Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 maja 2018, 1:44

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

http://www.franzbardon.pl

Strona o hermetyźmie w ujęciu Franza Bardona - myślę, warta zapoznania(w dziale Książki - spora porcja wiedzy, np. Kybalion przedstawiajacy filozofię hermetyczną). Z tego co obiło mi się o uszy, jednym z filarów wiedzy Iluminatów jest właśnie hermetyzm - niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę ?

Cytuj:
Według przyjętej historycznej mitologii (nie zachowały się na to żadne fizyczne dowody) Hermetyzm wywodzi się ze starożytnego, prehistorycznego Egiptu, od osoby Hermesa, Po Trzykroć Wielkiego. W tym czasie ludzkość w większości utraciła swoje rozumienie tego, co jest osiągalne dla istoty ludzkiej, i potrzebowała jakiegoś systemu, dzięki któremu mogłaby odzyskać swoje prawdziwe, ludzkie dziedzictwo. Tym w swojej esencji jest Hermetyzm - systemem, który umożliwia odzyskanie pełnej świadomości naszego prawdziwego dziedzictwa jako istot ludzkich.

Cytuj:
Jak na górze, tak i na dole
- Hermes Trismegistos

http://bramaoswiecenia.pl

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 gru 2009, 17:45 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Hermes Trismegistos, czyli Teczowy, bardzo ciekawa postac.

Fajnie o Teczowym (Trismegistosie) mowi Swiatoslow Florian Nowicki:

Cytuj:
„To jest wielka postać z Departamentu Idei, ale reprezentuje on zawsze idee alternatywne, mniejszościowe, heretyckie. Stąd ma ograniczone kompetencje w zakresie działania na Ziemi. Ale kombinuje, jak potrafi. Jako reprezentant idei nie ogranicza się do myślicielstwa, ma szersze spektrum – jak Hermes Trismegistos: sztuka, religia, filozofia. Lubi te rzeczy łączyć. Ogólnie jego grecką tożsamością był Hermes, egipską Toth, a potem również Hermes Trismegistos. Inspirował Apokalipsę, ale również corpus hermeticum i poszczególnych twórców takich jak Jakob Böhme, G.W.F. Hegel i wielu innych. Wesoły i skłonny do figlów, ale też przemieszczający się pomiędzy różnymi poziomami rzeczywistości, jak grecki Hermes, który kursował między Olimpem a Hadesem, był przewodnikiem dusz (zmarłych), zsyłaczem snów itp.

Jak to sie ma do Illuminatow, nie wiem. Nie jestem illuminatka... Z Teczowym mi po drodze.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

https://www.pdf-archive.com/2016/08/23/ ... kaba-y.pdf

str138:
Cytuj:
Na koniec, chcę skierować uwagę czytelnika na „Jou-H-W-H”, które daje ochronę przed
negatywnymi istotami i sprowadza szczęście.

Przykro mi,może ,ale to odwrotnośc tak zwanego szczęścia.
,
i at

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]