, podczas której doszło do próby wymordowania milionów ludzi skażoną przez Baxtera szczepionką. Gdyby nie kilka uważnych osób, to dzisiaj Ziemia mogła by wyglądać zupełnie inaczej.
W tej niedoszłej masowej zbrodni uczestniczyła czynnie Światowa Organizacja Zdrowia, która wchodzi w skład ONZ.
To, o czym będzie mowa poniżej ściśle się wiąże z ludobójczymi zamiarami ludzi stojących za ONZ.

W czerwcu b.r w Rio de Janeiro podczas tzw. „Szczytu Ziemi” (Earth Summit) ONZ będzie próbowało stworzyć nową globalną agencję o nazwie UN Environment Organization (UNEO), która będzie miała za zadanie przyspieszenie realizacji ONZ-towskiego tzw. Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development).
Jest to oczywiście część programu Agendy 21, podpisanej przez 196 krajów w 1992 roku, który podstępnie, poprzez rzekomą promocję ochrony środowiska ma na celu likwidację cywilizacji jaką znamy. Zalecenia Agendy 21 będą od tej pory wprowadzane odgórnie, przez centralny program UNEO, który będzie miał solidne wsparcie „międzynarodowe”. W ukryty sposób wprowadza się więc do oficjalnego funkcjonowania „rządzenie światowe”, bowiem zalecenia ONZ poprzez UNEO będą musiały realizować wszystkie kraje członkowskie.

Podstawą do działania jest pilna potrzeba ratowania globu, któremu zagraża rzekomy kryzys środowiskowy, ginące gatunki roślin i zwierząt czy nadmierna populacja ludzi. Fatky wymyśla się tu na poczekaniu, nie podając żadnych naukowych dowodów. Chodzi o stworzenie sytuacji zagrożenia i podanie gotowej drogi do rozwiązania – tą ma być właśnie realizacja Agendy 21, głównie „samowystarczalnego środowiska” dla ludzi.

Należy tu doadać, że głównym, bezpardonowo forsowanym przez globalistów argumentem, jest tzw. „globalne ocieplenie”, co do którego zachodzi szereg wątpliwości. Mimo oporu ze świata nauki, który dysponuje dowodami na wręcz odwrotną tendencję klimatu – do ochłodzenia, globalne ocieplenie pozostaje centralnym powodem do niszczenia ekonomii i cywilizacji, poprzez brutalną ingerencję w energetykę, i w ogóle cały przemysł. Dokonuje się tego w genialnie prosty sposób – poprzez ograniczenia emisji tzw, „gazów cieplarnianych”, głównie dwutlenku węgla – co jest kompletną bzdurą, bowiem dzienna emisja CO2 ziemskich wulkanów przekracza tę która pochodzi z działalności człowieka., a wzrost ilości CO2 w atmosferze przyczynia się głównie do zwiększonego rozwoju roślin. Poza tym w historii Ziemi było wiele okresów o średniej wyższej temperaturze i życie wtedy najbardziej kwitło.

Jednak dla sitwy globalistów globalne ocieplenie i zanieczyszczenie środowiska stało się tak znakomitym pretekstem do realizacji ich celu, o którym mowa m.in.w „Protokołach Mędrców Syjonu”, tj.rządu światowego, że za wszelką cenę będą chcieli to wykorzystać do przejęcia kontroli nad rządami wszystkich państw świata. Zauważmy, że dzieje się to równolegle z łączeniem państw w unie, jak Europejska – globalni spiskowcy nie mogą sobie pozwolić by ich plan zniewolenia globu nie wypalił, bowiem jeśli społeczeństwo zrozumiało by jak nikczemny cel realizowali, to skończyło by się kolejnym trybunałem jak w Norymberdze. Unia Europejska zresztą czynnie popiera powstawanie tegu typu agencji, co dowodzi, że są to naczynia połączone.

Fakty mówią same za siebie. Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon, powołuje specjalny panel „globalnego zrównoważenia”, złożony z ponad 50 zwolenników powołania UNEO. Ten program stanie się agencją ONZ z odpowiednimi funduszami. Mają to być dobrowolne donacje państw członkowskich, jednak pojawiają się już „rekomendacje” wysokości składek, zależnych od budżetów i produktu narodowego brutto członków. Czyli kolejny podatek na promocję zrównoważenia.

Natąpi więc przekształcenie tej organizacji w rzeczywisty rząd światowy. Poprzez kontrolę CO2 i odpowiednie inwestowanie zdobytych pieniędzy, ONZ przez agencje takie jak UNEO będzie mogło kontrolować i restrukturyzować praktycznie wszystkie elementy życia państw będące dotąd wyłącznie pod kontrolą lokalnych rządów i parlamentów, jak inwestycje przemysłowe, wykorzystanie surowców czy edukacja. Cały sektor publiczny będzie sterowany decyzjami wychodzącymi z ONZ. Dotyczy to także sektora prywatnego, gdzie położony będzie nacisk na inwestycje w „zieloną ekonomię”.

Nie łudźmy się, że nowe technologie będą wykorzystane dla dobra ludzkości, choć to może tak wyglądać na pierwszy rzut oka. Agencje takie jak UNEO będą mogły je, pod pozorem ich przydatności dla „ratowania planety”. Znając niecny cel globalistów, można sądzić, że zostaną one ukryte bądź nieodpowiednio wykorzystane. Może nastąpić blokada technologii „darmowej energii” czy też wykorzystania geotermiki ziemskiej. Wprowadzane natomiast będą technologie i programy, które jeszcze bardziej zniewolą ludzkość – kraje członkowskie będą realizować nawet najbardziej absurdalne pomysły, co już widzimy na przykładzie rozdzielania puli emisji CO2 czy technologii składowania tego gazu, która nie dość, że może być niebezpieczna, to koszt jej spowoduje wielokrotny wzrost cen energii i surowców.

Jedynym optymistycznym aspektem tej sprawy jest to, że zarówno USA jak Chiny i Rosja są przeciwne powołaniu tej monstrualnej agencji, która będzie miała olbrzymią międzynarodową władzę nad środowiskiem i związanymi z tym sprawami. Należy jednak dodać, że USA ma już właśną agencję IRENA (International Renewable Energy Agency), która działa dokładnie jak agencje ONZ.

