Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 lis 2019, 5:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
No i co z kolejnym zdjęciem, Kobi?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 lis 2010, 9:02 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Piotr33 pisze:
OK, OK, FAJNE :)

...a ja miałem taki pomysł !
Ustawiamy dwa słoiki z ryżem i dwie kamerki, wszystko ON LINE, wrzucamy to do netu na specjalna stronkę, dzielimy ekran kompa na 2 części, lewy ryż dostaje negatywną energię, ten z prawej pozytywną, "instalujemy" dwa "przyciski" /np TAK i NIE ...może być stopniowane/ każdy kto wchodzi może wybrać...naciśnięcie przycisku jest związane z intencją, mógłby być licznik itp
Spodziewam się, że przy pewnym upowszechnieniu tematu efekty mogłyby być piorunujące, potem można robić inne eksperymenty...różne :)
Tyle, że ja nie mam pojęcia jak to poskładać od strony informatycznej, kamerki to żaden koszt...
Ale jeśli ktoś ma pojęcie to chętnie będę wspólpracował. Wydaje mi się, że tu jest duuuuży potencjał
Tak czy siak gratuluje pomysłu.

P

Owszem kamerki to żaden koszt, ale przesyłanie on-line grafiki z dwóch kamerek w czasie rzeczywistym z dobrą prędkością to jest wyzwanie (praca naraz zżera dużo zasobów systemowych - np. spróbujcie podłączyć 2 kamerki z rozdzielczością typu 640x480 - nawet na dobrym kompie życzę powodzenia). Choć mam wrażenie że wystarczy wysłanie obrazu co jakiś czas, a to jest oczywiście prostsze do wykonania.

Co by trzeba było zgromadzić? Eksperymentujący musiałby te kamerki u siebie podpiąć, mieć swój komp cały czas włączony (albo postawić na serwerze) i albo: program do obserwacji musiałby zrzucać obraz z kamerek na serwer (np. FTP) albo też wysyłać go na żądanie (wtedy program musiałby obsługiwac połączenie tak jak np. robi to skype i trzeba by opracować własny protokół udostępniania i wymiany danych przez TCP/UDP).

No i pewnie lepiej zabezpieczyć dostęp do zdjęć dla osób niepowolanych do uczestniczenia w eksperymencie (tj. zanim udostępni się zdjęcia publice, lepiej zakończyć eksperyment, bo publika podczas oglądania może się koncentrować i nieświadomie lub świadomie brać w tym udział, tym samym zaburzając efekt - o tym napisałem dalej). Trzeba by też zapewnić jednolite warunku oświetleniowe (położenie na parapecie mija się z celem jeśli ktoś zechce zobaczyć efekty w nocy).

Warto tez sie zastanowić nad intencjami osób dopuszczonych do eksperymentu, tj:
1) czy ktoś ni ebędzie robił numeru i przesyłał (myślał o) negatywnej energii temu, który ma dostawać dobrą i vice versa
2) czy ktoś będzie naciskał na TAK i myślał na NIE...itp

bo już widzę taki przypadek:
1) udostępniasz stronę z takim eksperymentem
2) każdy widzi te słoiki
3) ktoś robi sobie "jajca" i przesyła każdemu negatywną energię

Choć ja bym zaproponował co innego, technicznie podobnego do wykonania ale wymagającego trochę bardziej zaawansowanych narzędzi. Wziąć jakiś mikroskop, dodać do niego końcówkę z kamerą i to spiąć z programem do obserwacji. Są takie mikroskopy, można też by wziąć pierwszy lepszy zabawkowy dla dzieci i spróbować podłączyć go do kamery choć może trzeba by pobawić się jakimiś soczewkami. Co ciekawe te końcówki pod kamery mają ten sam interefejs jak zwykłe kamerki internetowe, więc mając program do obserwacji nastawiony pod kamerki zwykłe powinno dać się i tutaj wykorzystać.

Co prawda ryż trzeba by przygotować jako preparat pod mikroskop (wyciąć kawałek i włożyć między szklane płytki), ale to chyba nie powinno być specjalnie trudne.

W końcu w przypadku eksperymentów z wodą właśnie kryształki były obserwowane - całość szła pod mikroskop, więc jestem ciekaw, czy nie ciekawsze formy byłyby obserwowalne pod mikroskopem. Chętnie bym zobaczył wynik takiego eksperymentu.

Wiesz, tak na dobrą sprawę to nie potrzeba dwóch kamerek. Wystarczy jedna i tak napisać program obsługujący, aby dzielił obraz na lewy i prawy i zapisywał je osobno. W ten sposób przy dobrej jakości kamerce możesz ustawić i 4 słoiki i niezależnie od siebie prezentować ich obrazy na stronie. Przy mikroskopie tak samo - mamy jakiś mały obszar ale oddzielamy go "technicznie" tak, aby obserwujący widział to jako osobne pola.

