Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 17 kwie 2014, 2:22

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

tak się zastanawiam czemu nikt jeszzce nie założył nowego tematu o nowym papku

Obrazek

-=-
i info z brzegu o nim:

"z wiki o nowym papieżu:
"Podczas trwania w Argentynie junty wojskowej generała Videli Redondo i podczas tzw. brudnej wojny 1976–1983 (hiszp. Guerra sucia) Bergoglio donosił wojskowym na lewicujących księży i zakonników, z których niektórzy potem znikali. Dokumenty potwierdzające jego współpracę opublikował Horacio Verbitsky w książkę „El Silencio” („Cisza”), która jest syntezą współpracy hierarchów kościoła argentyńskiego z dyktaturą["

...

"juz tego nie ma na wiki. Szybko sie uporali hahaha"

źródło
http://www.frazpc.pl/b/305022

:evil:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 mar 2013, 20:51 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Nie piszą, bo im japy poopadały. Chcieliśta mieć czarnego papieża, to mata. Jezuita. Puzzle ułożone...

Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Samo to, że jest "pierwszym oficjalnym" jezuitą (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) - to już jest gratka dla researcher'ów by węszyli na jego temat.
Kogo by nie wybrali - i tak trudne czasy dla nich idą. :wysmiewacz:

a widok "wiernych" na tym placu - majestersztyk, w praniu mózgu, si aj ej na pewno by się zawstydziło :p

RELIGIA
RE i LIGA - kto oglądał Gry Bogów uważnie - będzie wiedział o co chodzi.

Fellow Craft * 2nd Degree

Bylo, czy nie, nie dalej niz 7 min po oficjalnym ogloszeniu, papy wlazlem na wikipedie, zeby soe przyjrzec i co prawda chwile zmulalo, ale za trzecim zaladowaniem juz bylo zmienione i dopisana byla informacja
Cytuj:
JEST PAPIEZEM

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Witam, jestem nowy tutaj. Podczas transmisji z Watykanu dziennikarz podkreślił że ten Papież będzie skupiał się na roli apostoła, z moich informacji wynika że proroctwa właśnie mówią o tym Papieżu jako apostole, czyżby kolejne proroctwo wypełniało się ?

papież NOWEGO ŚWIATA

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

The Lantian pisze:
Samo to, że jest "pierwszym oficjalnym" jezuitą (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) - to już jest gratka dla researcher'ów by węszyli na jego temat.

a widok "wiernych" na tym placu - majestersztyk, w praniu mózgu, si aj ej na pewno by się zawstydziło :p

RELIGIA

Co znacza te dwa słowa oddzielnie ? Probowalem znalezc na google i nie znalazlem a gry bogow nie widzialem.

Widzialem pare razy takie rozkladanie slow i jak sie dokopywalo do prawdziwym znaczen to niezle klocki wychodzily pewnie i tu tak jest.

Tylko nie wiem z czego z greki, łaciny ?

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

w tv podali że 76 lat ma ..i znowu wyliczanka
7+6=13
ale się uparli na te trzynastki ...

wyliczanka z tego tematu [@Raphael]:
papiez-podaje-sie-do-dymisji-t11561-60.html

trzynasty apostoł [?]....trzynastu gniewnych ludzi [w jednym?] = parszywa trzynastka

-=-edit

przysięga Jezuitów:

Awatar użytkownika

pijekole pisze:
The Lantian pisze:

RELIGIA

Co znacza te dwa słowa oddzielnie ? Probowalem znalezc na google i nie znalazlem a gry bogow nie widzialem.

Widzialem pare razy takie rozkladanie slow i jak sie dokopywalo do prawdziwym znaczen to niezle klocki wychodzily pewnie i tu tak jest.

Tylko nie wiem z czego z greki, łaciny ?

RELIGIA :
RE - oznacza : przekształcenie, rekonstrukcja, przerobienie
LIGA - oznacza : związek, połączenie, łuk

wychodzi że : RELIGIA - powtórne połączenie lub przekształcenie już istniejącej całości

Tak jest w Grach Bogów.
Mimo wszystko polecam przejrzeć te akty, bo masakrują merytoryką.

Tam parę razy przez akty przewija się to słowo i jego wyjaśnienie, od etymologii słów, po różne inne ciekawostki.

Religia = program typu : przekształcona powtórka

Naprawdę - potężny materiał.
Są wyjaśnienia i słów Naród, Realność, Rzeczywistość, Język, Kultura, Cywilizacja (i wiele innych) - i jak to się różni, co zostało przekształcone (nałożone), co zostało wykreślone/zapomniane.

Pozdrawiam.

Prince of Jerusalem * 16th Degree

Tekst ten sam co powyżej na filmie, przetłumaczony z tej strony:
http://www.ianpaisley.org/article.asp?ArtKey=jesuit

PRZYSIĘGA JEZUITÓW

Gdy jezuita niższej rangi ma być awansowany na stanowisko kierownicze, prowadzi się go do Kaplicy Reguły Zakonu. Obecni są tam tylko trzej inni jezuici - starszy rangą pryncypał stoi przed ołtarzem, dwaj mnisi stoją po bokach ołtarza. Jeden z nich trzyma biało-żółty sztandar papiestwa, drugi trzyma czarny sztandar ze sztyletem i czerwonym krzyżem nad czaszką i skrzyżowanymi piszczelami, ze słowami INRI, a pod nimi słowami IUSTUM NECAR REGES IMPIUS.

Na posadzce znajduje się czerwony krzyż, ma którym kandydat klęczy. Pryncypał wręcza mu mały czarny krucyfiks. Kandydat bierze go lewą ręką i przyciska do serca. Pryncypał wręcza kandydatowi sztylet, ten chwyta go za klingę i kieruje ostrze ku swojemu sercu. Pryncypał trzyma sztylet za rękojeść i kieruje do kandydata słowa:

Na "Mój synu, dotychczas uczono cię działać obłudnie: wśród Katolików być Katolikiem, być szpiegiem nawet wśród własnych braci; nie wierzyć żadnemu człowiekowi, nie ufać żadnemu człowiekowi. Wśród reformatorów być reformatorem, wśród Hugenotów Hugenotem, wśród Kalwinistów Kalwinistą, wśród Protestantów być generalnie Protestantem; i uzyskując ich zaufanie, nauczać nawet z ich mównic, i denuncjować z całą porywczością twojej natury naszą Świętą Religię i Papieża, i zniżyć się nawet tak bardzo, by zostać Żydem wśród Żydów, byś mógł gromadzić wszystkie informacje na rzecz twojej Reguły, jako wierny żołnierz Papieża. Uczono cię siać zdradziecko nasienie zazdrości i nienawiści między społecznościami, prowincjami, państwami, wśród których panował pokój, i nawoływać je do rozlewu krwi, angażując je w wojny przeciwko sobie, i kreować rewolucje i wojny domowe w krajach, które były niepodległe i cieszyły się dobrobytem, kultywujące naukę

