Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 lip 2020, 22:31

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Grand Elect Mason * 14th Degree

Fajerwerki to tak samo dobre wytłumaczenie jak odnośnie UFO, że to gazy bagienne :lol:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 sty 2011, 3:11 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Czy im się wydaje że większość ludzi to durnie i nikt się nie skapuje ,że coś tu się nie zgadza ? rozumiem że jakaś jeszcze większa część ludzi tak bardzo jest przywiązana do swojego życia materialnego ,że nie widzą lub nie chcą widzieć co się dzieje ale kurcze niech nie robią durni z siebie i z nas - gazy bagienne dobre sobie :D koń by się uśmiał :wysmiewacz:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

A dzisiaj taki artykuł. Jak ktoś się nie wczyta to oczywiście pomyśli, że wiadomo dlaczego wszystkie ptaki padły :P
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/t ... omosc.html

Awatar użytkownika

ciekawa jestem czy daliby rade wymyślić jeszcze bardziej idiotyczny pomysł niż ten,w takim wypadku ptaki na całym globie musiałyby się nażreć winogron i na niezłym odlocie paść na lekkim rauszu alkoholowym :twisted:
ciekawa jestem czy już jak będzie koniec to też będą mówić że to nic takiego.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

a co jesli jest medialna wojna.. i sa tacy co pisza takie glupoty bo chca nas obudzic na sile?

Dobrze zauważyłeś Te wszystkie tłumaczenia są tak denne, że to staję się podejrzane dlaczego właśnie takie są...Może chcą sprawdzić jak ludzie reagują na odmienne jak dotychczas stany rzeczywistości i jak bardzo są podatni na działania mediów/"specjalistów" w wyjaśnianiu tych zjawisk

Przed chwilą widziałem nad domem klucz dzikich kaczek (albo gęsi) leciały ze wschodu. :shock:

Fanalityk pisze:
a co jesli jest medialna wojna.. i sa tacy co pisza takie glupoty bo chca nas obudzic na sile?

Żeby obudzić ludzi na siłę musieliby bardziej się postarać bo jak na razie słabo im to wychodzi. :język:

choć ostatnio zbyt podejrzanie mainstream zaczął pisać o spiskach p/ko ludzkości itp. sprawach. :wacko: :ninja: co samo w sobie jest już ewenementem.

A wytłumaczenia "nałókoffcuf" są takie pocieszne, w przypadku śmierci ptaków fajerwerki a w Rumunii odkryto, że zatrucie alkoholowe zapewne spowodowane oparami szampana wydychanymi przez balowiczów. Natomiast ryby padły zapewne z powodu gazów bagiennych. :hura: :boisie:

timewave pisze:
1.Żeby obudzić ludzi na siłę musieliby bardziej się postarać bo jak na razie słabo im to wychodzi. :język:

2.choć ostatnio zbyt podejrzanie mainstream zaczął pisać o spiskach p/ko ludzkości itp. sprawach. :wacko: :ninja: co samo w sobie jest już ewenementem.

A wytłumaczenia "nałókoffcuf" są takie pocieszne, w przypadku śmierci ptaków fajerwerki a w Rumunii odkryto, że zatrucie alkoholowe zapewne spowodowane oparami szampana wydychanymi przez balowiczów. Natomiast ryby padły zapewne z powodu gazów bagiennych. :hura: :boisie:

1. Wraz z doświadczaniem na własnym tyłku - "gierek politycznych" Elit, ludzie uciekną w Internet - twór, który sami stworzyli i wprowadzają odgórny plan.
Następstwa są dla Ciebie zrozumiałe? To już powoli się dzieje. Nie tylko w Internecie czy produkcje (a'la) hollywood - teledyski czy drobne SERIALE w tym i Polskie :)

2. Siedzisz w tym tyle lat i jeszcze nie rozumiesz?

3. Ucieczka do tych nowych naukoffców (również z internetu) to droga światła?

:jupi:

