Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 kwie 2021, 0:28

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 cze 2015, 21:22 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 17 sie 2014, 16:18
Posty: 44
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Rosja chce podważyć niepodległość Litwy, Łotwy i Estonii. Jak informuje agencja Interfax, rosyjska Prokuratura Generalna bada, czy w 1991 roku władze Związku Radzieckiego miały prawo uznać niezawisłość tych trzech byłych radzieckich republik.

Informator agencji Interfax twierdzi, że decyzja sprzed 24 lat najprawdopo­dob­niej okaże się prawnie wadliwa, bowiem podejmował ją niekonstytu­cyj­ny organ państwa. Już wcześniej Prokuratura Generalna za niezgodną z konstytucją uznała decyzję władz ZSRR z 1954 roku o przekazaniu Półwyspu Krymskiego Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Ludowej.

Anonimowy urzędnik, na którego powołuje się rosyjska agencja dodaje, że rozpatrując tego typu kwestie trzeba zachować ostrożność, bowiem można dojść do bardzo daleko idących wniosków. Wskazał przy tym na nielegalność powstania ZSRR i innych państw.

Niezależni komentatorzy reagują na tego typu informacje śmiechem ironizując, że rosyjska rzeczywistość potrafi być gorsza od ponurego żartu.


Czy słowa wymawiane przez śp. Lecha Kaczyńskiego "Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!" miały coś z tym wspólnego ? takie słowa wypowiedział śp. Lech Kaczyński na wiecu w Tibilisi 12 sierpnia 2008 r. W Tibilisi (Gruzja) razem stanęli prezydenci: Polski, Ukrainy, Estonii, Łotwy i Litwy. Wszystko się zgadza układanka wychodzi na jaw Leszek wiedział dlatego się go pozbyli.

Cytuj:
Szanowni Państwo!

Jesteśmy tutaj, żeby wyrazić całkowitą solidarność. Jesteśmy prezydentami pięciu państw: Polski, Ukrainy, Estonii, Łotwy i Litwy. Jesteśmy po to, żeby podjąć walkę. Po raz pierwszy od dłuższego czasu nasi sąsiedzi z północy, dla nas także z północy, ze wschodu, pokazali twarz, którą znamy od setek lat.

Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy nie! Ten kraj to Rosja. Ten kraj uważa, że dawne czasy upadłego, niecałe 20 lat temu, imperium wracają. Że znów dominacja będzie cechą tego regionu. Otóż nie będzie. Te czasy się skończyły raz na zawsze. Nie na dwadzieścia, trzydzieści, czy pięćdziesiąt lat!

Wszyscy w tym samym okresie, lub w okresach nieco innych poznaliśmy tą dominację. To nieszczęście dla całej Europy. To łamanie ludzkich charakterów, to narzucanie obcego ustroju, to narzucanie obcego języka. Ale czym się różni sytuacja dzisiaj od tej sprzed wielu lat? Dziś jesteśmy tu razem. Dziś świat musiał zareagować, nawet jeżeli był tej reakcji niechętny. I my jesteśmy tutaj po to, żeby ten świat reagował jeszcze mocniej. W szczególności Unia Europejska i NATO.

Gdy zainicjowałem ten przyjazd niektórzy sądzili, że prezydenci będą się obawiać. Nikt się nie obawiał. Wszyscy przyjechali, bo Środkowa Europa ma odważnych przywódców. I chciałbym to powiedzieć nie tylko Wam, chciałbym to powiedzieć również tym z naszej wspólnej Unii Europejskiej, że Europa Środkowa, Gruzja, że cały nasz region będzie się liczył, że jesteśmy podmiotem. I my też wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!

Byliśmy głęboko przekonani, że przynależność do NATO i Unii zakończy okres rosyjskich apetytów. Okazało się, że nie, że to błąd. Ale potrafimy się temu przeciwstawić, jeżeli te wartości, o które miałaby się Europa opierać mają jakiekolwiek znacznie w praktyce. Jeżeli mają mieć znaczenie, to my musimy być tu, cała Europa powinna być tutaj. Tu są cztery państwa należące do NATO. Jest Ukraina, wielkie państwo.

Jest pan prezydent Sarkozy, w tej chwili przewodniczący Rady Europejskiej, ale powinno tu być ich 27. Wierzymy, że Europa zrozumie Wasze prawo do wolności i zrozumie też swoje interesy. Zrozumie, że bez Gruzji Rosja przywróci swoje imperium, a to nie jest w niczyim interesie.

Dlatego jesteśmy tutaj!"


