Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 lis 2021, 7:15

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 lis 2013, 15:24 
http://wolnemedia.net/ezoteryka/dziwne-teorie-davida-ickea/

Dziwne teorie Davida Icke’a

Opublikowano: 06.11.2013 | Kategorie: Paranauka i ezoteryka, Publicystyka

“Boże, zachowaj królową,
faszystowski reżim. (…)
Boże, zachowaj królową,
ona nie jest istotą ludzką.”
(Sex Pistols – “God Save The Queen”, tłum. Natalia Julia Nowak)

ŚWIATEM RZĄDZĄ GADY

W kwietniu 2013 roku ukazał się artykuł, który niejednego racjonalistę mógłby wprawić w osłupienie. Publikacja, zamieszczona w serwisie internetowym TVN24, nosi tytuł “Jaszczuro-ludzie rządzą światem? Amerykanie w to wierzą”. Prezentuje ona wyniki badań przeprowadzonych przez ośrodek Public Policy Polling z Karoliny Północnej. “12,5 miliona Amerykanów wierzy, że światem rządzi grupa zmiennokształtnych jaszczuro-ludzi” – brzmi pierwsze zdanie tekstu. Z dalszej części artykułu można się dowiedzieć, że 28% ankietowanych podziela pogląd o istnieniu “tajemniczej elity” dążącej do wprowadzenia globalnej dyktatury. 15% badanych posądza władze federalne USA o “kontrolowanie umysłów wyborców poprzez specjalne sygnały nadawane w telewizji”. Publikacja “Jaszczuro-ludzie…“ zawiera także dane dotyczące wiary Amerykanów w katastrofę statku kosmicznego w Roswell (1/5 ankietowanych) i w spisek związany ze śmiercią Johna Fitzgeralda Kennedy’ego (ponad połowa ankietowanych). Oczywiście, nie są to wszystkie statystyki zawarte w omawianym tekście. Podałam tylko kilka przykładów świadczących o popularności teorii spiskowych.

Obrazek

NAJEŹDŹCY Z KOSMOSU

Kim są “jaszczuro-ludzie” wymienieni w tytule przytoczonego artykułu? Przekonamy się o tym, kiedy zdobędziemy wiedzę na temat poglądów rozpowszechnianych przez Davida Icke’a. Życie i twórczość tego nietuzinkowego Anglika opisuje Victor Orwellsky w tekście “David Icke i spiskowe teorie dziejów” (StrefaTajemnic.onet.pl). Icke, urodzony w roku 1952, realizował się początkowo jako bramkarz, ale musiał porzucić karierę piłkarską ze względu na problemy zdrowotne. Jako miłośnik sportu, został wyspecjalizowanym dziennikarzem telewizyjnym. Później David zainteresował się New Age i Partią Zielonych. W 1991 roku, po podróży do Peru i doznanym tam olśnieniu, zaczął głosić kontrowersyjne tezy. “Według Icke’a (…) świat jest coraz bardziej kontrolowany przez Zakon Iluminatów, w którym skupionych jest 13 dynastii pozaziemskiego pochodzenia” – donosi Orwellsky. Iluminaci, w tym członkowie rodu Windsorów, reprezentują ponoć “gadziopodobną rasę Reptilian”. Zmieniają oni swoją postać i prowadzą eksperymenty genetyczne. 300 tysięcy lat temu wyhodowali pierwszego człowieka. Reptilianie przybyli na naszą planetę z gwiazdozbioru Smoka.

„NAJWIĘKSZY SEKRET”

David Icke napisał m.in. książkę “The Biggest Secret”, która w 2013 roku ukazała się w polskim przekładzie jako “Największy sekret”. Co ciekawe, wydawcą tłumaczenia jest oficyna o wdzięcznej nazwie Illuminatio. Fragment polskojęzycznej wersji publikacji znajduje się w serwisie StrefaTajemnic.onet.pl (szukaj: “Gady u władzy?”). Icke wspomina w nim o “tuzinach różnych osób, które (…) widziały ludzi transformujących się w gady i z powrotem w istoty ludzkie”. Twierdzi, że do spotkania z Reptilianinem przyznaje się Cathy O’Brien: rzekoma ofiara kontroli umysłu, autorka książki “Trance-Formation of America” (napisanej razem z Markiem Phillipsem). Podobno owym Reptilianinem był George Bush senior. Zdaniem Icke’a, powołującego się na O’Brien, hollywoodzkie filmy o UFO służą do manipulowania opinią publiczną i mają związek z akcją programowania umysłów. David pisze, że elita Reptilian, znana jako Draco, jest biała i posiada skrzydła (najważniejsi Jaszczuroludzie mają “stożkowe rogi pośrodku czoła“). Przedstawiciele innych klas są bezskrzydli, a ich barwa jest zielona lub brązowa. Icke wspomina też o łuskach, szponach i pionowych źrenicach.

SKANDALISTA PODBIJA POLSKĘ!

