Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 lis 2021, 13:15

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
... wdrukowanymi przez strażników systemu. :język:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 sie 2010, 23:36 
VIP Member
Awatar

sfath pisze:
Nasuwa mi się takie pytanie w związku z tematem:
Po co w ogóle komu konto na Facebooku?Nie bardzo rozumiem.

ja po półrocznym pobycie w Hiszpanii mam pełno znajomych z zagranicy i mogę z nimi w ten sposób łatwo utrzymywać kontakt nie płacąc za to. poza tym wychodze z założenia, że jak system będzie czegoś sie chciał o mnie dowiedzieć, to się dowie. czy będę miała konto czy nie, a jak będą chcieli udupić - udupią. dlatego nie ukrywam się przesadnie. nie podsycam strachu :)
konto na fb to nie chip.

odnosnie wczesniejszej informacji "Samochody Google Street View zbierały też maile i hasła" - google potwierdziły

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1323310/Google-admits-Street-View-cars-DID-emails-passwords-computers.html

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Całe życie na fejsie ... :język: :D

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Wiem, że stary temat, ale...

przeczytałem wszystkie wypowiedzi i nasunął mi się jeden wniosek.Otóż wśród moich znajomych są osoby, które dbają o swoją prywatność, starają się nie umieszczać wielu danych w internecie itd. Chciałbym jednak zauważyć, że fakt, że ktoś o Was coś wie, nie znaczy, że ma na Was wpływ. Owszem, może dzięki zgromadzonym danym pokazywać reklamy bardziej dostosowane do Was, ale nikt w ten sposób nie zmieni tego jak myślicie i kim jesteście.

Z tego co obserwuję to wiele stron, nie tylko facebook, zbiera dane metodą krzyżową, za pomocą skryptów, indeksowania danych itd. Dane są wyodrębniane z ciasteczek, gdzie jest historia odwiedzanych stron oraz danych wpisywanych do formularza. Nie wiem jak w przypadku tego forum, ale większość jest zindeksowana za pomocą specjalnych robotów internetowych, które przesyłają same najświeższe informacje. Jeśli tak , to w kilku bazach znajduje się pełna lista użytkowników, a jeśli login lub nick powtarza się przy innych portalach, a później okazuje się że np. ktoś ma kanał na youtube, konto na innym serwisie, gdzie adres email jest podany do wiadomości publicznej i w sumie jest to łączone w całość.

W tej chwili "head hunter" posiadają narzędzia, które zbierają z sieci wszystkie informacje o człowieku i na podstawie tego oceniany jest stopień atrakcyjności do konkretnego stanowiska pracy. I to jest normalne. Przed tym się nie ucieknie korzystając z globalnej sieci.

Istnieją rozwiązania np. takie, że organizuje się sieć oddzieloną od reszty świata np. w osiedlu i jest ona tylko i wyłącznie do wzajemnej komunikacji, a wszelkie dane nigdy stamtąd nie wypłyną. Ale wymaga to świadomych użytkowników.

Pamiętajacie i nie dajcie się zwieść. Informacje są zbierane i będą zbierane bo to potężna możliwość, ale ten fakt nie sprawi, że będziecie innymi ludźmi. No.. chyba że macie coś do ukrycia i się tego wstydzicie ;)

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

A wie ktos jak mozna tego facebooka usunac? Mozna tylko zrobic dezaktywacje konta. A istniejesz nadal jak sie zalogujesz z powrotem . :!:

Z własnego doświadczenia:

Prowadzę bloga pod pseudonimem. Na FB Ja to JA, z imienia i nazwiska. Pewnego dnia na FB wyskakuje mi pan z okienka z pytaniem czy chcę się z nim zaznajomić. Ponieważ akurat znałam pewnego J. i nie miałam go na FB, założyłam, że to on. Dodałam do znajomych i ...dostałam wiadomość od niego następującej treści:

"2 godziny siedzę i myślę skąd mnie znasz. I wpadłem nagle że ty to autorka(.....) z bloga! Fajnie, że mnie dodałaś."

W ten sposób dla niego, cała moja konspira i anonimowość autorska poszła w kubeł. Wie już gdzie mieszkam (plus minus), jak się nazywam, kiedy mam urodziny itp. Dobrze, że nie pisze bloga z paszkwilami na polityków!

Ale serio, sprawa mnie wpieniła nieziemsko bo poczułam się jakby obcy facet wyciągnął do mnie na ulicy brudną łapę i nastawił polika do całowania.