i sztukę, cieszące się dobrodziejstwami pokoju, łączyć się z walczącymi po obu stronach, i działać sekretnie z twoim bratem Jezuitą, który może być zaangażowany po drugiej stronie, otwarcie przeciwko tym, z którymi ty jesteś powiązany, tylko po to, by Kościół był ostatecznie beneficjentem w postanowieniach paktów pokojowych, i że cel uświęca środki. Uczono cię obowiązków szpiega, by gromadzić wszystkie statystyki, fakty i informacje w twoim zasięgu i z każdego źródła, by wkraść się w łaski kręgu rodzinnego Protestantów i heretyków każdej klasy i każdego rodzaju (maści), również do grona handlowców, bankierów, prawników, do szkół i uniwersytetów, do parlamentów i legislatur, do sądownictwa, do rad stanu (rządów), i by być wszystkim dla wszystkich, przez wzgląd na Papieża, którego sługami jesteśmy do śmierci. Poprzednio dostałeś wszystkie instrukcje jako nowicjusz, neofita, i służyłeś jako co-adjurer, spowiednik i ksiądz, ale nie otrzymałeś wszystkiego co niezbędne, by dowodzić w Armii Loyoli, w służbie Papieża. Musisz odsłużyć pewien czas jako instrument i kat, tak jak polecają przełożeni; bo nie może tu dowodzić nikt, kto nie uświęcił swojej pracy (swoich trudów) krwią heretyka; bo "bez rozlania krwi nikt nie może być zbawiony". Zatem, by wyćwiczyć się do twoich zadań i zapewnić sobie zbawienie, jako uzupełnienie twojej poprzedniej przysięgi posłuszeństwa twojej Regule i wierności Papieżowi, powtarzaj za mną":

"Ja xxxxxxx teraz, w obecności Wszechmogącego

Boga, Błogosławionej Dziewicy Maryi, błogosławionego Św. Jana Chrzciciela, Świętych Apostołów, św. Piotra i Pawła i wszystkich świętych, świętej hostii nieba, i tobie, mój Duchowy Ojcze, przełożony generale Towarzystwa Jezusowego, założonego przez Św. Ignacego Loyolę, za pontyfikatu Pawła III, i przedłużanego do dziś przez Łono Dziewicy, Macicę Boga, i Rózgę Jezusa Chrystusa,

oznajmiam i przysięgam, że Jego Świątobliwość Papież jest Wice Regentem Chrystusa i prawdziwą i jedyną głową Katolickiego lub Powszechnego Kościoła na Ziemi; i że na podstawie mocy związywania i rozwiązywania danej Jego Świątobliwości przez mojego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, ma on władzę usuwania heretyckich Królów, Książąt, Państw, Republik i Rządów, i mogą oni być śmiało zniszczeni. Będę więc całą swoją mocą bronił tej doktryny oraz prawa i tradycji Jego Świątobliwości przeciwko wszystkim heretyckim lub Protestanckim uzurpatorom, szczególnie Kościołowi Luterańskiemu Niemiec, Holandii, Danii, Szwecji i Norwegii, i obecnie roszczącym sobie pretensje do władzy Kościołom Anglii i Szkocji, i ich oddziałom założonym teraz w Irlandii i na kontynencie Amerykańskim i poza nią, i wszystkim stronnictwom, które mogą być bezprawne, heretyckie, przeciwstawiające się świętemu Matczynemu Kościołowi Rzymu. Wyrzekam się posłuszeństwa wobec każdego

heretyckiego króla, księcia lub państwa, nazwanego Protestanckim czy Liberalnym, i podległości każdemu ich prawu, każdemu urzędnikowi czy oficerowi. Ponadto oświadczam, że doktryna Angielskich Kościołów Kalwinistów, Hugenotów, i innych nazywających siebie Protestanckimi i Masońskimi, jest przeklęta, i że przeklęci są ci, którzy jej nie zaniechają. Ponadto deklaruję, że będę pomagał, asystował i doradzał każdemu agentowi Jego Świątobliwości, w każdym miejscu mojego pobytu, w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Irlandii albo Ameryce, lub w każdym innym królestwie czy terytorium, do którego się udam, i zrobię wszystko, by wytępić heretyckie Protestanckie lub Masońskie doktryny i zniszczyć wszystkie ich bezprawne władze, legalne czy nielegalne. Oświadczam niemniej jednak, że wolno mi przyjmować każdą heretycką religię celem pomnożenia korzyści Matki Kościoła; przyrzekam utrzymać w tajemnicy wszystkie rady jej (Matki Kościoła) agentów, jako że zawierzają mi, i nic wyjawiać ich,bezpośrednio lub pośrednio, słowem, pismem lub jakimikolwiek okolicznościami, lecz wykonać wszystko, co będzie zalecane, wydane rozkazem lub wyjawione mi przez ciebie, mój Ojcze Duchowy, albo przez każdego należącego do tej świętej Reguły. Ponadto przyrzekam i oświadczam, że nie będę miał własnego zdania ani własnej woli, ani jakichkolwiek skrupułów, niczym trup lub nieboszczyk, lecz bez wahania zastosuję się do każdego rozkazu otrzymanego od moich przełożonych w milicji Papieża i Jezusa Chrystusa; że udam się do każdej części świata, do której zostanę wysłany, do zamarzniętych krajów północy, indyjskich dżungli, do centrów cywilizacji Europy albo do nietkniętych ludzka stopą kryjówek dzikich barbarzyńców Ameryki, beza szemrania i skarżenia się, i że będę podległy we wszystkim, cokolwiek jest mi polecone. Ponadto przyrzekam i oświadczam, że, gdy pojawi się sposobność, będę prowadził bezlitosną wojnę, sekretnie lub jawnie, przeciwko wszystkim

heretykom, Protestantom i Masonom, tak jak mnie ukierunkowano, by wytępić ich z powierzchni całej Ziemi; bez oglądania się na wiek, płeć czy kondycję, i że będę wieszać, palić, gotować, obdzierać ze skóry, dusić i grzebać żywcem tych haniebnych heretyków; rozpruwać brzuchy i łona ich kobiet, i roztrzaskiwać głowy ich dzieci o ściany, by unicestwić ich ohydną rasę. Że, gdy nie da się tego zrobić jawnie, w tajemnicy użyję trucizny, struny do duszenia, stali sztyletu lub ołowianej kuli, bez względu na reputację, pozycję, godność czy autorytet osób, jakikolwiek by nie był ich stan, publiczny lub prywatny, jako że w każdej chwili mogę dostać polecenie, by tak uczynić, od agenta Papieża lub Przełożonego Towarzystwa Jezusowego. Na potwierdzenie czego niniejszym przeznaczam swoje życie, duszę i wszystkie doczesne starania, a za pomocą sztyletu, który teraz otrzymuję, własną krwią się podpiszę by to poświadczyć;

a jeśli okażę się kłamcą albo słabym w swoim postanowieniu, niech moi bracia i towarzysze w milicji Papieża odetną mi dłonie i stopy a gardło niech rozetną od ucha do ucha, niech otworzą mi brzuch i palą w nim siarkę, niech zostanie mi zadana każda możliwa kara, a moja dusza niech będzie torturowana w nieskończoność przez demony w piekle. Że w głosowaniu zawsze będę preferował Rycerza Kolumba, a nie Protestanta, a zwłaszcza Masona, (...); że jeśli będę miał wybór między dwoma Katolikami, to będę popierał tego, który jest lepszym pomocnikiem Matki Kościoła, i głosował zgodnie z tym. Że nie będę się układał z Protestantem ani zatrudniał Protestanta, jeśli w mojej mocy jest układać się z Katolikiem lub zatrudnić Katolika. Że będę umieszczał Katolickie dziewczęta w Protestanckich rodzinach, by móc otrzymać cotygodniowy raport o wewnętrznych poczynaniach heretyków. Że zaopatrzę się w broń i amunicję, aby móc być w gotowości, gdy słowo zostanie wypowiedziane, lub gdy rozkaże mi się bronić Kościoła, indywidualnie albo razem z milicją Papieża.

