Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 15:01

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Ostatnio zmieniony 03 gru 2013, 0:23 przez jerzyadamski, łącznie zmieniany 1 raz

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 paź 2013, 20:15 
VIP Member
Awatar

Entered Apprentice * 1st Degree

...Panie Jerzy. Początek ciekawy :okok:
Czekamy na dalsze filmiki :spox:

-- 13 paź 2013, 13:44 --

Witam po przerwie.
Wznawiam "jazdę" na hho.
Miałem małą awarię generatora a z braku czasu nie naprawiałem.
Mam jednak pytanko, które miałem zadać już kilka miesięcy temu.
Mam bardzo krótki dolot powietrza między filtrem a kolektorem ssącym jest jakieś 30 cm
Po podłączeniu się tam okazuje się że jest bardzo duże ssanie, które przy wyższych obrotach wyssysuje mi elektrolit. Mogę normalnie włożyć wężyk do wlotu filtra, ale czy to będzie bezpieczne??

Ostatnio zmieniony 13 paź 2013, 22:49 przez jerzyadamski, łącznie zmieniany 2 razy

Fellow Craft * 2nd Degree

witam serdecznie panie Jerzy to co pan pokazał na ostatnim filmie myśle że , będzie to rewolucyjne rozwiązanie dla wielu ludzi którzy szukają taniego ogrzewania

Witam ponownie. Wprawdzie udało się już to wszystko uruchomić w tzw. kuchni lecz nie jest to jeszcze skończony projekt ponieważ użyłem nieprofesjonalnego palnika i czegoś co zastępuje w pewnym sensie zawór zwrotny czyli znanego wszystkim durszlaka. Jednak z drugiej strony pomyślałem sobie że lepiej pokazać ewentualnym eksperymentatorom jak z wręcz podręcznych kuchennych przyborów można się zabezpieczyć i nie spłonąć lub nie wylecieć w powietrze choć to już chyba by była przesada przy tak małej ilości cieczy aktywnej. Uchylę w tym momencie rąbka tajemnicy dość sporą część cieczy aktywnej stanowi WODA !.
Jutro jest Poniedziałek więc ruszę do sklepu i zakupię profesjonalny palnik bo mi również nie uśmiecha się płacić za ogrzewanie kosmicznych sum i zaprezentuję jutro już profesjonalne rozwiązanie w palenisku pieca jak i mam nadzieję że zdążę podłączyć jutro generator pod kuchnię gazową - Tak - taką dużą z piekarnikiem zamiast np. butli z gazem. I to powinno raz na zawsze rozwiązać nie tylko moje problemy ale jak się domyślam obecnie około 80% obywateli polskich. Reszta czyli 20% ma tyle pieniędzy że może płacić i nawet nie zauważy że coś im ubyło. A więc teraz jeszcze jeden film tym razem po polsku z mojej kuchni - warsztatu. A jutro ciąg dalszy usprawnień.

phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Ten element ultrasoniczny można gdzieś zakupić??

witam serdecznie temat jest bardzo ciekawy, jestem ciekaw jakie możliwości grzewcze dało by użycie dwóch lub trzech takich generatorów i czy jest możliwość sterowania urządzeniem

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Może Pan Jerzy zdradzi chociaż skład mieszanki ?? :)

wiadomo że ,pomysł trzeba docenić nie można dostać wszystkiego odrazu na talerzu , panie jerzy interesyje mnie informacie z wydajności tego urządzenia ile tego płynu zurzywa na godzine i jaki jest jego koszty zakupu np 1l

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Dalsza dyskusja, konkretnie w temacie, offtop jest w koszu tam można sobie o niczym popisać.

