Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 maja 2019, 12:35

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

Feniks79 pisze:
Pikujący w dół gołąb, mówi o końcu czasu pokoju i o nadchodzącej wojnie. Z góry idzie ślad deszczu, zapowiedzi opadu, razem z gołąbkiem.

Bez wpadania w paranoje. Gołąb symbolizuje w chrześcijaństwie Ducha Świętego. Skierowany jest w pasterza, oznacza że pasterz go przyjmuje, czy coś w tym guście. Myślę że nie ma co się doszukiwać takich rzeczy w prostych, najstarszych symbolach chrześcijańskich. Gołąb w różnej formie symbolizuje Ducha Świętego od wieków, tak samo jak owieczki symbolizowały wiernych. A ten "deszcz" to po prostu faktura na metalu, która pozwala wyodrębnić obiekty znajdujące się na nim. Gdyby krzyż był gładki, gołąb, owieczki i pasterz nie byłyby zbyt czytelne. Jest to typowy zabieg artystyczny. Krzyż został wykonany przez jakiegoś artystę/rzemieślnika, który symbole te zinterpretował w taki a nie inny sposób. Nie ma co sie doszukiwać nie wiadomo czego w tym krzyżu.

Ale przyznam że krzyż wygląda całkiem strasznie... :p
I ten pasterz jakiś taki właśnie szatanek... Jakby było wiadomo kto zaprojektował ten krzyż, albo jakby było jakieś dokładniejsze zdjęcie to można byłoby zbadać czy to jakiś szatan, czy tylko tak się wydaje. :D

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 mar 2013, 23:53 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Misterix, masz szczęście bo przy 3ciej próbie znalzłem ten obrazek a tak doczekał byś się shut the fuck up! i wyp... na forum onetu. Tymczasem Misterix życzę powodzenia, w Twojej prawdzie, naprawdę to niecelowe, tylko przypadkowe założenia by szef kleru miał taki symbol na odzieniu... Życzę Ci szczęścia w odnalezieniu się w morzu ignorancji. Proponuję Ci na wieczór zagadkę czy artysta miał taki bajer czy to przypadek, czy masoni tu byli , a może nwo z darth vaderem na czele? A może to Ty za dużo dope'a walnąłeś i się mylisz w rozpoznawaniu świata względem jego iluzji?
Powodzenia monki i nawet mnie nie wk..iaj.
Obrazek

Feniks, ja cię nie atakuję, ani nie zaprzeczam że nowy papież jest "czarnym papieżem". Uczyłem się trochę o sztuce chrześcijańskiej i stąd wiem co symbolizuje gołąb, znam się nieco na różnych technikach artystycznych i widzę że niektóre rzeczy które mówisz to niezłe ubarwienia. Czemu akurat ty nie możesz się w czymś mylić, a teraz gdy mam lekko inne zdanie, to musisz atakować? Poza tym fakt, że gołąb symbolizuje Ducha Świętego nie oznacza, że Duch Święty nie jest czymś negatywnym, szczególnie dla osoby, która cały kościół uważa za negatywną... organizację? :P
Ani razu też nie wspomniałem że papież przypadkiem założył taki krzyż. Szczerze mówiąc dla mnie krzyż w każdej postaci wydaje się być nieco nieprzyjemnym symbolem, kojarzy się z cierpieniem, zamiast z czymś pozytywnym, no więc sam ten fakt jest całkiem wymowny. Choć myślę, że dla katolika noszenie krzyża jest symbolem zasady, wg. której żyją "każdy powinien nosić krzyż jak Jezus". No i ta zasada jest trochę nie fair, bo oznacza tyle, że każda owieczka musi cierpieć żeby doznać zbawienia. Taką łatwo wykorzystać. :bezradny:

EDIT. A co myślicie o tym? Ciekawy list do Fundacji Nautilus:

Cytuj:
Oto przesłanki mogące świadczyć, iż przepowiednia Malachiasza się wypełniła i obecny papież to "Piotr Rzymianin":

- Jorge Maria Bargoglio jest dzieckiem włoskich emigrantów. Jest zatem Rzymianinem.
- Podobnie jak pierwszy papież (Piotr) tak i on nie nosi żadnego numerka przy swoim imieniu papieskim (Piotr był pierwszy, i Franciszek jest pierwszy).
- Obydwaj do Rzymu przybyli pod koniec życia z miejsca uważanego wtedy za niemal "koniec świata": Piotr pochodził z nad jeziora Genezaret, do Rzymu przybył pod koniec życia. Franciszek pochodzi z Argentyny, a na Papieża został wybrany dopiero w wieku 76 lat.

