Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 14:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Problem pojawił się końcówką zimy 2010 i trwa aż do teraz z kilkumiesięcznymi remisjami.
Wygląda identycznie jak na zdjęciach znalezionych w sieci...

Obrazek

Obrazek

... z tym, że podobne "rany" mam również pod nosem jak i na palcach u stóp, a ostatnio zalążki pojawiają się na barkach! Nie używam mydeł, zmieniałem wielokrotnie środki czystości. Miałem testy alergiczne - bez diagnozy. Maści i inne wynalazki nic nie dają. Problem jest i za żadne skarby nie mogę się go pozbyć.

Rodzi to nieziemski dyskomfort. Swąd i uczucia chodzenia "pajączków" w okolicach nosa. Największym "atakom" towarzyszy bezustanny ból głowy, osłabienie i wzmożony katar.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 lip 2013, 11:11 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree

NWO Hejter pisze:
z tym, że podobne "rany" mam również pod nosem jak i na palcach u stóp, a ostatnio zalążki pojawiają się na barkach!

Zbyt mało danych, aby poprawnie zdiagnozować. Człowiekowi dokucza bardzo dużo rodzajów grzybków, które lubią miejsca wilgotne i osiedlają się pod wierzchnią warstwą naskórka. To jest tylko moja sugestia, ale polecam się tym zainteresować.

Należy przetestować preparat zwalczający grzybicę przez przynajmniej tydzień i zaobserwować czy będzie jakaś poprawa. Pierwsze powinien zniknąć świąd, a później złuszczyć się martwy już naskórek.
Walka z tym jest trudna i długookresowa. Preparatów z apteki jak też domowych sposobów jest bardzo dużo. Najtańszym jest 10% ocet.

O zmianie diety nie będę się wypowiadał bez prawidłowego zdiagnozowania problemu.

.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Na grzybicę niezły jest też olejek z drzewa herbacianego ( w aptece ok 10zł). Przyspiesza on też gojenie, więc może tu by coś zdziałał.

Napisz więcej

Czy skóra się łuszczy i pęka ?
Czy ci to krwawi i w jaki sposób?

To wygląda na grzybicę ale znałem tego dokładną nazwę i mi wyleciało.
Miałem coś podobnego jeśli nie to samo.

Napisz dokładnie objawy jak to się pojawia kiedy w jaki sposób itd.

Niktu

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Polecam wzmocnić organizm. Metod jest wiele od nalewek, po wywary z ziół, po suple itp.
A jak chcesz sprawdzić co to jest to udaj się do dobrego laboratorium. Pobiorą tam Ci wycinek z tego miejsca i przeprowadzą test na bakterie.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Hej.
Ja tez tak kiedys mialem.
Zaczelo sie po 25 roku zycia, ciagle niezdrowe odzywianie itp.

Z tego co opisujesz i ze zdjec moge wnioskowac, ze masz EGZEME wywolana gwaltownym stresem lub zakwaszeniem organizmu!!!
Musisz ZALKALIZOWAC swój poziom Ph wewnatrz organizmu poprzez odpowiednia diete.
Prawie zawsze wina jest po stronie diety. Ja mialem tak samo... juz puzniej stosowalem nawet kremy sterydowe które swietnie pomagaly ale po zaprzestaniu smarowania zaraz po 4 dniach wszystko wracalo, pekniecia na palcach, niesamowite swedzenie.
Zmienilem diete przede wszystkim i jest duuzo lepiej.
Popracuj równiez nad stresem bo on czasami powoduje wiecej takich wyprysków.
Zapraszam do poczytania troche o ZAKWASZENIU ORGANIZMU.
Pozdrawiam i czem na wyniki

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

A ja Ci doradzę udaj sie koniecznie do dobrego dermatologa czy lekarza od chorób pasożytniczych - niech obejrzy te miejsca pod mikroskopem - bo mi to wygląda na świerzba, i nie daj sie zbyć- skądś to znam i nie życzę Ci zeby to było to draństwo, ale jak mówisz o objawach i miejscach to powiedział bym że to świerzb norweski- nie zaniedbaj - koniecznie udaj sie do lekarza i przekaz mu te uwagi, napisz jak juz bedziesz wiedział co i jak, bo ciekaw jestem.

"Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa." - Gandhi

Awatar użytkownika

Opinia dermatologa - odczyn alergiczny. Kiedy objawy znikną mam zgłosić się po skierowanie na testy alergologiczne.

Sprawa na moje oko związana z przewlekłym zmęczeniem z którym borykam się pewno już od jakichś 8-10 lat. Ciągłe opryszczki na wargach, zapalenia spojówek, powiększone węzły chłonne i jeszcze ta pogoda... wilgoć i duszność tego lata wyjątkowo daje mi się we znaki.

Badania krwi: hemoglobina, wapń, potas, itd w porządku. Nie ma się czego czepić. Jestem wegetarianinem i bardzo skrupulatnie dbam o makra i odpowiednie składniki odżywcze w diecie.
Zakwaszenie? Możliwe - spożywam dość duże ilości białka ze względu na sportowy tryb życia.

Objawy? Jak na zdjęciu. Bardzo sucha, pękająca skóra z ranami. Maść sterydowa daje niewielkie rezultaty leczenia - właściwie tylko nawilża dłonie. Stan często poprzedza opryszczka wargowa (2-6 tygodni wcześniej), bądź pojawia się ona po zniknięciu "suchości". Jak właśnie ma to miejsce teraz gdy choroba nieco odpuszcza.

