Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 lis 2019, 23:00

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Perfect Master * 5th Degree

jakies 2 lata temu wypadla mi plomba z zeba i nie bardzo mam kiedy isc na wstawienie nowej, ogolnie uzywam pasty bez fluoru i nic mi ta dziura nie przeszkadza, ale nie mialem ostatnio jak sobie zalatwic i uzywalem roznych 'normalnych' past ze sklepow czyli wszystkie z fluorem.

z kazdym dniem uzywania narastal bol przy wzieciu do ust czegos cieplego lub zimnego i to nie tylko w miejscu dziury, ale i w zdrowych zebach.

wreszcie w swieta zakupilem znow bezfluorowa i wszystkie te bole jak reka odjal, ktos ma pojecie o co chodzi?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 sty 2014, 19:58 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Alex Jones - Rząd przyznaje, że fluor szkodzi dzieciom

phpBB [video]

tomi4m20 - zauważyłeś powiązanie,więc pewnie i o to chodzi

Boze duzo tam gadania, ja konkretnie o takich bolach tam nie moge znalezc, tak ja ogladalem wiele tych wywiadow, gdzie lekarze mowia, ze fluor laczy sie z koscmi i zebami, z tym, ze nie sadzilem, ze mozna wyczuc tak momentalny efekt i roznice.

Chciałem ostatnio uniknąć fluoru w paście do zębów, kupiłem bezfluorową pastę dość znanej firmy robiącej kosmetyki tzn. Zi.ja ...
Okazało się że wpadłem z deszczu pod rynnę, otóż ta bezfluorowa pasta posiada w składzie dwutlenek tytanu co również nie jest zbyt zdrowe :/

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Sekretna historia fluoru - zwiastun [PL] :o

phpBB [video]

Alex Jones - Trucizna jest sprzedawana w całym sklepie [PL] :bezradny:

phpBB [video]

Przede wszystkim trzeba chronić dzieci przed fluorem. U mnie sytuacja jest opanowana i moje dziecko nie dostanie pasty z fluorem. Staram się wytłumaczyć moim krewnym, że fluor to dziadostwo i żeby ich dzieci nie szczotkowały zębów takimi pastami, ale niestety ciężko ich przekonać.

Intimate Secretary * 6th Degree

Czy herbaty miętowe zawierają fluor ?
1.Mięta ma smak bardzo podobny do fluoru.
2.Herbaty miętowe są bardzo rozprzeszczenione w tanich marketach-w których sprzedaje się ,,chłam dla bydła''.O dziwo, mniej jest herbat zrobionych z innych ziół.
3.Po wypiciu takiej herbaty,boli trochę głowa,tak samo jak po umyciu zębów pastą z fluorem.

Czy do wody mineralnej specjalnie dodaje się fluor (anion fluorkowy) ,czy występuje on naturalnie rozpuszczony w wodzie źródlanej ?

Awatar użytkownika

W 100 g herbaty mietowej jest 115.00 µg naturalnego fluoru, liscie czarnej i zielonej herbaty tez go zawieraja. Nie jest sztucznie dodawany, przynajmniej nie spotkalam sie z tym.
To od czego boli glowa to duza ilosc mentolu ( jest tez w pascie) i olejkow eterycznych.
Lepiej zastosowac szalwie na przeziebienie czy bol brzucha.

W naturalnych wodach mineralnych jest ponoc naturalny fluor.

Chcę pozbyć się fluoru z wody pitnej, jednak mam pewien zgryz.
Filtr odwróconej osmozy jest drogi i problematyczny w montowaniu. Na wyjściu otrzymujemy tzw. trupią wodę, którą i tak trzeba uzdatniać np. solą himalajską.
Kupiłem wodę demineralizowaną w jakimś polietylenowym pojemniku ze stacji benzynowej i jest całkowicie czysta ( miernik ppm == 0). Czyli mogę przyjąć, że nie zawiera BPA? Można by rozwiązać problem fluoru w wodzie tanim kosztem - po prostu kupując sól himalajską i sypać ją do wody demineralizowanej? :cooo?:

Cytuj:
Kupiłem wodę demineralizowaną w jakimś polietylenowym pojemniku ze stacji benzynowej i jest całkowicie czysta ( miernik ppm == 0).

Z tego co czytałem to też jest trupia woda.

