Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 lut 2017, 12:04

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Hmmm, no rozumiem @Deprawator.

Skoro padło już hasło "Pokolenie 3000" to weźmiemy ich pod lupę. To będzie nadzwyczaj długi wpis, więc podziele go na rozdziały, by łatwiej go było przeglądać. Sprawa z "Pokoleniem 3000" to w ogóle ciekawy przypadek. Poza zabawą w Keszologie/Kosologię, Piotr Fincer ma też inne inicjatywy. Zaraz to wszystko rozłoże na czynniki pierwsze.

Ale powoli. Kończąc ten temat.

CZR

Cytuj:
Mam inne zdanie od Twojego, na temat umieszczania w takim opracowaniu (poważnym), jak to nazwałeś: hipotetycznego modelu. To opracowanie jest rozpowszechniane szeroko, i tak powinno być. Jednak zawartość musi być rzetelna, nie może tam być kłamliwych informacji. Pytanie, dlaczego takie fałszywe dane tam się znalazły? Żaden inżynier, czy środowiska czy inny nie powinien się tego dopuścić.

W zasadzie to po przeczytaniu tego fragmentu, zmieniam zdanie. Tak, masz rację. Takie rzeczy nie powinny być w dokumentach które, raz, że są publicznie dostępne na www, dwa, potencjalnie mają do tego dostęp jednostki samorządu terytorialnego jak administracje gmin, powiatów czy województw. A z takimi CZR przecież współpracuje. Trzy, pisali je przecież poważni ludzie. Rozumiem co miał autor na myśli,że nacisk jest kładziony na energetykę rozproszoną, czyli dywersyfikacja w obrębie poszczególnych gospodarstw domowych. W taki sam sposób jaki niektórzy produkują własną żywność na swój użytek. Ale generalnie bardzo źle to wygląda.

Z jednej strony ciężko mi uwierzyć, że znalazło się to w takim poważnym dokumencie, że nikt nie zainteresował się dogłębnie tematem Keshe, by wykryć przewał. Z drugiej strony, ciężko mi uwierzyć, że to celowe działanie. Bo jednak trochę czasu z tymi ludźmi spędziłem. Stawiam jednak na toksyczny wpływ środowiska.

Tyle powiem na ten moment w tym temacie, nie pozostaje mi nic innego tylko obserwować i co będzie dalej.

"Pokolenie 3000" - Wstęp

Działalność Pokolenia 3000, to generalnie zespół kilku inicjatyw. Szczególnie ciekawą jest ściąganie ludzi (i kasy) do swojej grupy, która gra na rynkach kapitałowych. Forex to jest ekstremalnie trudny, ryzykowny i wymagający rynek. Jeśli robisz stabilny zwrot kapitału rzędu kilku % miesięcznie. To jesteś profesjonalistą, którego przyjmie każda instytucja finansowa jako Tradera. Możesz składać papiery do Londyńskiego City :dope: . Jeśli robisz kilkanaście % to jesteś topowym specjalistą od rynków finansowych. Z takimi umiejętnościami analitycznymi i wyczuciem jesteś w grupie mniej niż 1% ludzi na świecie. I jesteś jednym z najlepszych.

Skąd mam taką pewność, że to kolejna wyjebka na ludzi organizowana przez kretynów ? Tak jak by propagowanie Keshe nie było wystarczającym wskaźnikiem zdebilenia.

"Pokolenie 3000" - Szczypta Teorii

Interesuje się tym bardzo długi okres czasu. I też czasem pogrywam jeśli widzę dobrą okazje. Zacznijmy od garści teorii. Niestety bez tego nie idzie do końca wytłumaczyć co ci ludzie robią. To sporej długości wprowadzenie jest niestety koniecznie.

Genialnie by grać na jakimkolwiek rynku, potrzebujemy mieć konto brokerskie. O brokerze można myśleć jak o banku, który daje nam dostęp do rynku. W rzeczywistości wiele banków jest również brokerami giełdowymi i wielu z nich daje również dostęp do rożnych platform inwestycyjnych, gdzie może handlować jakimś instrumentem finansowym. Z tego co wiem, do Forexa daje w Polsce dostęp bank mBank, ING chyba również pozwala na jakieś operacje giełdowe. To tyle tytułem wstępu.

W zasadzie brokerów można podzielić na 3 rodzaje. Ale dla maksymalnego uproszczenia podzielę, ich tylko na dwa. Nie chodzi o to, by omawiać model transakcyjny, tylko pokazać indolencja pewnych osób.

STP [Straight thru processing ] i ECN (Electronic Communication Network ) - Są typami brokerów którzy dają nam bezpośrednia lub prawie bezpośredni dostęp do rynku. Kupujący albo sprzedający dany instrument finansowy (np Euro za Dolary i vice versa) są ze sobą razem parowani, jeśli nasze zlecenie jest większe, wtedy może pójść w całości na rynek międzybankowy (raczej się to rzadko zdarza w przypadku osób prywatnych) Czasem broker też pakuje zlecenia w jeden wór i wystawia jako jedno duże zlecenie na rynku między bankowym. Mówimy tutaj o kwotach rzędu kilkuset tysięcy czy kilku milionów. Nie wdając się w detale i nie robiąc jakiś rozpraw na temat głębszej charakterystyki system tranzakcyjnych. Tak to w skrócie wygląda.

Taki broker pobiera od nas commission czyli prowizję od zlecenia, która jest uzależnione od jego wielkości. Jedną z głównym "wad" takiego brokera, jest potrzeba posiadania dość dużego kapitału na start, dużo większego niż w przypadku brokerów MM (o tym za chwilę). W Przypadku "czystego" ECN i naprawdę profesjonalnego, minimalny depozyt wynosi czasem sumki które mają 3-4 zera w walucie jak Dolar czy Euro.

