Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 01 kwie 2020, 9:41

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Enzymy
Post: 13 sty 2015, 22:44 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2011, 0:45
Posty: 1103
Płeć: mężczyzna
Garść informacji o podstawowych enzymach. Proszę zwrócić uwagę na ich zerową szkodliwość.
Myślę, że tą wiedzę powinien posiadać każdy kto chce odżywiać się zdrowo.

Cytuj:
Enzymy trawienne produkowane są regularnie przez trzustkę u wszystkich zwierząt oraz ludzi. Występują one w surowej żywności i w niektórych drobnoustrojach, stąd są one przez cały czas obecne wszędzie w naturze i w naszych organizmach. Są niezbędne do życia. Przyjmowanie enzymów jest tylko dodatkiem do tego, co powinniśmy mieć w organizmie. Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa przyjmowania enzymów? Jakie są długotrwałe skutki? Czy istnieje górna lub toksyczna granica przyjmowania enzymów?

W pewnym sensie, próba wykazania szkodliwego wpływu na życie przypomina udowadnianie, że woda pitna szkodzi. Każdy w pewnym momencie zachoruje i w końcu umrze i każdy pije wodę. . . zatem można dowieść, że picie wody powoduje śmierć? Długoterminowe bezpieczeństwo suplementacji enzymami zostało szczegółowo przebadane. Wnioski tych badań mówią, że enzymy można uznać za bezpieczne, bez toksycznej granicy przyjmowania. Istnieją za to badania wskazujące, że to brak lub niedobór enzymów jest przyczyną problemów zdrowotnych.

Enzymy mają bardzo specyficzne mechanizmy, z których wiele jest dobrze znane i scharakteryzowane. Każdy z nich ma konkretne zadanie. Enzymy pracują według zwykłych biochemiczne właściwości, nie są żywymi organizmami. Ponadto, zdrowe tkanki i komórki posiadają naturalne mechanizmy chroniące je przed niepożądanym działaniem enzymów. Ciało jest pełne równowagi i systemów kontroli, do których należą inhibitory enzymatyczne umożliwiające ich prawidłowe funkcjonowanie. Enzymy są wykorzystywane do leczenia ran, ponieważ selektywnie zmniejszają stany zapalne i usuwają martwe tkanki pozostawiając zdrową tkankę do odbudowy. Enzymy są również stosowane do usuwania guzów, ponieważ atakują tkankę nowotworową i usuwają ją umożliwiając w ten sposób wzrost tkanki zdrowej. Tę właściwość naturalnej selektywności można zaobserwować na powierzchniowych ranach, w hodowlach komórkowych i monitorowaniu wewnętrznych ran i guzów (Enzyme therapy, Wolf).

W badaniach prowadzonych na zwierzętach i u ludzi brak jest doniesień o toksyczności enzymów na każdym poziomie dawkowania. Zwierzęta przeżyły bez powikłań i uszkodzeń tak bardzo duże ilości podawanych enzymów, że nie udało się ustalić dawki śmiertelnej. W publikacji "Enzymy - The Fountain of Life", Lopez relacjonuje, jak naukowcy karmili przez sześć miesięcy świnki morskie i szczury dawką enzymów, która odpowiadały około 250 tabletkom dziennie dla 60 kg osoby. Efektów ubocznych nie zauważono. W innym badaniu szczury karmiono enzymami równoważnymi podaniu dawki 2500 tabletek dziennie przez krótki czas, jedynym objawem była oznaka zmęczenia. Naukowcy badali również problematykę zmian i mutacji komórkowych, llecz nie znaleźli negatywnego wpływu podawanych enzymów.

Zgromadzone informacje na temat bezpieczeństwa stosowania enzymów trawiennych sięga początku dwudziestego wieku. Enzymy trawienne są klasyfikowane w Stanach Zjednoczonych jako bezpieczna żywność i mają status GRAS (ogólnie uznawane za bezpieczne). Ponieważ nie należą do kompetencji Food and Drug Administration (FDA), mieszanki enzymów trawiennych nie są zatwierdzone lub niezatwierdzonych przez FDA, tak jak płatki owsiane nie muszą być specjalnie zatwierdzone przez FDA do jedzenia. Jednakże enzymoterapia jest zatwierdzony przez FDA w leczeniu niektórych chorób (Lopez 1994). Należą do nich:

choroby układu krążenia
chorób przewodu pokarmowego, zwłaszcza niewydolności trzustki i zaburzeń z tym związanych
terapia zastępcza dla określonych chorób i wad genetycznych
leczenie raka
oczyszczenie ran (degradacji lub czyszczenie obumierających lub martwych/martwiczych tkanek)
usuwanie substancji toksycznych z krwi

Jak enzymy pracują?
Enzymy są bardzo specyficzne. Każdy z nich ma określone zadanie do wykonania i tylko to zadanie wykonuje. Zatem należy dobrać odpowiedni rodzaj enzymu do konkretnego problemu.