Awatar użytkownika

po co korzystać z tego gówna typu nk fb i reszta społecznościówek?

w moim wypadku sprawa jest prosta- ponad 200 osób na mojej liście to ludzie z którymi pracuję. Nasza praca nie stwarza wielu okoliczności do rozmowy więc w tym gronie FB działa jak tablica ogłoszeniowa albo wspólne ognisko. A ponieważ to grupa Brytyjczyków bardzo przywiązanych do rozbudowywania swoich społecznych więzi- wszyscy piszą co robią, wymieniają się zdjęciami, narzekają, cieszą się itp.

W gronie ludzi normalnych, to ma sens.

Awatar użytkownika

do pracy jeszcze mogę zrozumieć, sprzedaż za pomocą społecznościówek też, ale dzielenie się swoją prywatnością z wszystkimi chętnymi już nie :) ja choć nawet nigdy nie zajrzałem na FB ze swojego kompa dostaję jakieś zaproszenia niby od znajomych, to już podejrzane, najlepsze że niektórzy z tych znajomych nie maja kontra na fb hehe

Awatar użytkownika

aniusia pisze:
A wie ktos jak mozna tego facebooka usunac? Mozna tylko zrobic dezaktywacje konta. A istniejesz nadal jak sie zalogujesz z powrotem . :!:

Po dwóch tygodniach od "skasowania" znika choć nie wszystko podobno.
Wyloguj się mentalnie, wymaż ze swojej pamięci istnienie tej machiny.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

aniusia pisze:

Skasowanie konta nie usunie fizycznie tych danych, skoro mogą mieć powiązanie z innymi rekordami w bazie FB. Firmy tego typu oznaczają konta jako 'usunięte' choć faktycznie sobie gdzieś tam na ich serwerach istnieją. Tak samo ze zdjęciami.

Jednym z dobrych sposobów jest zmiana swoich danych osobowych na śmieci (np. losowe ciągi znaków) przed skasowaniem konta. Oraz ręczne usunięcie zdjęć lub jeśli to możliwe zastąpienie ich jakimiś przygotowanymi obrazkami-śmieciami. Ale pewnie jakiś znawca powie, że nie jest to jakiś super sposób, ponieważ admini tego portalu mają zapewne kopie i historię zmian danego konta. Znając zapędy do zbierania i kontrolowania danych śmiem twierdzić, że zawsze znajdzie się miejsce gdzie te dane będą sobie leżeć.

Dla osób, które chcą kontrolować przepływ danych o sobie - najlepszym sposobem jest oczywiście nie zakładanie konta, założenie na fikcyjne dane lub ograniczanie podawania informacji o sobie.

Podam jeszcze taki ciekawy przykład z życia wzięty. Znajomy kupił sobie jedną rzecz w sklepie, zachęcony komunikatem dodał opinię, która ukazała się w sklepie jako opinia. Zastrzeżeniem przy dodaniu był fakt, iz podaje się tylko imię i to imie jest wyświetlane. No i może komuś się jego opinia przydała, nie wnikam. Ale poinformował mnie, iż jakiś czas temu szukając coś o sobie, znalazł swój komentarz (co dodawał do tego sklepu) w serwisie porównawczym (typu ceneo - ale nie o ten akurat chodzi), w którym był zapisany, uwaga:

z imienia i z nazwiska!!

To jest niezła jazda, prawda? Dociekając co i jak znajomy doszedł do wniosku, iż sklep, w którym znajomy kupował, musiał przekazać jego dane (co najmniej imię i nazwisko) serwisowi porównawczemu, który bezczelnie te dane wykorzystał. Oczywiście to zrobił bez jego wiedzy i zgody. Mnie z ciekawości coś tknęło i zapytałem: a czytałeś regulamin? moze tam był zapis o udostępnianiu tych danych?

No i okazało się, że znajomy czytał regulamin i tam tego nie było - w regulaminie było jasno napisane: "nie udostępniamy danych naszych klientów innym podmiotom". Napisał więc do serwisu powołując się na to, i dane wycofali, nie wiem czym ich postraszył, ale poskutkowało. Ciekawe, że wielu użytkowników tego samego serwisu wciąż istnieje z imienia i nazwiska przy swoich opiniach. Kto się naciął w tym sklepie, pewnie wie o który chodzi. Ale nie to jest istotne tylko to, w jaki sposób serwisy internetowe wykorzystują nasze dane. Wygląda na to, że nawet taka głupia rzecz, którą jest opinia może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Awatar użytkownika

Wpisalem swoje imie i nazwisko w google i pierwszy link jest do mojego dawnego konta na Facebook'u. :shock:

Awatar użytkownika

Aż z ciekawości też to zrobiłem i może nie pierwszy wynik ale pierwsza strona, chyba ma to coś wspólnego z komputerem którego używam, na innych wyszukiwarkach mnie nie znajdywało.