Na podst: UN Creates New, More Powerful Global Environmental Agency
http://www.monitor-polski.pl/onz-tworzy-nowa-potezna-agencje-ochrony-srodowiska/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 lip 2012, 10:30 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
PO zabija dwutlenkiem węgla

Pakiet klimatyczny został przyjęty przez Unię Europejską w 2008 r. Wchodzi on w życie z początkiem 2013 r. Poseł PiS-u prof. Jan Szyszko w liście otwartym do premiera Donalda Tuska napisał: „Pakiet to niebotyczny wzrost cen energii, to blokada polskiego węgla, to uzależnianie Polski od gazu rosyjskiego i obcych technologii, to wzrost bezrobocia, to obraz indolencji lub zdrada racji Stanu". Rząd Tuska nie potrafił bronić w Brukseli polskich interesów. Polakom już wkrótce zajrzy w oczy śmiertelnie groźny kryzys finansowo-gospodarczy.

Istotą pakietu klimatycznego (PK) jest tzw. program 3 x 20, który przewiduje do 2020 r. w krajach UE redukcję o 20 proc. emisji gazów cieplarnianych (głównie CO2), zwiększenie efektywności wykorzystania energii – także o 20 proc., oraz podniesienie o 20 proc. wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych. W 2008 r. rząd Tuska mógł zawetować PK, ale z tej szansy nie skorzystał. Co więcej, podpisując umowę, zlekceważył to, że na podstawie protokołu z Kioto (w sprawie przeciwdziałania globalnemu ociepleniu, który został wynegocjowany w 1997 r., a wszedł w życie w 2005 r.) momentem, od którego mogła być liczona redukcja emisji CO2, był dla Polski rok 1988. Ostatecznie rząd PiS-u wynegocjował jako rok bazowy 1990. Od tego czasu do dziś nasz kraj zredukował emisję o 32 proc., podczas gdy np. Hiszpania zwiększyła ją o 48 proc. Obecny rząd zgodził się przyjąć jako rok bazowy 2005. Zmieniło to dramatycznie sytuację Polski.

Pakiet klimatyczny stanowi wyjątkowe obciążenie dla naszego kraju, który ma 90 proc. zasobów węgla kamiennego i brunatnego całej UE oraz energetykę w głównej mierze opartą na tych surowcach. Aby spełnić wymagania PK, Polska może na ten cel wydać nawet 300 mld zł. Eksperci szacują, że tylko z powodu emisji CO2 energia zdrożeje w Polsce w 2013 r. o kilkadziesiąt procent. Oznacza to gwałtowne obciążenie budżetów domowych, droższą produkcję przemysłową (co także odbije się na zwykłych konsumentach), wyhamowanie zagranicznych inwestycji lub ucieczkę z Polski dotychczasowych inwestorów. Wspomniane czynniki mogą spowodować, że konsekwentne wprowadzenie PK w Polsce będzie oznaczało utratę pracy dla 200 tys. osób.

Pakiet zawiera wiele szczegółowych zapisów. Wszystkie one były przedmiotem wieloletnich negocjacji. Rząd PO-PSL mógł wytargować od UE znacznie lepsze warunki w kwestii przyjęcia PK. Wbrew bowiem obiegowej opinii – propagandowo tworzonej i podsycanej przez kręgi rządowe oraz usłużne władzy media – Bruksela okazuje się często niezwykle miękka wobec stanowczego oporu któregoś z członków UE. Dokładania się do kolejnego pakietu ratunkowego dla zadłużonych państw unijnych (głównie Grecji) odmówiły ostatnio m.in. Czechy i Węgry. Polska lekką ręką zadeklarowała 8 mld dol. Podobnie w sprawie PK. Tusk zgadza się na wszystko, aby nie psuć sobie w Brukseli opinii. Skutkiem tego PK otworzy polski rynek energetyczny dla koncernów ze Wschodu, głównie rosyjskich. Producenci energii w Rosji, na Białorusi czy Ukrainie, którzy nie muszą się stosować do rygorów zawartych w pakiecie klimatycznym, mogą sprzedawać Polsce tani prąd. Nasze elektrownie nie wytrzymają takiej konkurencji.

W czerwcu br. Sejm głosami koalicji rządzącej odrzucił wniosek PiS-u o ogólnopolskie referendum w sprawie renegocjacji PK. Tym bardziej Polska nie pójdzie w ślady największych emitentów gazów cieplarnianych: USA, Chin, Kanady, Brazylii, Indii czy Rosji, które pakiety klimatyczne mają w nosie. Najwyraźniej przywódcy tych państw oprócz nosa mają jeszcze odwagę, której najwidoczniej brakuje PO-wskim liderom, a która decyduje o stanowczej obronie własnych interesów.

http://niezalezna.pl/31173-po-zabija-dwutlenkiem-wegla

---------------------------------------------------------------------------------------------
Komentarze pod artykułem:

Gosc uczynny () 23/07/2012 - 11:01.

Oszustwo globalnego ocieplenia.

Oszustwem nie jest sam fakt istnienia globalnego ocieplenia. Na oszustwie oparty jest system propagandy, który głosi, jakoby obecne globalne ocieplenie było procesem nietypowym, groźnym dla ludzkości, że jest spowodowane przez dwutlenek węgla (CO2) emitowany przy spalaniu przez ludzi węgla. Oszustwem jest, jakoby w wyniku ocieplenia klimatu podnosił się poziom wody w oceanach – co miałoby skutkować zalewaniem nisko położonych obszarów Ziemi. Oszustwem jest pogląd, że człowiek może, zmniejszając zawartość CO2 w atmosferze, wpłynąć w sposób dający się zmierzyć na globalną zmianę jej temperatury. Ten system oszustwa związany z globalnym ociepleniem sprawia wrażenie, jakby stworzony został z niskich pobudek, aby obciążając niesłusznymi karami konsumentów energetyki konwencjonalnej – tym samym promować w sposób niezgodny z wolnym rynkiem, bezpieczeństwem energetycznym i zasadami ekologii energetykę jądrową. Obecne ocieplenie nie wynika z działań ludzi, ale spowodowane jest zwiększoną obecnie aktywnością Słońca i dotyczy całego Układu Słonecznego. Gdyby teza ta okazała się prawdziwa, wszystkich działań państw i organizacji wykorzystujących propagandę globalnego ocieplenia dla nakładania kar na energetykę konwencjonalną za emisję CO2, rzekomo powodującą to ocieplenie – należałoby zaniechać jako bezzasadnych i bezskutecznych, a niesłusznie pobrane kary trzeba by zwrócić. Nie można negować szkodliwych oddziaływań ludzi na środowisko, ale wytwarzanie CO2 w procesie spalania węgla do tych szkodliwych działań nie należy.

