Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 maja 2018, 10:03

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Opiszę coś, co mnie z letka zatrzęsło i zmroziło:

Dostałam od osoby z innego forum zaproszenie do obejrzenia jej profilu na facebooku następującej treści:

Cytuj:
Witaj (...)!

Mam już swój profil na Facebooku, (bla, bla, bla ...)

Dziękujemy U.

I dalej w tymże mailu :shock: :

Cytuj:
Inne osoby, które możesz znać na Facebooku:
:shock:
I tu wymieniono 3 osoby:

1. Red Muluc :o (nie znam osobiście :P i nie koresponduję mailowo)
2. Osoba, którą znam osobiście, czasem koresponduję mailowo.
3. Osoba, którą znam osobiście, j.w.

Sęk w tym, że:
Sama konta na facebooku nie mam,
Osoby te nie znają się wzajemnie, ani osobiście, ani raczej z innych for, stron, na które ja zaglądam.
Nigdy nie ujawniałam swojego maila publicznie, jeśli używałam go na forach, to tylko w celu rejestracji konta (zawsze ukryte)

Bardzo proszę o wyjaśnienie mi, skąd u licha na facebooku znano spośród milionów osób akurat te, które ja, w ten czy inny sposób, znam!??? :shock:
Jedyny trop, który przychodzi mi do głowy, to IP. Ale i tak jakoś nie mogę tego pomieścić w mojej łepetynie :boisie:

Wiedzą o nas wszystko...

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 cze 2010, 17:16 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Angua pisze:
Wiedzą o nas wszystko...

No więc nie ma się czym przejmować ;)
wiesz, to tak jak kiedyś w słuchawce można było usłyszeć "rozmowa kontrolowana" i wszyscy wiedzieli, że tak jest, tak powoli znowu zaczynamy sobie z tego zdawać sprawę, choć nic się w tej kwestii ani na chwilę nie zmieniło ;) To nie jest tak, że to się stało jakoś niedawno - tak było od dawna. A skoro tak było i mimo to do tej pory nic ci się w związku z tym nie stało, to nie ma powodu do obaw ;)

:spoko:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

ja się tym nie przejmują. moje imię i nazwisko to tylko "login" do tego wcielenia.
i tak wszystko wiedzą o mnie, co szukam w google, co robię, z kim piszę... prosze bardzo, może się czegoś ode mnie nauczą ;]

Ja tak wtrącę, że inicjatywy w stylu facebook czy NK zawsze mi jakieś podejrzane były, tym bardziej, że sprawa jest nakręcona tak, że mnóstwo ludzi podaje tam swoje prawdziwe dane, w nadziei, że ktoś ich odnajdzie i... coś fajnego się wydarzy :) Takie nakłonienie publiki do nieskrępowanego ujawniania swoich danych jakby przyzwyczajanie do Big Brothera śledzącego każdy krok i że nie ma żadnej prywatności. Tak jak z kamerami CCTV w UK, gdzie mieszkam - są wszędzie! Na każdym rogu ulicy, w autobusie, w sklepach (to akurat normalka) ale przegięcie to już było jak poszedłem odwiedzić znajomą mieszkającą sobie w jakimś bloku, wchodzę na klatkę schodową a tam kamera się szczerzy. Aha, gdziekolwiek chcesz zadzwonić, do jakiejkolwiek instytucji, banku, firmy zawsze instruują oficjalne, że rozmowa jest kontrolowana i nagrywana, niby w celach treningowych personelu oraz żeby zapobiegać nadużyciom. Jobla idzie dostać. Naprawdę się czuję jakbym w Big Brotherze występował bez własnej zgody. Ale może ktoś zna odpowiedź na angui zapytanie - jak to możliwe? Też mnie to dziwi.

Awatar użytkownika

jest to tak możliwe, że FB zapamiętuje kto was szukał, różnych wspólnych znajomych którzy szukali czegoś on ws, lub waszych znajomych itd, i poprzez różne matematyczne wzory wyskakują Ci te osoby.

