Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 05 gru 2021, 17:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

5 listopada znikną wszelkie dane z Facebooka

Tak zapowiadają Anonimowi, ponieważ "wszystko, co robisz na Facebooku, na zawsze pozostanie na Facebooku, niezależnie od twoich ustawień prywatności, a skasowanie konta jest niemożliwe. Nawet jeśli usuniesz konto, wszystkie informacje o tobie mogą zostać odzyskane w dowolnym czasie".

phpBB [video]

phpBB [video]

Oto tłumaczenie oryginalnej wiadomości:

Uwaga obywatele świata. Jesteśmy Annonymus.

Chcemy zwrócić waszą uwagę, mając nadzieję, że usłyszycie ostrzeżenia, jak następują: Twoje medium komunikacji, tak bardzo przez was wszystkich uwielbiane, zostanie zniszczone. Jeśli jesteś hakiwistą lub po prostu facetem, który chce bronić wolności informacji, przyłącz się do sprawy, do zabicia Facebooka w imię waszej własnej prywatności. Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udzielania dostępu zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata. Niektóre z tych tak zwanych "whitehat infosec" firm ("białokapeluszowych firm zdobywających informacje bezpieczeństwa"), pracują dla rządów autorytarnych, takich jak Egipt czy Syria. Wszystko, co robisz na Facebook pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień "prywatności". I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli "usuniesz" konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebook i mogą być odzyskane w dowolnym czasie. Zmiana ustawień prywatności konta Facebook także jest złudzeniem. Facebook wie o tobie więcej niż twoja własna rodzina. Nie możesz się ukryć przed rzeczywistością, w której wy, ludzie z Internetu, żyją. Facebook jest przeciwieństwem sprawy Antisec. Nie jesteś bezpieczny ani od nich, ani od żadnego rządu. Pewnego dnia spojrzysz w strzecz i uświadomisz sobie, że to, co zrobiliśmy, było właściwe. Przemyśl to, a my się w tym czasie przygotujemy. Przejdziemy do historii, 5 listopada 2011 roku.

Jesteśmy Annonymus. Jesteśmy legendą. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas.

http://www.internetzona.pl/2011/08/06/f ... facebooka/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 sie 2011, 20:25 
VIP Member
Awatar

Fellow Craft * 2nd Degree

Legionem nie legendą.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Wreszcie! Już wszechobecny "fejs" mnie mdlił od dawna. Nie miałem na tym g... konta nigdy. Przydało by się załatwić za jednym zamachem nk i kilka innych kretyńskich portali, które tylko pierwotne założenia miały fajne-a użyte(zarówno przez władzę jak i użytkowników samych)zostały w innych celach....

No ja , niestety, miałem konto na FB z powodu działalności społecznej jaką prowadzę - aktualnie zgłoszone do usunięcia.
Nie mam złudzeń, że dane konta nie zostaną usunięte.
Trzymam kciuki za hack.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Facebookowe ciasteczko śledzi nawet po wylogowaniu

Poniedziałek, 26 września (08:23)

Pewien haker odkrył specjalnie zmodyfikowane ciasteczko pochodzące od Facebooka, które śledzi cię po wylogowaniu z tego portalu. Na stronach, na których znajdują się facebookowe wtyczki, portal jest w stanie wykryć twoją obecność i potencjalnie użyć ją w niecnych celach.P

No może niekoniecznie w niecnych celach, ale sam fakt śledzenia użytkownika po tym, jak skończył zabawę z portalem społecznościowym jest oburzający. Ten fakt odkrył haker Nik Cubrilovic, który zauważył, że strony z dodatkami facebookowymi przesyłają dane do serwisu. Nie byłoby to dziwne, gdybyśmy byli zalogowani, ale Cubrulovic zaobserwował transfer danych po wylogowaniu.

Facebook nie skomentował tego odkrycia. Rada dla zatroskanych o swoją prywatność: wyczyśćcie dane przeglądarki lub korzystajcie z trybu prywatnego.

http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/facebook-sledzi-uzytkownikow-nawet-po-wylogowaniu,1699554

http://www.prisonplanet.pl/

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

My tu gadu gadu a centralizacja globalnych serwisów trwa. Ostatnio YT wyjechał z nowym zapytaniem z brakiem możliwości anulowania tej operacji.

