Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 14:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Wczorajszym wieczorem poczułam wewnętrzną potrzebę podziwiania rozgwieżdżonego nieba. Okazja była doskonała. Niebo akurat bezchmurne.
Tak się układa, że o tej porze roku z mojego okna można podziwiać Gwiazdozbiór Oriona. Wiadomo, że to siedlisko gadów, ale jako osoba wyczulona na przejawy piękna w naturze, w tym wypadku mi to nie przeszkadza. W każdym razie obserwacje zaczęłam tuż po godzinie 22:00.

Z przyjemnością podziwiałam liczne gwiazdy (mieszkam na wsi, więc nie ma tyle zanieczyszczeń świetlnych co w mieście), i prześlizgiwałam oczami po obszarze na jaki pozwala mi zasięg nieba. Kontem oka (chociaż medycznie ujmując sprawę, oko nie posiada konta :język: ), zauważyłam w obszarze obok nóżek Oriona jakieś błyski (zaznaczyłam to na zdjęciu).

Błyski zauważyłam koło 22:10 - 22:15. Z początku myślałam, że było to odbicie światła słonecznego od przelatującego satelity. Kiedy jednak to się powtarzało, sądziłam, że może to przelatujący samolot.

Po upływie kilku minut zaczęłam obserwować tylko ten obszar. Samolot wykluczyłam, bo rozbłyski się nie przemieszczały i były tylko i wyłącznie w tym obszarze. Trwało to max. do pół godziny.
Trudno ustalić mi regularność tego zjawiska. Ale pojedyncze błyski powtarzały się co kilka sekund. Potem była dłuższa przerwa i następowała kolejna seria. W większości te błyski były dość anemiczne. Tylko co jakiś czas pomiędzy słabszymi pojawiał się mocny i wyraźny błysk.
Jak dla mnie przypominało to błyski boi na morzu lub wysyłanie jakiegoś komunikatu. Może to daleko idące wnioski, ale z tym mi się akurat kojarzy taka sytuacja.
Przedstawienie zakończyło się około 22:45.

Często lubię obserwować nocne niebo i przenigdy w życiu nie zauważyłam takiej sytuacji. Wszystko dało się wytłumaczyć konkretnym zjawiskiem. A w tym przypadku nie mam pojęcia co to mogło być. Zastanawia mnie, czy ktoś z was zaobserwował wczoraj coś takiego, lub kiedyś w przeszłości.
Zaglądałam do przeglądarki, ale jedyne dziwne anomalie w tym obszarze jakie oficjalnie opisują to tylko jakaś smuga światła w Orionie, ale tej z kolei nie widać ludzkim okiem. A w tym wypadku obserwowałam to naocznie, bo nie posiadam lunety do obserwacji nieba.

Zastanawia mnie też zmiana natężenia i częstotliwości błysków. Tak więc zarzucam taki temat i proszę o waszą opinię :czytaj:
Zawsze to jakieś dodatkowe atrakcje na naszym nocnym niebie :śpię:

Wybaczcie za ewentualny chaos mej wypowiedzi i nie gańcie mnie za wybujałą wyobraźnie, jeśli chodzi o wnioski. Jestem ciekawską duszą, podobnie jak wy i lubię dostrzegać i zastanawiać się nad rzeczami niezwykłymi :mrgreen:

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 gru 2013, 12:47 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Niezbyt znam się na astronomii aby ci cokolwiek pomóc, ale należy się tutaj wyjaśnienie.

" gwiazdy znajdujące się po prawej stronie, powyżej Pasa Oriona, oddalone są o około 1100 lat świetlnych – szacowany ich wiek wynosi kilka milionów lat."

"Orbita geostacjonarna to orbita okołoziemska, która zapewnia krążącemu po niej satelicie zachowanie stałej pozycji nad wybranym punktem równika Ziemi."

I jeszcze takie pytanie:
Czy takie stwierdzenie ma coś wspólnego z astronomią, a może z naturą?

schikaka pisze:
Wiadomo, że to siedlisko gadów, ale jako osoba wyczulona na przejawy piękna w naturze, w tym wypadku mi to nie przeszkadza.

