Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 cze 2020, 8:44

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
http://www.geekweek.pl/koniec-facebooka-5-listopada/334699/

Anonymous – czyli chyba najbardziej znana grupa hacktywistów na świecie zapowiada rychły koniec najpopularniejszego portalu społecznościowego świata. 5 listopada pożegnamy się z Facebookiem?
Obrazek

W swoim oświadczeniu umieszczonym w portalu YouTube hackerzy grożą Facebookowi nie bez przyczyny. Ich zdaniem bowiem, portal ten zawłaszcza sobie dane osobowe (a także wszelkie inne dane umieszczane przez nas w portalu) na zawsze, bez jakiejkolwiek możliwości ich usunięcia przez nas samych. Tak naprawdę więc, według nich, za możliwość porozumiewania się ze znajomymi i wrzucania zdjęć na swoją ścianę „sprzedajemy” się całkowicie wielkiej korporacji.

Facebook z kolei, sprzedawać ma nasze informacje wszystkim zainteresowanym – czy to organizacjom rządowym czy też innym stronom, które są w stanie spełnić żądania cenowe.

Dlatego też hackerzy grożą Facebookowi, że już 5 listopada bieżącego roku z Facebooka zostaną skasowane absolutnie wszystkie dane. Data 5 listopada jest bardzo ważna dla „anonimowych”, gdyż upamiętnia ona rocznicę tak zwanego spisku prochowego – nieudanego zamachu na króla angielskiego Jakuba I przez Guya Fawkesa. Wydarzenie to było jednym z kluczowych elementów komiksu i filmu V jak Vendetta – z którego właśnie Anonymous zaczerpnęli swoje charakterystyczne maski, i który jest dla nich swego rodzaju biblią – przez antyrządowe i antytotalitarne przesłanie.
phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 sie 2011, 9:03 
VIP Member
Awatar

I dobrze, niech rozdupcą to w cholerę, choć pewnie mają Face Booki zrobioną kopię zapasową :uoeee:
Fakt mam tam konto ale aż mnie mdli :drugged:
iedługo w mojej lodówce będzie przycisk "Lubię to" :stop:

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Jestem jak najbardziej za.

Fellow Craft * 2nd Degree

Popieram, tym bardziej ze pomimo usunięcia się z Facebooka moje dane już tam zostały i niema możliwości ich już usunięcia co mnie bardzo denerwuje

A kto wstawia swoje dane na FB :cooo?: :język: :D

Wiedząc o tym FB prawdopodobnie się zabezpieczy.

Ponadto widać tu chęć w ramach walki z "cyberterrorystami" zwiększenia kontroli internetu i zapewne dokładnie o to właśnie chodzi schemat problem-reakcja-rozwiązanie eksploatowany do "bulu". Pojawia się zagrożenie w postaci "anonymous" z którym to trzeba "walczyć" dokonując zamachu na swobodę w internecie.

Czyli kolejna ustawka. :evil:

Logiczne jest, że żadna grupa hakerów nie jest w stanie załamać internetu na dobre ale za to może przyczynić się do ograniczenia takich działań, już Kaspersky twórca softu antyvir proponował paszport do internetu inny z kolei cybernetyczne blackwater.

Zabezpieczajcie swoje systemy po swojej stronie żeby nie były podatne na ataki, zresztą umożliwia to dziurawe jak sito oprogramowanie systemowe szczególnie winzgroza.

Ręce precz skurwysyny od internetu. W razie czego będzie realizowany internet prywatny ergo całkowicie niezależny od kontrolowanej infrastruktury.

timewave pisze:
W razie czego będzie realizowany internet prywatny ergo całkowicie niezależny od kontrolowanej infrastruktury.

To jest możliwe / realne ?
Istnieje taki projekt / pomysł / plan ?
Jakieś namiary, napisz coś więcej...

Obrazek

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Czy ktoś jeszcze odnosi wrażenie ze takie zjawiska jak Wikileaks ,czy anonimowi to tylko cześć planu problem reakcja rozwiązanie ?