Najpierw pyta się, czy chcemy zamiast nicka używać imienia i nazwiska:
Obrazek

po rezygnacji pojawia się informacja uzupełniająca, z możliwością wybrania 6 odpowiedzi:
Obrazek
I tak powoli weryfikacja naszego kształtu nawet pomimo rezygnacji staje się coraz bardziej pełna.

Google, youtube, facbook, lifestream, picasssa i jeszcze do kilku innych dużych serwisów można już teraz logować się jednym uniwersalnym loginem.

Do tego youtube zezwala na przesyłanie więcej niż 15min filmów po podaniu numeru telefonu i dokonaniu weryfikacji smsem.

Wklejajcie tutaj każdy nowy wynalazek z tych portali, który będzie próbował jeszcze bardziej wypłukać ludzi z anonimowości. Dobrze, że jest teki temat na forum jak ten, gdzie można zobaczyć kolejne kroki i poczynania tych serwisów.

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

divinorum pisze:
...........................

Wklejajcie tutaj każdy nowy wynalazek z tych portali, który będzie próbował jeszcze bardziej wypłukać ludzi z anonimowości. Dobrze, że jest teki temat na forum jak ten, gdzie można zobaczyć kolejne kroki i poczynania tych serwisów.

Zauważam to, tę planszę na Y. Tube też dostałem .

Uważam,że wszystko to ma dwie strony . Tak jak nikt z Was nie kwęka ,że ma dowód osobisty ( jeśli ma ) a więc swój własny nr " zakolczykowania " , tak samo dzieje się już w sferze netu.

Moim skromnym...... trzeba się liczyć z rezygnacją z netu i już . Traktować go jako protezę , którą prędzej czy później przyjdzie odłożyć bo po wyzdrowieniu nie będzie ludzkości potrzebna .

Oczywiście są tacy co ukochali tę protezę i za nic się rozstać z nią nie zechcą - ich wybór.

Niektórzy chcą być nawaleni .
phpBB [video]

Jeśli nie prowadzisz podwójnego życia to Demony nie są w stanie Cię dotknąć . Nie masz się czego obawiać . Ot i wszystko . Tak jak w realu nie obawiam się podania nazwiska , tak też przestaję się obawiać tego w sieci. Zauważcie , że net przewrotnie żeruje na podsycaniu tej " magii anonimowości " .

Co za problem ?? Jeśli nakręciłbym wykład w sieci przedstawiając swoją twarz czy podał na Y. Tube nazwisko na kanale gdzie prezentuję lubiane filmy . Nie mam się czego wstydzić . Proste .

To zawiera równocześnie zagrożenie dla cwaniaków , to oni się obawiają ujawnienia - ale zawiera też ogromny potencjał dla prawdy. Moim życiem nie jest net. Doskonale się bez niego obejdę .

Jeśli natomiast dla kogoś net jest całym życiem ....no to ma problem.

Awatar użytkownika

Chodzi tu o coś jeszcze, o to, że internet stał się narzędziem do swobodnej wymiany informacji i to te korporacje próbują teraz zmienić. Sprawa wolności i anonimowości w internecie jest bardzo ważna jeśli zależy komuś na propagowaniu niezależnych informacji. Monitorowanie poczynań serwisów, które próbują wprowadzać więcej kontroli i inwigilacji swoich użytkowników uważam za bardzo użyteczny pomysł.
Jeżeli nie używasz telepatii, nie postrzegasz na odległość to internet pozostaje jedynym medium w którym możesz odnaleźć prawdziwe informacje co się dzieje na świecie. Wiele złych rzeczy dzieje się za sprawą działalności korporacji. Więc ich plany przejmowania kontroli nad tym medium prowadzi do cenzury ich poczynań. A to właśnie upublicznienie informacji o ich poczynaniach jest ważną rzeczą w dzisiejszej walce o nasz umysł.
Co do filmiku nie rozumiem zbieżności z tematem i uważam, że przedstawia on pewien system przekonań. Przede wszystkim sugeruje on, że ludzie są jacyś, kierują się zawsze tym samym, robią coś po coś i że to jest właśnie tak. A prawda jest taka, że ludzie są różni i robią różne rzeczy z różnych powodów. Świat filtrujemy przez własne przekonania i wiele innych systemów przekonań także może być prawdziwych lub nie.

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.

Ja mam konto na facebooku i niech robią sobie co chcą .. Mogą mi zabrac moją prywatnosc , ale nie moją dusze , wiec problemu wiekszego nie widze . pozdrawiam

divinorum pisze:
Chodzi tu o coś jeszcze, o to, że internet stał się narzędziem do swobodnej wymiany informacji i to te korporacje próbują teraz zmienić...............