Wypada odnotować, że “ustalenia” Davida Icke’a cieszą się coraz większą popularnością, także w naszej Ojczyźnie. Polska strona internetowa, nazwana na cześć angielskiego pisarza, jest bardzo rozbudowana i często aktualizowana. Działające przy niej forum dyskusyjne posiada 2502 użytkowników, 10007 tematów i 152488 postów (stan z 5 listopada 2013 roku, godz. 11:15). W serwisie YouTube, na profilu Niezależnej Telewizji NTV, zamieszczono 47-minutowy odcinek programu “UFO? Oni już tu są!” poświęcony książce “Największy sekret”. Rozmówcą gospodarza, Janusza Zagórskiego, jest Krzysztof Rogala, administrator portalu DavidIcke.pl. Z dialogu wynika, że wiele osób, prowadzących takie same badania jak Icke, uzyskało podobne lub identyczne wyniki. Część tez Icke’a, uznawanych niegdyś za niewiarygodne, otrzymuje dziś potwierdzenie w mainstreamowych mediach. Każdy, kto ma taką chęć, może zweryfikować teorie Davida. Icke zostaje przedstawiony jako zdolny kompilator, który wyciągnął średnią z odkryć innych badaczy, dodał własne spostrzeżenia i sformułował ostateczne wnioski. Twórca “The Biggest…” jest spadkobiercą Danikena i innych pseudonaukowców.

PUBLICZNIE I PRYWATNIE

Przeciętnemu zjadaczowi chleba koncepcje Davida Icke’a mogą się wydawać dziwne, śmieszne lub szalone. Ale… kim jest sam Icke? Co to za człowiek? Jaki styl życia prowadzi? Odpowiedzi na te pytania zawiera film dokumentalny “David Icke: Was He Right?” – “David Icke: Czy miał rację?” Normana Hulla. Polski przekład produkcji opracowała ekipa strony DavidIcke.pl. Dzieło ukazuje oficjalne i nieoficjalne oblicze Davida. Poznajemy człowieka, który swego czasu wywołał sensację i stał się obiektem nieustannych kpin. Głoszone przez niego poglądy zaszkodziły również jego dzieciom, którym zaczęli dokuczać rówieśnicy. Książki Icke’a, początkowo lekceważone, są dziś tłumaczone na obce języki. Sam autor jeździ po świecie i przemawia do tysięcy ludzi. Przyczyna tego zwrotu akcji? Spełnienie się wielu prognoz Davida. Pisarz jest nie tylko osobą publiczną, ale także kochającym mężem i ojcem. Chociaż rozwiódł się z pierwszą żoną, nadal uważa ją za swoją bliską przyjaciółkę i współpracowniczkę. David wierzy, że stereotypy związane z instytucją małżeństwa to schematy ograniczające ludzkie myślenie i postępowanie. Mimo to, rodzina jest dla niego bardzo ważna.

STRZELANIE SOBIE W STOPĘ

Myliłby się ten, kto by powiedział, że przekonania Icke’a (zwłaszcza w kwestiach kosmologiczno-duchowych) są w pełni aprobowane przez innych konspiracjonistów. Na krytyczne słowa dotyczące Davida zdobył się Kent Daniel Bentkowski, czyli teoretyk spiskowy piszący pod pseudonimem Kentroversy. W wywiadzie, dostępnym na stronie Magia.gildia.pl, Bentkowski stwierdza: “David Icke jest jedną z tych osób, które (…) same strzelają sobie w stopę, głosząc teorie zabijające ich wiarygodność. (…) Jego teoria o Jaszczurach podważa znaczenie 97 procent prawdziwie wartościowych informacji, które dostarcza. (…) Jego główny świadek, kobieta Arizona Wilder, została zdemaskowana i okazało się, że nie jest wiarygodna. (…) W ten sposób (…) sam na złotej tacy dostarczył argumentów swoim krytykom, którzy teraz mogą ignorować wszystko, co mówi”. Dużo w tym prawdy. Gdy Icke rozprawia o manipulacjach medialnych, odwodzeniu uczniów od samodzielnego myślenia i tego typu zjawiskach, wydaje się niezwykle mądrym i rozsądnym człowiekiem. Lecz gdy porusza temat Reptilian, burzy całe dobre wrażenie, jakie zrobił na odbiorcy.

LONDYN – STOLICA REPTILIAN

Podobne refleksje towarzyszyły mi podczas oglądania filmu “Revelations of a Mother Goddess” – “Rewelacje Bogini Matki” Davida Icke’a (polskie napisy: Łukasz i Krzysztof). Produkcja jest dodatkiem do angielskiego wydania “The Biggest Secret”. Na początku materiału widzimy tętniące życiem City of London. Później naszym oczom ukazuje się Icke, który mówi, że znajduje się w “epicentrum globalnego systemu finansowego” i “centrum globalnej sieci tajnych stowarzyszeń”. David opowiada o trzynastu rodach, które – używając różnych nazwisk i krzyżując się między sobą – rządzą ludzkością od tysięcy lat. Potem omawia takie zagadnienia, jak kontrola umysłu, satanistyczne rytuały, niewygodne fakty historyczne, prawidłowości ekonomiczne, znaczenie różnych symboli czy polityka polegająca na tworzeniu i rozwiązywaniu problemów. Wygłasza poglądy antyglobalistyczne i antymilitarystyczne. Wreszcie oznajmia, że w centrum wszystkich kultur świata znajdują się gady, głównie węże i smoki. Ziemię opanowali bowiem Reptilianie, którzy zmieniają swoją postać, przełączając się na inne częstotliwości. Do gadziej rasy należą Windsorowie. Grozi nam globalny faszyzm.