- Liczba 13 łączy się z obydwoma: Franciszek został wybrany na papieża 13 marca roku 2013, a w dniu 13 grudnia (1969 roku) przyjął święcenia kapłańskie. Co więcej, ostatni raz nowe imienia dla papieża nadano w roku 913. Piotr Apostoł miał umrzeć męczeńską śmiercią 13 października, co obchodzone jest przez cerkiew prawosławną 13 lipca, a wiele z jego losów w Nowym Testamencie i listach opisywane jest w wersach rozpoczynających się numerem 13.

http://www.nautilus.org.pl/index.php?p=artykul&id=2650

Jeden z komentarzy:
Cytuj:
PETRUS ROMANUS INSTITUTUM tak podobno nazywano zakon jezuitów w poprzednich wiekach.....

A tu ciekawa teoria:
Cytuj:
Widzę że przetoczyła się wielka dyskusja na blogu dotycząca nowego papieża. Poruszano różne wątki w tym przepowiednie od św Malachiasza żyjącego 900 lat temu. Dodam też tutaj swoje dywagacje o których nie twierdzę że są trafne. Argentyński kardynał Bergoglio jest w rzeczywistości synem włoskich rodziców, których określa się terminem “Roman”. Ponadto, papież przyjął imię św. Franciszka z Asyżu, Katolickiego kapłana , zakonnika który też był Włochem , a jego oryginalne nazwisko brzmi Francesco di Pietro (Peter) di Bernardone (1). W skrócie: Petrus Romanus.

http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/03 ... s-romanus/

A na tej stronie artykuł po angielsku na temat obecnego papieża: http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/0 ... alist.html

I luźne wytłumaczenie po polsku, co tam jest napisane:
Cytuj:
Wyglada na to, ze nowy Papiez jest modernista, o niezbyt wysokiej inteligencji czy zdolnosciach jezykowych. Udostepnial swoj Kosciol-ktedre dla wszystkich wyznan, zydow, muzulmanow protestantow. Jest zwolennikiem dialogu miedzyreligijnego. Nie jest zwolennikiem tradycji, ani Mszy Trydenckiej. Nie walczyl przeciwko aborcji i bardzo slabo przeciwko malzenstwom homo, ktore zostaly zaaprobowane praktycznie bez zadnej walki ze strony Episkopatu. Jest znany ze swych spotkan z protestantami. W 2006 roku ukleknal aby protestantcy kaznodzieje go “poblogoslawili”.Zniszczyl kosciol nie tylko w swojej diecezji, ale szerzej , w calej Argentynie.Jego kazania nie sa rzeczowe ale takie przyslowiowe “lanie wody”…Przesladowal wszystkich ksiezy ktorzy probowali trzymac z tradycja, tak w ubiorze jak i w samej wierze, modlitwie itp..Wiara i moralnosc nie sa dla niego wazne…

Cytuj:
W artykule pisze rowniez, ze obecny Papiez nie walczyl nigdy o nic za wyjatkiem wladzy, oraz ze sposrod wszystkich tych kandydatow o ktorych nikt by nie mogl nawet pomyslec ten jest najgorszy. Pewna liczba osob z otoczenia Papieza ma powazne problemy z moralnym zachowaniem. Pisze rowniez, ze z cala pewnoscia nie jest to to czego by sobie zyczyl dla Kosciola Benedykt. Niech Bog pomoze Kosciolowi i ze musialby sie stac cud aby obecny Papiez mogl sie zmienic.Pisze rowniez ze Papiez nie ma zdnego doswiadczenia w pracy w kurii rzymskiej…ani manier godnych tronu papieskiego…tyle mojego tlumaczenia…reszte zostawie …

Komentarze ze strony http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/03 ... s-romanus/

Tyle ode mnie, teraz czas wrócić do konsumpcji... :obiad:

Ostatnio zmieniony 15 mar 2013, 9:51 przez Misterix, łącznie zmieniany 1 raz

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Czytałam gdzieś, że pierwszego dnia konklawe papieża wybiera człowiek, drugiego szatan, trzeciego Duch Święty. Oczywiście nie chce tu nic insynuować bo są to informacje na które nie ma potwierdzenia, ale papież został wybrany w drugim dniu.
Intuicyjnie wygląda mi on na człowieka który coś ukrywa. Ma jednocześnie w sobie coś sympatycznego i dobrego, ale mam wrażenie że to rewolucjonista, który długie lata dusił coś w sobie i teraz da temu upust. Nie jestem pewna czy będzie to rewolucja negatywna jak wiele osób sugeruje.
Moje przeczucia się często sprawdzają ale poczekamy zobaczymy.