Źródła:

http://www.sfora.pl/swiat/Rosja-chce-pozbawic-niepodleglosci-panstwa-baltyckie-Szatanski-plan-a78540

http://www.fronda.pl/a/jakze-aktualne-slowa-sp-lecha-kaczynskiego-dzis-gruzja-jutro-ukraina-pojutrze-panstwa-baltyckie-a-pozniej-moze-i-czas-na-moj-kraj-na-polske,35000.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 cze 2015, 21:22 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 01 lip 2015, 6:37 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2009, 16:35
Posty: 417
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Zielony Cętkowany
Tak, Rosja to zly kraj.
Robi "kolorowe rewolucje" w państwach, które chce sobie podporządkować.
Ustanowiła swoje bazy wojskowe wzdłuż granic USA.
Szerzy "demokrację" środkami militarnymi.
To Rosja po 1990-tym roku zniszczyła polską gospodarkę i rozbroila naszą armię
Długo można by wyliczać, bo to zly kraj jest...
Na dodatek Bush, Carter, Obama, Soros i im podobni to też Rosjanie :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 lip 2015, 12:10 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Pisz nie Rosjanie a HAZARZY. :evil: Rosjanie to Słowianie.kOLOROWE REWOLUCJE to chłopcy inni w wierze, świetnie organizują.Okultyzm tez nie jest im obcy....


Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 23:28 przez tigeroo9, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 lip 2015, 12:39 
tigeroo9 :twisted: nie zrozumiałeś ironii poprzednika najwyraźniej,ale na pewno słowo ruski jest ciągle nadużywane w publicystyce!Na górę
   
 
 
Post: 01 lip 2015, 14:44 
Online
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1124
Płeć: mężczyzna
Heh :? a mnie przeraża ta tendencja i to myślenie zero-jedynkowego.
A to dla mnie jest ograniczenie umysłowe i tkwienie w swoich Panslawiztycznych projekcjach.
Bo widać, że to co zacytował Matroth nie wpisuje się w waszą koncepcje wizji świata.

A po waszych wpisach wygląda to mniej więcej tak.

USA złe - Rosja dobra.
Obama zły illuminata - Putin rycerz na białym koniu.

Czemu nikt nie dostrzega dość prostej rzeczy która jest wynikiem obserwacji jak to się rozgrywa.
Schematu który powtarza się dość często.

Między Rosją a USA toczy się wojna o wpływy w tym rejonie świata. Niema co do tego wąpliwości.
Dwa najwieksze powierzchniowo mocarstwa od zawsze prowadziły ze sobą cichą Wojne.
Było o tym wiadomo 100 lat temu, 50 lat temu i jest wiadomo teraz, że konflikt jest nieunikniony, Żadna ze stron tego nigdy nie ukrywała. W szczególności mówili o tym Rosyjcy generałowie. Problem w tym, że to ludzie nie chcieli tego słuchać.

Ameryka robi to samo co Rosja za czasów zimnej wojny. Przerzucanie wojsk NATO do krajów nadbałtyckich i próba przejęcia przyczułka w Polsce i Czechach i krajach jak Litwa, Łotwa i Estonia. Rosja dąży do przejęcia kontroli nad Ukrainą i Krymem i zachowanie kontroli nad Flotą Czarno-morska, która tam stacjonuje. Do tego Rosja to bogaty w zasoby kraj, a o potencjalnej wojnie wiadomo było od kilku dekad. Ameryka chce tych zasobów i chce tej wojny dla swoich własnych celów i globalnej dominacji.

Ale Rosja, a raczej związek radziecki robił przecież to samo. Miał pod swoimi wpływami Ukrainie, Białoruś Polskę i inne kraje. Teraz również chce mieć ekonomicznie podległe mniejsze kraje Bałtyckie i odbudować częściwo wpływy w tym rejonie. I to się im udaje. Tak samo jak USA chce mieć tu swoje bazy. Rosja walczy o władze i chce być liderem, ponieważ Ameryka jest na kolanach. Wiec jest okazja by ugrać swoje interesy i nikt nie będzie im przeszkadzał.

Chodzi o to, że te schematy w wykonaniu kilku graczy pojawiają się w kółko. Każdy inaczej je implementuje i używa innych narzędzi. Ale sztuka wojny i dominacji nie zmieniła się od tysięcy lat.

A Polska zrobi z siebie mięso armatnie (kolejny raz). A to co się dzieje teraz, to nic innego jak reaktywacja "Planu Warszawskiego". Teraz mamy to od drugiej strony. Przypomina to Plan Ataku Frontu Polskiego ale na wspak. Więc albo NATO użyje naszego kraju jako mięsa armatniego, albo Rosja zrobi tu strefę bufforową w postaci radioaktywnej Pustyni.

