Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 paź 2020, 21:43

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Spirit pisze:
Niektórzy z Was nawet twierdzą, że są boscy lub nawet bogami.

Hmm jestem częścią tak zwanego boga, bo właśnie bóg to jedność czy się to komuś podoba czy nie. Nie ma żadnego Pana Boga Stwórcy jak już pisałem w innym wątku wycisz się i poszukaj gdzie Ty jesteś.
Spirit pisze:
Jestem rozwijającym się ludzkim duchem zanurzonym w materii starającym się powrócić do Świata duchowego (raju)

Hmmm skoro tak to ok tylko jak do tego doszedłeś wyjaśnij być może masz rację. Podziel sie swoimi doświadczeniami.
Spirit pisze:
Jest to proste.

Tak jest, ale nie to co piszesz, ponieważ sam nie potrafisz wyjaśnić co możesz jako "duch".
Spirit pisze:
"rozwój duchowy", a tak naprawdę nie wiecie, że jesteście duchami.

Skąd wiesz, że my też jesteśmy duchami?? Może tylko Ty;). I napisz w końcu co możesz jako duch.

"Ten kto wie,że wie, musi być zdumiony"-Alan Watts
Magia sama w sobie nie istnieje, to wiedza jest magią dla nie wiedzących.
Modląc się do boga modlisz się do samego siebie

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 28 gru 2011, 12:06 
VIP Member
Awatar

Toru pisze:
Hmm jestem częścią tak zwanego boga, bo właśnie bóg to jedność czy się to komuś podoba czy nie. Nie ma żadnego Pana Boga Stwórcy jak już pisałem w innym wątku wycisz się i poszukaj gdzie Ty jesteś.

Skąd ta pewność, że Bóg to jedność? Wiesz wszystko Toru?

Awatar użytkownika

phpBB [video]

Awatar użytkownika

phillip pisze:
Skąd ta pewność, że Bóg to jedność? Wiesz wszystko Toru?

Może nie wszystko ale bardzo dużo

Provost and Judge * 7th Degree

Toru pisze:
Może nie wszystko ale bardzo dużo

PRÓŻNOŚĆ
Dla mnie ty wiesz bardzo mało. Możesz nawet nie znać tego słowa...

Awatar użytkownika

Spirit pisze:
PRÓŻNOŚĆ
Dla mnie ty wiesz bardzo mało. Możesz nawet nie znać tego słowa...

Twoja opinia i tyle, może nie bardzo wiele na każdy temat to nie ale na tematy związane z poglądami to wiem dużo.
BTW. Oceniając iż nie znam tego słowa udowadniasz swoją słabość, a jaką to już sie domyśl.

Cytuj:
Oceniając iż nie znam tego słowa udowadniasz swoją słabość, a jaką to już sie domyśl.

Wyraźnie napisałem
Cytuj:
Możesz nawet nie znać tego słowa..

Nie napisałem
Cytuj:
Nie znasz tego słowa..

Ja cię nie oceniam. po prostu nazywam rzeczy po imieniu

Awatar użytkownika

Możesz nie znać nawet tego słowa jest dla mnie jednoznaczne z określeniem przez ciebie mojego stanu wiedzy lub też intelektu więc daruj sobie tłumaczenie, bo "tylko winny się tłumaczy";) pozdro

Awatar użytkownika

Hahhahahaha Panowie :D :D :D :D :D :D :D
Nie ma jak się przekomarzać kto jest mądrzejszy, kto coś wie, a kto nie, kto więcej a kto mniej ?
Weźcie sobie po jakimś kwaśnym znaczku pocztowym i może się zobaczycie :lol:

Żeby nie było x2:
phpBB [video]

Toru pisze:
"tylko winny się tłumaczy"

Nie prawda.
To jest tylko takie zdanie, które wymyślił człowiek. Z resztą głupie zaraz ci udowodnię:
Człowiek zostanie oskarżony przez innego człowieka o coś czego nie zrobił.... i teraz ten oskarżony musi się tłumaczyć przed sędzią o coś czego nie zrobił. Gdyby się nie tłumaczył nigdy nie miałby możliwości do wyjaśnienia że jest niewinny.