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Pracowniczka Facebooka: Serwis śledzi każdy twój ruch

Anonimowa pracowniczka Facebooka zdradza nam sekrety serwisu społecznościowego, który śledzi każdy ruch swoich użytkowników i pozwalał na logowanie się pracowników na konta internautów.

Pewna pracowniczka serwisu społecznościowego Facebook, która woli pozostać anonimowa, z uwagi na ciągłe zatrudnienie, w rozmowie z redaktorem magazynu The Rumpus zdradza sekrety firmy Facebook Inc. Otóż jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych śledzi każdy ruch użytkownika. To znaczy, że każde kliknięcie, każda wiadomość, a nawet każda gra, w którą grają internauci, trafia do specjalnej bazy danych. Chociaż brzmi to dość niepokojąco, to dziewczyna uspokaja, iż działania monitorujące użytkowników w serwisie służą wyłącznie do poprawy jakości i obsługi serwisu.

Obrazek

To jednak nie wszystko, bowiem pracownicy Facebooka mają nieograniczony i bardzo łatwy dostęp do wszystkich kont użytkowników.

Oznacza to mniej więcej tyle, że każdy z nich może bez problemu zalogować się na twoje konto i przeczytać twoje prywatne, "ukryte" informacje w profilu, wiadomości, zdjęcia i inne rzeczy. To jednak nieco się zmieniło w ostatnim czasie - chociaż pracownicy wciąż mogą logować się na konta użytkowników, to przyłapani na gorącym uczynku, pożegnają się z praca w trybie natychmiastowym. Wymagana jest bowiem pisemna zgoda na prośbę o uzyskanie dostępu do konkretnego konta.

Facebook gromadzi również w bazie wszystkie usunięte i obecne zdjęcia, wysłane i odebrane wiadomości czy informacje o użytkownikach.

Właściciele serwisu społecznościowego oczywiście stanowczo zaprzeczają tym rewelacjom, a to komu wierzyć, pozostawiamy w waszej gestii.

z: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/witryny-internetowe/2010/01/pracowniczka-facebooka-serwis-sledzi-kazdy-twoj-ruch

Cytuj:
Ojciec WWW widzi duże zagrożenie w Facebooku

Tim Berners-Lee, uważany za twórcę idei stron internetowych, uważa szał na Facebooka za szkodliwe zjawisko. Jego zdaniem tego typu witryny zamykają w swoich łamach użytkowników, odgradzając ich od sieci.

Na łamach Scientific American umieścił bardzo długi artykuł na temat sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się globalna sieć. Omawia w nim otwarte standardy, zagrożenia jakie niesie ze sobą wobec prywatności i wiele innych ciekawych zagadnień. To, co szczególnie przykuło naszą uwagę, to portale społecznościowe i ich krytyka.

Zdaniem Bernersa-Lee, dane, jakie umieszczamy na portalach społecznościowych, są hermetycznie zamknięte w ich ekosystemie. Nie da się nich w łatwy sposób przenosić w inne miejsca i właściwie tracimy nad nimi jakąkolwiek kontrolę. Co więcej, skupiając się na danych portalach, izolujemy się od reszty internetu. Sieć przestaje być uniwersalna i zaczyna dzielić się na segmenty. Co więcej, widać wyraźnie dominację Google’a i Facebooka, które systematycznie eliminują i spychają na margines konkurencję, a to, zdaniem wizjonera, jest bardzo szkodliwe.

Jako przykład właściwie działających portali społecznościowych, Berners-Lee podsuwa GnuSocial, Status.net i Diasporę, które pozwalają każdemu na stworzenie własnej sieci społecznościowej na własnym serwerze i połączenie jej z inną stroną.

Obawy Bernersa-Lee nie są bezpodstawne. Już teraz w Stanach Zjednoczonych Facebook generuje co czwartą odsłonę.

z: http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/ojciec-www-widzi-duze-zagrozenie-w-googleu-i-faceb,1,3794768,artykul.html

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Dziś w radiu usłyszałem, że księża katoliccy zachęcają do korzystania z Facebooka, bo ułatwia to współpracę wiernych. :mrgreen: Zawsze byli znani z wyciągania informacji od "ludu".