Odnosząc się do numerologii Franciszek ur. się 17.12.1936r. a 17 to najbardziej demoniczna wibracja z liczb dwucyfrowych, liczba Wielkiej Czarnej Loży. Ale czy tylko on urodził się 17? Nie, więc bez przesadyzmu :hi hi:

Ostatnio zmieniony 15 mar 2013, 9:45 przez delicja85, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Przepraszam Misterix za ten gniew, akurat trafiło na Ciebie, to nic osobistego.
Ani nie uważam, że ta istota pokazana na foto jest, a ni że nie jest czarnym papieżem.

Jak dla mojego postrzegania rzeczywistości, w przypadku tejże szopki z szychą kościelnym i jego kajdanem na szyi, nie może być pomyłki, przy symbolice umieszczonej na krzyżu.
Odnosząc się też do samego krzyża, który według Icke'a, a tej tezy sam się przychylam - krzyż to sześcian rozłożony na części w 2 d. A sam sześcian to symbol Saturna, szatana, mrocznego boga.
Obrazek

Szanuję często bardzo wrażliwych, szukających Boga wyznawców religii katolickiej, gdzie ufność przesłoniła im fałsz i obłudę, którą są karmieni. Żal mi ich, ale pomóc nie potrafię, w ich środowisku poruszony temat "grzeszki" (fałsz, krew i władza) kościoła to jak :bangheadwall:

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Misterix napisał:
Cytuj:
,,Ale przyznam że krzyż wygląda całkiem strasznie..."

Nie da się ukryć, że coraz bardziej dziwna jest stylizacja krzyży używanych w Watykanie lub wogóle przez co poniektórych biskupów, czy księży. Tam gdzie powinna dominować tradycja i odwołanie do żródeł, pojawia się ogromna swoboda czesto już absurdalna jak np. uginająca się pod ukrzyżowanym Chrystusem poprzeczka (vide pastorał JP II). Teraz też mamy do czynienia z czymś dziwnym. Oto na krzyżu obecnego papieża jest Chrystus...żywy , w marszu niosący na szyji owieczkę, a z góry zlatuje gołąb (?). Ekspresja wyrazu zdecydowanie inna niż dotąd,lecz co ma wyrażać tak przedstawiony żywy człowiek - syn boży? Może odmianę?
Odnosząc się do powyższej wypowiedzi Feniks79. Tak - krzyż jest narzędziem mordu, zła, cierpienia, ale też...zmartwychwstania. Symbolika tych samych przedmiotów jest bowiem często różna. I tak np. miecz nawiązujący do kształtu krzyża jest narzędziem zabijania, ale i posiadanie go, używanie było zastrzeżoną oznaką statusu, władzy, siły. Na temat symboliki krzyża jest oddzielny wątek na DI - co ów znaczy. Jak wiemy jest wiele róznych rodzajów krzyży, jako kształtu geometrycznego. W tym kontekście - co ciekawe np. św. Jehowy twierdzą, że Chrystus nie był ukrzyżowany, lecz został zmarł przybity przez nogi i ręce do pala (w greckiej wersji NT stauros). Symbol krzyża wszedł do chrzescijańskiej tradycji stosunkowo późno, bo kilka wieków po Chrystusie. Uprzednio symbolem Nazarejczyków była...ryba.

Ten papież jest zbyt skromny i będzie cierpiał na tym stanowisku.

SilverWolf pisze:
Ten papież jest zbyt skromny i będzie cierpiał na tym stanowisku.

Ten papiez to jezuita wysokiego szczebla.
Jezuici dla Kosciola i Watykanu sá tym samym co CIA dla amerykanskiej administracji.
Spojrz rowniez na Putina- i powiedz mi co mysli.

Wszystko moze sie z tego okazac, nawet to ze jest faktycznie tylko marionetká.
Jesli jednak jest tym czym po jego stanowisku mozna sie spodziewac ze jest, mozna oczekiwac nie tyle czegos spektakularnego, co stopniowej zmiany atmosfery wokol Kosciola w roznych krajach. I oczywiscie manipulacji z lokalnymi wladzami.
Jezuici zawsze wkraczali do gry gdy Kosciol mial klopoty.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Przecieki z konklawe: Scola "w szoku", wpadka z telegramem

Największej grupie purpuratów zależało na tym, by rozbić monopol Kurii Rzymskiej na rządzenie Kościołem, kard. Angelo Scola po pierwszym głosowaniu był "w szoku", a kard. Bertone po trzecim podszedł do Jorge Bergoglio i powiedział, że go popiera - wynika z przecieków z Kaplicy Sykstyńskiej, jakie docierały w trakcie konklawe do redakcji dziennika "La Stampa".

