Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 4:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

Witam

Czy ktoś z forumowiczów zna skuteczne metody leczenia ganglion-a przy nadgarstku i cysty Bakera pod kolanem?
Oba schorzenia są bardzo podobne, a może nawet takie same, bo tu i tam, w torbieli gromadzi się gęsta ciecz.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 cze 2016, 12:48 
VIP Member
Awatar

Ja znam. U mnie pewna kobieta w pracy wyleczyła sobie gangliona. Tą nazwę musiałam sobie sprawdzić co znaczy ;O)
Smarowała się lub robiła okłady na noc maścią ziołową rozgrzewającą (może końska?-jak chcesz lukaku85 to dopytam) Polecała tę maść z sieciówki owadziej z kropkami. Podesłałam raz do niej osobę potrzebującą ratunku - co wiele uczyniło do zachęty stosowania osobiste świadectwo. Aha - kilka miesięcy kuracja trwała.

Rosenthal Jak możesz to dopytaj, chętnie się dowiem, a może inni też skorzystają :).

Znalazłem na pewnym blogu (http://ulecz-sie-sam.blogspot.com/), że przyczyną cysty na nadgarstku i pod kolanem jest, lub może być RZS:

Cytuj:
Staw kolanowy jest dużym stawem, zatem zwykle zajmowany jest po pewnym czasie trwania choroby, rzadko się zdarza, żeby zajęty był już na samym początku jej trwania. Zdarza się, że pierwsze objawy zaatakowania stawu kolanowego poprzedzone jest zanikiem mięśnia czworogłowego uda, oraz rozwojem przykurczu zgięciowego kolana. Pojawia się ból i obrzęk stawu kolanowego. Typowym objawem, po którym można rozpoznać występowanie wysięku w stawie kolanowym jest objaw balotowania rzepki – unoszenia i opadania pod wpływem ucisku osoby badającej. Wraz ze wzrostem ilości wysięku w stawie kolanowym wzrasta ryzyko rozwoju torbieli Bakera – czyli uwypuklenia przepukliny torebki stawowej lub powiększonej kaletki maziowej zawierającej wysięk w dole podkolanowym. Zdarzyć się może, że cysta Bakera pęknie i wtedy pojawić się może bardzo silny ból podudzia z jego obrzękiem i znacznym przykurczem stawu kolanowego

Cytuj:
Prócz tego RZS powoduje uszkodzenie więzadeł i ścięgien ręki. W wyniku obrzęku ścięgien, tworzą się guzki – gangliony, które są bardzo bolesne.

Źródło: http://ulecz-sie-sam.blogspot.com/search?q=cysta

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Ja miałam gangliona w okolicach nadgarstka, miałam go dłuższy czas. Dopiero po jakimś czasie dowiedziałam się, że to w ogóle ma swoją nazwę - ganglion właśnie i jest zdefiniowane ;p tak czy siak żyłam sobie z tym, aż pewnego dnia sam się tak jakby "rozlał" pod skórą (wcześniej była jedna gruda, a po "rozlaniu" zajmował większą powierzchnię, jakby obrzęk) a po kilku dniach się wchłonął. Więc może trzeba go nie wiem, mechanicznie jakoś rozmasować/ wygnieść masażem typu drenaż...

Ganglion na nadgarstku udało mi się zahamować. Przestała gromadzić się ciecz i nie trzeba było odwiedzać lekarza, w celu odciągania zawartości. Samo się nie naprawiło, wprowadziłem witaminy i minerały, ale głównie dzięki (tak mi się wydaje) witaminie D3, K2 i C, proces został zatrzymany, masowanie też pomogło :).
Główny problem to cysta pod kolanem, płyn ciągle się zbiera i "kulka" robi się co raz większa, czeka mnie ponowna punkcja. Ciągle nie wiem co jest przyczyną powstania cyst i jak z nimi walczyć. Można poddać się zabiegowi wycięcia cysty, ale z tego co się orientuję jest duże prawdopodobieństwo, że "odrośnie". Więc operacja nie jest dla mnie rozwiązaniem, a chwilowym usunięciem problemu.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Ja wiele lat temu mialam cysty na jajnikach i lekarze chcieli operowac. To bylo poczatkiem mojego zainteresowania alternatywnymi metodami. Zadzwonilam do pani zajmujacej sie masazem stop i ona powiedziala, ze masaz stop pomoze w zlikwidowaniu cyst. Nie za bardzo w to wierzylam, ale kupilam ksiazke i zaczelam masowac stopy. Do tego poszlam do homeopatycznego lekarza, ktory dal mi jakies homeopatyczne lekarstwa. Po miesiacu na kontroli nie bylo znaku po cystach. I do tej pory nie ma chociaz to bylo ponad 20 lat temu.

Entered Apprentice * 1st Degree

Ja gangliona na nadgarstku pozbyłam się wcierając maść z żywokostu. Po miesiącu nie było po nim śladu.

greg2015 dzięki za podpowiedź

sofijapz kupowałaś w aptece czy przez internet?
Tak wyglądała?
Obrazek

lukaku85
maść zrobiłam sama ze świeżego korzenia żywokostu

lukaku85
Jedynie co więcej się dowiedziałam to to iż po smarowaniu maścią na noc przewiązywała rękę bandażem uciskowym.
No i cieszę się, że zastosowałeś metodę samoregulacji organizmu zamiast metody: zapłać, wytnij, wyrzuć do śmietnika, dochodź do siebie po wszystkim...
Jeszcze zwróć uwagę na nazwę z pudełka powyżej: żywokost - żywa kość ( a gdzie tworzy się ganglion? gdzie ziele pracuje? ) - co opisuje nasz starożytny język.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]