Polecam obejrzenie na YT filmu "Globalne ocieplenie-wielkie oszustwo"


Gość () 23/07/2012 - 10:18.
Unia to Niemcy.

Niemcy są w koalicji z Rosją.
Zarówno Niemcy jak i Rosja jest w ścisłej współpracy z Izraelem tak szeroko rozumianym czyli światowym.

Wszystkie trzy elementy są zainteresowane rozmontowaniem Polski.
Czy to dziwne że jak mają swoich agentów w postaci lumpiarskiego i masońskiego rządu wspieranego mediami to korzystają z tego.

To wszystko dzieje sie w biały dzień już. przy otwartej kurtynie ale tylko dla tych co nie są pod wpływem masmedialnych wpływów. A kto nie jest?
Chyba taki co mieszka za granicą i nie ma satelitarnych gadzinówek.
Są tacy. Są też jednostki wyjątkowo odporne na propagande. Ale jest ich za mało aby przegłosować masę z wypranymi mózgami.

Jest to medialne oszustwo na wielką skalę.
Śmiem twierdzić że przy cudzie i wygraniu prawicy jesteśmy w pełni uprawnieni do unieważnia wszystkich umów międzynarodowych i wszystkich transakcji, praw i rozporządzeń jakie dokonały te rządy lewicowe po 1990 roku do dzisiaj. Odniesienie to działania w wyniku świadomego oszustwa!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 lip 2012, 14:56 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Haracz dla polskiej gospodarki

Opłaty za emisję dwutlenku węgla są praktycznie rzecz biorcą traktowane jak dodatkowy podatek. Haracz ten ma być przeznaczany na rozwój niekonkurencyjnych, odnawialnych źródeł energii – z Piotrm Naimskim, posłem PiS-u, b. ministrem gospodarki rozmawia Olga Doleśniak-Harczuk.

Panie Ministrze, kilka dni temu Komisja Europejska zgłosiła projekt by podwyższyć ceny za uprawnienia do emisji CO 2. Co ten pomysł oznacza w szerszej perspektywie, zwłaszcza dla Polski?

Na szczęście to jest na razie tylko propozycja pani komisarz ds. klimatu, Connie Hedegaard. Jeżeli jednak pomysł ten miałby się przerodzić w nową, europejską legislację czyli zmianę dyrektywy ETS ( dyrektywa dotycząca wspólnotowego systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych – red.) to z polskiego punktu widzenia będzie to bardzo złe rozwiązanie. Fakt dodatkowo dramatyzujący sytuację narzucenia Polsce ustaleń tzw. pakietu klimatyczno-energetycznego. Pani komisarz Hedegaard jest równocześnie urzędnikiem unijnym i lobbystką opowiadającą się za projektami związanymi z odnawialnymi źródłami energii. W tym sensie opłaty za emisję CO2są praktycznie rzecz biorcą traktowane jak dodatkowy podatek. Haracz ten ma być przeznaczany na rozwój niekonkurencyjnych, odnawialnych źródeł energii.

KE nie ukrywa, że ta decyzja jest dyktowana rachunkiem finansowych. Na skutek kryzysu upadło wiele firm, które dotąd korzystały z płatnych praw do emisji CO2. Chętnych do zakupu jest coraz mniej, powstała luka, którą KE zamierza wypełnić podnosząc ceny. Jak Pan skomentuje tę argumentację?

To jest inżynieria gospodarcza, bezpośrednia ingerencja administracji w życie gospodarcze państw. Ciekawi mnie jak do tej decyzji odnoszą ci, którzy są zwolennikami wolnego rynku a w szczególności wspólnego wolnego rynku europejskiego. Mamy do czynienia z nadmierną regulacją. Kiedy wprowadzano system opłat za emisje CO2 wiązano z tym ogromne nadzieje, również fiskalne na zebranie odpowiedniej ilości pieniędzy i przeznaczenie ich na inne kierunki rozwoju gospodarki. Teraz okazuje się, że poczyniono już plany związane z tymi wygórowanymi oczekiwaniami a Komisarz Hedegaard próbuje administracyjnie przeciwdziałać upadkowi tych planów.

Jeżeli firmy upadają pod ciężarem kryzysu a KE zastanawia się tylko nad tym jak by jeszcze obciążyć te, które przetrwały to czy przypadkiem nie mamy do czynienia z przejawem autodestrukcji UE?

Pomysł unijnej komisarz jest przede wszystkim próbą ręcznego sterowania gospodarką co generalnie bardzo źle rokuje, zwłaszcza, że za sterami znajduje się niewydolna administracja brukselska. To jest działanie doraźne spowodowane jak już wspomniałem zagrożeniem dla finansowania planów, które miały być realizowane w oparciu o wpływy z emisji CO2.

W jaki sposób podniesienie cen za emisję CO2 wpłynęłoby na polską gospodarkę?

