Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 05 lip 2020, 7:29

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Master Mason * 3rd Degree

witajcie,

Uważam Wasze forum za ciekawe i interesujące. Jestem młodym (jeszcze w miarę) dziennikarzem. Chce w przyszłośći propagować tematykę alternatywną w mediach - nie tylko w internecie. Jest to nisza niezagospodarowana. Po Nie do Wiary i Bernatowiczu (którego osobiście znam) - teraz teamtyki tej w polskich mediach nie ma. A powinna.

Zakładam ten wątek, w postaci takiego AMA (ask me anything). Pracowałem w polskich mediach mainstreemu (TVP, POLSAT, TVN24). Jeżeli chcecie czegoś się dowiedzieć - pytajcie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 15 lip 2011, 23:58 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Serdecznie witam panie dziennikarzu
Zanim opowiem panu o swych planach
Na imię mam
Gladys del Carmen
La Torullo Gladys Semiramis

:)

Hejka.

No właśnie, powiedz jak to jest Twoim zdaniem z tymi mainstreamowymi dziennikarzami ? Jaki jest wśród nich poziom zainteresowania / znajomości i zrozumienia problematyki NWO ?

A co do Twoich zamiarów - w jakiej TV i w jakim formacie programu planujesz poruszyć taką tematykę?
Masz na ten moment jakiś bliższy koncept, coś a'la "pomysł na" ?
Tj. w jakiej postaci zamierzasz to sprzedać, jakie kwestie szczególnie chciałbyś wynieść na światło dzienne, do kogo je chcesz skierować, jaki byłby cel tych przekazów ? Planujesz współpracę z jakimś zespołem czy w pojedynkę ?

Pytam o ten koncept, bo piszesz w poprzednim poście coś o swoim zaangażowaniu w Zeitgeist Movement i też wspominasz, że w sumie "lubisz" spiskowe teorie. Lubisz, bo "rozwijają wyobraźnię".
No w sumie prawda, nikt temu nie zaprzeczy.

Tylko odniosłam wrażenie po tamtym poście, że podchodzisz do sprawy NWO trochę tak beztrosko na zasadzie fajnej zabawy z teoriami spiskowymi z akcentem na "teorie".

Ciekawa jestem właśnie, co chciałbyś osiągnąć przez swoje zamiary "szerzenia tematyki", o których piszesz i do kogo chciałbyś mówić.

Bo obawiam się, że przy chęci zagospodarowania niszy po Nie do wiary czy Bernatowiczu – czyli niszy dla "hobbystów" paranormalnych powiedzmy ciekawostek, niewiele myślę wniesiesz swoim wysiłkiem na pole świadomości przeciętnych odbiorców, których przynajmniej wg mnie trzeba byłoby "ruszyć" jeśli już, mając w ręce swoje pasmo w mainstreamie.

No chyba, że chodzi Ci rzeczywiście o hobbystów i sympatyków spiskowych i rozrywkę dla nich, okraszona pikantnymi wieściami od obcych, to spoko.

Choć z drugiej strony jeśli np. planowałbyś do TV przelewać fajnie brzmiące hasła ruchu ZM i głosić rozwiązania wszystkich "niepopularnych” problemów w ślad za programem ZM i ich przewodnictwem… a tym samym odwalać dobrą robotę dla NWO, to uważam, że znacznie lepiej dla świata będzie Cię przed tym powstrzymać… :tak:

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Jakie czynniki decydują o wyborze i sposobie podawania informacji w telewizjach? Bo to znasz chyba najlepiej, tak wynika z CV Mruga
Te czynniki - mam na myśli i osoby i np. profil stacji ale i wszelkie inne wpływy. Związana jest z moim pytaniem refleksja "dlaczego muszą powstawać niezależne media i teorie spiskowe?".

Najlepiej na przykładzie, coś z ostatnich a głośnych (albo nie) i ważnych wydarzeń.

Dziękuję

Dziennikarz pisze:
witajcie,

Uważam Wasze forum za ciekawe i interesujące. Jestem młodym (jeszcze w miarę) dziennikarzem. Chce w przyszłośći propagować tematykę alternatywną w mediach - nie tylko w internecie. Jest to nisza niezagospodarowana. Po Nie do Wiary i Bernatowiczu (którego osobiście znam) - teraz tematyki tej w polskich mediach nie ma. A powinna.

Zakładam ten wątek, w postaci takiego AMA (ask me anything). Pracowałem w polskich mediach mainstreemu (TVP, POLSAT, TVN24). Jeżeli chcecie czegoś się dowiedzieć - pytajcie.

Witam
Nisza niszą, gospodarowanie gospodarowaniem...

Słowo pracowałem..oznacza że raczej nie pracujesz ?
Z moich obserwacji wynika że nie było nigdy dobrze opracowanego tematu w jakimkolwiek programie TV o tej tematyce...wszystko jest spłycane ośmieszane. Jedyna osobą z jaką współpracuję jest Janusz Zagórski jako dziennikarz niezależny.

Mam pytanie, skoro powinna ta tematyka zaistnieć to jakie masz w zawiązku z tym plany...?
Bo ja jeśli mam być szczery to TV od ponad trzech lat na oczy nie widziałem 8-) Bo nie oglądam TV. :spox:

Wiem że poruszenie tematów jak MK-ULTRA MONARCH, Satanizm i okultyzm elit, Manipulacje kościoła nie wchodzą w grę...NIGDY. Starta czasu...przykłady wzięte z brzegu, a tematy bardzo mroczne.

