Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 sie 2020, 23:35

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
EFT - Emotional Freedom Techniques

Obrazek

Gary Craig, twórca metody EFT - uniwersalna pomoc w leczeniu, która często skutkuje gdy już nic innego nie pomaga.

phpBB [video]

Czym jest metoda samoleczenia EFT:

Cytuj:
Gay Craig zajmuje się metodą polegającą na przywracaniu równowagi energetycznej w ciele od 1991 i, jak to sam określa, "ciągle mu szczęka" opada, kiedy widzi rezultaty.
Ma na swoim koncie wyleczenie z niezliczonej ilości fobii, ataków lęku/paniki, traumatycznych wspomnień, poczucia winy, smutku oraz innych, fizycznych objawów chorobowych. Wszystko to działo się najczęściej w przeciągu kilku minut.
Mimo tego, że EFT nie jest zgodna z konwencjonalnymi, powszechnie panującymi przekonaniami na temat terapii, jej efekty są godne uwagi.
Oczywiście EFT nie jest metodą doskonałą. Nie odnosi sukcesu w 100%. Jednakże zwykle działa skutecznie, a rezultaty są czasami wręcz spektakularne. Co istotne - często działa tam, gdzie wszystko inne zawiodło.

Wszyscy pracujemy nad tym, żeby dowiedzieć się dlaczego EFT działa tak skutecznie. Zgodnie z koncepcją, która zakłada, że "przyczyną wszystkich negatywnych emocji jest jakieś zakłócenie układu energetycznego ciała", EFT koncentruje się na jego korekcie. Zatem EFT można określić jako rodzaj emocjonalnej akupunktury bez użycia igieł. Zamiast nich, w czasie kiedy klient jest skupiony na swoim problemie, "opukuje się" pewne punkty - meridiany, żeby pobudzić przepływającą przez nie energię.

Te krążące w ciele subtelne energie były dotychczas, w większości przypadków, ignorowane przez zachodnią naukę. W rezultacie ich użycie do poprawy emocjonalnego zdrowia i duchowego wzrostu było, delikatnie mówiąc, rzadkie.
W EFT uważa się, że właśnie te subtelne energie są główną przyczyną emocjonalnego bałaganu. Dzięki takiemu podejściu uzyskujemy efekty dalece przewyższające efektywność konwencjonalnych metod. Nawet pobieżny przegląd historii różnych przypadków, z jakimi Gary Craig miał do czynienia, unaocznia oczywistość tego faktu.

EFT często również przynosi uwolnienie od szerokiej gamy możliwych fizycznych symptomów. Jest to niewątpliwie dowód potwierdzajacy założenie, że istnieje związek między występującymi fizycznymi objawami, a czyimś stanem emocjonalnym. Porównując EFT z innymi technikami, pozwala ono uzyskać istotne rezultaty w stosunkowo krótkim czasie, bez stosowania środków mogących wywołać ból.

Podręcznik PL - free
http://www.dobrametoda.com/EFT/EFT-polish/EFT%20-%20download.htm

direct:
http://www.dobrametoda.com/EFT/EFT_PL.pdf

Każdy zdaje sobie sprawę z tego jak negatywne emocje oddziałują na samopoczucie i jak potrafią je skutecznie popsuć.

Jeśli zestawić to z badaniami Masaru Emoto dot. wpływu myśli (w tym emocji) to powinno dać pełniejszy obraz zależności
myśli - zdrowie psychofizyczne.

Metoda BSM działa, a jest w tym pewne podobieństwo, to może to też. Czy ktoś to już zna ?

info:
http://www.dobrametoda.com
http://emofree.com

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 paź 2009, 19:35 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

timewave pisze:
Metoda BSM działa, a jest w tym pewne podobieństwo, to może to też. Czy ktoś to już zna ?

Ja troszkę znam: To znaczy znam całą procedurę, bo jest bardzo prosta i zastosowałam ją kilkanaście razy.
Działa szczególnie dobrze na stany emocjonalne, bo w zasadzie jest skierowana na emocje - opukuje się emocje związane z jakimś wydarzeniem, stanem itp. I to na bieżąco. Można też opukiwać np ból, co między innymi sprawdziłam na własnej skórze - przeszedł po kilku rundach opukiwania. To samo ze emocjami: lękiem, złością - przechodzą, czasem nawet po jednej rundzie.
Trzeba dość dokładnie sprecyzować swój stan, żeby ustawienie było efektywne. Czyli nie wymyślać, tylko wyrażać dokładnie to co się czuje, nawet jeśli miałoby to brzmieć dosadnie: Np "Pomimo, że jestem wk.....ony na ciocię Klocię, że nie dała mi cukierka, to i tak całkowicie akceptuję siebie"
To jest akurat najprostsze ustawienie. Każde można je rozwijać i rozbudowywać w miarę potrzeby. W necie jest mnóstwo filmików instruktażowych.
Te książki podane w powyższym poście są bardzo dobre i można samodzielnie się nauczyć, bo metoda jest naprawdę bardzo prosta, i co najważniejsze - całkowicie bezpieczna. Trzeba tylko pamiętać, że ustawień nie wolno powtarzać sobie bez opukiwania, bo w ten sposób tworzysz antyafirmację, którą podświadomość może bardzo chętnie podłapać i można sobie zaszkodzić.
W Polsce są już także organizowane kursy EFT - na pewno wyszukiwarka coś znajdzie :). Ale tak naprawdę to takie kursy nie są niezbędne.

Przeczytałam informacje powyżej i dotarłam do osoby, która takie kursy i ustawienia robi w PL. Mnie osobiście zależy na nauce języków i z tym pytaniem zwróciłam sie do instruktora. Odpowiedź była pozytywna z zastrzeżeniem, że należy zrobić dla mnie ,,osobiste ustawienia,, co jest już płatne. Nie jest w tym problem, ale czy to naprawdę zadziała, mnie zależy na zdecydowanej poprawie pamięci, znam BSM, ale chciałabym spróbować również tego, czy ktoś z Was mógłby coś doradzić,podpowiedzieć? Instruktor zawsze powie,że ,,to naprawdę działa,, bo taka jego praca, chciałabym znac jakąś bardziej obiektywną odpowiedź, będę naprawdę bardzo wdzięczna. :tak:

odkopie temat i dorzuce swoje 3 grosze...

TO DZIAŁA.

Naprawde polecam kazdemu w jakiejkolwiek chorobie sprobowac. Spedzilem dzisiaj moze z 15 minut na tym (pierwszy raz) i jako osoba cierpiaca na zaburzenia lękowe, depreche i uciekajaca w dragi, moge z czystym sumieniem powiedziec, ze juz nie jest ze mna tak zle. :) Trzeba tylko dobrze sprecyzowac swoj problem.

Viva la EFT. :serce: :)

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Troche nie rozumiem, mowia ze usuwaja emocje, ktore powoduja choroby? Przeciez pokazuja tam np. ludzi co mieli wypadki. Stosowalem ta metode przez jakis czas, naszczescie mam ja caly czas w glowie i moze do nie wruce i wyprubuje jeszcze raz.

Wypadki tez powoduja rozne emocjonalne stany. Mysle, w sumie nawet jestem juz calkowicie przekonany, ze to bardzo trafnie dowodzi o holograficznej teorii rzeczywistosci. Myslami mozemy praktycznie wszystko zmienic. :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]