Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 kwie 2020, 19:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ekologiczny dom
Zamiast cegieł - butelki. Dokładnie 6 milionów. Pewien Argentyńczyk - zafascynowany ideą recyklingu - postawił pięciopokojową "rezydencję" używając jedynie butelek znalezionych na śmietniku i zaprawy murarskiej.

Tito Ingenieri, z argentyńskiego miasta Quilmes położonego na południe od Buenos Aires, budowę domu ukończył dopiero po 20 latach. Inspirację do wykorzystania materiałów odnawialnych znalazł w jednym z magazynów, gdzie zobaczył podobne projekty.

Obrazek

Mężczyzna próbuje zarazić swoją ideą innych mieszkańców slumsów. - Mam nadzieję, że ludzie skopiują mój pomysł i przestaną żyć w tych okropnych szopach. Mogą budować proste chaty, ale z odrobiną artyzmu. Każdy może nadać im swój styl. I to jest piękne, nie trzeba korzystać z kartonu i pordzewiałej blachy - przekonuje 56-latek.

Dom zbudowany z 6 milionów butelek znalazł się pod lupą komisji Księgi Rekordów Guinnessa. Bada ona czy mieszkanie Argentyńczyka jest domem zbudowanym z największej liczby butelek na świecie.
Ingenieri na codzień pracuje jako woźny w miejscowej szkole. - Jestem zawsze szczęśliwy. Robię to, na co mam ochotę. Wybrałem styl życia, który nie jest ani lepszy, ani gorszy - mówi o sobie.

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

źródełko : http://www.tvn24.pl/0,1648472,0,1,mieszka-w-domu-z-6-milionow-butelek,wiadomosc.html

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Ekologiczny dom
: 19 mar 2010, 11:47 
VIP Member
Awatar

Szklane domy... :D

Musi tylko uważać żeby słoneczko się nie zogniskowało i domek nie poszedł z dymem choć pewnie za wiele tam nie ma.
Gość ogólnie ok jak sam zresztą twierdzi:

Cytuj:
Jestem zawsze szczęśliwy. Robię to, na co mam ochotę. Wybrałem styl życia, który nie jest ani lepszy, ani gorszy - mówi o sobie.

ale z pewnością potrafi olać i odrzucić system i poradzić sobie samemu mając pomysł i chęci do jego realizacji.

Szacun za 20 lat "budowania" :język:

Jeśli butelki nie są przydymione to jeszcze światło dzienne za darmo i niski podatek katastralny za znikomy luksus :zęby:

Timewave, ten powyższy, to trochę taki chaotyczny ;) oczywiście wielki szacunek dla budowniczego :)
Jakby stworzyć wcześniej plany, to można i całkiem przyjemną "szklarnię" zbudować :D

Szklana kapliczka :D

http://www.bottlehouses.com/index.cfm

i inne cuda ...

http://www.krepcio.com/vitreosity/archives/2007_03.html

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]