Co z tego że ty chcesz ? Jak szef powie...tego nie możemy puścić...bo Rydzyk narobi pod siebie.
Strata czasu.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Witaj.

Jedno pytanie? Jak długo chcesz oficjalnie popracować jako alternatywny dziennikarz?

Jeśli dam Tobie film udowadniający ściemę 11 września i to puścisz to jednocześnie sam się za przeproszeniem puścisz w skarpetkach. :język:

Czy też chcesz zadziałać ewolucyjnie, etapami. W każdym bądź razie możesz wiele zdziałać w swoim środowisku podając na tacy pewne informacje.

Beneficjentów systemu nie ma co edukować oni doskonale wiedzą co jest grane a jak nie wiedzą to przynajmniej korzystają dopóki koryto pełne.

Ogólnie z mainstreamem jest tak, że dla wygody leci się z ogólnym nurtem / trendem bo po co się wychylać a to już trudno nazwać rzetelnym dziennikarstwem.

Niczego nie przesądzam, fajnie, że chociaż przyznajesz się do swojego fachu i jednocześnie do alternatywnego wobec oficjalnego obrazu rzeczywistości.

Jak to ktoś nie pamiętam kto dokładnie ujął ostatnio: w mediach występuje ok. 30 tych samych "mądrych głów" i nic z tego nie wynika. :wacko:

Tematyka jest trudna i mocno odbiegająca od głównego nurtu a nurtem jest tak, że wraz z nim płyną tylko śmieci dlatego warto płynąć z trudem pod prąd do źródła (Zbigniew Herbert).

Jesteście przygotowywani do roli niewolników:
http://www.youtube.com/watch?v=qz9H4wQwk0g

Co w życiu jest istotne, ważne, naj-ważniejsze:
http://www.youtube.com/watch?v=Q_I6jc0iJ8A

Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 22:07 przez Cassandra, łącznie zmieniany 1 raz

witam ponownie,

dziękuję za pozytywny odzew i powitanie

domini

1. tematyka NWO i ogólnie "alternatywna" bo tak nazywam całość nie jest po prostu w ich zainteresowaniu. Kiedyś przyszedłem do wydawcy z tematem ludzi, którzy na 2012 rok chcą wykupić jakieś parcele, by przetrwać koniec czasów i ew. kataklizmy - odpowiedź była taka - nie - czemu? - nie "reklamujmy" wariatów. Tyle. Zależność szef-parobek i koniec rozmowy.

2. jestem wierzący i do tematyki NWO podchodzę poważnie, jestem przeciwko kademu kto celowo krzywdzi innych, jeśli chodzi o program, audycję, to miała by być to hybryda. Chcę zaciekawić ludzi tematyką alternatywną poprzez zaprazsanie ludzi - pasjonatów tematyki - dyskutować itp. Uczyć. A, że dziś nie może być zbyt mądrze bo odrzuca - takie czasy. Jestem zwolennikiem wysokiego poziomu w ładnym opakowaniu.

Salieri pisze:
Jakie czynniki decydują o wyborze i sposobie podawania informacji w telewizjach? Bo to znasz chyba najlepiej, tak wynika z CV Mruga
Te czynniki - mam na myśli i osoby i np. profil stacji ale i wszelkie inne wpływy. Związana jest z moim pytaniem refleksja "dlaczego muszą powstawać niezależne media i teorie spiskowe?". Najlepiej na przykładzie, coś z ostatnich a głośnych (albo nie) i ważnych wydarzeń.

Liczyłem właśnie na pytania takie - co do tego, by obalać pewne stereotypy. Fakty, Wiadomości, Wydarzenia - 3 dzienniki w Polsce. Ok 80 proc treści w TV są oparte na źródłach gazetowych. WYborcza, DGP, Rzepa - wielkie trio. Od tego zaczyna się dzień.

Sposób - każdy z reporterów otrzymuje dany temat, sam też zgłasza, wszystko decyduje się rano na kolegium. Możesz zapytać mnie szczegółowo, chętnie odpowiem bo ciężko mi przelewać całą zebraną wiedzę.

Kto? Rządzą osoby wiadome z imienia i nazwiska. Najwięcej do powiedzenia w polskich programach informacyjnych tv mają dziennikarze, którzy robili w TVP pod koniec lat 80-tych i początku 90-tych. Są wydawcami - w redakcji to szefowie. Śmiesznie patrzy się na ich materiały z tamtego okresu. Weszły standardy zachodnie, wiadomo.

Pytasz też czemu muszą powstawać niezależne media. Media są niezależne. Polsat oczywiście nie zrobi materiału o tym, że Solorz był agentem, TVN nie zrobi o początkach ITI, TVP - tam wszystko zmienia się co jakiś czas, sami wiecie. Każdy może założyć swoje medium i robić pod prawicę, lewicę, swoje wyznanie itp. :)

redmuluc

Rozumiem, że prezentujesz siebie (grupę) tworzącą, edytującą filmy dostępne na vimeo redmuluc - jeśli tak to gratuluję. Mi osobiście serce rośnie mogąc to eksplorować. To jest świetna robota i z pewnością trudna.
Pracowałem - tak - teraz nie pracuję. Roszady to w mediach TV normalka. Przyszedłem jako stażysta, zostałem, jakiemuś dyrektorowi spodobała się moja praca, inni patrzyli na mnie krzywym okiem, ten co mnie przyjął odszedł, potem mi podziękowali. Tak to bywa. Nie masz nazwiska i 10 lat pracy - mogą strącić w każdej chwili. Ale to prywatne firmy - robią co chcą. A chcą oszczędzać. Poza tym ja nie nadaję się na reportera politycznego, nie mam do tego cech charakteru, jestem raczej typem radiowca, bardziej analizatora i redaktora. Zresztą głównie pracowałem w TV na kogoś.