Pozdrawiam

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Awatar użytkownika

thozo pisze:
Dziś w radiu usłyszałem, że księża katoliccy zachęcają do korzystania z Facebooka, bo ułatwia to współpracę wiernych. :mrgreen: Zawsze byli znani z wyciągania informacji od "ludu".

Pozdrawiam

No żebyś wiedział. Coraz mniej młodzieży drepta do spowiedzi, więc chcąc nie chcąc księża muszą się unowocześnić i opanować nowe źródło pozyskiwania danych.

Awatar użytkownika

Czytałem już o spowiedzi online a jak was czytam to oczywistym rozwinięciem tej idei jest odpowiednia aplikacja na fb.
"Pobiłem CrusarderA1234 na MafiaWars, przez zaniechanie uschły mi plony na Farmville, więcej grzechów nie pamiętam" :P

DTC pisze:
thozo pisze:
Dziś w radiu usłyszałem, że księża katoliccy zachęcają do korzystania z Facebooka, bo ułatwia to współpracę wiernych. :mrgreen:

...oraz wciąganie w swoje macki gówniażerii przez księży pedofilów :shock:

Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Facebook jednak będzie szpiegował? :ninja: no komend...

Obrazek

Wszyscy, którzy podejrzewali Facebooka o to, że jest narzędziem do inwigilowania obywateli, pokiwają zapewne wymownie głowami. Facebook ma zamiar wprowadzić system automatycznego rozpoznawania twarzy.
Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób po tym, gdy oznaczymy znajomego na jednym zdjęciu, Facebook jest w stanie wyszukać go na innych zdjęciach? Chodzi o funkcję podpowiedzi odnośnie do tego, kogo otagować na zamieszczanym na portalu obrazku. Jak się okazuje, portal wykorzystuje do tego specjalne oprogramowanie rozpoznające rysy twarzy.
Obrazek
Opisywana funkcja ma się pojawić w ciągu kilku tygodni w profilach użytkowników Facebooka z USA. Następnie ma być on stopniowo włączana w pozostałych częściach globu.
W tej chwili oprogramowanie jest w stanie rozróżnić rysy ponad 500 000 000 użytkowników portalu. Dzięki informacjom pojawiającym się na blogu Facebooka wiemy, że codziennie na portalu otagowywanych zostaje w ten sposób około 100 milionów osób.

http://gadzetomania.pl/2010/12/16/faceb ... szpiegowal

Jeśli już ktoś "musi" korzystać z FB to przecież może posłużyć się danymi anonimowymi np. miś kolargol, nie zamieszczać zdjęć, nie pisać o sobie etc. Nie wiem w czym problem żeby ominąć inwigilację / zbieranie danych no chyba, że ignorancja bo 99% użytkowników nie zdaje sobie sprawy z celu powstawania portali społecznościowych. :ninja:

No chyba, że ktoś pisze o mało znaczących duperelach i nie znajdzie się pod obstrzałem.

Jakoś trzeba zebrać dane (dobrowolnie) do czerwonych list przed przyjęciem do sanatorium "fema camps".

Dane mają na tacy a swoje zdjęcia sami zanoszą przy wyrobieniu dowodu osobistego / paszportu etc.
Do tego jeszcze jakieś próbki głosu które można będzie wykorzystać do cyfrowego naśladowania i już mamy gotowy profil binladena.

Jak się chce psa uderzyć kij się znajdzie. Dajcie człowieka a paragraf się znajdzie.

Awatar użytkownika

Pracowniczka Facebooka: Serwis śledzi każdy twój ruch

Anonimowa pracowniczka Facebooka zdradza nam sekrety serwisu społecznościowego, który śledzi każdy ruch swoich użytkowników i pozwalał na logowanie się pracowników na konta internautów.
Obrazek
ŻYD Mark Elliot Zuckerberg, właściciel facebooka

Pewna pracowniczka serwisu społecznościowego Facebook, która woli pozostać anonimowa, z uwagi na ciągłe zatrudnienie, w rozmowie z redaktorem magazynu The Rumpus zdradza sekrety firmy Facebook Inc. Otóż jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych śledzi każdy ruch użytkownika. To znaczy, że każde kliknięcie, każda wiadomość, a nawet każda gra, w którą grają internauci, trafia do specjalnej bazy danych. Chociaż brzmi to dość niepokojąco, to dziewczyna uspokaja, iż działania monitorujące użytkowników w serwisie służą wyłącznie do poprawy jakości i obsługi serwisu.

To jednak nie wszystko, bowiem pracownicy Facebooka mają nieograniczony i bardzo łatwy dostęp do wszystkich kont użytkowników.