Witam Panie Jerzyadamski zgodnie z rozmową telefoniczną z przed tygodnia obejrzałem nowe filmiki zamieszczone przez Pana na stronie http://aleegrospecial.pl.tl/GENERATOR.htm. No i pojawiły się wątplwości.
Po pierwsze primo. Nie tylko paliwo jest jedynym kosztem tego generatora ponieważ elementy elektryczne pobierają niestety prąd co w przedstawionym pokazie wynosi ok. 50 W. Przy tak wątłym płomieniu(mocy cieplnej) ten palnik musiałby pracować nonstop co tygodniowo pobierałby dodatkowo ok. 6 kWh energii elektrycznej.
Po drugie primo. Cytuję "każdego będzie stać na wydatek 5zł tygodniowo na ciecz gazo - twórczą". Czy Pan sprawdził ile de facto generator pobiera(przetwarza) tej cieczy,bo według mojej oceny te chińskie generatorki mgły (użyty w tym generatorze) np. http://allegro.pl/parownik-generator-mg ... 33336.html mają wydajność ok. 0,2 l/h przy ok. 30W zasilania.
Po trzecie primo. Moc cieplną potrzebną do ogrzania domu szacuje się jako min. 10 kW na 100 m2 powierzchni. Zaprezentowany na jednym z filmików palnik gazowy od kuchenki turystycznej ma dopuszczalne obciążenie cieplne 1,4 kW przy spalaniu gazu 0,11 kg/h.
To by było na tyle na razie Mruga
Myślę Panie Jerzy że dane podawane na począku realizacji pomysłu Pan urealni. Dane techniczne i ekonomiczne powinny być podawane rzetelnie (bo to nie reklama markietingowa, mam nadzieję) żeby niepotrzebnie nie tworzyć oponentów do swoich pomysłów. Rozumiem że to tylko demonstracja pomysłu. Pozdrawiam.

No cóż w praktyce wygląda to zupełnie nieźle a ja jestem ze swojego nowego pomysłu bardzo zadowolony i już wiem że nie wydam tej Zimy za wiele na opał. I naprawdę w tym momencie mało się przejmuję krytyką ponieważ ten "patent" zrobiłem przede wszystkim sam dla siebie a dopiero potem pomyślałem aby to pokazać. Co do zasilania to obecnie pompka i element ultrasoniczny jest zasilany 12V 900mA. Czy to jest Dużo pana zdaniem ? Bo ja jako elektronik, automatyk, elektryk i informatyk na koniec choć tylko po dwuletnim, studium. Uważam i pewnie każdy kto ma podstawową chociaż wiedzę z zakresu podstaw elektrotechniki wie ze to bardzo niewiele. Dlatego będę rozwijał pomysł i opracowywał nowe instrukcje, ponieważ ten generator wymaga już uwagi i jakiegoś pojęcia o BHP. Ale za to za zaoszczędzone pieniądze można zmienić samochód na inny model co roku oczywiście mam na myśli używany samochód. :)

http://youtu.be/Xh31tWfCFrY

phpBB [video]

Natomiast co do pytania dragona to można powiedzieć ze zastosowań jest wiele, ale nie zawsze można np. użyć tego sposobu do napędzania samochodu. Głównie dla tego że nasze drogi się do tego nie nadają, gdyż zawartość generatora musi być w miarę stabilna i nie może sobie lustro cieczy "latać" jak w przypadku hho, bo zwyczajnie nastąpią przerwy w produkcji czynnika aktywnego. Natomiast jest to do zrealizowania i zdaje egzamin np. w przypadku długich, równych tras takich jakie istnieją np. w USA. Gdzie przez setki mil jedzie się równą prostą drogą z jednego stanu do drugiego, nie czując nawet że się jedzie ponieważ resorowanie samochodów zwłaszcza "wanów" typu camping jest tak komfortowe że ma się wrażenie że pojazd płynie. I tam w przypadku takiego komfortowego Campingu zdaje to egzamin. U nas szybciej doczekamy realizacji Lifter technology niż takiego poziomu jazdy. A może się mylę ? Chociaż chyba nie. Drugą rzeczą jest samo bezpieczeństwo. Osobiście całkowicie odradzam stosowanie generatora ultrasonicznego do samochodu bo zwyczajnie może dojść do nieszczęścia. Generator pracując jako stacjonarne urządzenie z niewielką przecież ilością cieczy aktywnej nawet jeśli detonuje nie narobi wielkich szkód co już sprawdziłem i dlatego wiem. Wystarczy jakaś płachta lub koc i zaraz płomień się zadusi. Zwłaszcza że jest niewielki. A teraz wyobraźmy sobie że generator detonuje w kabinie samochodu tak jak jest pokazane w linkach poniżej. No jak nic będzie problem. Bo nawet niewielka ilość cieczy aktywnej obleje kierowcę. Natomiast gdy pracuje jako stacjonarny umieszczony nawet w niewielkiej blaszanej beczułce lub dużej puszce o wysokości 70cm po farbie, nawet jeśli detonuje ciecz aktywna zostanie w środku puszki lub choćby wiaderka metalowego i nie wyleje się na zewnątrz. W takiej sytuacji zarzucasz koc lub coś podobnego i ogień znika. spróbuj teraz zrobić to w kabinie samochodu ? Dlatego w żadnym wypadku nie polecam stosowanie jako paliwa alternatywnego. Po za tym instrukcja którą do tej pory opracowałem zdecydowanie uniemożliwia doprowadzenie do sytuacji grożącej detonacją. Jeśli jednak użytkownik zacznie kombinować na własna rękę to ja już nic do tego nie mam. Na wszelki wypadek napisałem wszystko co może ostrzec nieostrożnych "doświadczalskich" bo i tak dotrą do filmów na YT itp. Żeby wiedzieli co ich może spotkać jeśli nie uruchomią myślenia, bo można mieć olbrzymie oszczędności i cieszyć się zaoszczędzonym pieniądzem, ale z głową !