Spłycane i ośmieszane - oczywiście! To oczywiste i jasne. Tak było, jest i będzie. Robert B. o którym wspomniałem teraz pracuje w Polsat News jako prowadzący - kiedyś w TOK FM robił fajną robotę, prowadzi NAUTILUSA, miał być jeszcze inny projekt, ale tyle w temacie. Poza nim nie widzę nikogo, kto byłby tam orędownikiem tematyki alternatywnej. Zagórski to legenda środowiska, ale ja mogę jedynie opowiadać o mediach mainstreemu, a tam Pana Janusza zaproszą jak pojawi się UFO i będzie trzeba na szybko zaprosić kogoś, aby opowiedział co nieco gawiedzi.

Co do tego co mówisz o szefie - podałem przykład odpowiadając na pytanie innego forumowicza. Mogłem tam krzyczeć, że chcę zrobić materiał taki i taki. Gdybym zaczynał w latach 90-tych i teraz miał NAZWISKO z pewnością miałbmym przebicie i robiłbym tematykę w mediach.

Co chcę? Chcę i to najważniejsze - teraz już coraz mniej potrzeba. Wyrobiłem kontakty i to moja pewna siła. Najchętniej w radiu na zasadzie zapraszania choćby Ciebie. Robimy audycję, umawiamy się co i jak i to leci w radiu. Możemy zrobić TV i radio w internecie. Kanał na YouTube - to bardzo popularne. Pomysłów mam bardzo wiele. Sam jednak nie zdziałam nic. Ja uważam, że można te tematy naprawdę wynieść z podziemi i chcę w tym pomóc. A od czego zacząć? Właśnie choćby od takiej współpracy - Ty - spec od tematy - Ja - jakiś tam koleś z warsztatem i jakimś kontaktem i tyle. To samo w TZM. Ludzi przybywa. Na samego Korwina głosowało 400 tys ludzi. Ja, wielu moich kolegów, inicjatyw przybywa, stron przybywa. Teraz może jakoś to zebrać razem, opakować i wyjść nad poziom morza. :)

Cassandra

To tak jak dyskusja między Hołownią a Cejrowskim - bardzo ostra. Cejroś mówił aborterów i homosiów odrzucać, kategoryczne nie bez dyskusji, Hołownia mówił - dyskutować, uczyć, wyciągać rękę. Żyjemy obok siebie stragan przy straganie. A że obok siebie będą stragany promujące coś odwrotnego - trzeba zachęcić do swojego i tyle. Ja chcę tematykę alternatywną promować w mediach. Czy mi się uda - tego nie wiem. Może zostanę do końca życia po prostu kolesiam co publikuje w necie i nagrywa filmiki i audycje w necie, a pracuje w lokalnej rozgłośni, albo jest redaktorem wciskającym klawisz. Mam jednak nadzieję, że to czego mnie nauczyli o ładnym opakowaniu -przeniosę tak sprawnie, że uda się uczyć ludzi skutecznie i interesować ich tematami. Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika

Dziennikarz pisze:
... Fakty, Wiadomości, Wydarzenia - 3 dzienniki w Polsce. Ok 80 proc treści w TV są oparte na źródłach gazetowych. WYborcza, DGP, Rzepa - wielkie trio. Od tego zaczyna się dzień. ...

a PAP-u Mruga

To właśnie agencje informacyjne epatują nas komunikatami typu: Hussein ma broń masowego rażenia i zagraża światu. Wcześniej jakoś nie informowali kto mu tą broń sprzedawał.

binladen wysadził to czy tamto.

Przecież tych info nikt na daną chwilę / publikacji newsa nie sprawdzi. Kto by wątpił w rzetelność tych info. Martwy Hussein już się nie obroni przed ściemą.

Dlatego wszystko na jedno kopyto, jeśli spojrzeć na akcjonariuszy największych mediów, trudno szukać tam informacji alternatywnych, normalnych , prawdziwych, po co bogatym konkurencja i zamiast drogiej rozrywki rzetelna wiedza.

Awatar użytkownika

Dziennikarz pisze:
Liczyłem właśnie na pytania takie - co do tego, by obalać pewne stereotypy. Fakty, Wiadomości, Wydarzenia - 3 dzienniki w Polsce. Ok 80 proc treści w TV są oparte na źródłach gazetowych. WYborcza, DGP, Rzepa - wielkie trio. Od tego zaczyna się dzień.

Sposób - każdy z reporterów otrzymuje dany temat, sam też zgłasza, wszystko decyduje się rano na kolegium. Możesz zapytać mnie szczegółowo, chętnie odpowiem bo ciężko mi przelewać całą zebraną wiedzę.

Kto? Rządzą osoby wiadome z imienia i nazwiska. Najwięcej do powiedzenia w polskich programach informacyjnych tv mają dziennikarze, którzy robili w TVP pod koniec lat 80-tych i początku 90-tych. Są wydawcami - w redakcji to szefowie. Śmiesznie patrzy się na ich materiały z tamtego okresu. Weszły standardy zachodnie, wiadomo.