Ja, xxxxx, przysięgam to wszystko

na świętą Trójcę i święty sakrament, który mam otrzymać, by wypełnić i zachować mój ślub. Na poświadczenie tego przyjmuję ten najświętszy sakrament Eucharystii i potwierdzam to samo moim imieniem, napisanym za pomocą ostrza tego sztyletu, zanurzonego w mojej własnej krwi, pieczętując to obliczu tego świętego sakramentu".

Kandydat otrzymuje od przełożonego opłatek i podpisuje się swoim imieniem za pomocą ostrza sztyletu zanurzonego w jego własnej krwi wziętej znad serca.

Awatar użytkownika

Cytuj:
“Prawdą jest, że rzymscy Jezuici opanowali do perfekcji wolnomularstwo, które jest ich najznakomitszym i najbardziej efektywnym narzędziem, dzięki któremu osiągają swoje cele wśród protestantów.”

The Grand Design Exposed, John Daniel, (Middleton, Idaho: CHJ Publishing, 1999), p. 302.

“Gdziekolwiek podążają Jezuici, rewolucja podąża za nimi”.

Behold A Pale Horse, Chpt.2,pg.92,William Cooper

“Jeśli prześledzisz masonerię, poprzez jej wszystkie odłamy, i dojdziesz do jej samego szczytu, do głównej głowy (szefa) masonerii światowej, odkryjesz że owa głowa oraz szef Zakonu Jezuitów(zwany Czarnym Papieżem, generałem zakonu…) to jedna i ta sama osoba.”

James Parton (American historian)

“Pomiędzy 1555 a 1931 Zakon Jezuitów został wydalony z co najmniej 83 państw, państw miast oraz miast, za angażowanie się w polityczne intrygi i w przewrotowe spiski przeciwko dobrobytowi państwa, powołując się na zapiski jezuickiego księdza Thomasa J Campbella. Praktycznie każdy powód wydalenia to polityczne intrygi, polityczna infiltracja, polityczne przewroty..” (1987) J.E.C. Shepherd (Canadian historian)

“Jezuici napisali pierwsze 25 stopni szkockiej ryty masońskiej w ówczesnym College de Clermony w Paryżu w 1754 roku.”

The True origin of Scottish Rite Freemasonry According to the Masonic
Quiz Book: Ask Me Another, Brother by William Peterson.

“Zakon Jezuitów jest uosobieniem systemu którego celem jest polityczna dominacja za pomocą politycznych środków, systemu upiększonego przez religię, który wyznacza głowę religii katolickiej, Papieża, na politycznego władcę, i pod przykrywką Papieża-Króla, i używając go jako narzędzie, pragnie zdobyć dominację nad całym światem.”

Count von Hoensbroech, 1911, German Noble and ex-Jesuit Fourth Years a Jesuit, Count von Hoensbroech, translated by Alice Zimmern), New York.
Cassell and Company, Ltd., 1911) Vol. II, p. 430.

“Papież ma tysiące tajnych agentów na całym świecie. Zaliczają się do nich Jezuici, Knights of Columbus (elitarny katolicki klub w USA), Knights Of Malta(zrzeszający czołowe postacie światowej gospodarki, mediów, polityki, militariów, bankowości etc), Opus Dei, Wywiad Watykański i innych. Watykański wywiad i jego potencjał w terenie nie ma sobie równych.”

Dave Hunt, 1994, American Baptist Historian
A Woman Rides the Beast, Dave Hunt, p. 87

“Fuehrer(Hitler) doszedł do władzy dzięki głosom Katolickiego Centrum(partii rządzonej przez jezuitę Ludwiga Kaasa) zaledwie pięć lat wcześniej (1933) ale większość celów cynicznie wyjawionych w Mein Kampf było już zrealizowanych. Ta książka, została napisana przez jezuitę Ojca Staempfle, a podpisana przez Hitlera. Bo to Zakon Jezuitów udoskonalił słynny pan-germański program opisany w tej książce, a Hitler się pod nim podpisał.”

Edmond Paris, 1965 French Historian The Secret History of the Jesuits.

“Widzę w Himmlerze naszego Ignatiusa Loyolę*.”

* Ignatius Loyola – założyciel zakonu Jezuitów.

Adolf Hitler: “Libres propos” (Flammarion, Paris 1952, p.164).
“Nauczyłem się bardzo dużo od Zakonu Jezuitów – powiedział Hitler. Aż po dziś dzień nic nie było tak potężne, jak hierarchiczna organizacja KRK. Zaadaptowałem wiele z tej organizacji do swojej własnej partii. Zdradzę ci pewien sekret, zakładam ‘zakon’, a w nim wychowam młodzież która zadrży podstawami świata. Wtedy, Hitler przestał mówić, powiedział tylko że więcej nie może nic powiedzieć.”
[chodziło mu oczywiście o SS].

Hermann Rauschning, former national-socialist chief of the government of Dantzig: “Hitler m’a dit”, (Ed. Co-operation, Paris 1939, pp.266, 267, 273 ss).

“Jezuici to organizacja militarna, nie religijny zakon. Ich szef to generał armii, a nie ojciec w jakimś klasztorze. Celem tej organizacji jest władza, w najbardziej jej despotycznym znaczeniu. Absolutna, uniwersalna władza by kontrolować świat wedle woli jednego człowieka. Generał Jezuitów jest mistrzem, suwerenem nad suwerenami. Gdziekolwiek Jezuici zostaną przyjęci, staja się mistrzami, za wszelka cenę. Każdy czyn, każde przestępstwo, jakkolwiek okropne, jest chwalebna praca, jeśli popełnione jest w interesie Zakonu Jezuitów lub z rozkazu jego generała.”

Napoleon Bonaparte, źródło:
Fifty Years In the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan:
Baker Book House, 1968; originally published in 1886) p. 487.

“Rzymskokatolicki kler i braterstwo Jezuitów, dwie wyróżniające się polityczne organizacje, zjednoczone w swoich celach, które używają religii jako przykrywki pod ich polityczne cele, jak to zresztą zawsze robiły przez stulecia we wszystkich krajach.”

J. Wayne Laurens, 1855 American Historian & Patriot The Crisis:
Or, the Enemies of America Unmasked

“Drodzy towarzysze (do sześciu asystentów generała Jezuitów), nasze bronie są całkiem innego rodzaju od broni Cesarzy wszystkich stuleci. I nie będzie dla nas trudne manewrowanie w celu uczynienia z nas mistrzów wszystkich sił i tak już osłabionych przez wojny napoleońskie. Nie musimy obawiać się braku żołnierzy, musimy tylko z rekrutować ich ze wszystkich rang, państw i wdrożyć ich dokładnie w służbę. Lecz w tym samym czasie bądźmy czujni, by nikt nie podejrzewał nas o nasze konspiracyjne czyny. Nasza jest wiedza o wielkiej tajemnicy. Co do innych, to niech nas słyszą kiedy mówimy parabolami, tak ze mając oczy, nie będą widzieć, mając uszy, nie będą słyszeć. I niech nasza praca będzie sumienna! Dobrze wiecie że to do czego dążymy to władza nad światem, lecz jak odniesiemy sukces, jeśli nie będziemy wszędzie mieć (Iluminatów, Masonów) adeptów, którzy znają nasz język, ale którzy jednocześnie muszą pozostać nieznani wobec innych?”