Awatar użytkownika

kilka dni temu, jadąc autostradą wrocław - katowice zauważyłem lecące gęsi - ale o dziwo leciały na północ ...
... hmmm, pomyslalem sobie że nieco dziwne zjawisko jak na styczeń - albo wiedzą coś więcej od ludzi na temat zbliżającej sie wiosny :)

Wcześniej nie kojarzyłem tematu, z tym co sam zaobserwowałem, otóż jakieś 5 lat do tyłu, dojeżdżałem do pracy, do miejscowości oddalonej o kilka km. Kilka razy musiałem dosłownie stanąć i trąbić na gołębie, które łaziły po moście i wcale nie miały zamiaru uciekać przed nadjeżdżającym samochodem... dopiero teraz przypomniała mi się ta historia.

Pokój.

Awatar użytkownika

Zaczyna się robić coraz dziwniej:
Cytuj:
Do spadających ptaków, śniętych ryb oraz wymierających insektów dołączyły tym razem krowy. Oczywiście również w Ameryce.

Chodzi o 200 sztuk bydła na farmie w Stockton w stanie Wisconsin w USA. Pewien farmer zawiadomił w ostatni piątek władze o tym, że z rana zastał pastwisko pełne martwych krów. Próbki pobrane ze zwłok zwierząt zostały wysłane do laboratorium w Madison w celu wykonania wymaganych analiz.

Na razie National Wildlife Health Center, które zajmuje się przypadkami masowego wymierania ptaków w Arkansas oraz ryb w stanie Maryland, nie wyraziło zainteresowania tym przypadkiem.

źródło: http://www.geekweek.pl/kolejne-zwierzet ... ja/223501/
http://www.huffingtonpost.com/2011/01/18/200-dead-cows-wisconsin_n_810248.html

...to chyba nie jest metan, on nie robi szkod fizycznych, ktore w tych przypadkach wystapily.
to co sie w sylvestra stalo, wyglada na kalibrowanie broni kosmicznej, a sylvester byl dobrym kamuflazem.
a jesli chodzi o inne terminy masowego morderstwa, to chyba albo x-37 b bedaca prawdziwa platforma
laserowa od 22.04.2010 albo inne satelity tego typu, jak rosyjski " killer-satelita " "kosmosfere " ten najstarszy.

jestem dumna z mojej ortografji zyjac 30 lat poza krajem. ;p

Śmierć ośmiornic w Portugalii

http://nowaatlantyda.com/2011/01/19/smierc-osmiornic-w-portugalii/

Cytuj:
Oprócz ptaków, ryb i krabów masowo giną także ośmiornice. Tysiące martwych głowonogów zostało wyrzuconych na brzeg Vila Nova de Gaia w Portugalii.

Do zdarzenia doszło 3 stycznia tego roku kiedy to tylko tego dnia zebrano z plaży Vila Nova de Gaia 500 kg martwych głowonogów. W ciągu kolejnych dni zebrano następne kilkadziesiąt kilogramów nieżywych ośmiornic. Były one w różnym wieku i różnej wielkości co wskazuje, że zniszczona została cała ich lokalna populacja. Nikt nie zna przyczyny masowej śmierci tysiecy tych zwierząt. Naukowcy bezradnie tłumaczą, że nie spotkali drugiego podobnego przypadku, gdzie ośmiornice umierałyby w tak ogromnych ilościach na tak wąskim odcinku morza.

Wykluczono truciznę, bo nie znaleziono żadnego innego martwego morskiego zwierzęcia. Niektórzy mówią, że ośmiornice zabili kłusownicy, którzy wyrzucili połów do morza w obawie przed wykryciem przez policję. Jednak morze na początku roku było na tyle burzliwe, że żadna łódź rybacka nie wyruszyła na łowiska.

Władze miasta wydały ostrzeżenie zakazujące konsumpcji martwych głowonogów, które są miejscowym delikatesem. Co prawda nie wiadomo czy to co je zabilo jest toksyczne, ale lepiej jest dmuchać na zimne. Wiele martwych ośmiornic posłano do do laboratorium w Lizbonie, gdzie będą badane także na obecność bakterii i pasożytów.