Od lat 70-tych funkcjonuje system ECHELON który nagrywa WSZYSTKIE dźwięki na tej planecie, w tym nasze WSZYSTKIE słowa, także Facebookiem bym się nie przejmował :D :D :D

Niech się uczą :tak: :tak: :tak:

pozdrawiam

Awatar użytkownika

Witam,

Miałem tą samą sytuację.
Facebook podlega jurysdykcji amerykańskiej - tzn. nie ma żadnego oddziału w Polsce do którego można się zgłosić z prośbą o usunięcie danych itp.
Podczas rejestracji na fecbooku otrzymujesz informację iż najlepszym sposobem "połączenia" Cię z Twoimi znajomymi jest (UWAGA!) podanie loginu i hasła do swojej poczty e-mail (gdziekolwiek ją masz)!!

Ogromne, idące w setkach milionów dolarów, pieniądze na reklamę + bardzo silna współpraca z największymi portalami, powoduje iż użytkownicy Facebook-a, dają się "złapać" na ten trik i oddają wszystko co tylko można się o nich dowiedzieć, tej firmie...

Skutkiem tego jest to, że wystarczy że ktokolwiek poda swój adres e-mail i hasło do konta, facebook od razu wie z kim ta osoba się kontaktuje i jeśli na tej liście jest twój adres, sprawdzają w całym internecie z jakimi innymi adresami się komunikuje adres e-mail z bazy tego user-a który już podał swojej dane, z innymi adresami i wysyła "zaproszenie"...

Jak dla mnie sprawa do prokuratury, ale niestety (biorąc pod uwagę możliwości polskich prokuratur + znajomość prawa USA) nie ma sensu walczyć z wiatrakiem.
Unikać i się nie rejestrować - tyle nam pozostaje...

Provost and Judge * 7th Degree

MaxDziad - pokaż mi gdzie jest napisane że facebook prosi o podanie loginu i hasła do swojego maila.

Szukanie na facebooku jest prawdopodobnie bardzo różne. I to nie tak że akurat znajdzie tą znajomą osobę, mam tam konto i wiele razy wyskakiwało mi że mogę znać kogoś kogo tak na prawde nie znam. Są to po prostu algorytmy które szukają zazwyczaj po ip(jesli ktos ma stale), mailach, znajomi znajomych, po szkole, pracy. Takze na pewno jakies polaczenie miedzy wami musialo byc ;) ja bym sie w tym nie doszukiwal nie wiadomo jakiej inwigilacji. W momencie jakby ktos mial zmienne ip, i w kazdym miejscu inny login, to myśle że nie są wstanie niczego się dowiedzieć. Jedynie jesli ktos ma konto na facebooku i szukal znajomych swoich po mailu i byla bys w tym gronie.

Awatar użytkownika

Jedyny i genialny powód dla którego nie mam żadnych ze swoich danych podanych na Facebook'u (mam, nie używam) jest to, że wszystkie dane z Facebooka są legalnie archiwizowane i używane przez CIA.
Są na to dowody.