System nazw
Na początku enzymy nadawano nazwy z końcówką -ina (-yna). Są to zazwyczaj enzymy trzustkowe, ponieważ one zostały zidentyfikowane jako pierwsze: trypsyna, renina (stosowana w produkcji sera), pepsyna, chymotrypsyna, itp. Później naukowcy opracowali system nazewnictwa, w którym każdy enzym otrzymał końcówkę -aza. Takie nazewnictwo zastosowano do enzymów metabolicznych i trawiennych. Enzym z końcówką -aza, należy odczytać jako „enzym, który działa na to, co jest w pierwszej części jego nazwy”. Nazwy węglowodanów mają zwykle końcówkę -oza (laktoza, sacharoza, fruktoza). Zatem laktaza jest enzymem, który działa na laktoze, w tym przypadku jego działanie to rozkład laktozy.

Jeden metabolicznych enzymu to dehydrogenaza pirogronianu. Jest to enzym, który działa na pirogronian i ma na celu usunięcie cząsteczki wodoru z tego związku. To tylko jeden z przykładów działań, którym nie jest rozkład pokarmów. Istnieje wiele innych rodzajów działań enzymów. Ważna reakcji enzymatyczna to przykładowo sulfotransferaza fenolu, która polega na transferze siarki ze związku fenolu.
Wszystkie enzymy są również białkami, które składają się z aminokwasów tak jak wszystkie inne białka.

Enzymy działające na poszczególne typy pokarmów lub związków
Poszczególne enzymy działają na konkretne pokarmy. Należy dobrać odpowiedni rodzaj enzymu do żywności, którą chce się rozłożyć. Oto lista popularnych typów enzymów trawiennych i ich oddziaływanie.

amylaza - rozkłada węglowodany, skrobie i cukry, które występują w ziemniakach, owocach, warzywach
laktaza - rozkłada laktozę (cukier mleczny)
diastaza - trawi skrobię warzyw
sacharaza – rozkłada złożone węglowodany i skrobie
maltaza - trawi dwucukry do cukrów prostych (cukier słodowy)
inwertaza - rozkłada sacharozę (cukier stołowy)
glukoamylaza - rozkłada skrobię na glukozę
alfa-glaktosidaza - ułatwia trawienie ziarna, roślin strączkowe, nasion, produkty sojowych i podziemnych pędów
proteaza -rozbija białka znajdujące się w mięsie, orzechach, jajach i serze
pepsyna - rozbija białka do peptydów
peptydaza – rozbija wiązania peptydowe do aminokwasów
trypsyna – pochodzi z trzustki, rozbija białka
alfa-chymotrypsyna - pochodzenia zwierzęcego, rozbija białka
bromelaina - pochodzi z ananasa, rozkłada szerokie spektrum białek, ma właściwości przeciwzapalne, skuteczna w bardzo szerokim zakresie pH
papaina – pozyskiwana z surowej papai, szeroki zakres pH, działa dobrze na podział dużych i małych białek
lipaza - rozkłada tłuszcze, głównie w produktach mlecznych, orzechach, olejach i mięsie
celulaza - rozkłada celulozę (włókno roślinne)

inne enzymy:

betaina HCL - zwiększa zawartość kwasu solnego w górnej części układu pokarmowego; aktywuje pepsynę (enzym trawiący białko) w żołądku (nie ma wpływu na enzymy pochodzenia roślinnego lub grzybowego)
CereCalase ™ - unikalny kompleks celulazy z National Enzyme Company, która maksymalizuje trawienie błonnika zbóż i wchłanianie minerałów, synergiczna mieszanka fitazy, hemicelulazy i beta-glukanazy
endoproteaza - rozszczepia wiązania peptydowe od środka łańcuchów peptydowych
eksoproteaza - rozszczepia aminokwasy na końcu łańcuchów peptydowych
ekstrakt z żółci woła – enzym pochodzenia zwierzęcego, pobudza perystaltykę jelit
fruktooligosacharydy (FOS) - pomagają wspierać rozwój przyjaznych bakterii jelitowych oraz hamują wzrost szkodliwych bakterii
kwas L-glutaminowy - aktywuje pepsynę w żołądku
lizozym - enzym pochodzenia zwierzęcego, składnik każdej komórki w płucach; lizozym jest bardzo ważny w kontroli infekcji bakteryjnych i wirusowych
pankreatyna – enzym pochodzenia zwierzęcego, rozkłada białka i tłuszcze
pankrelipaza - enzym pochodzenia zwierzęcego, rozkłada białka, tłuszcze i węglowodany
pektynaza - rozkłada pektyny w owocach
fitaza - trawi kwas fitynowy, poprawia absorpcję minerałów takich jak wapń, cynk,
miedź, mangan, ale nie rozkłada żadnych protein
ksylanaza - rozkłada nieskrobiowe polisacharydy, dobrze oddziałuje na ziarna, np. kukurydzę

Źródło: http://www.enzymestuff.com

_________________
Dobrze się bawię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

 Tytuł: Enzymy
: 13 sty 2015, 22:44 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group