Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 sie 2020, 20:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Jestem zapalonym graczem od wielu lat, ale nigdy nie patrzyłem na gry od strony NWO :) Seria Toma Clancy'ego zawsze dotykała polityki i globalnych konfliktów, ale to:
phpBB [video]

EndWar opowiada o globalnym konflikcie, ale naprawdę nigdy nie wpadłbym na to, że tam może być jakaś rządowa manipulacja.
Fajny jest tekst w 1:04- "We wanted a new beginning, but we created an end" :)

To też jest dobre (kolejna gra od Ubi i Clancy'ego- Rainbow Six: Vegas 2"
Obrazek

Obrazek
Annunaki?

Ostatnio zmieniony 31 maja 2009, 17:10 przez Cthulhu, łącznie zmieniany 2 razy

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 31 maja 2009, 16:50 
VIP Member
Awatar

Awatar użytkownika

Zresztą jest jeszcze Assassin's Creed (kolejna gra od Ubi). Ta gra mnie bardzo przejęła, bo ja widzę w niej ukryty sens.
DUŻO SPOILERÓW!
Bohaterem jest Desmond Miles. Porywa go tajna organizacja (w grze przedstawieni jako Templariusze, ale tu raczej chodzi o Illuminati). Podłączają go do maszyny nazwanej Animus (budzi skojarzenia :)), dzięki czemu uzyskują dostęp do pamięci przodków.
W pierwszej części gry kierujemy postacią Altaira, asasyna działającego w ziemi świętej w czasach wypraw krzyżowych. Zabija on po kolei przywódców zakonu templariuszy, ale z czasem zaczyna dostrzegać coś więcej (potem okazuje się, że to jego mistrz kazał mu ich zabijać dla własnych celów). Ale nieważne. Na koniec gry Altair zdobywa potężny artefakt potrafiący hipnotyzować masy i manipulować rzeczywistością (z tego co pamiętam). "Prawdziwy" główny bohater Desmond, na koniec gry przejmuje zdolność widzenia tego co ukryte. I wtedy zaczyna się zabawa dla nas, znających te wszystkie "legendy i mity". Zobaczcie tylko analizę:
http://www.computerandvideogames.com/ar ... ?id=175552
Nawiązania do 2012, starożytnych artefaktów itp.
W końcówce laboratorium odwiedzają także ludzie w czarnych garniturach ;)

Osobą, która steruje Animusem, oprócz głównego szefa, jest młoda kobieta. Okazuje się ona później asasynem, w pewnym momencie gry słyszymy jak za oknem Asasyni szturmują budynek ABSTERGO (tej korporacji).

W listopadzie ukaże się druga część, na pewno odkryje więcej. Mam nadzieję, że w trzeciej części Desmond będzie walczył z Templariuszami we współczesnym świecie (2012 :))

Chociaż wg tego co czytałem ostatnio na stronie Wilcocka, to Templariusze mogli by być właśnie w roli tych Asasynów, a "templariusze" z gry to Illuminaci.

A posłuchajcie tego:
phpBB [video]

Ci "Templariusze" dążą do NWO :) I bohaterowie mówią o lotnisku w Denver!

Rynek gier obecnie się tak rozwinął, że jest ważniejszy niż branża filmowa, nie dziwne że można znaleźć tu takie treści :)

Ostatnio zmieniony 31 maja 2009, 17:26 przez Cthulhu, łącznie zmieniany 3 razy

Awatar użytkownika

I może część osób pamięta grę (serię) Deus Ex. Tam pełno było spisków, Illuminatów, obcych itp. Ale nie będę się już rozpisywał :)

EDIT: Jeszcze cytat z innego forum odnośnie GTA IV:

Cytuj:
i own gta4 barely let it control my time, but when i play, i really observe you know walk around and check shit out.

well i crashed my car into a grassy ditch somewhere off the streets
and there was this huge pile of car parts and trash on the screen so i walked upto it to see what was behind it. it was a homeless black man pedestrian guy.
just standin there so i walked into him and bumped into him to hear his coded speech script yu know all the shit they say and how long they can go with out repeating, it aint bad in this game but its what this guy said.

he was dressed in old army clothes and most of the stuff this guy said was military experimentation related he said this;

"you cant have my sperm alien scum!"
"sorry i killed you mummy" & "please dont haunt me mum, is that you inside this person" & 'past experiment' type comments.

but the kicker was when i held the gun upto his face.
he said

"youll never catch me alive reptillian scumbag"
after that i got him to say
"its the reptillian deathray, its gotta be!"
and finally the best one..

"psst, reptillians are taking over, pass it on"

i kid you not, find this guy, hes a black bum with a sign around his neck and chest.

the way i see it, theyve put the "crazy truth" inside the "crazy guy" for the really crazy "sheep".
whose gonna believe it, and whose gonna laugh at it?