Z całym szacunkiem dla twoich zainteresowań, ale po tym zdaniu miałem już zamiar dalej nie czytać. Musisz się zdecydować, czy piszesz o poważnym temacie czy zajmujesz się tworzeniem bajek.

.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

mogła błysnąć satelita, przestawiająca baterie słoneczne np. Mogło coś przelecieć, mogło błysnąć w tamtym obszarze lub dalej, jakaś supernowa, kwazar czy inne błyski. Trudno powiedzieć bez zdjęcia i dokładnych informacji. Jeżeli tylko jednej nocy błyskało to nie ma się co martwić ;)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Stawiam na Flary Irydium czyli zespół 66 satelit które zapewniają łączność satelitarną na ziemi. To dość często zjawisko, ma dokładny wygląd opisany przez ciebie. Wyglądają jak boje na morzu.
W zależności od kąta mogą mieć rożną jasność i być widoczne przez różny okres czasu migać lub błysnąć tylko raz. Zdarzają się nawet sytuacje kiedy lecą dwie obok siebie. Zdarzają błyski są naprawdę potężne, nawet na żywo mogą wyglądać jak te na zdjęciach z długim czasem naświetlania.

Obrazek

phpBB [video]

Więcej detali można znaleźć na Heavens-Above.

Trzeba podać Change your observing location czyli miejsce zamieszkania lub dokładne współrzędne a potem wybrać Iridium Flares albo Daily predictions for brighter satellites
Dzienne przewidywania jasności satelit. Wybierając odpowiedni dzień, możemy sobie sprawdzić czy coś w tym czasie przelatywało. Resztę danych można wyciągnąć sobie ze Stellarium. Trzeba tylko podać dobrą lokalizację :tak:

Ciekawe bo kilka dni temu pojawił się bardzo podobny post.
http://davidicke.pl/forum/latajaca-gwiazda-t13006.html

Master Mason * 3rd Degree

witaj. program którego używasz ma funkcję cofania daty, ma również opcje nałożenia satelit.
w czasie o którym pisałaś nic nie przelatywało w tamtym obszarze, może program nie ma danych wszystkich setelit. trzeba by poszukać stronki z obszerniejszą bazą, najbliżej było by tej satelicie, czerwona linnia to trajektoria.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Awatar użytkownika

Dla wyjaśnienia paru spraw. homorek , ja nie tworzę bajek, tylko piszę jak to odczuwam w danej chwili. Jeśli nie wiesz, że reptylianie pochodzą właśnie stamtąd to trudno.

Nie używam żadnego programu, tylko wyszukałam zdjęcia gwiazdozbioru, aby pokazać obszar, w którym pokazują się te błyski. Żeby właśnie, ktoś mógł się zorientować o miejsce, w którym to dokładnie było. Wiem, że w "pobliżu", to nie dosłownie znaczy blisko, tylko z mojego punktu widzenia kiedy patrzy się na niebo, to perspektywicznie to nieduża odległość, chociaż w rzeczywistości dzielą je setki czy też tysiące lat świetlnych.

Te zdjęcia podałam informacyjnie, aby laik astronomiczny, taki jak ja też mógł ogarnąć o co mniej więcej mi chodzi.

levibc, to raczej nie od Irydium. Nie raz obserwowałam ich rozbłyski. W końcu to system satelitów, które się przemieszczają i dają jeden odblask, a potem lecą dalej. A w tym wypadku rozbłyski były widoczne tylko i wyłącznie w tym obszarze przez prawie pół. godziny.
Dzięki za info o podobnym poście. Przynajmniej widać, że to się powtarza.
Chyba, że to może jakiś nowy typ satelitów, albo coś zupełnie obcego :so: Ja tam nie wykluczam żadnej ewentualności od kiedy w dzieciństwie widziałam świetlisty dysk w pobliżu mojego domu. 8-)