http://youtu.be/l37U7D8AnwU

http://youtu.be/_uRDqRJVF2Y

Obrazek

Witam
jak sadzę to układ jak prędzej pisano to Przetwornik piezoelektryczny w harmonii z 1700khz
na aledrogo za 15zł do tego zasilacz na 24V ,kwestia mini sprężarki -" odkurzacz"
musi to być wytrzymałe uradzenie by mogło pracować ciągle.
Ale na co to wszystko skoro nie wiemy czy się dowiemy jak to działa.
Czy to jest woda czysta czy woda przechodzona zlewka z generatora HHO
Mam takie pytania nie zdradzające sedna
-- wiadomo wodór jest wysoce kaloryczny jak to się ma do "wody palnej"
ps. czy sama woda się pali ? bo w necie kiedyś coś takiego widziałem zgłębiając ogniwo Joego
- jakie jest zużycie jej na 1 h w powyższym zastosowaniu
bo wiemy że element musi być na odp.głębokości pod wodą by efekt mgiełki zaistniał

Życzę powodzenia w rozwijaniu technologii.

Znalazłem na YouTube trochę innej budowy generator soniczny.
phpBB [video]

A tu w zestawie z agregatem prądotwórczym:
phpBB [video]

GENERATOR MGŁY membrana 20mm x 5 zasilana 36V "przerabia do 1,5l na godzinę
zakładając ze mamy jedna membranę (są wymienne i się zużywają w zależności od jakości cieczy)
to jak przypuszczam wyjdzie jakieś 500ml na 1 h
- zakładając ciągłą pracę bo jakże by inaczej to wyjdzie 12l na dobę -- podkreślam teoria

Ciekaw jestem czy Pan Jeży zaprezentuje kuchenkę z włączonymi czterema palnikami.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tak, świetnie i dobrze że ktoś o tym wspomniał że są większe generatory. W ten sposób można zwiększać wydajność generatorów sonicznych, ale sam element ultrasoniczny nawet kilkumembranowy to nie wszystko aby generator jako całość pracował dłużej i wydajniej. Sam widoczny na zdjęciach element ultrasoniczny należy odpowiednio przerobić elektronicznie. Szczegóły tych modyfikacji znajdują się w instrukcji dostarczanej wraz z generatorem ultrasonicznym. Wszelkie informacje są dostępne w linku poniżej. A co do kuchenki to jest już gotowa i pali z czterema palnikami, ale jak już pisałem informacje o tym jak to przerabiać (np. dysze) i jak ugotować obiad na jednym generatorze znajdują się już w samej instrukcji dostępnej tylko kupującemu. Nagrałem na razie film w wersji Angielskiej, ale obiecuję że postaram się nagrać film w wersji polskiej zdradzającej trochę więcej szczegółów moim krajanom.

http://aleegrospecial.pl.tl/ULTRASONICZNY.htm

phpBB [video]

Jóź wcześniej pytałem o kaloryczność "wody palnej" ciekawi mnie czy ma te samą co wodór.
WODóR=120 MJ/kg
"woda palna" = ??????
benzyna =47 MJ/ kg
węgiel =25 MJ/kg
Węgiel =brunatny =7,96 MJ/kg
olej opałowy =37,80 MJ/kg
tlen-acetylen - palnik =
Wiem że tego nie idzie tak sobie zmierzyć ale jakiś orientacyjne dane ...

