Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 cze 2020, 6:58

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Witam wszystkich serdecznie jeszcze raz, jestem tutaj nowy (zarejestrowałem się dopiero dzisiaj, ale wcześniej odwiedzałem regularnie stronkę) i mam nadzieję, że odpowiecie na kilka dręczących mnie pytań. Chodzi o tzw darmową energię (wzór Taurus'a itd) o której dowiedziałem się z filmu THRIVE - Wzrost.

1. Czy są jakieś plany / projekty i dowody na to, że ta technologia naprawdę działa? Czy ktoś z was ją stosuję?
2. Czy jest możliwość stworzenia jakiegoś systemu darmowej energii, tak abym mógł wytwarzać "swój własny" prąd i ogrzewać mieszkanie w bloku? Nie jestem specjalistą, i nie znam się za bardzo więc wybaczcie, ale chodzi mi po prostu o zastąpienie zwykłego kaloryfera w którym płynie woda która ogrzewa moje mieszkanie na jakiś inny sposób. Czy jest to w ogóle możliwe? Jeżeli tak to prosiłbym o jakieś plany etc. Oczywiście jak już napisałem nie znam się kompletnie na tym, ale jak każdy trzeźwo myślący człowiek wolałbym udać się z tymi planami / schematami budowy do jakiegoś specjalisty, kupić materiały i zlecić zrobienie takiego systemu, niż płacić dystrybutorowi prądu i rządowi (który nas okrada i możliwe, że zataja właśnie istnienie takich sposobów otrzymywania czystej i darmowej energii, innymi słowy działa na szkodę ludzkości) za prąd i ocieplenie. Chyba każdy mnie rozumie w tym miejscu, bo wszyscy jesteśmy polakami i każdy z nas boryka się z tymi samymi problemami co miesiąc. ;) Pozdrawiam

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 09 lip 2012, 12:03 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree

Tu jest film z fonią angielską o tym, jak zrekonstruować taką prostą technologię:
http://www.teslacoverup.com/teslavideos.php

Perfect Master * 5th Degree

Cześć Igneel

Interesuje się darmową energią (może nie jest całkowicie darmowa w sensie: coś powstaje z niczego, ale wykorzystuje zjawiska może jeszcze nieznane czy nie do końca wyjaśnione) i jest tego PEŁNO! Na prawdę sporo ludzi w historii stworzyło a nawet opatentowało urządzenia pozyskujące energie czy to z eteru, promieniowania czy innego źródła. Osobiście nie skonstruowałem żadnego takiego urządzenia z powodów finansowych (nie jest to duży koszt ale jak na mój wiek i sytuację, to dość spory wydatek) ale wierzę i jestem przekonany, że działają.

Stworzenie systemu darmowej energii, z której korzystało by społeczeństwo jest dość trudne ale nie niemożliwe. Na własny użytek jest to jak najbardziej możliwe.

Trzeba działać razem, stworzyć organizacje czy coś podobnego bo samemu to można się tylko zniechęcić i wypalić.

Chętnie pomogę przy konstrukcji czy informacji na temat jakiegoś urządzenia.

Pozdrawiam

Tak jak pisałem w temacie, mnie interesuję na własny użytek taka energia a dokładnie szukam jakiegoś sposobu który będę mógł wykorzystać w bloku. Jeżeli chcesz pomóc to przedstaw jakiś projekt który mógłbym wykorzystać w mieszkaniu w bloku. Co do organizacji to jak zamierzasz to zrobić? Jak to sobie wyobrażasz?

Istnieje sporo patentow dotyczacych urzadzen free energy jednak nie ma w nich podanych dokladnych instrukcji co do wykonania dzialajacej maszyny. Potrzeba troche wiedzy, checi, czasu i pieniedzy aby to skonstruowac. Jak na razie nie widzialem gotowego projektu od A do Z, ktory opisywal by urzadzenie wytwarzajace znaczne ilosci energii.

Jak sobie to wyobrazam?

