Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 lis 2017, 0:41

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Claude mOnet pisze:
Nie twierdzę, że p.Jabłonowski/Olszański jest agentem, tylko, że jest wielce prawdopodobne że tak może być.

Zgadza się, jest to prawdopodobne, że tak może być.

Z tym że nie wiedząc czyim agentem jest i jaka jest jego rola - za bardzo nie możemy go oceniać (jedynie po czynach, słowach, a nie domysłach). Bo może też się tak zdarzyć, że efektem działalności takiego agenta (?) będzie więcej pozytywów, niż negatywów. Wojciech Olszański zwrócił uwagę na to co korporacje robią z surowcami, koncesjami, jak zatruwają środowisko i wyprowadzają zyski... Uświadamia ludzi w wielu istotnych kwestiach.

Już wolę takiego agenta jak Jabłonowski/Olszański, niż takiego "nie-agenta" jak Żebrowski, który nie dostrzega niczego złego w amerykańskim imperializmie, a wręcz przeciwnie, uważa ich za sojuszników; zatrzymał się na dualistycznym i całkowicie fałszywym dostrzeganiu zaledwie dwóch biegunów - złej komuny i dobrego Zachodu, jako opozycji. Też można by mu zarzucić, że jest amerykańskim agentem; chociaż ja bym powiedział, że raczej nieświadomym lemingiem.

Claude mOnet pisze:
I tak wszystko w końcu wyjdzie, jak z p.Wałęsą już nawet lemingi wiedzą, że był TW SB ps. "Bolek". Czas wszystko odsłoni...

Lemingi są podzielone w sprawie Wałęsy na mniej więcej równe części na propisowskich przeciwników i proplatwormerskich (w tym z nowoczesnej, kodu...) zwolenników. I co z tego, że duża część z nich wie, jak Wałęsie włos z głowy nie spadnie, nie rozliczą go...

Nie wiem czy wyjdzie, czy nie, ale nawet jak wyjdzie, to niczego nie zmieni - rządzić dalej będzie układ, system będzie miał się świetnie. No przecież wiemy kto rządzi - mordercy i złodzieje. I nie zapowiada się by kiedykolwiek to się zmieniło, bo to jedna wielka światowa MAFIA (więcej niż mafia), która nie ma opozycji (bo przecież niewielką rzeszę niezorganizowanych, a nawet nie potrafiących się porozumieć, truthseekerów nie można nazwać opozycją).

Claude mOnet pisze:
Najłatwiej agenta wyśledzić po pieniądzach - niewiele robi w życiu a zawsze ma wystarczająco pieniędzy (ba, nawet więcej niż potrzeba!), więc mam otwarte pytanie do aktora Wojciecha Olszańskiego: "z czego się pan utrzymuje? Co pan aktualnie robi zawodowo?"

Dobre pytanie, też się do niego przyłączam.
Ma sporo czasu na działalność, którego by nie miał gdyby musiał pracować i zarabiać na życie.
Raczej z aktorskich gaży się nie utrzymuje.

Tańcząca z wilkami pisze:
Żebrowski go wypunktował? śmiech na sali. Żebrowski uciekł ze spotkania to po pierwsze a po drugie cały czas ignorował Olszańskiego podczas spotkania pokazując ostentacyjnie swoją wyższość jedynie jaki błąd popełnił Olszański to był taki ,że przymilał się temu prostakowi na spotkaniu :)

Też jestem tego zdania. Co z tego, że Żebrowski ma większą wiedzę historyczną (również od nas tutaj wszystkich zapewne), skoro nie przekłada to się na zrozumienie? Jak to powiedział Henri Poincaré - samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem.

Żebrowski na pytania z sali czy wie ile ataków zrobiło USA w 20 wieku odpowiedział: i co z tego.

To samo ktoś mógłby jemu powiedzieć, kiedy mówi o zbrodniach komunistycznych - i co z tego?

Był taki mem: rosyjskie - złe bomby; amerykańskie - dobre bomby. Pasuje do logiki Żebrowskiego.

Claude mOnet pisze:
Olszański nie przedstawia żadnych, powtarzam ŻADNYCH dowodów na swoje twierdzenia, że należał do Związku Jaszczurczego od 1972 roku (związek, który rozwiązał się w czasie IIWŚ!)

