Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 mar 2017, 7:39

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Nie wiem czy wszyscy już wiedzą, ale pewnie część tak o naszym gadzim mózgu. Pisze o nim również i mówi dużo David Icke. Ta najstarsza część ludzkiego mózgu, analogicznie zbudowana jak mózgi gadów współczesnych i dinozaurów, odpowiedzialna jest za ludzkie zachowania takie jak agresja, rytualizm, dążenie do struktury hierarchii itd.
Pobudzanie tej części mózgu poprzez długie utrzymanie człowieka w emocjach takich jak strach, wina, urażenie, nielubienie siebie, potępienie innych (w końcu wszystkie są manifestacją strachu) powoduje rezonowanie ludzkiej jaźni blisko niskiej, gadziej częstotliwości, czego rezultatem jest możliwość przenikania naszych mysli i kontrolowania nas tak jak oni chcą.

Jednak podobnie jak reptilianie sa nam potrzebni do rozwoju jako ludzkosc, tak gadzi mózg potrzebny jest nam do duchowej transformacji.

Cytuj:
# anatomicznie: podwzgórze, ze szczególnie wyróżnionymi gruczołami przysadki, szyszynki i migdałowatymi, rdzeniem przedłużonym i móżdżkiem;
# część mózgu odpowiedzialna za odczuwanie i generację stanów emocjonalnych, podświadoma, prelogiczna, rządząca się własnymi prawami, w dużym stopniu niezależna od świadomości i poza jej kontrolą, najsilniej aktywna i dominująca w chwilach stresu, zagrożenia życia;
# część mózgu najsilniej pracująca i aktywowana w procesie wewnętrznej transformacji i inicjacji Kundalini, daoistycznych praktykach alchemii wewnętrznej, szczególnie w formułach Kan Li;
# "wewnętrzny smok" budzi się, gdy przetransformowana energia seksualna dochodzi wzdłuż kręgosłupa do gadziego kompleksu i zaczyna go zasilać, związane są z tym niezmiernie silne doświadczenia mistyczne, transpersonalne, transcendencji, a także wzmocnienie wszystkich psychicznych procesów, doświadczania i wyrażania emocji - z tego powodu osoby doświadczające go są obiektem zdystansowanych badań psychologów, obiektem bardzo ścisłej kontroli dla teologów i organizacji religijnych, oraz obiektem naśladownictwa dla gorliwych poszukiwaczy swojej wewnętrznej prawdy i sensu życia.

http://www.xorceria.com/slownik/gadzi_mozg.html

Także Dan Winter dużo pisze o szyszynce i tej części naszego mózgu.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 lis 2009, 20:30 
VIP Member
Awatar

Ciekawa sprawa z tym gadzim mózgiem. Skoro to najstarsza cześć ludzkiego mózgu to co by to oznaczało? Że kiedyś byliśmy gadami? Osobiście biorę pod uwagę, że rzeczywiście gadzi mózg może być efektem interwencji genetycznej w nasz gatunek, którego celem było dodanie nam pewnych gadzich cech, lecz z drugiej strony skoro jest najstarszą częścią mózgu to chyba taka opcja odpada. Niewiele wiem na ten temat, czy ktoś może mi nieco rozjaśnić tą kwestie?
Z góry dziękuje!

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale może chodzi o to, że gady są naszymi starszymi braćmi, toteż ta cząstka ich w nas jest starsza od pozostałych ;)

hej trzysz! Jak bum cyk wiedziałem, że ty mi odpiszesz tyle że spodziewałem się że wiesz :lol: pozdrawiam!

Awatar użytkownika

To nic nie znaczy.
Różne rodzaje zwierząt mają mózgi o różnej komplikacji(elementy są z grubsza te same tylko różnią się wielkością,proporcjami i ilością neuronów) ,na tej podstawie można stworzyć pewną chronologię jeśli jedne zwierzęta są potomkami innych zwierzą i tak dalej ale równie dobrze można snuć dowolne domysły...
:so:

Awatar użytkownika

songohan pisze:
hej trzysz! Jak bum cyk wiedziałem, że ty mi odpiszesz tyle że spodziewałem się że wiesz :lol: pozdrawiam!