Ogolnie to potrzeba odpowiednich ludzi do opracowania i zrealizowania dzialajacego urzadzenia na podstawie patentu. Mysle ze rozprzestrzenienie produktu powinno sie odbywac w systemie MLM lub czyms podobnym. Jesli to zostanie zablokowane co jest bardzo prawdopodobnie to mozna zrobic dobry projekt z instrukcja od A-Z, cos w stylu 'zrob to sam'. Jeszcze dokladnie o tym nie myslalem ale to jest do zrobienia.

Sory za pisownie, nie mam PL znakow.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Stawiałbym na indukcje elektromagnetyczną, z wykorzystaniem magnesów jako źródła energi kinetycznej dla prądnicy. Chciałem próbować w małej skali, żeby sprawdzić czy to zadziała, ale jakoś brakuje czasu ostatnio. Działanie podobne do wiatraka prądotwórczego, jednak bez wiatru i dużej konstrukcji. Dziwi mnie jednak, że nikt tego nie zrobił więc coś tu nie pasuje :hi hi:

Takie urzadzenie na magnesy stale skonstruowal i opatentowal Howard Johnson (U.S. nr. 4151431).

Dlaczego to sie nie rozwija?
Moje zdanie na ten temat jest takie.
Wplywowi ludzie tj. prezesi koncernow i wielkich korporacji nie chca aby cos takiego weszlo w zycie bo oni na tym straca.Oni maja kase i wladze, moga zmieniac ustawy, przekupywac ludzi ipt. Staraja sie utrzymac jak najdluzej spoleczenstwo na krotkiej nitce. Dlatego praktycznie nie ma inwestorow w tego rodzaju technologie.
Jedynie pojedyncze osoby czy male grupy z malym budzetem eksperymentuja po garazach inwestujac wlasne pieniadze i czas czesto na to wlasnie hobby.
Jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Proste

Podobno firma LUTEC konstruuje takie urzadzenia ale nie czytalem o nich za duzo, nie wiadomo czy to nie bujda.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

MrSpock, dzięki za linka, filmik jest genialny :hura:

Tylko strasznie dużo tam tych sprzętów wszystkich :haha: Ponieważ to nie moja branża, to mam pytanie jaki prąd to wytwarza, te volty to do ilu rosną i czy da się to zastosować podczas budowy domu tak, żeby było można normalnie ze sprzętów korzystać (lodówki, pralki, lampki itd)

Może głupie pytania, ale ja laik kompletny :bezradny:

Przedstawiona na filmie technologia jest najprostsza, czyli przy minimum zapotrzebowania technologicznego daje niewielką moc elektryczną. Tesla miał setki patentów i sądzę że jest spora szansa rekonstrukcji tych lepszych patentów dających znacznie większą moc elektryczną przy niewiele większym nakładzie pracy. Urządzenie przedstawione na filmie, z tego co się pobieżnie zorientowałem, daje moc kilku watów. Jednak przy połączeniu równoległym kilkunastu (kilkudziesięciu) takich urządzeń można uzyskać moc wystarczającą dla gospodarstwa domowego. Pozostaje kwestia urządzeń dodatkowych, które zbierałyby całą moc, regulując wahania napięcia tak, żeby stale na wyjściu było otrzymywane stabilne i stałe napięcie. One są zamontowane na końcu, czyli poza układem Tesli. Te urządzenia dodatkowe zostały prawdopodobnie zakupione przez autora filmu jako gotowe stabilizatory w jakimś sklepie elektronicznym, jednak nie znam szczegółów ich dotyczących.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Te urządzenia na końcu filmu to kontroler ładowania z zabezpieczaniem przed przeładowaniem akumulatora, jest to zaczerpnięte z układów solarnych, a tam gdzie podłączył telefon to konwerter napięcia z 12V na ich pewnie 110V, u nas są na 230V.

Zobacz jak to robiono dawno....dawno temu i jak nic, to na pewno im się jakoś udawało. Aby jednak zrozumieć dokładnie wszystko faktycznie wykaż się cierpliwością i obejrzyj pierwszy film. A więc tak free Energy istnieje od dawna ale odkąd została zniszczona ta technologia robi się wszystko aby nie powróciła

http://alternatywnepaliwa.pl.tl/-free-Energy.htm

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rekordowo wydajny materiał termoelektryczny

Firma Fujifilm opracowała rekordowo wydajny materiał termoelektryczny,. Podczas konferencji Nenotech 2013 przeprowadzono prezentację, podczas której położenie ludzkiej dłoni na urządzeniu pokrytym wspomnianym materiałem wystarczyło do napędzenia samochodziku na torze wyścigowym. Japoński materiał pozwala na pozyskanie kilkunastu miliwatów z różnicy temperatur wynoszących 1 stopień Celsjusza.