MM [Market Makers] - Albo mówiąc po polsku animatorzy rynku. Taki typ Brokera działa inaczej. Biorą globalny kurs i tworzą dla swoich klientów coś na kształt piaskownicy, w obrębie której odbywa się handel. Różnica jest taka, że w modelu MM, to my gramy przeciwko brokerowi. On natomiast ma pełną kontrole nad swoją piaskownicą i może nią dowolnie manipulować. Zawsze gra przeciwko nam. W zasadzie jest to konflikt interesu. Jeśli przegrywamy on zarabia (na nas), jeśli wygrywamy, to też zarabia. Ponieważ brokerzy MM w 90% przypadkach działają jak kasyna. Na dłuższą metę, nie pozwolą nam wygrać. Ich celem jest zerowanie kont swoich klientów. Będą robić wszystko, by nam się nie udało. Wieszać naszą platformę, nie pozwalać zamknąć naszych stratnych zleceń (by ich zysk rósł), będą manipulować ceną, wybijać sztucznie kurs by odpalać zlecenia obronne swoich klientów zamykając ich pozycję ze stratą. To wszystko dzieje się albo za sprawą pracowników, tzw DD [Dealing Desk]. Jeśli MM chwali się, że nie posiada DD, zazwyczaj cały proces jest zautomatyzowany i wykonywany przez jakiś algorytm. Co ma nas przekonać, że MM jest STP.

Na tym filmiku jest to fajne pokazane : https://www.youtube.com/watch?v=wjjkc9FoVx8

W końcu, jeśli jakimś cudem wyjdziemy na plus, albo będziemy chcieli nasze pieniądze wypłacić, bardzo często spotkamy się z dużym oporem by je odzyskać. Cały proces będzie przeciągany, mogą być wymówki, przeszkody natury formalnej, tłumaczenie się problemami technicznymi lub nawet unikanie kontaktu z ich strony. Czasem odzyskanie kasy może zając nam 2-3 tygodnie i więcej. Ciężko jest pożegnać się z brokerem MM jeśli wypracowaliśmy jakiś spory zysk. A Brokerowi ciężko jest pożegnać Nas, bo uciekamy z jego kasą. Więc logiczne jest, że będzie zmuszać nas do zostania i dalszej gry. Dla takich klientów kończy się bardzo szybko stratą tego co wypracowali.

MM pozwalają nam bawić się rynkiem nawet od 1$. Co jest absurdem, liczą na to, że klient i tak dopłaci więcej. Nagminne są promocje w stylu "wpłać 500$ a dostaniesz drugie tyle !". To jest bez znaczenia, ta kasa i tak do nich wróci. Tak samo oferowaniem swoim klientom innych, różnych pseudo usprawnień, jak dźwignia finansowa 1:1000 przy których poziom ryzyka w kasynach to spacer przez park. Czy dodatkowe bonusy, za ściąganie ludzi, czyli program lojalnościowy. Strach i chciwość to dwie nadrzędne emocje które rządzą rynkami finansowymi w ogóle. A brokerzy MM doskonale wiedzą jak rozgrywać ludzi za ich pomocą.

Do tego rynki Forexowe są słabo uregulowane. w przeciwieństwie do kontraktów Futures czy papierów wartościowych. Część brokerów ma swoją siedziby w rajach podatkowych jak Wyspy Owczych albo na Cyprze, których regulacje prawne tylko ułatwiają takie działania. Niektórzy z nich potrafią zwinąć się w przeciągu kilku miesięcy, oczywiście znikając razem z kasą swoich klientów. Czasem są to miliony. Nazywa się ich wtedy Bucket shopami.

Jak widać, nie potrzeba być ekspertem, by zauważyć, że MM, służą tylko by napędzać, upłynniać i zasilać rynek pieniędzmi swoich klientów. Jak sama nazwa wskazuje, Market Makers - animatorzy rynku i ci co go tworzą. Było by to bardzo dziwne, gdyby firmy lub osoby zajmujące się profesjonalne inwestycjami miały tam konta prawda ?

No to mamy ten długi wstęp za sobą. Pozwoli nam to lepiej zrozumieć głupotę i poziom wiedzy tych ludzi. Oraz na czym to w ogóle polega

"Pokolenie 3000" - Forex Piotra Fincera

Zacznijmy od Biznesu nr.1 Czyli ściąganie ludzi na Forex.

http://forexzawodowo.uk/index.php/inwestycja-forex/
Wygląda to właśnie w taki sposób jaki opisany jest na stronie. Jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem tego co tam jest napisane, to jest absolutnie normalne. Praktycznie wszystko co pisze Piotr Fincer będzie tak wyglądać, czasem nawet do tego stopnia, że ciężko będzie zrozumieć to co się czyta.

Czytamy, że w ich imieniu gra osoba, który ma odpowiednie uprawnienia. Ok, fajnie, ciekawe czy to w ogóle prawda, ale mniejsza.

Cytuj:
Na rynku prywatnym około 1% ludzi, a według mojej prywatnej statystyki, to 0.5% ludzi na 100% uczących się potrafi zarabiać na stałe na Forex’ie. Jest dużo lepiej w rynku komercyjnym, ale tam my nie mamy dostępu w większości. A żeby tego było mało, to oferty inwestycji sięgają zwrotu np. 30% na rok. Gdzie Ty jesteś w stanie tak nauczyć się grać żeby zarabiać 10% na tydzień. Moje najlepsze tygodnie to 10% na tydzień przy takim ryzyku, że nie wywalałem konta w kosmos w większośc

30% w rok, jest to już efekt WOW. Prawdą jest, że tylko 1% zarabia. Ale jeśli jeśli ktoś mi mówi, że robi 10% w tydzień, nie ryzykując to pierdoli głupoty. Powie to każdy, kto pograł chociaż raz na kontach demo, albo ma na ten temat pojęcie. Robiąc 10% w tydzień podejmuje się olbrzymie ryzyko. Ogólna Zasada mówi, że nie ryzykujemy więcej niż 1% przy jednej transakcji. Jeśli ktoś robi taki zwrot w tydzień, to albo musi być mega pewnym tego co robi, albo kłamię. Jeśli to prawda, to dla takich osób jest posada tradera w City. Dostajemy wtedy kilka milionów do dyspozycji i własny zespół ludzi.

Generalnie takie pierdoły można przeczytać u sporej liczby osób które twierdzą, że uczą gry na giełdzie. Takich na sieci czy na youtubowych reklamach jest cała masa.