Awatar użytkownika

Znowu do wszystkiego zbyt serio podchodzisz nie widzisz tego ";)" za tym napisem?? I widzisz teraz Ja jestem winny bo sie tłumacze;)

Toru pisze:
Znowu do wszystkiego zbyt serio podchodzisz

Do wszystkiego podchodzę serio bo jestem osobą poważną. Traktujesz mnie jak kolegę, a nawet nie wiesz ile mam lat.

Awatar użytkownika

Po 1 wiek wcielenia tu na ziemi nie ma znaczenia bo wszystkie dusze/jaźnie mają taki sam wiek.
Spirit pisze:
Traktujesz mnie jak kolegę,

Hmm mam zwracać się per pan? Ok nie ma problemu jeśli to panu sprawi przyjemność.
Spirit pisze:
Do wszystkiego podchodzę serio bo jestem osobą poważną.

to jest już pana problem ok już nie będę ironizował i odnosząc się do pana postów będę CAŁKOWICIE poważny. :uśmiech: .
Tylko ja również mam teraz prośbę, a mianowicie proszę mnie nie traktować jak ulicznego nic nie wiedzącego gówniarza, ponieważ nie taki jestem.
BTW. Szacunek trzeba mieć do wszystkich, a żeby mieć do kogokolwiek trzeba najpierw mieć do siebie samego.

Co niektórzy na tym forum nawet nie widzą kiedy własne EGO ich zjada ... wiecej serdecznosci .. po cóz to ? Prawda jest i tak uniwersalna ... Pozdrawiam :)

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Z Eckhartem Tolle zetknąłem się niecałe 2 lata temu. Oglądnąłem wtedy wiele jego wykładów, przeczytałem The Power of Now - jego nauki zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Od momentu kiedy się zetknąłem z jego postacią, treści te cały czas mi towarzyszą - a właściwie nie treści, tylko to zrozumienie, które postawiły. Piszę
"cały czas", choć przez większość tych ostatnich 2 lat mój umysł był oczywiście zaprzątnięty moją nieszczęśliwą i problematyczną historią :) Jednak przeczytane i usłyszane słowa wracają w różnych momentach i dają odpowiedź.

Napiszcie o swoich doświadczeniach z przebywaniem w Teraz. Ja zauważyłem u siebie takie okresy, po kilka dni lub tygodni, kiedy Teraz się pojawia - i takie momenty trwają przeważnie kilka sekund czy minut. Słucham wtedy odgłosów, które mnie otaczają, obserwuję grę światła na naczyniach mytych w płynie. Pamiętam że miałem okres trwający kilka tygodni, kiedy niesamowite wrażenie zaczęły robić na mnie drzewa. Byłem nimi niesamowicie zaobsorbowany, ich obecność była dla mnie wręcz mistyczna i nie mogłem się powstrzymać od patrzenia się na nie, kiedy obok nich przechodziłem. Innym razem czuję przestrzeń w sobie, w środku, czasami ta przestrzeń jest jakby dużo większa ode mnie, poza mną, a mimo to ją czuję. Jeśli chodzi o odczuwanie przestrzenności - polecam masaże. Miałem prowadzone masaże polegające na oczyszczaniu ciał subtelnych (jeśli dobrze myślę, to emocje gromadzi ciało astralne - proszę mnie poprawić, jeśli się mylę) z pamięci emocjonalnej i bardzo mi to m.in. w tej kwestii pomogło.

Oprócz tego - świadomość swojego ciała. Pojawiająca się spontanicznie, ale kiedyś znów miałem okres, kiedy przez kilka tygodni ta świadomość utrzymywała się znaczną część każdego dnia - do tego stopnia, że przez cały czas czułem bardzo wyraźne wibracje przenikające moje ciało. Wystarczyło, bym skierował swoją świadomość np. na dłonie, bym już po kilku sekundach zaczął odczuwać w nich intensywne wibrowanie.