Oznacza to mniej więcej tyle, że każdy z nich może bez problemu zalogować się na twoje konto i przeczytać twoje prywatne, „ukryte” informacje w profilu, wiadomości, zdjęcia i inne rzeczy. To jednak nieco się zmieniło w ostatnim czasie – chociaż pracownicy wciąż mogą logować się na konta użytkowników, to przyłapani na gorącym uczynku, pożegnają się z praca w trybie natychmiastowym. Wymagana jest bowiem pisemna zgoda na prośbę o uzyskanie dostępu do konkretnego konta.

Facebook gromadzi również w bazie wszystkie usunięte i obecne zdjęcia, wysłane i odebrane wiadomości czy informacje o użytkownikach.
Źródło: http://www.chip.pl/news/internet-i-siec ... -twoj-ruch

Awatar użytkownika

Mam konto, także chyba z tego co pamiętam podałem login do poczty i hasło :)
No cóż, pewnie niedługo mnie wybiją :D
Co do prywatności - nic nie mam do ukrycia, co chcą/kto to i tak to dostanie :) tylko nie moją wolność :)
więc zamiast znaleźć swoją to próbują odebrać innych..
no cóż można i tak :język:

proszę nie mylić wolności z 'prywatnością'

Ale z tendencją która coraz bardziej się uwidacznia niedługo będziemy mieli taki obraz gdzie większość populacji siedzi w kamizelkach kuloodpornych co jakiś czas uchylając przeciwpancerne okna swoich domów, by nie podusić się z braku tlenu :D :D

nie dajcie się zwariować przejaw wolności rozpościera się od wewnątrz :D

pozdrowienia

Jeżeli wywiad będzie chciał zebrać informacje to to zrobi i jeżeli będzie mu zależeć to zacznie od sfery mentalnej, astralnej i energetycznej. Informacje o tym jak się ktoś nazywa itd. dla wywiadu są mało użyteczne a zdobycie ich dziecinnie proste.

Awatar użytkownika

Cytuj:
Twórca WikiLeaks: Facebook to najbardziej przerażająca machina do szpiegowania

Portal społecznościowy Facebook to "najbardziej przerażająca machina do szpiegowania, jaką kiedykolwiek wynaleziono", w dodatku darmowa - sądzi założyciel portalu demaskatorskiego WikiLeaks Julian Assange.

- To jeden z najważniejszych instrumentów w dyspozycji rządu USA do szpiegowania Amerykanów - zaznaczył Assange w wywiadzie dla telewizji RT (Russia Today) dostępnym na portalu YouTube i omawianym we wtorkowych brytyjskich mediach.

Według 39-letniego Australijczyka, którego ekstradycji domagają się władze szwedzkie, Facebook, Google i Yahoo są połączone z amerykańskimi organizacjami wywiadowczymi.

- Facebook to najbardziej szczegółowa baza danych o ludziach, ich kontaktach towarzyskich i rodzinnych, nazwiskach, adresach, miejscu aktualnego pobytu, sposobie komunikowania się. Wszystko to znajduje się w USA i dostępne jest amerykańskim organizacjom wywiadowczym - zaznaczył.

- Każdy powinien zrozumieć, że za każdym razem, gdy dodaje przyjaciół do swego profilu na Facebooku, staje się darmowym pracownikiem służb wywiadowczych USA - dodał Assange.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tworca-wikileaks-facebook-to-najbardziej-przerazaj,1,4260642,wiadomosc.html

http://www.prisonplanet.pl/

Awatar użytkownika

Cytuj:
Facebook banuje na polecenie Izraela Utwórz PDF Drukuj
Autor: Serwis Informacyjny BIBUŁA

Znany i popularny ostatnio portal społecznościowy Facebook, zbanował konto Trzeciej Palestyńskiej Intifady, na specjalną prośbę izraelskiego ministra w rządzie partii Likud.

Yuli Edelstein, bo o nim mowa, wysłał list do administracji Facebooka. I co? I strona, którą “polubiło” ponad 350, 000 osób, została skasowana. Edelstein napisał do założyciela FB, Marka Zuckerberga (nie, zestawienie tych nazwisk nie jest antysemickim spiskiem), że Palestyńczycy na tej stronie nawoływali do zabijania Żydów w Jerozolimie i zbrojnego powstania. Trudno zweryfikować tę informację biorąc pod uwagę, że strona, na której miała się ona znajdować, już nie istnieje, niemniej jednak piszący tego newsa akurat zadał sobie trud przetłumaczenia z arabskiego ok. kilkunastu komunikatów z tablicy, gdzie była mowa o wielkiej, ale pokojowej demonstracji.