:mrgreen: bracie, a niby skąd miałbym to wiedzieć ? To że jest mnie trzech* :ninja: , jeszcze nic nie znaczy ;)
ale przecież może być tak jak napisałem - nie podoba ci się taka odpowiedź? :wacko: ;) 8-)

*anegdota z poznańskiego spotkania 7.01.'10
songohan: trzyszu, a ty masz taką ksywe, dlatego, że jest cię trzech, czy to tylko ty jesteś? :lol: :mrgreen:

Perfect Master * 5th Degree

songohan pisze:
Ciekawa sprawa z tym gadzim mózgiem. Skoro to najstarsza cześć ludzkiego mózgu to co by to oznaczało? Że kiedyś byliśmy gadami? Osobiście biorę pod uwagę, że rzeczywiście gadzi mózg może być efektem interwencji genetycznej w nasz gatunek, którego celem było dodanie nam pewnych gadzich cech, lecz z drugiej strony skoro jest najstarszą częścią mózgu to chyba taka opcja odpada. Niewiele wiem na ten temat, czy ktoś może mi nieco rozjaśnić tą kwestie?
Z góry dziękuje!

Jak był konflikt reptiliańska Lemuria kontra ludzka/lyraen Atlantyda to stworzono pierwszą rasę ziemskich ludzi, której podstawą był reptiliański mózg. Oczywiście, były różne prototypy które wymarły, i są teraz uważane za "ogniwa przejściowe" w ludzkiej ewolucji. Produktem finalnym jesteśmy właśnie my - homo sapiens. Jesteśmy zlepkiem genów różnych pozaziemskich ludzkich ras a bazę DNA oraz mózg mamy reptiliański. Nie wszyscy jesteśmy tacy sami, niektórzy są "badziej" reptiliańscy, niektórzy "mniej", zależy od genetyki i krwi jaką mamy - Rhesus positive lub negative. Tak to rozumiem, czytając Alexa Colliera, Dana Wintera czy Stewarda Swerdlowa.

"[...] the reptilian brain became a central feature in the new human prototype." Steward Swerdlow

"The androgynous Lemurian civilization would agree to this mediation attempt only under one condition, the genetic baseline of the prototype was to be reptilian, and mammalian genetics would be added to that, not the other way around. The story of how Eve was created from the rib of Adam is an allegory for the separation of the androgynous Reptilian body into a male and female component. All humans on this planet have reptilian DNA base. When observing the development of a fetus in a womb, this given genetic sequence can be witnessed. The human features develop only after the embryo resembles a reptilian form." Steward Swerdlow

"The primate race was then tinkered with by many other different races - 21 other races - resulting in the primate race having been modified 22 times. This primate race eventually became Homo Sapien Sapiens. - who we are on a physical level. Yes, we used to have 12 strands of DNA. Ten strands were taken out by a group from Orion in order to control us and hold us back. Why would they want to hold us back?" Alex Collier

Tak na marginesie, pomysł stworzenia nowego człowieka na Ziemi wyszedł z Hatona Council, z galaktyki Andromedy. Możliwę, że dlatego teraz nam pomagają wraz z Galactic Federation. Projekt stworzenia człowieka, którego mózg miał być reptiliański, baza DNA też, reszta od Atlansów i innych lyreańskich ras, no cóż okazał się epic failure?
Na pocieszenie: "We are genetic royalty. We have an extreme of emotions. We can choose to change frequency. We are amazing!" Alex Collier

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Przecież mamy nadbudowane na sobie trzy mózgi, nie? Mózg gadzi, mózg starych ssaków i mózg wyższych ssaków czyli nowa kora. Wiemy też, że powstawały w różnym okresie ewolucji. Co z tego wynika? Ano to, że jesteśmy mutantami :D Jaka jest więc solucja dla ewolucji mózgu? A taka, że obecnie tworzymy nowy mózg :D

Najzwyczajniej jest to nasza nowa mutacja. W tej chwili jesteśmy małpami ale to się zmieni. Jeśli my tego nie zrobimy, nasze dzieci to zrobią. Następna generacja zmieni wszystko. Bez rewolucji, bez jakiegokolwiek działania. Tak jak rośnie trawa, nic trudnego ;) Dlatego jestem optymistyczny co do przyszłości naszego mózgu a przeszłość nie specjalnie mnie interesuje co nie oznacza, że wcale ;)