W tej rozmowie, czy też debacie z Żebrowskim wytłumaczył się, że chodziło o inny Związek Jaszczurczy, który założyli sobie z kolegami :D , zbieżność nazw ponoć. ;) Pomagali tam ofiarom lichwy jak twierdził, z tego co pamiętam (oglądałem to kilka miesięcy temu).

Jacek Kuroń to była przecież taka "prawdziwa opozycja" :D

Taka sama jak Adam Michnik. :D

Proponuję by bez emocji ale z uwagą i ostrożnością przyglądać się działalności pana Jabłonowskiego/Olszańskiego z zawodu aktora, z powołania... (?) Dla mnie podejrzane jest, że każdego tygodnia nawet po kilka razy dodzwania się do radiowej Trójki i wypowiada na antenie na żywo, często nie przebierając w słowach. Wolno mu więcej; znajomy tłumaczył to, że dlatego, że już go znają; mnie to tłumaczenie nie przekonuje. Ludzie próbują miesiącami się dodzwonić i są bardzo szczęśliwi, jak im się uda.
Może rzeczywiście coś być w tym, co twierdzą narodowcy, że: Jabłonowski/Olszański zaczyna wypowiadać się jako przedstawiciel środowiska narodowców z którym nie ma nic wspólnego, zaczyna poprzez youtube zapraszać na marsze organizowane przez narodowców, tak jak miało to miejsce w przypadku Marszu Powstania Warszawskiego, zaczyna kreować się nie tylko na przedstawiciela tego środowiska, ale wręcz guru. [źr.] Zarządcy wiedzą, że najlepsza opozycja to taka którą się samemu stworzy. Czy jest tak w tym przypadku? Czas pokaże.

Nie stawiam się po żadnej ze stron, ani przeciwników, ani zwolenników Olszańskiego. Podzieliłem się tylko swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami.

PS. Dzięki klesk88 za uznanie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 lut 2017, 10:07 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Oglądałem debatę Żebrowski - Jabłonowski i niestety Pan Żebrowski uciekł przed ważną częścią czyli odpowiedzi na pytania widzów. Dla mnie - muszę wracać - oznacza nie chcę odpowiadać na trudne pytania antyamerykańskie ,nie odpowiedział na określenie amerykanów jako zaborców świata tylko wyszedł. Jabłonowskiego czepiał się o szczegóły w sumie nic nie znaczące a chodzi przecież głównie o ogólny obraz działań rządów czy poszczególnych ludzi.
Nie ma na wszystko dowodów papierowych ale po czynach poznaje się prawdziwe intencje rządów i tutaj popieram Jabłonowskiego. Żebrowski nic ciekawego nie powiedział a gry doszło do pytań ,które naprawdę mogły być ciekawe do zwiał do domu.
Nie jestem pro rosyjski bo w przeszłości dużo narodu nam wymordowali i nie ufam Putinowi po smoleńsku ale gdzieś czytałem że rewolucja październikowa była żydowską rewolucją sponsorowaną z zachodu, do władzy w Rosji doszli żydzi ,którzy mordowali za komuny i Rosjan i Polaków , Stalin nie był Rosjaninem tylko chyba Gruzinem i podobno żydem. Czy ta władza trwa do dziś ,nie wiem ale Putin zapraszał żydów do siebie jeśli na zachodzie będzie im źle.
Największym zagrożeniem obecnie jest USA ,sam Żebrowski przyznał że Rosja jest teraz słaba więc nic nam z jej strony nie grozi. Nie dajmy się wkręcić w żadną wojnę bo na pewno na niej przegramy nawet będąc po silniejszej stronie czyli USA.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

assun pisze:
Oglądałem debatę Żebrowski - Jabłonowski i niestety Pan Żebrowski uciekł przed ważną częścią czyli odpowiedzi na pytania widzów. Dla mnie - muszę wracać - oznacza nie chcę odpowiadać na trudne pytania antyamerykańskie ,nie odpowiedział na określenie amerykanów jako zaborców świata tylko wyszedł. Jabłonowskiego czepiał się o szczegóły w sumie nic nie znaczące a chodzi przecież głównie o ogólny obraz działań rządów czy poszczególnych ludzi.
Nie ma na wszystko dowodów papierowych ale po czynach poznaje się prawdziwe intencje rządów i tutaj popieram Jabłonowskiego. Żebrowski nic ciekawego nie powiedział a gry doszło do pytań ,które naprawdę mogły być ciekawe do zwiał do domu.