To się nazywa skuteczny lobbing. Tyle, że pan Edelstein, jak i pozostali syjoniści, może się na nim skutecznie przejechać. Albowiem jeśli ktoś zatamuje rwący potok, to woda zacznie wzbierać, aż w końcu rozwali tamę z potężną siłą i zatopi to, co znajduje się za nią. Palestyńczycy chcą wyjść na ulice w “Dniu Gniewu” 15 maja, w rocznicę powstania Państwa Żydowskiego.

Za: Yahoo News

http://bez-cenzury.thecompany.pl/content/view/352/47/

Awatar użytkownika

Cytuj:
Facebook zmienia ustawienia prywatności

Firma Sophos zachęca użytkowników Facebooka do sprawdzenia swoich ustawień prywatności po tym, jak portal społecznościowy uruchomił funkcję automatycznego rozpoznawania twarzy.

Facebook ujawnił w minionym roku, że wprowadza technologię rozpoznawania twarzy, by zachęcić użytkowników do wzajemnego oznaczania się na zdjęciach, lecz funkcjonalność była wówczas dostępna jedynie w Ameryce Północnej.

W ciągu ostatnich kilku dni, użytkownicy Facebooka na całym świecie donieśli, że opcja została włączona - bez żadnego powiadomienia ze stron portalu społecznościowego. Irytację użytkowników Facebooka zwiększa fakt, że sieć nie zapewnia jakiejkolwiek metody zatwierdzenia tagów przez osobę widniejącą na zdjęciu.

- Wielu ludzi czuje się bardzo niekomfortowo, gdy strona taka jak Facebook uczy się, jak wyglądają i wykorzystuje te informacje bez ich zgody - powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos. Większość użytkowników na Facebooku nadal nie wie, które ustawienia prywatności są bezpieczne, uważając cały system za niejasny. Jeszcze trudniej jest utrzymać kontrolę, gdy Facebook zmienia te ustawienia bez twojej wiedzy. Użytkownicy Facebooka powinni mieć wybór, czy chcą korzystać z funkcji rozpoznawania twarzy jeszcze zanim zostanie ona włączona - dodał.

Użytkownicy Facebooka mogą kontrolować nową funkcję, odznaczając opcję "Proponuj znajomym zdjęcia, na których jestem" w ustawieniach prywatności.

INTERIA.PL

http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/wazna-zmiana-na-facebooku-zmien-swoje-ustawienia,1650740

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

FB to fenomen, ludzie krzywią się na wieść o spisie powszechnym ale na FB piszą o sobie wszystko. :wacko:

Odciąża 3-literowe służby od nadmiaru pracy
i wszystko podaje na tacy. :język:

Jesteście przygotowywani do roli niewolników:
http://www.youtube.com/watch?v=qz9H4wQwk0g

Co w życiu jest istotne, ważne, naj-ważniejsze:
http://www.youtube.com/watch?v=Q_I6jc0iJ8A

Awatar użytkownika

Cytuj:
Co powinieneś wiedzieć o Facebook-u.
prisonplanet.pl
Polska
2011-06-30

Internetowa strona społecznościowa Facebook została uruchomiona w lutym 2004 r. i szybko stała się numerem jeden wśród sieci społecznych wraz z MySpace. Facebook został założony przez Marka Zuckerberga i jego współlokatorów z uczelni i studentów informatyki Eduardo Saverina, Dustina Moskovitza i Chrisa Hughesa. W maju 2011 Facebook odnotował 138.9 milionów osób miesięcznie odwiedzających stronę w USA. Ponad 50% Amerykanów ma konto na Facebook-u. Kolejnym największym zbiorem kont, są konta w Europie Zachodniej. W styczniu 2011 Facebook odnotował ponad 600 milionów użytkowników na całym świecie.

Ale istnieje również ciemna strona tego marketingowego sukcesu, który rozprzestrzenia się w całej blogosferze. Jest nią związek jaki ma Facebook z CIA i Departamentem Obrony USA.