Szukając wyjaśnienia tej zagadki, przypomniano sobie historię sprzed 4 lat, kiedy policja przechwyciła olbrzymi transport kokakiny z Wenezueli, który ukryty był w zamrożonych ośmiornicach. Być może przemytnicy użyli teraz tej samej metody i nie zostali wykryci. Rozmrozili ośmiornice, zabrali kokainę a głowonogi wyrzucili do wody. Jednak patrząc na to zjawisko z punktu widzenia ostatnich przypadkow masowej śmierci rozmaitych gatunkow zwierząt, ta ostatnia teoria nie wydaje się być przekonywująca.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

3 stycznia zeszłego roku , tak tylko przypominam

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

http://www.naturalnews.com/031084_bird_ ... caust.html
http://www.naturalnews.com/031076_USDA_bird_deaths.html

Departament Rolnictwa USA oficjalnie twierdzi że jest odpowiedzialny za masowe ginięcie ptaków.
Wygląda mi to na ściemę, odwrócenie uwagi, ptaki i inne gatunki masowo giną teraz nie tylko w samych stanach a na całym świecie.

Awatar użytkownika

wklejam to tutaj....

Zupełnie jak na FLASH FORWARD

Będzie trochę off topic. Nigdy nie trafiłem na video tego gościa. Jeffrey, bo tak ma na imię, ma swój kanał na you tube, aczkolwiek "ten kanał jest niedostępny", jak głosi komunikat po kliknięciu na jego nickname. Z drugiej strony wystarczy kliknąć w ikonę obok jego nickname na you tube, żeby zobaczyć dwadzieścia kilka klipów z jego udziałem, wszystkie nagrane w styczniu 2011.

To są dziwne klipy. Mogą niektórych odrzucić, niektórych mogą zaintrygować. Mnie zaintrygowało kilka z nich, zaś jeden dotyczy masowej śmierci zwierząt, o której tutaj piszemy.

Nie aktualizowałem tego postu już od tygodnia (a może dłużej?), albowiem nie miałem nic do napisania. Owszem, mogłem relacjonować kolejne doniesienia - śmierci setek ośmiornic u wybrzeży Portugalii, tysięcy ryb u wybrzeży Australii, czterech tysięcy krów i bawołów na pograniczu Wietnamu i Chin, setek krów w USA, tysięcy ptaków na przedmieściach Pekinu… i tak dalej, i tak dalej - tych doniesień jest dużo. Wszystkie mają jedną cechę - nikt nie ma pomysłu, co jest ich przyczyną.

Wracam do Jeffreya i jego klipu, który zamieszczam poniżej (po angielsku wyłącznie). Otóż Jeffrrey ma pewną koncepcję. To nie jest łatwy przekaz i mam świadomość, że wielu czytelników SchodówDoNieba zmarszczy brwi zgłębiając jego treść. Być może też niektórzy mnie zaszufladkują jako kolejnego piewcę strachu… cóż, biorę to ryzyko na siebie, bo uważam, że materiał wart jest rozważenia.

Teraz w skrócie istota przekazu Jeffreya:
Każda forma życia na naszej planecie - a także cała nasza planeta, nasze Słońce i wszystkie gwiazdy i galaktyki dookoła - są manifestacją DUSZ. Różnych dusz, większych i mniejszych, starszych i młodszych. Dotyczy to także nas - ludzi, oraz zwierząt. Nasze ciała - podobnie jak i ciała zwierząt, - jak mówi Jeffrey - są AVATAREM swojej duszy, która się tak właśnie manifestuje w naszej trójwymiarowej materialnej rzeczywistości. Dusze są wielowymiarowe, więc to, co znamy jako ciało, jest tylko jedną z wielu ich manifestacji. I są dusze pojedyncze - "okupujące" jeden wehikuł (ciało), ale i są dusze zbiorowe - zajmujące więcej niż jedno fizyczne ciało. I tak ptaki, ryby, mrówki, insekty - są manifestacją duszy zbiorowej, czyli takiej, która się manifestuje pod postacią wielu ciał jednocześnie.

