Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 sty 2022, 17:48

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 kwie 2018, 12:22 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Natknąłem się na temat gigantycznych drzew, które [prawdopodobnie] rosły kiedyś na ziemi i zdziwiłem się, że nigdy o tym nie słyszałem, ani nic na forum nie znalazłem. Na pierwszy rzut oka wydaje się to nie możliwe, jawi się jak jakaś pseudonauka, itp. Ale skoro kiedyś żyły zwierzęta gigantycznych rozmiarów (czemu nie zaprzecz mainstream, bo nie da się temu zaprzeczyć ze względu na niepodważalne dowody), to czemu z roślinami miałoby być inaczej?

Cytuj:
Długie na dwa metry i śmiertelnie jadowite wije pełzały w towarzystwie mamucich rozmiarów karaluchów i metrowych skorpionów. Najbardziej imponujące były jednak ważki, które dorastały do wielkości współczesnej nam mewy. Pewna znakomicie zachowana skamielina ważki, sprzed 320 mln lat, pokazuje, że jej rozpiętość skrzydeł wynosiła 75 centymetrów.

http://www.national-geographic.pl/historia/karbon

Cytuj:
DRZEWA EDENU – GIGANTYCZNE KOLOSY UKRYWANEJ HISTORII

Wiemy już, że historia naszej planety to nadal jedna wielka tajemnica. Wraz z globalnym rozwojem świadomości, światło dzienne ukazuje coraz więcej pięknych, bajecznych wręcz świadków nieznanej dotąd historii, która przybliża nas do prawdy, kim tak naprawdę jesteśmy i gdzie żyjemy. Białe plamy przeszłości wyrastają niczym grzyby po deszczu, a zaciekłość ludzkiej natury w dążeniu do prawdy, ukazała przed nami niesamowite świadectwo prastarych dziejów w postaci monumentalnych Drzew Edenu.

Okazuje się, że Ziemia miała na swojej powierzchni rośliny, które sięgały nawet kilkunastu kilometrów w górę. Przyjrzyjmy się bliżej całej sprawie.
ZAGADKA UKŁADU SŁONECZNEGO

Układ Słoneczny to nasze miejsce we wszechświecie, które tylko pokazuje, jak siły rządzące kosmosem potrafią w doskonały sposób stworzyć mechanizm dopełniający siebie nawzajem w każdym calu.

Odwieczna wędrówka planet za Słońcem, jak i obrót całości wokół galaktyki, to perfekcyjny mechanizm gdzie wszystko ma swoje miejsce.

Jednak czy znany nam dzisiaj jego wygląd, był taki sam od zarania dziejów?

Z pewnością nie.


układ-słoneczny.jpg
fot.depositphotos.comPominiemy kwestię narodzin Układu Słonecznego, gdzie w chaotycznym nieładzie skalne i gazowe kolosy, powoli wskakiwały na swoje miejsca.

Jesteśmy w miejscu, gdzie wszystkie planety regularnie okrążają Słońce i już tutaj rodzi się pewna nieścisłość.

Patrząc na Matkę Naturę szybko można dojść do wniosku, że siły, którymi się posługuje, zawsze starają się doprowadzić do harmonii w każdym możliwym aspekcie.

To samo jest z grawitacją. Niewidzialna siła niczym perfekcyjny architekt układa wszystko tak, jak być powinno.

Skalne planety wokół gwiazdy, formują się w logicznej zasadzie – bliżej mniejsze, dalej większe.

Prawa fizyki w pewnych kwestiach są po prostu bezwzględne. Szybko dojdziemy do wniosku, że Wenus, Ziemia i Mars zdecydowanie nie są na swoim miejscu.

Dlaczego mały Mars, jest tak daleko wysunięty do tyłu?

Takich dziwów jest o wiele więcej. My jednak skupimy się nad szukaniem przyczyny.