To proste. Po długich oczekiwaniach, w połowie lipca b.r. zatwierdzono wniesiony przez Polskę do KE wniosek derogacyjny czyli – przyznano pewną pulę darmowych emisji CO2 dla polskiego przemysłu. Teraz się okazuje, że tych darmowych emisji być może nie będzie. Dla polskiej gospodarki oznacza to tylko jedno: dodatkowy haracz.

http://niezalezna.pl/31414-haracz-dla-polskiej-gospodarki

--------------------------------------------------------------------------------------

Jeden z komentarzy pod artykułem:

GośćJanusz40 () 29/07/2012 - 14:43.
Pakiet, to kolejne narzędzie do eksploatowania państw zależnych

Komisja Europejska przyjęła "warunkowo" polski wniosek o odpowiednie derogacje dotyczące przydziałów bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. (Zastanawiam sie, czy można byłoby bardziej zagmatwać tę kwestię skądinąd dość prostą). Warunki są oczywiście dość trudne i kosztowne dla Polski. Wprawdzie prawni specjaliści kwestionują prawo KE do przyjęcia "warunkowo" - suponując, że KE może tylko przyjąć, lub odrzucić (zgodnie z odpowiednia dyrektywą), ale Komisja ma jeszcze sporo narzędzi ekonomicznych w ręku i ostatnie słowo będzie i tak należało do niej.
Do problemu pakietu klimatyczno-energetycznego należy podejść na całkiem innym (o wiele wyższym) poziomie.

Są rzeczy nieskończenie ważniejsze od suchej litery kiepsko przyjętego "prawa". Nie jest dla mnie prawem pakiet klimatyczno-energetyczny - wprowadzony jako obowiązujący Polskę jednym podpisem premiera Tuska. Konsekwencje tego pakietu dla Polski, to skazanie przynajmniej jednego pokolenia Polaków na dotychczasową wegetację, a nawet regres - z jednoczesna zgodą na brak ponoszenia kosztów emisji CO2 przez bogate państwa "starej" Unii. Czy tego typu dobrowolne opodatkowanie się z tytułu działalności jednego tylko działu gospodarki (który akurat jest istotny w Polsce) - nie wymagałoby parlamentarnej ratyfikacji. Podatki wszak ustala sejm, nie premier.

A może by tak Polska oświadczyła, że respektuje przyjęty pakiet klimatyczny warunkowo - mianowicie pod warunkiem, że w równej mierze będzie obciążona sankcjami finansowymi emisja CO2 powstająca przy spalaniu wszystkich paliw - głównie ropy naftowej i gazu. To może wyliczyć każdy porządny uczeń szkoły średniej w ciągu kilku minut; zresztą roczniki statystyczne podają globalne emisje CO2 (i innych gazów) dokonywaną przez poszczególne państwa. "Nasz" CO2 jest w rzeczywistości o wiele mniej trujący od gazu wydzielanego w transporcie, gdzie dodatkowo "produkuje się" spore ilości śmiercionośnego CO i sadzy - natomiast w wyrafinowanych kotłach elektrowni węglowych - spaliny posiadają znakomicie wyższą klasę czystości.

Z racji emitowania o wiele większej, globalnie licząc, ilości CO2 przez bogate "stare" unijne państwa - trzeba było potraktować tę kwestię wybiórczo - tak, by one nie ucierpiały, tylko te nowe "frajerskie" (czemu nie omieszkał dać wyraz b. prezydent Francji -Sarkozy, w swojej bezczelnej wypowiedzi na ten temat). Polska - staraniem Tuska - znajduje sie w sytuacji - w której jako jedyna na świecie ma wkrótce ponieść koszty walki z emisją CO2 kosztem pauperyzacji społeczeństwa na kilka dziesięcioleci.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 sty 2013, 10:51 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Ludzkość wyginie w „ciągu kilku dekad” – donosi NASA w raporcie z 1986 r.

Obrazek


Wygrzebano „newsa” Associated Press z 1986 r. w którym NASA przewiduje, że ludzkość, wskutek globalnego ocieplenia, „wyginie w ciągu kilku dekad”. Kolejny raz ta sama ferajna, domagająca się teraz wprowadzenia podatku węglowego w celu ocalenia planety, została przyłapana na kłamstwie – kłamstwie polegającym na fałszowaniu danych naukowych w celu usprawiedliwiania ichniej politycznej krucjaty.

AP cytuje Roberta Watsona, dyrektora programu NASA ds. górnej atmosfery. Ostrzega on, że temperatura na Ziemi może wzrosnąć o dziesięć stopni „jeśli” nie zajmiemy się zanieczyszczeniami atmosferycznymi.

„Krytycznie niski poziom ozonu nad Antarktydą dowodzi, że ‘efekt cieplarniany’ istnieje i zapowiada stopniowe ocieplenie grożące powodziami, suszami, nędzą w ciągu kilku dekad – jeśli nie będzie zwalczany – ewentualnie wyginięciem ludzkości, naukowcy ostrzegli we wtorek”, czytamy w raporcie.

Niemal trzy dekady później, ludzkość radzi sobie zadziwiająco dobrze, biorąc pod uwagę, że jesteśmy tylko kilka lat przed „wymarciem” z powodu globalnego ocieplenia.

Artykuł z 1986 r. ilustruje jak klimatyczni aferzyści rutynowo stosują kłamstwa w celu zaakceptowania przez publikę ich wizji rzeczywistości. Mimo że ich dane raz za razem okazują się być totalnym oszustwem, to w najmniejszym stopniu nie cofają się przed kolejnymi próbami forsowania swojej propagandy.

Dzisiejszym odpowiednikiem Roberta Watsona jest James Hansen, także z NASA. We wtorek wygłosi mowę w której będzie popierał wprowadzenie podatku węglowego. Wprowadzenie tego podatku zagwarantuje astronomiczny wzrost cen energii; oczywiście podatek ma być wprowadzony natychmiast przez de facto rząd światowy w imię ocalenia matki ziemi.

Inne propozycje Hansena są jeszcze bardziej drakońskie. W 2010 r. poparł zamieszczone w książce pomysły Keitha Farnisha. Farnish w swoim dziele wzywał do aktów sabotażu i środowiskowego terroryzmu – wysadzania tam, burzenia miast – w celu cofnięcia cywilizacji do epoki kamienia łupanego.

„Jedynym sposobem na zapobiegnięcie globalnej ekologicznej katastrofie i na zapewnienie przetrwania ludzkości jest zniszczenie Cywilizacji Przemysłowej”, pisze Farnish. Dodaje, że „ludzie będą umierać masami, gdy cywilizacja upadnie”.

Taka retoryka to coś więcej niż tylko podważenie idiotycznego gadania urzędnika z NASA z 1986 r. o tym, że my wszyscy będziemy martwi przed 2016 r.