Materiały termoelektryczne generują energię dzięki różnicy temperatur, jaka istnieje po obu ich stronach. W czasie wspomnianego pokazu z jednej strony materiału mieliśmy przyłożoną dłoń, a z drugiej - temperaturę sali, w której odbywał się pokaz.

Nowy materiał to organiczny polimer, który może być produkowany technologią druku na rolce. Został on opracowany we współpracy z Narodowym Instytutem Zaawansowanej Nauki i Technologii Przemysłowej (AIST). Fujifilm nie zdradza szczegółów swojego wynalazku. Firma ma nadzieję, że jej polimer znajdzie zastosowanie np. w medycynie, gdzie po przyczepieniu do ciała pacjenta będzie mógł zasilać implanty.

Autor: Mariusz Błoński

Źródło: Tech-On
http://kopalniawiedzy.pl/Fujifilm-material-termoelektryczny,17493

Jest wiele sposobów uzyskiwania prawie darmowej energii. Prawie - ponieważ z urządzeniami z którymi miałem i mam do czynienia zawsze na początku zanim nastapi ich całkowity rozruch trzeba je zwyczajnie zasilić aby po chwili osiagnęły one odpowiednie parametry by móc odłączyć źródło zasilania. Takim doskonałym przykładem jest np. SEG opracowany przez Jon-a Searl - a. Poniżej podaję link do filmu który swego czasu nakręciłem na podstawie materiałów zawartych w internecie, nie jako wskazując zainteresowanym miejsca prawdziwe i niosące prawdziwą wiedzę a nie stek bajek jak to często bywa. W filmie tym jednak zabezpieczyłem pewne dane aby niepowołane osoby o wiadomym pochodzeniu wprost od "wielkiej małpy" czyli zbyt wynaturzonym ego nie zrobiły z tej wiedzy złego użytku. I np. Nie bez powodów na kadrach pokazujacych żyroskop mówię o elektrotechnice, co może niektórym wydać się dziwne i nie związane z tematem, jednak gdy osiągną one pewien poziom zrozumienia związany z nabytą wiedza przez kolejne lata edukacji to już nie będzie wcale dziwne.
http://aleegrospecial.pl.tl/Free-Energy.htm

Awatar użytkownika

phpBB [video]

phpBB [video]

Strona po rosyjsku ze schematami i artykułami: http://freeenergylt.narod.ru/index/0-37

Strona po angielsku ze schematami i zdjęciami:http://jnaudin.free.fr/kapagen/replications.htm

Ostatnio zmieniony 18 lut 2014, 13:08 przez tigeroo9, łącznie zmieniany 2 razy

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Nie jestem elektronikiem ale urządzenie te ładnie wpisuje się moim zdaniem w model elektrycznego wszechświata. Skoro grawitacja jest zjawiskiem elektromagnetycznym, a każdy atom dipolem to oznacza, że jest stałe wszechobecne pole elektromagnetyczne, które wzbudzone daje napięcie. Gdyby model elektrycznego wszechświata był obecnie ogólnie obowiązującym dogmatem to wolna energia dawno stałaby się czymś zupełnie normalnym i powszechnym.
Tak w nawiasie, dziwne, że do tej pory nikt w Polsce nie zbudował podobnego urządzenia jak np ten sympatyczny Rosjanin.