Z drugiej strony BRICS (do którego należy Rosja) jest również zagorżeniem dla Stanów. Bo BRICS postawiło sobie za cel obalenie dolara jako waluty rezerwowej. Dogadali, a przeciwnik jest obecnie wyjątkowo słaby, więc nie było lepszego momentu. Przecież to są czysto strategiczne decyzje.
Ale mimo swojej bardzo kiepskiej sytuacji, Dollar jest tak silny jak słabe są pozostałe kraje, a w szczególności Eurozona. Nie na rekę jest im też inny potężny członek BRICS czyli Chiny. Które przez długi czas inwestowały w papiery dłużne Stanów, których teraz się pozbywaja, co pogłebią kryzys ekonomiczny w stanach.

Więc konflikt zbrojny na rubieżach Europy jest na rękę. Mogą prowadzić kolejną wojnę poza swoimi granicami, dorobić się olbrzymich pieniędzy na spekulacji walutami i sprzedaży broni i chociaż trochę zregenerować swój system ekonomiczny.
Jeśli by im się to udało, mogli by w teorii zacząć na nowo sprzedaż swoich obligacji i kupić sobie kilka lat spokoju. Co pozwoliło by wprowadzać im swoje NWOowskie zmiany bardziej łagodnie. Ostatnio sporo z tym przyszpieszyli i myślę, że chcą zdążyć z wieloma rzeczami. I nie są jeszcze w 100% przygotowani, to widać. Mogło im by to kupić trochę czasu. Ale jeśli nie, zdecydują się na kolejną wojnę światową. Bo bedą do tego zmuszeni i wykorzystają każdy najmniejszy pretekst.

Z automatu nie znaczy, że BRICS ma być czymś lepszym niż Hegemonia Dolara. Będzie inne, ale nie doszukiwał bym się jakieś sprawiedliwości czy transformacji na lepsze. Granice państw na świecie też zmieniają się średnio co 20 lat. I nie ma w tym nigdy żadnej pozytywnej zmiany. Każdy chce mieć swoje małe NWO i rządzić. Przynajmniej tak to wygląda na nizszym szczeblu.

Póki co używacie jakiś wytrychów słownych z własnych wyobrażeń.

"Pisz nie Rosjanie a HAZARZY, Rosjanie to Słowianie" - w domyśle ci dobrzy goście.
Używanie Sarkazmu i Gloryfikacja Rosji, tak jak by Państwo rządzone przez byłega Agenta KGB by
przeciwagą dla sił stojących za Amerykańskim NWO. Co jest dla mnie śmieszne.
Albo "Bzdury takie malujecie że globalizacji nie rozumiecie"

Czyli dokładnie czego ? Co te wypowiedzi tak naprawdę niosą ? Że każde mocarstwo dąży do swoim osobistych korzyści, realizując swoją ideologie i robi to kiedy ma do tego możliwości ?
Bo jeśli ma to być rozumienie na zasadzie. Dobrzy Słowiańscy rycerze na białych koniach z Rosji walczą ze złymi Illuminatami i nwo. To trochę poziom Channelingów opowiadających o mitytcznych programach jak NESERA. :drugged:

Każdy kto jest wystarczająco potężny chce mieć swoje NWO na własnych zasadach. Czas zachodu mija.
Jeśli Rosja wygra tą wojnę z Zachodem i Stanami to przyjdzie czas połączonych sił Wschodu i Orientu.
Ale naiwnością jest sądzić, że to rozwiąże wszystkie bolączki tego świata. To trochę jak zmiana partii w wyborach. Kilkoro ludzie może kontrolować system niezaleznie od tego kto formalnie rządzi. Bycie poza strukturą daje możliwość władzy nad każdą struktóra która jest poniżej.

Prawdziwa zmiana zaczyna się zupełnie inaczej. Nie od zmiany władcy ale od jej rozluźnienia nad ludzmi.
A Rosja robi zupłenie co innego. Wprowadza swoje zasady gry i wcale nie są one lepsze od tych Amerykańskich.

Ja rozumiem, że nie jesteście fanem USA i NATO. Ale gloryfikowanie Rosji jako przeciwwagi dla sił zachodu, to kolejna skrajność. Dostrzegacie zachodnią propagandę, ale nie widzicie, że padliście w drugą skrajność.
Odstawcie na moment Trehlebov'a i zobaczcie co dzieje się na drogach i niebie.
Coraz częściej można zauważyć pancerne konwoje i ekskadry F16. Kojażycie BALTOPS 2015 ?
Ćwiczenia się skończyły ale sprzęt został.

Wojna to zabijanie i śmierc. To metoda rozgrywania swoich interesów. I robi to każda ze stron.

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 lip 2015, 22:29 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
czart pisze:
tigeroo9 :twisted: nie zrozumiałeś ironii poprzednika najwyraźniej,ale na pewno słowo ruski jest ciągle nadużywane w publicystyce!


