Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 lis 2019, 5:37

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 sty 2011, 12:37 
"JAK badać POLE, czym ono może być ( oprócz tego, że jest polem kwantowym ) i propozycje wpływu intencji na działanie POLA w praktyce .

REG Random Events Generator ( generator zdarzeń losowych )

Tytułowy REG to jest urządzenie do generowania wyników losowych typu "orzeł" - "reszka" . Jego działanie zwykle pokazuje, rozkład reszek i orłów taki , jak w podręcznikach od probablistyki, czyli 50% / 50% w dowolnie długiej skali czasowej losowań. Można powiedzieć, że wyniki są chaotyczne i nie ma w nich żadnego uporządkowania, oprócz zasady 50/50. Jest tak z pewnymi wyjątkami. Otóż kiedy urządzenie zostaje uruchomione przez kogoś ,kto OBSERWUJE w tym czasie zachodzenie jakiegoś wyjątkowego dla niego ( lub większej liczby osób ) zdarzenia rzeczywistego na którym skupia się uwaga obserwatora , to urządzenie wykazuje większy stopień uporządkowania , czyli odchyleń w stronę pozytywną , bądź negatywną. Na Uniwersytecie w Princeton ze szczególną uwagą przeprowadzano naukowe badania nad wskazaniami REG, i okazało , że te urządzenia pokazują wyaźnie korelację wskazań z grupową oraz indywidualną uwagą skupioną na jakimś zdarzeniu.
Skonstruowano nawet specjalnie miniaturowe , przenośne urządzenie REG ( palmtop do rejestracji wskazań liczbowych plus miniaturowy generator zdarzeń losowych (REG) ) po czym zabierano go na różne wydarzenia publiczne , aby sprawdzić czy i ewentualnie jaki wpływ na wskazania REG wywierają masowe imprezy z udziałem ludzi. A jeśli tak, to jakie rodzaje ludzkich zachowań oddziaływują na REG .
Doświadczenia w terenie z udziałem ludzi oraz REG nazwano w skrócie FieldREG . Były to lata 80te i pomysł naukowica ,Rogera Nelsona. Człowiek ten wpadł na pomysł, by dzięki FieldREG sprawdzić czy urządzenie REG może wychwycić dowód na istnienie świadomości kolektywnej .Chodził on z tym przenośnym FieldREG na koncerty, msze, ważne wydarzenia lokalne, takie jak wybory i zbierał wyniki. Okazało się, że zdarzenia zachodzące w urządzeniu ulegały uporządkowaniu dokładnie w chwilach najwyższej uwagi : specjalnych prezentacji na spotkaniach, kulminacjach konferencji na temat humoru, najbardziej intensywnych chwilach rytuału pogańskiego. W tych ostatnich FieldREG w dwóch kulminacyjnych momentach i to w czasie pełni dał więcej orłów niż zwykle.
Sama działalność nie miała większego znaczenia. Chodziło o zaangażowanie ludzkie. W czasie konferencji na temat humoy urządzenie wykonało największe odchylenie w czasie wieczornej głównej prezentacji, która była tak zabawna, że widownia nagrodziła komika owacją na stojąco i żądała bisu. Najwyraźniej ważne było, że każdy był zajęty pilną obserwacją, a wszyscy myśleli o tym samym.
( wtrącenie : Avatar - skupienie się na wizualizacji akcji, zamiast na fabule, gra na emocjach wprowadza uporządkowanie do kolektywnej świadomości widza ) .
Wydaje się, że gdy uwaga skupia fale poszczególnych umysłów na czymś podobnym, pojawia się coś w rodzaju superradiacji , dającej efekt fizyczny. Urządzenie REG było rodzajem termometru mierzącego dynamikę i spójność grupy.

Tylko sptkania biznesowe i akademickie nie wywołały żadnego efektu. W znudzonej grupie , w której uwaga była rozproszona, maszyna też w pewnym sensie była "znużona". Jedynie intensywne chwile jednomyślności zdają się mieć dość siły, by wprowadzić nieco porządku w chaotyczną bezcelowość generatora zdarzeń losowych.