Ale to co naprawdę jest ciekawe, to ich "szkolenie" które odbywa się w ramach szkoły http://lucyfer.edu.pl/ Swoją drogą fajna nazwa. I tak płynnie przechodzimy do Biznesu nr.2

Cytuj:
Na tą chwilę posiadamy kursy:

1. Kurs podstaw zdrowia przez 365 dni w roku, każdego roku.
2. Kurs Morsowania – darmowe zdrowie cały rok przez 365 dni w roku, każdego roku. Dzięki naturalnemu wykorzystaniu natury i odbudowaniu Układu Immunologicznego do 100% wydajności. Jest to kurs od Zbigniewa Falkowskiego, mistrza świata w morsowaniu z rekordami Guinnessa. Oraz założycielem http://morsybezgranic.pl – czyli Fundacji : Morsy Bez Granic – Powrót do Natury!
3. Kurs inwestycji na giełdzie walutowej Forex: podstawowy i zaawansowany.
4. Kurs prowadzenia biznesu online i offline, czyli w sieci i poza siecią. Kurs od założyciela Piotra Ficnera który to w ciągu zaledwie 1 roku posiadał już 370 000 wejść na bloga i ponad 6000 ludzi w grupie na Facebooku. Spowodowało to to, że w zaledwie pierwszym roku potrafił zaprosić do współpracy około 200 osób osobiście!

:shock: :drugged:
Fajnie nie ? Czy coś jeszcze muszę dodawać więcej ?

Notabene Zbigniew Falkowski był swojego czasu gościem wielu alternatywnych telewizji, zarówno "porozmawiajmy TV" i NTV. Zdaje się, że można było go również spotkać na Harmonii kosmosu i z racji swojej dużej postury, rozpoznałem go również jako osobę która uczestniczyła w spotkaniach organizowanych przez Marka i Jana Taratajcio odnośnie Keshe. Generalnie kółko wzajemnej adoracji robiących wspólne biznesik, co w sumie nie jest niczym złym. Ale, ważne jak się to robi. Mimo wszystko ciekawe to wygląda jak się widzi takie detale..

Podoba mi też ta specjalna zakładka:
Cytuj:
Nie zarabiamy

Kursy które są do kupienia u nas, nie dają zarobić Pokoleniu 3000, czyli założycielowi jako firmie.

Firma Pokolenie 3000 pokryła początkowy koszt ze stworzeniem stron, a reszta idzie dla osób tworzących strony, utrzymanie stron jak i tworzenie coraz to nowszych kursów.

Tym sposobem Ty możesz dostać 40% jeżeli samemu polecisz dalej tą stronę kolejnej osobie. Po założeniu konta u nas u góry w menu i aktywacji konta, otrzymasz link polecający. Jeżeli ktoś się z niego zarejestruje raz, a kupi wiele razy, to za każdym razem Ty dostaniesz 40% od nas!

Oczywiście wszystkie kursy są płatne.

Dodatkowo posiadamy ofertę inwestycji z nami od 6% – 10% na miesiąc zwrotu dla Ciebie.

Brzmi to jak tani Marketoid. My nie zarabiamy i ledwo utrzymujemy się z tego co robimy i dajemy ci nawet promocje :drugged: No i hit, tu mamy nawet 6% – 10% na miesiąc. Kariera w City of London czeka.

No cóż, o kursie Kursie Zdrowia i Kursie prowadzenia biznesu, się nie wypowiadam. Ale jestem w stanie sprawdzić poziom kursu Forexowego, oglądając kilka filmików na youtube. Podejrzewam, że reszta kursów wygląda tak samo a ich poziom nie będzie od siebie znacznie odbiegać. Czyli proba sprzedawania kursów na temat, na który ma się zerowe pojęcie. Ciężko nawet coś na ten temat powiedzieć, bo strona jest generalnie biedna w informacje, za to mocno napakowana jest marketingowym bełkotem.

----------------------------------------

Przykładowy film jego autorstwa.

Piotr Ficner - Żywe konto 500 Euro za darmo od brokera!

"Żywe konto 500 Euro za darmo od brokera!" Nooo, ludzie, bierzcie to. Pieniądze za free, dają każdemu 500 euro. Wy też możecie dostać od Johna maila którym nigdy w życiu na oczy nie widzieliście,
a który rozdaje 500 euarsków. :drugged:

Prawda jest taka, że strona http://www.sc-options.com/ już nie istnieje. Bo była wyjebką na ludzi. Tak samo jak to ich wirtualne 500 Euro które mu dali. Nie mógł zmienić języka, bo ta strona mimo, że miała ładny obrazek z Big Benem w nagłówku i logo na którym było napisane 'London' była tak naprawdę firmą Portugalską i Bucket Shopem który podszywał się pod prawdziwego brokera, który miał regulacje. Jak by sobie do tych 500 Euro dopłacił, to by już więcej swojej kasy nie zobaczył.

A człowiek nawet nie wie jak sprawdzić regulacje dla brokera i jeszcze chwali się tym na youtube. A to co pokazał, było przynętą na leszcza. A tu jest cała prawda o tej sytuacji : https://www.fca.org.uk/news/warnings/st ... ions-clone

Nooo, powiem wam, że szkolenia organizuje prawdziwy ekspert. Prezent urodzinowy 500 euro, jełop :dope:

----------------------------------------

Teraz sprawdźmy jakich brokerów używa Piotr Fincer. Po między innymi po to był ten obszerny wstęp. By każdy mógł zrozumieć dalszą część i jeśli będzie chciał, samemu sprawdzić te informacje.

W tym celu zajmiemy się innym jego kanałem: na youtube ForexZawodowo.uk

W ogóle to rozbrajają mnie tytuły filmów jak: "ponad 94% skuteczności na koncie Forex"

Ale szukam czegoś innego, jego brokerów. Pierwszą rzeczą jaką daje się zauważyć, jest to, że we wszystkich filmach używa Platformy MetaTrader. Używanie MetaTradera mówi, że na 90% obsługuje go broker MM. Nawet, jeśli mówi, że jest brokerem ECN albo STP, to nie można mu wierzyć. Niestety po tak długim czasie, nie jestem do końca przekonany, czy ta zależność dalej istnieje. Więc przyjrzyjmy się temu dokładniej. Na wielu filmach widać, że jest nim InstaForex.

