Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 sie 2020, 3:43

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: EDTA IV
Fellow Craft * 2nd Degree

Witam jak w tytule zamierzam brać EDTA IV mój problem to zimne kolana ,stopy i dłonie jedynie przy temperaturze około 30 stopni problem nie występuje lub gdy jestem w ruchu . Gdy wypije lampkę wina kolana ,stopy i dłonie robią się ciepłe .Najgorzej marzną mi kolana jak siedzę . Stosuję dietę według dr Dombrowskiej plus suplementacja witaminą D3 i K2 witamina C ,A,E , B komplex z dużą ilością B12 na obniżenie homocystyiny suplementuje się tak już pół roku , ustąpiło wiele innych dolegliwości a kolana , stopy i dłonie nadal zimne .Po wypiciu lampki wina naczynia krwionośne się rozszerzają i krew ogrzewa te zimne części ciała więc wnioskuję że to miażdżyca zwapniałe i nie elastyczne żyły .Wracając do EDTA w pierwszej kolejności miałem brać ALA ale mam jedną wypełnienie amalgatowe więc muszę je usunąć po usunięciu mogę zastosować
DMPS LUB DMSA ale wychodzi że EDTA będzie lepsze bo usuwa przyczyny miażdżycy , i tu zaczyna robić się problem . Najlepsze dla mnie byłoby EDTA doustne ale nie wiem jak brać i czym się suplementować i jakiego preparatu użyć , znalazłem troche informacji na temat EDTA IV na Angielskich stronach ale mój angielski jest nie wystarczający aby to dobrze zrozumieć ,podam dwie ciekawe strony ;
http://gordonresearch.com/protocols/edt ... -protocol/
http://www.naturodoc.com/library/heart/ ... m#Excerpts
i jedna po Polsku
https://adhdinfo.wordpress.com/2010/08/16/rtec/
Jeśli mógłby ktoś mi pomóc to może temat przyda się innym .

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: EDTA IV
: 26 lis 2016, 20:07 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: EDTA IV
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Ten temat dotyczy chelatacji:

chelatacja-w-domku-t14757.html?hilit=chelatacja#p190514

Na zimne kończyny jod i niacyna (B3)

Stronę którą podałeś dotyczy ALA . Zamierzam przeprowadzić chelatacje ALA po wyleczeniu zimnych kończyn i jak minie 3 miesiące po usunięciu wypełnienia amalgatowego .

-- 26 lis 2016, 20:46 --

Nie wiem jak z jodem a b3 stosowałem na to nie pomaga (jedynie chwilowo)

Nie tylko o ALA.
Jak stosowałeś B3?

O jodzie masz tutaj obszernie:
plyn-lugola-t10517.html?hilit=lugola#p144168

https://pracownia4.wordpress.com/2015/1 ... -i-piersi/
https://bladymamut.wordpress.com/2012/1 ... medycynie/
http://sekrety-zdrowia.org/skutki-niedoboru-jodu/

Niacyne stosowałem doustnie od małych dawek 3x dziennie doszłem do 500 mg 3x dziennie .

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Na problemy żylne i krążeniowe to witamina C ale w dużych dawkach, a ty ile bierzesz?

Witaminę C biorę codziennie dwie łyżeczki czyli 10 gramów i tak już od dłuższego czasu .

santok pisze:
Witaminę C biorę codziennie dwie łyżeczki czyli 10 gramów i tak już od dłuższego czasu .