Z tego co mówi Jerzy Zięba i Andreas Moritz to dodanie soli himalajskiej zmieni taką wodę w mineralną.
Należy jednak pamiętać że minerały w soli nie są w postaci jonowej więc organizm musi je przetworzyć na formę przyswajalną.
Ja bym tu proponowałem użycie minerałów w postaci kropli w formie jonowej. Z tego co wiem w Polsce można kupić dwa takie produkty, które zawierają ponad 70 różnych minerałów w postaci jonowej, a więc w postaci naturalnie występującej w roślinach. Co prawda nie są one tanie ale do samej mineralizacji wody spokojnie wystarczą na rok.
Ja używam takich: "Concen Trace Minerały Śladowe krople" pojemnik 237ml. Tam gdzie kupuje kosztują one 78zł, ale jeśli się to podzieli przez ilość dni w roku to wychodzi 0,50 zł na dzień.
Wystarczą 2 do 4 kropli na szklanke i mam wodę mineralną wysokiej jakości z filtra odwróconej osmozy.

liver pisze:
Z tego co czytałem to też jest trupia woda.

Trupia, że bardziej się nie da :D Ale przynajmniej na bank nic w niej nie ma. A taką to już tylko wzbogacić i jest konkretna woda do picia. Tylko tego bisfenolu nie jestem pewny.

Dzięki za cynk z tymi kroplami, wydaje się ciekawą opcją. Na pewno spróbuję. :)

Martwa woda ma to do siebie że łączy się ze wszystkim czego dotknie. Więc jeśli jest w plastikowym pojemniku to ileśtam tych cząsteczek plastiku wchłonie, zależy jak długo w nim stoi. Ta sama woda z filtra odwruconej osmozy przechodzi przez rurki z tworzywa sztucznego więc też ileśtam cząsteczek z tych rurek wchłonie.
Najlepiej gdyby była w szklanych przyciemnianych naczyniach, ale wystarczy ją wlać do otwartego pojemnika i zaczyna wchłaniać różne rzeczy z powietrza.

Ja też stałem przed takim dylematem co wybrać wode ze sklepu czy z filtra i wybrałem filtr, bo taką wodę mogę sobie zrobic w 1,5h (cały zbiornik) i jest świeża, a ze sklepu to nie wiadomo ile ona tam siedziała od nalania.

Jeśli woda z pojemnika nie śmierdzi plastikiem to można powiedzieć że świerza.
I najważniejsze nie stresować się bo to najbardziej szkodzi na zdrowie. :)

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

ProstaDusza pisze:
To co naprawdę niszczy zęby to cukier. Picie słodkich napojów gazowanych niszczy zęby w zastraszającym tempie. Oczywiście cukier także jest uzależniającą trucizną a współczesne dzieci spożywają go coraz więcej, będą miały próchnicę dlatego będą zgodnie z zaleceniami częściej myły zęby pastą z fluorem. I koło się zamyka...

Tak, słodycze, przez słodycze zużywane są większe ilości mikroelementów i witamin celem utrzymania normalnej gospodarki, nie dość, że dostarczamy mało to jeszcze sporo tracimy i na choroby pracujemy przez wiele lat.
Ja używałam pasty bez fluoru , zawsze czytam co zawiera produkt, chyba już wszystkie pasty przerobiłam i zawsze coś w składzie mi się nie podobało , teraz myję zęby sodą.
Co do wody, to akurat u mnie w pracy są filtry i piję wodę alkaliczną, niestety w domu piję z butelki z solą himalajską. Takie filtry kosztują 500-1000 , różnie , więc nie jest aż tak drogo, niestety trzeba mieć na te filtry miejsce, bo to kilka filtrów.

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Wg raportu opublikowanego ostatnio w The Lancet – jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism medycznych na świecie – fluor to neurotoksyna. Podobnie jak ołów, rtęć czy arsen.

Co więcej przeprowadzone badania w wielu krajach i wielu lokalizacjach wskazują, że fluoryzacja nie tylko wpływa tylko na obniżenie inteligencji ale ma związek z chorobami takimi jak demencja, choroby tarczycy, nowotwory kości , niepłodność i wiele więcej

http://sekrety-zdrowia.org/the-lancet-woda-i-pasta-do-zebow-z-fluorem-oglupiaja/

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

W USA przyznają, że dodawanie fluoru do wody uszkadza zęby i jest to wielki eksperyment
phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Dlaczego w USA fluoryzują wodę? - napisy PL
phpBB [video]

Cytuj:
Kiedy Stany Zjednoczone rozpoczęły dodawanie fluoru do wody,
mieszkańcy w całym państwie rozpoczęli zamieszki. Było to w czasach, kiedy protesty coś znaczyły, jednak tym protestantom nie udało się zatrzymać fluoryzacji.