InstaForex.
https://www.instaforex.com/

- Widzę, że dają MetaTradera, charakterystyczne jest to dla MM
- Wiele Bonusów, zachęcających, czyli rozdawanie kasy. W zasadzie strona aż kipi od tego typu informacji. To również jest charakterystyczny dla MM. Na jednym z filmów Fincer pokazuje jak założyć konto na InstaForex, korzystając ze swojego reflinka, czyli by ludzie podpięci byli pod jego program lojalnościowy. :dope:
- Trading leverage from 1:1 to 1:1000. Dźwignia kosmos. Typowa wyjebka MM operująca na chciwości. W praktyce jest to zabójcze.
- Rozliczanie się z brokerem za pomocą spreadu, broker ECN ZAWSZE będzie pobierać tylko commission. Spread pobiera tylko broker MM, bo tylko on może przedstawić klientom różnice cenową z której może odliczyć sobie zysk.

Znalazłem jeszcze review tego brokera na forexpeacearmy.com
To jest bardzo dobra strona, gdzie ludzie ich oceniają i informują siebie nawzajem o uczciwości danej firmy.

instaforex.com Review :czytaj:

InstaForex to nie tylko typowym MM, który będzie grać przeciwko swoim klientom, ale Bucket shop :!: To nic innego jak pakowanie ludzi na minę :!: :stop: No ale przecież z reflinków lecą Bonusiki, prawda ? Czy trzeba dodawać coś więcej ? Polecam również przeczytać komentarze na tej stronie, jakie ludzie mają z tym brokerem doświadczenia, oraz co ma na ten temat do powiedzenia FCA - regulator

Zresztą na jego własnym kanale jest pełno filmów typu:

- ZarFund Inwestuj Zarabiaj ze mna
- Nowa oferta inwestycyjna, zbieram do $5000 tylko wpłat i koniec. (W domyśle, spiesz się zanim będzie za późno)
- Piotr Ficner - Oferta Legalnej Inwestycji

Więc są to typowe marketodiwe zagrywki rodem z MLMów którymi Fincer tak się podnieca.

Mam też moją prywatną opinię na temat poziomu tego co prezentują w swoich filmach, oraz "strategii" jakich używa do gry. Ale tego wam już jasno nie przedstawie, bo trzeba by było mieć więcej doświadczenia. Powiem tylko, że nie ma prawa to generować stabilnych zysków. :drugged:

Co ma Piotr Fincer w głowie.

Szczególnie podoba mi się hasło na stronie http://pokolenie3000.com "Wywal chemię" gdzie większość tych ludzi ma po mieszkaniu porozrzucane otwarte pojemniki ze żrącymi substancjami których opary unoszą się w powietrzu. To jest straszne zabawne. Doprawdy nie wiem czym różni się szczelnie zamknięta butelka od takiego "Kreta" do udrażniania rur. Od Wodorotlenku sodu którego otwarte pojemniki walają się po mieszkaniu ? Przecież to jest to samo. Szkoda, że ten link nie działa. Pod nim mogły by być nawet jeszcze bardziej zabawne informacje.

Znalazłem też perełkę w komentarzach youtube.
Obrazek

Serio ? I mam uwierzyć, że takie Kesho jełopy mają być w ułamku % najlepszych traderów na świecie ? :drugged: Ja już nie mam pytań. Powierzanie mu swojej kasy do grania na rynkach kapitałowych jest jak posadzenie Steviego Wondera jako pilota w kokpicie F16. Miłego lotu :hejka:

Wiem, że post jest trochę długi i ciężko się tym ogarnąć, więc dorzucam wszystkie jego linki. Wiele podstron na jego witrynach nie działa, a informacje są chaotyczne. Więc i tak nie ma co się przejmować.

http://pokolenie3000.com/
http://lucyfer.edu.pl/
http://forexzawodowo.uk/

I dwa kanały jak by ktoś chciał poszperać coś więcej i sprawdzić to o czym napisałem.

https://www.youtube.com/channel/UC9-lGu ... pYw/videos
https://www.youtube.com/channel/UCH4f8z ... DaQ/videos

Werdykt ? Człowke jest oszustem i kretynem. Do tego próbuje "uczyć" ludzi czegoś o czym ma zerowe pojęcie i bierze za to kasę. Dla własnego zysku pakuje ludzi na minę by dostać swojego bonusiki rodem z MLM. Namawia ludzi do wchodzenia w relacje z 100% oszustami. Zbiera od ludzi pieniądze, których ci już pewnie nigdy nie zobaczą. Najwyraźniej robi to świadomie. Co jest charakterystyczne dla Keshe skurwysynów.

Ps. Powiedziałem, że wszystkich was Kesho jełopy dojade. Zadarliście z niewłaściwą osobą.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 23 sty 2017, 2:55 
VIP Member
Awatar

Entered Apprentice * 1st Degree

Mam jeszcze coś, co wyjaśnia - tak myślałem, a może to jest przypadek, tylko, że to się tak wiąże...
Pisałem o sobie, że jestem czysty bo zrobiłem przegląd mojego konta i moich wpływów pieniężnych. I zaskoczyłem, że warto sprawdzić kto wpłaca na fundację CZR (kto płaci, ten wymaga).
No i cooo! Jeest! Fundacja Batorego. Czyli Soros stoi za magravem. A może keshe jest produktem Sorosa.
" Plazma" pod szyldem "miłości i pokoju", szeroko się rozprzestrzenia i ryje mózgi. Długo nie pożyjemy.
http://www.batory.org.pl/upload/images/ ... 014_PL.pdf
Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuj, Czuj, Czuwaj. (musimy być czujni)

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Świetna robota panowie.

Rozpracowaliśmy (bo sukces jak wiadomo ma wielu ojców Mruga ) ostro promujące tego całego Keshe media tzw. alternatywne z ntv, porozmawiajmy.tv i monitorem polskim na czele. Dokładnie wiedzą z czym mają do czynienia. Robią to dla kasy tylko; wszystko powiedzą, za co im ktoś zapłaci; wypromują każdego oszusta, złodzieja, mordercę i pedofila. Banda oszustów, jeszcze gorsza od lemingozy, bo szkodząca [bardziej] świadomie, będąca czymś w rodzaju konia trojańskiego, piątej kolumny w środowisku alternatywnym i przez to tracą całkowicie wiarygodność.