phpBB [video]

~~~~Vonnie

Awatar użytkownika

kenio pisze:
MaxDziad - pokaż mi gdzie jest napisane że facebook prosi o podanie loginu i hasła do swojego maila.

Jesli chcesz wyszukac znajomych na FB, z ktorymi korespondowales poprzez email, wyskakuje ci okienko, gdzie wpisujesz swoj email i haslo, a FB szpera ci w adresach na twojej skrzynce i szuka wsrod uzytkownikow na FB, kto z nich ma jaki adres. W ten sposob daje sie im dostep do swojej poczty, co - i tu przyznaje sie bez bicia) sama zrobilam. Na szczescie skrzynka z adresem ktorej zarejestrowalam sie na FB jest tak jakby emailem na boku, nie uzywam go do korespondencji ze znajomymi, tylko do rejestracji w roznych serwisach, bo czesto jest tak ze bedac zarejestrowanym na jakims portalu, wysyla on SPAM, i wlasnie nie chcialam zasmiecac sobie oryginalnego maila.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Awatar użytkownika

Słuchajcie, ja się nigdy nie logowałam na FB. Jedyny kontakt z tym portalem miałam, gdy ktoś podesłał mi linka do swoich zdjęć, ale wtedy też nie musiałam się logować, żeby to obejrzeć.
Wiem, że Echelon śledzi, ale co on ma do mnie, małego żuczka ;) , który siedzi cichutko pod listkiem i bardzo rzadko gdziekolwiek się odzywa. To żart, bo wiem, że echelon zamiata wszystko - tylko, że im się tak chce? :bangheadwall: Czy to jest takie mrugnięcie okiem: "uważaj, wiemy o tobie"

Chodzi o to, że nie widzę żadnej platformy, żadnego punktu zbieżnego, gdzie można by było zahaczyć o mnie i te osoby, które nie mają wzajemnie pojęcia o swoim istnieniu.
Na Naszej Klasie nie dziwi mnie, że system podsyła mi osoby, które mogę znać, bo każdy użytkownik ma zakładkę ZNAJOMI i system z niego wybiera - to jest dla mnie jasne. Ale na FB nie jestem w żadnym miejscu, a co dopiero podwiązanie mnie, czyli kogoś kogo tam nie ma, do osób, które w jakiś tam sposób znam.
To wygląda rzeczywiście na baaardzo dużą miotłę, która zgarnia z całej sieci (więc echelon, lub coś podobnego)

Macie rację Alijaa i Trzysz - nie ma się czym przejmować, no bo co mi mogą zrobić, tyle, że nie jest to po prostu przyjemne być podglądanym blee
Zadałam to pytanie, bo jestem ciekawa jak to cholerstwo działa, czy poprzez IP czy jeszcze jakieś inne mechanizmy?

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Też miałem te samą sytuację która mnie podobnie wstrząsnęła i z tego co się dowiedziałem to jest tak jak pisze Cottontail. Pan X zakłada konto na FB i pozwala mu przefiltrować swoje adresy mailowe. Pani Y zakłada także konto i robi to samo. Oboje na swojej poczcie mają adres maila do Ciebie, pomimo że się nie znają Ty (a dokładniej Twój mail) jesteś ogniwem łączącym.
No i nie uważam żeby nie było się czym przejmować. Wyobrażacie sobie w dzisiejszym świecie jakąkolwiek partyzantkę?

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

Awatar użytkownika

Kobi_van_Kenobi pisze:
Pan X zakłada konto na FB i pozwala mu przefiltrować swoje adresy mailowe. Pani Y zakłada także konto i robi to samo. Oboje na swojej poczcie mają adres maila do Ciebie, pomimo że się nie znają Ty (a dokładniej Twój mail) jesteś ogniwem łączącym.

Czyli, że ktoś zakładając konto na FB pozwala aby system FB wlazł mu na jego konto mailowe i przeczesał jego skrzynkę mailową, która jest zupełnie u innego dostawcy, platformie, czy jak to się tam nazywa, niż FB? Tak???? Dopytuję, bo chcę mieć pewność, że dobrze zrozumiałam.

Cottontail to rzeczywiście napisała, ale zrozumiałam, że to działa tylko wtedy, gdy osoba do której przychodzi takie zaproszenie, jest już zarejestrowana na FB. Nie pomyślałam, że to może się działać krzyżowo, poza moimi plecami, tak jak opisał to Kobi.
Dziękuję Wam :)

Cottontail pisze:
Jesli chcesz wyszukac znajomych na FB, z ktorymi korespondowales poprzez email, wyskakuje ci okienko, gdzie wpisujesz swoj email i haslo

aha, faktycznie jest coś takiego. Hmm no to w sumie dziwie się ludziom którzy to robią...A tym bardziej dziwie się facebookowi, bo czy coś takiego jest legalne? Ale z drugiej strony to czy ktoś jeszcze myśli że jest anonimowy w internecie? Ja już się przyzwyczaiłem, że internet od jakiegoś czasu nie jest anonimowy. Mając pewną wiedze informatyczną i troche czasu można dowiedzieć się wielu rzeczy o każdym z nas i tak na prawde zapukać drugiej osobie do drzwi.

Nie korzystać z oficjalnych kanałów społecznościowych, korespondencję szyfrować silnym kluczem i dobrym silnikiem choćby PGP. Do prywatnych potrzeb w zupełności wystarczy.