ZWIERZENIA PANI WILDER

W dalszej części “Revelations…” mamy wywiad z Arizoną Wilder, skromną Amerykanką, pielęgniarką położniczą (osobą pytającą jest Icke). Kobieta twierdzi, że pod koniec lat ’80 w jej życiu zaczęło się dziać coś dziwnego. Uzmysłowiła sobie, że ma w pamięci mnóstwo niewytłumaczalnych luk. Potem zaczęły do niej powracać wyparte wspomnienia i świadomość własnej kondycji psychicznej. Arizona jest przekonana, że praktycznie od urodzenia była ofiarą kontroli umysłu. Poddawano ją traumie w celu wywołania dysocjacyjnego zaburzenia tożsamości (osobowości wielorakiej). Następnie programowano ją na Boginię Matkę, kapłankę odprawiającą satanistyczne rytuały. Uczestnicy tych rytuałów, członkowie globalnej elity, zamieniali się w Reptilian i dokonywali aktów kanibalizmu. Wilder opowiada o księżnej Dianie, która nie zginęła wskutek nieszczęśliwego wypadku, tylko została zamordowana ku czci bogini Diany. Zdradza też, że Iluminaci mają swojego wodza, Markiza de Liberaux, który przyjął imię Pindar (Fallus Smoka). Wiele mrocznych ceremonii odbywa się w belgijskim pałacu Chateau des Amerois. Jest to siedziba niejakiej Matki Ciemności.

DUCHOWE PRZEBUDZENIE

W materiale video “Globalne Duchowe Przebudzenie Ludzkości”, przetłumaczonym na język polski przez Mikołaja Rozbickiego, David Icke rozprawia o współczesnym świecie. Mówi, że społeczeństwo jest coraz bardziej zniewalane przez garstkę despotów, ale ma jeszcze szansę na odzyskanie wolności. Ludzie zaczynają bowiem otwierać oczy na niegodziwość i zakłamanie władców świata. Pierwsze symptomy przebudzenia stały się widoczne po zamachach na WTC i wojnie w Iraku, kiedy to obywatele przestali ufać politykom i dziennikarzom. Globalna elita, chcąc zatrzymać tę mentalną rewolucję, zwiększa ilość chemii w pożywieniu i pogłębia zanieczyszczenie środowiska. Cel: utrudnić ludziom myślenie. David przekonuje, że gdybyśmy chcieli, moglibyśmy obalić obecną tyranię, albowiem mamy przewagę liczebną. Ale wróg dąży do depopulacji Ziemi. Szczepionki mają osłabiać ludzki układ immunologiczny. Sztuczne tworzenie wirusów, wykańczanie staruszków, rozbijanie wspólnot, niszczenie różnorodności, propaganda, manipulacja, eugenika – oto kolejne wyzwania XXI wieku. Kto za tym wszystkim stoi? Reptilianie, dla których ciała Iluminatów są żywymi pojazdami.

WYWIAD Z DAVIDEM

Icke udzielił kiedyś wywiadu Kerry Lynn Cassidy i Billowi Ryanowi, dziennikarskiemu duetowi działającemu pod szyldem Project Camelot. Przełożeniem materiału na język polski zajęła się redakcja portalu DavidIcke.pl. Pisarz, odpowiadając na pytanie Kerry, deklaruje, że nie dysponuje siecią informatorów. Przyznaje jednak, że w czasach, gdy był dziennikarzem sportowym i rzecznikiem Partii Zielonych, doświadczył wielu paranormalnych zjawisk, takich jak wyczuwanie czyjejś obecności czy napływanie obcych myśli do głowy. David, jako człowiek nieufny wobec religii i nauki, zaczął się widywać z medium. Podczas jednego ze spotkań tajemnicza istota wywróżyła mu sławę i wielkie odkrycia. Icke zaczął pisać książki o charakterze ezoterycznym i przypłacił to utratą posady w BBC. Poczuł jednak, że musi podążać obraną drogą. Od tej pory ciągle trafia na osoby, lektury i dokumenty poszerzające jego wiedzę oraz prowadzące go do zdumiewających wniosków. Autor stara się wspinać na coraz wyższe poziomy świadomości. Wie jednak, że wymaga to odrzucenia utartych schematów myślowych. David, będąc już uodpornionym na drwiny, nie boi się negatywnych reakcji publiczności.

OCENIAĆ? NIE OCENIAĆ?

Wiele osób, czytając o pisarzu i jego przekonaniach, będzie skłonnych twierdzić, że Icke jest chory psychicznie. Rzeczywiście, niektóre z jego “przeżyć” pokrywają się z opisami objawów chorobowych. Nie mamy jednak prawa nazywać go człowiekiem chorym, bo nie poddaliśmy go badaniom psychiatrycznym i nie mamy dostępu do jego kartoteki zdrowia. To tak jak z ludźmi podejrzanymi o przestępstwo: “Nie wolno wypowiadać w prasie opinii co do rozstrzygnięcia w postępowaniu sądowym przed wydaniem orzeczenia w I instancji” (źródło: ustawa “Prawo prasowe”, artykuł 13). Możemy oceniać twórczość i poglądy Davida, ale nie jego osobę i kondycję psychiczną. Jeśli uważamy, że teorie Icke’a są szalone, musimy wziąć pod uwagę fakt, iż nie są to wyłącznie jego teorie. Po pierwsze: jak zauważyli Zagórski i Rogala, Anglik nie wymyślił tych wszystkich tez, tylko oparł się na dorobku innych twórców i wzbogacił go o własne spostrzeżenia. Po drugie: badania przeprowadzone przez Public Policy Polling dowodzą, że przekonania Davida podziela masa ludzi. 12,5 miliona Amerykanów deklaruje wiarę w Reptilian. Pamiętajmy, że Icke ma zwolenników nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

