Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 maja 2017, 23:45

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Egoizm
Tak jak w poprzednim temacie postawiłem znak równości między pojęciem strach ,a grzech pierworodny , tak tutaj pragnę podzielić się refleksją nad wartością w naszym życiu tego co nazywamy egoizmem .

Twierdzę , że egoizm - rozumiany jako element wyrażający potrzeby " ego " naszej / indywidualności-odrębności / jest motorem naszych wszystkich działań.

Dążenie do bezpieczeństwa ,zamożności ,bycia akceptowanym , kochanym , poszukiwanie duchowości , oświecenia ,transformacji to wszystko wypływa z nas za przyczyną egoizmu ,który zawsze skłania do poszukiwania lepszych warunków psycho-fizycznej egzystencji.

Lecz gdy dołożymy do owego egoizmu strach, którym w różnym stopniu każdy z nas jest przesiąknięty dostajemy owe spektrum ludzkich postaw w jaki sposób i które tematy chcemy dostrzec i realizować.

Czy ten determinizm jest wolnością ,myślę ,że bardziej niewolą .
Do wolności jest potrzebny chłodny osąd , tego co mam ,czego chcę i jak logiczne są moje pragnienia w szansach na ich zaistnienie.

Kiedyś usłyszałem takie słowa , waszym celem jest "walka z materią" a mój umysł transformował to na zdanie - uzgadnianie DUCHA się z MATERIĄ .

Czy takie ucieczki w " eter " jakie widać na niejednym z takich forów to drogi do realizacji celów.
Może po zdobyciu nowej wiedzy , wyobrażeń , wrócić - być bardziej przyziemnym ,wzmacniać jedność niwelować zaś to co nas od drugich oddziela.

...nie wyrośnie na kamieniu róża
ani ptak w noc mroźną nie zaśpiewa
miłość musi ciepłem świat otulić
by się mogły zazielenić drzewa......

z miłością do Was wszystkich
czy nie warto przemyśleć sens i uczestnictwo w tym ruchu.

https://secure.avaaz.org/pl/2013_global_survey_embed/

marek

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Egoizm
: 19 sty 2013, 12:09 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Egoizm
Knight of the East or Sword * 15th Degree

marek2 pisze:
Twierdzę , że egoizm - rozumiany jako element wyrażający potrzeby " ego " naszej / indywidualności-odrębności / jest motorem naszych wszystkich działań.

Egoizm to jedna z najbrzydszych cech człowieka. To nasi władcy dążą do zakorzenienia tej cechy u nas od dziecka, aby nas zniewolić. Egoiści nigdy się nie zjednoczą przeciwko władzy. Ich interesuje tylko własna d..pa. Taki to cię zdradzi za parę groszy. Popatrzy do lusterka w łazience i sobie wmawia, że jest bóstwem wszechwiedzącym, a w rzeczywistości jest gnidą idącą do celu choćby po trupach.

Jak to to nazywasz motorem to chyba coś pomyliłeś, chyba że to tobie marzy się władza nad ludźmi, to w takim wypadku staje się logiczne to co piszesz.

Do reszty twojego tekstu się nie odnoszę, ponieważ jest niestrawny.

Może jeszcze to:
Jak można kochać egoistę? Przecież egoista nie potrzebuje czyjejś miłości, on przecież kocha samego siebie. Truizmy takie piszesz, że aż żal.

.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Kazdy jest egoista to jest czesc ludzkiej natury jedni ja widza i nie podazaja za nia. Pokochaj bezwarunkowo traci wtedy wladze na Toba.

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

pijekole masz racje. czasem też warto być egoistą, np obrona własnej przestrzeni.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

zgadzam się z homorek - egoizm to "nasza" najgorsza cecha. przez nią mammy tyle kłamstwa, oszustw,morderstw na świecie.
a dlatego napisałem w nawiasie bo nie wiem na ile sami ją w sobie wyrobiliśmy a na ile została nam zaszczepiona.

oczywiście egoizm jest motorem do działania dla ludzi ,którzy chcą rządzić innymi i światem co cały czas obserwujemy.

ale miłość też jest motorem do działania dla ludzi z drugiego bieguna.

każdy wybiera sam do której grupy chce należeć chociaż w świecie ciężkiej materii w jakim żyjemy wybór miłości jest dużo trudniejszym wyborem do życia.

nasz świat to tylko Matrix do którego będą musieli wracać ci ,którzy ulegną ciemnej stronie, którzy dadzą się złamać, staną się zagubionymi duszami poprzez własne wybory - wolna wola.