Aloysius Fortis, 1825, 20 Generał Jezuitów [1820-1829],
Na tajnym zgromadzeniu do swoich asystentów, wśród których był:
21 General Jezuitów Johannes Roothaan. Tajna konferencja w Chieri.
Źródło: The Jesuit Conspiracy: The Secret Plan of the Order,
Abbate [Abate] Leone, (London: Chapman and Hall, 1848) pp. 60, 80, 81.

“Hierarchia Jezuitów jest czysto monarchiczna, a generał jest jej absolutnym królem. Jezuita powinien cenić siebie indywidualnie jako nic, a Zakon jako wszystko.
I tak mocno jest ta zasada posłuszeństwa wdrożona, że Jezuita wykonując rozkazy Generała, nie może mieć skrupułów sprzeciwiając się Bogu. Glosy sumienia są oznaką słabości, obawa przed wiecznym potępieniem jest usunięta z myśli jako przesądne bzdury; i największe zbrodnie, jeśli polenione z rozkazu Generała, są uważane za promowanie chwały i za wielbienie Boga.”

G. B. Nicolini of Rome, 1889
Protestant Italian Patriot
Exiled to England
History of the Jesuits

“Nasz ojciec Generał, jak wszyscy wiedzą, okupuje Rzym oraz papiestwo. Tworzymy wojny dla naszej przyjemności, pomiędzy jednym Księciem a drugim, pomiędzy Księciem a jego podwładnymi, uzurpujemy władzę nad miastami i państwami, nie obawiając się wykrycia naszych czynów. Odkąd robimy interesy z Wielkimi ludźmi, znamy każdy publiczny sekret, i możemy w każdy sposób zabić heretyków i wrogów Rzymu.” F. Doza, 1667, Spanish Jesuit, “The Fiery Jesuits”.

“Deklaruję, ze nie mamy szans na osiągniecie sukcesu, bez znajomości, silnych powiązań, które będą miały swoich własnych szefów, swój własny język, aktywną i dobrze zorganizowaną korespondencję i rożnego rodzaju pokrętną literaturę (Oświecone Wolnomularstwo). Dla naszych celów niewystarczający są utalentowani ludzie czynu których mamy, musimy mieć złoto które przyspieszy ich pracę. Daj mi złoto, mnóstwo złota- wtedy z tak zdolnymi osobami i z takimi zasobami będę czynił jak kościół nakazuję, będę dążył nie tylko do władzy nad światem, lecz także do zrekonstruowania go w całości.”

Assistant to the Jesuit General, 1824
Secret Conference at Chieri.

“Dostarczyłem opinii publicznej tylko mała liczbę Jezuitów. Nadal pozostało trzystu członków których nie ujawniłem, lecz zrobię to w przyszłości. Oni byli wpływowi, bo taka była wola Królów, Jezuici mordowali księciów, i niepokoili mocarstwa. To że Jezuici byli oprawcami narodów, władcami świata, otwarcie przyznaję.”

Marcel de la Roche Arnauld, 1827
French Roman Catholic Priest,
“The Modern Jesuits”

Pomimo tego że Jezuici pierwotnie, (podobnie jak inne Zakony Kościoła Rzymskiego), byli poddanymi Papieża, zapewnili sobie, zgodnie z listem datowanym na październik 1836, że papież Grzegorz XVI praktycznie oddał siebie i cały kościół pod ich kontrolę. Konsekwencją tego że dla nich łatwiej było rządzić jednym człowiekiem niż wieloma niezależnymi biskupami, było utrzymywanie w ich interesie nieomylności jednego człowieka, Papieża.”

John McDonald, 1894
Scottish Reformed Pastor
“Romanism Analyzed”

“Przeczytajmy historie wszystkich konspiracji, które kiedykolwiek miały miejsce na Ziemi. Rozważ kwalifikacje (cechy), jakie są potrzebne do osiągnięcia sukcesu w takich przedsięwzięciach, ich szefów, którzy podejmują się takich zadań; niebezpieczeństwa którym muszą stawić czoła; wydatki które muszą ponieść. Rozważ to jak te niebezpieczne konspiracje powstawały, jak się kończyły. Nie znajdziesz żadnej konspiracji, której mózg byłby w stanie zorganizować swoje siły przy tak małym niebezpieczeństwie i z taka przewaga, jak General Jezuitów w 24 godziny”

M. Louis Rene De Caraduc, 1762, French Parliamentary Statesman
“Report on the Constitutions of the Jesuits” A Glimpse of the Great Secret Society, pp. 95, 96; citing the Report on the Constitutions of the Jesuits,
M. Louis Rene De Caraduc De La Chalotais, Procureur-General of King Louis XV
to Parliament, 22 December 1761.

“Jakkolwiek mocno podziwiałem niemieckich benedyktynów, jezuitów podziwiałem jeszcze bardziej. Zakon Jezuitów to coś specjalnego; brygady szokowe Kościoła Katolickiego. Ta organizacja była tak efektywna, że Heinrich Himmler użył jej jako model dla swoich szeregów nadludzi, Schutzstaffel (SS), których starannie wybrani członkowie składali specjalną przysięgę lojalności Fuehrerowi, tak samo jak najwyżsi rangą Jezuici (czwartaprzysięga) papieżowi. Ci ludzie rządzili światem, i było oczywiste że dobrze się bawili.”

“Will: The Autobiography of G. Gordon Liddy”,
G. Gordon Liddy – znany agent FBI, absolwent Jezuickiego Fordham Universiti,
(New York: St. Martin’s Press, 1980) pp. 23, 36.

“W kręgach rzymskokatolickich dobrze znany jest termin Czarny Papież, który opisuje Generała Zakonu Jezuitów. Papież zawsze ubrany jest na biało, generał na czarno, kontrast jest oczywisty. Lecz ci romaniści którzy niekoniecznie kochają jezuitów, ich liczba nie jest ograniczona, używają tego terminu wskazując na fakt że Czarny Papież dowodzi Białym Papieżem, nawet gdy ten pierwszy zobligowany jest przynajmniej do okazywania posłuszeństwa temu drugiemu”

“The Black Pope”, M. F. Cusack, (London: Marshall, Russell & Co., 1896)
pp. 13, 201.

“Widzi pan, z tej komnaty zarządzam nie tylko Paryżem, a także Chinami, lecz nie tylko Chinami, lecz całym światem, i nikt nie wie w jaki sposób to robię”

Michaelangelo Tamburini – 14 generał jezuitów, 1706-1730
“The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, p. 33″

“… Następnie stworzę hipotezę, która na pewno jest kontrowersyjna: fakt że Czarny Papież rządzi z boskiego nakazu, dla ostatecznego dobra ludzkości”

Frederick Tupper Saussy, znany amerykański muzyk i historyk, 2001
- jego kuzyn jest Jezuitą
“Rulers of Evil, Frederick Tupper Saussy,
(New York: Harper Collins Publishers, Inc., 2001) p. 6, 86, 93.”

“Rothschildowie byli jezuitami którzy wykorzystali swoje żydowskie pochodzenie jako przykrywka ich ponurych czynności. Jezuici, rękami Rothschildów i finansisty Nicholasa Biddle, dążyli do przejęcia kontroli nad systemem bankowym Stanów Zjednoczonych.”