Gazeta w czwartkowym tekście redakcyjnym powołuje się na swoje źródła zza Spiżowej Bramy.
Z jej relacji wynika, że konklawe przebiegało w częściowo innej atmosferze, niż sądziły media. Okazało
się, że wieczór przed pierwszym głosowaniem kardynałowie byli już wyraźnie podzieleni i wiadomo było, że wybór papieża będzie oznaczał wybór między monopolem Kurii Rzymskiej, a mniejszą centralizacją Kościoła uosobioną przez papieża z dalekiego kraju.

Scola musiał być w szoku

"La Stampa" twierdzi, że abp Mediolanu Angelo Scola był "pewny" tego, że zostanie papieżem. Co więcej, pewna tego była też konferencja biskupów włoskich, bo kilka chwil przed ogłoszeniem nazwiska nowego papieża, gotowy był już telegram, w którym składano życzenia właśnie kard. Scoli.

Potem pospiesznie zamieniano jego nazwisko na nazwisko Argentyńczyka, ale cała reszta została doręczona papieżowi w formie, która wskazywała na wielkie zaskoczenie.

"Wysłała (konferencja - red.) do Franciszka I telegram gratulacyjny z życzeniami dla …Scoli. Zmienili
nazwisko, ale resztę zostawili. A tam: „Jak Wasza świątobliwość mówiła przy okazji”… i tu cytat ze
Scoli." - napisał na swoim blogu w tvn24.pl Jacek Pałasiński, który od rana wczytywał się w relacje
włoskich dzienników.
http://www.tvn24.pl/rewolucja,311869,s.html

"La Reppublica" dodaje, że, choć treść noty odnosiła się już do kard. Scoli, to w nagłówku wysłanego
maila widniało nadal "wiadomość o wyborze kardynała Angelo Scoli jako następcy Piotra". Natychmiast
niemal jednak sekretarz włoskiego episkopatu, ks. Mariano Crusade, pospieszył z gratulacjami dla
właściwego papieża: "Wyrażam radość i wdzięczność episkopatu i całego włoskiego Kościoła za wybór
kardynała Jorge Mario Bergoglio jak następcy Piotra".

Bertone wskazał papieża?

Tymczasem o Scoli w roli Biskupa Rzymu, trzymającego twardą ręką tajemnice Watykanu blisko siebie, nie chcieli słyszeć przede wszystkich kardynałowie z innych kontynentów, ale też stojący do niego w opozycji kard. Tracisio Bertone, watykański sekretarz stanu i prawa ręka Benedykta XVI oraz kard. Angelo Sodano, dziekan kolegium kardynalskiego.

To właśnie Bertone po jednym z głosowań miał w czasie obiadu podejść do stołu, przy którym siedział kard. Jorge Bergoglio i zapowiedział mu dość wyraźnie i głośno, że ten "może liczyć na jego poparcie". Miał mu w tym towarzyszyć również inny kardynał z Włoch - Giovanni Battista Re.

W rezultacie "kilka godzin przed wyborem papieża kardynałowie co najwyżej przyznawali, że szanują Scolę za jego intelekt i jego pracę w roli biskupa Mediolanu, ale kopiąc głębiej wskazali, że mają do niego wiele zastrzeżeń" - napisała "La Stampa".

Kard. Scola już w pierwszym głosowaniu nie miał poparcia i po pierwszym dniu konklawe było w związku z tym pewne, że papieżem nie będzie Włoch - dodaje redakcja "La Stampy" w komentarzu.

Dziennik przypomniał też w tekście postawę Benedykta XVI, który "nigdy nie krył tego, że jako swojego następcę chciałby widzieć kogoś, kto oczyści Kościół" i "zawsze ciepło wyrażał się o jezuicie z

Argentyny, który wywalczył kompromis z reżimem w swoim kraju".

źródło:
http://www.tvn24.pl/przecieki-z-konklaw ... 894,s.html

-=-

"poprzeciekali" w mediach też ... pomału trzeba będzie przesiewać ogólniki z prasy uznawanej za nieomylną i serwisów popularnodociekliwych/wszechwiedzących a skupiać się na zródłach bardziej wyważonych i pokazujących obraz sytuacyjny w sposób właściwy,każdy coś znajdzie dla siebie zresztą i na swój sposób podejdzie czy to oceni..Mętlik informacyjny już powstał dzień po wyborze...i się pogłębia.
-=-
Jezuici już wkraczali parę razy jak mieli ogólne problemy ze sobą i z owieczkami - Krzyżacy

"Jezuici to tacy esbecy swoich czasów. Rzym i magnaci dawali im pieniądze, aby mogli stworzyć szerokie szkolnictwo czyli kontrolę dusz nad masami, a jakość państwa jest taka jak jakość młodzieży chowania"