Awatar użytkownika

bolec nie denerwuj się. Ja staram się podawać do wiadomości, to co sama wiem. Bez przesadyzmu. Zluzuj bokserki, bo nie ma o co się rzucać. Poszukaj trochę na forum :pisze: , to z pewnością znajdziesz dokładniejsze informacje jeśli musisz wiedzieć konkretnie. Tematem w tym poście są te nietypowe rozbłyski, a nie reptylianie :nauka:
Z tego co wiem, to pochodzą właśnie z Gwiazdozbioru Oriona. Napomknęłam o tym, bo może ktoś się zainterasuje. Drugą ciekawostką jest to, że właśnie w tym obszarze rodzi się dużo nowych gwiazd. Dla mnie aktualnie nie jest to najważniejsze. Układ jest w 3D, ale patrzymy na niego, tak jakby był w 2D. Nie jestem umysłową blondynką.
Nie bierz wszystkiego, co piszę dosłownie. Czytaj między wierszami. A przede wszystkim przeczytaj całość postu i nie oceniaj po wstępie.
To jak z książkami. Niektóre po 50 czy nawet 100 stronach stają się naprawdę ciekawe. Tak więc nie chodzi tu o gady, tylko te błyski w "pobliskim" obszarze.
Moja wiedza na temat reptylian nie jest szczegółowa, ale ogólna. Ale na forum można się dużo dowiedzieć. Powodzenia w poszukiwaniach w tym temacie, jeśli masz na to chęci i czas :hi hi:

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Sam pas Oriona, to 3 gwiazdy w odległości pomiędzy 800 a ponad 1300 lat świetlnych.
Będąc na Alnitaku (najbliższej) niemal równie daleko jest do Ziemii jak i do Alnilam, więc jeżeli ktoś pisze, że reptilianie (czy inne istoty/statki/energia/whatever) jest z pasa Oriona, to warto uszczegółowić skąd ;)
A patrząc na cały gwiazdozbiór Oriona, to znacznie większe rozbieżności odległości.
Ja bym szukał powodu na orbicie, albo nawet bliżej. Jeżeli ten rozbłysk miałby pochodzić z odległości kilkudziesięciu/kilkuset lat świetlnych, to energia potrzebna do wytworzenia takiego błysku byłaby kolosalna.

Awatar użytkownika

Nie jaki mam, a jakiego nie mam :mrgreen:
W każdym razie o ich konkretnym pochodzeniu to nikt do końca zapewne nie wie na 100 %. Sam pewnie zauważyłeś, że jakby nie było poruszamy się trochę po omacku w nurcie dezinformacji.
Jak dla mnie przystępne może być to, że to takie pasożyty energetyczne. Co widać na co dzień. Człowieka łatwo zdenerwować czy też wyprowadzić z równowagi, z czego z chęcią korzystają i o to dbają.
Kiedyś rodzaj ludzki był bardziej doskonały. A tymczasem zdegenerowali nas z 12, do 2 helis DNA i uczynili z nas "małpy". Trochę to zajmie zanim nasz gatunek powróci do swojej świetności.
Zastanawiam mnie czasem ile innych gatunków zniewolili w przeszłości? Czy wyglądało to podobnie jak u nas?
Z drugiej strony można być im poniekąd wdzięcznym. W końcu trudne sytuacje życiowe, lekcje jakie dostajemy, służą naszemu rozwojowi duchowymi, jeśli uda nam się wyciągnąć właściwe wnioski, to wszystko nam służy. W końcu bez doznania cierpienia nie bylibyśmy w stanie docenić dobra. A stagnacja to zła sytuacja. :so:
Jedno jest pewne. Gdyby nie moja choroba i związane z nią cierpienie, nie byłoby mnie akurat w tym miejscu i nie sprzeczałabym się z tobą :mrgreen:
Stopniowo doceniam to co zaznałam i widzę celowość pewnych sytuacji, które kilka lat temu wydawały mi się totalnie bez sensu.