To powinno wystarczyć na odetkanie żył, wiedz jednak że trzeba tę witaminę brać z jakimiś bioflawonoidy, i nie tylko i najlepiej kilka razy dziennie a nie jednorozawo czy dwurazowo bo ta witamina jest szybko wydalana i potrzebna jest praktycznie stale. Poczytaj o suplementach dr ratha, drogie jak nie wiem, ale mieszanki witaminowe mają na wszelkie schorzenia i działają. Dlaczego? Bo w każdej chwili nasz organizm potrzebuje określonych witamin, minerałów i pierwiastków śladowych cały czas i na dodatek działają synergicznie względem siebie, tzn. jedne bez drugich mają słaby efekt, ale razem mogą mieć wielokrotnie większy i w tych witaminach to jest fajne że 3 razy dziennie dostarcza się organizmowi wszystko to co jest najpotrzebniejsze. Dietą nie da się tego zrobić, bo nie sposób w każdym posiłku dostarczać wszystko co niezbędne, a nie liczy się bilans z całego dnia.

Przykładowo dla tej witaminy C, zapewne bierzesz czysty kwas arkorbinowy, który witaminą C nie jest, bo ta jest szeregiem wielu różnych substancji i np. w suplementach dr ratha składnik witaminy c składa się z: kwas askorbinowy, palmitynian askorbylu, askorbinian wapnia, askorbinian magnezu do tego bioflawonoidy cytrusowe dla lepszego wchłaniania.

Ja kiedyś miałem problem z zimnymi stopami i częstym oddawaniem moczu w związku z tym, w zasadzie nie paamiętam kiedy i z jakiego powodu mi to przeszło, ale przypuszczam że gdy zacząłem się interesować różnymi witaminami.

skulldragl pisze:
Poczytaj o suplementach dr ratha, drogie jak nie wiem, ale mieszanki witaminowe mają na wszelkie schorzenia i działają.

Nie musi być drogo, flawonoidy są wszędzie za grosze- warzywa i owoce:

Cytuj:
Kuracja-oczyszczajaca-naczynia-krwionosne-wg-profesora-paulinga-i-dr-ratha

Uwaga!!! Jest to bardzo ważne aby przyjmować aminokwasy godzinę przed jedzeniem. Działają one wtedy jak swoisty lek, opisane w tłumaczeniu poniżej. Jeżeli nie przestrzega się tej zasady aminokwasy łączą się z pokarmem i nie spełniają swojego zadania

Dawki dzienne aminokwasów, witaminy C, witaminy K2 i koenzymu Q10
• 15 g witaminy C = 3 x dziennie 5 g po jedzeniu
• 5 g Lizyny – aminokwas, 2 razy dziennie przed jedzeniem
• 2 g Proliny – aminokwas, 2 razy dziennie przed jedzeniem
• 200 mg koenzymu Q 10, 2 razy po jedzeniu
• 100 mcg witaminy K2, dwa razy dziennie po jedzeniu

Dawka dzienna rozłożona na porcje.

Rano godzinę przed jedzeniem
5 kapsułek L-Lisine (500 mg kapsułka) + 2 kapsułki L- Proliny (500 mg kapsułka) + 1 kapsułka witaminy K2 (kapsułka 100 mcg), 1 kapsułka koenzymu Q 10 (1 kapsułka 200 mg) + 5 g witaminy C

Po południu – 5 g witaminy C

Wieczorem godzinę przed albo po jedzeniu
5 kapsułek L-Lisine (500 mg kapsułka) + 2 kapsułki L- Proliny (500 mg kapsułka) + 1 kapsułka witaminy K2 (kapsułka 100 mcg), 1 kapsułka koenzymu Q 10 (1 kapsułka 200 mg) + 5 g witaminy C

Tytuł oryginalnego artykułu ze strony Mercola.com z 28 marca 2001roku –
(...)

Całość:
http://niebezpiecznezboza.com/kuracja-o ... -dr-ratha/

Witam i mam prozbę do Bow1 co sądzisz o propozycji greg2015 czy ona będzie lepsza od EDTA IV z forum wynika że masz doświadczenie z ALA pewnie jak zgłębiałeś temat to EDTA też się przewineło bo to popularny chelator z opini jakie przeczytałem to EDTA działa szybko i skutecznie , a może się mylę .Wiem że greg2015 i skulldragl starają się pomóc ale wiesz człowiek boi się aby sobie jeszcze nie zaszkodzić .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]