źródło cytatu:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=51755
-=-
pzdr

homorek pisze:
Obrazek

Na pierwszym planie ukazany jest pasterz trzymający jagnię.
Cytuj:
Pasterz symbolizuje przewodnika, także przewodnika dusz w zaświatach, bóstwo, patriarchę, mesjasza, piastuna, opiekuna, czuwanie, czujność, muzykę, sielankowego kochanka.

http://www.bryk.pl/s%C5%82owniki/s%C5%8 ... sterz.html
Za pasterzem widać perspektywicznie ukazany tłum owieczek, które podążają za pasterzem. W ogólnej symbolice chrześcijańskiej wiele owieczek, to wierni.
Motyw ten był tak często ukazywany, że nazywa się go "Dobry pasterz", lub "Jezus dobry pasterz".
http://cudaswiata.archeowiesci.pl/2009/ ... y-pasterz/
Obrazek
Obrazek

Nad pasterzem ukazana jest gołębica.
Gołębica jest symbolem Ducha Św. Można to odczytać z niejednego opisu, czy ujrzeć na wielu kościelnych witrażach lub obrazach.
Gołebica skierowana jest w dół, w stronę pasterza.
Jest to motyw wcześniej ukazywany w chrześcijaństwie, oznaczający, iż osoba w którą skierowana jest gołębica, doznaje natchnienia Duchem Świętym.

Pamiętam pewien fresk który mnie kiedyś zainteresował. Powstał około 1425-1428 roku. Jest bodajże pierwszym freskiem w renesansie, który tak świetnie oddał perspektywę, dlatego jest znany. Nazywa się "Trójca Święta" lub "Trinita". Fresk ten wykonany został przez Masaccio, który zginął młodo (żył od 1402 - 1428). Niestety nie znalazłem informacji, czemu tak młodo zginął.

Jak widać gołębica jest skierowana w dół, ku Jezusowi przybitemu do krzyża.
Obrazek

Jest to krzyż chrześcijański, więc i symbolikę odczytałem na podstawie chrześcijańskich znaczeń symboli.
Rozumiejąc to w wyżej przedstawiony sposób, osobiście i tylko dla siebie stwierdzam, że taki krzyż noszony przez papieża ukazuje głowę kościoła. Natchniony Duchem Świętym papież, lub wybrany przez Ducha Świętego. Papież, bo stoi na czele wiernych, których jest wiele - oddaje to siłę kościoła. Sam papież jednak jest człowiekiem, skazany więc jest na grzechy, dlatego nosi krzyż.
Taka o, wolna interpretacja.

Nie mam niestety zbyt dużego obycia w symbolach Illuminatów, co większość z nich oznacza, dlatego nie podejmę się takiej interpretacji tego krzyża.

W końcu ten krzyż może mieć swoje drugie dno, może masz rację Feniks z podaną przez Ciebie interpretacją. :)

Obejrzałem pierwszą homilie i czuję do człowieka sympatię, nie wiem dlaczego. Może dlatego że przeczytałem Dzienniki Jessego Darka Sugiera.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Misterix pisze:

Obrazek
Nie widać tu żadnej gołębicy. Jest to tylko biała koszula Boga. Znajdź lepszy przykład. Nie naciągaj teorii na siłę. Poszukaj od kiedy pojawia się gołębica jako symbol na obrazach.

Prawidłowo powinien wyglądać on tak:

Tylko głowa skierowana na cel.

Obrazek

.

homorek pisze:
Misterix pisze:

Obrazek
Nie widać tu żadnej gołębicy. Jest to tylko biała koszula Boga. Znajdź lepszy przykład. Nie naciągaj teorii na siłę.

.

Ehh... Nie pofatygowałeś się nawet żeby to sprawdzić.

Tutaj widać wyraźnie konturami zaznaczoną gołębicę:
Obrazek
A tu zbliżenie:
Obrazek

Poza tym na logikę - obraz nazywa się "Trinity", "Trójca Święta". Gdzie indziej widzisz Ducha Świętego którego maluje się jako gołębia?

Tu masz fragment opisu obrazu w którym opisano, że jest tam gołąb:
Cytuj:
Malarz połączył dwa motywy: Trójcy Świętej oraz dwoistej natury Marii, Matki Boskiej i człowieczej. W centralnym punkcie znajduje się ukrzyżowany Chrystus. Nad nim góruje postać Boga Ojca a pomiędzy nimi w postaci gołębicy, Duch Święty.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C ... z_Masaccia)

Tutaj masz przykłady innych dzieł z taką gołębicą:
Pietro Cavallini (ur. ok. 1250, zm. ok. 1330) - Zwiastowanie
Obrazek
Tu widać jak gołąb leci w dół, w stronę Maryi, symbolizując jej natchnienie Duchem Świętym, w scenie zwiastowania.