Pytasz też czemu muszą powstawać niezależne media. Media są niezależne. Polsat oczywiście nie zrobi materiału o tym, że Solorz był agentem, TVN nie zrobi o początkach ITI, TVP - tam wszystko zmienia się co jakiś czas, sami wiecie. Każdy może założyć swoje medium i robić pod prawicę, lewicę, swoje wyznanie itp. :)

Dzięki! :)

Wydawcy, szefowie redakcji. Tych zapewne zatrudniają właściciele pod kątem ich poglądów. A ściślej zgodności tych poglądów z "linią" stacji czy gazety. No to pozornie już jest prosto: służby, partie polityczne (w sumie też chyba służby, na tym poziomie coś idzie "na żywioł"?), kościoły, inne państwa (a jakiż to mamy duży dziennik z polskim właścicielem?) plus ew. inne siły. Gra strategiczna na poziomie geopolityki, pasjonująca gdy odrzuci się palikotreści, niesiołformy, kwakanie próżne, pustopostkomunosłowie itepe... Mruga Pasjonująca gra dla graczy, dla nas już mniej - chociaż gracze robią wszystko aby zaangażować lud w swoje posunięcia.

Tutaj wręcz pożądane było by promowanie teorii spiskowych bo to (chyba????) nakręcało by nakład, oglądalność. Ale skoro tak nie jest - to dlaczego tak nie jest? Bo skoro tak nie jest, to automatycznie jednak nie wynika prawdziwość teorii spiskowych.
Stara zasada "zamilczania" niepożądanych treści? Dawanie niezbyt rozgarniętej większości łatwego dania medialnego, bo przy tych nieprawomyślnych newsach musiała by podjąć wysiłek myślenia? Czy to są tylko czynniki sprzyjające ukrywaniu niewygodnych, nawet niebezpiecznych treści?

Masz jakąś "wizję nadbudowy" nad taką w sumie rutyną działania mediów?

To taka moja wizja tego wszystkiego i sam ze sobą trochę gadam, wybacz. Staram się zrozumieć idee, cele, motywacje i mechanizmy a to jest tylko forma pytania.

Dziennikarz pisze:
Rozumiem, że prezentujesz siebie (grupę) tworzącą, edytującą filmy dostępne na vimeo redmuluc - jeśli tak to gratuluję. Mi osobiście serce rośnie mogąc to eksplorować. To jest świetna robota i z pewnością trudna.

Kanał na YT też mam ... i w pięciu innych miejscach...zależnie od stopnia cenzury.

http://www.youtube.com/redmuluc

W sumie to mogę powiedzieć o sobie że reprezentuję kogokolwiek oprócz siebie... :) ale to złe pojęcie
Reprezentujemy wszytko to o czym mówi David Icke, wszytko to amatorska robota, bez kasy i za darmo dla wszystkich.

Nie nadaję się ani do publicznych występów ani tym bardziej do TV czy nawet radia. Nie mam takiej potrzeby aby ludzie mnie oglądali.

Zresztą jak mówiłem już w radiu RBC u Mikołaja Rozbickiego, że nudzi mnie już zaczynanie ciągle od nowa.
Nie mam czasu ani na przekonywanie ,ani na wykłócanie się z bandą potencjalnych gamoni, nie chcę tego nie zależy mi i nie mam zamiaru tego robić. Mam już pewien pakiet informacyjny i w planach książkę (tej Davida nie liczę). Dosyć solidny pakiet...ale...kwestia chęci , jak je masz.

Dlatego pytam o konkrety...jak gdzie i kiedy.
Wpadniemy z Januszem aby powiedzieć o czymś ciekawym jak to...

http://davidicke.pl/forum/pocz-tek-nowego-ruchu-spo-ecznego-dosy-t6858.html

phpBB [video]

phpBB [video]

Zobaczymy co z tej audycji będzie.

Jak wypali to może potem hardcore: Czyli...Okultyzm elit i reptilianie :język:

Szczerze pisząc nie jestem pewna twoich szlachetnych celów, wszyscy Ci ślepo wierzą podczas gdy pod Twoim nickiem może czaić się podstęp...Mający na celu ośmieszenia nas i naszego forum. Nie wiem czy dziennikarz który wie jak to się może dla niego skończyć, podjąłby takie ryzyko. Jeśli masz dobre intencje, to jak przedstawiłbyś wiadomości o Chitauri (reptalianach)? To już dla tego forum jest dość odważna ) i prześmiewcza) teoria.
Nie mam pojęcia czy miałeś coś wspólnego z festiwalami typu Sopot,gala MTV i czy napotykałeś się na symbolikę lub byłeś światkiem "rytuału", jeśli wiesz coś na ten temat napisz. Bardzo interesują mnie takie "imprezy" robiące z mózgów młodzieży sieczkę...

cassandra

racja, przepraszam, zupełnie o tym zapomniałem, ale to też świadczy o tym automatyzmie, którego sam byłem nauczony, jest po prostu program, choćby iNews, gdzie jest trylion depesz z AP, AFP, PAP, Reuters, KAI itp. W sumie to tam jest wielka rzeźnia. Dodatkowo są też materiały z gotowymi wykupionymi z licencją materiałami, z których montuje się krótkie VOICY, tzw. zapchajdziury. Tak czy siak potem przeczytana depesza stanowi bazę, jeździ się cały dzień po setkach, zbiera się materiał, w pośpiechu montuje, dogrywa fajnego stand-upa i tyle. Liczy się szybkość a potem efekt. Niestety to jest praca od 8 do 20.