Awatar użytkownika

Polski tesla

phpBB [video]

Polski Tesla? Na jakiej podstawie? Skąd mamy wiedzieć, czy złapał za fazę, czy za przewód neutralny? Skąd mamy wiedzieć, czy urządzenie jest uziemione? Skąd mamy wiedzieć, jaka jest moc przyłącza - a podniesienie napięcia po odłączeniu obciążenia wskazuje, że moc jest raczej niewielka :)

Awatar użytkownika

Coś drgnęło w temacie.... :hejka:

http://www.earth-heal.com/news/news/112-inventions/1472-brazil-free-energy-device.html

phpBB [video]

kerth pisze:
Polski Tesla? Na jakiej podstawie? Skąd mamy wiedzieć, czy złapał za fazę, czy za przewód neutralny? Skąd mamy wiedzieć, czy urządzenie jest uziemione? Skąd mamy wiedzieć, jaka jest moc przyłącza - a podniesienie napięcia po odłączeniu obciążenia wskazuje, że moc jest raczej niewielka :)

Nie ma znaczenia którego przewodu dotknie, napięcie jest stałe, wyprostowane przez mostek Gretza + równolegle wpięty kondensator. Po odłączeniu żarówek napięcie wzrasta ponieważ nie ma spadku napięcia na żarówkach - podstawa elektrotechniki. Wzrost napięcia sugeruje również, że obwód jest rozłączony, bądź przez ciało tego Pana płynie bardzo mały prąd.
Jest zbyt mało szczegółów, aby móc wyjaśnić to zjawisko, jeśli oczywiście film nie jest sfałszowany.

Jeśli ktoś ma więcej informacji chętnie się zapoznam.

Ja tam na filmie mostka nie widziałem, a miernik jak wół do prądu zmiennego. Jak jednak jest to prąd stały, to ciekawe czy złapał za + czy za -. Jak nie ma znaczenia, którego przewodu dotknie?? Ja się chyba innej elektryki/elektroniki uczyłem.
A do tej Twojej podstawy techniki, to przypomnij sobie jak się spadki napięcia liczy na rezystorze (czy innym odbiorniku). Te żarówki na filmie wielkiej mocy nie mają.

Kerth czy jesteś w 100% pewny tego co napisałeś?

Na mierniku widać wyraźnie znak ~ to fakt. Tuż nad nim widnieje jeszcze prosta kreska oznaczająca stałą wartość napięcia.
Dlaczego nie wspomniałeś również o tym fakcie?

WeaponX pisze:
Po odłączeniu żarówek napięcie wzrasta ponieważ nie ma spadku napięcia na żarówkach - podstawa elektrotechniki. Wzrost napięcia sugeruje również, że obwód jest rozłączony, bądź przez ciało tego Pana płynie bardzo mały prąd.

Jeśli w moim powyższym poście jest jakiś błąd, to wskaż mi go proszę. Być może jesteś bardziej doświadczony w tym temacie ode mnie.

Napisałem całe zdanie również o prądzie stałym. Nie zmienia to faktu, że miernik jest wg mnie nastawiony na prąd zmienny - na filmie widać nastawnik (wygooglaj sobie multimetr UM3).

Błąd jest jeden - żarówka nie jest w stanie tak wpłynąć na napięcie, jeśli moc dostarczana do urządzenia jest wystarczająca. Liczyć za Ciebie nie będę, to przecież podstawy, jak sam napisałeś :)

I oczywiście ostatnie i najważniejsze - niech złapie fazę zamiast N (lub skoro się upierasz przy prądzie stałym - niech złapie za + zamiast -)

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

tigeroo9 pisze:
Coś drgnęło w temacie.... :hejka:

http://www.earth-heal.com/news/news/112-inventions/1472-brazil-free-energy-device.html

phpBB [video]

na YouTube jest tego więcej

phpBB [video]

Generator podczas pracy

phpBB [video]

oraz goście którzy go "odkryli" przepraszam ale film jest po portugalsku. Jeśli ktoś jest na forum kto zna ten język mógłby streścić w paru zdaniach o czym mówią.

Taki spadek napięcia rzeczywiście nie wystąpiłby, gdyby żarówki połączone były bezpośrednio do sieci. Nie zapominajmy, że w tym przypadku mamy mostek Gretza. Żarówki są więc dla niego obciążeniem, i jeśli nie jest wystarczająco wydajny, będzie powodował taki spadek napięcia, co obserwujemy w tym przypadku.