Obrazek

CIA za pomocą grup na Facebooku zatrudniania pracowników do National Clandestine Service. Ale to może nie być aż tak drażniącą kwestią. To co jest problemem to źródła finansowania całej operacji.
Pierwsze fundusze na rozkręcenie Facebooka tj. 0,5 milona dolarów pochodziło od byłego dyrektora generalnego Paypala- Petera Thiela. Druga runda finansowania Facebooka 12.7 mln dolarów pochodziła od firmy Accel Partners. Jej manager James Breyer był wcześniej prezesem National Venture Capital Association i zasiadał w radzie z Gilmanem Louie, prezesem In-Q-Tel, firmy założonej przez CIA w 1999 roku. Jedną z kluczowych dziedzin jakimi zajmuje się ta firma są technologie gromadzenia i przetwarzania danych. Breyer zasiadał również w radzie nadzorczej R & D firmie BBN Technologies, która była jedną z firm, odpowiedzialnych za powstanie Internetu. Później do firmy dołączyła Dr Anita Jones, która pracowała w zarządzie In-Q-Tel, i była dyrektorem Badań Obronnych i inżynierii w amerykańskim Departamencie Obrony. Była także doradcą sekretarza obrony i nadzorowała pracę projektu DARPA (Defence Advanced Research Projects Agency), który jest odpowiedzialny za rozwój najwyższej klasy technologii dla celów obronnych. Nadzorowała również projekt DARPA o nazwie Information Awareness Office IAO zajmującym się zbieraniem wszystkich możliwych informacji na temat obywateli w jednym scentralizowanym miejscu.

phpBB [video]

Według wikipedii Information Awareness Office zajmuje się zbieraniem następujących informacji: działalności w Internecie, historii zakupów kartami kredytowymi, zakupów biletów lotniczych, wynajmu samochodów, dokumentacji medycznej, danych o edukacji, informacji nt prawa jazdy, rachunków za media, zeznań podatkowych, jak i innych dostępnych danych. Część technologii Information Awareness Office zajmuje się analizą asymetrycznych sieci pomiędzy obywatelami oraz systemami budowania modeli zachowań osób. Aby ten system mógł działać potrzebna jest stale odświeżana baza danych, na której działanie pozwala licencja Facebooka starannie ukierunkowana na umożliwienie gromadzenia danych.

Warunki korzystania z Facebooka mówią m.in.: "publikując treści członkowskie na dowolnej części witryny sieci Web, automatycznie przyznajesz prawo, i oświadczasz, że masz do tego prawo, do nieodwołalnej, trwałej, zbywalnej, w pełni opłaconej, na całym świecie licencji do używania, kopiowania, wyświetlania, formatowania, tłumaczenia, wpisywania i rozpowszechniania tych informacji przez Facebook oraz przygotowanie prac pochodnych lub włączanie ich do innych prac, informacji i treści, i do przyznania i autoryzacji sublicencji wyżej wymienionych.”

I w równie ciekawa jest polityka prywatności Facebooka: "Facebook może także gromadzić informacje na twój temat z innych źródeł, takich jak gazety, blogi, komunikatory i innych użytkowników serwisu Facebook poprzez działania serwisu (np. tagowanie zdjęć) aby zapewnić dostęp do bardziej przydatnych informacji i bardziej spersonalizowanych doświadczeń. Dzięki Facebook, wyrażają Państwo zgodę, aby dane osobowe były przekazywane i przetwarzane w Stanach Zjednoczonych ".

Program rozrywkowy na temat Facebooka, w śmieszny sposób mówiący całą prawdę:
phpBB [video]

Kontrowersyjne zmiany w Facebook-u.
Facebook staje się platformą, na której nie masz wyboru. Musisz umieścić swoje niektóre dane osobowe dla informacji publicznej. Te dane i inne informacje publiczne mogą być udostępniane innym serwisom partnerskim i wykorzystywane do kierowania reklam.

Polityka prywatności około 2005: "Żadne dane osobowe, które zostaną przesłane do Facebooka nie będą dostępne dla innych użytkowników strony sieci Web, którzy nie należą do co najmniej jednej z grup wymienionych przez Ciebie w ustawieniach prywatności."

Facebook Polityka prywatności około 2006: "Rozumiemy, że możesz nie chcieć, żeby wszyscy na świecie znali twoje informacje udostępniane na Facebook, dlatego dajemy Ci pełną kontrolę nad informacjami. Nasze domyślne ustawienia prywatności ograniczą wyświetlane informacje w twoim profilu do szkoły, twojej informacji nt. położenia i innych uzasadnionych ograniczeń społecznościowych, o których będziemy informować."

Facebook Polityka prywatności około 2007: "Informacje o profilu przesyłane do Facebooka będą dostępne dla użytkowników serwisu Facebook, którzy należą do co najmniej jednej z sieci, które pozwalają na dostęp do informacji poprzez ustawienia prywatności (np. szkoły, położenia geograficznego, znajomi znajomych). Twoje imię i nazwisko, nazwa szkoły i miniatura zdjęcia, w profilu będzie dostępna w wynikach wyszukiwania w sieci Facebook, chyba że dokonasz zmian ustawień prywatności."