CHARAKTERYSTYKA ŚWIATOPOGLĄDU

Spróbujmy się zastanowić, jaki, tak naprawdę, jest światopogląd Davida Icke’a. Brytyjski autor jawi się jako człowiek liberalny i przywiązany do wartości demokratycznych: wolności, równości, braterstwa. Nie sprawia wrażenia kogoś przesadnie tradycyjnego. Odrzuca istniejące systemy religijne, a także militaryzm, wojskowość, statolatrię i (chyba) patriotyzm. Icke jest indywidualistą. Wierzy, że każda jednostka ma prawo żyć i myśleć po swojemu. Jego poglądy są zdecydowanie antyglobalistyczne. Pisarz uważa, że globalizacja to z jednej strony postępująca centralizacja władzy na świecie, a z drugiej – proces zabijający kulturową różnorodność naszej planety. David woli to, co naturalne, od tego, co sztucznie wytworzone przez człowieka (stąd sprzeciw wobec szczepionek i GMO). Myślę, że w jego mentalności da się wyczuć wpływy Partii Zielonych, ugrupowania kojarzonego z lewicującymi ekologami. Ale Icke ma też coś wspólnego z konserwatystami. Bardzo nieufnie podchodzi do reform wprowadzanych przez rządy i organizacje międzynarodowe, nie waha się mówić o tym, co w jego odczuciu zmieniło się na niekorzyść. Istotną rolę w życiu Davida odgrywają: ezoteryka, ufologia, parapsychologia.

MOIM SKROMNYM ZDANIEM

Gdyby ktoś mnie spytał, jaka jest moja prywatna opinia na temat Icke’a, odpowiedziałabym, że jego poglądy można podzielić na “mądre” i “głupie”. Do “mądrych” poglądów zaliczyłabym nieufność wobec przekazów medialnych, reklamowych i propagandowych, umiłowanie samodzielnego myślenia, otwartość umysłową, demokratyzm, antyglobalizm oraz sprzeciw wobec instytucji masońskich i paramasońskich (które działają w sposób nie do końca jawny, a chcą wywierać wpływ na życie publiczne). Do “głupich” poglądów zaliczyłabym cały wątek reptiliańsko-nadprzyrodzony. David Icke nie ukrywa, że jego metodologia badawcza w dużej mierze opiera się na irracjonalnych przesłankach. Trudno jednak nie docenić faktu, że Anglik ukazuje ludziom nieprawidłowości występujące w świecie mediów, polityki, biznesu, religii i oświaty.

Jak już wspomniałam, zgadzam się z tym, co powiedział Kent Daniel Bentkowski (Kentroversy). Część tego, co głosi David, brzmi naprawdę rozsądnie. Niestety, pisarz sam podważa swoją wiarygodność, opowiadając o Jaszczuroludziach, pozaziemskim pochodzeniu ludzkości itp. Icke powinien być słuchany, ale tylko przez tych, którzy potrafią oddzielić ziarno od plew. Krytycyzm i sceptycyzm są bardzo ważne, co potwierdza sam pisarz. Ostateczny wniosek? Nie należy ani przekreślać, ani idealizować Davida. Trzeba po prostu wiedzieć, gdzie się kończy prezentacja weryfikowalnych faktów, a zaczyna opis rzeczy przyjmowanych “na wiarę”. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, zawsze możemy poszukać innych źródeł informacji. Nie powinniśmy być fanatykami, zwłaszcza w tak kontrowersyjnych kwestiach, jak te, o których rozprawia Icke.

Autor: Natalia Julia Nowak
Zdjęcie: Stefano Maffei
Nadesłano do „Wolnych Mediów”Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 lis 2013, 15:24 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 06 lis 2013, 18:11 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Rejestracja: 08 lip 2013, 18:01
Posty: 34
Płeć: kobieta
Pani autor, Natalia Julia - dwojga imion - Nowak, samodzielnie publikując ww. tekst, bez niczyjej pomocy popadła w sprzeczności, okraszone bolesnym brakiem logiki.

Ujmę to tak - oceniając wartośc dowodową zeznań świadka, sąd orzekający albo uznaje depozycje za wiarygodne, albo stwierdza, że waloru takiego zeznaniom świadka przyznac nie może. Ta ostatnia sytuacja zachodzi wówczas, gdy świadek co do jakichś okoliczności mija się z prawdą. Innymi słowy - gdy sąd stwierdzi, że świadek w jakiejś mierze kłamie, to całe zeznania takiej osoby na wiare nie zasługują.

W tym kontekście wzmiankowana wyżej autorka wypocin na temat DI - wierząc w jedynie częśc wypowiedzi ocenianego DI - zresztą bez podania przyczyny zajmowanego stanowiska o jednoczesnym poparciu niektórych twierdzień DI i negacji innych - nie może byc brana poważnie.