(jestem ciekawy a zarazem tego się obawiam- po jakim czasie przepali blaszkę miedzianą 0,5mm)
wiem że zalana rurka to zupełnie inna bajka ale dmucham na zimne ...
Załączam fotkę mini piecyka kto wie jeśli będę miął więcej konkretnych danych to się za niego wezmę.

Ciekawi mnie ile potrzeba powietrza by mieszanka się paliła, a może pali się bez powietrza ,np.pod wodą?
brak danych z mojej strony dlatego takie pytanie.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Będę zerkał coś nowego.

Jak to zbudować ?

Ile wkładamy energii a ile otrzymujemy ?

Czy to działa na zasadzie elektrolizy wody pod wpływem dźwięku a nie prądu ?
Tak mi się wydaję, że chyba nie, dobrze mi się wydaje ?

Co to jest za "tajemniczy" składnik który dodaje się do wody aby ten dźwięk z małego urządzonka mógł wytwarzać reakcje z produkcją gazu ?

Dzisiaj rano zabiorę się za lekturę, poszperam co i jak bo nic o tym nie wiem :D

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

jerzyadamski pisze:
To bardzo fajny pomysł z tym schematem piecyka. Widać że temat będzie się rozwijał i ta lepsza część ludzkości zaczęła już myśleć nad udoskonaleniami. Na obecnym jednak etapie moich skromnych doświadczeń nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale czas pokaże. Na razie "pomykam" z doświadczeniami i wkrótce sam będę wiedział więcej z czym oczywiście częściowo się tu podzielę.

Takie przeróbki palników kuchennych są bez sensu, gaz nie powinien się wydostawać z pod korpusu palnika. W tego typu panikach wystarczy dobrać wielkość dysz, tak jak to się robi przy kuchenkach na różne typy gazu. Przydało by się popracować nad regulacją ciśnienia podawanego z pompki, ponieważ o ile się sprawdza w piecu przy palniku, który ma swobodny wylot to w kuchence gdzie nie potrzeba dużego ciśnienia są właśnie takie efekty jak w powyższym filmie.

przybliżone wyliczenia dla butli gazowej - dla porównania może ktoś sprawdzi i doda koszty zakupu gazu.
Kuchenka: 0,65 + 1,4 + 2,5 kW - 5,95 kw na 4 palnikach max - to 421g/h gazu płynnego

g20 -sieć dysze 0,55 ,0,85,1,07 - 20 mbar
g30 -butla dysze 0,41 ,0,58,0,75 - 37 mbar
"W 11-kilogramowej" butli jest około 5,30 m3 gazu

5,95 kw to 421g/h to 0,80 litra to 0,2 m3
------------------------------------------
wynikało by że na butli 11 kg uzyskamy ~~5,5 kw przez 26,5 godziny
0,55 - 270 godzin pracy ,to jest 10 dni ciągłego uzywania najmniejszego palnika

--
36mBara- to 0,036 Bar --- 1000 Milibar [mBar] = 1 Bar - to 0,99 atm

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam wszystkich.. Jestem nowy na tym forum.. Na początku chciałbym ukłonić się PANU Jerzemu Adamskiemu za jego wytrwałość i pracę, którą dzieli się z innymi. Jest Pan dla mnie wzorem :)

Mam pytanie: czy Pański generator soniczny działa podobnie jak wynalazek Pana Davey-a ?

PS: Aktualnie buduje pana generator HHO :)

Pozdrawiam wszystkich miłośników technologi przyszłości...