Już prościej chyba nie można...

(nie ma potrzeby niekorzystania z maila czy skype w ogóle, korzystać ale z rozsądkiem i pewnie umiarem).

Awatar użytkownika

A najlepiej powrócić do kartki papieru i długopisu :język: :lol:

Awatar użytkownika

kenio pisze:

Ależ oczywiście, że pojawia się taka opcja i to zaraz po założeniu konta, poza tym to nie tylko taka pruba wyłudznia tam następuje FB chce także znać nasze inne dane praktycznie wszystko co się da. Google także uprawia taką politykę z tym, że na razie bardziej we własnym zakresie, bo tam można połaczyć konta z igoogle, gmail, picassa i youtube, natomiast FB prosi także nie swoje. Ostatnio poprosił o dane do skype, zresztą skype sam w sobie też nie jest za ciekawym produktem.
Ciekawa jest też sama forma tej propozycji, twoi znajomi (wymienieni imiennie) już to robili, a ty jeszcze nie.

Obrazek

Nawet wgrywarka zdjęć jest zbudowana na Javie i przesyła pakiet o całej strukturze katalogów na dysku - dzięki wgrywarce możesz wgrać nawet do 200 zdjęć na raz, z tym że kosztem prywatności ale możesz to zrobić także ręcznie z tym, że wówczas zdjęcia trzeba pojedynczo dodawać - zapewne wielu się skusi na tę wygodę.
FB to jedna wielka machina inwigilacyjna, a do tego nie kryją się z tym, że ich nagromadzone dane są sprzedawane/udostępniane zewnętrznym firmą: http://wolnemedia.net/?p=21858

edit: a teraz jeszcze lepsze, bo jak widać na załączonym obrazku niżej wystarczy tylko konto na FB aby twoje ip było rozpoznawane na każdym mainsteamowym vortalu, do tego patrząc na konstrukcje skryptu w ajaxe, FB czerpie informacje z załączonego w ten vortal skryptu, czyli po prostu wie co kto przesyła.
Nie jestem i nigdy nie byłem zalogowany na imageshack.us, zawsze jak dodaje tam zdjęcie to robię to anonimowo ale jak widać wystarczy dodać trochę skryptu do kodu, aby poznać moje personalia via FB i dodawać komentarze do swoich anonimowo wgranych plików.

Obrazek

Po tym co tylko dziś przejrzałem w kodzie Facebooka, typuje go jako pierwszy adres do natychmiastowego blokowania, skubany nawet rozpoznał użytkownika na imageshack.us przez proxy podejrzewam, że za pomocą ciasteczek od FB.
Myślę, że już sama próba wyłudzania haseł do innych kont jest nie zgodna prawem w naszym kraju, pewnie idea jest taka aby połączyć wszystkie loginy i hasała z portali w jeden uniwersalny login do twojego cyber-życia.

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Samochody Google Street View zbierały też maile i hasła

Krążące po wielu miastach samochody Google'a powinny robić zdjęcia okolicy do usługi Street View. Niedawno okazało się jednak, że pobierały także "próbki informacji" z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. Teraz okazuje się, że "próbkami" były wiadomości e-mail czy hasła.

Wpadka Google wyszła na jaw w połowie maja, na wniosek niemieckiej organizacji która chciała wiedzieć, jakie konkretnie informacje rejestrują samochody koncernu. Wówczas zdarzeniem zainteresowało się wiele innych organizacji, między innymi francuska agencja ochrony danych. To właśnie ona podała informacje o przechwytywanych mailach i hasłach.

Samochody Google powinny przede wszystkim robić zdjęcia danej okolicy, kolekcjonować dane służące do generowania obrazu 3D oraz zbierać "podstawowe informacje o sieciach Wi-Fi", takie jak ich nazwy czy adresy MAC. Okazało się jednak, że na nazwach nie poprzestano - ponad miesiąc temu firma przyznała, że z powodu "pomyłki programistycznej" pobierano także niektóre dane przesyłane w ramach sieci. I tu właśnie pojawia się problem.

Koncern podał, że informacje które były zbierane przez samochody pochodziły z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. Według danych francuskiej agencji podawanych przez IDG News, wśród danych znajdowały się także maile oraz hasła. Można przypuszczać, że "wrażliwych" informacji zebrano o wiele więcej. Google ze swej strony zachował się dość przyzwoicie - pokajał się, przyznał do winy, a Sergey Brin (współzałożyciel) oświadczył, że "dali ciała".

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8046753,Samochody_Google_Street_View_zbieraly_tez_maile_i.html

Awatar użytkownika

Są jeszcze takie rzeczy o których myślę, też warto wiedzieć, otóż strony obecnie potrafią pobierać informacje z poza swojego obrębu w przeglądarce i mogą nie tylko zebrać informacje o naszych danych w stosunku do strony ale także w stosunku do innych stron, które przyszło nam wcześniej odwiedzać.