Zbyt wiele może być przyczyn.
Opryszczka pojawia się jak jest osłabiony organizm.
Kup sobie sodę oczyszczoną i rób oranżadki w celu odkwaszenia.
Szklanka wody,sok z cytryny i łyżeczka sody. :drugged: :tak:
Możesz też być zarobaczony,więc brałbym pod uwagę terapię w tym kierunku.
Poza tym hartować się,więcej na powietrzu,jakaś forma gimnastyki...ciało potrzebuje dotlenienia i ruchu.
Dla skóry dobry jest krzem i siarka,więc jakieś preparaty uzupełniające byłyby wskazane.
Hardcorowo -moczyć ręce,bądź smarować własnym moczem.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

tak na moje oko ,to spróbowałbym środków od wieków sprawdzonych - złoto albo srebro koloidalne .
Ze wskazaniem na złoto - jak masz obrączkę lub cokolwiek złotego to wg cytowanego opisu - pić i przykłądać na te rany. Mruga
Możesz nie mieć akurat możliwości wykonania koloidu ,czyli urządzonka,ale czytaj to:

"Płyny z czastkami złota i srebra mozna przygotowac samemu,wykorzystujac własna bizuterię( z jak najwyższa próbą).Trzeba jednak wiedzieć,ze tego typu “medykamenty” zawierają niewielka ilość leczniczych czastek,a więc i ich dzialanie jest znikome.
Umytą złotą lub srebrna obrączkę(albo inny przedmiot) połóż na 2 godziny na słońcu.Umyj szklany pojemnik,wygotuj go w emaliowanym garnku.Włóż obrączkę do pojemnika,zalej szklanką przegotowanej wody i ponownie wystaw na działanie słońca.Po 2 godzinach eliksir jest gotowy do zastosowania.Przelej go do wyparzonej buteleczki i zażywaj 3 krople 3 razy dziennie."

źródło:
http://hipokrates2012.wordpress.com/201 ... rowym-byc/

piszą,żeby na słońce wystawić ,ale równie dobrze zanurzyć w pół szklanki letniej wody z łyżeczką soli ,na ok 10min -sam tak robiłem dopóki się nie zaopatrzyłem w urządzonko do produkcji srebra koloidalnego akurat.Potem na to słońce ...hmmm ,lepiej byłoby chyba postawić szkalnkę nad orgonitem ,moim zdaniem.
Nie ma problemu akurat przy urządzonku podmianka elektrod na złote...no ale tak tylko wtrąciłem.
Swojej mamie robiłem często na żylaki srebro koloid. ,efekty po tygodniu były super [oprócz okładów z liści kapusty]
Zawsze możesz spróbować -nie boli,a skutek moze przynieść zadowalający.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Zmiany pojawiły się w ustach i gardle.

W wardze urosło bardzo wiele "grudek" w stylu krost podskórnych - w tym jedna bardzo duża i bolesna (widoczna gołym okiem), a podniebienie i gardło jest po bokach dość mocno czerwone.

Zmiana opryszczkowa na wardze znikła, ale za to nos jest w stanie podobnym do tego:

Obrazek

Cała twarz swędzi co przeszkadza mi w śnie, a rankiem moje równie swędzące oczy są sklejone jakaś dziwną ropą.

Dłonie jak przy atopowym zapaleniu skóry, jama ustna jak przy zakażeniu opryszczkowym, a nos jak przy łzs... lekarze tylko o uczuleniu potrafią gadać! :zły:

koniec zimy, sport, przewlekłe zmęczenie... hmm... To sugeruje też brak witamin z grupy B.

przeszłość i przyszłość są jak różnica potencjału zmuszając do właściwego biegu chwilunię, zwaną czasem: tu i teraz.

wegetarjanstwo cie zabije, brak odpowiedch skladnikow odrzywczych w diecie wykonczysz sie , sprobuj tylko na miesiac przejsc na diete wysokotluszczowa ograniczajac weglowodany do 50g maximum a zobaczysz roznice .

Ja na twoim miejscu skupiłbym się na tym co napisałeś.

"Zakwaszenie? Możliwe - spożywam dość duże ilości białka ze względu na sportowy tryb życia."

W jakiej postaci jest to białko? Chyba nie w postaci suplementu, a raczej jako składnik jakiegoś pożywienia. Zastanów się co spożywasz przy tej okazji i co zawiera ten posiłek oprócz białka. Jakiej jakości jest to białko?

Lekarze ci sugerują uczulenie i mogą mieć rację. Uczulenia powstają pod wpływem nadmiaru toksyn w organizmie, których organizm próbuje się pozbyć w postaci ropnych bąbli w twoim wypadku.

Jaki jest procent spożywania przez ciebie surowych produktów do gotowanych? Gdzie się stołujesz?

Musisz się przyznać czy bierzesz jakieś wspomagacze do budowy mięśni i czym uzupełniasz płyny po treningu. Bez takich informacji ani rusz.

Wygląda na to, że czegoś masz za dużo w organizmie, a nie jak przedmówca straszy, ze "niedobór cię zabija". Może być też tak, że jest to dwie odmienne przyczyny. Swędzenie to temat omawiany wcześniej, a wypryski inny. Czy próbowałeś stosować okłady z octu 10% na miejsca swędzące?

.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]