W końcu jak mamy słoiki to mamy je obok siebie pare-paredziesiat cm od siebie, więc pare-paredziesiat mm nie zrobić jakieś większej różnicy, bo tu chodzi o nastawienie - ogniskowanie psychicznej energii w konkretne miejsce. Choć mogę się mylić i odległość może mieć znaczenie.....

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Jestem po małej przerwie :D

Na początek zdjęcia.
Dzień 23
Obrazek

Dzień 35
Obrazek

Dzień 65
Obrazek

Zdjęcia są praktycznie takie same. Choć wydaje mi się że w dniu 65 prawy słoik jest bardziej kremowy niż lewy który jest bardziej biały. Na żywo widać jeszcze większą różnicę niż na zdjęciu.

Doświadczenie miało trwał dwa miesiące ale jedziemy dalej. Przyznam że oczekiwałem większej różnicy, ale myślę ze może to dowodzić tego że bezpośredni kontakt z badanym przedmiotem (np.eksperyment Emoto, który też kiedyś wykonywałem) przynosi lepsze rezultaty niż tylko kontakt mentalny. Do tego na prawy słoik nie działały żadne negatywne emocje jak u Emoto. Ktoś może ma inne wnioski?
Aha, no i ciekawi mnie czym dokładnie są te różowe plamki na prawym słoiku i czemu np się nie rozrosły (jak to miało miejsce z pleśnią w moim eksperymencie Emoto gdzie systematycznie zwiększała się jej objętość).

DTC super post. Myślę tak samo jak to napisałeś w pierwszej części swojego postu. A co do eksperymentu z mikroskopem... tez o tym myślałem, to miał być mój następny eksperyment, jedynie bez zabawy w kamerki. Kto będzie ciekawy a nie będzie wierzył może sam przeprowadzić to w domu. Zastanawiałem się tylko nad mikroskopami. Nie mam żadnego w domu i zastanawiam się jaki musiałbym kupić bez znacznych kosztów żeby wszystko było dobrze widoczne. Czy normalny mikroskop jak pamiętam z liceum z powiększeniem do 1200x czy taki do podłączenia do komputera tylko że z powiększeniem bodajże do 300x. Nie wiesz może na jakim powiększeniu będą widoczne płatki śniegu jak na zdjęciach Emoto?

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

:D

Witam

Doświadczenie byłoby bardziej efektowne gdybyś do tego ryżu dolał wode, woda lepiej przewodzi impulsy elektryczne (a tym są w końcu nasze myśli), efekt eksperymentu byłby nieco szybszy.
Pozdrawiam
:uśmiech:

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Ten ryż i tak zawiera mnóstwo wody.

Szybciej to by było, gdyby prawy słoik nie był neutralny, tylko gnębiony negatywnymi myślami. Ale Kobi wykazał się klasą i nie poprosił o to! Po co wysyłać syf i go w ten sposób przyciągać do siebie!

Kocham ryżyk po lewej! :serce: :spoko:

Pozdrawiam

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Awatar użytkownika

Kobi_van_Kenobi pisze:
Jestem po małej przerwie :D

Zdjęcia są praktycznie takie same. Choć wydaje mi się że w dniu 65 prawy słoik jest bardziej kremowy niż lewy który jest bardziej biały. Na żywo widać jeszcze większą różnicę niż na zdjęciu.

DTC super post. Myślę tak samo jak to napisałeś w pierwszej części swojego postu. A co do eksperymentu z mikroskopem... tez o tym myślałem, to miał być mój następny eksperyment, jedynie bez zabawy w kamerki. Kto będzie ciekawy a nie będzie wierzył może sam przeprowadzić to w domu. Zastanawiałem się tylko nad mikroskopami. Nie mam żadnego w domu i zastanawiam się jaki musiałbym kupić bez znacznych kosztów żeby wszystko było dobrze widoczne. Czy normalny mikroskop jak pamiętam z liceum z powiększeniem do 1200x czy taki do podłączenia do komputera tylko że z powiększeniem bodajże do 300x. Nie wiesz może na jakim powiększeniu będą widoczne płatki śniegu jak na zdjęciach Emoto?

Fajnie że kontynuujesz eksperyment. Jeśli chodzi o mnie to miałem ostatnio styczność z mikroskopem Bressera, o powiększeniu właśnie 1200x, choć efektywne powiększenie nie było jakieś specjalnie efektowne. Najlepsze efekty były w okolicy x200-400. Z tego co widzę, teraz to ceny takiego sprzętu to ok. 400-600zł (z kamerką). Kamerka dołączona do zestawu działała analogicznie jak internetowa (podobne sterowniki), więc można było również nagrywać filmy.