Cos mi sie jawi ze taki działania mogą na przykład zaowocować wprowadzaniem kontroli dostępu do witryn urzędowych za pomocą nowego dowodu osobistego ( zapisy w ustawie juz są wiem bo ja z ciekawości przeczytałem )

To taka dygresja tylko

Dla mnie dziwnie to wygląda

W latach 80 i 90 stosowana to modłę z komunikatami te..orystów dziś wiemy ze prawdziwych te..orystów niema
mija pare lat i mam podobne oświadczenia odnoszące sie do cyberter.

timewave pisze:
W razie czego będzie realizowany internet prywatny ergo całkowicie niezależny od kontrolowanej infrastruktury.

Witam :uśmiech:
Pierwszy raz o tym słyszę :o
Czy mógłbyś mi ,coś więcej przybliżyć w tym temacie?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :hejka:

p.s
Osobiście zawsze stroniłam od FB....i nie żałuję.
Niestety całkowita inwigilacja użytkowników oraz ogromna baza danych osobowych ma miejsce nie tylko tam...
no ale ludzie jak to ludzie..... :bezradny:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

też jestem za ale nie zapominajcie że Icke ma tez tam konto hehe
Lubię to :stop:

Cytuj:
Czy ktoś jeszcze odnosi wrażenie ze takie zjawiska jak Wikileaks ,czy anonimowi to tylko cześć planu problem reakcja rozwiązanie ?

Też tak czuję i z tego co wiem to nikomu jeszcze nie udało się włamać i całkowicie skasować cokolwiek z FB. Poza tym usunięcie takiej ilości danych w tak krótkim czasie wcale nie jest proste o ile w tej skali możliwe. Także moim zdaniem sam pomysł należy do marzeń po prostu abstrakcyjnych. Myślę, że nawet ilość ludzi i technika włamania nic tu nie zmieni. Chociaż z drugiej strony kto wie, może jakieś haxor-indygo dzieci tam mają :mrgreen:

Cytuj:
Myślę, że nawet ilość ludzi i technika włamania nic tu nie zmieni. Chociaż z drugiej strony kto wie, może jakieś haxor-indygo dzieci tam mają

Hehe nie rozumiesz pojmowania tak naprawdę nie hakerów a crackerów, chodzi o wydobycie danych i sprzedawanie ich następnym firmom - poufne informacje co czyni wtedy FB zagrożeniem dla każdego bo wtedy każdy będzie mógł "wiedzieć" więcej niż przedtem tak jak z SONY.. np. nr. kont bankowych, hasła itp. to coś więcej niż standardowe "zniszczenie" czyli eliminacja. Co spowoduje b. duże niezadowolenie wśród społeczności.. jak widać zależy im na kolejnym strachu i zaniepokojeniu. Dla mnie na lepsze bo takie ścierwa jak FB zeszmaciły miliony ludzi... być może i z obrazą dla jednostek, jak np. gdzie ludzie mają po 1-5 tysiąc i więcej prawdziwych kolegóf i przjaciołóf,

ELO

Może i masz racje, ale jednak z tego co wiem to miał być zamach ideologiczny kierowany na zniszczenie. Także pod tym kątem się wypowiadam...

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Nibiru9 pisze:

Cos mi sie jawi ze taki działania mogą na przykład zaowocować wprowadzaniem kontroli dostępu do witryn urzędowych za pomocą nowego dowodu osobistego ( zapisy w ustawie juz są wiem bo ja z ciekawości przeczytałem )

To taka dygresja tylko

Dla mnie dziwnie to wygląda

W latach 80 i 90 stosowana to modłę z komunikatami te..orystów dziś wiemy ze prawdziwych te..orystów niema
mija pare lat i mam podobne oświadczenia odnoszące sie do cyberter.

Mam i ja Mruga

Trzeba by być modelowym idiotą, by zapowiadać hakerski atak , tak by FB
miał czas się przygotować. :bangheadwall:

Dla mnie to ściema, pod publikę, danie wrażenia, że jeśli używasz FB to jesteś "ponad", że walczysz z systemem.

Dobra zagrywka dla młodziaków, którzy nie myślą, ale chętnie rzucą cegłą.