Awatar użytkownika

To nie moje domysły, tylko artykuły znajdujące się na tym forum :so: A to, że są byty czerpiące z naszych negatywnych emocji jak i wampiry energetyczne ograbiające żywiciela z energii to też moje domysły. Tak samo jak bioenergoterapia, duchy opiekuńcze (zwane aniołami stróżami), modyfikacje pogody czego przykładem może być huragan na Filipinach. Zarówno HAARP, szkodliwość szczepionek na grypę, geoinżynieria (smugi chemiczne), fałszywość teorii ewolucji to też tylko i wyłącznie moje domysły. Obecność obcych na ziemi i iluminaci to też jakieś bzdury.
Masz absolutną rację. Kościół katolicki to nasz dobrodziej a dusza przeżywa tylko jedne wcieleni. Przecież to nielogiczne, żeby przeżywała reinkarnację i wzbogacała swoje doświadczenia o wcielenia w różnych istotach i różnych miejscach, bo przecież pojedyncze ziemskie życie jest taaakieeee dłuuuggggiiiieeee.... i absolutnie wystarczy do rozwoju duchowego...
Czakry w naszym organizmie to też wymysły. Przecież nie potwierdzają tego "autorytety naukowe".
Oczywiście księżyc to nasz naturalny satelita i nie można absolutnie łączyć jego przetransportowania tutaj z biblijnym potopem, który opisywany jest w wielu różnych dawnych cywilizacjach i na różnych kontynentach.
A w ogóle przecież nie ma czegoś jak dawne cywilizacje jak Atlantyda i żadna część nasze populacji nie przybyła tutaj z marsa. To jakiś absurd.
Przecież człowiek pochodzi od małpy i wiedzę trzeba czerpać tylko z utartych szlaków oficjalnej nauki. A tak w ogóle to jestem głupia, a to są tylko i wyłącznie moje domysły i wybujała wyobraźnia.

A propos, kiedyś wierzono, że ziemia jest płaska i jest centrum wszechświata. Bo przecież nie było dowodów na to, że jest inaczej. A ty właśnie zachowujesz się tak jak ci ludzie parę wieków temu. Zanim zaczniesz coś negować to poszukaj trochę informacji.
A to, że czegoś nie widać, wcale nie oznacza, że tego nie ma.

schikaka pisze:
To nie moje domysły, tylko artykuły znajdujące się na tym forum :so: A to, że są byty czerpiące z naszych negatywnych emocji jak i wampiry energetyczne ograbiające żywiciela z energii to też moje domysły. Tak samo jak bioenergoterapia, duchy opiekuńcze (zwane aniołami stróżami), modyfikacje pogody czego przykładem może być huragan na Filipinach. Zarówno HAARP, szkodliwość szczepionek na grypę, geoinżynieria (smugi chemiczne), fałszywość teorii ewolucji to też tylko i wyłącznie moje domysły. Obecność obcych na ziemi i iluminaci to też jakieś bzdury.
Masz absolutną rację. Kościół katolicki to nasz dobrodziej a dusza przeżywa tylko jedne wcieleni. Przecież to nielogiczne, żeby przeżywała reinkarnację i wzbogacała swoje doświadczenia o wcielenia w różnych istotach i różnych miejscach, bo przecież pojedyncze ziemskie życie jest taaakieeee dłuuuggggiiiieeee.... i absolutnie wystarczy do rozwoju duchowego...
Czakry w naszym organizmie to też wymysły. Przecież nie potwierdzają tego "autorytety naukowe".
Oczywiście księżyc to nasz naturalny satelita i nie można absolutnie łączyć jego przetransportowania tutaj z biblijnym potopem, który opisywany jest w wielu różnych dawnych cywilizacjach i na różnych kontynentach.
A w ogóle przecież nie ma czegoś jak dawne cywilizacje jak Atlantyda i żadna część nasze populacji nie przybyła tutaj z marsa. To jakiś absurd.
Przecież człowiek pochodzi od małpy i wiedzę trzeba czerpać tylko z utartych szlaków oficjalnej nauki. A tak w ogóle to jestem głupia, a to są tylko i wyłącznie moje domysły i wybujała wyobraźnia.

A propos, kiedyś wierzono, że ziemia jest płaska i jest centrum wszechświata. Bo przecież nie było dowodów na to, że jest inaczej. A ty właśnie zachowujesz się tak jak ci ludzie parę wieków temu. Zanim zaczniesz coś negować to poszukaj trochę informacji.
A to, że czegoś nie widać, wcale nie oznacza, że tego nie ma.