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Jak dla mnie to kompletny misz-masz. Skoro mamy reptiliański mózg, to dlaczego chcemy ewolucji ? Z drugiej strony opierając się na Andromedanach, z tego co głosił Alex Collier - oni nie mieli takiej historii jak nasza Galaktyka. Ich DNA nie jest reptiliańskie. Zatem uważam że łatwiej im ewoluować to raz, dwa, nie byli nigdy pod kontrolą (z tego co AC głosił).
I teraz mamy tak... Opierając się na wiadomościach A.C. to my jesteśmy rasą królewską. Gady to wiedzą. Może dlatego chcieli akurat nas. Czemu jesteśmy rasą królewską, bo podobno mamy właśnie DNA wielu gatunków ludzi, mamy DNA naszych pierwszych przodków. Swoją drogą mamy dwie helisy. I teraz... przy ewolucji... kiedy już ewolujemy i rodzi sie nowe DNA, to czy to gadzie zostaje dalej, czy to nowe DNA wypaczy gadzie. Jestem ciekaw, nie mam pojęcia czy to jest możliwe, ale po głowie mi to chodzi od dawna :) .
Jeszcze ciekawostka, A.C. głosił, że nasze dusze są z 11 gęstości. To ciekawa sprawa. Zatem zastanawiam się nad pytaniem... W jakim stopniu przeszkadzają nam ciała w ewolucji. Skoro gady grzebały w Nas, to zrobiły to naprawdę porządnie. Tak samo nasuwają mi się pytania co do mózgu, takie, że odpowiedzi nie znajdę w google.pl.
Eremita.
Hm... mnie np interesuje przeszłość, bo jeżeli okaże się że jestem ewolującym człowiekiem-gadem, to zwątpię we wszystko już co widzę hehe :lol:

Awatar użytkownika

Andromedan pisze:
Jak dla mnie to kompletny misz-masz. Skoro mamy reptiliański mózg, to dlaczego chcemy ewolucji ? Z drugiej strony opierając się na Andromedanach, z tego co głosił Alex Collier - oni nie mieli takiej historii jak nasza Galaktyka. Ich DNA nie jest reptiliańskie. Zatem uważam że łatwiej im ewoluować to raz, dwa, nie byli nigdy pod kontrolą (z tego co AC głosił).

...
Eremita.

Hm... mnie np interesuje przeszłość, bo jeżeli okaże się że jestem ewolującym człowiekiem-gadem, to zwątpię we wszystko już co widzę hehe :lol:

Powiedziałbym, że to nie my chcemy ewolucji tylko wszechświat chce świadomości :D Wierzę, że skoro człowiek został stworzony to nie ponieważ chciał istnieć tylko dlatego, że wszechświat potrzebuje świadomości. A człowiek jest przydatny w jej tworzeniu ;) To co nazywam wszechświatem pracuje teraz dla nas żebyśmy mogli stworzyć nową mutację.

Szczerze to perspektywa bycia człowiekiem-gadem podoba mi się :D Chociaż dorzuciłbym do tego jeszcze ptasie skrzydła ;) Piszesz o kontroli przez gady. Pomyśl jaką przewagę mamy nad nimi posiadając ich mózg :D Co z tego, że oni mają asa w rękawie skoro to my rozdajemy karty ;)

Awatar użytkownika

Jeśli to najstarsza część naszego mózgu a najstarsze kręgowce o mózgu ze wspólnymi cechami z naszym są stworzenia wodne i wodno-ziemne to czemu nie nazywa się rybią częścią albo płazim mózgiem?
To przecież bardzo zimne dranie,żyjące tylko instynktem.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Z tym gadzim mózgiem to chyba jakaś celowa dezinformacja, mająca wprowadzić zamęt myślowy. Z tego, co zrozumiałem, miesza się tutaj dowolnie przesłanki i wnioski oparte na ewolucjonizmie i kreacjonizmie, a trzeba się zdecydować na jedną koncepcję.