salieri

gra grą oczywiście, ja jednak przez te lata bacznie się przyglądałem temu. Uwierz mi, jestem osobą wrażliwą i bardzo OBSERWACYJNIE nastawioną na ludzi. Wydawcy - są to ludzie mający cechy charaktertu odpowiednie do tego. Odporność na stres (ja osobiśnie mam ją małą, stąd fakt, że już nie pracuję), natomiast są bardzo różni. Bywają ludzie, których nie chciałbym mieć za przyjaciół, ale też porządni. Wiele mi obiecywali, niestety słowo dziś się już mało liczy. Ale na temat - dużo bazuje się na wdzięczności. Ktoś kogoś lubi i już jest krok do przodu. Sympatie, klany, rodziny. Byłem tylko pionkiem, ale niczego niepokojącego w kwestii manipulacji materiałów nie ma. Powtarzam - byliby tam ludzie zainteresowani tematyką alternatywną to ona by się pojawiła.

Liczy się jedynie słupek oglądalności. Rentowność. Oto prawdziwa relacja (nie jakaś plota) z posiedzenia prezesa jednej z telewizji z wydawcami i kierownikami. Ile dajemy na kanał XXX? - pyta prezes - 130 mln, aha OK - to ma być 100. i papa.

I za tym poszły zwolnienia itp. Co za tym idzie poschodziły programy, ludzie, itp.
A co to Niesiołform to nie słucham ich już. Ale to już polityka a to jest temat o mediach. :)

Only NM

Rozumiem zaniepokojenie i śpieszę z wyjaśnieniem. Nie mam zamiaru robić podstępu, jestem człowiekiem zasad. Wychowałem się na UFO i Nexusie z Nollpresu *jeszccze lata 90-te :D Potem nawet pisałem pracę licencjacką o tych pismach jako chyba jedyny w Polsce (tego nie mogę jednak potwierdzić). To forum wydaje mi się na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Uczestniczę też w forum Zeitgeist Movement. Znam też forum Prawda2, ale tam nie piszę, odrzuca mnie jawna antyreligijność. Ja sam jestem katolikiem. Celem tego wątku jest ujawnienie przeze mnie informacji o świecie, który przez kilka lat poznałem i odpowiedzenie na ewentualne pytania o media w Polsce. Sam byłem jedynie jednym z wielu redaktorów i poza nielicznymi występami przed kamerą nie jestem dziennikarzem znanym, nie mam wyrobionego nazwiska.

Sam chcę dalej zgłębiać tematykę alternatywną i bardzo lubię znajomych, którzy też interesują się tymi sprawami i mają otwarte umysły.

Witaj dziennikarzu :hejka:

Miło, że masz zamiar szerzyć poglądy tu serwowane. Obawiam się czy znajdziesz sponsora, takiego niezależnego.
Chociaż widzę, że dziwnie definiujesz 'niezależność' samą w sobie, więc może nie będzie Ci tak trudno.

Cytuj:

Tylko nie rób pod Reptalian :!:
Najlepiej rób pod siebie [ o' kurde, jak to zabrzmiało ] :lol:

Pozdrawiam :winko:

P.S: Zobacz proszę jak rozgryzaliśmy ruch Zeitgesit w dziale 'Spotkania, wykłady...'

Awatar użytkownika

Dziennikarz pisze:
Ale na temat - dużo bazuje się na wdzięczności. Ktoś kogoś lubi i już jest krok do przodu. Sympatie, klany, rodziny. Byłem tylko pionkiem, ale niczego niepokojącego w kwestii manipulacji materiałów nie ma. Powtarzam - byliby tam ludzie zainteresowani tematyką alternatywną to ona by się pojawiła.

Liczy się jedynie słupek oglądalności. Rentowność. Oto prawdziwa relacja (nie jakaś plota) z posiedzenia prezesa jednej z telewizji z wydawcami i kierownikami. Ile dajemy na kanał XXX? - pyta prezes - 130 mln, aha OK - to ma być 100. i papa.

I za tym poszły zwolnienia itp. Co za tym idzie poschodziły programy, ludzie, itp.

Aha, czyli zależy od horyzontów/interesów ludzi w mediach. Skoro nie widziałeś manipulacji, to ich raczej nie było, OK. W sumie to krzepiące. Kiedy pojawi się biznes na ezotematach, spiskach itp. - bo słuchacze i oglądacze będą tego chcieli, to tematy z naszego Forum będą wałkowane w mediach. No i dobrze.

Dziennikarz pisze:

A co to Niesiołform to nie słucham ich już. Ale to już polityka a to jest temat o mediach. :)

Media nie istnieją same dla siebie, wszystko jest z nimi związane. Dlatego ten temat jest niezwykle intrygujący. :spoko:
Gdzie można kliknąć LIKE IT? Mruga

Dziennikarz pisze:
Celem tego wątku jest ujawnienie przeze mnie informacji o świecie, który przez kilka lat poznałem i odpowiedzenie na ewentualne pytania o media w Polsce. Sam byłem jedynie jednym z wielu redaktorów i poza nielicznymi występami przed kamerą nie jestem dziennikarzem znanym, nie mam wyrobionego nazwiska.

Ok tośmy sobie pogadali, a teraz konkrety...

Czy tylko chcesz na powiedzieć o manipulacjach w mediach, o których w sumie już wszyscy doskonale wiemy i co niczego nie zmienia bo w sumie szczegóły co kto i za ile to plotkarstwo. Nie interesuje mnie to. Temat jest do popchnięcia z odpowiednimi ludźmi, a odpowiednich ludzi z naszej alternatywnej strony pod dostatkiem.