To jest tak samo jak z naszym unicestwieniem. Gdyby chcieli zgładzić ludzkość OD RAZU to by to chirurgicznie zrobili bo mają masę możliwości. Jednak stosują wymyślne metody poprzez konserwanty w żarciu ,rozmaity smog elektromagnetyczny i spalinowy.. Wyjaśnień jest kilka możliwych : jesteśmy im do czegoś potrzebni jeszcze i zaciskają pętelkę powoli . Sądzę ,że tak jest -powoli wypuszczają krew z organizmu ludzkości , nadto ich " bawi" sprawianie cierpienia . Zastraszone istoty emitują energię, która jest dla nich smaczna . Stąd na przykład rytualne mordy.
Jest współgrające z tym inny powód o którym wiele jest w literaturze ( Doktor Faust itp. ) - muszą przestrzegać pewnych zasad. Nie każdego są w stanie dotknąć . Nie każdy człowiek jest celem eksperymentów kosmicznych - tylko ci, którzy poprzez swoje postępowanie zezwalają na traktowanie siebie jako bydła rzeźnego ( sami tak postępują w łańcuchu stworzeń z sobie podległymi istotami ).

Wracając do internetu : TO JEST OGROMNY BIZNES , tnąc coś bez sensu stracą rzekę szmalu. . Gdyby chcieli ograniczyć swobodę w sieci to by to dawno zrobili, cały czas idzie walka o naszą świadomość. My sami jako połączony ( lub podzielony ) organizm ludzki zezwalamy na to jak się nas traktuje . Przecież wystarczy się zjednoczyć i zastosować bierny opór. Pisał o tym w którejś z książek Van Helsing , Ghandi zastosował w praktyce. .....temat długi.

Intendant of the Building * 8th Degree

Od dawna występuje stały schemat: niewolników jest więcej od strażników, ale niewolnicy są zadowoleni ponieważ mają pieniądz.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

http://www.123people.pl

czasem ta stronka może pokazać ciekawe informacje o nas samych ;)

Awatar użytkownika

easy russian pisze:
My sami jako połączony ( lub podzielony ) organizm ludzki zezwalamy na to jak się nas traktuje . Przecież wystarczy się zjednoczyć i zastosować bierny opór. Pisał o tym w którejś z książek Van Helsing , Ghandi zastosował w praktyce. .....temat długi.

przykład..
phpBB [video]

w praktyce... na małą skalę, bojkot przez stałych czytelników nowego "UważamRze"

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wielkie-zmiany-w-uwazam-rze-ostatni-taki-numer,1,5321235,wiadomosc.html

pzdr

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

odkopuje temat ..pewnie bardzo wielu z Was i korzysta ..i równocześnie pewnie bardzo wielu powiedziało sobie : stop
Każdy ma przecież chyba na swoim kompie prawo czy ochotę robić cokolwiek co uważa za stosowne.
Dla tych co jednak korzystają ,a nie zwracają uwagi na pewne "drobnostki" :

wpis z ponad 2tyg wstecz..ale co jakiś czas powstają następne :

http://niebezpiecznik.pl/post/facebook-zhackowany-0dayem-przez-jave/?more

w sieci jest pewnie wiele innych stron o podobnej tematyce lub wybiórczo gdzieś-ktoś-coś-napisze
ale czasem warto poczytać trochę więcej i chyba wiedzieć.

:uśmiech:

Awatar użytkownika

dar66 pisze:
odkopuje temat ..pewnie bardzo wielu z Was i korzysta ..i równocześnie pewnie bardzo wielu powiedziało sobie : stop
Każdy ma przecież chyba na swoim kompie prawo czy ochotę robić cokolwiek co uważa za stosowne.
Dla tych co jednak korzystają ,a nie zwracają uwagi na pewne "drobnostki" :

daro66 Masz dobre intencje i to jest fajne, ale to nie zadziała. Wiem, ponieważ już próbowałem. To się nie daje ogarnąć. Ludziska, którzy są fanami Facebooka (fanami w sensie, że tym żyją) nie pozwolą Ci na ingerencję i przy próbie zmian - pogryzą Ci łydki. Daj Sobie Bracie spokój. To jak narkotyk. Tylko Sobie wrogów narobisz i nic nie osiągniesz. - Pewna informacja ! - z pierwszej ręki.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