"Twoje przekonania stają się twoimi myślami,
Twoje myśli stają się twoimi słowami,
Twoje słowa stają sie twoimi czynami,
Twoje czyny stają się twoimi zwyczajami,
Twoje zwyczaje stają się twoimi wartościami,
A twoje wartości stają się twoim przeznaczeniem."

A na gwiadkę możecie poczytać moje myśli na http://skyszaman.blog.interia.pl/

...ale miłość też jest motorem do działania dla ludzi z drugiego bieguna....

jest w człowieku " świadomość" jak u jednego z rozmówców , jest w człowieku przekonanie że nią jest , a nie jest.
czy nas ludzi dzielą opcje pochodzenia , jeden z mroku , drugi z światła, inny ateista . Czy masz zapis prawd tych objaśniony w swym prywatnym "doświadczeń rejestrze" .

- czy my ludzie wiemy kim jesteśmy ? - dziećmi Boga , dziećmi diabła , czy bękartem tych dwóch pojęć -złą hybrydą , lub problematycznym czym ? - eksperymentem.

- czy Twą wiedzę dało Ci matczyne mleko ? -żeś tak pewien ...

- czy oparłeś ją na wiedzy przodków ?- w swojej sile...

- czy wyjąłeś ją z reklamy z internetu ,będąc wiązką uczuć i emocji chaotycznych , przez kontrolę świadomości nieobjętych.

Trzeba , myśleć , pytać , czytać , na głoszenie zawsze przyjdzie czas właściwy ,
a na dzisiaj adwersarzy pytam , a co z linkiem , czyż by temat był trujący lub zbyt trudny.

bez względu na odczucia
z miłością do Wszystkich

marek

Awatar użytkownika

kolego marek2 ,dzieli nas wiele na tej planecie, wystarczy pooglądać wiadomości ale głównie to my jesteśmy winni tych podziałów i ciągle tworzymy nowe.

czy wiemy kim jestesmy? - pewnie ile głów tyle odpowiedzi ,odpowiedź zależy pewnie od wiedzy,wiary i przeczucia ale wierzę że gdzieś zasypane pod ziemią są kroniki mówiące o naszej prawdziwej historii i kiedyś zostaną odnalezione a może już zostały ale jak to z nami bywa ktoś postanowił zachować je dla siebie bo im prosty lud mniej wie tym łatwiej nim manipulować.

pełno w nas sprzeczności ,jednocześnie budujemy i niszczymy ,kochamy i nienawidzimy, nie potrafimy zachować równowagi takiej jaka jest w przyrodzie, cały czas walczymy ze sobą i z innymi
a to skończy się w końcu katastrofą jak w przeszłości bywało

"Twoje przekonania stają się twoimi myślami,
Twoje myśli stają się twoimi słowami,
Twoje słowa stają sie twoimi czynami,
Twoje czyny stają się twoimi zwyczajami,
Twoje zwyczaje stają się twoimi wartościami,
A twoje wartości stają się twoim przeznaczeniem."

A na gwiadkę możecie poczytać moje myśli na http://skyszaman.blog.interia.pl/

Jak już kiedyś pisałam wszystko należy równoważyć. Ego nie jest ani złe a ni dobre. Dopiero kiedy jest go w nadmiarze przybiera posatć negatywną. Osobiście wiem, że mam z nim problem, ale próbuję to zmienić. ;] Nie mniej jednak czasami się przydaje ;D

Poza tym...(zapomniałam dodać) ego kreuje nasz charakter, bez niego raczej nikim nie będzie, jest esencją naszego bytu.

Nicci pisze:
Poza tym...(zapomniałam dodać) ego kreuje nasz charakter, bez niego raczej nikim nie będzie, jest esencją naszego bytu.

Masz rację, ale to się odnosi do współczesnego systemu, gdzie pieniądz rządzi świadomością ludzi. Im większe skupisko ludzi i większa konkurencja tym egoizm jest bardziej widoczny u ludzi. Inaczej jest już na wsi, a już zupełnie on zanika wśród ludzi mieszkających na pustkowiach, gdzie do sąsiada ma się kilometr drogi.
To związane jest z tym, że ludzie na wsi muszą czasem współpracować w grupie i każdy się liczy z tym, że on też będzie potrzebował pomocy. Praca jest towarem wymiennym.
Nie wyobrażam sobie prawidłowego rozwoju rodziny przy dominującym egoizmie wszystkich jej członków.

EGOISTA – TEN, KTÓRY WIĘCEJ DBA O SIEBIE NIŻ O MNIE. (Tuwim)

Nicci pisze:
Ego nie jest ani złe a ni dobre.