Czy masz jakieś możliwości aby to zmienić lub coś z tym zrobić czy zainicjować - konkretnie jak mówi Seweryn.

Jakie masz plany, czego potrzebujesz i jak możemy Ci pomóc...

Nie to bym się czepiał, ale jak to mawiał Icke...
Dziennikarze to takie papugi, i powtarzacze :język:

Oczywiście nic tu nie mam do ciebie Dziennikarz ale jakoś tak mi się w związku z tematem nasunęła myśl którą postanowiłem się podzielić...

Awatar użytkownika

yezalel pisze:
Dziennikarze to takie papugi, i powtarzacze :język: ...

Myślisz, masz. :język:
phpBB [video]

yezalel pisze:
Dziennikarze to takie papugi, i powtarzacze :język:

Oczywiście nic tu nie mam do ciebie Dziennikarz ale jakoś tak mi się w związku z tematem nasunęła myśl którą postanowiłem się podzielić...

Zdecydowana racja, film powyżej ładnie to ujmuje w ogólnym ujęciu sprawy. Jeden z wydawców wyjaśnił mi jak działa coś takiego:

"Nasz widz siedzi w domu i oczekuje, że będziemy tam gdzie coś się dzieje, dlatego dostaje informacje z LIVE'ów."

Nie jest jednak tak, że redaktorzy to głupki, którzy powtórzą co mówią inni, jest jednak prawdą i faktem to, że przed materiałem jest już jego szkielet. Przykład - materiał załóżmy o GMO:

Baza: jakiś news z agencji, prasy itp.
Ustalam sobie co będę chciał - dzwonię do jednego, drugiego specjalisty z jakiegoś instytutu. Jadę na setki z nimi - w materiale mówię o faktach, pokazuję profesora X który mówi, że GMO jest ok, drugiego mówiącego, że jest nie OK. Do tego sonda z ludźmi na ulicy, czy GMO OK czy nie OK? Kończę jakimś chwytlimym. Mimo, że tralalalal GMO jest jednak faktem i to od nas zależy czy będziemy po to sięgać czy nie.

A zatem w takim ujęciu zawsze muszą być obie strony, jednak dziennik TV trwa 20-25 minut i widz który nie ma wiedzy na dany temat zrobi tak (w zależności co to za człowiek, załóżmy, że każdy z nich nie ma pojęcia wczesniej o GMO):
1. idzie do internetu czyta zeby wyrobic sobie zdanie
2. wyrabia zdanie na podstawie materialu (sposobalo mu sie co mowil prof x lub y) robi to emocjonalnie a nie racjonalnie
3. olewa to bo go to nie interesuje i robił sobie wtedy kawkę

ja uważam, że nawet debaty gdzie spece dyskutują niewiele dadzą - przykład - debata o elektrowniach jądrowych z programu Krzyśka Ziemca (mam inne zdanie):
zapraszamy speców
1.prof x, dr y - oni są za jądrowcami w Polsce
2.działacz z , dr q - oni są przeciw - tylko energie odnawialne

zaczyna się debata obie strony są przygotowane - walimy argumentami i gosci ladnie przeprowadzamy przez program, na koncu jest sonda sms 70 proc ludzi chce el. jądrowych i konczymy program mowiąc że to tylko sonda sms.

i znowu - Pan Heniek przed telewizorem dostał porcję nowej wiedzy - ale Zbyszek nie ma wyrobionego zdania - a przeciez zarówno jedna strona, jak i druga dała fajnie brzmiące argumetny co więcej - KAZDA STRONA MA SWOJE DANE, SWOJE STATYSTYKI, ŻE ICH JEST OK A TAMTO BE!

i tak to się dzieje, Zbyszek znów prawdopodobnie podejmie decyzję emocjonalnie, takie jest przynajmniej moje zdanie.

redmuluc

temat był do ew. pytań - ja wychodzę z założenia, że jako osoba która była wewnątrz, kilka lat pracowałą z tymi ludźmi mam wiedzę, czy są manipulacje, przeinczania, wpływy takie czy inne i staram się tutaj opowiedzieć jak to wyglądało. Moja relacja to chłodna opowieść o faktach, nie plotki. Nie wymieniam nazwisk a jedynie procesy i sposób tworzenia materiału. Każy może mieć swoje zdanie i to szanuję. Podoba mi się taki sposób prezentacji tematu jak to jest w WYKOP.PL. Tam właśnie np kierownik Biedronki pisze anonimowo takie AMA i ludzie pytają o różne sprawy a ten odpoiwiada, KFC, MCDonaleds, sam wiele razy tam pytam o interesujące mnie rzeczy.

Co ważne ja wyraźnie mówię, że nie ma w mediach, w których ja pracowałem niepokojących zjawisk manipulacji, wpływu niewidzialnej ręki. Wielokrotnie byłem pozostawiany sam sobie przy tworzeniu materiałów, treści, zadawaniu pytań. Uważam natomiast, że łatka "teorie spiskowe, szaleńcy, wariaci, niszowe śmiechadła" gdzieś tam w podświadomości są i ludzi tam i tych na ulicach. Dlatego czuję potrzebę bycia dziennikarzem, który będzie chciał speców od tematyki alternatywnej zapraszać i pozwolić im na swobodną wypowiedź.

Moim marzeniem byłoby stworzenie medium (w Polsce), które łączyłoby tak wiele organizacji, stron, osób. Jest tego przecież mnóstwo w internecie, niestety wg mnie rozdrobnienie powoduje tutaj więcej złego niż dobrego. Tak jak z prawicą w Polsce, jest Jurek, Korwin, UPR, środowiska wokół Rzeczpospolitej, Gazety Polskiej, itp etc.