Każde ciało żyje, o ile dusza jest do niego "podpięta". Jeżeli dusz z jakichś powodów przestaje być "podpięta", ciało umiera. Dotąd przekazuję wiedzę, która nie jest żadną sensacją, wielu z nas jest zaznajomionych z takim widzeniem rzeczy. Ale zaczyna być ciekawie, jeżeli się tę wiedzą połączy z masową śmiercią zwierząt.

Albowiem, jeżeli dana dusza się "odpina" to giną jej AVATARY, czyli ciała, które są jej manifestacją w naszym świecie. To jest intrygujące spostrzeżenie, albowiem to jest pierwsza znana mi koncepcja, która tłumaczy dlaczego ginie tylko JEDEN gatunek ryb w danej rzece, tylko JEDEN gatunek ptaków, albo tylko CZĘŚĆ jakiejś większej grupy - a nie jej CAŁOŚĆ!. Wszelkie koncepcje typu zatrucie, HAARP, linie pola magnetycznego i tym podobne nie mają sensu w przypadku opisywanych przypadków, albowiem te zjawiska musiałyby dotyczyć WSZYSTKICH gatunków ryb, czy ptaków na danym terenie, a nie tylko wybranych. Więc to jest pierwsze - moim zdaniem interesujące - spojrzenie na kwestię masowej śmierci zwierząt. Ma też jedną ciekawą zaletę - zupełnie pomija technologię i szuka rozwiązania na poziomie duchowym.

Teraz pytanie, które stawia Jeffrey brzmi: DLACZEGO niektóre dusze się "odpinają" od swoich AVATARÓW? I czy one się "odpinają", czy coś/ktoś je "odpina"? Tutaj się zaczynają SCHODY - dla jednych DO NIEBA, dla innych niekoniecznie. Otóż Jeffrey nawiązuje do znanych przekazów o tajemniczej fali energii, która zmierza w stronę Ziemi. Te przekazy krążą wśród społeczności alternatywnych od kilku lat, choć najbardziej chyba nagłośnił je JAMES z WINGMAKERS, o czym niegdyś pisaliśmy na Schodach. Tak czy owak różne źródła zapowiadają falę nieznanej nam energii, która ma omyć naszą planetę gdzieś na przełomie 2011/2012 i… hm… zresetować nas, nazwijmy to w ten sposób. Jeffrey twierdzi, że dla wielu wysoko rozwiniętych dusz, które się manifestują właśnie w postaci zbiorowych AVATARÓW moment uderzenia tej fali w Ziemię będzie bardzo niebezpieczny. I że to jest powodem, dla którego owe dusze się "wypinają" ze swoich manifestacji…

Jeffrey nawiązuje do zapowiedzi tego zdarzenia, które niektórzy umiejscawiają w maju 2011, inni w grudniu 2012, zresztą wiadomo, że takich dat jest wiele. Sam "reset" ma być momentem transformacji Ziemi w Nową Ziemię i warunkiem przejścia na drugą stronę jest osadzenie w duchowej świadomości swojego istnienia. W swoich innych klipach, niż ten poniższy, Jeffrey poświęca dużo uwagi WOLNEJ WOLI i twierdzi, że na drugą stronę przejdą Ci, którzy szanują wolną wolę innych, czyli nie posuwają się do żadnych form przymusu wobec wolnej woli innych - począwszy od wyzysku, przymusu, a skończywszy na odbieraniu życia innym. Zainteresowanych odsyłam do pozostałych klipów Jeffreya, aczkolwiek uprzedzam, że niektóre mogą się wydawać kontrowersyjne w swojej treści.

Na początku swojej wypowiedzi Jeffrey nawiązuje do wypowiedzi Colleen Thomas dla RT (Russia Today), w której Colleen wygłasza swoją koncepcję przyczyny śmierci zwierząt. Ten wątek pozostawiam z boku, albowiem mnie osobiście Pani Colleen nie przekonuje zupełnie i nie chciałbym jej mieszać, z tym, co ma do powiedzenia Jeffrey.