Bill Hughes, “The Secret Terrorists and The Enemy Unmasked”
“Generał Jezuitów, mający na celu ustanowienie uniwersalnego papiestwa kontrolującego narody i “księciów” poprzez edukację (indoktrynację) i dyplomację, jest bez wątpienia najbardziej wpływową osobą na świecie. Jest przełożonym Jezuitów a jego prowincjałowie są mistrzami papieskich kardynałów, którzy z kolei są jawnymi bądź niejawnymi politycznymi mistrzami każdego rządu każdego narodu”

Eric Jon Phelps “Vatican Assassins III” s. 159

“Nowicjusz jezuicki… może któregoś dnia mieć u swoich stóp klęczących królów i księciów, i mieć władzę by kierować losami narodów. Może regulować politykę i ramy prawne narodów które nawet nie są wyznawcami jego własnej wiary, poprzez członków kościoła którzy zajmują wysokie stanowiska w protestanckich krajach. Jeśli proces “tworzenia jezuity” jest trudny, przypomina mu się że aspiruje do bycia członkiem jedynego na świecie kolektywu który może się pochwalić światową niemal dominacj.”

M.F. Cusack “The Black Pope”, pp. 118, 119. “Generał zakonu zwykł stać obok papieża niczym wszechmocny właściciel feudalny w sredniowieczu stał obok słabego lorda, a rzymska ludność od dawna rozpoznawała ten fakt tytułując te dwie persony “białym” i “czarnym” papieżem. Prawda jest taka, ze zakon jezuitów nigdy, od początku, nie był posłuszny papieżowi, jesli kiedykolwiek ich wola i wola papieża nie była zbieżna ze sobą.”

Occult Theocrasy, Lady Queenborough,
(South Pasadena, California: Emissary Publications,
1980; originally published in 1933) p. 311. “Zwykły jezuita nie posiada dla siebie zadnej wladzy, stanowiska, bogactwa czy wolnej woli, sentymentów. Cała skoncentrowana władza należy do generała zakonu. Jego rozkazy, pragnienia, są prawem. Jego władza płynie z jego rąk jakby płynęła z samego źródła, na tych których on sam wybiera. Ta włądza rozciąga się tak daleko jak on sobie tego życzy, zatrzymuje się wtedy gdy on tego chce.”

History of the Jesuits, Andrew Steinmetz,
(Philadelphia, Pennsylvania: Lea and Blanchard, 1848)
Vol. I of II, pp.146.

“Prawdą jest, że jezuita ma wojego generała, któremu jest posłuszny niczym niewolnik, lecz jezuita wierzy w to, ze jego generał jest niczym Bóg, więc jeśli martwe słowo Boga, w Piśmie Św, konfliktuje z żywym słowem Boga które przechodzi przez generała, autorytet żywego słowa bierze górę”

The Black Pope, pp. 118, 119. “Kto zabił Polskę, jeżeli nie jezuici? A przynajmniej cofnęli ją o trzy stulecia wstecz” Bronisław Trentowski (1806-1869)

No to mala fala paranoi ? a moze nie. Pozyjemy zobaczymy znalazlem takie cos wedlug tego tekstu to znowu powrot do masoneri, niezle ziolka.

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

wytnij i ubierz sobie Franka

Obrazek

Master Elect of Nine * 9th Degree

Znamienne jest to, że wybór padł na zakonnika i to na dodatek z zakonu jezuitów - czyli żandarmerii kościoła.
To krok w kierunku zdysyplinowania przez strach, to nie jest uśmiechnięty papież Jan Paweł I, który zakończył nagle pontyfikat po 33 dniach. Kluczem do zrozumenia dzialania Franciszka będzie historia Argentyny i reguła i zasady tego zakonu.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-”KOŚCIELE KATOLICKIM”: Shalom papieżu ”Franciszku” – wśród swoich?

beztekstowy post - obrazki do oceny tutaj:

http://gazetawarszawska.com/2013/03/13/ ... ranciszku/

oraz

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/20 ... od-swoich/

Awatar użytkownika

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

"Nowy papież Franciszek (kardynał Jorge Bergoglio) pod koniec 2012 roku wziął udział w obchodach święta Chanuka razem z argentyńskimi Żydami w synagodze w Buenos Aires.

Na głowie miał czarną jarmułkę (kipę). - I Bóg powiedział: niech stanie się światło - powiedział przyszły papież, po czym zapalił świecę na chanukowej menorze (chanukiji)."

...
"Podczas trwania w Argentynie junty wojskowej generała Videli Redondo i podczas tzw. brudnej wojny 1976–1983 (hiszp. Guerra sucia) Bergoglio donosił wojskowym na lewicujących księży i zakonników, z których niektórzy potem znikali. Dokumenty potwierdzające jego współpracę opublikował Horacio Verbitsky w książkę „El Silencio” („Cisza”), która jest syntezą współpracy hierarchów kościoła argentyńskiego z dyktaturą"

wybrane teksty stąd:
http://nwonews.pl/dyskusja,2951,0

-=-

"niech stanie się światło" ..sobie powiedział :shock:

-=-
następne info:

Zemsta Templariuszy – Akt pierwszy

13 października 1307 roku papież zezwolił na aresztowanie członków zakonu Templariuszy. Po 706 (7+6) latach przyszedł czas na zemstę i początek końca Kościoła katolickiego.
13.03.13
(13.03.2013) 1+3+3+2+1+3=13

Liczba symbolizująca bunt przeciwko Bogu.

1. Biblia wyróżnia liczbę 13 jako oznaczającą rebelię przeciwko ustanowionym porządkom, rebelię Szatana.

2. W okultyzmie 6 jest cyfrą oznaczającą człowieka, 7 zaś jest cyfrą boskiej perfekcji. Tak więc osoba która w celu osiągnięcia perfekcji (boskości, illuminacji) zaczyna wspinać się po “Drabinie Jakuba”, ma do przebycia 13 stopni (6+7=13).”

W źródłach katolickich już od wielu, wielu lat mówi się o wojnie jaką masoneria wydała Watykanowi. Rzeczywiście, taka wojna ma miejsce, ale większość ludzi nie dostrzega że jest to nie tyle wojna z chrześcijaństwem, co zwyczajna zemsta ze strony tajnych stowarzyszeń będących duchowymi spadkobiercami Templariuszy. Dużo mówiło się w ostatnich dniach o proroctwach Malachiasza… nie wnikając już w to, czy naprawdę napisał je Malachiasz czy też zostały napisane setki lat po jego śmierci, wybór Malachiasza jako ich autora jest kolejnym symbolicznym aktem.

Malachiasz był dobrym przyjacielem św. Bernarda, cystersa i prawdopodobnie najpotężniejszego człowieka Kościoła katolickiego w tamtych czasach (być może nawet potężniejszego niż papież) który tak się składa był również twórcą reguły zakonnej Templariuszy i człowiekiem który wymógł na papieżu zatwierdzenie pierwszego w historii zakonu mniszego o charakterze militarnym.