Podburzania publiki ciąg dalszy, teraz Europa po krajach bardziej arabskich. Londyn, te sprawy.

Pozdrawiam

ps. wniosek: Nie będzie żadnego ataku, a jeśli coś będzie, to najwyżej wyłączą FB na góra 3 dni i wszystko wróci do owczej normy.

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Awatar użytkownika

Ciekawe,myśle że spokojnie są w stanie tego dokonać skoro nie tak dawno udało im się na ponad miesiąc wyłaczyć usługe PlayStation Network,miliony zapatrzonych w tv ludzi musiało wrócić chociaz na chwile do życia :D zobaczymy,zobaczymy...

jak Ikar, na skrzydłach tej wolności.
I jeśli mam jak on spaść, to spadnę jak on,
ale szczęśliwy, bo żyłem naprawdę...''

Awatar użytkownika

MateUsh

Zbudź się, choć trochę.

Jacy oni zaatakowalii PS? Nie zdajesz sobie sprawy, że to część manipulacji?

Moim zdaniem Nibiru9 ma rację, ale tak to już jest, jeśli działa się z orgonitem. Mruga

Pozdrawiam

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Dzień Dobry (takie polskie ALOHA)

Jak się zorientowałem trwa dyskusja na temat zniszczenia

przecież to jest oczywiste jakie siły stoją za jakimkolwiek zniszczeniem i destrukcją

Ludzie skoncentrujcie się na BUDOWANIU

Pozdrawiam Zbyszek

Awatar użytkownika

Na poczatku mowili ze koniec Facebooka.

Obrazek

Teraz mowiom ze nie ze to nieporozomienie,ktos se jaja zrobil podszywajac sie za nich. :wacko:

Obrazek

Ale szkoda ze tego ktos nie rozpiepszy.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

osobiscie uważam, że brak możliwości skasowania profilu ze wszystkimi danymi osobowymi jest skandalem, prócz tego jednak facebook ma kilka pozytywów wg mnie:

1. nie jesteś anonimowy a zatem bardziej uważasz na słowa, dyskusje są bardziej kulturalne
2. przeglądasz materiały wrzucane przez ludzi, organizacje tylko te które wybierzesz i w sumie sam możesz "wyczyścić kogoś"
3. mogę mieć kontakt z kolegami zza granicy

:chatownik:

ale jeśli uda im się zniszczyć facebooka (co uważam za nierealne absolutnie) to nie będę żałował :spoko:

Anonymous w wiadomości dla prasy stwierdzili początkowo, że całe wideo jest tylko fałszywą informacją, którą przygotowały zewnętrzne osoby. Później jednak grupa poinformowała, iż jest to inicjatywa tylko kilku z członków Anonymous, która nie będzie miała większego wsparcia ze strony innych haktywistów. Operacja Facebook była zorganizowana przez kilku naszych członków. To nie znaczy, że wszyscy się z tym zgadzamy - poinformowano w osobnej wiadomości.

Grupa pisała również, że tego typu działania nie są w jej stylu: Nie bądźcie głupi, tyle ważniejszych rzeczy dzieje się na świecie. Zachowajmy nasz styl i obyczaje. Warto przypomnieć, że w zaprezentowanym kilka dni temu materiale wideo, Facebookowi zarzucano m.in. handel informacjami użytkowników. Wygląda na to, że jeśli 5 listopada (planowana data operacji) działanie społecznościowej witryny zostanie zakłócone, odpowiedzialna będzie za to tylko część grupy.

http://di.com.pl/news/39681,0,Tylko_kilku_czlonkow_Anonymous_chce_zniszczyc_Facebooka.html

Obrazek

http://www.whatis-theplan.org/f189-poland

http://www.whatis-theplan.org/

Awatar użytkownika

Kliknąłem w link..../poland

Wyglądało jak jakieś forum, ale jeszcze na żadnym forum nie wyskoczyło mi takie okienko na wejściu:

http://grab.by/cFKj

Wyraźnie zmuszające do zarejestrowania się, by przeglądać jego treść. Np. na DI tego nie ma. Możesz się nie rejestrować i przeglądać treść. Nawet na zamkniętych forach można przeglądać bez rejestracji.