Jeżeli wyjdziemy z teorii ewolucji, to staje się oczywiste, że mamy mózg pochodzenia nie tylko gadziego, ale rybiego, ptasiego, małpiego - tylko co z tego wynika? Natomiast jeżeli wyjdziemy z punktu widzenia kreacjonizmu - tutaj wszystko opiera się na inżynierii genetycznej i praktycznie wszystko jest możliwe, tyle tylko, że hipotetyczni gado-ludzie to nie to samo co zwykłe gady, a taką interpretację daje się zauważyć w dyskusjach - to tak jakby twierdzić, że delfin to ryba, bo pływa w wodzie.

Może w ogóle ci hipotetyczni gado-ludzie to nie jest jakaś rasa obcej cywilizacji, tylko efekt manipulacji genetycznych prowadzonych w tym samym okresie, z którego pochodzą legendy (a może nie legendy tylko autentyczne przekazy?) o syrenach, minotaurach i centaurach? Nie mogę jakoś uwierzyć do końca w tę teorię reptylian z jednego prozaicznego powodu - tego idiotycznego ogona. Po co on byłby im potrzebny, tym istotom rzekomo stojącym w rozwoju o wiele wyżej od nas? Czy w tym ogonie mieści się jakiś organ niezbędny z punktu widzenia funkcji życiowych? Gdyby rzeczywiście stworzyli oni człowieka na swój obraz i podobieństwo, to niechybnie wyposażyliby go w ogon.

Ale najważniejsze zastrzeżenie, jaki mam do teorii "gadziego mózgu" dotyczy traktowania mózgu jako organu przesądzającego o całej sferze emocjonalnej człowieka. Nie mamy pewności, czy umysł i związane z nim emocje w ogóle mają siedzibę w mózgu - przeczą temu bowiem liczne na świecie przypadki ludzi, którzy żyją praktycznie bez mózgu, a zachowują się normalnie, niekiedy nawet mają wyższy od przeciętnej iloraz inteligencji.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Eremita zgadzam się z Tobą.Jak usłyszałam co Dan Winter wygaduje o naszym DNA,to bylam w szoku,ale z czasem przyszło zrozumienie.Smoczy mózg + nasz potencjał + dusza z 11 gestosci ,daje niezłą przewage nad nimi.Moze faktycznie przyjdzie nam zyc ze smokami,pod warunkiem,ze ustawia sie w prawidłowym szeregu :lol: Przeciez w AVATARZE latali na smokach :lol:

Administrator
Administrator

Co do funkcji gadziego mózgu to był program na Discovery poświęcony niewyjaśnionym morderstwom.
Były przypadki że znajdowano ludzi którzy zmordowali własne rodziny, czy inne bliskie lub obce osoby które nie pamiętały co zrobiły, w chwili złapania przez policję były w transie lub spały. Po odwiezieniu do szpitala (w szpitalu mieli problem z jego obudzeniem)i śledztwie okazywało się że byli to zwykli ludzie nie mający przeszłości kryminalnej (ale problemy emocjonalne) co w połączeniu z narkotykami (czasem) lub alkoholem (czasami) sprawiało że jak to określili psychiatrzy "podczas snu włączył się gadzi mózg" i stali się mordercami. Mąż obudzi się zabił żonę i poszedł spać (ale tak naprawdę się nie obudził). W innym przypadku młody chłopak zasnął przed telewizorem , po czym wstał, pojechał samochodem i wymordował rodzinę swojej dziewczyny. W obu przypadkach miało to coś wspólnego z telewizorem... :D Mało śmieszne w sumie. Program był o tyle przerażający że nie są to odosobnione przypadki i psychiatra kryminalistyczna wie o tym i tylko tam potrafi wytłumaczyć takie zachowania.

Oznacza to że można go włączyć lub wyłączyć, stosowano podobne metody w MK-Ultra, z niestety dobrym skutkiem.

Andromedan pisze:
Jeszcze ciekawostka, A.C. głosił, że nasze dusze są z 11 gęstości.