Obrazek

Awatar użytkownika

Misterix ja tego nie kupię. Jeszcze ta jego prawa ręka, zupełnie jak obcego który zdradził w Total Recall. A może to nóżki tej biednej zarzuconej jak szal na szyję owieczki. No naprawdę jubiler watykański nie może powstydzić się swego doskonałego dzieła.
Dziwnym trafem te owieczki układają się w piramidę a nad nią, a zamiast pikującego na złamaną szyję gołębia piramidą mamy "jakieś tam" poroże rogatego boga.

Feniks, nie neguję, bo nie znam dobrze symbolów Illuminati. Może i tam tak to jest. Nie widzę jednak nic dziwnego w jego prawej ręce. To co widać to nóżki jagnięcia, które trzyma pasterz.
Owieczki za pasterzem faktycznie układają się w piramidę, ale nie taką dokładną. Na perspektywie wygląda to jak przedstawienie odległości, bo jak inaczej ukazać, że dużo owieczek znajduje się za pasterzem?

Nie będę negował bo nie jestem takim znawcą symboli illuminati.
Jedyne co chciałem przedstawić to wersja podstawowa, na podstawie symboli uznanych w kościele katolickim. Jak się przypatrzymy to ten gołąb znajduje się na tym samym planie co pasterz, dlatego stąd można wychwycić że leci on w stronę pasterza.

Jak masz jakieś konkrety które by opisały symbolikę wskazującą na negatywne przesłanki tego krzyża, to chętnie przeczytam. Konkrety - żeby symbole były uzasadnione, tak jak uzasadniłem je z punktu widzenia artystów sztuki wczesnego chrześcijaństwa.

Misterix pisze:
Ehh... Nie pofatygowałeś się nawet żeby to sprawdzić.

Mylisz się. Sprawdziłem.

Obrazek

Hahaha, okej, ale jak się na coś powołujesz to sprawdź to dokładnie następnym razem, bo potem wychodzą takie zgrzyty. Przepraszam że tak się zirytowałem. :) i mogłem dać dokładniejszy przykład.

Awatar użytkownika

Misterix szacunek dla Ciebie za wiedzę w tej tematyce.
Jednak uważam, że nawet nie uznając któregokolwiek poglądu za słuszny, ten wisior wygląda jak tanie barachło z targu, już chyba papieży nie stać na dobrego jubilera.

feniks może przyczep się ze guziki są z plastiku i jeden nie do końca zapięty? może to zwiastuje apokalipse ? może trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać żeby dopiąć wszystko na ostatni "guzik" wiem moja wypowiedź nic nie wnosi do tematu ale twoja ostatnia też więc pomyślałem ze ja też dodam 5 groszy od siebie pozdrowionka nie będę już odpowiadał bo i tak nic nie wniosę bo moim zdaniem zastanawianie się nad każdym krzyżykiem i guzikiem stroju papieża jest po prostu bez sensu
pozdrowionka

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

wklejam tylko ten wycinek z drugiej strony artykułu zamieszczonego tutaj :

http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,tit ... aid=6103c2

a dotyczącego "Wyborowi nowego papieża towarzyszyły niezwykłe znaki!"

jak np ten:

Obrazek

"W dniach, w którym dowiedzieliśmy się, że nowym pasterzem Kościoła zostanie Franciszek, w wielu zakątkach świata również odnotowywano niezwykłe anomalie. Miały też miejsce wydarzenia, które stanowiły jakby zapowiedź nadejścia nowego papieża. Szczególną uwagę wzbudził fenomen, który miał miejsce na Florydzie. Lokalna stacja telewizyjna udostępniła w serwisie Facebook niezwykłą fotografię wykonaną w rejonie Miami tuż po tym, jak ogłoszony został wynik konklawe. Zdjęcie przedstawia niezwykłą chmurę, która zdaniem komentujących przypomina kształtem anioła. Wielu potraktowało to jako niebiański symbol. Nie zabrakło też sceptyków, którzy twierdzą, że każdego dnia nad swoimi domami widzą tysiące podobnych znaków."

...

"W kręgu numerologii

Jak nietrudno zgadnąć, w ostatnich dniach nie zabrakło też osób, które nie potrafiły się powstrzymać od wyszukiwania powiązań pomiędzy wyborem papieża z Argentyny a światem liczb i numerków. Dziennikarze niemal natychmiast trafili na ślad niezwykłej koincydencji związanej z nowym Ojcem Świętym. Ujawniono, że numer jego karty kibicowskiej (Franciszek jest fanem piłki nożnej i wspiera drużynę San Lorenzo de Almagro) jest taki sam, jak zwycięskie liczby, które padły na argentyńskiej loterii w dniu jego wyboru na Stolicę Piotrową.

