Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 16 gru 2019, 8:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

W tej notce skupiłem się na kilku surowcach roślinnych, które wywierają działanie na ośrodkowy układ nerwowy indukując stan zmienionej świadomości. Przedstawiam poniżej roślinnych przedstawicieli wydzielonej w farmakognozji grupie Nervinia: Sedativa et hipnotica (środki nasenne i uspokajające) oraz Narcotica (odurzające, narkotyczne). Zaznaczam od razu, że wymienione tu surowce zawierają silnie działające alkaloidy i inne składniki czynne. Podane dawki są orientacyjne i zależne od wielu czynników fizjologicznych. Ponadto przedawkowanie niektórych z nich może wywołać porażenie układu oddechowego, śpiączkę lub zgon. Zatem surowce z tych grup (szczególnie Narcotica) powinne być stosowane jedynie do celów leczniczych pod kontrolą doświadczonego badacza, lekarza, botanika, czy zielarza. Niniejszy tekst ma za zadanie tylko wyjaśnić w jaki sposób na podłożu farmakognostycznym rośliny indukują efekt psychoaktywny - jakie substancje aktywne go powodują i w jaki sposób łączą się z chemiczną konfiguracją organizmu. Wszystkie wymienione surowce mają swoje zastosowanie w medycynie i wywierają ściśle określone działanie przy wielu schorzeniach., dlatego zdecydowałem się je opisać. Zdarza się jednak, że ktoś korzystając z niektórych ziół nie ma pojęcia o ich działaniu narkotycznym, stąd postanowiłem nakreślić temat z pomocą mojego mentora Dr Henryka Różańskiego, człowieka z którym miałem zajęcia z szeroko pojętej fitoterapii. Adres do jego wspaniałego bloga można znaleźć na Botanicznej Galaktyce.

Całość tutaj:
http://farmakognozja.blogspot.com/2010/11/farmakognozja-i-halucynacje.html

Miłej lektury :)

PS. Jeśli ktoś potrzebuje dokładnych dawek i sposobów przyrządzania opisanych tu roślin to kmogę udzielić informacji na PW :geek:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 lis 2010, 23:09 
VIP Member
Awatar

Polecam serdecznie tekst! :spoko:

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Bosko :zęby: Toe Negro tym postem to umnie przyplusowałeś :spoko:

Świetny post!
nie wiedziałem że aż tyle roślin które rosną w Polsce ma własności wyciszające, bliskie narkotycznemu.
Nic tylko czekać na wiosnę :mrgreen:

Awatar użytkownika

Magik pisze:
Świetny post!
nie wiedziałem że aż tyle roślin które rosną w Polsce ma własności wyciszające, bliskie narkotycznemu.
Nic tylko czekać na wiosnę :mrgreen:

Jest ich wiele wiele więcej, chociażby Bagno zwyczajne (Ledum Palustre), Tasznik pospolity (Capsella bursa pastoris), Szafran (Corcus) i wiele innych. W wolnej chwili skrobnę Farmakognozja i halucynacje część 2.

Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]