Facebook Polityka prywatności około grudnia 2009 r.: "Niektóre kategorie informacji, takie jak imię, nazwisko, zdjęcie w profilu, lista znajomych i nazwy stron, których jesteś fanem, płeć, region geograficzny, i sieci do których należysz są uważane za powszechnie dostępne dla wszystkich, w tym rozszerzonych aplikacji Facebooka, tak więc nie znajdują się one w ustawieniach prywatności. Możesz jednak ograniczyć możliwość wyszukiwania tych informacji przez innych użytkowników za pomocą ustawienia prywatności wyszukiwania."

Facebook Polityka prywatności od ok. kwietnia 2010 r.: "Po połączeniu z aplikacją lub stroną internetową będzie włączony dostęp do ogólnych informacji na Twój temat. Termin “Ogólne informacje” zawiera Twoje i Twoich znajomych nazwiska, zdjęcia profilu, płeć, identyfikatory użytkowników, połączenia i wszelkie udostępnione treści, zawierające się w ustawieniach prywatności “Wszyscy”. ... Domyślne ustawienia prywatności dla niektórych rodzajów wysyłanych informacji na Facebook są ustawione na "wszystkich". ... Jeśli nie czujesz się komfortowo z tym, że połączenie jest publicznie dostępne, należy rozważyć usunięcie (lub nie wykonywanie) połączeń."

Facebook warunki korzystania, 2011: "Dla treści, które są objęte prawami własności intelektualnej, takich jak zdjęcia i filmy (" IP content "), przyznajesz nam następujące uprawnienia, z zastrzeżeniem prywatności i ustawień aplikacji: przyznajesz nam niewyłączną, zbywalną, poddaną dalszemu licencjonowaniu, nieodpłatną, na całym świecie licencję na używanie treści IP publikowanej na lub w związku z licencją IP Facebooka. Licencja IP kończy się, gdy usuniesz treści IP lub konto, chyba że treść była współdzielona z innymi, a oni tych treści nie usunęli. "

W kwietniu 2011 r. Facebook po cichu uruchomił biometryczną technologię rozpoznawania twarzy aby analizować zbiory zdjęć zawarte na stronie. Facebook rozwijał technologię rozpoznawania twarzy, ale włączył tę funkcję domyślnie nie mówiąc o tym pierwszym użytkownikom. Technologia ta działa na Facebooku od grudnia ubiegłego roku dla użytkowników Stateside, aby automatycznie dodawać tagi do wgranych zdjęć. Jest to może zbieg okoliczności ale w tym samym czasie DARPA ogłosiła gotowość technologiczną automatycznego indeksowania obrazów oraz materiałów wideo.

Co jest nie tak z polityką prywatności w Facebooku:
phpBB [video]

Przeglądając kolejne zmiany polityki prywatności można ułożyć z tego jasną historię. Facebook pierwotnie zdobył swoją bazę podstawowych użytkowników, oferując im prosty i efektywny system kontroli nad ich danymi osobowymi. Wraz z tym jak Facebook stawał się coraz większy i coraz bardziej poważną firmą, mógł on utrzymać lub poprawić istniejące ustawienia kontroli. Zamiast tego, powoli, pomógł sobie i swoim partnerom biznesowym, reklamowym i agencjom wywiadowczym do otwarcia coraz większej liczby informacji na temat użytkowników, przy jednoczesnym ograniczeniu możliwości kontroli przez użytkowników ich własnych informacji.

Podsumowując możemy zadać sobie pytanie, czy ludzie powinni codziennie meldować się na komendzie policji i spowiadać się ze wszystkiego co robią? Jeśli ktoś uważa że nie, to dlaczego 600 milionów użytkowników robi to codziennie korzystając z Facebooka? Może to jest wolność? Może tego typu "nowa wolność" rozszerzy się na polskie terytorium tak jak to już się wydarzyło z Allegro i Naszą klasą? Wszyscy byli byśmy bardziej bezpieczni i bardziej wolni.

Linki do materiałów źródłowych: LINK, LINK

Czytaj dalej: Automatyczny system nadzoru DARPA zakończy publiczną anonimowość.
Czytaj dalej: Obywatele i “szoki strategiczne”.
Czytaj dalej: Google i Apple zbierają dane z prywatnych komputerów.

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/co_powinienes_wiedziec_o,p912570708

Awatar użytkownika

to zostawiam bez komentarza

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]