Ale numerologicznych ciekawostek towarzyszących wyborowi Jorge'a Mario Bergoglio jest znacznie więcej. Np. biały dym nad kaplicą sykstyńską pojawił się o 7:06 wieczorem (suma cyfr pojawiających się w tym zapisie daje 13), a liczba 13 pojawia się też przecież w dacie odpowiadającej dniu, w którym dokonywano wyboru - 13 marca 2013 r. Co ciekawe, imię nowego papieża zostało zaprezentowane o godzinie 8:13 wieczorem.

Czy w tych wszystkich zdarzeniach rzeczywiście należy doszukiwać się podtekstów? A może wszystko należy zrzucić na karb zwykłego zbiegu okoliczności?"

-=-
i znowu na tapecie te 13tki ... ale numerologicznie 13=4

Numerologiczna 4 - reformator
Czwórka to sumienny, pracowity, skuteczny, ambitny, dokładny, czasem wręcz pedantyczny aktywista. Posiada niezwykłą umiejętność analitycznego myślenia, planowania, organizowania.

no jakże by nie? :uśmiech:

Pełne imię św. Franciszka z Asyżu: Francesco di Pietro di Bernardone.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

cytat:

Patriarcha Konstantynopola przyjedzie na inaugurację pontyfikatu Franciszka. Przełom

Po raz pierwszy od ponad 900 lat, a więc od momentu rozpadu chrześcijaństwa na katolicyzm i prawosławie, patriarcha Konstantynopola przyjedzie do Rzymu, by uczestniczyć w inauguracji pontyfikatu nowego papieża - informuje Radio Watykańskie. Według komentatorów to przełom.
Informację o niespodziewanym przybyciu Bartłomieja I, zasiadającego na tronie w dzisiejszym Stambule, 19 marca na mszę św. inaugurującą pontyfikat podało Radio Watykańskie.

Już w czwartek, po wyborze kard. Jorge Bergoglio na papieża Bartłomiej I wystosował krótkie - choć uznane za "ciepłe" - oświadczenie: "Mam nadzieję, że Ojciec Święty przyczyni się do zaprowadzenia pokoju dla już dostatecznie umęczonej ludzkości, dla biednych i cierpiących" - napisał.

Pierwszy taki hołd od 1054 r.

W swoim oświadczeniu wyraził również "przekonanie, że nowo wybrany papież przyspieszy proces zmierzający do unifikacji dwóch Kościołów".

Przyjazd duchowego przewodnika Kościoła prawosławnego będzie pierwszym tego typu hołdem oddanym papieżowi przez najważniejszego dostojnika z Konstantynopola od czasu Wielkiej Schizmy w 1054 r. Wtedy to, w efekcie politycznej i kulturowej wojny biskupów Rzymu i Konstantynopola, rozpoczął się powolny rozłam Kościoła.

źródło:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt

-=-
wtf? :shock: ..."hołd"....?

Awatar użytkownika

Ciekawie wypowiedziała się na ten temat pewna jasnowidzka przed wyborami, od 22 minuty 30 sekundy :hejka: warto posłuchać :? ....

phpBB [video]

Nie doszukalem sie nic zlego w tym krzyzu ,ale wiem ze maly szczegol ukierunkowanie ,ulozenie ,moze zmienic sens ,dam przyklad cudownego medalika z Niepokalanowa http://www.youtube.com/watch?v=MecijpvTQPQ[url][/url]

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

tigeroo9 pisze:
Ciekawie wypowiedziała się na ten temat pewna jasnowidzka przed wyborami, od 22 minuty 30 sekundy warto posłuchać ....

Szczerze, to nic szczególnego ta Pani nie powiedziała. "Osoba o silnej osobowości" można dopasować do praktycznie każdego wcześniejszego papieża.

LamConcept: powiedziała jeszcze coś istotnego :)
dla mnie: wiarygodnie (jak sie pozna to co mowi i jej historie)

Zdjęcie z 11 marca :D

Obrazek

Zna ktoś włoski ?

phpBB [video]

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

tigeroo9 pisze:
[b]Ciekawie wypowiedziała się na ten temat pewna jasnowidzka przed wyborami

Jak dla mnie to nic odkrywczego ona nie powiedziała. Nie znam tej kobiety i nie wiem, czy kiedykolwiek coś dobrze przepowiedziała, ale to co mówiła może powiedzieć każdy, który czyta forum davidicke.pl. Kiedyś oglądałem taki krótki dokument na temat wróżek i tam było coś takiego, że wróżki mówią tak jak ta Pani, że może być tak, albo tak. Jesteś trochę taki i trochę owaki. Patrzy w górę i to też był jakiś sygnał kłamstwa, czy coś takiego. Mówi o kilku teoriach, żeby każdy dopasował coś do siebie. Według niej np. Pan Piotr Leszczyński nie ma już mocy, a z tego co wiem dalej praktykuje.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Dziwny krzyż Bergoglio