Awatar użytkownika

Bobo :uśmiech: , za dużo nas jest na tej małej Ziemi , jakoś trzeba się pozbyć ludzi. Szczepionki ?, ludzie też czytają i myślą , a wodę muszą pić i się myć.

To jaką wode mineralną/żrodlana w butelkach ze sklepu polecacie?
na niektórych nie ma wogóle wyszczególnionych fluorków? czyli nalezy rozumieć ze jest ich tak mało ze producent nie jest zoobowiązany do podania informacji?
Czy 0,18 mg/l to dużo czy mało?

Na niemieckich forach spotkałam się z opinią/ostrzeżeniem, że należy unikać wód mineralnych o zawartości większej niż 0,05 mg/l.
http://brd-schwindel.org/wichtig-ausfuehrliche-liste-der-mineralwaesser-mit-fuoridgehalt-mgl/

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Nie wierzę w to co piszą na etykiecie wody, praktycznie producent tych danych nie zmienia a przecież skład mineralny może się zmieniać. Przeważnie próbki do badań pobierane są w idealnych warunkach a jaka jest rzeczywistość??

Awatar użytkownika

Ja di filtracji wody stosuję Szungit , zamawiam przez internet .

Ja się zastanawiam, czy na wsi dodają fluor? Czy tylko w miastach?

Fluorek z perspektywy profesjonalistów: pełne medyczne oskarżenie - napisy PL

https://youtu.be/c3gEyvJPM_g
:
phpBB [video]

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

marcin19883 pisze:
Ja się zastanawiam, czy na wsi dodają fluor? Czy tylko w miastach?

Wydaje mi się to nieopłacalne. Jak są jakieś połączenia wodociągów między wsią a miastem (korzystają z tego samego źródła) to raczej fluor ma i wieś i miasto.

Cytuj:
We wszystkim co kupujemy są konserwanty, jakieś wzmacniacze smaku itd.

Poważnie? Podaj przykłady tych ''wszystkich''. Podam zamienniki.

Witam.Może kiedyś na wiosce było zdrowo?Ale dzisiaj na-pewno już nie jest.Ja od 20 lat mieszkam na wsi,
przeprowadziłem się z dużego miasta-Szczecina. Miało być wspaniale,zdrowe powietrze,zdrowe jedzenie,
samo zdrowie.A okazało się ;jak rozpalą miałem węglowym w centralnym ,to niema czym oddychać.Teraz wieś pali ekologicznie-miałem węglowym.Myślę sobie mleczko od krowy na śniadanie, a tu figa z makiem.
Gospodarze po likwidowali bo się nie opłaca.Mleko jest w sklepie ,ale z drugiego końca Polski i z fabryki.Świniaka co prawda można kupić,ale jestem sam i na co mnie góra mięsa. Itd. itd.Woda z kranu ma
tyle wapna i innych minerałów że tablica Mendelejewa jest za mała. Całe szczęście mam własną studnię.
Z ogródka mam warzywa, i to już chyba koniec zdrowia.Młodzi powinni z tym problemem walczyć.Naprawdę jest o co.Życie jest jak odwiedziny w drogiej restauracji ,na koniec przychodzi kelner z
rachunkiem .Co się zjadło i wypiło ,trzeba zapłacić . Podobnie jest w naszym życiu.Ja miałem szczęście ,nie
narzekam .,Jestem zdrowy i to się liczy.Czego wszystkim tu obecnym życzę.Praktycznie każde jedzenie które
jest z fabryki -duży zakład produkcyjny,;zawiera olbrzymie ilości środków chemicznych...W tym labiryncie
można jednak znaleźć jedzenie gdzie jest mniej chemii .Różne sklepy,różni producenci ;swoje własne kubki
smakowe +rozsądek.Pozdrawiam i życzę zdrowej żywności dla wszystkich. :pisze:

Cytuj:
Od lat 40-tych ubiegłego wieku wciska się społeczeństwu mit skuteczności podawania fluoru, jako profilaktyki próchnicy. Jak stwierdził to już John F. Kenedy, to nie bezpośrednie kłamstwo jest problemem. Kłamstwo można skutecznie obalić. Najgorszy jest mit prawdy; nie ma jasnego początku ani osoby. Trudno więc z nim walczyć, tym bardziej, że jest on, jak każdy mit, powtarzany bez końca. Oczywiście za tym przypominaniem mitu stoją określone grupy nacisku, mające jednoznaczną korzyść z głoszenia mitu.