Jeśli “proroctwa” Malachiasza mówią prawdę i papież Franciszek jest ostatnim papieżem Kościoła katolickiego, to nie dlatego że są jakimiś objawieniami natury paranormalnej czy Boskiej, ale dlatego że są po prostu opisem skrupulatnie wprowadzanego w życie planu – planu opracowanego już setki lat temu. Jedyne prawdziwe proroctwa dotyczące tego wydarzenia znajdują się w Biblii – nie u Nostradamusa, nie u Baby Wangi, franciszkanina Klimuszki, Malachiasza ani nie w objawieniach Maryjnych – ale w Piśmie Świętym:

I rzecze do mnie: “Wody, które widziałeś, gdzie Nierządnica ma siedzibę, to są ludy i tłumy, narody i języki. A dziesięć rogów, które widziałeś, i Bestia, ci nienawidzić będą Nierządnicy i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i będą jedli jej ciało, i spalą ją ogniem, bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł i to jeden zamysł wykonali, i dali Bestii królewską swą władzę, aż Boże słowa się spełnią. A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi”.

Niektórzy z was pewnie już wpadli na to że ta dzisiejsza szopka medialna z tajemniczym pielgrzymem w pokutnych, niemal franciszkańskich szatach, modlącym się na placu św. Piotra, to był tylko kolejny symbol i potwierdzenie tego że wybór papieża, jego imienia oraz – jak przekonamy się pewnie w przyszłości – kierunku w jakim podążą reformy watykańskie, były dokonane zapewne jeszcze przed konklawe. Reszta to teatrzyk dla mas i ludzi lubiących machać flagami.

Bergoglio vel Franciszek I jest pierwszym w historii papieżem Jezuitą. Czy będzie również ostatnim?

Więcej informacji w “Tajemnica: Wielki Babilon”
http://radtrap.wordpress.com/tajemnica-wielki-babilon/

PS. Z Wikipedii już zniknęły informacje o tym że Bergoglio donosił na innych księży podczas puczu w Argentynie, przez co wielu z nich straciło życie. Pamiętam że rano jeszcze tam były…

PS 2. Jeszcze jedna ciekawostka. Media podają że Bergoglio ma 77 lat. Ale on ma urodziny 17 grudnia – czyli biologicznie ma teraz 76 (7+6).

Wesołego habemus papam.

źródło:
http://radtrap.wordpress.com/2013/03/13 ... -pierwszy/

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Co do wiki to faktycznie zmienili treść.
Wystarczy wejść w google, wpisać Jorge Mario Bergoglio, najechać myszką na adres.
Po prawej stronie strzałki, kliknąć na kopie i mamy poprzedni obraz strony :tak:

Obrazek

Obrazek

Nie wiem oczywiście jak długo ta informacja będzie dostępna na google. :bezradny:

Cytat z nowej strony:

Cytuj:
Oskarżenia o związki z działaniami junty wojskowej w latach 70.

W 2005 pewien prawnik zajmujący się prawami człowieka złożył formalne doniesienie, zarzucające o. Bergogliowi współpracę z Juntą w porwaniu dwóch księży należących do Towarzystwa Jezusowego, które miało miejsce w 1976 na początku tzw. brudnej wojny (1976–1983). Ojciec Bergoglio SJ był wtedy prowincjałem jezuitów w Argentynie i jako przełożony sprzeciwił się dwóm podwładnym w kwestii, jak zareagować wobec nowej dyktatury wojskowej i wycofał dla nich ochronę. [8]. Dwaj księża zostali uprowadzeni i jak informuje dziennik.pl, "przetrzymywani w nieludzkich warunkach", ponieważ junta uznała ich za "podejrzanych" dlatego, że pracowali w slumsach[9]. Odpowiadając na oskarżenia o wydarzenia sprzed trzydziestu lat, rzecznik kardynała określił te zarzuty jako „stare oszczerstwa”. Wniosek nie precyzował natury domniemanego zaangażowania kardynała w opisywaną sprawę[10]. Oskarżenie nie zdołało przedstawić dowodów domniemanego przestępstwa[11].

W tym samym roku dokumenty opisujące jego domniemaną współpracę w tej i innych sprawach opublikował Horacio Verbitsky (dziennikarz śledczy związany w przeszłości z peronistowską organizacją Montoneros) w książce El Silencio: de Paulo VI a Bergoglio: las relaciones secretas de la Iglesia con la ESMA (Cisza. Paweł VI i Bergoglio. Tajne stosunki Kościoła z ESMA)[12][13][14][15]. Według Verbitsky’ego, który w swoich ustaleniach opiera się na relacji jednego z porwanych, Francisco Jalicsa[16], kardynał Bergoglio pomagał m.in. w ukrywaniu więźniów politycznych dyktatury przed amerykańską komisją Praw Człowieka[17]. „Guardian” sugeruje, że w związku z tymi oskarżeniami „wybór kardynałów rodzi ryzyko nagłego wywołania kontrowersji związanych z rolą nowego papieża w burzliwej historii Argentyny”[18]. Bergoglio dwukrotnie skorzystał z przysługującego mu prawa niestawienia się przed argentyńskim sądem w sprawie tortur obu księży. W rozmowie ze swoim biografem Bergoglio twierdził, że poczynił ogromne zakulisowe starania, aby doprowadzić do ich uwolnienia i ocalić ich życie[5][19]. W październiku 2012 Bergoglio przeprosił naród argentyński za postawę kleru podczas brudnej wojny, jednak za winnych przemocy panującej w tym okresie uznał juntę i lewicę[20].

źrudło http://pl.wikipedia.org/wiki/Jorge_Bergoglio
:ninja:

Wydaje mi się, że nie będzie to ostatni papież. Konklawe wybralo kardynała spośród starej gwardii, a do tego jeszcze z żandarmerii gwardii i z innego kontynentu. Nie jest on zaangażowany w to co dzieje się w Watykanie, w Europie. Ma on jednak swoje lata.... Zastanawiające są jest jednak ...słowa, które jako pierwsze skierował do wiernych - "Dobry wieczór". Jeśli papież zaczyna w ten sposób...Potem zorientował się,że nie tego wierni oczekują od biskupa Rzymu i rozpoczął modlitwy... Co oznaczają pierwsze słowa, czy coś wogóle oznaczają? Zastanawiająca dla mnie była ta posępnośc oblicza, brak radości, że oto mogę wam przewodniczyć na ziemskiej drodze - mam posłanie i tu piekne expose. W moim odczuciu to czlowiek zamknięty w sobie, a nie otwarty na ludzkość, ludzi, problemy świata. W takim momencie powienien przemówić do serc ludzkości i stałby się Wielką Nadzieją XXI w. Zaprzepaścił wielką szanse. Niewiele od siebie, potem modlitwy i koniec filma. Szkoda,że nie ma w nim ekspresji i chyba wiary w to co robi. "Aby zapalić innych najpierw samemu trzeba płonąć."Niestety, jak każdy bisku,arcybiskup, kardynał unurzał się w polityce i to też odejmuje mu sporo punktów. Z drugiej strony, jak ma się 70 lat z tego z 50 w służbie KK, to trudno być jak ten kogo wskazuje KK na swego mistrza, co...na osiołku wjechał do Jerozolimy. Mogli wybrać człowieka młodego, pełengo energii, zapału i tego czego KK najbardziej brakuje - wiary w przepiękną postać, która jest dla wielu z nas uosobieniem człowieka doskonałego.