Dodam, że to odczuwanie teraz z biegiem czasu jest coraz bardziej głębokie - choć bardzo często odczuwam niepokój, pośpiech, podenerwowanie, którego nie potrafię się pozbyć, to czasem jednocześnie czuję podenerwowanie oraz spokój - jak gdyby w dwóch różnych przestrzeniach.

Co Wam przeszkadza? Mnie fakt, że nauki Eckharta są w moim umyśle uporządkowane i opatrzone etykietkami - że je tym uśmiercam, kategoryzuję otaczającą mnie rzeczywistość wg tych definicji. Czyli uśmiercam tym samym rzeczywistość dookoła, robię dokładnie to, o czym Eckhart pisał. Z biegiem czasu nauczyłem się jednak, że... cóż, tak się dzieje. :) Moja skłonność do analizy i oceny jest bardzo silna i nie pozbędę się jej z dnia na dzień.

Zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami. Może dzięki temu lepiej zrozumiemy nauki Eckharta i uda nam się lepiej wprowadzić je w życie.

Pozdrawiam

Żeglarz pisze:
Moja skłonność do analizy i oceny jest bardzo silna i nie pozbędę się jej z dnia na dzień.

Tak, to niepotrzebne, wręcz zbędne i często przesłaniające naturę rzeczy. Prze de wszystkim polecam:

Żeglarz pisze:
Może dzięki temu lepiej zrozumiemy nauki Eckharta ...

Zweryfikuj 'ja', poznasz od razu wszystkie nauki oświeconych.

http://davidicke.pl/forum/ja-nie-istnieje-t7811.html
http://davidicke.pl/forum/jeste-czy-ci-nie-ma-t9025.html

phillip pisze:
Zweryfikuj 'ja', poznasz od razu wszystkie nauki oświeconych.

Zabawne... kto ma zweryfikować "ja"? To co weryfikuje "ja", to samo "ja", albo raczej ego próbuje weryfikować samo siebie. Zatem twoja rada jest dziwna, chyba że... to celowy zabieg, taki stworzony przez ciebie koan... "weryfikuj świat uczniu, cały czas z wytężonym umysłem, weryfikuj, aż w końcu po przez swoją weryfikację zrozumiesz, że ten kto weryfikuje - nie istnieje".

vvorheko pisze:
Zabawne... kto ma zweryfikować "ja"? To co weryfikuje "ja", to samo "ja", albo raczej ego próbuje weryfikować samo siebie.

Ego nie istnieje. Umysł weryfikuje.

vvorheko pisze:
"weryfikuj świat uczniu, cały czas z wytężonym umysłem, weryfikuj, aż w końcu po przez swoją weryfikację zrozumiesz, że ten kto weryfikuje - nie istnieje".

Nie weryfikuj świata, on jest z gruntu taki jaki być powinien.
Wpierw sprawdź czy naprawdę istniejesz, bowiem wiara w istnienie przesłoniła ludziom świat.

phillip pisze:
Ego nie istnieje.

Powiedziało ego...

...ale czy w związku z wyciągniętym wnioskiem znikło???

vvorheko pisze:
phillip pisze:
Ego nie istnieje.

Powiedziało ego...

...ale czy w związku z wyciągniętym wnioskiem znikło???

Czy ego potrafi mówić i pisać? Czy ktoś decyduje o tym, czy ego jest lub go nie ma?

Awatar użytkownika

Kto powiedział, żem jajo- spytało jajo? :)

Tollego poznałem niecały rok temu. Rozwiązało się wiele moich osobistych problemów dzięki temu, że zacząłem rozumieć motywacje jakie kierują innymi ludźmi. Do tego momentu, próbowałem tłumaczyć zachowania innych (negatywne oczywiście) w oderwaniu od siebie, każde z osobna. I pociągało to za sobą jedynie większy chaos i brak zrozumienia ludzkich zachowań.