Odpowiedzią może być pas asteroid.
PRZEMEBLOWANIE

Wiele źródeł pradawnej historii mówi o kosmicznym kataklizmie, który nawiedził Układ Słoneczny wieki temu.

Obiekt o ogromnej masie przedarł się pomiędzy planetami, wyrzucając je ze swoich pierwotnych orbit.


wybuch-kosmiczny.jpg
fot.depositphotos.comFinalnie, z jedną z nich się zderzył i całkowicie zniszczył, a świadectwem tego zdarzenia jest właśnie pas asteroid.

Jaki ma to związek z naszymi drzewami?

Ogromny!

Ziemia z tego kataklizmu wyszła cało, jednak zmieniła się jej orbita. Planeta znajdowała się wcześniej dalej gwiazdy, jednak mimo odległości tętniła życiem zupełnie innym niż to, które znamy dzisiaj.

Zmieniony skład atmosfery powodował, że głównym pierwiastkiem formującym istoty żywe nie był węgiel, a krzem i to właśnie sprawiało, że wszelkie formy życia mogły być o wiele większe, niż teraźniejsze, ponieważ ów pierwiastek, jest o wiele twardszy od węgla.

Wiedząc to, możemy skupić się w całości fenomenem Drzew Edenu.
KOLOSY PRZESZŁOŚCI

Na całym globie znajdziemy ich bardzo dużo. Praktycznie na każdym kontynencie rozsianą są potężne góry, wysokie nawet na kilkaset metrów.

Jedną ze słynniejszych, jest tzw. Devils Tower w Stanach Zjednoczonych. Oficjalna nauka ma swoje wytłumaczenie, na osobliwy kształt góry.


devils-tower.jpg
Devils Tower fot.depositphotos.comNaukowcy głównego nurtu twierdzą, że jest to pozostałość po wybuchu wulkanicznym.

Ogromne ilości lawy pod wpływem potężnej erupcji, miałyby uformować masyw skalny, jak i podobne mu krewniaki porozsiewanych na krańcach świata.

Wprawione oko i otwarty umysł szybko jednak zauważy, że góry posiadają na swojej powierzchni heksagonalne struktury, przypominające np. komory budowane przez pszczoły.

Nie jest to coś, co mogłoby powstać przy chaotycznej eksplozji. Takie kształty pojawiają się w każdym drzewie, ponieważ jest to najlepsza figura geometryczna do zarządzania miejscem i energią, a jak wiemy, natura zawsze wybiera najlepsze z możliwych rozwiązań.

Mało tego, krawędzie góry zaginają się w identyczny sposób, jak kora w drzewach dzisiaj.

Wystarczy otwarty umysł i szybko można stwierdzić, że osobliwe góry to w rzeczywistości ścięte, gigantyczne drzewa.


devils-tower.jpg
Devils Tower fot.depositphotos.comBiorąc pod uwagę szerokość skamieniałego pnia, szacuje się, że Devils Tower mogło mieć nawet 6 km wysokości!

Jednak znajdziemy również takie, które mogły rosnąć na ponad 60.

Jak majestatyczny musiał to być widok!
NIEZNANY ŚWIAT

Idąc dalej, widzimy jak skamieniałe pnie można znaleźć dosłownie wszędzie. Cała fauna i flora planety zdecydowanie nie przypominała dzisiejszej.

Możemy tylko gdybać, jak musiało to wyglądać, a same Drzewa Edenu wciąż skrywają wiele tajemnic.

Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie, kto i dlaczego je ściął?
BIBLIOTEKA NATURY

Świadomość ludzka z dnia na dzień zaczyna odnajdywać się w roli stałego elementu z Matką Naturą.

Gaja jako jeden wielki organizm nieustannie przemienia się, tworząc w ten sposób nową historię swoich dziejów.

Sama historia może być niezwykle cenna, szczególnie dla tych, którzy chcą ją ukryć.

Nie trudno jest zauważyć, że okłamywanie naszej cywilizacji ma tylko na celu utrzymać nad nami kontrolę a nieznajomość historii, to jeden z głównej elementów owej gry.