Dusze ludzkie były z 11 gęstości. Wg. Colliera The Paa Tal się w nas wcielali, ale jak mieliśmy te 12 helis DNA. Odpowiednio zaawansowane ciało przyciąga zaawansowane dusze. Zaawansowane ciało z wieloma helisami może być operowane tylko przez byty z wysokim "soul level".
The Orion Group odkryli to, i nam usuneli 10 helis, bo się bali nas i naszych możliwości, bo w ciała ziemskie wcielały się najstarsze byty duchowe galaktyki (!). Ale to było daaawno temu, teraz nie wcielają się w ziemskie ciała The Paa Tal..
Z tego co wiem, to teraz dużo młodych, mało zaawansowanych dusz jest w ziemskich ciałach, byty o "victim personality", także byty o "oppresor personality", bo znajdują na Ziemi łatwo swoje ofiary. Dodatkowo, niektóre systemy gwiezdne z wyższych gęstości, innych częstotliwości "zmuszają" swoich przestępców aby się wcielali na Ziemi jako karmiczna kara za ich zło.
Ale oczywiście, są także wolontariusze z wyższych gęstości, tzw. Indigo i Crystal Children, które dobrowolnie wybrały Ziemię, aby nas wspomóc w transformacji. Kiedyś Jezus był właśnie takim bytem z wyższej gęstości. Te istoty wolontariusze mają już 3 helisę DNA - helisę odpowiedzialną za duchowość. Bez niej, nie byliby tym czym są - chodzącymi nadajnikami pozytywnych/wysokich wibracji :) .

Są dwie pamięci - genetyczna oraz pamięc z poprzednich wcieleń. My mamy właśnie niewiarygodną pamięć genetyczną, pamięć 22 ras pozaziemskich! To dlatego Collier mówi, że jesteśmy "genetic royalty". Cząstka The Paa Tal jest w nas - nasze emocje, pamięć o świecie pełnym harmoni, pamięć o świętej geometrii, o potędze naszych serc.. To dlatego jesteśmy PURE FUCKING AWESOME! :D
I dlatego, chociaż duchowo kulejemy, idziemy niedługo w 4 gęstość, a to nie dzieje się często, nawet na skalę naszej galaktyki.

I prawda, to jest kompletny misz-masz. Trudno to ogarnąć wszystko. W nasze ciała wcielają się młode dusze, ale cholernie odważne też. Dusze z jajami! :)

PS - Może ktoś wie kiedy dokładnie the Orion Group usunęli nam te 10 helis DNA i jak to zrobili? Jakiś wirus? Napromieniowanie? Nie sądzę aby każdego człowieka na Ziemi brali do laboratorium i mu "wycinali" te helisy ;).

Awatar użytkownika

Initiate pisze:
.. To dlatego jesteśmy PURE FUCKING AWESOME! :D....

I agree :D

Awatar użytkownika

Próby poszukiwania "gadziego mózgu" przypominają mi nieco wysiłki radzieckich uczonych, którzy badali mózg Lenina aby stwierdzić, czym wyróżniał się organ tego geniusza ludzkości.

Nie wiemy, do czego tak naprawdę służy mózg - w każdym razie przypadki normalnego funkcjonowania ludzi praktycznie pozbawionych mózgu każą wątpić, czy jest on siedliskiem umysłu i emocji, jak również nośnikiem pamięci. Mało tego - są przypadki, że po ciężkim uszkodzeniu mózgu, człowiek nagle nabywa umiejętności artystyczne, których wcześniej nie przejawiał - czy za to miałby odpowiadać jakiś inny, ujawniony w tym momencie mózg - powiedzmy "andromedański"? Wydaje mi się, że tego rodzaju rozumowanie to ślepa uliczka. Proponuję zatem, abyśmy nie bawili się w radzieckich uczonych, stosując "kartezjańskie" metody podejścia do zagadnień ezoterycznych.