ale sorry ...jakie ja mam "intencje" ?
Dla tych co korzystają pewne informacje o wszelakiego rodzaju zagrozeniach w wirtualnym świecie [internet] mają być nie wiem - ukrywane?
Odnośnik dałem do źródła tematu ,bo chyba kazdy powienien wiedzieć to czy tamto pod wzgędem bezpieczeństwa.Więc o swoje łydki powinni oni tam dbać.
;-)
Nic nie chce ogarniać - no co TY ..a ingerencja? ... czytałem dwa razy Twoje słowa i nawet piszac teraz swoje nie mogę zajarzyć co miałeś na myśli.
Nieważne - forma interpretacji moich wcześniejszych słów -dowolna.

edit-dokładam:
https://safegroup.pl/prywatnosc/nasze-dane-na-facebook-com-t8555.html

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Facebook to kupa gówna!

Kiedy znajomi z którymi chodzę na zajęcia dowiadują się, że nie posiadam tam konta patrzą się na mnie jakbym miał na głowie dodatkową parę uszu.

Co ten świat wirtualny zrobił z ludźmi!

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

a według mnie to ile informacji o sobie zamieścimy na fb zależy tylko od nas samych. jak nie chcemy, że ktoś coś o nas pisał: blokujemy tę opcję. Jak nie chcemy meldować światu o tym co sie dzieje w naszym życiu, po prostu nie piszemy.
A jak ktoś chce się pochwalić, na przykład, że urodziło mu się dziecko, albo że wziął ślub, albo schudł, to czemu nie? korzystam z fb głownie po to, żeby mieć kontakt ze znajomymi ze stanów. Bo jednak skype'a nie lubię.

Cytuj:
Facebook to kupa gówna!

Kiedy znajomi z którymi chodzę na zajęcia dowiadują się, że nie posiadam tam konta patrzą się na mnie jakbym miał na głowie dodatkową parę uszu.

Co ten świat wirtualny zrobił z ludźmi!

Dokładnie ! Jak ja mówię znajomym że nie korzystam z internetu i mam telefon na korbkę to tak samo się na mnie patrzą !

ale jestem anty :)

Awatar użytkownika

NWO Hejter pisze:

To i tak masz spoko znajomych, bo ja mam wrażenie, że patrzą na mnie jakbym miał tam narząd dodatkowy nie naklikam gdzie normalnie usytuowany. I mam konto na FB, tyle tylko, że przestaję z niego korzystać. I tu ciekawostka. Nie da się rzucić FB od reki, bo Ci się ludzie obrażają. Trzeba powoli informować i przyzwyczajać do braku swojej obecności. W moim przypadku jest jeszcze przejście na "Diasporę", więc i tak mam łagodniej.

dar66 pisze:
Nic nie chce ogarniać - no co TY ..a ingerencja? ... czytałem dwa razy Twoje słowa i nawet piszac teraz swoje nie mogę zajarzyć co miałeś na myśli.

Teraz powinno być jaśniej. A tak jak czytam, co naklikałem, to wcale Ci się nie dziwię :oops:

Może zadajmy sobie pytanie, czy ludzie powinni codziennie meldować się na komendzie policji i spowiadać się ze wszystkiego co robią? Jeśli ktoś uważa że nie, to dlaczego miliony użytkowników robi to codziennie korzystając z Facebooka?

:cooo?:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

info dla tych co tam przesiadują ...i gdyby ktoś to przeoczył ,ogolnie - dla bardziej wtajemniczonych

=-=

"Jak sprawdzić kto przeglądał Twój profil na Facebooku?"

całość:

http://niebezpiecznik.pl/post/jak-spraw ... facebooku/

-=-

Mnie ciekawi taki aspekt przesiadywania na portalach społecznościowych, że wszelkie dane o nas lokują się na serwerze amerykańskim lub innym (czyli obcym).

W realu mamy zapewnioną przynajmniej minimalną ochronę prywatności jakie daje nam prawo
do ochrony danych osobowych. Nasze władze nie handlują naszymi danymi i działają jeszcze granice państwa a co się dzieje w internecie?
W internecie dane przejmuje albo zagraniczny think-tank albo obce władze. Również własność takich portali może się zmieniać do woli i zmieniać narodowość. Skoro nasza klasa została kupiona to zmieniła narodowość i w ten to sposób teraz kto inny (czytaj obcy) korzysta z naszych danych.