Wszystkie teorie DI są przez niego uzasadniane z równym zaangażowaniem, a ponadto tworzą spójną całośc. Jeżeli pani autorka nie jest w stanie w niektórych wypadkach pojąc, co DI ma na myśli, no to cóż - niech się zwyczajnie przyzna do tępoty, a nie ogłasza się cenzorem dorobku DI, narzucając się ze swoja żałosną oceną innym.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 lis 2013, 18:41 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2013, 17:09
Posty: 139
Płeć: mężczyzna
emma57 pisze:
niech się zwyczajnie przyzna do tępoty, a nie ogłasza się cenzorem dorobku DI, narzucając się ze swoja żałosną oceną innym.
Lepiej bym tego nie ujął. Jednak pewnych rzeczy trzeba doświadczyć i zobaczyć je na własne oczy, żeby oprzytomnieć. Najtrudniej jest zweryfikować własny, choć narzucony światopogląd, ale każdego to czeka. Do każdych drzwi kiedyś zapuka demon, pytanie czy się zorientujesz kogo wpuszczasz do domu...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 lis 2013, 18:55 
Właśnie chciałem sobie zażartować że tak głupi artykuł może napisać jakiś pseudointelektualista od wszystkiego czyli od niczego tzn po "Socjologii" lub "Politologi" a takich mamy w necie pełno, nie będę rzucać nazwiskami. :lol: :lol: :lol: ...no se potem sprawdziłem autorkę Natalia Julia Nowak http://njnowak.blogspot.com/ http://www.njnowak.tnb.pl/news.php :hejka: i patrzcie jestem kurna jasnowidzem lepszym niż Jackowski czy ten drugi jak mu tam , (nie wymienię z nazwiska bo mnie do Sądu poda - levi wie o co biega :wacko: )...No to skoro jestem już jasnowidzem...proszę to dobrze zapamiętać...patrzę a tu kurna faktycznie studentka socjologi... :spoko: i to 22 latka ledwo. :uczeń: Co to what the fuck? jest Patriotyczna Lewica Laicka :lol: :lol: :lol: ? Słuchaj no dziecko...

cytuję:

http://www.njnowak.tnb.pl/readarticle.php?article_id=441

Cytuj:
Kolejna teoria spiskowa, mająca wyjaśniać popularność Saturna, jest równie fantastyczna i sensacyjna jak ta serwowana przez użytkownika Illuminatipuppet333. Internauci, znający język angielski, mogą o niej poczytać na stronie SaturnDeathCult.com. Polskie przekłady tamtejszych tekstów są dostępne w serwisie DavidIcke.pl. Kilkuczęściowy cykl “Kult Śmierci Saturna” stanowi rozwinięcie mitu o “złotym wieku” panującym pod rządami Saturna/Kronosa. Wynika z niego, że w dawnych czasach otoczenie Ziemi wyglądało zupełnie inaczej niż obecnie. Na niebie, zamiast Słońca, świecił Saturn, ówczesny władca Wszechświata. Układy ciał niebieskich, widoczne z naszej planety, były tak niezwykłe, że stały się inspiracją dla twórców mitów i symboli. Wszystkowidzące Oko (emblemat Illuminati) pochodzi ponoć od Marsa i Wenus, które na tle ogromnego Saturna wyglądały jak źrenica i tęczówka w białku ocznym. Nie mam pojęcia, jak można wierzyć w takie bzdury…


Wymyślili te bzdury ludzie którym taki dzieciak do pięt nie dorasta ani poziomem wykształcenia ani wiedzą, to ekipa naukowców od Teorii Elektrycznego Wszechświata czyli coś poza twoim małym socjologicznym móżdżkiem...Ok ? :dobani: :zęby:

dalej artykułu o Icku...

Cytuj:
Część tez Icke’a, uznawanych niegdyś za niewiarygodne, otrzymuje dziś potwierdzenie w mainstreamowych mediach. Każdy, kto ma taką chęć, może zweryfikować teorie Davida. Icke zostaje przedstawiony jako zdolny kompilator, który wyciągnął średnią z odkryć innych badaczy, dodał własne spostrzeżenia i sformułował ostateczne wnioski. Twórca “The Biggest…” jest spadkobiercą Danikena i innych pseudonaukowców.


Powidz mi ? Czego was teraz uczą a tym "Dziennikarstwie" ? jak być zakłamanym dezinformatorem i naciągaczem ? W którym miejscu wywiadu mówiłem o Danikenie bo o ile pamiętam to mówiłem o teoriach Zillmera i Heisera czy Liptona ... udowodnij że to są pseudonaukowcy dzieciaku ...a potem wkładaj kłamstwa w usta innych ludzi...nic bardziej mnie nie wkur...niż taka szmaciarska arogancka postawa. Zajmij się swoimi Lewicolaickimi dyrdymałami tam pewnie kłamców lubią, albo kup szydełko.

i dalej gwoli uczciwości dziennikarskiej do której Tobie pseudo dziennikarzu daleko...

Cytuj:
Jego główny świadek, kobieta Arizona Wilder, została zdemaskowana i okazało się, że nie jest wiarygodna.