Intimate Secretary * 6th Degree

Ciekawy temacik, dorzucę grę Forece 21 która przypomniała mi się po konflikcie Gruzja-Rosja kiedy to w tv wspomnieli grę Ghost Recon której fabuła przewiduje wojnę w 2008...

Force 21 to dość stara gra ale jej scenariusz, wydaje się coraz bardziej prawdopodobny, zwłaszcza że gdzieś natknąłem się na teorię, gdzie bankrut USA w ramach spłaty daje Chinom błogosławieństwo w planowanej napaści na Kazachstan I Syberię:
Force 21 Intro
phpBB [video]

(Może dlatego Obama dąży do rozbrojenia nukleranego?)

Zakończenie CHRL i USA:
Force 21 China Ending
phpBB [video]

Force 21 USA Ending
phpBB [video]

- szerzenie demokracji w Chinach... Wyjątkowo zabawny tekst ;)

Tak czy siak, zaczynam skłaniać się ku temu co mówi Jim Rogers "Uczcie się chińskiego".

Awatar użytkownika

Myślałem, że kompletnie nie znam tej gry, ale pamiętam okładkę i reklamy jeszcze z dawnych czasopism na przełomie 99/00 :)
Nawet co do gry coś mi świta. Ech te dawne czasy :D

Obrazek

Przypomina to komus oczko?

Jeśli tak to wg mnie celem tego wydawnictwa jest celowa dezinformacja - 50/50 - to samo co z agentami truthseekerami i innymi dziedzinami, ktorymi zajmuja sie te kregi.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Dzisiaj trafiłem na trailer Deus Ex: Human Revolution

phpBB [video]

W filmiku na chwilę pojawia się widok piramidy Illuminati z us dollar. Pada kilka ciekawych kwestii np.

"Ci ludzie są jak duchy, zawsze w cieniu, zawsze ukrywają się za kłamstwami" czy "korporacje posiadają większą władzę niż rządy".

Awatar użytkownika

Ja na tą grę jestem napalony po obejrzeniu trailera parę dni temu :) Już poprzednie części Deus Ex były świetne, byli tam Iluminaci, Strefa 51, MJ12 i masa innych rzeczy :D

Doskonale pamiętam Deus Ex - pocinałam w nią właśnie dla wybornej fabuły.
Wspomnę o Falloutach, gdzie rzeczywistość postnuklerana powstała w stanach na skutek konfliktu z Chinami - znajome prawda ;) Poza tym są tam na wzór korporacji bractwa, które pod płaszczykiem dobrych intencji gromadzą artefakty, technologie itp itd. Fajny myk jest z projektem oczyszczenie gdzie jedna z kompani prorządowej chce praktycznie depopulować i tak zdepopulowane stany.
A pamięta ktoś rpga "papierowego" Illiminati? Albo schizofreniczny Kult - ten to wymiatał.

1.Assassin's Creed I/II

wydawca-Ubisoft
Logo:
Obrazek
Czyli znany nam już motyw wszystkowidzącego oka.

najpierw końcowy filmik (Assasin's Creed) pojawia się tam strasznie dużo symboli okultystycznych...
phpBB [video]

dość ciekawa analiza
phpBB [video]

filmik już z drugiej części-warto zwrócić na kod binarny "Eden"
phpBB [video]

zakończenie 2 części+analiza
phpBB [video]

2.Heroes V
Wydawca ten sam-Ubisoft.To dlatego kolejna część tej gry jest tak zryta :D
Ufo pojawia się w kilu miejscach, to tylko jedno z nich.
phpBB [video]

Tv, prasa, filmy, muzyka, gry...dają nam do zrozumienia że kontrolują wszystko.Jakby nie spojrzeć to nie mamy nic do stracenia :D ,

Awatar użytkownika

ostatnie to bug : ) zresztą lubię takie gry : )
ta jest spoko nazi occult vs. zakon złotego brzasku
phpBB [video]

Wolfenstein... :hi hi:

Jedyna gra w którą trochę grałem, w całym swoim dotychczasowym życiu "przegrałem" w gry komputerowe co najwyżej (łącznie) ok. kilku dni.

to ja dam screen ze StarCrafta 2, oto co ujrzalem w jednej z misji w kampanii:

Obrazek

mocne

Awatar użytkownika

Oj dużo dużo, a daleko nie trzeba szukać. Jak coś znajde to zedytuje post i wstawie screen-shoty.
Pozdrawiam

~~V

phpBB [video]

1:09 kulminacja :lol:

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Witam serdecznie. Jakiś czas temu mój brat pogrywał sobie w bardzo popularną swojego czasu grę(2005 r) a mianowicie GTA San Andreas. Zaciekawiła mnie postać jednego bohatera tejże gry niejakiego Trutha co w wolnym tłumaczenie oznacza prawdę. Gość ten był hipisem, wiadomo pokój, miłość te sprawy. Często medytował zażywał różne substancje psycho- aktywne, ale najciekawsze jest to, że w kółko gadał o kontroli umysłu o tym jak za pomocą satelitów rząd czyta w ludzkich myślach. Ale to i tak nie jest najlepsze. Otóż podczas wykonywania jednej misji wyjeżdża do głównego bohatera z tekstem który idzie mniej więcej tak: A co gdybym Ci powiedział, że ludzie nigdy nie byli na księżycu, że Kennedy żyje i mieszka w Szkocji z (nie pamiętam kim przyp.) a jedynym powodem prowadzenia przez ostatnie 40 lat wojny byli(I tu idzie petarda przyp.) wężogłowi obcy kierujący przemysłem naukowym.

I jeszcze jeden ciekawy dialog:
Truth: Czy wiesz ile satelit obserwuje nas non stop?
CJ: Nie.
T: 23. A wiesz ile relikwii trzymanych jest w pentagonie?
C: Nie.
T: 23.

Cytowałem to z głowy tak więc gdzieniegdzie mogą byc pomyłki jednak sedno jest nietknięte.
EDIT
W późniejszej fazie gry jest też motyw z wojskową podziemną bazą w której armia dogaduje się bodajże z kosmitami i opracowuje tajne technologie.

hmmm...kiedys gralem w gta sa, ale tekstow nie pamietam, musze to zobaczyc, jak bd nial okazje zagrac te misje to spruboje je nagrac frapsem czy czyms, na yt wrzuce

phpBB [video]

no nie moge z tego trailera...

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

@paranoid
Grywalne frakcje w tej grze to: Iluminaci, Smoki, Templariusze :D :lol:

Awatar użytkownika

O TSW to chyba kiedyś zakładałem temat :) Bardzo czekam na tą grę od pierwszych informacji w 2007 roku.
post5982.html

Twórcy gier też Internet mają i wszędzie szukaja informacji
więc na pewno nie każde odniesienie do NWO jest zamierzone
chyba, że właśnie w przypadku największych wytwórni jak właśnie UBISoft.
Nawiasem mówiąc strzelanki Ubisoftu nie mają sobie równych.

W mojej ulubionej grze The Elders Scrolls IV: Oblivion [Zwoje Starszyzny IV: Otchłań]
główne motywy to walka o tron pomiędzy dwoma smoczymi rodami, ochrona jednego
z nich przez tajne stowarzyszenie na wzór Templariuszy, rasa człekokształtnych gadów
dziwnie podobnych do tych opisywanych przez Credo Mutwę, otwieranie i zamykanie
przejść międzywymiarowych do świata innego rodzaju gadów, satanizm, nekromancja,
ofiary z ludzi i innych istot rozumnych, symbole Wszystkowidzacego Oka na każdym kroku
i sporo innych odniesień tego typu, astralne pasożyty zabójcze dla magów itp..
Glidia Zabójców której bóstwem jest istota zwana Mother Of Darkness [Matka Ciemności]
jak u Arizony Wilder co jest jak myślę przypadkiem bo nazwa jest po prostu chwytliwa
i nie powiem naprawdę pasuje.
W każdym razie polecam te grę w trybie FPP/TPP, jest wspaniale wykonana i olbrzymia.
Polecam wrzucić na najwyższy poziom trudności,wtedy gra się najlepiej a zaciętość
walk jest po prostu niesamowita ale tym większą daje satysfakcję.
90 procent świata gry jest dostepne od razu, tereny olbrzymie tak jak i swoboda działania,
gra była takim sukcesem, ze teraz ograniczaja się jedynie do wydawania nowych kampanii.
http://www.elderscrolls.com/
phpBB [video]

Starożytna rasa reptilian, dobrych pływaków i złodziei oraz mistyków,
w dodatkowym pakiecie z postaciami Argonian opisane jest jak część
z nich ma zdolności do zmiany ksztaltów oraz żyje w podziemnych
starożytnych pałacach.
:lol:
phpBB [video]

phpBB [video]

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

natrafiłem na coś takiego i powiem wam, że to naprawdę jest zadziwiające jak ktoś wprost potrafi wrzucić takie rzeczy, a ludzie nieświadomi napiszą np na piramidę z okiem "znak trójcy świętej" i gitara

phpBB [video]

osobiscie grałem w tę grę, ale bylo to za czasów ignorancji
ostatnio wpadła mi również w ręce ostatnio wydana czesc tejże i jedyne co zdążyłem zauwazyć to fabuła gry, opowiadająca losy watykanu i ogólnie rzymu. Wybaczcie, ale nie miałem okazji zbyt długiej kontemplacji.

peace

Awatar użytkownika

W dwójce były zagadki historyczne, które odkrywały bardzo ciekawe teksty - na przykład Tesla walczący z Templariuszami, zabójstwo Kennedy'ego itp.