Przed wymyśleniem, że ocieplenie powodowane przez człowieka jest główną przyczyną zmiany klimatu, ci sami ludzie wzywający teraz do wprowadzenia podatku węglowego w celu zmniejszenia wzrastających temperatur, trąbili o GLOBALNYM OCHŁODZENIU jako o największym zagrożeniu przed jakim kiedykolwiek stanęła ludzkość.

W latach 70. XX w., ówczesny guru naukowy Białego Domu i zdeklarowany eugenik, John P. Holdren, namiętnie opowiadał o drastycznym zagrożeniu jakie stanowi globalne ochłodzenie, ostrzegając, że spowoduje ono gigantyczne fale pływowe i katastrofalne zniszczenie środowiska.

W 1971 r. w eseju pt. „Overpopulation and the Potential for Ecocide” [przeludnienie i ewentualna katastrofa ekologiczna – Ussus], Holdren, i jego wspólnik Paul Ehrlich, napisał, że globalne ochłodzenie będzie rezultatem „zmniejszenia przepuszczalności światła przez atmosferę wskutek zanieczyszczeń (smog, areozole), rolniczych zanieczyszczeń (kurz) [sic!] i dymów wulkanicznych.”

Holdren i Ehrlich przewidywali, że „wzrost zaledwie o jeden procent w pokryciu chmur niskich może obniżyć temperaturę o 8°C”, a „spadek temperatury o 4°C będzie najprawdopodobniej wystarczający do spowodowania kolejnej epoki lodowcowej.”

Kontynuują: „Możliwe są nawet jeszcze bardziej katastrofalne skutki, np. nagłe opadnięcie czap lodowych na Antarktydzie, spowodowane przyrostem ich wagi, może doprowadzić do powstania ogromnych fal morskich o rozmiarach nie znanych w historii.”

Oczywiście Holdren i tym podobni nie mieli cienia racji co do tych przywidywań „końca świata”, globalnego ocieplenia. Jednak obecnie w zasadzie ta sama ferajna mówi nam, że globalne ocieplenie jest gargantuicznym zagrożeniem i że tylko podatek węglowy płacony prosto do kieszeni ich kumpli posiadających „kantory wymiany” może je powstrzymać.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/01/15/ludzkosc-wyginie-w-ciagu-kilku-dekad-donosi-nasa-w-raporcie-z-1986-r/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 mar 2013, 12:47 
Nie dwutlenek węgla, lecz aktywność słońca i promieniowanie kosmiczne mają większy wpływ na zmiany klimatyczne na Ziemi - wynika z wstępnej wersji raportu Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatycznych (IPCC), który wyciekł do Internetu. Odnotowano duże pomyłki w szacunkach wzrostu średniej temperatury na kuli ziemskiej - od 200 do 300 proc.

Angora str. 69 "Przegląd tygodnia" nr 12/2013 24.03.2013Na górę
   
 
 
Post: 18 mar 2013, 13:59 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
artykuł dość pokaźny,ale zamieszczę tylko wybrane fragmenty co do tutejszej tematyki ale w ujęciu nie globalnym - zmiany klimatyczne- a osobowym .
[całość artykułu obejmuje wpływ anomalii pogodowych [promieniowania] na psychikę ludzi..włącznie z efektami kanibalizmu]- pomijając oczywiście podobne efekty przy użyciu metod sterowania umysłem i zachowaniami ludzkimi przez specjalne służby.

-=-

Czy promienie z kosmosu wprowadzają zamęt w życiu na Ziemi?

...

"Kosmiczne promieniowanie

Obrazek

Istnieje wystarczająco dużo poszlak, by stwierdzić, że na ziemski system pogodowy bezpośredni wpływ ma aktywność słoneczna: plamy słoneczne wysyłające cząstki o specyficznym ładunku, wybuchy słoneczne itd.; ziemskie pole magnetyczne jest równie wrażliwe na promieniowanie słoneczne (i inne). Podobnie jak Ziemię, także i ludzi (oraz zwierzęta) otacza pewne ‘pole magnetyczne’, czy jest więc możliwe, że kosmiczne (w tym słoneczne) promieniowanie ma jakiś związek z wybuchami dziwacznych zachowań u ludzi?

Artykuł z 2008 roku, który ukazał się w czasopiśmie New Scientist,

http://www.newscientist.com/article/dn1 ... cides.html

odwołuje się do badań Olega Szumiłowa z rosyjskiego Instytutu Problemów Ekologii Przemysłowej Rejonu Północnego. Szumiłow przyjrzał się aktywności ziemskiego pola magnetycznego w latach 1948-1997 i odkrył, że osiąga ona najwyższą wartość trzykrotnie w ciągu roku: między marcem a majem, w lipcu i ostatni raz w październiku. (Zwróćcie uwagę, że wszystkie niedawne ataki „zombich” wydarzyły się w kwietniu i maju)

Co zaskakujące, odkrył również, że „geomagnetyczne ekstrema zbiegają się falami zaburzeń psychicznych – depresji, niepokoju, huśtawek nastroju, a nawet samobójstw – które w tym okresie zaobserwowano w Kirowsku, leżącym na północy Rosji”.

Szumiłow zastrzegł przy tym, że ta korelacja niekoniecznie świadczy o faktycznym związku przyczynowym, choć przyznał, że istnieją inne badania, wskazujące na powiązanie ludzkiego zdrowia z geomagnetyzmem.

Kelly Posner,
http://communities.washingtontimes.com/ ... ur-psyche/

psychiatra z Columbia University twierdzi, że burze geomagnetyczne mogą zakłócić rytm dobowy i produkcję melatoniny u człowieka, a przez to wywołać zaburzenia psychiczne. Przysadka mózgowa regulująca te dwa procesy jest wrażliwa na pole magnetyczne. „System rytmu dobowego zależy od powtarzalnych bodźców środowiskowych, które synchronizują nasze wewnętrzne zegary – mówi Posner. - Pole magnetyczne może być właśnie jednym z tych bodźców”.

„Burze geomagnetyczne mogą rozregulować zegary biologiczne u ludzi, wywołując sezonowe depresje, co zwiększa ryzyko samobójstw” – stwierdziła w rozmowie z New Scientist.