Tak to prawda jacolo :D
Niestety nie jestem gazownikiem i jako "początkujący gazownik" oczywiście zrobiłem za duże dysze w efekcie gaz trochę jest za duży, ale z drugiej strony rozumie się samo przez się i z widoku kadrów filmu że przy takiej emisji gazu można już odpalić nie tylko cztery palniki ale i piekarnik. I chociaż na filmie mówię że "mógłbym tu jeszcze mówić dobre pół godziny" to tak naprawdę musiał bym komentować około półtorej godziny zanim gaz by się wypalił. Na razie jestem zadowolony tej zimy mój rachunek za ogrzewanie bo o to, tu głównie chodzi będzie minimalny. I tylko to się liczy cała reszta to tylko dodatki i modyfikacje różnych dodatkowych form wykorzystania pomysłu. Co do obliczeń opłacalności o czym wspomina ktoś w powyższych postach to naprawdę szkoda zawracać sobie głowę i rozmieniać się na drobne. Wszystko widać jak na dłoni. Wnioski są oczywiste. Nie dajcie się i trzymajcie się cieplutko !

Obrazek

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Czytam tak sobie ten temat i nasuwa mi się takie pytanie czy Pan Adamski to sam zrobił ten generator czy tylko pościągał filmy z youtube a samemu zrobił tylko dysze .
Bo reklamuje Pan tylko swoją strone czy może nabija punkty za oglądanie Pana filmów na youtube a w żadnym z nich nie ma podanych konkretów takich jak "Z czego zrobić ten generator ultradźwięków ewentualnie gdzie kupić ? " czy "Jaka ciecz jest dodawana do wody ?" .
Wcześniej kolega "pijekole" zapytał o te szczegóły i również nie otrzymał odpowiedzi .
Czy chce Pan nam tylko pokazać że to jest możliwe ale żebyśmy sobie sami znaleźli odpowiedź jak to zrobić bo skoro Pan się musiał natrudzić żeby znaleźć na youtube filmy na ten temat i według tego udało się Panu zbudować generator to czemu teraz miałby Pan zdradzać swoją ciężko zdobytą wiedzę innym za darmo .

Przecież to oczywiste lokator :D

http://youtu.be/yO7DBAgOKf4

phpBB [video]

Poniżej film z pierwszych prób wykonanych gdzieś na południu Czech, przez nowego użytkownika generatora ultrasonicznego. Jak widać na filmie usiłował on zapalić płomień w wielkim palniku od centralnego ogrzewania w domku jednorodzinnym, ale efekt był raczej marny. Dlaczego ? Dlatego że palnik ten ma inny rozmiar dysz przystosowanych tylko do spalania gazu ziemnego i zwyczajnie trzeba to zmienić aby palił się cały palnik. Po za tym w przypadku tak dużego palnika należało by dołożyć co najmniej jeszcze drugi generator. Ale jak już mi wiadomo nowy użytkownik już nad tym pracuje i wkrótce pokaże efekty swojej pracy. Natomiast jak widać na końcu filmu palnik dostarczony wraz z generatorem doskonale sobie radzi dając olbrzymi płomień w kominku. Po za tym użytkownik ten znalazł a wręcz wynalazł ! Nowy sposób regulacji siły - mocy pompki która jest zasilana 12V po przez podłączenie jej do PWM czyli regulatora prądu od hho i w ten sposób nie tylko spowodował że pompka chodzi dużo ciszej, ale jeszcze bardziej zaoszczędził na gazie ograniczając moc tłoczenia przez pompkę powietrza do generatora. WIELKIE BRAWA ! Za myślenie i wniesioną nową koncepcję. I choć PWM schował po prostu do pudełka po herbacie Lipton każdy znający temat rozpoznaje charakterystyczną gałkę od potencjometru PWM. To na razie krótka wstępna relacja z pierwszych prób. Ale już wiadomo że wkrótce zobaczymy pierwsze udoskonalenia. Czekamy !

phpBB [video]

-- 26 lis 2013, 02:46 --

Kto pracuje i używa przy tym mózgu ten zazwyczaj osiąga to co sobie założył. Popatrzmy więc czego dokonał WIELKI racjonalizator który jest od niedawna nowym użytkownikiem generatora ultrasonicznego. Panowie patrzmy jak to się robi i uczmy się bo jest od kogo. :tak:

MODYFIKACJA Cz.1

http://youtu.be/JBFa12qlDjg

phpBB [video]