Nelsona interesowało dalej oddziaływanie miejsc świętych na urządzenie REG Postanowił on odwiedzić kilka miejsc świętych. Odwiedził miejsce Devils Tower w Wyoming gdzie szamani odprawiają rytualną ceremonię uzdrawiającą , później obszedł górę z dookoła z terenowym REG w kieszeni. Następnie odwiedził Wounded Knee w Dakocie Południowej , miejsce masakry całego plemienia Siuksów. Zbadał pustkowie, cmentarz i pomnik wystawiony ku czci poległych. Urządzenie wykazało, bez żadnych wątpliwości, że uporządkowanie było znacznie większe niż w normalnych badaniach, zupełnie, jakby zalegała tam jakaś pamięć mysli wszystkich ludzi, którzy tam żyli i zmarli.
Doskonała okazja do bliższego przyjrzenia się naturze zbiorowej pamięci i rezonansu pojawiła się w czasie podróży do Egiptu. Nelson postanowił pojechać na dwutygodniową wycieczkę po Egipcie w towarzystwie dziewiętnastu kolegów, mając w planach odwiedzenie główych świątyń i świętychmiejsc starożytnych Egipcjan, gdize miał zamiar wziąć udział w nieformalnych spotkaniach poświęconych zbiorowym modlitewnym ezytacjom i medytacji. Nelson trzymał swój terenowy generator zdarzeń losowych w kieszeni w czasie wizyt we wszystkich ważnych miejscach - upodnóża Sfinksa, w świątyniach w Karnaku i Luksorze, w Wielkiej Piramidzie w Gizie. Terenowy REG był włączony w czasie medytacji i recytacji grupy , a także kiedy wędrowała ona pomiędzy świątyniami, a nawet wtedy , gdy Nelson podróżował lub medytował sam. prowadził on dkładne notatki na temat czasu różnych wydarzeń i zajęć .

Po powrocie i przeanalizowaniu danych ujawnił się interesujący schemat. Najsilniejszy wpływ na urządzenie zaobserwowano w chwilach, gdy grupa zajęta była rytuałami, takimi jak recytacje w miejscach kultu. W większości głównych piramid efekt był sześć razy większy niż podczas zwykłych prób REG w PEAR i dwukrotnie większy niż w trakcie zwykłych prób FieldREG. Były to największe efekty , jakie zaobserwowano - równie duże jak w przypadku osób związanych emocjonalnie, Kiedy jednak skompilował wszystkie dane z dwudziestu siedmiu miejsc kultu , które odwiedził , spacerując wśród nich w pełnej szacunku ciszy , wyniki były jeszcze bardziej zadziwiające. Wyglądało na to,że duch tych miejsc wywarł wpływ równie duży jak medytująca grupa. Wyraźnie w miejscach szczególnych występował jakiś rezonans, a może nawet wir spójnej pamięci.
W czasie podróży do piramidy Khufu na płaskowyżu Giza jego podróżny REG zboczył ze swego losowego kursu dwa razy z tendencją dodatnią w czasie dwóch recytacji obrzędowych wewnątrz Komnaty Królowej i w Wielkiej Galerii, a następnie przejawił silnie negatywne skłonności w Komnacie Króla , gdzie kontynuowali recytację. Podobna sytuacja zaistniała w Karnaku. Co ciekawe, gdy wyniki zostały naniesione na wykres oba utworzyły dużą piramidę.