Awatar użytkownika

Sceptyczne podejście Easy_Ridera, jest jak zwykle godne przemyślenia - choć się czasem z nim nie zgadzam, to jednak zawsze staram się popatrzeć na temat z jego strony - choćby po to, żeby się nie zakopać w swoich wyobrażeniach o czymś, o czym tak na prawdę nie mam pojęcia i tylko spekuluję ;)

I tu faktycznie również się to przyda - nasze ciało jest prawdopodobnie jak samochód złożony z części wielu innych modeli, albo komputer typu składak ;) To że wrzucimy mu rurę wydechową z ferrari, nie znaczy, że pojedzie 300 km/h ;) Właściwie, to nic nie znaczy, bo nawet gdyby mógł tyle wyciągnąć, to jeszcze nie znaczy, że kierowca sobie na tyle pozwoli 8-) Ciało jest tylko narzędziem, pojazdem - owszem, może działaś w dużym stopniu za pomocą programów, czy innego autopilota, kiedy kierowca sobie przyśnie, ale to też tylko narzędzia ;)

Rozkładanie nas na czynniki pierwsze nie prowadzi do niczego, bo produkt jest wypadkową wszystkich elementów składowych i ich wzajemnego oddziaływania - żadem podzespół nie działa samodzielnie i wszystkie posiadają w sobie wzór całości :mrgreen:

A ja pieprzę opinie medyków, lekarzy, antropologów, darwinistów, genetyków i Gucwińskich.
Ja osobiście gadziego mózgu nie posiadam, albowiem źle mi się kojarzy :twisted:
Dziękuję za wypowiedź.
:)

Awatar użytkownika

trzysz pisze:
Rozkładanie nas na czynniki pierwsze nie prowadzi do niczego, bo produkt jest wypadkową wszystkich elementów składowych i ich wzajemnego oddziaływania - żadem podzespół nie działa samodzielnie i wszystkie posiadają w sobie wzór całości :mrgreen:

Właśnie to miałem na myśli - chciałem zaprotestować przeciwko traktowaniu mózgu jak silnika samochodowego, ze starszymi i nowszymi częściami, bo jest to czysto materialistyczne podejście, godne uczonych radzieckich.

Administrator
Administrator

Easy_Rider pisze:
Właśnie to miałem na myśli - chciałem zaprotestować przeciwko traktowaniu mózgu jak silnika samochodowego, ze starszymi i nowszymi częściami, bo jest to czysto materialistyczne podejście, godne uczonych radzieckich.

Bardziej adekwatnym porównaniem byłoby słowo "moduł podstawowy". Podczas rozwoju płodowego, kiedy embrion przechodzi "przyspieszoną ewolucję" mózg niejako tez tworzy się "wypakowuje" poprzez moduły podstawowe, najstarsze do najmłodszych ewolucyjnie.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

redmuluc pisze:
Obrazek

Ten obrazek jest troszkę zmyślony bo w XIX w. nie bardzo było jak zdobyć zdjęcia,obrazy embrionów w dobrej rozdzielczości ale w sumie może być bo rzeczywiście one są trochę podobne i przy odrobinie wyobraźni może dowodzić ewolucji. :)

Cytuj:
Obrazek

Gdzie płazia i rybia część? :D

Teraz mój obrazek.
Obrazek

Ostatnio zmieniony 14 sty 2010, 9:46 przez huuysuy, łącznie zmieniany 1 raz

Administrator
Administrator

huuysuy pisze:
Ten obrazek jest troszkę zmyślony bo w XIX w. nie bardzo było jak zdobyć zdjęcia,obrazy embrionów w dobrej rozdzielczości ale w sumie może być bo rzeczywiście one są trochę podobne i przy odrobinie wyobraźni może dowodzić ewolucji. :)

To tylko schematyczne przedstawienie ogólnej ideii. W tłumaczeniu obszerny artykuł na temat gadziego mózgu.

Ryby płazy, gady, to nasze sztuczne podziały i nie sądzę aby tutaj chodziło o posiadanie wszystkich modułów.
Zdaje się że "podstawa" gadziego mózgu zawiera w sobie pozostałe pierwotne moduły.

Jak powiedział Credo Mutwa:
"By poznać tajemnice Ilumiantów, zacznij studiować zachowania gadów."

Awatar użytkownika

Czyli jak na twoim obrazku,tą są takie matrioszki i mamy taki duży mózg bo mamy te wszystkie mózgi w swojej głowie a nie że jest bardziej rozwiniętą wersją mózgu takiego gada :?:
No niby mamy spory nadmiar i jak po uszkodzeniu człowiek wraca do zdrowia to tłumaczy się to że inna część przejmuje zadania uszkodzone ale... :shock:

Jak dla mnie to mocno poetycka przenośnia a wy się doszukujecie niestworzonych rzeczy.