Wiesz na czym polegało to zdemaskowanie ? Nad pomachaniem wahadełkiem nad kasetą video...
widać małe umysły cieszą małe rzeczy....albo są zbyt głupi aby cokolwiek sprawdzić. To może wyręczę naszą młodą nowo wchodząca gwiazdę Lewackolaicką ... od teorii spiskowych.

http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=54

To artykuł podobnego pajaca Frasera

Cytuj:
Before I watched the video I dowsed the box with a pendulum and asked questions. I don�t usually use dowsing, but considered it may be useful to evaluate this case from as many angles as I could because if I was correct in my gut feeling then I had stumbled upon some very significant realisations. The basic questions were:
Was she going to be telling me the truth? Yes. Wow! I hadn�t expected that.
Was she also going to be telling lies? Yes. Ah!
As I thought she was a Multiple Personality, I assumed that she had been set up. So I asked, �Is she going to deliberately misinform David?� Yes. This made me curious because I thought she would be doing it from programming.
I always like to ask questions I know the answers of now and then to check whether I am interpreting the pendulum correctly.
So I asked a question I was sure of the answer to: �Is she a programmed multiple?� No. That was absolutely the last thing I expected. I couldn�t see how she could be lying to deliberately misinform and not been a set-up multiple stooge.
�Then she isn�t a multiple?� Yes.
�So has she ever been programmed as a multiple?� No.
�She is going to lie deliberately in full awareness?� Yes.


No weź wybacz, facet macha wahadełkiem nad kasetą Video i wysuwa wnioski że Arizona Wilder kłamie... przepraszam bardzo, ale to nie jest rzeczowa argumentacja.

Cytuj:
Cytat:
Does anybody have any direct proof of any of the wild claims being made? For example, if Mutwa has captured greys and eaten them, then are there any remains, photographs or corroborating witnesses to present? For, until some actual evidence of this story appears, all we have is a very good draft of a science fiction novel that still needs careful work to iron out the inconsistencies in the plot.


Tak jasne najlepiej mieć watpliwości bo mu Credo Mutwa pod nos zdjęcia nie podsunął kiedy szamali szarka na kolacje. Ja też bym w to nie uwierzył.

Cytuj:
Cytat:
But oddly, in an interview with Jeff Rense on his Sightings radio show on 14 October 1999, Mutwa claimed that the figure of Darth Maul - the alien �baddie� in the latest Star Wars movie � is an absolute dead ringer for one of these �gods�, right down to the colour. As yet, I have not heard of the mass demise of George Lucas or the Star Wars makeup department and design team.


Ma wątpliwości bo mu George Lucas nie potwierdził że Darth Maul nie był wzorowany na starożytnym zuluskim bogu i charakteryzatornia tego nie potwierdza.
Oczywiście Fraser zadzwonił do LucasFilsm...mądre posunięcie, :lol: To tak jak tych dwóch palantów z kanału 5 co byli razem w Bohemian Grove, zadzwonili oni potem do rzecznika klubu BG i zapytali..."Czy nie składacie tam przypadkiem ofiar z ludzi ? " :lol: - "Nie...My ależ skąd...." :dope:

Szkoda czasu na komentowanie tego rzeczowego artykułu Frasera oraz Lewicolaickiej "dziennikarki" Jak na 22 lata masz tupet...szybko znajdziesz pracę w mediach...i na pewno dobrze płatną.

przepraszam resztę socjologów :język:

i byłbym zapomniał :

Cytuj:
David Icke napisał m.in. książkę “The Biggest Secret”, która w 2013 roku ukazała się w polskim przekładzie jako “Największy sekret”. Co ciekawe, wydawcą tłumaczenia jest oficyna o wdzięcznej nazwie Illuminatio.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

objawy paranoi ? spisek w spisku?

I nie ma się czym podniecać pisząc "SKANDALISTA PODBIJA POLSKĘ!" bo strona istnieje od kwietnia 2009 a wcześniej amatorsko wrzucaliśmy filmy od co najmniej 1,5 roku. I Polska strona internetowa, nazwana na cześć angielskiego pisarza nie jest tylko "nazwana" ale ma wykupione prawa autorskie...jak wszytko co publikujemy za zgodą autorów, a jest popularna bo nie siedzimy na dupie pasożytując na innych i wymyślać dyrdymały promując się cudzym kosztem.Na górę
   
 
 
Post: 06 lis 2013, 19:25 
Odpowiem tej pani lewackim żargonem.

Akceptacja prawdziwości treści wyznań Arizony Wilder jest sprawdzianem lojalnosci i zaufania
do Davida Icke`a i jego pracy.

Sprawdzianu nie zdałaś więc kto ci narzucił ten temat? Po co sie tym zajmujesz skoro "reptylologii" [?!!] umysłem nie pojmujesz?N...Na górę
   
 
 
Post: 07 lis 2013, 23:57 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 02 sie 2012, 19:40
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
Ludzie mają (narzuconą?) skłonność do wypowiadania się na temat rzeczy, które nie bardzo rozumieją (lub o których nie mają pojęcia). Czują presję, że powinni mieć poglądy na wszystko i wypowiadają owe poglądy w taki sposób i z taką emfazą jakby były to prawdy absolutne :)
Key words: każdy; zawsze/nigdy; od razu widać, że; niewątpliwie; jak już dawno temu X stwierdził...;

Mam wrażenie, że cały tekst to wyrażenie opinii właśnie w ten deseń...
"Każdy, kto ma taką chęć, może zweryfikować teorie Davida." :)

w końcu "wolne media" więc może i takie coś wolno
w internecie jest trochę głupotNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 gru 2013, 2:24 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 24 gru 2013, 15:16
Posty: 9
Płeć: mężczyzna
Tak, ja też mam pewien poziom ostrożności co do tego aby wierzyć w 100% Icke'owi. Ale tak, po pierwsze - jest od wyśmiewany i uważany za dziwaka przez główne media, to pierwszy znak aby mu wierzyć, Po drugie, każdy może zobaczyć te symbole Smoczo-reptiliańskie na świecie, są ogólno dostępne. Po trzecie, ta wiedza wyjaśnia dlaczego ludzie rządzący mają tak naprawdę w dupie czy zginie człowiek lub cała masa, dla nich liczy się czy zapłacili za to, że tu żyją - BRAK EMPATII. Generalnie nie znalazłem haka ja to o czym on mówi.