Tolle uświadomił mi, że odpowiedź jest prosta. Nie trzeba szukać wyjaśnień jak gdybyśmy my byli winni czemukolwiek, trzeba szukać wzoru, śladów ego. I wtedy okazuje się, że wredny szef ma te same motywacje co wredna teściowa!

A od zrozumienia, krok do zaakceptowania. Przestałem się miotać i próbować zmieniać zachowania, tłumaczyć, drążyć, dopytywać. Aplauz i zaakceptowanie. A za tym idzie wyciszenie, koniec stresów, nieprzespanych nocy, rozważania byle pierdoły. Patrzę, słucham, nie ingeruję, rozumiem, współczuję, unikam, rozkoszuję się ciszą w sobie.

Rozdziobią ich kruki i wrony

Czyli ożywiłeś koncepcję i zacząłeś nią żyć.

phillip pisze:
Czy ego potrafi mówić i pisać? Czy ktoś decyduje o tym, czy ego jest lub go nie ma?

Ego to system dualnych uwarunkowań, to swoistego rodzaju struktura, która sama w sobie nie potrafi ani mówić, ani pisać... dopiero, gdy sama świadomość zatapia się w owych dualnych strukturach, albo raczej, gdy świadomość w wyniku dokonywania przez siebie pierwszego wyboru, kreuje iluzję odseparowania, można powiedzieć, że ubiera się w te struktury i wtedy można również odnieść wrażenie, że te struktury żyją, ale to nie one tak na prawdę żyją, lecz świadomość, która jest uwarunkowana tymi strukturami, przykryta nimi, zanieczyszczona. Wtedy trwa iluzja odseparowania, w której to istnieje czysta świadomość oraz świadomość uwarunkowana, czyli ego. Gdy uwarunkowana świadomość zaczyna skupiać uwagę na tych strukturach, to nieświadomie może próbować definiować te struktury, nie wiedząc, że do ich definicji wykorzystuje te same struktury, z których sama się składa - paradoks. Jeszcze inaczej można by powiedzieć, że to same struktury za pośrednictwem uwięzionej przez siebie świadomości, próbują definiować same siebie. Tak właściwie sama intencja definiowania struktur jest efektem, tego że świadomość zanurzona jest w tych strukturach, ponieważ dzięki temu, że świadomość zanurzona jest w tych strukturach, struktury te nabierają iluzorycznego bytu i rozpoczynają swoje iluzoryczne autodefiniowanie. Następuje błędne koło i trwa ono, dopóki same struktury za pośrednictwem więzionej przez siebie świadomości, nie odnajdą w sobie błędu, anomalii, która jednoznacznie wyciąga ostatni logiczny wniosek, który powoduje rozpad tych struktur. Gdy struktury w wyniku odkrycia w sobie anomalii ulegają rozpadowi, to tak jakby więzienie się rozpada i świadomość się uwalnia, tylko, że świadomość jest świadoma, tego, że tak na prawdę to nie ona czuła się zniewolona, tylko same struktury. Dzizys krajst, przeczytaj potęge teraźniejszości, a potem nową ziemię... DOKŁADNIE, zwłaszcza tam, gdzie znajdziesz takie słówko jak... >>>PARADOKS<<<, a wtem może zrozumiesz tą nawałnicę słów, którą nie wiem sam po co napisałem.

"Paradoksalnie, tym, co napędza tak zwane społeczeństwo konsumpcyjne, jest fakt, że próba odnalezienia samego siebie w przedmiotach nie przynosi pożądanych rezultatów. Zaspokojenie ego jest krótkotrwałe, a więc szukasz czegoś więcej, nadal kupujesz, nadaj konsumujesz."

"Cierpienie nas pogłębia. Paradoks polega na tym, że jest ono spowodowane utożsamieniem się z formą i zarazem ogranicza to utożsamienie"

Teraz stranslatuję ci to...