Ostatnio zmieniony 14 mar 2013, 13:06 przez Szaweł, łącznie zmieniany 1 raz

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Wybaczcie, że tvn24, ale co tam :D

Cytuj:
Wraz z wyborem kard. Bergoglio na papieża, wróciły zarzuty sprzed lat. Zdaniem argentyńskiego dziennikarza, autora książki "Cisza", obecny papież w 1976 r. przyczynił się do wydania w ręce wojskowej junty dwóch jezuitów. Obrońcy Bergoglia twierdzą, że było wręcz przeciwnie - pomagał on prześladowanym przez reżim. A w wydanej kilka lat temu oficjalnej biografii można przeczytać, że to interwencja Bergoglio uratowała życie dwóm duchownym.

Więcej na http://www.tvn24.pl/wspolpracowal-z-woj ... 842,s.html

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Szaweł pisze:
Wydaje mi się, że nie będzie to ostatni papież. Konklawe wybralo kardynała spośród starej gwardii, a do tego jeszcze z żandarmerii gwardii i z innego kontynentu. Nie jest on zaangażowany w to co dzieje się w Watykanie, w Europie. Ma on jednak swoje lata.... Zastanawiające są jest jednak ...słowa, które jako pierwsze skierował do wiernych - "Dobry wieczór". Jeśli papież zaczyna w ten sposób...Potem zorientował się,że nie tego wierni oczekują od biskupa Rzymu i rozpoczął modlitwy... Co oznaczają pierwsze słowa, czy coś wogóle oznaczają? Zastanawiająca dla mnie była ta posępnośc oblicza, brak radości, że oto mogę wam przewodniczyć na ziemskiej drodze - mam posłanie i tu piekne expose. W moim odczuciu to czlowiek zamknięty w sobie, a nie otwarty na ludzkość, ludzi, problemy świata. W takim momencie powienien przemówić do serc ludzkości i stałby się Wielką Nadzieją XXI w. Zaprzepaścił wielką szanse. Niewiele od siebie, potem modlitwy i koniec filma. Szkoda,że nie ma w nim ekspresji i chyba wiary w to co robi. "Aby zapalić innych najpierw samemu trzeba płonąć."Niestety, jak każdy bisku,arcybiskup, kardynał unurzał się w polityce i to też odejmuje mu sporo punktów. Z drugiej strony, jak ma się 70 lat z tego z 50 w służbie KK, to trudno być jak ten kogo wskazuje KK na swego mistrza, co...na osiołku wjechał do Jerozolimy. Mogli wybrać człowieka młodego, pełengo energii, zapału i tego czego KK najbardziej brakuje - wiary w przepiękną postać, która jest dla wielu z nas uosobieniem człowieka doskonałego.

Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie i cieszę się że się nim podzieliłeś, jednak dla mnie to co piszesz jest bardzo zabawne :lol:

Jak miał się przywitać? Może miał zacząć "moje kochane owce" albo "dobranoc"? Człowiek kulturalny mówi :"dzień dobry" czy "dobry wieczór" i nie ważne czy jest bezdomnym, biedakiem, prezydentem czy papieżem.

Ma 76 lat a Ty piszesz jakby do 110 dociągał, spodziewałeś się 40-latka?

"Jak każdy bisku,arcybiskup, kardynał unurzał się w polityce i to też odejmuje mu sporo punktów" skoro jak każdy to względem kogo mu to odejmuje punktów?

To co nazywasz posępnością oblicza i brakiem radości to moim zdaniem zwykła skromność.

"mam posłanie i tu piekne expose" Nie potrzeba więcej Tusków.

Wydaje mi się, że pomyliłeś wybory papieża z wyborem na celebrytę miesiąca, wójta roku albo ulubionego x-mena.

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

Tak naprawdę kogo obchodzi papież ?. Moim zdaniem w dzisiejszym świecie nie jest on kimś więcej niż "prezydentem" watykanu . Ilu z was śledzi temat kościoła ? interesuje się naprawdę tym co głosi ? . Tak na prawdę to ten czy inny nie ma różnicy i tak nie ma on jakiegoś znaczącego i nawet wcale nie ma wpływu na nasze życie , no chyba że na tych którzy wierzą i śmigają do kościoła.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

noo :shock: ..też myślałem że to jakiś gościu który za bardzo się tego dymu nawdychał .. oczami pobłądził po nieboskłonie i jakiś taki rozgarnięty jak kupa liści ..no ale wiesz - "presja" :uśmiech:

-=- edit ... już na poważniej :

Po niezwykłej rezygnacji papieża Benedykta XVI , wielu komentatorów polityki Watykańskiej głowiło się nad przyczyną takiego postępowania. Czy były papież obecnie noszący tytuł emerytowanego papieża ustąpił z własnej woli czy też jego decyzja została wymuszona przez jakąś wpływową grupę w Kościele Katolickim?

Przed wyborem nowego Ojca Świętego mogliśmy tylko spekulować jaka frakcja mogła zmusić do ustąpienia Benedykta XVI .

Gdy na placu św Piotra ogłoszono imię i nazwisko nowego papieża którym został kardynał Jorge Mario Bergoglio , zapanowała cisza , wszyscy zebrani spodziewali się (tak samo jak komentatorzy ) wyboru kardynała Scoli , jednak zwyciężył Argentyński jezuita…

Jorge Mario Bergoglio przybrał imię Franciszek , nie po Franciszku z Asyżu tylko po jednym z założycieli Towarzystwa Jezusowego Franciszku Ksawerym ( trzeci generał jezuitów także miał na imię Franciszek ! A pochodził z rodu Borgiów ! )

Przyjrzyjmy się teraz biografii nowego papieża Franciszka aby ustalić jaka frakcja mogła wpłynąć na jego niezwykle szybki wybór .

11 marca 1958 wstąpił do zakonu jezuitów. Był mistrzem nowicjatu w Villa Barilari, profesorem Wydziału Teologii i rektorem Colegio Maximo San Jose w San Miguel, członkiem konsulty prowincji zakonnej San Miguel, prowincjałem Argentyny (1973–1979 )

Możemy więc zauważyć iż nowy Pontifex Maximus nie jest ,,pomniejszym” jezuitą, lecz byłym prowincjałem ! Powyżej prowincjała znajduje się już tylko generał Towarzystwa Jezusowego.

Czyli frakcja która najwięcej zyskała po wyborze nowego papieża to jezuici…

W lutym 2001 roku Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej, nadając tytuł prezbitera S. Roberto Bellarmino

W herbie kardynalskim Bergoglio znajdziemy kiść winogron , pentagram i symbol Towarzystwa Jezusowego .

W książce El Silencio (Cisza ) Horacio Verbitsky przedstawia dokumenty świadczące o tym iż podczas trwania junty wojskowej generała Redondo i brudnej wojny Bergoglio donosił władzom na lewicujących księży i zakonników którzy następnie ,,znikali”.

W pierwszej dekadzie XXI wieku pojawiły się oskarżenia przeciwko kardynałowi Bergoglio, obwiniające go o związek z porwaniem dwóch księży, które miało miejsce w 1976 r. Rzecznik kardynała określił zarzuty jako “stare oszczerstwa”. Oskarżenie nie precyzuje również natury domniemanego zaangażowania kardynała w opisywaną sprawę (1) Bergoglio dwukrotnie skorzystał z przysługującego mu prawa niestawienia się przed argentyńskim sądem w sprawie tortur obu księży.