Bez tej świadomości totalnie się ubezwłasnowalniamy. Nie myślimy o tym, że nasze dane, nasze preferencje, gusty, zwyczaje stały się towarem na sprzedaż po które korporacje sięgają i dają za to miliony. Człowiek i jego tożsamość stała się towarem na sprzedaż.

Czy ktokolwiek z was myśli tak jak ja?

Niktu

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Obrazek

"Nasz wczorajszy żart na Prima Aprilis z Facebookiem…
…chwycił tak bardzo, że przerósł nasze oczekiwania. Chwilami sami stawaliśmy się ofiarą jego siły, bo kilkasetkrotnie share’owany na Facebooku link do naszego artykułu po prostu przytykał nam serwer ;-) Poniżej statystyki nabranych. Jeśli jesteś wśród nich — uspokajamy, nie mamy twojego hasła do Facebooka, nawet jeśli je wpisałeś …mimo że moglibyśmy je mieć :-)

Facebook niestety dalej nie pozwala na podgladanie, kto ogląda nasz profil — to był żart"

więcej:
http://niebezpiecznik.pl/post/nasz-wczo ... kiem/?more

:cwaniak:

Awatar użytkownika

Moim zdaniem w ogóle nie powinno się mieć konta na facebooku. Jeśli trzeba z jakiś tam przyczyn najlepiej jak najmniej informacji o sobie tam umieszczać :) Nie tylko tam, ogólnie w internecie.

Which in sleep had fallen on you -
Ye are many - they are few.'

Awatar użytkownika

Następny trik FB na wyciąganie od ludzi numerów telefonów:
Obrazek

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Od kilku dni na Facebooku panoszy się ciekawa aplikacja-robak. Zainfekowane nią osoby nieświadomie wrzucają na swoją profil (i tablice znajomych) linki do fałszywych “szokujących wiadomości”, które według naszych czytelników w niektórych przypadkach starają się nakłonić nieświadomych internautów do usług Premium SMS.

dalej:
http://niebezpiecznik.pl/post/facebook- ... osci/?more

zagrożone są miliony ...świadomie nieświadomych użytkowników....

:o

Awatar użytkownika

Kolejna odsłona tego jak dzięki filtrom i algorytmom można wiedzieć przewidzieć naszych życiowych partnerów, a nawet więcej.

Cytuj:
Przewrotny plan Facebooka, aby przewidzieć naszych partnerów

Listy przyjaciół na Facebooku bywają większe i mniejsze. Zależnie od tego, jak bardzo cenimy sobie prywatność, dodajemy do niej coraz dalszych znajomych. W sytuacjach emocjonalnych nawet usuwamy ich ze wspólnej przestrzeni elektronicznego życia. Podczas gdy sami widzimy jedynie wycinek świata, pracownicy firmy Marka Zuckerberga obserwują sieci relacji międzyludzkich z lotu ptaka.

Jednym z najważniejszych inżynierów, zajmujących się News Feedem, jest Lars Backstrom. Normalnie dba on o parametry strumienia wiadomości jaki codziennie otrzymujemy. Aby polepszyć jakość filtrów przeprowadził wraz z kolegami eksperyment. Panowie chcieli sprawdzić, czy w szybki i łatwy sposób rozpoznają romantycznie nam bliskie osoby unikając analizy treści wiadomości.

CEL:

Na pierwszy rzut oka fejsik wyjątkowo dba o swoich użytkowników i stara się uwypuklić istotne dla nas informacje. To niestety tylko część prawdy. Spójrzmy przez pryzmat innego zdarzenia, które miało miejsce amerykańskiej sieci Target. Są to sklepy sprzedające absolutnie wszystko, od warzyw, przez narzędzia do uprawy warzyw, po halloweenowe przebrania warzyw.

Pewnego pięknego dnia do jednego z oddziałów sklepu wpadł zdenerwowany ojciec nastolatki. Trzymając w ręku plik z kuponami zniżkowymi zaczął krzyczeć na obsługę. Oczywiście został wezwany kierownik. Podczas wyjaśnień okazało się, że w spersonalizowanej przesyłce jego córka otrzymała ofertę dotyczącą ubranek dla dzieci, zabawek i pieluszek. Wkurzony tata chciał wiedzieć, czy Target promuje ciąże wśród nieletnich.