Od siebie mógłbym jeszcze dodać że są różne poziomy postrzegania i przedstawiania manipulacji, odkłamywania informacji itp. Problem Żebrowskiego jest taki że zatrzymał się na pewnym nie za wysokim etapie demaskowania manipulacji i maksymalnie nasycił się wiedzą obejmujacą ten poziom, przez co może czepiać się szczegółów używając tego jako broni w dyskusji. Nawet nie jest świadomy tego że jego zamkniętość na pewne tematy działa na korzyść złych sił. Nie może sobie uświadomić tego że są głębsze poziomy tej manipulacji, których poznanie stanowi taki budulec, logiczne połączenie i przesianie tego co już wie, chodzi o zrozumienie na głębszym poziomie (a tak to jest to jak ta przysłowiowa sterta cegieł z której domu się nie zbuduje) i takiemu komuś włącza się mechanizm obronny jak słyszy o złych amerykanach, fałszywej fladze, agencjach wywiadowczych, ukrytym rządzie, korporacjach, ... co pociągają za sznurki.
Poza tym mając dużą wiedzę taką jaką ma niewychodzącą poza pewien pułap poznawczy, jego wykłady są trudne w odbiorze co nie znaczy że złe, są dla koneserów, ewentualnie dla mózgów którzy potem mogą pospekulować w dyskusjach z innymi mózgami na temat wiedzy historycznej, ale nawet jak się przyswoi tą wiedzę to co dalej? co się dalej z tym zrobi ? czy jest to skuteczny zastrzyk by mocno przebudzić leminga by ten zaczął działać i szybko przyswoić masom istote problemu ? i czy wykłady Żebrowskiego są aż tak bardzo na czasie w kwestii przedstawienia obecnego problemu?
Właśnie Jabłonowski w tym jest dobry, mówi prostym językiem zarazem poruszając głębokie poziomy manipulacji, i bardzo trafnie nakreśla istotę problemu tak by dla każdego, nawet niedouka wszystko stało się jasne.
To jest skuteczne działanie, które analogicznie można porównać do tego jak działają agencje wywiadowcze które....
dla przykładu: mają za zadanie w ciągu 48h schwytać groźnego terrorystę, którego tożsamości i zdjęcia nie ma. Za to są ślady jego działania i tony papierów, i co należy wtedy zrobić? no chyba nie studiować ton papierów tylko opierać się na logicznym działaniu wyłapując kilka kluczowych punktów.
Analogicznie Jabłonowski tak właśnie przedstawia fakty... mimo że i tak są jeszcze głębsze poziomy manipulacji gdzie i jemu może się włączyć mechanizm obronny.

A to czy AJ jest agentem to już inna sprawa. Jest kilka takich punktów w jego "publicznej karierze" gdzie możemy miec pewne wątpliwości co do jego autentyczności, ale nawet jeśli jest to jak może nam bardziej zaszkodzic, poza tym że się na nim zawiedziemy?
W innych krajach bardziej znaczących na arenie międzynarodowej też byli tacy "truthseekerzy" co potem się okazali dezinformatorami i stały za nimi złe siły. W Polsce takich ludzi wypowiadających się w takich środowiskach w jakich wypowiada się AJ brakowało, i właśnie dzięki niemu (nawet mimo że przed nim już 3 lata wcześniej zacząłem interesować się tego typu tematami) muszę przyznać że nabyłem sporo nowej wiedzy, i co najważniejsze w dużej mierze dotyczącej układów w kraju w którym żyję. Wole wyciągać z jego wypowiedzi to co najlepsze bo przecież i tak już dzięki swoim wystąpieniom pozostawił sporą spuściznę w postaci wartościowej wiedzy.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

W niemieckich mediach alternatywnych ukazał się wpis z Video "Stimmen aus Polen" ( "Głosy z Polski"), w którym zarejestrowany jest wywiad z Wojciechem Olszańskim. Film zyskał uznanie, a wypowiedź naszego Rodaka została zatytułowana "Mądry Polak mówi poruszające słowa o wojnie w UE". Miło słyszeć takie opinie o Polakach...
https://brd-schwindel.org/weiser-pole-spricht-ergreifende-worte-ueber-krieg-in-der-eu

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]