Awatar użytkownika

Cytuj:
Jak powiedział Credo Mutwa:
"By poznać tajemnice Ilumiantów, zacznij studiować zachowania gadów."

On też nie robi rozróżnienia między gadami-zwierzętami a hipotetycznymi gado-ludźmi. Czyżby gady-zwierzęta też tworzyły spiski przeciwko innym zwierzętom?

Administrator
Administrator

Easy_Rider pisze:
On też nie robi rozróżnienia między gadami-zwierzętami a hipotetycznymi gado-ludźmi. Czyżby gady-zwierzęta też tworzyły spiski przeciwko innym zwierzętom?

Owszem robi...i mówi o "zachwianiach", w takim sensie w jakim my zachowujemy się jak ssaki i mamy behawioralne uwarunkowania ssaków, co stanowi bardzo istotną różnicę.

Awatar użytkownika

Mógłbym przyjąć to określenie "gadzi mózg" jako metaforę, oznaczającą włączenie złej energii, podobnie jak mówi się o kimś zachowującym się głupio, że dostaje "małpiego rozumu". Ale traktowanie określenia "gadzi mózg" w sensie dosłownym, anatomicznym, w świetle tego, co dzisiaj wiemy (czy raczej nie wiemy) o mózgu - to wręcz wywołuje skojarzenia ze średniowieczem.

Serdeczne dzięki za szerokie spektrum odpowiedzi czym jest gadzi mózg, tego się spodziewałem i wiedziałem że nadal będę miał więcej pytań niż odpowiedzi :) Jak to z nim jest naprawdę wyjaśni się z czasem jak myślę.

Cytuj:
Mógłbym przyjąć to określenie "gadzi mózg" jako metaforę, oznaczającą włączenie złej energii, podobnie jak mówi się o kimś zachowującym się głupio, że dostaje "małpiego rozumu". Ale traktowanie określenia "gadzi mózg" w sensie dosłownym, anatomicznym, w świetle tego, co dzisiaj wiemy (czy raczej nie wiemy) o mózgu - to wręcz wywołuje skojarzenia ze średniowieczem.

To prawda,że anatomicznie jest taki sam jak u dinozaurów i współczesnych gadów, czy nie prawda?

Osobiście wolałbym abyśmy rzeczywiście byli krzyżówką wielu pozaziemskich ras i posiadali niesamowity wręcz potencjał w porównaniu z innymi rasami. Tylko ci którzy przeprowadzili tą genetyczną megaoperację, raczej nie są tymi którzy obecnie rządzą na Ziemi, bo po co mieli by stworzyć coś unikatowego i zarazem dosłownie niszczyć i tłumić nasz potencjał?

Awatar użytkownika

Easy_Rider pisze:

Nie bardzo wiem co tu traktować jako metaforę. Gadzi mózg jest faktem (inaczej pień mózgu) i nie ma nic wspólnego ze "złą energią". Wręcz przeciwnie ;) Jestem dumny, że posiadam trzy mózgi lub trójmózg jak kto woli ;) Zalety gadziego mózgu? Jest najstarszy więc teoretycznie przechowuje najwięcej informacji i dominuje w chwili zagrożenia lub stresu, generuje stany emocjonalne więc jest częściowo odpowiedzialny za odczuwanie ale również rytm serca, ciśnienie krwi, trawienie, oddychanie itd. Poszukajcie a znajdziecie tego więcej.

I ostatnia kwestia. Wszyscy mamy tą część mózgu zbudowaną w ten sam sposób jak u gadów czy tego ktoś chce czy nie. Dla mnie to ogromnie pozytywna rzecz, która daje nam "niezłego kopa". Wystarczy poczytać jakie gadzi mózg ma znaczenie w kundalini.

Awatar użytkownika

Teoria MacLeana trójjedynego mózgu jest ściśle oparta na teorii ewolucji i nie wiem, czy zwolennicy określenia "gadzi mózg" mają tego świadomość - inaczej trudno byłoby zrozumieć taki wysyp ewolucjonistów na tym Forum. To określenie nie ma nic wspólnego z reptyliańskimi teoriami, to tylko kwestia przypadkowej zbieżności kształtów.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]