A tematyka alternatywna? Dziesiątki stron o UFO, fora takie jak to, TZM, Focus-X (jeden z pierwszych takich), Radiobc, radio wolne media itp itd. Pytasz o konkrety, ja niestety nie mam środków do stworzenia własnego medium internetowego. Moja obecna sytuacja zawodowa i osobista jest ciężka i również nie mam środków i sił natomiast do tego dążę. Mam nadzieję, jeśli się to u mnie poprawi, że będę w stanie zaproponować coś konkretnego i z głową. Można zahaczyć się nie tylko o Youtube, ale też np o Radio Wnet. Ja w tej chwili usilnie szukam znowu możliwości powrotu do radia, niestety póki co nieskutecznie. Jedna jest jednak dla Ciebie niedogodność w tym. Powiedziałeś, że nie chce Ci się tłumaczyć wszystkiego od początku. To niestety jest konieczne. Jeżeli wyjdzie się z audycją czy projektem w necie to trzeba mieć świadomość, że nowy widz to i odpowiednie środki przekazu - by coś zrozumiał i by zachęciło go to/nauczyło. Dlatego też tak ważna jest cierpliwość :) Korwin za każdym razem musi tłumaczyć wszystko od początku, tak niestety to już jest. pzdr

Awatar użytkownika

Witaj Dziennikarzu '

Skoro już tu jesteś, to mam do Ciebie pytania :
"dla czego tzw. oficjalne media kłamią ,
dla czego nie mówią o wszystkim, dawkując tylko fragmenty pewne ?"
I jeszcze :
"co czuje świat oficjalnych mediów patrząc na tego typu fora, blogi czy strony ?"

____________________________________pozdrawiam przy okazji

Awatar użytkownika

Rozmowa z bezpowrotnie byłym dziennikarzem, Zygmuntem Miłoszewskim. Przy okazji autorem znakomitego libretta do filmu "Uwikłanie". A we filmie jest pokazane, że nawet będąc "w środku" jakiejś organizacji można nie orientować się w pewnych niecnych jej celach.
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53668,9798447,Jestem_antykomunista_i_antyklerykalem.html

Początek wywiadu:
Cytuj:
Przesiadłeś się z dziennikarstwa na prozę, a więc musisz dobrze znać dziennikarską pokusę, za sprawą której zawsze bardziej się opłaca napisać dużo małych tekstów o byle czym niż jedną porządną książkę - jak ją od siebie odsuwasz?

Pomaga mi w tym moja nie najlepsza opinia o mediach. Swoją karierę dziennikarską uważam za szczęśliwie zakończoną, bo zawsze traktowałem ją jak zło konieczne. Bez obrazy, to nie jest moja opinia tylko o mediach polskich, ale o mediach w ogóle - nie odpowiada mi ta dziennikarska biegunka, bezmyślne powtarzanie informacji, dmuchanie każdego ekstremum do rozmiarów normy.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Swoboda tworzenia materiału? Brak "niewidzialnej ręki"? Dlaczego widzimy to my, widzowie, a nie widzą samin dziennikarze tacy jak Pan / Ty? Narzędzia temu służące? Proszę bardzo: manipulacja obrazem, dźwiękiem, komentarzem do prezentowanego materiału, sam wybór tematu, dobór autorów wypowiedzi itp itd. To JEST! Akurat ja uprawiam zawód bardzo blisko spokrewniony z dziennikarstwem i widzę to na co dzień. Owszem, w jednym medium mniej, w innym więcej. W Polsce wśród mediów mainstreamowych w miarę bezstronny jest moim zdaniem Polsat, reszta to śmiech na sali. Mit o niezależności mediów mozna sprzedawać kucharkom (nie obrażając kucharek), jakie media w Polsce są naprawdę polskie? Nieliczne! Teraz sprzedadzą TVN i ITI będzie coraz mniej polski, coraz bardziej kosmopolityczny, coraz bardziej kontrolowany ( i tak jest, ale będzie jeszcze bardziej, tyle, że inaczej). Jesli miałeś taka swobodę tworzenia materiału, jak opisujesz, to na pewno nie mialo to miejsca w żadnej z największych telewizji działających w Polsce. W nieduzym radiu pewnie tak.

W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinności

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

nie wiem czy cię dobrze rozumiem ale "zagospodarowanie niszy" to błędne oszacowanie istniejącej sytuacji i potrzeb informacyjnych.
Pisanie ciekawych artykulików o UFO dla powiedzmy brukowców ... no nie jestem pewien czy to forum będzie dobrą odskocznią.
Tak się składa że już nie musimy pisać o teoriach spiskowych, bo one się na naszych oczach materializują.
W postaci np. bardzo "ciekawych" ustaw które obecnie i cichaczem przechodzą (przeszły) przez parlament, to na prawdę przestaje być śmieszne, to zaczyna być śmiertelnie (dosłownie) groźne.

Jeśli byś chciał użyć swych profesjonalnych umiejętności z pożytkiem dla nas wszystkich, to podpowiedz nam jak ruszyć zwykłego kowalskiego aby zaczął się intensywniej rozglądać w okół.
To tako moja mała dedukcja, skoro obracałeś się w świadku masmedialnym to wiesz jak się usypia masy, więc może i wiesz gdzie szukać "antidotum"
Nie próbuję cię obarczyć zadaniem ponad siły, ale każda idea może być na wagę złota.