A teraz wiadomo już nawet kto za to płaci i kto za tym stoi - ten sam co miesza we wszystkim: w polityce, ekonomii... nie tylko w naszym kraju, regionie..., ale i na całym świecie.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Z Magravem jest to przypadek - wtedy jeszcze nie istniały (data dokumentu - Sprawozdanie 2014). Istniały za to 'Generatory Keshe', nie było też żadnych blueprinów w tym czasie. W ogóle o Fundacji mało kto słyszał.

Ale tak, wiem, że część pieniędzy na projekty organizowane przez CZR pochodzą z Fundacji Batorego, jestem tego w pełni świadom. Nie jest to w żadnej mierze związane z tematem Keshe i Magravów, ale energii w ogóle (jeśli już). Tym niemniej, istnieją pewne powody dla których się tak stało. Nie jest to do końca takie proste by streścić to kilku słowach. Powiem tylko, że od wroga również można wyciągnąć pieniądze. Ale to jak granie z diabłem w pokera i może mieć swoją cenę. Jak to rozegrasz to już zależy od ciebie. Balansujesz też to co możesz zyskać i zrobić z tymi pieniędzmi, a co możesz stracić. Na pewno możesz stracić pewną wiarygodność, jeśli ktoś przyjrzy się tobie skąd idzie kasa. Jak widzisz te informacje są dostępne publicznie i każdy może mieć do nich wgląd. Też nie chciał bym tego poruszać głębiej, bo zahacza to jednak o zupełnie osobny temat. Możesz sobie zdzwonić do Prezesa i o to zapytać. Jeśli masz z nim w miarę dobry kontakt, to może opowi ci więcej.

Nie sądzę też, by promocja Fraudgravów była tą ową ceną jaką CZR miało by zapłacić. Chociaż wiele rzeczy przestaje mnie dziwić, dlatego powiedziałem, że póki co, chce się pewnym rzeczom poprzyglądać.

Czy Soros ma coś wspólnego z Keshe ? Hmmm...raczej nie podejrzewam. Wyłamuje się to z szablonu projektów które finansuje. Keshe funkcjonuje bardziej jak projekt służb specjalnych i nosi ich charakterystykę. Przede wszystkim jest bardziej zakamuflowany, osoby i organizacje są bardziej utajone, pojawia się bardzo mało informacji oficjalnych i dokumentów. Więcej w tym domysłów niż danych jeśli chodzi o strukturę organizacji. Również metody są inne, jak np zabójstwo (wypadek samochodowy) Fabio Alfonso (kamerzysty Keshe), oraz próba otrucia jego dziewczyny Naomi (leczenie Gansami), która po tym wypadku chyba dalej jest w śpiączce. Również osoby które się koło tego kręciły są innej, jak Duff, agent CIA w szeregach Keshe ,który tuszował całą sprawę i ściągał jakiś prywatnych detektywów by zacierali ślady i mataczyli.

Projekty w które zaangażowany jest Soros są bardziej oficjalne i używają innych podmiotów, takich które mają ramy prawne, jak firmy, fundacje, grupy, stowarzyszenia, kluby, młodzieżówki, harcerstwo etc. Keshe wydaje się mieć zadanie również pozyskiwania środków, i być projektem auto finansującym się, więc nie sądzę by był jakoś mocno dotowany z zewnętrznych źródeł. Ludzie którzy robią coś dla Keshe, wykonują pracę często za darmo i nie trzeba im pieniężnej gratyfikacji. Keshe sprzedaje idee które generują pieniądze. Projekty Sorosa tego raczej nierobą, mają inne cele.
Keshe używa również podmiotów które nie mają ram prawnych, zwykłych ludzi i pożytecznych idiotów. Facebookowych grup, zwykłych stron, forów, youtuberów i blogerów, stron alternatywnych i mediów, pół anonimowych internetowych tabloidów, internetowych oszustów i firm krzaków.

Operacje Sorosa to duże projekty społeczne, typowe Psy-Opsy mające zmienić świadomość społeczną w obrębie całego kraju lub świata (jeśli jest to projekt medialny) Czasem są nawet rozłożone na dekadę. Keshemu bliżej do Shadow Ops, tajnych operacji służb. Precyzyjnych chirurgicznych uderzeń w pewne obszary i grupy ludzi, by czymś ich zając i przekierować uwagę na jakieś bzdury. Modyfikując nadrzędne wartości lub fundamenty danej społeczności robiąc im pranie mózgu, hakując im przy okazji system wartości.
Na co wcześniej zresztą przygotowuje się grunt. Mniejsze pieniądze, skoncentrowany obszar działania, agresywność ideologiczna i szybka ekspansja, techniki operacyjne w stylu Hit and Run.

Podkreślę to po raz kolejny. Po tym co napisałem, to zauważcie podobieństwa między "Fraudgravami" i "Płaską Ziemią" i zestawcie to np z finansowaniem zamieszek w Polsce czy na Ukrainie albo promocją środowisk jak LGBT.

To po prostu nie ta charakterystyka operacyjna. Osobiście stawiam na CIA, ponieważ Keshe Foundation jest nimi dość dobrze poobstawiana i dziwnie szybko zdobywa różne kontakty z rejonu wojska, policji czy obrony cywilnej.