Adres na kopercie był prawidłowy, pozostałe dane też. Kierownik przeprosił grzecznie ojca nieszczęsnej panienki. Parę dni później ponownie zadzwonił aby obiecać, że podobne nieporozumienie nie będzie miało więcej miejsca. Opiekun nastolatki podczas rozmowy był nieco zmieszany. Po chwili przyznał się do błędu. Rodzina faktycznie powiększyła się. Nieoczekiwanie przeprosiny powędrowały w drugą stronę.

Zdarzenie to wydaje się zabawne tylko do momentu, gdy zdamy sobie sprawę z przyczyn jego zajścia.

Konsumenci wykazują pewne nawyki. Produkty mleczne kupujemy razem z owocami w jednym miejscu, chemię gospodarczą w innym itd. Target ma w swojej ofercie praktycznie wszystko i chciałby zostać naszym jedynym miejscem zakupowym. Od lat poszczególnym klientom przypisywano numer, a następnie monitorowano dokładnie ich schemat zachowań.

Nawyki mają to do siebie, że obniżają potrzebę myślenia podczas działania. Tak jak w przypadku jazdy samochodem. Pierwsze przygody za kółkiem wymagają ciągłej uwagi. Każde cofanie wydaje się być nieskończoną listą drobnych czynności. Jednak po pewnym czasie fragmenty zadań automatyzują się i prowadzenie pojazdu staje się znacznie łatwiejsze.

Według Kelly McGonigal, doktor psychologii ze Uniwersytetu Stanforda, nawyk jest automatyczną odpowiedzią na dany kontekst lub sygnał. Prawdziwe nawyki są niezależne od motywacji. To znaczy nawet jeśli pierwotna przyczyna zachowania zniknęła, dalej je wykonujemy. Są również nieczułe na naukę, czyli zastąpione czymś innym, potrafią powrócić. Ostatnią ich cechą jest nieprzewidywalność w przenoszeniu. Nowe środowisko pracy może uwolnić nas od starych przyzwyczajeń, ale nie musi.

Mimo to w życiu każdego człowieka bywają momenty, kiedy siła nawyków słabnie. Oczywiście nie wszystkich, raczej tych w obrębie danej zmiany. Na przykład ślub, przeprowadzka lub narodziny dziecka potrafią przekształcić nasze środowisko. Wtedy poszukujemy nowych rozwiązań i produktów.

Po analizie zwyczajów konsumpcyjnych znanych z ankiet matek, wytypowano 25 produktów składających się na „wskaźnik ciążowy.”

Panie będące przy nadziei miały tendencję do kupowania większych ilości bezzapachowych mleczek kosmetycznych, wacików i suplementów diety. Tak naprawdę metoda statystyczna pozwalała całkiem precyzyjnie przewidzieć datę rozwiązania.

Sklepy starają się przewidzieć chwilę słabości, ponieważ mają wtedy szansę przejąć klienta i zamknąć go w kolejnym przyzwyczajeniu. Gdy młoda matka zacznie kupować pieluchy w Targecie, może również zabrać tam swojego męża. Skoro wcześniej nie kojarzyli tej marki z warzywniakiem, należy pomóc im odkryć świat do tej pory dla nich ukryty. Jak dopisze szczęście wychodząc wezmą jeszcze DVD z półki.

Po wspomnianej wcześniej wpadce, sklep Target postanowił ukryć artykuły dziecięce w gronie przypadkowych produktów, tak aby nie straszyć klientów nadmierną wiedzą. Taktyka przewidywania naszych zachowań nie zmieniła się jednak. Inwigilacja jest wyjątkowo opłacalna, przychody spółki skoczyły z 44 miliardów dolarów w 2002 do 67 miliardów w 2010 roku.

Facebook też tak chce

Możliwość rozpoznania naszych partnerów, bez konieczności maszynowego odczytywania wiadomości, otwiera drogę do przewidywania rozstań i innych ważnych chwil. Reklamodawcy są w stanie zapłacić krocie za możliwość dotarcia do nas w momencie, gdy jesteśmy najbardziej podatni na ich wpływ.

Metoda zastosowana przez Facebooka w celu odnalezienia naszej lepszej połowy opiera się na analizie znajomości i kształtów sieci socjalnych. Naukowcy skorzystali z modelu dyspersji, to znaczy sprawdzili do jakiego stopnia najbliżsi znajomi danej pary nie są powiązani ze sobą wzajemnie. Innymi słowy grupy kontaktów dwojga romantycznie związanych ludzi najczęściej tworzą odrębne sieci, tylko lekko na siebie zachodzące.