Jedyna obecnie niejasność to fakt, że skoro on posądza, obraża "ważne osobistości" to dlaczego nikt go jeszcze nie "sprzątnął". Jest na YT taki wywiad z nim i osoba prowadząca wywiad właśnie pyta go, dlaczego nikt go ani nie pozwał do sądu ani nie zabił i... do końca nie rozumiem co odpowiedział. Może ktoś z Was zna odpowiedź? Bo miał wykłady i na Wembley i nawet jeden w Oxfordzie.. jakim cudem? Na pewno jest powód... ale jaki???Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 gru 2013, 12:55 
Offline
Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2011, 22:49
Posty: 542
Lokalizacja: Temple of NOD
Nikt nie mówi, że trzeba mu koniecznie i w 100% wierzyć.

perseush85 pisze:
Jest na YT taki wywiad z nim i osoba prowadząca wywiad właśnie pyta go, dlaczego nikt go ani nie pozwał do sądu ani nie zabił i... do końca nie rozumiem co odpowiedział.


Stwierdził, że gdy ktoś zalezie za skórę rządzącym to zwykle stosują dwie metody -
fizyczną eliminację, lub w przypadku np. zbyt wielkiej popularności próbują dyskredytacji,
ośmieszenia oraz ignorowania tematu.

Nowy tekst panny Nowak do pośmiania się lub refleksji - niepotrzebne skreślić
http://3obieg.pl/synchromistycyzm-gra-skojarzen-teorie-spiskowe-pogrobowcy-junga

Ciekawe, że nie przeszkadza jej publikowanie tekstów ośmieszających teorie spiskowe
na stronie (3obieg) która było nie było jest przecież poświęcona spiskom w polskiej polityce
i jest częścią owego "spiskowego" niezależnego obiegu informacji.
A póki co promuje się jedynie na pracy innych bo jakichś odkrywczych tekstów nie widziałem.

PS. Z tego co pamiętam panna Nowak miała kiedyś poglądy prawicowo-narodowe
a od jakiegoś czasu lewicowo-narodowe, ciekawe jakie będzie mieć za rok.
(Stawiam na Palikotowe lub na JKM w zależności od zmian koniunktury w polityce.)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lut 2014, 9:16 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lut 2014, 21:33
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
Liczba faktów przedstawiana przez Davida Icke jest tak duża, że czasem ciężko je przyswoić. Ja kiedy czytałem "Największy sekret" nie byłem w stanie doczytać jej do końca, bo prawie każde zdanie było jakimś faktem, ale bez wiarygodnego dla mnie uzasadnienia. Ciężko mi powiedzieć, czy jego teoria o Gadach jest prawdziwa, bo to już na prawdę wykracza poza mój umysł :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lut 2014, 10:39 
Senny pisze:
Liczba faktów przedstawiana przez Davida Icke jest tak duża, że czasem ciężko je przyswoić. Ja kiedy czytałem "Największy sekret" nie byłem w stanie doczytać jej do końca, bo prawie każde zdanie było jakimś faktem, ale bez wiarygodnego dla mnie uzasadnienia. Ciężko mi powiedzieć, czy jego teoria o Gadach jest prawdziwa, bo to już na prawdę wykracza poza mój umysł :)


Wiesz ja to się nazywa ? - "Filtr Percepcji" Jak myślisz ? Ile potrzeba czasu i wiedzy aby wyprostować historię starożytna aby to wszystko rozplątać ? To dwadzieścia lat moich własnych badań...oczekujesz że dostaniesz wszystko w skrypcie czarno na białym ? W bibliografii masz dziesiątki książek które musisz ogarnąć. Powiem Ci dla przykładu że zrozumienie jednej wypowiedzi Credo Mutwy...aby pojąć jego znaczenie trzeba przekopać się przez Teorię Elektryczną, a powiedział tylko że kiedyś niebo było czerwone. Każda kolejna książka nas do tego przybliża a tę książkę Icke napisał w 1999 roku, ilość wiedzy rośnie lawinowo z każdym rokiem a my powoli od lat drążymy każdy ślad aby go potwierdzić lub obalić. Chcesz prostych odpowiedzi ? Wiedza to proces poznawczy a nie skrypt do wykucia. Więcej o tym powiem w swojej książce...Trzeba być szczegółowym...dostałeś jedyni wskazówki...a resztę poszukasz sam...albo będziesz dalej liczył że ktoś coś znów zrobi za Ciebie.

Przy okazji polecam książkę Wiliama Bramleya "Bogowie Edenu"Na górę
   
 
 
Post: 10 lut 2014, 12:04 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 16 lip 2011, 15:51
Posty: 61
W "Światopoglądzie Różokrzyżowców", autor Max Heindel, lub w pracach Rudolfa Steinera, również można znaleźć sporo opisów zaskakująco pasujących do tego co opowiadał Credo Mutwa, teorii elektrycznego wszechświata itd. Mgła pokrywająca lądy, inny kolor nieba, inna "gęstość" powietrza i wody, przekształcenia planet.