Levi, piszesz że pieniądze można wziąć nawet od wroga. Tak, zgadzam się, ale tylko wtedy jeśli się je ukradnie! Kiedy wróg daje pieniądze, to jesteśmy w sytuacji dziecka biorącego cukierka od miłego pana pedofila. Może wiesz więcej, ale Pan prezes Zbigniew nie wygląda mi na takiego gościa, który by ograł diabła w pokera. Zadzwoniłem i zapytałem dlaczego przyjął pieniądze od fundacji Batorego? Wydawał się zaskoczony i oburzony; zapytał: A skąd pan wie? Mówię, że przeczytałem na stronie fundacji Batorego. Wtedy zaczął wyjaśniać, że zdarza się tak, że nie wiadomo od kogo są pieniądze. Przytoczył jakąś sytuację, z fundacją bodaj norweską. Zadzwoń sam i zapytaj.
Piszesz, że dotacja w roku 2014 - 250 000 i 2015 - 95 524,33 nie ma nic wspólnego z magravem. Tak, o magrawie jeszcze nie było słychać, ale podejrzewam, plan już był. Technologia keshe już była rozprowadzana po świecie.
Zwróć uwagę na "Alternatywną strategię zrównoważonego rozwoju" z 1 czerwca 2010r. Tam już są elementy późniejszej "Strat. Ob. Roz. Ener. Polski". Nietrudno sobie wyobrazić, że zostało dogadane: promuj keshe, damy dotację. Zaś zaraz potem przepracowano pierwszy projekt i w sposób naturalny, znalazło się miejsce na, będący na czasie, magrav. Kto wcisnął magrawa do projektu, nie wiem, ale Pan Tynenski się pod tym podpisuje. Drugie dno tej operacji może być takie: SOREP trzeba skompromitować. Umieścimy tu magrava i znajdą się tacy, którzy to wynajdą i ośmieszą.
I to my jesteśmy tymi pożytecznymi idiotami.
Czuj, Czuj, Czuwaj.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Szkoda nawet już te brednie komentować . Tym razem wrzucę tylko materiały by pokazać jak działają ezoteryczni oszuści.

Oh... jak ten płyn do udrażniania rur cudownie wibruje i pozwala połączyć się z duszą. Normalnie gansowy kamień filozoficzny.

No i mamy kolejnego ezoterycznego oszusta którego pokazała nam cudowna "technologia" Ca$he. W dupie się ludziom poprzewracało. Narobiło się tych ekspertów jak psów. Teraz starczy mieć ładną stronę, kanał na YT i już każdy może być "kwantowym" uzdrowicielem. Patologia sięga szczytu, jedyna rzecz do której Keshe się nadaje, to do identyfikacji oszustów.

phpBB [video]

A na dokładkę artykuł "TW Janusza", szkodnika, który wciska ludziom kit i zmyśla kosmiczne jebitne bzdury.

https://www.monitor-polski.pl/analiza-w ... a-quantecu

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Cytuj:
jedyna rzecz do której Keshe się nadaje, to do identyfikacji oszustów.

To jest plus!! :mrgreen: :lol:

Cytuj:
Płynną plazmę CO2, a także inną płynną plazmę, którą wykonałem – CuO, badał Andrzej Nikodemowiczjedna z najbardziej „czujących” osób jakie znam, trudno go nawet nazwać bioeneroterapeutą, gdyż dostaje bezsprzecznie prawdziwe informacje „z góry”, co wielokrotnie dane mi było potwierdzić. Jego opinia uzupełnia to co wykrył Quantec i generalnie zgadza się z badaniami samej Fundacji Keshe. Nagranie z Andrzejem opublikuję niedługo w specjalnym filmiku na YouTube.

https://www.monitor-polski.pl/analiza-w ... -quantecu/

:D

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

:D niesamowite , będą leczyć Kaczyńskiego :lol: popłakałam się ze śmiechu

system balansujący ,gansy ,wszystko działa a jakże, przecież wyleczyli 90 cio letnią kobietę z Afryki :lol: :lol: :lol: która miała HiV

Co ten Podlecki bredzi :boisie:

phpBB [video]

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Ciekawe. zwróccie uwagę na moment między 6:19 a 6:27 gdzie rzekomo obaj panowie próbują tej cudownej wody z gansami. Jednak tak na prawdę nie widać tego gdyż zmienia się ujęcie za każdym razem jak zbliżają szklanki do ust.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Ej zaraz, czy on twierdzi, że dwutlenek węgla zabija wszelkie wirusy i bakterie? Czy to możliwe, że jego skuteczność zależy od stanu skupienia, lub rozpuszczalności? Jak w ogóle uzyskał sypką postać? Jeśli to wszystko prawda, to w sumie chyba znam jego bardziej dostępną formę...odkryłem lek ogólno dostępny, zobaczcie!

klik!

:D :D

Oj marek marekk...
:bangheadwall:

Awatar użytkownika

Indianka pisze:
system balansujący ,gansy ,wszystko działa a jakże, przecież wyleczyli 90 cio letnią kobietę z Afryki :lol: :lol: :lol: która miała HiV

Tacy z nich alternatywni poszukiwacze prawdy, a nie wiedzą, że całe to AIDS i HIV to jest jedno wielkie oszustwo?

Kros pisze:
Ciekawe. zwróccie uwagę na moment między 6:19 a 6:27 gdzie rzekomo obaj panowie próbują tej cudownej wody z gansami. Jednak tak na prawdę nie widać tego gdyż zmienia się ujęcie za każdym razem jak zbliżają szklanki do ust.

Rzeczywiście ciekawe to... A wystarczyłoby nalać do szklane zwykłej wody i normalnie się napić; przecież to nie problem, wcześniej było wmontowane nagranie z Kaczyńskim, więc nikt by nie widział; także ktoś dał ciała - scenarzysta albo reżyser. Nie mówiąc już o tym, że na nagraniu video ciężko stwierdzić co jest w szklance. Widać, że to gra aktorska, ale kiepska - chytre spojrzenie Podleckiego zdradza go :D , nie trzeba nawet słuchać bredni które wygadują.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Mój przyjaciel Ś.p. Janusz Kurtyka.

... wiecie co powiedział Janusz Kurtyka jak dowiedział się, że Podlecki na niego donosił ?
Nie chciał mieć z nim nic doczyenia i kazał mu iśc w diabły. Taki był z Podleckego przyjaciel.