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-=-
źródło:
http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=13495

=====================================/
dodatki - nie związane z tematem? :uśmiech:

Izrael.Nowy papież ma świetne relacje ze społecznością żydowską

"Z wyboru nowego papieża Franciszka cieszy się społeczność żydowska w Izraelu i na świecie. Jako arcybiskup Buenos Aires Jorge Mario Bergoglio budował ciepłe relacje z organizacjami żydowskimi. W czwartek prezydent Izrael zaprosił go, by odwiedził Ziemię Świętą."

całość tutaj:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oscia.html

-=- plus:
Nowy Frank w Kościele … O tym, jak Jakub Frank oszukał Polaków.

"Współcześnie do ruchu chasydzkiego (talmudycznego) zaistniał inny, żydowski ruch społeczny jemu przeciwstawny, ściśle związany z haskalą, tzw. Frankizm. Ruch ten, będący religijną sektą, odcisnął ogromne, demoniczne piętno na Polsce, które trwa do tej pory.

Założyciel tej sekty żydowskiej, Jankiel Leibowitz urodził się w 1726 na Podolu, to znaczy, na ruskich ziemiach, okupowanych przez Polaków i Żydów. Jego ojciec, Lejba, został wydalony ze społeczności żydowskiej za przynależność do sabbataistów – tajnych wyznawców sekty, założonej przez Sabataja Cwi, którego wielu Żydów nazywało “mesjaszem i zbawicielem Izraela”. Wynika z tego, że wychowanie i wykształcenie Jankiel otrzymał właśnie w środowisku “Sabataistów”, gdzie przeszedł solidną naukę żydowskiej mistyki w szerokim tego słowa znaczeniu. Kiedy jego ojciec został wykluczony z żydowskiej miejscowej wspólnoty, przeniósł się na Wołoszczyznę (Rumunia), która w tamtym czasie była częścią Tureckiego Imperium. Jankiel najpierw pracował jako subiekt w sklepie, a następnie rozwoził ubrania, biżuterię i inne towary po miastach i wioskach. Wyjeżdżał również poza Wołoszczyznę. W Salonikach, który w tamtym czasie były centrum Sabbataistów, Jankiel dość mocno związał się z przywódcą tej sekty, i jeszcze bardziej wszedł w arkana mistyki."

Obrazek

reszta tutaj :
http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/? ... more-13486

-=-
jeżeli nikt nie zobaczy związku pomiędzy powyższymi linkami ..no cóż ..małowiedzący jestem
...i schylam głowę :uśmiech:

-=-EDIT:
mały plus:
Czy mason może być papieżem?

W związku z ostatnimi publikacjami, które wskazują że obecny biskup Rzymu jest honorowym członkiem Rotary Club, mam nastepujące pytanie.
Czy jeśli jest to prawdą, to wybór takiej osoby jest zgodny z Prawem Kościoła Katolickiego i ważny?

Oto co pisze Stanisław Krajski?

Czy kard. Bergoglio był honorowym członkiem Rotary Club?

Na stronie jednego z dystryktów Klubu Rotariańskiego znajdujemy duże zdjęcie papieża Franciszka. W prawym górnym rogu tego zdjęcia umieszczono logo Klubów Rotariańskich. W prawym dolnym rogu tego zdjęcia jest napis: „Un Papa Argentino e Rotariano. O Papa Francisco é sócio honorário de Rotary Club de Buenos Aires, Argentina desde 1999” (Papież z Argentyny jest rotarianinem. Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”).
A oto adres, pod którym znajdujemy to zdjęcie: http://www.rotaryfirst100.org/history/h ... tm#Francis
Informacje taka możemy znaleźć na wielu stronach rotariańskich.

Na portalu Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires znajdujemy fotokopię pisma podpisanego przez kard. Bergoglio (z jego pieczątką), w którym czytamy: “Me es particarmente grato dirigirme al Sr. Presidente con el fin de avisar recibo de la atenta nota, que conjuntamente con el. Sr. Secretario Honorario, me enviaron, , con fecha 23 del corriente por la que se sirven confirmarme corno Socio Honorario de esa prestigiosa Institucion”.

W liście tym kard. Bergoglio potwierdza zatem swoje honorowe członkostwo w tej „prestiżowej instytucji”.
Fotokopię listu można znaleźć pod następującym adresem: http://rotaryba.com.ar/wp-content/uploa ... cisco1.jpg

Czyli jednak przepowiednie miały rację że będzie 2 papieży.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]