np. przechodzenie ze strony na takie portale jak FB, google, youtube i wiele innych daje im wgląd do tego co przeglądało się wcześniej, a konkretniej z jakie strony przybywamy (jaka strona była wcześniej załadowana w okienku). Poza pełnym adresem mają one także dostęp do takich informacji jak parametry $_GET których strony czasem używają np. te forum aby spersonalizować informacje na stronie do konkretnej osoby. W samym PHP do takiego wglądu można użyć komendy $_SERVER['HTTP_REFERER'] stąd też youtube wie z jakich stron kto przybył obejrzeć dany materiał, wystarczy sam link do materiału na poprzedniej stronie.
Inną ciekawą sprawą jest to, że nasza historia przeglądanych stron może być podpatrzona przez umiejętne wykorzystanie javascript i listy stron do których chcesz zrobić np. statystykę jaki z userów co odwiedza, jak to działa jest tutaj: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=12673

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Awatar użytkownika

[quote="kenio"]MaxDziad - pokaż mi gdzie jest napisane że facebook prosi o podanie loginu i hasła do swojego maila.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Entered Apprentice * 1st Degree

słuchajcie ja mam taki problem.
zarejestrowałam się na Facebooku, ok przyznaję się bez bicia - podałam im email i hasło, po czym pokazały się osoby "które mogę znać". Ale co śmieszne, pokazał się tam chłopak, którego znam tylko z widzenia. Gra w zespole, przyjechał z drugiego końca świata. Nie pisałam z nim na emailu, w ogóle z nim nie korespondowałam. Nie mamy wspólnych znajomych, ale mi wyskoczył.
Ktoś mi powie, o co chodzi?
Szukałam jego wcześniej na google, wpisywałam jego imię i nazwisko dość często, ale czy to możliwe, że Facebook posłużył się moją historią z wyszukiwarki? Wątpię...
Pomóżcie.

Ty wątpisz a historia przeglądanych stron google działa i robi swoje. Potem integracja z FB, dobieranie danych krzyżowo i ludzie sami sobie budują echelon. :wacko: :ninja:

Na korporacyjne serwisy warto uważać bo po to właśnie one są tworzone. Kasy na takie cele mają jak lodu na biegunie.

o kurcze kto by pomyślał...
konto pocztowe usunęłam, profil na facebooku też zgłosiłam do usunięcia.
ale jakie oni mają prawo ingerować w moją prywatność?? na stronie roi się od komunikatów "dbamy o twoją prywatność". Głupie gadanie :roll:

Np. czy złodziej krzyczy: "jestem złodziejem"! :roll:

XXI w. będzie końcem naiwności albo nie będzie go wcale... :wacko:

Nasuwa mi się takie pytanie w związku z tematem:
Po co w ogóle komu konto na Facebooku?Nie bardzo rozumiem.

Cytuj:
Dyrektor generalny Google mówi też o swojej firmie. Uważa, że w przyszłości Google będzie wiedziało o nas tak dużo, iż mechanizm wyszukiwarki będzie pomagał nam planować nasze życie. Wykorzystując na przykład nasze wirtualne profile, Google dzięki smartphonom będzie mógł udzielać informacji na temat naszego bieżącego otoczenia oraz proponować czynności, które możemy wykonać.

http://wiadomosci.onet.pl/2212154,16,mlodzi_ludzie_beda_musieli_w_przyszlosci_zmienic_nazwiska__aby_uciec_od_187cyberprzeszlosci171,item.html

Kto i po co miał by chcieć zapisywać takie skomplikowane formy "życia" marnując przestrzeń w pamięci :język:

Obrazek

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

timewave pisze:
Kto i po co by chciał zapisywać takie skomplikowane życia marnując przestrzeń w pamięci :język:

Obrazek

Time... uważnie obserwuję młodzież. Trendy min. z MTV dają po bani konkretnie.
I później leżą takie w wannach panienki i nic nie robią. Wirtualny świat.
Swoją drogą...
Młodzież też jest różna, ale wystarczy się śmignąć po nk, czy fotce.pl by zobaczyć co jest priorytetem u młodych ludzi (nie wszystkich). Nie wszyscy, ale moim zdaniem ponad połowa idzie tzw. schematyką (ubiór, pozycje do zdjęć, podobne problemy, podobne kompleksy).
Ale, żeby nie było... to moje osobiste zdanie :hi hi:
Pozdrawiam.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami". - Jonathan Davis

Awatar użytkownika

timewave pisze:
"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami". - Jonathan Davis

Świetny i na czasie cytat. Ja bym go lekko zedytował. I dodał " ... bo wszyscy idziecie schematami "

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]