Wnioski wyciągnijcie sami.

Podpowiem: już samo kliknięcie w link podaje wasze IP, rejestracja potwierdza dane, różnorakie.

LOL

I te illuminackie, weneckie maski w reklamie akcji :zniesmaczony:

Pozdrawiam

Cytuj:
już samo kliknięcie w link podaje wasze IP,

Zewnętrzne IP mogą być drzwiami dla hakera

edit

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Obrazek

Wylogowanie nie pomoże. Pejszbuk cookies śledzą użytkownika

Źródło: http://tech.pgs-soft.com/2011/09/27/wyl ... ytkownika/

Twórca Pejszbuka, Żyd, Mark Zuckerberg

Coraz częściej słyszymy o Facebookowych udogodnieniach naruszających prywatność użytkownika. Nik Cubrilovic donosi o kolejnych niedopatrzeniach giganta z Palo Alto. Problem wynika z nieprawidłowego działania tak zwanych „ciasteczek” (z ang. cookies).

Na swoim blogu Cubrilovic pisze: „Nawet po wylogowaniu się z Facebooka, niektóre pliki cookie (zawierające numer Twojego konta) są nadal przesyłane przy wszystkich żądaniach kierowanych pod adres facebook.com. Nawet jeśli się wylogujesz, Facebook może w dalszym ciągu śledzić każdą stronę, którą odwiedzasz. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest wykasowanie wszystkich ciasteczek z serwisu Facebook lub korzystanie z odrębnych przeglądarek dla aktywności powiązanych z Facebookiem.”

Poniżej prezentujemy wyniki jakie uzyskał Cubrilovic podczas przeglądania nagłówków HTTP przesyłanych przy żądaniach pod adresem facebook.com. Normalne żądanie (status użytkownika: zalogowany):

Cookie:
datr=tdnZTOt21HOTpRkRzS-6tjKP;
lu=ggIZeheqTLbjoZ5Wgg;
openid_p=101045999;
c_user=500011111;
sct=1316000000;
xs=2%3A99105e8977f92ec58696cf73dd4a32f7;
act=1311234574586%2F0

Odpowiedzią serwera na żądanie wykonania funkcji wylogowania będzie natomiast poniższy kod:

Set-Cookie:
_e_fUJO_0=deleted; expires=Thu, 01-Jan-1970 00:00:01 GMT; path=/; domain=.facebook.com; httponly
c_user=deleted; expires=Thu, 01-Jan-1970 00:00:01 GMT; path=/; domain=.facebook.com; httponly
fl=1; path=/; domain=.facebook.com; httponly
L=2; path=/; domain=.facebook.com; httponly
locale=en_US; expires=Sun, 02-Oct-2011 07:52:33 GMT; path=/; domain=.facebook.com
lu=ggIZeheqTLbjoZ5Wgg; expires=Tue, 24-Sep-2013 07:52:33 GMT; path=/; domain=.facebook.com; httponly
s=deleted; expires=Thu, 01-Jan-1970 00:00:01 GMT; path=/; domain=.facebook.com; httponly
sct=deleted; expires=Thu, 01-Jan-1970 00:00:01 GMT; path=/; domain=.facebook.com; httponly
W=1316000000; path=/; domain=.facebook.com
xs=deleted; expires=Thu, 01-Jan-1970 00:00:01 GMT; path=/; domain=.facebook.com; httponly

Porównując otrzymane wyniki, już na pierwszy rzut oka widać, że dosyć spora część z inicjowanych ciasteczek nie zostaje usunięta. Dwa pliki otrzymują nową datę wygaśnięcia (locale oraz lu), a kolejne trzy zostają zainicjowane (W, fl, L).