W minionych latach 40-tych, po produkcji aluminium do samolotów oraz sześciofluorouranku do bomb atomowych powstawały olbrzymie „góry” odpadów kwasu fluorowego. Kwas fluorowy należy do zdecydowanych trucizn. Nawet szkło trawi bez problemu. Przechowywanie takich ilości trucizn jest kosztowne i wymaga specjalnych „przechowalni”. Po namyśle więc Departament Energii Stanów Zjednoczonych DOE, wykorzystując twórcę pijaru, Edwarda Bernaysa, siostrzeńca psychoanalityka Sigmunda Freuda, opracowało „naukowy” program usuwania odpadów.

Program ten polegał na takim przedstawieniu problemu, aby mniej wartościowy ludek sam chciał korzystać z fluoru. Wymyślono więc na poczekaniu związek braku fluoru z próchnicą zębów. Autor tego odkrycia doszedł do prawidłowego wniosku, że każda głupota, podana przez służbę zdrowia w odpowiednim opakowaniu, jest skuteczna w wyciąganiu pieniędzy od podatnika. W dodatku ten podatnik, jest na tyle ogłupiony, że jest stuprocentowo przekonany o słuszności swojego postępowania. Co prawda każdy jako tako rozwinięty intelektualnie człowiek powinien wiedzieć, że „ludź”, to nie zęby i nawet jeżeli fluor zapobiega próchnicy, co nie jest prawdą, to niestety może działać negatywnie na inne narządy.

Najczęściej droga wchłaniania fluoru wygląda następująco: jama ustna, żołądek, wątroba, układ krwionośny roznoszący fluor po całym ciele, gruczoły hormonalne, mózg i kości. Twórcy pijaru o pozytywnym działaniu fluoru, poprzez użytecznych idiotów oraz agentów wpływu, a wiadomo, że wojsko, działając na zasadzie bezpieczeństwa kraju, dużo może, wmówili, że fluor można stosować w pastach do zębów, a nawet w postaci specjalnych tabletek, roztworów. Skuteczność takiego rozprowadzania w środowisku tak olbrzymich ilości trucizny jest możliwa w przypadku zaangażowania dużej ilości ludzi jako odbiorców tego odpadu. Jak mówią handlowcy, nie od razu, łyżeczką po malutku, grosik do grosika, a zbierze się miarka.

Wiadomo, że duże ilości fluoru są toksyczne i mogą spowodować zgony. Co zrobiono? Rozdzielono! Podzielono fluor na małe porcje i zmieszano z pastami do zębów. Potem wystarczyło wmówić społeczeństwu, że częste mycie, po każdym jedzeniu albo i częściej jest najlepszym sposobem dbania o zdrowe zęby. Dla dilerów fluorkowych bez znaczenia był fakt, że nie przeprowadzono żadnych badań potwierdzających taką hipotezę. Także inny fakt, a mianowicie zdrowe, białe zęby stwierdzane u murzynów w Afryce, czy u Hindusów, nie czyszczących sobie zębów pastami z fluorem, nie zaburzały handlarzom odpadami spokoju.

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_tech ... 124027431- całość pod tym linkiem

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

i pomyśleć, że kiedyś fluor był na porządku dziennym!

Awatar użytkownika

Po przeczytaniu tego tematu moje dziecko stosuje cały czas pastę z apteki bez fluoru oraz jako jedyne w szkole nie bierze udziału we fluorowaniu.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Fluor dalej jest na porządku dziennym, przeciez w szkołach fluoryzują zęby raz na miesiąc bodajże. Ale z tego, co mi mówiła jedna pani dietetyk w Polsce fluoryzuje się teraz wodę tylko we Wrocławiu, w Warszawie z tego co wiem, to nie. Też już od lat używam past bez fluoru, na rynku jest coraz więcej takich naprawdę dobrych ziołowych past i chyba nawet wfektem ubocznym jest to, że moje dziąsła się dużo lepiej mają. Przy okazji można sobie bardzo łatwo zrobić pastę do zębów zdrową, wystarczy wziąć trochę oleju kokosowego, łyżeczkę sody oczyszczonej i kilka kropel olejku miętowego.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]