No więc zapraszam:
phpBB [video]

http://www.schodamidonieba.pl/index.php ... &Itemid=53

a co nam ten czlowiek chce sprzedac, ze zwierzeta popelniala samobojstwo, co opowiedza nam jak nastepne
bysmy tego balaganu nie brali na powaznie. :bangheadwall:

phpBB [video]

ten film jest 2ga wersja filmu, ktory wstawilam w watku o trzesieniach ziemi, tego samego autora, wiec nie chcac sie powtarzac uzupelniam pare info`s.

wydarzeniom sylvestowym spadania martwych ptakow towyrzyszyly efekty swietlne w atmospherze jak i t.z.
zjawiska "sonic booms", huku jak z armaty.co dzialo sie tez w usa i austraji w 2007 r.

dr. peter beter pisal juz w 70- tych latach o militarnych rozegraniach wojennych w orbicie miedzy usa i rosja,
ktore sie w 1977r zaczely. rosjanie uzywali "kosmofere"- killer satelite, przy pomocy ktorej dominowali w tej
wojnie.

w roku1984 przedstawil ronald reagan "star wars programm" na potrzebe wyslania w orbite rowniez killer
satelity, w obronie.

w czasie "zimnej wojny", jak twierdzi dr. beter statki podwodne tych panstw prowadzily ze soba wojne, ze az
by do wojny atomowej moglo dojsc.
dlatego nie jest wykluczone, ze to co sie pod woda dzialo sie teraz na orbicie kontynuuje.

w prasie zamieszczane sa meldunki o spadajacych satelitach, ale czy one sa po prostu defekt czy postrzelone, trudno powiedziec.

do tego podczas startu ale i lotu sr 71 jest zjawisko schallwellen fali tak mocne, ze powoduje to trzesienia ziemi, co sejsmography ukazuja.

problemem jest, ze te seismography pokazuja nadal wstrzasy, co wskazywaloby na kontynuacje tej wojny na
orbicie, w ktorej chodzi o dominacje w kosmosie.

sylvester byl, jak juz w poprzednim poscie wspomnialam, kalibrowaniem tej broni.

od siebie moge dodac, ze te wszystkie dziurki w guatemaji czy na ksiezycu sa moze rezultatem uzywania tej broni
laserwej.

jestem dumna z mojej ortografji zyjac 30 lat poza krajem. ;p

Awatar użytkownika

niedawno wracałem z zagranicy i co jakis czas widziałem na niebie klucze kaczek czy gęsi ,ktore leciały w róznych kierunkach ,a przeciez jest styczen do cholery , wiosną rozumiem .pozdrawiam

Awatar użytkownika

Dowód na to że haarp zabija biedne zwierzaki

http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/forum.cgi?read=194542

zeta dalej wałkują śmierć zwierzą zatruciem metanu...

http://poleshift.ning.com/

okazuje się agenturą, wykasowała mi kolejne post gdy napisałem że trzęsienia ziemi to wynik działania haarp , na wyjaśnienie zdjęć w tym temacie. Zresztą sami obejrzyjcie fotki które zrobiono na chwilkę przed trzęsieniem ziemi, zeta tłumaczą to tym że takie chmury tworzą się z wyrzutów z Ziemi elektromagnetycznie naładowanych cząstek. Jak to zwykle jest, mówi się pół prawdy, to są naładowane cząstki ale nie pochodzą one z naturalnego źródła (gdzie kiedykolwiek zanotowano takie fenomeny, jak ostatnio bardzo często się zdarzają? śmiechu warte).
tutaj temat gdzie widnieją te "eksplanacje" naturalnych zachowań planety i sami zobaczcie i oceńcie zdjęcia.

http://poleshift.ning.com/forum/topics/implants-1?commentId=3863141%3AComment%3A301238&xg_source=msg_com_forum