Muszę sobie "Światopogląd..." odświeżyć, bo czytałem lata temu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lut 2014, 12:22 
Cytuj:
Przy okazji polecam książkę Wiliama Bramleya "Bogowie Edenu"

Dzięki, właśnie kupiłem na allegro.Na górę
   
 
 
Post: 10 lut 2014, 12:27 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
:tak: to trzeba przynajmniej 2x przeczytać
Niektórzy mogą mieć wrażenie i wygląd oczu jak przy wypalonym bezpieczniku topikowym

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lut 2014, 16:59 
Pod tym linkiem bardzo ciekawy wywiad z autorem ksiazki "Bogowie edenu" Williamem Bramleyem

http://afrykanskazupa.blog.co.uk/2009/08/26/et-a-czarna-347-mier-263-rozmowa-z-w-bramleyem-6823555/Na górę
   
 
 
Post: 13 lut 2014, 16:12 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Rejestracja: 08 sty 2014, 12:24
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
Właśnie jestem w połowie książki "Bogowie Edenu" no i daje do myślenia. Nadrzędna reguła "dziel i rządź" bardzo dobrze to widać że komuś zależało żeby ludzi podzielić i żeby zabijali się w imię "swojej" wiary. Chore. Dużo ciekawych informacji. Ryje trochę głowę jak się to wszystko przemyśli - zdecydowanie dla ludzi o otwartych poglądach. Kolejną pewnie dorwę "Największy sekret"Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 lut 2014, 16:26 
hehe pisze:
Właśnie jestem w połowie książki "Bogowie Edenu" no i daje do myślenia. Nadrzędna reguła "dziel i rządź" bardzo dobrze to widać że komuś zależało żeby ludzi podzielić i żeby zabijali się w imię "swojej" wiary. Chore. Dużo ciekawych informacji. Ryje trochę głowę jak się to wszystko przemyśli - zdecydowanie dla ludzi o otwartych poglądach. Kolejną pewnie dorwę "Największy sekret"

Się zastanawiam czy treść nie jest ta sama co w Największym Sekrecie?Na górę
   
 
 
Post: 25 lut 2015, 11:02 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 12 gru 2012, 8:31
Posty: 46
Płeć: mężczyzna
Krzysztof Rogala pisze:
Senny pisze:
Liczba faktów przedstawiana przez Davida Icke jest tak duża, że czasem ciężko je przyswoić. Ja kiedy czytałem "Największy sekret" nie byłem w stanie doczytać jej do końca, bo prawie każde zdanie było jakimś faktem, ale bez wiarygodnego dla mnie uzasadnienia. Ciężko mi powiedzieć, czy jego teoria o Gadach jest prawdziwa, bo to już na prawdę wykracza poza mój umysł :)


Wiesz ja to się nazywa ? - "Filtr Percepcji" Jak myślisz ? Ile potrzeba czasu i wiedzy aby wyprostować historię starożytna aby to wszystko rozplątać ? To dwadzieścia lat moich własnych badań...oczekujesz że dostaniesz wszystko w skrypcie czarno na białym ? W bibliografii masz dziesiątki książek które musisz ogarnąć. Powiem Ci dla przykładu że zrozumienie jednej wypowiedzi Credo Mutwy...aby pojąć jego znaczenie trzeba przekopać się przez Teorię Elektryczną, a powiedział tylko że kiedyś niebo było czerwone. Każda kolejna książka nas do tego przybliża a tę książkę Icke napisał w 1999 roku, ilość wiedzy rośnie lawinowo z każdym rokiem a my powoli od lat drążymy każdy ślad aby go potwierdzić lub obalić. Chcesz prostych odpowiedzi ? Wiedza to proces poznawczy a nie skrypt do wykucia. Więcej o tym powiem w swojej książce...Trzeba być szczegółowym...dostałeś jedyni wskazówki...a resztę poszukasz sam...albo będziesz dalej liczył że ktoś coś znów zrobi za Ciebie.

Przy okazji polecam książkę Wiliama Bramleya "Bogowie Edenu"Ogolnie to errare humanum est, przebrnalem prawie przez caly najwiekszy sekret i rzucila mi sie w oczy tylko jedna niezgodnosc, gdyz to bylo latwo sprawdzic, w porownaniu do znaczacej wiekszosci tresci:

opisalem ja tutaj:
david-icke-najwiekszy-sekret-t9358-120.html#p191496

(jest dla mnie zastanawiajace czemu mogl sie pomylic, akurat w fakcie tak ozcywiscie znanym jak dlugosc pelnego cyklu ksiezycowego i nabudowac na tym blednym pogladzie inne)


Te 'niedowiary' i kontrowersyjne tresci o magii, i innych rasach humanoidow sa tylko jakim malym procentem ksiazki, wiekszosc jest historia ktora jest powszechnie znana, z tym ze zostaje powiazana w obraz calosciowy...

za koncowy wniosek autorki wg mnie nalezy jej sie jednak szacunek, gdyz potrafi jasno powiedziec, ze to, ze cos jej sie wydaje 'glupie' nie oznacza, ze okresla takim cala tworczosc jak i autora.

Po lekturze ksiazki mam nawet poejrzenia, ze to wszystko jest tak przez niego celowo skonstruowane w paradoksalnie dobrej i przebieglej intencji, ale to zostawia kazdemu do osadu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group