Świat naukowy zgadza się z poglądem, że nawigacja ptaków opiera się na ziemskim polu magnetycznym. Pojawiły się nawet sugestie, że ptaki nie tylko je wyczuwają, ale i widzą. Z racji oddziaływań promieniowania słonecznego i kosmicznego na ziemskie pole magnetyczne zasugerowano, że zaburzenia pola wywołane wspomnianymi czynnikami mogą być przyczyną masowych zgonów ptaków, które miały swój spektakularny początek pierwszego dnia 2011 roku i powtórzyły się niemal co do dnia rok później. A co z ludźmi?

W 2011 roku Steven Reppert z University of Massachusetts w Worcester zajmował się wraz z kolegami

http://www.newscientist.com/article/dn2 ... ields.html
badaniem kryptochromów – światłoczułych białek regulujących zegar biologiczny u wielu zwierząt, a także ludzi, które m.in. pomagają muszkom owocówkom i ptakom wyczuwać ziemskie pole magnetyczne. Reppert chciał sprawdzić, czy i człowiekowi krytpochromy mogą się przydać do wyczucia tego pola. W tym celu wszczepił muszkom owocówkom ludzkie odpowiedniki światłoczułych białek, hCRY2. Testy wykazały, że muszki z ludzkimi kryptochromami bez problemu wyczuwały pole magnetyczne, co świadczy o tym, że również i ludzie posiadają ten mechanizm, ale z jakiegoś powodu nie korzystają z niego – powiedział Reppert.

Szef zespołu Robert J. Gegear, naukowiec Wydziału Neuobiologii na University of Massachusetts Medical School, tak podsumował wyniki badań:
http://www.nature.com/ncomms/journal/v2 ... s1364.html

„Jak wykazują nasze badania, ludzie mogą mieć genetycznie uwarunkowaną podatność na zmiany pola magnetycznego Ziemi wywołane rozbłyskami i koronalnymi wybuchami słonecznymi, promieniami gamma, czy promieniowaniem kosmicznym”.

Jeśli odłożymy na bok nieprzekonujące wyjaśnienia o narkotykach czy „chorobie umysłowej” jako sprawcach niedawnego wybuchu ludzkiej wersji martwiczego zapalenia powięzi, może się okazać, że mamy tu do czynienia ze zjawiskiem zachodzącym na o wiele większą, jeśli nie kosmiczną, skalę. W takim wypadku, wobec znacząco nasilającego się promieniowania słonecznego i kosmicznego, jakie dociera do naszego zakątka wszechświata, i dramatycznych zmian na ziemi, do jakich taka energia może doprowadzić, kilku „zombich” szalejących w miastach i miasteczkach może się okazać najmniejszym z naszych problemów."
- -
Ten artykuł jest przekładem oryginału zamieszczonego w języku angielskim na stronie:
Is Solar and Cosmic Radiation Playing Havoc With Life on Planet Earth?
:
http://www.sott.net/articles/show/24658 ... net-Earth-

dokonanym przez polskich tłumaczy z grupy QFG – edytorów blogu PRACowniA.
http://pracownia4.wordpress.com/

Materiał ten został opublikowany przez SOTT.NET – projekt Quantum Future Group, Inc – i jest jego własnością. Zezwala się na kopiowanie i publiczne rozpowszechnianie pod warunkiem podania oryginalnego źródła i autora oraz żródła przekładu.

całość:
http://pracownia4.wordpress.com/2012/06 ... -na-ziemi/
20 Czerwiec 2012
-=-

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 kwie 2013, 10:33 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Wykład Lorda Moncktona, wyjaśnia wiele w temacie „globalnego ocieplenia”.
Warto poświęcić chwilę i zobaczyć całość składająca się z kilku części. :bezradny:


phpBB [video]


Dalsze części...... :czytaj:

http://www.youtube.com/results?search_query=Globalny+szwindel+globalnego+ocieplenia.+Wyk%C5%82ad+Lorda+Christophera+Moncktona.+1%236.mov+&oq=Globalny+szwindel+globalnego+ocieplenia.+Wyk%C5%82ad+Lorda+Christophera+Moncktona.+1%236.mov+&gs_l=youtube-reduced.12...12805.12805.0.14050.1.1.0.0.0.0.113.113.0j1.1.0...0.0...1ac.2.9_GaFss-hJg

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 kwie 2013, 11:05 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 kwie 2013, 9:20 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 21 sie 2010, 16:37
Posty: 377
Lokalizacja: podlasie
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
phpBB [video]


:)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 kwie 2013, 7:01 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Eko-szaleństwo: jak dżdżownice są obwiniane za "globalne ocieplenie", a ekolodzy proponują eutanazję niedźwiedzi polarnych.

Świat panikarzy globalnego ocieplenia coraz bardziej przypomina dom wariatów. Ekolodzy wychodzą z siebie próbując uratować ostatnie strzępy swojej wiarygodności. Jest to dość zabawne. To co sprawia, że sytuacja staje się jeszcze bardziej absurdalna to fakt, że wielu eko-fanatyków publikuje coraz więcej alarmistycznych publikacji, które wyglądają bardziej jak satyra niż badania.

Jak podała gazeta Daily Caller w lutym tego roku, nowy wróg został wskazany jako winowajca "przyspieszenia" globalnego ocieplenia: dżdżownice. Tak, słyszeliście dobrze. Dżdżownice. Poza faktem, że globalne ocieplenie nie istnieje, więc samo założenie jest błędne, dżdżownice obecnie zostały przypisane do rosnącej listy złoczyńców, którzy są obwiniani za globalne ocieplenie.
http://dailycaller.com/2013/02/06/study ... l-warming/

Globalny szwindel globalnego ocieplenia. Wykład Lorda Christophera Moncktona:

phpBB [video]


OGLĄDAJ DALEJ>>> :
http://www.prisonplanet.pl/multimedia/g ... 1331421869

Raport stwierdza: "Dżdżownice odgrywają zasadniczą rolę w określaniu równowagi emisji gazów cieplarnianych z gleby na całym świecie, a ich wpływ ma wzrosnąć w ciągu najbliższych dziesięcioleci", czytamy w abstrakcie. "Są odpowiedzialne ze stymulację pozyskiwania węgla w agregatów gleby, ale również zwiększenia emisji głównych gazów cieplarnianych, dwutlenku węgla i tlenku azotu."