"Analizowanie nas pogłębia. Paradoks polega na tym, że jest ono spowodowane utożsamieniem się z logicznymi strukturami w naszym umyśle (ego) i zarazem ogranicza te struktury."

"Ego mówi "nie powinienem cierpieć", a ta myśl sprawia, że cierpisz o wiele bardziej. Jest to zniekształcenie prawdy, która zawsze jest paradoksalna. Prawda polega na tym, że musisz powiedzieć "tak" cierpieniu zanim się ponad nie wzniesiesz.

"Słowo „oświecenie" przywodzi na myśl jakieś nadludzkie osiągnięcie, a ego owszem, chętnie
podtrzymuje to przekonanie, lecz tak naprawdę wyraz ten oznacza twój naturalny stan autentycznie
odczuwanej jedności z Istnieniem. Pozostając w tym stanie, jesteś połączony z czymś niezmierzonym
i niezniszczalnym, z czymś, co - choć zakrawa to na paradoks - w istocie jest tobą, a zarazem
jest od ciebie znacznie większe."

Eckhart Tolle

Czyli ożywiłeś koncepcję i zacząłeś nią żyć?

Kolego, póki nie jesteś przebudzony (mam tu na myśli oświecony), póty sam również cały czas i nieświadomie ożywiasz jakąś koncepcję i to wcale nie musi być jedno słowo, ale np. całe zdanie, takie jak "ego nie istnieje". Więc zamiast się oszukiwać tkwiąc po negującej stronie egotycznego dualizmu, zacznij być ze sobą szczery i powiedz... "jestem niewolnikiem swojego ego, ale dlaczego skoro wiem, że ego nie istnieje, że to tylko iluzja, hmmm, wiem też, że to ego zadaje to pytanie oraz to, że to ego stwierdza fakt, że ego zdaje to pytanie oraz to, że to ego stwierdza fakt, że stwierdza fakt, że zadaje to pytanie oraz to, że..." i tak do momentu, aż w końcu nagle zrozumiesz, że to nie am sensu, wtedy tak... ego dla ciebie przestanie istnieć, ale jak na razie to tylko... ożywiona koncepcja :]

"Karuzela się kręci, i to bardzo szybko, a Bóg jej nie puszcza, mimo iż w głowie się kręci."

Awatar użytkownika

vvorheko pisze:
zacznij być ze sobą szczery i powiedz... "jestem niewolnikiem swojego ego, ale dlaczego skoro wiem, że ego nie istnieje, że to tylko iluzja, hmmm, wiem też, że to ego zadaje to pytanie oraz to, że to ego stwierdza fakt, że ego zdaje to pytanie oraz to, że to ego stwierdza fakt, że stwierdza fakt, że zadaje to pytanie oraz to, że..." i tak do momentu, aż w końcu nagle zrozumiesz, że to nie am sensu, wtedy tak... ego dla ciebie przestanie istnieć, ale jak na razie to tylko... ożywiona koncepcja :]

"Karuzela się kręci, i to bardzo szybko, a Bóg jej nie puszcza, mimo iż w głowie się kręci."

To jest właśnie to słynne "wyjście z pudełka". Nie ważne jest szukanie odpowiedzi na pytanie czy ego jest czy nie ale sam fakt, że rozumiesz jego przejawy, widzisz jego manifestacje daje ci szansę na zdystansowanie się do samego siebie. Twierdząc więc, że ego nie ma, być może podświadomie chcesz odsunąć od siebie koncept ego bo nie pozwala na wyrażenie twoich uwarunkowań? Jestem ego i jestem Ja. Mieszkamy w tym samym ciele ale Ja o nim wiem i to czyni wielką różnicę.

Rozdziobią ich kruki i wrony

vvorheko pisze:
hmmm, wiem też, że to ego zadaje to pytanie oraz to, że to ego stwierdza

Ego nic nie stwierdza, sam napisałeś, że nie umie mówić ani pisać. Jesteś?