Cytuj:
Najgorsze wydarzyło się przed rokiem. Jak wspomina jeden z przyjaciół Janusza Kurtyki: „Gdy Janusz Kurtyka dostał i przeczytał otrzymane przeze mnie maile –wspomina jeden z moich rozmówców – cały pobladł”. Powiedział, że wyrzeka się raz na zawsze przyjaźni z Markiem P. Było to na kilka dni przed katastrofą smoleńską

http://3obieg.pl/poza-prawem-cz-iiI

Podlecki to Agenturalna kanalia. Agentura zawsze będzie agenturą, pokazuje to jego historia oraz działanośc na przestrzeni lat, obecnie nie jest inaczej.

paranoid pisze:
Ej zaraz, czy on twierdzi, że dwutlenek węgla zabija wszelkie wirusy i bakterie? Czy to możliwe, że jego skuteczność zależy od stanu skupienia, lub rozpuszczalności? Jak w ogóle uzyskał sypką postać? Jeśli to wszystko prawda, to w sumie chyba znam jego bardziej dostępną formę...odkryłem lek ogólno dostępny, zobaczcie!

Ja mam coś lepszego - suchy lód Czyli dwutlenek węgla w stanie stałym, baaa nawet się nie topi, tylko przechodzi od razu w stan gazowy (sublimacja).

phpBB [video]

Tyle "Gansu" Co2 ile dusza zapragnie. Nic tylko wdychać.

Jak ja słucham takich debili jak Podlecki to mi się słabo robi. Moja opinia ? Facet ma 55 lat a wygląda jak by miał 70. Ale tym się właśnie kończy picie silnych biocydów i środków do czyszczenai rur. Po nim samym widac jak super świetnie wygląda. Taratajcio również wygląda jak chodzący Trup. Niech was leczą youtobowi eksperci-agenci.

Rozumiem, że będą to polecali Kaczyńskiemu ? I pójdzie oficjalny list do Keshe by go wyleczyć (O ile w ogóle jest chory) ? Fajnie...wspaniały świat fantazji i urojeń orkestrowany przez służby specjalne i wspierany przez pożytecznych idiotów.

Na jego stronie pojawił się kolejny artykuł:Mehran Keshe o Fukushimie: może dojść do niewyobrażalnego w skutkach wybuchu PLUTONOWEGO Szkoda na to tracic czasu. Bo tam wszystko jest po prostu źle.

Awatar użytkownika

levibc pisze:
Bo Agenda 21 (Teraz już Agenda 2030 ) to tylko
...

Ależ @levibc, ja rozumiem myk z tymi całymi agendami i systemowymi …izmami.
Mnie tylko zastanawiała sama postawa pana Tynerskiego.
Z czego ona wynika, czy może jest faktycznie głęboko i szczerze wierzącym technokratą i nie zauważa tych haczyków, zresztą ciągle tych samych.
A może to coś innego ?

Cytuj:
Świetna robota panowie.

Rozpracowaliśmy (bo sukces jak wiadomo ma wielu ojców Mruga ) ostro promujące tego całego Keshe media tzw. alternatywne z ntv, porozmawiajmy.tv i monitorem polskim na czele. Dokładnie wiedzą z czym mają do czynienia.

No nie wiem, czy jest aż tak różowo, niby niektórzy tutaj chcą być obiektywni racjonalni itd.
Ale wrzucanie wszystkiego do jednego wora, no sorry panowie z tym „obiektywizmem” i racjonalną oceną to jakoś kiepsko tak .

Owszem Marek Podlecki promuje keszologię, no nie da się tego ukryć, na dodatek ta jego słabość do pewnej kaczki z kotem !
Alex z Porozmawiajmy.tv również, ale trochę mniej nachalnie i z większym dystansem.
Ale NTV a w szczególności sam Janusz, no panowie ?
Czyżby dlatego, że jawnie nie zwalcza keszystów, można mu to zarzucić.
Zapewne zaraz pewien … wyskoczy, że niby bronię go.
A ja powiem tak i się tego nie wstydzę !! bo akurat w tym przypadku jego postawa, jest niespełna
wzorowo obiektywna czyli neutralna.
Właśnie to sprawia, że ta cała manipulacja jest demaskowana efektywniej, od metod na krzykacza (przejaskrawiam więc się nie obrażajcie/podniecając się :) )
Na dodatek, w audycji Hiperrestrzeń z 04-02 kapitan praktycznie zaliczył go do grona swoich „wrogów”, więc kto jest po czyjej stronie.
Jak tu z zastosowaniem reguły „wróg mojego wroga …. „ ;)
Z utęsknieniem wypatruję wielkiej apokalipsy (czyli ujawnienia) w naszym środowisku.
Obawiam się że gdy zasłona opadnie, co nie którzy będą mieli problem.
IMHO większość oskarżeń może się okazać bezpodstawna i co wtedy zrobią ci wszyscy obrażający …
Co z tymi „małymi przykrościami” (określenie kapitana RNF) jak się będą z tym czuli ?
Ja przerwałem odsłuch wspomnianej audycji, bo zarzuca innym to co sam robi – przykre naprawdę !

phpBB [video]

Wiem że cykl audycji kończący się powyższą, nie był zbyt udany.
Ale muszę stwierdzić, że pan profesor jest w dużej mierze jest sam sobie winny.
Zrobił w tych kilku odcinkach, taki kogel-mogel że …
Te ciągłe chaotyczne przeskakiwanie między różnymi aspektami związanymi z keszologią.
- empiryka wraz z kwestiami czysto technicznymi.
- rozpatrywanie rzekomych podstaw teoretycznych keszologi
- neosemantyzacja (to była cenna uwaga – jeśli o mnie chodzi)
- kwestie finansowe i kompetencyjne Mr Keshe
- inne formy manipulacji
- na dodatek zbędne gloryfiowanie nauki akademickiej i jej postaw/metodologii
Naprawdę od człowieka z tytułem prof. i nauczyciela akademickiego oczekiwał bym lepszego warsztatu metodycznego.
Rozumiem „ukradziony czas” emocje itp. , ale mimo wszystko, pewnych błędów powinien unikać
intuicyjnie.
A Janusz.Z w tym wszystkim trochę ratował sytuację, bo w pewnym momencie ostatniego odcinka tej „telenoweli”, odniosłem wrażenie że pan prof. szukał powodu aby się śmiertelnie obrazić.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

ta cała "Fun" dacja jest jak stowarzyszenie umarłych poetów,nie zauważyliście tego do tej pory?
film uciekł,albo taśma się skonczyła?