Z tego co wyczytałem o eksperymencie Emoto, powiększenie kryształków było ok x400. A woda była wcześniej mrożona przez niego w -5 stopniach. Co ciekawe próbowałem oglądać śnieg pod mikroskopem, ale tak szybko się roztapiał, że zanim cokolwiek ciekawego zobaczyłem to zamieniał się w mało interesującą wodę. Żadnych kryształków nie zaobserwowałem, ale podejrzewam, że chyba by trzeba najpierw zamrozić próbkę, a nie z bloczku zamrożonej wody "wycinać" próbkę.

To znacznie utrudnia eksperyment obserwacji on-line, bo trzeba ręcznie jednak pogrzebać i te próbki wody przygotowywać co jakiś czas, a jakoś mi do głowy nie przychodzi proste zautomatyzowanie tego w domowych warunkach. Zastanawiałem się, jak by mógł wyglądać pokawałkowany ryż zostawiony na kilkudniową obserwację - w końcu to nie lód i roztopić się nie powinien :)

Dobra rzecz jest taka, że mając np. oprogramowanie do obserwacji on-line do zwykłej kamerki (np. obserwacja słoika) i do przesyłania go na jakąś stronę dla chetnych, równie dobrze ten sam soft można zastosować do przystawki video w mikroskopie.

Awatar użytkownika

DTC o tym mikroskopie piszesz?
http://www.teleskopy.pl/product_info.php?products_id=870

Przeczytałem ostatnio dokładniej książkę Emoto i mówi on tam o powiększeniu od 200x do 500x. I tak jak piszesz kropelkę wody puszczali na szkiełko i wstawiali do lodówki na dwie godziny a następnie wyjmowali i badali ją w chłodni ze stałą temp. -5st.C. Co ciekawe zawsze wodę z tego samego źródła nakładali na 100 szalek ponieważ nigdy nowo powstały wzór nie był identyczny z poprzednimi ale można było odnaleźć dominujące kształty,wzory czy tendencje tworzenia.

Także jakbyś jeszcze w zimie miał dostęp do mikroskopu to trzeba go będzie postawić na balkonie;)

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

Awatar użytkownika

Kobi_van_Kenobi pisze:
DTC o tym mikroskopie piszesz?
http://www.teleskopy.pl/product_info.php?products_id=870

Przeczytałem ostatnio dokładniej książkę Emoto i mówi on tam o powiększeniu od 200x do 500x. I tak jak piszesz kropelkę wody puszczali na szkiełko i wstawiali do lodówki na dwie godziny a następnie wyjmowali i badali ją w chłodni ze stałą temp. -5st.C. Co ciekawe zawsze wodę z tego samego źródła nakładali na 100 szalek ponieważ nigdy nowo powstały wzór nie był identyczny z poprzednimi ale można było odnaleźć dominujące kształty,wzory czy tendencje tworzenia.

Także jakbyś jeszcze w zimie miał dostęp do mikroskopu to trzeba go będzie postawić na balkonie;)

Ten na którym miałem okazję popracować był całkiem podobny do tego co jest na linku (może nie identyczny wyglądem ale rewolwer obiektywów był taki sam, ale kamerka już trochę inna). No i jeszcze w grudniu miałem okazję go potestować, z tymże zamrażałem na dworze, wystawiając pudełko z wodą oraz szkiełka z cieczą (znacznie więcej niż 1 kropla). Niestety nie na dworze, więc woda szybko się rozpuszczała i zanim udało mi się cokolwiek zobaczyć. Ja byłem raczej przekonany, że oni zeskrobywali lub wycinali z zamrożonej wody próbkę, więc nawet nie bawiłem się w zamrażanie kropel. Co prawda nie zamrażałem wody, która powinna mieć jakieś regularne "rysy", ale myślę, że aby efekty byly sensowne, to sama procedura powinna być w miarę powtarzalna a u mnie trudno było efekty nazwać powtarzalnym, co mnie zniechęciło do dalszych prób. A zamrażanie było w temp. -11 st przez dobrych kilka lub kilkanaście godzin.

Jak zima znów da o o sobie znać to spróbuję pożyczyć jeszcze raz ten sprzęt i potestować na kroplach i zrobić krótkie pomiary na dworze. Dobrze że napisałeś o tych 100 szalkach, bo otrzymałem ich raptem kilka a jak widać do eksperymentu trzeba by ich sporo załatwić.

Niecały rok temu wziąłem szczepkę mięty i postawiłem na parapecie w domu .Kilka tygodni temu wziąłem kilka szczepek tej samej miety i dałem na balkon.Oczywiście teraz bardziej świadomy,zacząłem mówić i kierować myśli ,emocje itp. Oto efekt.
Obrazek

Pytałem działkowicza i mówił mi że jest to możliwe ,ale rozmiary według mnie są zbyt bardzo duże.
Chyba że jest jakiś fachowiec na forum i wytłumaczy mi za co z góry dziękuję.
P.S. Na jednej szczepce były troszkę większe listki , ale już zostały skonsumowane. :hejka:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]