Nie mam pojęcia czy to dobry temat, jeśli nie to przepraszam.
Jeśli chodzi, o gry to ostatnio grałam w simy, w karierze wynalazcy można stworzyć wehikuł czasu. Kiedy mój sim wybrał się w podróż do przeszłości wyświetlały się wiadomości, o tym co tam znalazł aż po pewnym czasie wyświetliło się: "MAX PODRÓŻUJĄC NAPOTKAŁ SIĘ NA ILLUMINATÓW Z XVIII WIEKU, jednak Max wskoczył w strumień czasu. Dobrze że mu się udało uciec, kto wie co Ci szaleńcy zrobili by gdyby go dorwali?"
Kolejna sytuacja, moja simka była na wakacjach w Egipcie i dostała zadanie by wypytywać się innych simów o spółkę McCup czy McCoup, i większość simów powiedziało że ta spółka czy firma jak kto woli, jest w sieci Simlluminati, że chcą przejąć kontrolę nad światem tym "simowym". Tak więc, to mówi samo za siebie, zdziwiłam się kiedy to zobaczyłam, przecież każdy kto w tym siedzi choć trochę, będzie wiedział o co im chodzi. Można to zinterpretować na kilka sposobów, albo EA jest (ba raczej na pewno) jest kontrolowana przez Illuminati, albo EA (maxis) chce ostrzec przed nimi, w jakiś sposób bo może ktoś kto w to gra będzie chciał sprawdzić czym są Illuminaci, jednak każdy wie że oni nie kryją się za bardzo przed ludźmi...
A tu filmik z symboliką, jednak jak można by pojechać do Egiptu, i nie spotkać czegoś takiego?(grafika simów mnie powala. To oczywiste że tam będzie.
phpBB [video]

phpBB [video]

ogolnie w trailerze nic nie ma, tylko jeden motyw jest uderzajacy, przewincie sobie do 1:20 :wacko:

WW3 - World War 3 (III)

Child of Eden

phpBB [video]

:shock:

Awatar użytkownika

Grając ostatnie dni w Devil May Cry 4 zauważyłem, że jest tam w pewien sposób pokazany zabieg typu blue beam. Występujący tam Zakon przy pomocy siły demonów tworzy "Zbawcę". W chwili otwarcia bram piekeł i wylęgnięcia demonów nadciąga Zbawca, niszczy demony i nakazuje ludziom okazywać mu pokłon i miłość. Czyli na tacy pokazany Problem-Reakcja-Rozwiązanie :D

W trailerze do następnej części na początku warte uwagi są napisy na murach. :)

phpBB [video]

phpBB [video]

Przed chwilą oświeciło mnie i wpadłem na sens genialnej gry przygodowej UbiSoftu pod tytułem Beyond Good & Evil z 2004 roku. Fabuła - niestety będę spoilerował - mniej więcej wygląda tak:
Bardzo piękną planetę Hillys atakują regularnie dziwne, wężowate potwory DomZ. Na szczęście jej mieszkańcy nie muszą się obawiać, bowiem są chronieni przez kochający rząd (o czym ciągle informują mass media) i jego oddziały Alpha, czyli dobrze wyposażonych "karków" dzielnie walczących z najeźdzcami.
Z czasem zaczyna okazywać się, że nie może być aż tak różowo! Wiele istot z Hillys znika w tajemniczych okolicznościach, kolejne obszary są zamykane... Jednocześnie fotoreporterka Jade wpada na tajną organizację IRIS, która - jak to podziemie - już dawno poznała prawdę. Bojówka daje jej kolejne zadania, w których odkrywa, że mieszkańcy planety są wywożeni na pobliski księżyc, a Alpha to ohydne zielone bestie współpracujące z potworami!
Ostatecznie Jade reperuje statek swojego wuja i leci do bazy DomZ, aby stamtąd nadać przez radio zebrane dowody dotyczące zbrodniczej działalności obcych. Doprowadza to do rewolucji oraz wypędzenia "dobroczyńców" To jednak nie wszystko - musi uratować porwanego wujka. Odważnie rusza do pieczary, w której ostatecznie walczy z mieszającym w jej umyśle szefem kosmitów. Historia kończy się szczęśliwie.

Oczywiste, nie?

jeden z najciekawszych przerywników filmowych w grze

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]