Też tak uważam :tak: Nie ma sensu tłamsić w sobie ego. Jak się będzie je próbowało na chama zneutralizować to wylezie bokiem. W dodatku nikt na forum ani słowem nie pisnął o sumieniu. Sumienie przecież jest naturalnym hamulcem dla ego. Jak ktoś nie używa sumienia to wtedy pojawia się egoizm.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Egoizm - Poradnik Wyższego Wyjebania #06
phpBB [video]

,
żeby mówić ze zrozumieniem do Ludzi młodszego pokolenia trzeba mówić ICH "językiem"
każde uładnienia nie są przyjmowane...

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Bardzo dobre video, to powyzsze.
Ten zakulisowy egoizm ja nazywam wzorcami posluszenstwa: co mama powiedziala tak sie przyswoilo i bedzie sie tym zylo do konca swych dni jak sie tego nie zobaczy i popracuje z tym. Zycie tym wzorcem to przeklenstwo, to samounicestwianie.
Ten wzorzec widac teraz na globalna skale: pod plaszczykiem dobroci przyjmuje sie do panstw muchamedanow i unicestwia sie narody. Kazdy z pacholkow-politykow slucha sie globalistow, ktorych ma nad soba.

Ta sama gra toczy sie w nas, tylko aktorami byli rodzice i dzieci.
Najgorzej to maja dziewczynki, bo trzeba je przeciez wychowac na dobre zony.
Za moich czasow byl to jeden ze straszakow: zostaniesz stara panna. A stara panna oznaczalo bycie na samym dnie spoleczenstwa: wytykano palcami, za plecami smiano sie, byla traktowana jak g...no. Dochodzilo sie wiec do wniosku, ze lepiej sluchac i przyswajac to co mama mowi, zeby tylko nie zostac stara panna.

Innym straszakiem bylo: matke masz tylko jedna, matka jest najwazniejsza, jak ci matki zabraknie...
Nie przebierano w srodkach aby przystosowac mala istotke do zycia matrixowego, zrobienia z niego trybika w matroxie.

Jezeli ktos jest takim prawdziwym egoista to dziecko zanim mu nie zostana zamontowane wzorce, ktore pozwola mu na unikanie dezaprobaty rodzicow.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

:)
Schematy,
pakowanie swoim własnym dzieciom całej masy tak naprawdę syfu,które starają się odrzucić o ile mogą,a z reguły mają związane nie tyle ręce co swój rozwijający się umysł,i narzucanie im wzorców siebie.
Siebie?
A kim Ty jesteś rodzicu?sobą,czy stekiem narzuconych ci wzorców zachowań?

Wygrałeś/Wygrałaś,ale to powtarzasz..bo tak "trzeba"
Dziecko ma tendencje rozwojowe by stać się malarzem,rzeźbiarzem,ale qrwa NIE,bo ty jesteś lekarzem a dziecko ma być na przykład dentystą....bo tak sobie oboje ubzduraliście.
przecinek
Za niedługo,bo chyba w lipcu,w wesołym miasteczku @miasto Chorzów będzie dostępny najfajniejszy,najzajebitniejszy Rollercoaster w Europie środkowej.
Zapraszam do Legendii,i tak z 10razy,bez trzymanki,dla oprzytomnienia albo zawrotu swojej cudownej przecież głowy,z mnóstwem narzuconych pomysłów na nie swoje ...życie.
Za receptę się nie dziękuje.
,
Jakież to dziwne uczucie być czarną owcą w stadzie białych baranków,prawda at WY,at T=y,czytający?

zadanie matematyczne,od kiedy t=y?

Pytanie czy byc egoista czy nie jest pytaniem: dla kogo chce byc dobra - dla siebie czy dla innych?

-- 15 maja 2017, 11:56 --

Kazda cecha, jezeli jest zakazana/niedozwolona staje sie wypaczona. Odbieramy ja poprzez filtry tego wszystkiego co uslyszelismy (przekonania) na jej temat. Widzimy same negatywy, bo nie widzimy tego slowa bez osadow.
A tak na dobra sprawe to dlaczego nie dbac o swoje interesy tylko o interesy mamy, czy pozniej tez innych ludzi?
Czy stawianie innych na pierwszym miejscu, sluzenie im, poswiecanie sie dla nich jest takie lepsze od zadbania o swoje interesy: o swoja przyjemnosc, swoje zadowolenie...?

"Nie mozna myslec tylko o sobie." - to chyba kazdy slyszal.
Tylko: dlaczego nie?
Dlaczego kazda z tych osob nie moze myslec tez tylko o sobie? Kazdy by zadbal o swoje dobro i mozna by sobie tylko pobyc ze soba dla przyjemnosci.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]