Jednym słowem dżdżownice, stały się ważniejszym czynnikiem niż słońce. I wydaje się, że przyrost dżdżownic nie zna granic: "W ciągu najbliższych kilku dekad, obecność dżdżownic prawdopodobnie wzrośnie w ekosystemach na całym świecie. Na przykład po raz pierwszy od czasu ostatniego zlodowacenia duża część gleb leśnych Ameryki Północnej jest obecnie atakowanych przez dżdżownice".

Biedna dżdżownica stała się tym samym kolejnym “winnym” stworzeniem po krowie, która w 2006 roku została obwiniana za "zmiany klimatu" (wyraźnie zwodniczą frazę, bo jeżeli jest coś stałego w klimacie, to właśnie fakt, że się stale zmienia). Oto lista rzeczy, o jakie została oskarżona populacja starych dobrych krów: "Sprawozdanie ONZ wskazało szybko rosnące stada bydła na świecie jako największe zagrożenie dla klimatu, lasów i przyrody. Są również obwiniane za szereg innych przestępstw przeciwko środowisku, od kwaśnych deszczy przez wprowadzenie obcych gatunków, pustynie i tworzenie martwych stref w oceanach, do zatrucia rzek i wody pitnej oraz niszczenia raf koralowych."

Sir John Beddington, główny naukowiec rządowy w Wielkiej Brytanii nawołuje anglików wmawiając tym którzy jeszcze chcą go słuchać że “globalne ocieplenie” jest nadal poważnym problemem, którym powinni się martwić. W tym samym czasie trwa najgorsza zima w Anglii od 1963 roku gdzie już ponad 5000 ludzi zmarło z mrozu w swoich domach.
Obrazek


bardzo obszerny artykuł --> dalej/źródło:

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_tech ... 1053209901

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 maja 2013, 10:33 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Globalne ocieplenie obalone: raport NASA wskazuje, że dwutlenek węgla chłodzi atmosferę.


Według nowych danych zebranych przez Centrum Badawcze Langley NASA praktycznie wszystko, co przekazały środowiska naukowe głównego nurtu i media na temat rzekomych szkód wyrządzanych przez gazy cieplarniane a zwłaszcza nt dwutlenku węgla jest nieprawdą. Jak się okazuje, wszystkie te, znajdujące się w atmosferze gazy cieplarniane, o których Al Gore i inni oszuści globalnego ocieplenia twierdzili, że przyczyniają się do przegrzania i zniszczenia naszej planety w rzeczywistości ją ochładzają, co wykazały najnowsze wyniki badań.

Jak donosi gazeta Principia Scientific International (PSI), Martin Młyńczak i jego koledzy z NASA śledzili emisje promieniowania podczerwonego w górnych warstwach atmosfery Ziemi w trakcie i po niedawnej słonecznej burzy, która miała miejsce między 8 a 10 marca. Odkryli, że zdecydowana większość energii uwolnionej ze słońca po ogromnej erupcji (CME) została odbita z powrotem w kosmos, nie będąc uwięzioną w niższych warstwach atmosfery ziemskiej.

W wyniku tego nastąpił ogólny efekt chłodzenia, który całkowicie zaprzecza oświadczeniom płynącym z oddziału klimatologii NASA, że gazy cieplarniane są przyczyną globalnego ocieplenia.

Jak pokazują dane z pomiarów atmosfery za pomocą Radiometrii Szerokopasmowej Emisji (ang. Broadband Emission Radiometry) (SABER), zarówno dwutlenek węgla (CO2) jak i tlenek azotu (NO), których duże ilości znajdują się w ziemskiej, górnej atmosferze odbijają energię cieplną, a nie chłoną.

"Dwutlenek węgla i tlenek azotu są naturalnymi termostatami," mówi James Russell z Uniwersytetu Hamptona, który był jednym z głównych naukowców przełomowego badania SABER. "Kiedy górne warstwy atmosfery (lub" termosfera") nagrzewa się, cząsteczki działają tak aby, jak tylko mogą, odbić z powrotem ciepło w przestrzeń kosmiczną."

Prawie całe "podgrzewające" promieniowanie generowane przez słońce jest blokowane przez CO2 by nie przeszło w niższe warstwy atmosfery.

Według danych do 95% promieniowania słonecznego jest dosłownie odbijanych z powrotem w przestrzeń kosmiczną przez CO2 i NO znajdujące się w górnej warstwie atmosfery. Bez tych, niezbędnych elementów, innymi słowy, ziemia mogła by wchłonąć potencjalnie katastrofalne ilości energii słonecznej, które doprowadziły by do stopienia polarnych pokryw lodowych i zniszczenia planety.

"To szokujące odkrycie wyraźnie zaprzecza kluczowej propozycji tzw teorii gazów cieplarnianych, która twierdzi, że więcej CO2 oznacza więcej ocieplenia na naszej planecie," napisali H. Schreuder i J. O'Sullivan dla PSI. "Nowe dane NASA obala ten pogląd, a to ogromny kłopot dla szefa klimatologii w NASA, dr Jamesa Hansena i jego zespołu z NASA GISS".

Dr Hansen, oczywiście, jest działaczem promującym globalne ocieplenie, który pomógł rozniecić histerię zmian klimatycznych w USA w 1988 roku. Tuż po premierze nowego badania SABER, Dr Hansen odszedł na emeryturę porzucając swoją karierę jako klimatologa NASA i ponoć teraz planuje przeznaczyć swój czas "na naukę", i "zwrócenie uwagi na [jej] implikacje dla młodych ludzi."