Zaintrygowany tym faktem Cubrilovic postanowił wziąć pod lupę odpowiedź serwera na żądanie połączenia wysyłane przez niezalogowanego użytkownika. Oto co otrzymał:

Cookie:
datr=tdnZTOt21HOTpRkRzS-6tjKP;
openid_p=101045999;
act=1311234574586%2F0;
L=2;
locale=en_US;
lu=ggIZeheqTLbjoZ5Wgg;
lsd=IkRq1;
reg_fb_gate=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Findex.php%3Flh%3Dbf0ed2e54fbcad0baaaaa32f88152%26eu
%3DJhvyCGewZ3n_VN7xw1BvUw;
reg_fb_ref=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Findex.php%3Flh%3Dbf0ed2e54fbcad0b1aaaaa152%26eu%3
DJhvyCGewZ3n_VN7xw1BvUw

Mimo iż korzystamy z Facebooka jako niezalogowany użytkownik, to cookies nadal przetrzymują dane na temat numeru konta uprzednio zalogowanego użytkownika.

„Takie działanie jest niezgodne z istotą słowa wyloguj. Facebook jedynie edytuje stan ciasteczka, zamiast usunąć powiązane z nim dane”, pisze Cubrilovic na swoim blogu.”Korzystając z przeglądarki, nawet po wylogowaniu się z Facebooka za każdym razem kiedy odwiedzasz stronę z przyciskami „udostępnij”, „lubię to”, czy jakimkolwiek innym Facebookowym widgetem Twoje dane, wliczając w to numer ID, są wysyłane do Facebooka”.

Eksperyment

Cubrilowic wspomina również o pewnym eksperymencie: „Około roku temu, w ramach pewnego projektu programistycznego zmuszony byłem do operowania na kilkunastu kontach na Facebooku. Dosłownie stworzyłem kilkanaście odrębnych, fikcyjnych kont użytkownika. Korzystałem przy tym ciągle z tej samej przeglądarki. Po jakimś czasie zauważyłem, Facebook proponuje im moje prywatne konto jako znajomego. Jakimś sposobem Facebook wiedział, że wszystkie one pochodzą z jednej przeglądarki.

Taka polityka może mieć poważne konsekwencje, jeśli korzystamy z ogólnodostępnego urządzenia. Nawet jeśli po skorzystaniu z usług facebooka uda Ci się poprawnie wylogować, to do momentu permanentnego usunięcia plików cookies przez użytkownika ciągle pozostawiasz za sobą ślady – świadectwa Twojej uprzedniej aktywności. Połączenie numeru użytkownika z jego realnymi danymi nie stanowi żadnego problemu, gdyż do identyfikacji konta używany jest dokładnie ten sam numer.”

W świecie informacji cyfrowej, gdzie każdy cal powietrza przepełniony jest delikatnymi danymi, człowiek powinien posiadać szczególne prawo do prywatności. Okazuje się, że coraz częściej towarem dużo cenniejszym od pieniędzy są szczegółowe informacje na temat użytkownika.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/20 ... ytkownika/

Obrazek

Chcesz mocno uprzykrzyć życie twórcom facebooka? To proste, zresztą na ich własne życzenie.

(masowe i mozolne oraz nagminne zbieranie danych użytkowników). Stricte szpiegowski charakter tego medium społecznościowego. Z drugiej strony jeśli z własnej woli podaje się informacje o sobie... brak poszanowania swoich danych prywatnych też na własne życzenie.

CHIP - 2011-09-30 (16:36)

Użytkownicy portalu reddit dowiedzieli się, że w Wielkiej Brytanii obowiązuje prawo, na mocy którego użytkownicy danej strony internetowej mają prawo do otrzymania wszystkich informacji, jaką ta gromadzi na jej temat. Wykorzystali to... przeciwko Facebookowi!

Facebook, tak jak każda witryna internetowa, jest zobowiązany do udostępnienia dowolnemu obywatelowi Wielkiej Brytanii wszystkich informacji, jakie zgromadził na jego temat. Wystarczy skorzystać z udostępnionego formularza i powołać się na prawo "Sekcja 4 DPA Art +. 12 Dyrektywa 95/46/EG".