Tak masz rację, poniosło mnie aż nadto, ale czytałem to naprędce i nie przemyślałem sarkazmu Awara.Przepraszam i Pozdrawiam.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 lip 2015, 15:57 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 13 sie 2014, 15:24
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Nieistotne :)
Myślę że Rosja będzie stale destabilizować Donbas tak by Ukr. nie mogła wejść w struktury UE i NATO/OTAN.
Będzie starała się znaleźć kraje niezadowolone z polityki UE i pogrążone w kryzysie takie jak Grecja czy Węgry i zbliżać je do siebie tym samym stopniowo je uzależniać od siebie kredytami/gazem/ropą itp..

Pozdrawiam.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lis 2015, 10:33 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 14 lis 2015, 17:04
Posty: 9
Płeć: mężczyzna
Jak się kreuje problem ( terroryzm) który potem trzeba rozwiązać:

Cytuj:
Tatarzy zapowiadają gospodarczą blokadę Krymu

- Reżim, który panuje na Krymie, jest gorszy od sowieckiego. Mamy tam do czynienia z więzieniem i zabijaniem przeciwników politycznych, w tym naszych rodaków. W tym samym czasie Ukraina dostarcza na okupowane terytoria wodę, energię elektryczną, a przede wszystkim artykuły spożywcze – oświadczył Dżemilew na konferencji prasowej w Kijowie.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tatarzy ... ymu/cz3mt6

Cytuj:
Krym bez prądu po prawdopodobnym akcie sabotażu

Zaanektowany przez Rosję Krym został wieczorem pozbawiony prądu, ponieważ nieznani sprawcy wysadzili w powietrze wszystkie słupy energetyczne znajdujące się w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy - podała agencja TASS, na którą powołują się Reutera i dpa.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/krym-be ... azu/8nxebv

Tak się tworzy terroryzm. Za 25 lat być może na zaanektowanych przez Rosję terenach, Tatarzy krymscy którzy nie zgodzili się na to by wcielono ich do terytorium Rosji , będą w podobnej sytuacji do Palestyńczyków.
I już nie będą wysadzali słupów energetycznych, tylko tak jak Czeczeńcy w podobnej sytuacji ludzi.
Wszyscy będą w Rosji wiedzieli że Tatarzy to ci terroryści islamscy fundamentaliści, mordujący bogu ducha winny naród Rosyjski.
Nikt nie będzie znał przemilczanych przyczyn.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lis 2015, 11:17 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2009, 16:35
Posty: 417
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Zielony Cętkowany
Poszukiwacz_Prawdy, poszukaj prawdy np przez miesiąc tu:

https://adnovumteam.wordpress.com

Jak na razie to piszesz taki misz-masz, ze trudno to odkręcić :)
A Tatarzy Dzemilewa to taki margines z którym nikt się nie liczy
i który nie ma mic do rzeczy jeśli chodzi o prawdziwych Tatarów
mieszkających obecnie na KrymirNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lis 2015, 11:31 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 17 lis 2015, 7:31
Posty: 6
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Polska
Ja tylko chcę przypomnieć, że przez Europę przetoczyło się już wiele wojen i żadnej z nich nie wywołali Rosjanie :mrgreen:
Wiadomo, że jak zwietrzali interes to korzystali, w myśl zasady o darowanym koniu, jednak wątpliwe jest żeby Rosja traktowała Europę jako cel swojego podboju, o wiele lepiej wychodziła na partnerstwie. Ameryka jest zła i nie potrzeba być geniuszem żeby to widzieć, od lat rozpętuje na całym świecie krwawe wojny. Rosja działania wojenne prowadzi wyłącznie w sąsiedztwie swoich granic.
Rosja nie jest krajem stabilnym i silnym wewnętrznie, tak jak polska jest skorumpowany i pogrążona w chaosie, dlatego też trudno oskarżać ją o jakieś imperialistycznych dążenia. Ten kraj ma już wystarczająco dużo problemów i wcale nie jest mu potrzebna kolejna wojna.
Jak słyszę o imperialistycznych dążeniach Rosji, to mi się chce śmiać- Ci którzy o tym mówią chyba zapomnieli z jakimi kosztami wiąże się okupacja, przecież to jest zniewolenie całych narodów które zacięcie walczą o wolność, naprawdę myślicieli że Rosję na to stać? Że Rosja zamiast dostawać kasę od Europy za gaz i inne swoje cenne bogactwa, woli wysyłać wojska i pacyfikować tłumy? Po co?
Największym destabilizatorem na świecie są amerykanie i trzeba ukrócić ich wpływy w Europie.

Sto lat temu Rosja, razem z Polską i innymi krajami Europy wschodniej , dała zainfekować się brytyjsko-amerykańskiemu wirusowi, który się nazywa KOMUNIZM. Gdyby nie to, dzisiejszy świat miałby zupełnie inne oblicze, z pewnością dla nas jako Polaków o wiele przyjaźniejsze :tak:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 sty 2016, 23:31 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Pytanie do W. Putina o Słowian

phpBB [video]


-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group