Awatar użytkownika

28 Grudnia nad Wrocławiem widziałem Bociana.
12 Stycznia znajomy widział dwa lecące boćki koło Dortmundu.
Koleżanka widziała boćka koło Opola jakoś dwa tyg. temu.

http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. Icke

Awatar użytkownika

Setki martwych wróbli w Rotorua, Nowa Zelandia

Setki martwych pstrągów w pobliżu Cleveland

http://theextinctionprotocol.wordpress. ... d-mystery/

Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Dryp pisze:
Ja zaobserowałem coraz dziwniejsze zachowanie gołębi krakowskich. Dawniej zawsze sprytnie i szybko usuwały się z drogi przechodniom czy rowerzystom. Teraz jadąc na rowerze trzeba hamować, żeby go nie rozjechać i zdążył się odsunąć. Gdy latają zdarza im się musnąć skrzydłem lub zachaczyć o przechodzącego w pobliżu. Potwierdza to też nagle częsty widok rozjechanego przez samochód ptaka. Wcześniej czegoś takiego nigdy nie było. Tak jakby traciły refleks.

Coś w tym jest, mi z koleji gołąb wpadł w samochód ni stąd ni z owąd wpadł na maskę po czym odbijając się od maski odbił się od szyby i przeleciał przez samochód.
Bylem dość zdziwiony tą sytuacją gdyż to nie było normalne chyba ze to był gołąb kamikadze.

nawyki budują twój charakter,
lecz mnogość jednych charakterów może odmienić nasz świat.

Awatar użytkownika

Na Ukrainie spadły kosy... http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/kolejna-tajemnicza-smierc-setek-ptakow,1,4188818,wiadomosc.html i znów zatrucie ... tym razem jedzeniem z Afryki :))
Pzdr

Witam. 13 luty, Poznań-Komorniki, w przerwie w pracy będąc na stołówce, patrząc przez okno ujżałem piękny widok. Nie jeden, nie dwa a TRZY DUŻE KLUCZE DZIKICH GĘSI ! ! ! Niesamowite wrażenie. No to mamy wiosnę - pomyślałem.

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Trzy to pikus. Moja siostra kilka dni temu zaobserwowala piec kluczy na raz, robily niesamowity jazgot. Pierwsze w tym roku przylecialy juz dwa tygodnie temu, co jest dziwne bo byly jeszcze mrozy. Teraz mamy pogode lagodna, od dawna nie ma sniegu, krzaki wypuszczaja zielone paczki i jest mnostwo wiosennych kwiatow, cale dywany przebisniegow i krokusow a w srode u znajomej ktora ma dom centralnie obok rzeki, widzialam chmare komarow i sfotografowalam przebrzydlego baka bydlecego.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Cytuj:
- Dlaczego ptaki latają nad Wąchockiem do góry nogami?
- Żeby im miejscowi obrączek nie ściągali

- Jaką rozpiętość skrzydeł ma bocian?
- 3 m.
- A jaką rozpiętość skrzydeł ma bocian jak leci nad Wąchockiem?
- 1,5 m, bo jednym skrzydłem zakrywa sobie oczy.

Awatar użytkownika

nie wiem gdzie to wrzucić więc piszę tutaj :)

Dzwonił do mnie kuzyn dzisiaj i stojąc na drodze w lesie, mówi że pierwszy raz widzi coś takiego w życiu(jeździ po wioskach jest kurierem) przez drogę z tego co relacjonował przebiegło, ze 150 saren,jeleni, rogacizny itp... wszystkie jakby uciekając..
Wioskę dalej trafiła się sytuacja, że jakieś zielone owady, duże (z relacji :jakby świerszcze) na zakręcie drogi zasłoniły szybę, cała masa ogólnie gdzieś wylatywała z ziemi, a że zakręt był ostry to pomału jechał i zauważył coś takiego...

Jakiś pomysł? Wiosna? czy co?

Pozdrawiam :)

Zwierzęta wyczuają jakieś nadciągające niebezpieczeństwo,ot co.W jakiej części kraju miało miejsce to zjawisko?

Awatar użytkownika

w północno zachodniej..

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]