A skoro o pamięci . W świetle najnowszych badań pamięć ma naturę holograficzną. Jeśli obiekt fotografowany w technice holograficznej przenieść na płaską kliszę to zobaczymy zawiajasy i koncentryczne kręgi, linie, ale jeśli teraz przez tą kliszę przepuścimy światło lasera o tej samej właściwości do laserów , które wykonały zdjęcie, to natychmiast uzyskamy wyraźny , trójwymiarowy obraz fotografowanego obiektu. Ciekawi mnie, czemu Wielka Piramida nie była badana światłem monochromatycznym ( światłem laserowym ) . Być może, w pewnym zakresie fal uzyskalibyśmy trójwymiarowy obraz zapisu ... wspomnianej wcześniej wytłuszczonym drukiem SPÓJNEJ PAMIĘCI ?. Pamięci czego ? Historii Egiptu, a może instrukcji ?.
Urządzenie REG wskazało tylko, że jakiś rodzaj wspólnej intencji, czy też pamięci w tych miejscach się znajduje. Temat jest więc wart drążenia.

Podobne wyniki z urządzeń REG uzyskano w trakcie wręczenia Nagród Akademii Filmowej w 1995 r i w trakcie każego następnego roku podczas tej ceremonii. Każda chwila kulminacyjna , taka jak ogłoszenie zwycięzcy w kategorii najlepszy film , najlepsza aktorka czy aktor, została umiejscowiona w czasie i opisana jako okres "wysokiej spójności" . W takich chwilach wykres REG wskazywał takie poziomy, że prawdopodobieństwo przypadkowości takich zmian było jak jeden do tysiąca. Najwyraźniej zaangażowanie emocjonalne widzów pełniło tu wielką rolę.
Dokonano jeszcze wielu innych interesujacych badań między innymi w trakcie koncertów na żywo oper Wagnera, czy w tzw "nawiedzonych" przez duchy domach i zawsze urządzenie wykazywało zmiany.
Badania z użyciem terenowego generatora zdarzeń losowych zostaiwły go z pytaniem w jaki sposób taki rodzaj "kwantowej świadomości" może operować w realnym życiu.
Przykładowo , w świadomości ludzkiej na uczeli Princeton zakorzeniło się przekonanie, że zawsze w trakcie ceremonii rozdania dyplomów świeci słońce i nawet, gdy prognoza pogody zapowiada deszcz to w jakiś sposób ustaje on akurat na czas samej ceremonii. I rzeczywiście, statystyki pokazały, że w ciągu trzydziestu lat 72% procent, czyli niemal trzy czwarte , dni promocji było suchych. Dla porównania w sąsiadujących miastach liczba ta wyniosła 67% . Statystycznie oznacza to, że Princeton korzystało z jakiejś magicznej suchej aury w okolicy. Nawet pewnego dnia , kidy Princeton zalało przeszło 6,5 cm wody deszcz dziwnie poczekał, aż skończy się wręczanie dyplomów.
Jeszcze dziwniejsze pomiary wykazało monitorowanie organizacji propagującej medytację transcendentalną ( TM). Organizacja ta testowała systematycznie , w dziesiątkach badań, czy grupowa medytacja może zmniejszyć iość przemocy i niezgody na świecie. Maharishu Mahesh Yogi , założyciel organizacji , uważa,że stres indywidualny prowadzi do stresu światowego i ze grupowy spokój wywołuje spokój na świecie. Zasugerował on że gdyby jeden procent jakiegoś obszaru zajęty był przez ludzi praktykujących TM lub jeden procent populacji praktykowałoby TM-Sidhi ( bardziej zaawansowaną i aktywną formę medytacji) , to zmniejszyłaby się liczba wszelkiego rodzaju konfliktów - liczba strzelanin i innych przestępstw, nadużywanie narkotyków , a nawet liczba nieszczęśliwych wypadków."

Źródło: http://www.kodczasu.pl/viewtopic.php?t=1448&postdays=0&postorder=asc&start=25&sid=3914f22b75c512cced52efbf98f6af66

Inne linki:
http://davidicke.pl/forum/transmisja-nowej-rzeczywisto-ci-t4950.html
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=43.msg135#msg135

Film po ang.
http://www.youtube.com/watch?v=3UfZsYGBa_s&feature=player_embedded#Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 31 sty 2011, 12:37 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group