Skuteczność pomysłu Larsa Backstroma i Jona Kleinberga okazała się całkiem wysoka.

W przypadku małżeństw odgadywali partnera w 60% przypadków, dla par przed ślubem wynik był na poziomie 50%. Eksperyment został przeprowadzony na losowej populacji liczącej 1,3 miliona osób, także trochę poczekamy zanim obejmie większą liczbę użytkowników.

Nie mniej jednak, oprócz szacowania co faktycznie chcielibyśmy zobaczyć w news feedzie, Facebook ma jeszcze inne plany. Mianowicie dowiedzieć się o nas jak najwięcej i przewidzieć ewentualne zachowanie. Firm profilujących internautów jest oczywiście znacznie więcej, o czym pisałem w poprzednim tekście.

Narodziny dzieci, przeprowadzki oraz rozstania są wyjątkowo wartościowym momentem dla reklamodawców. Algorytmy za 5-10 lat znacznie lepiej oszacują gdzie na drodze życia właśnie znajdujemy się.

Przy rzucie monetą mamy 50% szans trafienia orła bądź reszki, ponieważ występują tylko dwa stany końcowe. W przypadku użytkowników platform socjalnych podgrupa spodziewającą się potomstwa jest szalenie mała. Precyzyjne jej wytypowanie, jak również osób z depresją, rzucających palenie itd. wymaga głębokiej analizy naszych zachowań. I tam właśnie zmierzamy. Troszkę to straszne.

Tekst na licencji Creative Commons Zero CC0 (Żadne Prawa Zastrzeżone)

Źródło: http://www.spidersweb.pl/2014/01/przewrotny-plan-facebooka-aby-przewidziec-naszych-partnerow.html :o :!:

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

@up
da fuq, FB sie chyba nudzi totalnie i bawi sie w raport mniejszosci?

a po za tym... dziwie sie ze wam wyskakuja wam tak delikatne komunikaty. Za pierwszym razem jak chcialem zarejestrowac ten guwnofejs to imie i nazwisko, data urodzenia (oczywiscie falszywe), nowe konto specjalnie na srajs tez potem aktywacja konta i mnie wita komunikat

"prosze podac numer telefonu w celu weryfikacji konta" albo GFTO. Na moim kompie juz nigdy nie bede mogl zalozyc konta to zawsze jest ten sam komunikat. Co dziwniejsze, probowalem to zrobic na innym kompie (ale podpiety pod ta sama siec Wi-fi) to juz sie udalo bez problemu, nie bylo wymagane nawet podawania cyferek. Zapewne FB sprawdza nie tylko samo IP (ktore zreszta bylo takie same, ruting NAT) ale pewnie i cala specyfikacje komputera (mozecie to sprawdzic chocby na twojeip.wp.pl)

a na ponizszej grafice, rowniez ciekawy kwiatek (znaleziony na 4chan.org):
Obrazek
tl;dr jesli sie zalogujesz, masz o wiele latwiejsza CAPTHA niz bez zalogowania (a jak nawalasz z proxy/TOR to juz masz jakies hieroglify)

Jednym z największych inwigilatorow w sieci jest Google. Opanował nie tylko nasze komputery, ale też i telefony komórkowe poprzez ich powszechny program Android.
Google zbiera informacje od Nas na każdym kroku - podczas zakładania maila, kupna telefonu z ich systemem itd, a następnie sprzedaje te informacje każdemu kto sobie tego zazyczy i oczywiście zapłaci.
Mimo, że od dawna wiem o skali inwigilacji zdziwiłam się kiedy dwa tygodnie temu kupiłam Xperie, włączyłam go, wpisałam maila, a następnie znalazłam w nim wszystko to co miałam na poprzednim telefonie - tapeta, aplikacje, książka telefoniczna..
Dodam, że poprzedni telefon (oczywiście na Androidzie) nie jest aktywny ok kilku miesięcy, nie był na abonament, a zakupiony był na inną osobę :P
Korzystajac z niego pięknie zaktualizowałam kto jest jego użytkownikiem i udostępniłam dodatkowo swoje dane.
Interesy na sprzedaży Naszych danych robią banki, farmaceuci, ubezpieczyciele itd.
Ochrona danych osobowych?Buhaha

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]