to że ziema jest okrągła można akurat łatwo sprawdzić... co innego o tym co napisałaś wyżej. odnosze wrazenie ze niemal wszystko co przeczytasz od razu bierzesz za prawdę ma mało sprawdzasz... dowodów na wampiry energetyczne nie ma, modyfikacje pogody: sama napisałaś może wiec tutaj i Ty nie jesteś pewna. na haarp jest zbyt wcześnie by cookolwiek stwierdzić. Co do fałszywości teorii ewolucji, teoria jest dotąd prawdziwa aż ktoś nie wykaże czegoś sprzecznego z nią i potwierdzi to naukowo, wtedy teoria upada. Miej na uwadze czasy kiedy była tworzona i jakimi materiałami dysponował człowiek który ją napisał, teoria newtona też jest teorią ale nikt jej nie kwestionuje i ludzie nie wychodzą przez okna w nadzieji ze nie spadną... Co do obcych, poprosze dowód naukowy, co do iluminati to zapoznaj się z tym jak działa system bankowy co to jest Pieniądz fiducjarny i dlaczego ten system musi upać skoro tak dużo informacji tutaj. Powodzenia

Ps. co do rowzoju duchowego, skąd wiesz że takowy istnieje?

Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

@bolec czy ty czasem nie pomyliłeś forum :) to nie jest racjonalista.pl tylko forum DI.
Cytuj:
na haarp jest zbyt wcześnie by cookolwiek stwierdzić

W sensie że niema dowodów na istnienie HAARP-a?Czy tego że nie ma dowodów na to, że jest używany do zmian pogodowych?Co do teorii ewolucji, to już dawno została obalona, tylko społeczeństwo nie jest w stanie tego przyjąć do wiadomości i dzieci naucza się dalej na podstawie, jakiś niedorzecznych teorii.Tak jak było kiedyś za komuny, uczono dzieci o wybawcy towarzyszu Stalinie.Teraz natomiast zamiast Stalina, mamy nobliste Obame i czteroletnich terrorystów z karabinami.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Problem w tym że 80 procent niewolników nawet nie ma pojęcia co jest grane,nawet się nie dowie i nie che nic wiedzieć to typowa wiocha,za 100 lat może ale i tak wątpwie nie te czasy Panowie i Panie nawet nie opowiadajcie znajomym o takich sprawach bo to się może zile skończyć,ja w pracy mało nie zostałem pobity jak za czołem tłumaczyć mniej więcej co i jak.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Właśnie na tym polega propaganda, sianie nienawiści i strachu przed nie poprawnymi politycznie opiniami.Od małego się ludzi szkoli aby byli posłuszni i niezbyt dociekliwi.Tak jak w filmie Equilibrium gdzie uczono dzieci od małego donosić na siebie i bliskich, cała ludność żyła w utopi mamiąc się narkotykiem podawanym przez władze.W obecnych czasach narkotykiem jest telewizja, która robi sieczkę z mózgu.Ile to razy w wiadomościach lecą jakieś nieistotne reportaże, podczas gdy mamy np. podwyżkę podatków itp.Idealny obywatel to taki który pracuje po 10h dziennie,płaci podatki,zaciąga kredyty i po powrocie z pracy załącza "jak oni śpiewają ", a już całkiem idealny to taki który tuż przed emeryturą kipnie;)

Awatar użytkownika

nowykiller227 po tym jak bolec napisał, że rozwój duchowy nie istnieje, to witki mi upadły :bangheadwall: Jak widać niektórzy to "niewierni Tomasze, co nie uwierzą nawet jak włożą rękę w ranę na boku".
Wydaje mi się, że to forum to miejsce dla ludzi takich jak my, którzy nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim czują, że coś jest mocno nie tak z tym światem. Ja mam to wewnętrzne uczucie, że to nie jest rzeczywistość jaką wykreowaliby ludzie. I to uczucie towarzyszy mi od kilkunastu lat.
Jak widać są ludzie, którzy nadal ufają tylko umysłowi i faktom z telewizji. Ale na szczęście jest coraz więcej "myślących serce". A leniwemu człowiekowi, któremu nie chce się popracować nad samym sobą i mieć wszystko podane na tacy, nie da się wytłumaczyć czegoś do czego potrzebna jest wewnętrzna intuicja i rozbudzona czakra serca :so:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

przy moim osobistym założeniu gratuluję Ci naprawdę poczucia humoru :D
/to głos z tego Forum/ :hejka:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]