MODYFIKACJA Cz.2

http://youtu.be/i7iMVa5_35k

phpBB [video]

Ze swojej strony mogę jedynie dopowiedzieć ze otrzymałem dzisiaj telefon od drugiego racjonalizatora
Który również uznał że pompka chodzi trochę za głośno. No cóż ja ją wyciszyłem w prosty sposób zapewne każdemu znany, ale jeśli ktoś chciałby aby urządzenie od razu pracowało cicho to musi się liczyć z wydatkiem około 100zł jak zdradził mi dzisiaj telefonicznie również bardzo zdolny człowiek i powiedział że istnieje coś takiego jak Rodzaj pompki do akwarium zwanej KOMPRESATOR o mocy 0,20 Mega Paskala. No cóż uczymy się od siebie wszyscy.
I na koniec jedna z relacji dotycząca Generatora ultrasonicznego. Sfilmowane doświadczenie jest też idealnym obrazem na przykład na święta i pokazuje moment, gdy w generatorze kończy się już ciecz aktywna i produkcja gazu - oparu, zanika, Dzięki jednak rozgrzanym do czerwoności obszarom wokół otworów wylotowych płomień jest podtrzymywany aż do całkowitego wyczerpania. Na filmie wyraźnie też widać zaznaczony czarnymi kreseczkami poziom wody w której jest zanurzony element ultrasoniczny i pierwotny poziom cieczy aktywnej, którą możemy zaobserwować na filmie w postaci wyczerpującej się właśnie, żółtawej substancji unoszącej się na lustrze wody.

http://youtu.be/ZGlEt-AjeKM

phpBB [video]

I ZNALAZŁ SIĘ SPOSÓB NA ZNACZNE PRZEDŁUŻENIE CZASU PRACY GENERATORA.

A więc Zadzwonił telefon i miły człowiek po przeciwnej stronie opowiedział mi jak jego zdaniem można znacznie przedłużyć czas pracy generatora ultra sonicznego. Nie czekałem zbytnio. Zacząłem realizować , czy też materializować pomysł Pana Ryszarda K. Jeszcze tego samego dnia. No i zobacz co z tego wyszło w filmie poniżej. Jedno jest pewne wielu na to właśnie czekało !

http://youtu.be/VtkjsgfhC-4
phpBB [video]

A PONIŻEJ ORYGINALNY już projekt wykonany osobiście przez pana Ryszarda K.

Jak zapowiedział Pan Ryszard to nie koniec usprawnień bo już szykuje coś naprawdę rewelacyjnego.

Wita Ryszard z Bieszczad jest to pływak generatora ultrasonicznego który został zrobiony z kul wędkarskich i plastikowej podstawki kule mają dziurki gdzie można dolewać wody do regulacji stopnia zanurzenia generatora jest to konstrukcja bardzo prosta i tania i co najważniejsze działa co pokaże w filmie już wkrótce. Pozdrawiam

Witam, ja jestem zupełnie świeży jeśli chodzi o generatory wszelkiej maści, troszkę poczytałem i pooglądałem, zaraz po nowym roku zabieram się do doświadczeń.
Jak na razie potrzebuję odpowiedzi na pytanie JAKI JEST DOKŁADNIE SKŁAD MIESZANKI AKTYWNEJ czyli co z czym i w jakich proporcjach zmieszać?

Pozdrawiam wszystkich i obiecuję jak uruchomię swój warsztat i będę robił postępy to podzielę się z Wami wszystkim.

PS
Wesołych i zdrowych 4all

Opis substancji aktywnych znajduje się w instrukcji dostarczanej wraz z generatorem.

Na stronie http://hho-forum.cba.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0
opisują jak przerobić takie chińskie generatory mgły, ale też w dalszych stronach opisują skład różnych kombinacji składu tej mieszanki. Ponieważ musi to być zmieszane, woda i alkohol by w palniku płomień był niebieski. Nie wyobrażam sobie spalania w mieszkaniu, benzyny bo ropopochodne materiały wytwarzają przy spalaniu inny kolor płomienia. To jeszcze dodatkowo oprócz dwutlenku węgla szkodliwe składniki z benzyny, więc w grę wchodzi tylko baza na alkoholu 1/1 z wodą.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]