Twierdzę, że po wyprostowaniu napięcia, nie będzie miało znaczenia czy złapiesz za + i uziemienie, czy - i uziemienie. W obu przypadkach nie będzie napięcia.

Nie sprawdziłęm tego doświadczalnie i mogę się mylić, ale wkrótce wykonam takie doświadczenie i podzielę się wynikami:)

Mylisz się. Różnica potencjałów, to różnica potencjałów. Wyprostowanie prądu nie spowoduje zniwelowania różnicy pomiędzy uziemieniem a fazą. Jak będziesz eksperymentował w ten sposób z prądem, to rób to multimetrem, a nie palcami. Szkoda palców.
Mylisz się też w sprawie mostku Gretza. Mostek nie ogranicza ani nie wytwarza prądu. Tylko i wyłącznie prostuje.

Nadal twierdzę, że na filmie nie widać żadnego mostka (jeśli się mylę, to wskaż mi w której sekundzie). Wiem, że facet o tym mostku mówi, ale go nie widzę (może to ta kostka, która leży złączami do góry).

Tak, czy tak, wyprostowany prąd, czy nie (a facet mówi, że to nie ma znaczenia), może kopnąć przez różnicę potencjałów. Po to są bezpieczniki. Nie wiem też, czy ten kran jest podłączony i uziemiony, nie wiemy jaki tam jest prąd, a stosowanie tak starego multimetru też nie dodaje wiarygodności :)
Za dużo niewiadomych, za mało wspólnego z fizyką.

Masz rację, za dużo jest niewiadomych. Na mostek wygląda mi ta kwadratowa kostka, ale jako że nie ma żadnych oznaczeń brak pewności.

Przeprowadzę to doświadczenie, niestety nie nagram go kamerą. Bez względu na to, czy wynik będzie z korzyścią dla mnie, czy dla Ciebie podzielę się rezultatami. Przyznaję, że mogę się mylić więc nie mam interesu by oszukiwać. Zachęcam jednak do wykonania doświadczenia samodzielnie.

Wynik doświadczenia

Po wyprostowaniu napięcie między przewodami, a ziemią występuje.
+ <-------> uziemienie --> 107V DC ; 230V AC
- <--------> uziemienie --> -107V DC ; 0V AC

Spadek napięcia po odłączeniu żarówek (2x25W szeregowo,kondensator 330uF/450V, mostek 6A/600V) --> ~4V

Film okazuje się ściemą, Kerth Twoje twierdzenia okazały się słuszne :)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

jest juz ciekawy filmik spolszczony

Wynalazcy poskromili darmową energię przy użyciu nowego urządzenia [PL]
phpBB [video]

jerzyfree pisze:
Nie wszystko jest "free" czasami jest przekręt. Ale administrator nie dopuszcza tego materiału widocznie on też nie jest free .WIOTAM TAWARISZCZA Z ROSJI !

http://www.youtube.com/watch?v=KiIaD9dsVQk

No filmik na miarę takiego geniusza jak Adamski. Pokazuje zasadę działania silnika elektrycznego. W czasach przedinternetowych takie pokazy robiło się w 5 klasie podstawówki bez opowiadania bzdur o free energy.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

No faktycznie, ale to co pokazał ten człowiek, albo to ktoś inny to już całkiem interesujące, przynajmniej z punktru widzenia elektronika, którym jetem od 10 lat. Bo to co pokazane w linkach ponizej faktycznie działa co osobiście sprawdziłem i służę wszelką pomocą na pw.

Real and working free energy device. Part I
phpBB [video]

"Przekręty" w temacie Free Energy. Cz.3
phpBB [video]

Rosyjscy naukowcy utworzyli kampanię mającą na celu rekonstrukcję technologii Tesli, pozyskiwania bezpłatnej energii, technologii zdławionej przez rząd od stu lat. Wieża Tesli, przypominająca nit, pobierała bezpłatną energię z otoczenia i retransmitowała ją bezprzewodowo na duże odległości.

http://inhabitat.com/russian-physicists ... the-world/

http://en.wikipedia.org/wiki/Wardenclyffe_Tower

https://www.indiegogo.com/projects/lets ... ransmitter

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]