KaliYuga pisze:
Twierdząc więc, że ego nie ma, być może podświadomie chcesz odsunąć od siebie koncept ego bo nie pozwala na wyrażenie twoich uwarunkowań?

Kto chce odsunąć?

phillip pisze:
vvorheko pisze:
hmmm, wiem też, że to ego zadaje to pytanie oraz to, że to ego stwierdza

Ego nic nie stwierdza, sam napisałeś, że nie umie mówić ani pisać. Jesteś?

KaliYuga pisze:
Twierdząc więc, że ego nie ma, być może podświadomie chcesz odsunąć od siebie koncept ego bo nie pozwala na wyrażenie twoich uwarunkowań?

Kto chce odsunąć?

LOL
Obrazek

Śpij marionetko śpij, o wolności śnij...

Nie ma paradoksów, coś sobie wymyśliłeś. Jeśli stwierdzisz teraz, że jesteś lub Cię nie ma, to nic nie zmieni ale co za problem więc stanowi zweryfikowanie na realnym doświadczeniu, bez teorii i tej reszty głupot. Jak Ci się wydaje? Kim/czym jesteś?

Awatar użytkownika

Koledzy, Bracia Oświeceni Philipie i Vvorheko i Ja :D
Niech się stanie, zobaczenie, czy nie mówione jest o tym samym :D

Ego to system dualnych uwarunkowań, to swoistego rodzaju struktura, która sama w sobie nie potrafi ani mówić, ani pisać... dopiero, gdy sama świadomość zatapia się w owych dualnych strukturach, albo raczej, gdy świadomość w wyniku dokonywania przez siebie pierwszego wyboru, kreuje iluzję odseparowania, można powiedzieć, że ubiera się w te struktury i wtedy można również odnieść wrażenie, że te struktury żyją, ale to nie one tak na prawdę żyją, lecz świadomość, która jest uwarunkowana tymi strukturami, przykryta nimi, zanieczyszczona.

To są wyobrażenia. Co to znaczy, że świadomość się zatapia. Jak ona to robi?

phillip pisze:

Ego to system dualnych uwarunkowań, to swoistego rodzaju struktura, która sama w sobie nie potrafi ani mówić, ani pisać... dopiero, gdy sama świadomość zatapia się w owych dualnych strukturach, albo raczej, gdy świadomość w wyniku dokonywania przez siebie pierwszego wyboru, kreuje iluzję odseparowania, można powiedzieć, że ubiera się w te struktury i wtedy można również odnieść wrażenie, że te struktury żyją, ale to nie one tak na prawdę żyją, lecz świadomość, która jest uwarunkowana tymi strukturami, przykryta nimi, zanieczyszczona.

To są wyobrażenia. Co to znaczy, że świadomość się zatapia. Jak ona to robi?

"Żeby zaistniała odległość i przestrzeń, potrzebne są co najmniej dwa
punkty odniesienia. Początkiem przestrzeni jest chwila, gdy Jednia rozszczepia się na dwoje
Jednia rozszczepia się na dwoje
Jednia rozszczepia się na dwoje
, a kiedy z dwojga rodzi się „dziesięć tysięcy rzeczy" (jak nazywa świat przejawiony Lao Tse), przestrzeń
coraz bardziej ogromnieje. Świat powstaje zatem równocześnie z przestrzenią."

Eckhart Tolle - Potęga Teraźniejszości

Twoje dualne pytanie "jak ona to robi" wykracza poza moje dualne możliwości udzielenia odpowiedzi. Jeżeli nie jesteś w stanie zrozumieć, tego co jest napisane w tej książce (o ile ją czytałeś w co wątpię) to nie mój problem. Dobra, aż żal mi siebie, że ciągle daje ponieść się reakcjom no twoje "wtf?". Róbta co chceta, rozumiejta, albo i nie. Ja wychodzę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]