Facebook, po otrzymaniu zgłoszenia, ma 40 dni na przesłanie płyty CD z danymi użytkownika. Użytkownicy reddita zaczęli więc masowo żądać płyt z danymi, spamując do tego stopnia, że Facebook przyznał, że nie jest w stanie nadążyć za kolejnymi zgłoszeniami. Typowy plik PDF z danymi konta z Facebooka ma około tysiąc stron i zajmuje około 100 megabajtów! Tyle danych przechowuje społecznościowy gigant na temat każdego z nas. A "Redditowcy" nie ustępują...

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Chcesz-mocno-uprzykrzyc-zycie-tworcom-Facebooka-To-proste,wid,13851163,wiadomosc.html

Komentarze wyjątkowo nie wskazują na fanów fb.

Art. jest obecnie na głównej stronie: www.tech.wp.pl

Cytuj:
Jak inwigiluje nas Facebook?

Mosad, CIA i MI5 kucają przy Facebooku. Społecznościowy gigant inwigiluje ponad 800 mln użytkowników. I nie ma znaczenia, czy siedzą na "Fejsie", czy właśnie się z niego wylogowali.

Facebooka prześwietlił Nik Cubrilovic, bloger z Australii. Mieszkaniec Antypodów odkrył, że tuż po wylogowaniu z portalu Marka Zuckerberga na jego komputerze automatycznie zainstalował się "szpiegowski" plik cookie monitorujący aktywność internauty poza Facebookiem. Chamstwo w państwie. Społecznościowym.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że firma przyznała się do błędu. Użytkownicy byli inwigilowani, ale to już się nie powtórzy, bo dziura - zgodnie z oświadczeniem Facebooka - została zasypana.

Jak działał pasożytniczy plik cookie? Ciasteczko donosiło o odwiedzanych przez usera stronach do momentu, w którym niczego nieświadomy user sam nie usunął pliku ze swojego komputera.

Co z tego, że społecznościowy gigant już naprawił błąd, skoro i tak zgromadził potężną wiedzę na temat swoich użytkowników? Mark Zuckerberg na pewno nie skasuje ważkich danych tylko bezczelnie je wykorzysta.

Źródło: http://www.fejsik.pl/Jak-inwigiluje-nas-Facebook-a2217

Cytuj:
FaceBÓG nigdy Ci nie zapomni

Społecznościowy gigant naprawdę zabawia się w Boga. Każda nasza facebookowa aktywność jest skrupulatnie archiwizowana - portal "pamięta" wszystko, co robiliśmy na jego podwórku i to od 2007 roku - każdą zaczepkę, zaproszenie, wiadomość, pogadankę na czacie. Nic nie zostanie zapomniane. Całe szczęście, że Zuckerberg nie zafunduje nam Sądu Ostatecznego.

Skąd wiadomo o permanentnej inwigilacji i wielkiej archiwizacji? Sprawę zbadała austriacka organizacja Europe v. Facebook http://europe-v-facebook.org/EN… .

Otóż użytkowniczka o inicjałach L.B. zażądała od Facebooka pełnego raportu o jej społecznościowych aktywnościach. Raport dostała, a jakże - jej społecznościowe życie zostało zapisane na 880 stronach!

Jakie informacje o L.B. zapamiętał Facebook?

- wszystkie zaczepki,
- listę urządzeń, z których użytkowniczka logowała się do portalu,
- wszystkie zaproszenia do wzięcia udziału w wydarzeniach, które otrzymała,
- pełną listę przyjaciół, których skasowała z listy facebookowych znajomych,
- wykaz znajomych, którzy wyrzucili z Facebooka L.B.,
- archiwum czatów,
- archiwum wysyłanych i odebranych wiadomości.

Członkowie organizacji Europe v. Facebook podkreślają, że do gigantycznego archiwum mogą trafiać także te wiadomości i czaty, które zostaną przez użytkownika skasowane.

Czy doniesienia Austriaków zachęcą miliony facebookoholików do społecznościowego samobójstwa? Szczerze w to wątpimy. Zniszczyć czyjąkolwiek reputację mogłyby tylko zapisy czatów z Facebooka. Mowa o tych rozmowach, o których lepiej byłoby zapomnieć.

