Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 sie 2019, 8:24

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Dzis 2013.10.13 od 15:00-16:00 na pomorzu jest burza,grzmoty sa takie ze sa odczuwalne,nigdy takich nie słyszałem (czy to normalne)?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 paź 2013, 15:57 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree

Takie dźwięki występują teraz na całym świecie. Jest to zderzanie się rzeczywistości, zjawisko niewidzialne tylko odczuwalne przez dźwięk. powodem jest stopniowe zbliżanie się do Ziemi Fali Międzywymiarowej.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Podobna burza była niedawno nad masywem ślęży. Faktycznie ziemia się trzęsła. Coś podobnego wcześniej przeżyłem w Bieszczadach - okolice Cisnej. Takie efekty ( mniej , bardziej spektakularne) odnotowuję od 2-3 lat. Wcześniej nie miałem takich doświadczeń. Z czegoś to wynika. Z czego ? - nie wiem.

Dźwięki jak grzmoty. Zderzanie się rzeczywistości w wyższym wymiarze.

https://cassiopaea.org/forum/index.php/ ... #msg305803

Od miejsca: "Q: (L) We have a few interesting questions tonight. I think the first thing on everybody's mind is the strange events"

do miejsca: "A: Overlapping densities, lasting approximately 1.3 seconds, as you measure time i.e.: for 1.3 seconds, you lived completely in 4th density. "

Próbowaliście wiązać sprawę z HAARP?

TO, że zastosowania HAARP'a nie widzę wszędzie, nie znaczy, że czasami nie mogę pozwolić sobie małe skojarzenie z nim. :)

Z resztą sam kiedyś widziałem kolorowe niebo w jednym punkcie, gdzie dookoła był normalny błękit.

Awatar użytkownika

Kosmiczny Podróżnik pisze:
Próbowaliście wiązać sprawę z HAARP?

Holera wie ?. Jest to pewne wytłumaczenie. Niepokoi mnie tylko 'lokalność' zjawiska. Burza w okolicy Cisnej - jak się okazało nie była większa niż na obszarze 5-iu kilometrów.
Natomiast po niektórych grzmotach ziemia drżała do tego stopnia, że nogawki spodni się trzęsły - nie ze strachu :so: . To było jedno z dziwniejszych przeżyć.

P.S.
Jako ciekawostkę podam przykład innej burzy.
Szedłem wtedy przez okolice bliskie cywilizacji . Na tyle bliskie, że linie wysokiego napięcia - (sądząc po podczepach 110kV) - były kilkadziesiąt metrów dalej. Poczułem, że włosy stają mi na głowie. Specyficzny posmak w ustach. Fizycznie odczuwałem elektryczność .Byłem pewien, że już po mnie. No i oczywiście nastąpiło wyładowanie, tyle tylko, że w słup WN - o dziwo w podstawę, wtedy byłem jakieś 15~20 metrów od niego. Zapewne to mnie uratowało. Niezapomniane przeżycie. Wybuch granatu na hełmie, to pikuś w porównaniu z tym grzmotem :)

Ostatnio zmieniony 13 paź 2013, 18:49 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 4 razy

w czasie tej burzy postawiłem papierosa i czekałem na grzmot i papieros sie przewrócił...podczas jednego z mocniejszych grzmotów.Masakra,co ciekawe wyładowania elektryczne nie były aż takie mocne,i jeszcze mała ciekawostka to ze po ostatnim grzmocie komputer mi sie wyłączył jestem własnie po formacie komputera.Bo mi jakiś error wyskakiwał podczas włączania.

Akurat od kilku dniu słońce bucha "M Class Flare" ciekawy jestem czy to ma jakiś związek. :hmmm:

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Ogromne strumienie promieni gamma poprzedzają uderzenie pioruna

Niezwykle silne wyładowania okazują się poprzedzać rozbłysk błyskawicy. Naukowcy zdołali je powiązać z energią gromadzoną w chmurach burzowych i uwalnianą w postaci promieniowania gamma tuż przed uderzeniem pioruna.

Naukowcy odkryli je dzięki przypadkowi. W 2006 roku dwa satelity przelatywały nad wielką burzą w Wenezueli. Jeden z nich był wyposażony w czujnik optyczny, drugi zaś w wykrywacz promieniowania gamma. Zdołały one wychwycić potężną emisję promieni gamma, a zaraz potem silną błyskawicę. Udało się udokumentować istnienie tzw. ciemnego pioruna, ale nie było wówczas wiadomo, czy oba zjawiska – emisja gamma i piorun – były ze sobą powiązane.

Teraz naukowcy po latach dalszych badań zdołali powiązać występowanie ciemnych piorunów z widzialnymi wyładowaniami atmosferycznymi.

- Mieliśmy prawdziwe szczęście – przyznał kierujący badaniami Nikolai Østgaard z Uniwersytetu w Bergen w Norwegii.

ESA wyśle detektor na orbitę

Naukowcy sądzą, że tzw. ciemny piorun jest wywoływany przez silne pole elektryczne, które tworzy kaskadę elektronów poruszających się niemalże z prędkością światła. Kiedy elektrony gamma zderzają się z impetem z cząsteczkami powietrza, wytwarza się silny impuls radiowy. Nie jest on jednak niebezpieczny dla człowieka.

Europejska Agencja Kosmiczna planuje wysłać za trzy lata na orbitę satelitę wyposażonego w czujnik promieniowania gamma. Zadaniem satelity będzie wykrywanie ciemnych piorunów.

http://losyziemi.pl/ogromne-strumienie-promieni-gamma-poprzedzaja-uderzenie-pioruna

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]