Według The Guardian, w związku z tymi oskarżeniami jego wybór na papieża …rodzi ryzyko błyskawicznej kontrowersji związanej z rolą nowego papieża w pogmatwanej historii Argentyny (2)

W październiku 2012 roku Bergoglio przeprosił naród argentyński za postawę kleru podczas brudnej wojny, jednak za winnych przemocy panującej w tym okresie uznał takoż juntę jak i lewicę sprzeciwiającą się dyktaturze (3)

Jaka to była postawa za którą musiał przepraszać przyszły papież?

Junta wojskowa Jorge Videli i Emilio Massery (1976- 1983) jest odpowiedzialna za tysiące mordów politycznych, które to odbywały się pod kropidłem Kościoła Katolickiego.

Już na początku przewrotu kapelan armii , biskup Victor Bonamin ogłosił : ,, Wojskowi odkupują nieczystość w naszym narodzie i oczyszczeni w Jordanie krwi stają na czele narodu.”. (4)

W najcięższej katowni ESMA w Buenos Aires kapelan Luis Mancenido mówił oficerom , że mogą torturowac i zabijać , bo spełniają biblijny obowiązek odsiewania ziarna od plew .

Nuncjusz Apostolski w Argentynie Pio Laghi przyjaźnił się z szefem katowni ESMA generałem Emilio Masserą , który był kardynalskim partnerem tenisowym…

Nuncjusz wiedział o wszystkich zbrodniach reżimu gdyż podejmowano u niego liczne dobrze udokumentowane interwencje na rzecz ofiar ! Trzy miesiące po zamachu nuncjusz pojechał do prowincji Tucuman , gdzie błogosławił oddziały generała Antonia Bussiego pacyfikujące prowincję…

Langhi odradzał papieżowi przyjmowanie rodzin ofiar za to polecał aby ugościć generałów junty.
Dyktatura upadła w 1983 r.

Kiedy armia wymusiła na władzach demokratycznych ułaskawienie generałów , Jan Paweł II pochwalił akt amnestyjny , zaś na przyjęcie z okazji 13 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II w październiku 1991r. w nuncjaturze w Buenos Aires podjęto byłych zbrodniarzy reżimu…

Papież Franciszek miał za co przepraszać.

Ci ciekawe po wyborze papieża zmieniono jego wpis biograficzny na wikipedii .

http://www.tokfm.pl/blogi/karl

Teraz biografia papieska jest bardziej ,,wyważona ” .

http://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_(papież)

Czas pokaże kim otoczy się w Watykanie Jorge Mario Bergoglio. Jeżeli będą to ludzie Towarzystwa Jezusowego wtedy hipoteza o wymuszonej przez jezuitów rezygnacji Benedykta XVI zacznie być coraz bardziej wiarygodna.

1- Argentine Cardinal Named in Kidnap Lawsuit, Los Angeles Times

2 – Hooper, John (2013) Cardinal Jorge Bergoglio elected 266th pontiff and takes name Pope Francis, theguardian.co.uk

3- “Jorge Bergoglio: Who is the new pope?”, 13 marca 2013, http://www.cbsnews.com

4- Mariusz Agnosiewicz Kościół a Faszyzm str 253

źródło @ Marcin Dachtera :

http://zakazanawiedza.wordpress.com/201 ... mus-papam/

Jakoś nikt z was nie zwrócił uwagi na to że, zgodnie z przepowiednią Nostradamusa, to jest ostatni papież. Miał on przyjść z bardzo daleka i mieć nietypowe imię. Za jego czasów ma być ogromny ucisk na Kościół Katolicki.

Ja bym był ostrożny co do tych wszystkich przepowiedni. Wiecie przecież jak to dzisiaj wygląda. Zanim nie wybrali argentyńczyka nikt go z przepowiednią nie wiązał. Teraz nagle sobie wszyscy uświadomili, że czarnym papieżem nazywano generała zakonu jezuitów. Wszyscy piszą, byle pisać... Ja bym się tym nie zajmował, nikt stąd nie popiera KK. Każdy deklaruje, że nie obchodzi go co i jak robią, ale jednak jak przychodzi co do czego to wszyscy żyją nowym papieżem. Wiele przepowiedni ujrzało światło dzienne po tym jak się spełniły, te dotyczące przyszłości najczęściej nijak się mają do rzeczywistości. Pomijając już fakt, kim był Nostradamus. Myślę, że wszystko leży w naszych umysłach, nie dajmy się zwariować

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Cytuj:
Jak miał się przywitać? Może miał zacząć "moje kochane owce" albo "dobranoc"? Człowiek kulturalny mówi :"dzień dobry" czy "dobry wieczór" i nie ważne czy jest bezdomnym, biedakiem, prezydentem czy papieżem.

A jak się wita każdy ksiądz? Mówi w kościele dzień dobry i do widzenia? Czy nawet w zwykłych kontaktach międzyludzkich. Przypomnij sobie.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

z tym Nostradamusem to jest tak,że jego przepowiednie są właściwie interpretowane dopiero po jakimś wydarzeniu ,a wcześniej to tylko dopasowywanie.
No imię ma cholernie nietypowe .. po ichniemu to jakoś Francesco [jak w Isaurze kiedyś Mruga ]
Ucisk na kościół katolicki ..co on sam pociśnie ..?.. chyba odwrotnie
Jak gdziekolwiek na świecie zmienia się władza -w sensie na opozycję w jakimś kraju -to w większości wylatują po kolei ci co nie byli do tej pory nowej włądzy przychylni.I co?... otoczy się nowymi-swoimi a tamtych powysyała na emeruturę albo na wycieczki krajoznawcze?Prędzej jakby to chciał lub miał w zamiarze to sen miałby najdłuższy w ostatnią swoją nockę.
Ma ponoć tylko jedno płuco.

-=-
Piaskowy dziadek...już gadżetoania też ruszyła wszędzie...

http://fakty.interia.pl/raport-nowy-pap ... iAId,77049
-=-
Pozdrawiam :uśmiech:

Wyjaśnijcie mi co znajduje się na krzyżu, który nosi nowy papież.

Obrazek

Katolików się pytaj, powiedzą Ci, że to fake

Awatar użytkownika

homorek pisze:
Wyjaśnijcie mi co znajduje się na krzyżu, który nosi nowy papież.

Obrazek

Ego sio ego sio...

Wszechświatowo więc...

Pikujący w dół gołąb, mówi o końcu czasu pokoju i o nadchodzącej wojnie. Z góry idzie ślad deszczu, zapowiedzi opadu, razem z gołąbkiem.
Pasterz i stojące za nim owieczki, mówią o tym, że idą na rzeź, pasterz w formie, diabła, a w zasadzie kostucho-diabła, wystające na zewnątrz kości bez obicia ciała.

Lecz to wszystko dla owiec, dla istot, które przyjmują moralność od nadanego poglądu z góry, z mediów, tego co należy.
Uwalniający się matrixu, przebrną przez to bagienko, po to tu się inkarnowaliśmy na tą chwilę, pomimo trudów będzie dobrze, choć jest tak szaro, obsranie i ch...wo, pchamy ten wózek powoli w zupełnie inną stronę niż na skraj przepaści gdzie skończy gro populacji. Szkoda, ale programy mentalne są tak mocno wgrane, że wielu sprzedało duszę za miedziaka.

Jakby ktoś miał wątpliwości, że to jest fotomontaż, to jeszcze inne ujęcie:

kliknij aby powiększyć:
Obrazek

Obrazek

Ostatnio zmieniony 15 mar 2013, 0:22 przez homorek, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]