Źródło: http://www.fejsik.pl/FaceBOG-nigdy-Ci-nie-zapomni-a2220

I najważniejsze !

Cytuj:
Jak skasować konto na Facebooku?

Jak już wdepnęliśmy w Facebooka, to NIEMAL na dobre. Skasowanie konta na portalu wcale do łatwych nie należy. Nie wierzycie? FOLLOW ME.

Są DWA sposoby na pozbycie się swojego fejsbukowego profilu. Jeden z nich umożliwia czasowe zawieszenie konta gdybyśmy przypadkiem zmienili zdanie. Drugi to wirtualne samobójstwo i całkowite zerwanie z dzieckiem Marka Zuckerberga.

Jeśli chcesz (na trochę) dezaktywować profil to Facebook nie będzie robił Ci problemu. W tym celu należy przejść do zakładki KONTO. Dezaktywacja spowoduje usunięcie profilu wraz z zawartością. Znikniemy też dla wszystkich użytkowników FB. Ale w KAŻDEJ CHWILI będziemy mogli zmartwychwstać. Wystarczy, że ponownie zalogujemy się i aktywujemy konto. Voilla!

Załóżmy jednak, że użytkownik chce CAŁKOWICIE skasować swój profil na Facebooku i nigdy do niego nie wracać. Taka opcja jest bardziej czasochłonna i wymaga cierpliwości oraz WYTRWAŁOŚCI.:)

Przy całkowitym kasowaniu konta cały patent polega polega bowiem na tym, że Facebook nie usuwa go od razu. I dopóki nie będzie całkowicie skasowane wystarczy jedno logowanie, by proces kasowania wycofać. Podczas oczekiwania na wywalenie konta trzeba więc pamiętać, żeby unikać wchodzenia na Facebooka nawet z telefonów komórkowych. Szczególnie, jeśli wszędzie mamy zapamiętane hasła do logowania.

Ile trwa proces wirtualnego samobójstwa? Nieoficjalnie mówi się, że 14 DNI. Dla pewności jednak lepiej nie sprawdzać faktu skasowania konta przez miesiąc. Jeśli macie na to ochotę to kliknijcie w link:
https://ssl.facebook.com/help/contact.p ... te_account
ARE YOU SURE?? :)

Źródło: http://www.fejsik.pl/Jak-skasowac-konto-na-Facebooku-a79

Awatar użytkownika

To taki ogólny koniec fejsa czy tylko skasowali niektóre dane, np u mnie zupełnie nie chodzi, narzeczony wchodził na stronę logowania na fejsie z innego systemu i ponoć chodziła, jak jest u was?

Awatar użytkownika

Przecież jeszcze miesiąc do 5 listopada.

Awatar użytkownika

pewnie próba generalna :) ogólnie nie przepadam za fejsem ale to tak jak ze wszystkim, jest dobre lub złe w zależności od użytkowania - gdy służy dobrym celom to staje się czymś użytecznym w dobrym słowa tego znaczeniu

Panie i Panowie. Skasowanie konto na fejcbuku to rzecz banalna :tak:

Wystarczy, że was zbanują. ( moje dwa przypadki)
Może to zabrzmi dziwnie ale konto na fejsie miałem tylko i wyłącznie z powodu IPNu (Instytut Pamięci Narodowej), a dokładnie na fejscie IPN organizuje fajne konkursy, w których można wygrać całkiem fajne nagrody (parę razy się udało).
Wracając do tematu - 1 konto zbanowane z powodu...fałszywego imienia i nazwiska -Miałem pseudonim- :) albo z powodu avatara, ...drugie prawdopodobnie z powodu "intensywnej konwersacji" z rozmówcą o przeciwnych poglądach. Konta nie wyłapał fejscbuk, lecz zgłosili go inni użytkownicy - co jest częstym przypadkiem. Także jeśli bardzo chcecie wyjść z fejsa, proponuję wejść w konflikt słowny (na ogólnym) z kimś o przeciwnych poglądach, zrobić dziwne imię i nazwisko, wstawić kontrowersyjnego avatara, poprosić znajomych o zgłoszenie i po balu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]