Dlaczego o tym wspominamy?

Ponieważ drzewa to naturalna biblioteka wiedzy i przeszłości. Na poziomie fizycznym, drzewa ukazują przed nami to, jak kształtowała się ziemia przez lata wokół nich.


biblioteka-natury-drzewa-edenu.jpg
fot.depositphotos.comWprawne oko szybko powie po samym wyglądzie drewnianego kolosa, jak wyglądało jego życie od samego początku swojego istnienia.

Druga kwestia to zapis energetyczny. Drzewa, jako świadome istoty doskonale zdają sobie sprawę z tego, co się wokół dzieje.

Obserwują i zapamiętują, a posiadając odpowiednią metodę, można się z nimi kontaktować i poprosić o przekazanie wiedzy, którą uzbierały przez lata życia.

Wyobraźmy sobie, jaką wiedzę musiały w sobie skrywać Drzewa Edenu. Nie zaryzykuję, jeśli stwierdzę, że takie struktury biologiczne mogły rosnąć nawet kilkanaście milionów lat.

Jednak wraz ze zniszczeniem drzew, przypadła ich wiedza o pradawnych dziejach naszej planety.

Ludzkość musi znaleźć inny sposób.

Drzewa Edenu mimo swoich niezliczonych tajemnic, które tak ciężko nam dzisiaj zrozumieć, rozjaśniają bardzo wiele.

Ukazują planetę jako niezbadaną dotąd baśniową krainę, pełną magii i dziwów, rodem z tolkienowskich powieści.

Ich milczące świadectwo, popycha nas ku szerszemu patrzeniu na świat, który z dnia na dzień, jest coraz bardziej fascynująco tajemniczy.

Kto wie, jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla nas Matka Ziemia.


Zdjęcia i filmy do obejrzenia na stronie źródłowej:
https://www.odkrywamyzakryte.com/drzewa-edenu/

Jak powiększymy (zeskalujemy) obecne drzewa proporcjonalnie do zwierząt, to nam wyjdzie, że powinny mieć wymiary nawet kilkudziesięciu kilometrów. Nie zgłębiłem jeszcze tematu, ale jestem ciekaw co o tym sądzicie?

Pozostaje jeszcze kwestia datowania, odwieczny problem. To co przez naukowców akademickich datowane jest na miliony lat wstecz, mogło mieć miejsce (i najprawdopodobniej miało) tysiące lat temu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 kwie 2018, 12:22 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 23 gru 2018, 19:10 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 20 maja 2015, 14:14
Posty: 11
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kujawy
Odnośnie datowania temat już się na forum przewijał; jakiś badacz na podstawie obliczeń stwierdził, że ilość zachowanego izotopu C14 zależy od zmian aktywności słonecznej, a cały czas nie potrafimy zbadać jej zmian w historii.
Drzewa tak monstrualnych rozmiarów powinny zapaść się pod ziemię pod własnym ciężarem. Jeśli miałyby być oparte na krzemie, to również wzrosłaby ich masa. Czytałem na jakiejś stronie jak gość próbował powiązać fakt, że życie jest oparte na węglu z Biblią. Liczba protonów, elektronów i neutronów w węglu = 666 Ciąg trzech liczb dnia, w którym powstał człowiek. Idąc taką interpretacją krzem nie pasuje.
Zresztą Devil's Tower nie musi być ściętym pniem. Mogła to być np. wielka paproć. To znaczy wysokość góry to cała wysokość pnia, a z niego rozchodziłby się pióropusz liści.

Na razie jedynym dowodem ma być to, że skamieniała lawa przyjmuje formę kory drzew. W przyrodzie występuje wiele form i kształtów.

Choć z drugiej strony drzewa jako filary kopuły ochronnej brzmi ciekawie. W wielu wierzeniach przejawia się motyw drzew czy gór jako kolumny nieba.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group