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/globalne_ocieplenie,p908050260Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 maja 2013, 11:43 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lip 2010, 18:09
Posty: 557
Płeć: mężczyzna
Wlasnie czytalem to przed chwila na WM bardzo dobrze ze zaczynaja sie przyznawac ze sa ludzie ktorzy maja tam odwage. Wiedziałem ze CO2 nie powoduje globalnego ocieplenia ale ze schładza :)

_________________
Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 maja 2013, 17:16 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Rejestracja: 26 lis 2011, 21:51
Posty: 25
Płeć: mężczyzna
Ale jak schładza to też nie dobrze, bo przez dużą emisje CO2 grozi nam epoka lodowcowa.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2013, 17:03 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 15 maja 2013, 9:30
Posty: 49
Ale cyrk z tym ociepleniem... ta cała nagonka powstała pewnie dlatego, by jak najbardziej opóźnić czasy wolnej energii ;] teraz zastanawia mnie tylko jedno - po kiego czorta chcą schładzać amosfere... chcą stworzyć jakąś hibernacje czy co???

_________________
Czytaj więcej: Darknet w praktyceNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2013, 22:25 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2013, 15:39
Posty: 384
Płeć: mężczyzna
Ależ te NWO jest mądre :D

Zarabiają ciągle na sprzedawanych paliwach kopalnych, zarabiają na "walce z globalnym ociepleniem" i jednocześnie chcą schlodzenia planety celem naturalnego wybicia ludzkośći? :D haha to doprawdy nie są głupie ludzie, oj nie są.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 cze 2013, 15:53 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2013, 14:21
Posty: 609
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
LamConcept pisze:
Zarabiają ciągle na sprzedawanych paliwach kopalnych, zarabiają na "walce z globalnym ociepleniem"

A gdyby, to mogło przynieść formalne korzyści, to najnowsze badania zlecone ekspertom wykazały by , że Ziemia jest płaska i globusy kupowalibyśmy w tartaku. Niestety, tak to jest skonstruowane. Już w zeszłym roku naukowcy przyznali, że globalne ocieplenie to "ściema" i pomyłka, a jeszcze pod koniec maja czytam na " twojapogoda.pl " co następuje;

"... Wśród Polaków ostatnia fala zaprzeczania istnieniu globalnego ocieplenia miała miejsce na przełomie marca i kwietnia, kiedy było wyjątkowo zimno i śnieżnie. Anomalia pogodowa sprawiła, że zaprzeczyliśmy zmianom klimatycznym, choć właśnie to zjawisko było ich najbardziej dobitnym potwierdzeniem.... "
Prawda jak piękna manipulacja ? - " Anomalia pogodowa sprawiła, że zaprzeczyliśmy zmianom klimatycznym, choć właśnie to zjawisko było ich najbardziej dobitnym potwierdzeniem..."
Nikt nie zaprzecza zmianom klimatycznym w ogóle !, a tylko pieprzeniu o globalnym ociepleniu ! . Zagrywki słowno-sociotechniczne, żeby tylko się nie przyznać do błędu. Zaprawdę wielka jest inercja w myśleniu specjalisty... :dobani: Mruga

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 lip 2013, 13:43 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Drzewa pobierają mniej wody niż wcześniej

Trevor Keenan i jego koledzy z australijskiego Macquarie University informują, że wskutek zwiększonej koncentracji CO2 w powietrzu drzewa zużywają mniej wody niż 20 lat temu. To zaskakujące odkrycie oznacza, że konieczne będzie poprawienie modeli klimatycznych, a zjawiska spowodowane globalnym ociepleniem będą przebiegały nieco inaczej niż uczeni sądzili.

W lasach USA od wielu lat umieszczane są urządzenia, które badają koncentrację wody i CO2 w powietrzu. Pomiary są porównywane z ilością węgla przechwytywanego przez drzewa. Sąd wiemy, że rośliny te odgrywają znaczącą rolę w usuwaniu węgla z atmosfery. Co więcej, okazało się, że przechowują one węgiel 6-krotnie bardziej efektywnie niż wynikałoby z samego wzrostu koncentracji dwutlenku węgla.

Aby przetrwać rośliny muszą bardzo precyzyjnie regulować działanie swoich aparatów szparkowych. Otwierając je pobierają dwutlenek węgla z powietrza, ale jednocześnie tracą wodę. Naukowcy sądzili, że wraz ze wzrostem globalnych temperatur drzewa będą traciły coraz więcej wody, co znacząco utrudni im utrzymanie się przy życiu.

Najnowsze badania pokazały jednak, że tak się nie dzieje. Drzewa zareagowały na zwiększoną koncentrację CO2 w powietrzu otwierając aparaty szparkowe w mniejszym stopniu. Tracą mniej wody, pobierają tyle CO2 ile potrzebują. Pojawiło się zjawisko zwane "nawożeniem CO2". Drzewa dysponują dodatkowym dwutlenkiem węgla, który mogą wykorzystać do produkcji większej ilości węglowodanów, a jednocześnie potrzebują mniej wody do wzrostu.

Wydaje się zatem, że mamy do czynienia z pozytywnym zjawiskiem. Wniosek taki jest jednak przedwczesny. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę z faktu, że użycie wody przez lasy to niezwykle istotny składnik ekosystemu. Dzięki drzewom gigantyczna ilość wody trafia z gruntu do atmosfery. Woda ta opada później w postaci deszczu. Deszcze są niezbędne np. dla rolnictwa.

Na razie zespół Keenana przeprowadził swoje badania na podstawie danych zebranych w ciągu ostatnich 20 lat z 21 obszarów leśnych na półkuli północnej. To mała próbka, jednak wnioski jakie wypływają z tych prac są na tyle niespodziewane i niepokojące, że z pewnością większa liczba specjalistów będzie chciała przeprowadzić własne badania. Z czasem powinniśmy dowiedzieć się, jak zmniejszone parowanie z lasów wpłynie na ekosystem.

Najnowsze odkrycie przyczyni się też do poprawienia modeli klimatycznych. Uwzględnia się w nich parowanie wody z lasów. Jej zmniejszona ilość trafiająca do atmosfery z pewnością będzie miała wpływ na klimat.

Wydaje się, że zwiększony pobór dwutlenku węgla przez lasy pomoże spowolnić globalne ocieplenie, jednak z drugiej strony zmniejszone parowanie może oznaczać kłopoty dla ekosystemów położonych poza obszarami leśnymi.

Autor: Mariusz Błoński

Źródło: ArsTechnica

http://kopalniawiedzy.pl/drzewo-woda-dwutlenek-wegla-globalne-ocieplenie,18502Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group