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Śledzę wątek od początku, po dość długim czasie dziś postanowiłem się zarejstrować na tym forum i wrzucam nowość, "Studia Keshe" :nauka: :stop: ośmiornicy wyrastają nowe macki.
http://www.kfssi.edu.pl/index.php/szkol ... edukations

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

To już bez znaczenia. Ten Fraud będzie się toczyć jeszcze bardzo długo. Keshe jest kryty i nikt mu nic nie może zrobić. Dlatego przestałem już na ten temat pisać. Szkoda mojego czasu by ciągle powtarzać to samo w kółko.

Tak wygląda przyszłość. Absolwenci MIT, czyli teoretycznie jednej z najlepszych uczelni szkolących inżynierów w USA i na świecie, nie potrafią zapalić żarówki za pomocą bateryjki i kabelka.
phpBB [video]

Dlatego też Keshe to taki sukces. Skoro wpadają w to nawet ludzie którzy poświęcili kilka lat na szkolenie się w naukach technicznych, mając taką wiedzę, nawet oni dadzą się łatwo nabrać. To co ma powiedzieć szary człowiek ? Głupota wyżera ten świat i sami ludzie są temu winni. Tak się zaczyna idiokracja. A Keshe to tylko forpoczta tego co będzie za kolejne kilka/kilkanaście lat.

Cała inicjatywa zaczyna powoli upadać, co nie znaczy, że zniknie z dnia na dzień. W Polsce już mało kto się da na to nabrać, no chyba, że przyjdą kompletnie nowe osoby i wskoczą w temat za namową innych.
Albo pojawi się kolejny geniusz który będzie chciał się pochwalić przed kamerą swoją niewiedzą, albo przed kamerami mediów alternatywnych, które chętnie przyjmą następnego cudaka, bo kontrowersja dobrze się sprzedaje. Szczególnie pod płaszczykiem medialnej tolerancji głupoty.

W zasadzie w Polsce są to tylko 3 osoby które to ciągną.

- Piotr Fincer aka Pokolenie3000, ale to już traci na zainteresowaniu. Jest to mała grupa i raczej słabo zorganizowana. To już się kończy. Gość nie ma umiejętności organizowania takich rzeczy - na szczęście.

- Marek Podlecki z MP. Czyli tubu dezinformacyjna. Dalej próbuje wciskać ludziom cudowność gansów. Ten jest najbardziej szkodliwy, bo organizuje różne dziwne akcje, wciąga innych i organizacje jak np icppc. Dla mnie to masakra...

- "Ekspert" od Tesli, czyli Tomasz Dubji z RNF. Nie zajmuje się już niczym inny, nawet radiem. Każda osoba która jest przeciw Keshe, to agent i wróg, tak samo osoby które mają pojęcie na temat elektryki i elektrotechniki. A tak w ogóle to są według niego tępi i nic nie rozumieją. To już jest przykład typowego Fanatyka Keshe. To jest już nieuleczalne.

Co do kfssi.edu.pl. To raczej nie nowe Macki, tylko stare. KFSSI EDU PL nie wnosi nic nowego. Niech sobie organizują te warsztaty. To też już raczej nisza. Jak ktoś tego chce, to nic go od tego nie odciągnie.

Ludzie mają uszkodzony aparat pojęciowy. Z tym się nic nie da zrobić, sami muszą zrozumieć w czym uczestniczą. Wklejanie kolejnych cytatów i fragmentów wypowiedzi i głupot prezentowanych przez keshe i jego fanatyków nie ma już sensu. Ponieważ praktycznie zamknęliśmy pełny cykl. Teraz zaczynamy odtwarzać to w pętli. Jest oczywiście "Nowy początek" w plaźmie i praca nad "usprawnionymi konstrukcjami" za chwile wrócimy do filtrów Co2, potem znowu będzie nowy generator OFF-Grid, następnie wrócimy do technologii medycznych i tak w kółko. I nikt zdaje sie tego nie dostrzegać.

Obrazek

Przestałem już to robić. Zresztą ile można w kółko debunkować te głupoty ? Nie mam w tym temacie już nic do powiedzenia.

W ogóle to jestem tym trochę zmęczony. Ktoś mi w innym temacie zarzucił, że takie działania nie jest konstruktywne. Może ma racje, widzę, że wiele osób nie widzi nawet celowości takiego działania. Inni jakoś również nie palą się do przedstawiania swoich analiz. Keshe pokazał dogłębnie czym jest te psychotyczne środowisko i jak łatwo jest manipulować ludźmi, którzy do tego uważają, że znają i rozumieją te mechanizmy. Pokazał też poziom ich inteligencje i braki w fundamentalnej wiedzy o świecie. która zahacza o szkołę podstawową. I może jednak warto zostawić ludzi w spokoju, dać im się nawzajem dymać. Przynajmniej będzie z tego jakaś nauka i doświadczenie.

Tu jest już praktycznie wszystko o Keshe, jego ludziach i poplecznikach. Więcej naprawdę nie ma już nic do dodania. Przynajmniej na chwilę obecną.

Więc daje sobie z tym spokój, przynajmniej na jakiś czas.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

To jest czyste szaleństwo, jak Polacy mogą być tak głupi i dać się manipulować jakiemuś muzułmaninowi z Iranu? A zobaczcie co pisze pan Podlecki z MP którego niestety alexjones.pl często cytował:
https://www.monitor-polski.pl/keshe-o-p ... nt-page-1/
SZOK!
Jest odtrutka, bo poświęcił swój czas wspomniany Profesor, oby naiwni zrozumieli bo oszuści będą i tak cynicznie oszukiwać, polecam takie linki:
phpBB [video]

phpBB [video]
(keszowcy nawet watomierzy nie znali i nie wiedzieli jak je podłączyć i co by test był jako tako rozsądny!),
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Dziwi momentami zachowanie redaktora JZ zwłaszcza arogancja w 5 części.
KESHE TOTALNIE ZAORANY PRZE PANA PROFESORA.
Jak dorośli Polacy mogą być tak głupi? Skąd taka moda na cuda, nagle płasla Ziemia, Keshe i wiele innych bredni new age i ezoteryki?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa UTC [letni]