SitaP

Ciężko bardzo odpowiadać mi na ogólne pytanie z tezą. Musisz zapytać mnie o konkret.

Istnieje dziennikarstwo, które najbardziej szanuję i jest najbliższe jego ideałom wpajanym mi na studiach - społeczne. Najbliżej tego jest SPRAWA DLA REPORTERA i programy podobne tymże. Osobiście poznałem Elę Jaworowicz i jestem pod wrażeniem każdego efektu. Zobacz tam nie ma manipujlacji. Jadę z kamerą do potrzebujących ludzi, któzy wpadli w matnię prawa, są pokrzywdzeni, bardzo biedni, itp itd. Pokazuję ich sytuację, idę też do urzędu odpowiedzialnego za pomoc im - w urzędzie mówią urzędowym slangiem i każde ich słowo potrwierdza z reguły, że są nieefektywni. Efekt? Eksplozja miłości i dobra. Ludzie dzwonią tabunami, że chcą dziecku, pani, panu, rodzinie pomóc. I sprawa się jakoś załatwia. Dla mnie takie dziennikarstwo jest najbliższe sercu. Tego powinno być więcej niż politykowania i Unii europejskiej i reszty tych mózgozwęglaczy. :spox:

dla czego nie mówią o wszystkim, dawkując tylko fragmenty pewne ?"
I jeszcze :
"co czuje świat oficjalnych mediów patrząc na tego typu fora, blogi czy strony ?"

Media są ograniczone czasem. Dobrze wiedzą, że jesteś przed telewizorem. TV musi mówić prosto, przejrzyście. Zobacz na grę słowną jaką robi Pochanke w swoich podprowadzeniach... mało kto to zauważa, ale to jest trochę artyzmu w sztuce dziennikarskiej. Redaktor nie jest specem od tematu. Robi materiał 1 dzień i tyle. Efekty są dla wtajemniczonych bardzo płytkie, dla zwykłego odbiorcy to ma być jednak wrażenie, że jest dobrze ponformowany.

Chodzi tutaj o to (jakkolwiek śmiesznie i niedorzecznie to brzmi) że taki gość obejrzy dziennik w Tv i czuje się BEZPIECZNIEJ bo oto zrobił co trzeba - dowiedział się co nowego i już. A, że każdy Polak ma pogląd włąściwie na wszystko i mało pokory to ciągle wszyscy się kłócą PIS vs PO itp. Media z tego żyją. NAJWAŻNIEJSZY JEST OBRAZEK. To powtarzano mi codziennie. Widz zapamięta 1/3 Twojego materiału. Walnij mu na początku coś ciekawego bo inaczej przełączy!! A jak przełączy to od razu ratingi to zanotują i programik zleci z anteny :)

Wydając swój program w TV (nie swój, ale taki do którego mnie przydzielono) miałem takie kartki -teraz ogląda nas 167 tys potem 200 potem 98 itp.

odp. 2. jak już cytowałem zdanie wydawcy do którego przyszedłem z materiałem o 2012 - nie róbmy reklamy "wariatom". Myślę, że to jak patrzą ludzie mediów na teorie alternatywne - łatka "teoria spiskowa" jest już znana wszem i wobec i chyba uznawana jest za NIEPoWAŻNĄ. Pokażemy coś takiego ludziom i stracimy wiarygodność - tak mi się wydaje - wygląda tok myślenia.

Salieri

Jak wspomniałem w kwestiach takich jestem - staram się być - pokorny i być może masz rację. Mogłem nie widzieć czegoś będąc wewnątrz. Jednak mimo to uważam, że setki pytań zadawanych przez te lata pokazały mi, że nawet w załogach reporterów, operatorów, montażystów są ludzi o takich poglądach, że włos się jeży. No cóż - pracują tam ludzie, którzy tym gardzą, robią co do nich należy, resztą sięnie przejmują. Kasa jest i to jest ważne. Ja miałem propozycję pracy w portalu piszącym o cyckach i plotkach, ale dzięki Bogu to nie wchodzi dla mnie w rachubę. Wolę nosić kanistry w magazynach sklepowych. Żadna praca nie hańbi - ja sądzę, że jednak są prace, które hańbią sumienie... ogłupiać dorosłych to pół biedy - ogłupiać młodzież to wychowywać pokolenia służalcze. W tym filmie o iluminatach w muzyce - mówi człowiek - chcemy stworzyć stada baranów... racja.

xpio

Racja. UFO to nośny temat, ale już Iluminatów, NWO, reptylian, szczepionek, skrywanych technologii i mnóstwa innych tematów nie sprzeda się w takiej formie.

Masz zdecydowaną rację. Właśnie formy przekazu mnie uczono. wszystko oczowiście skopiowano z zachodu. Studio Wydarzeń zrobili Niemcy, czołówkę Faktów też, formy zgapiono z zagranicy, sporo z USA. Jednak to się ludziom podoba. Zmieniły się czasy i teraz trzeba by było kolorowo i broń Boże nie może być nudno. I tu właśnie jest sztuka - treść może być każda - ja mam pewne umiejętności opakowywania tych kwestii. Znam montażystów, grafików itp. to oczywiście nic wielkiego, ale jestem dość kreatywny i wydaje mi się, że tutaj widziałbym moją rolę. Poza tym ja uwielbiam wywiad jako formę i zadawanie pytań dla mnie w życiu i zawodzie zawsze było przyjemnością.

Bonadea

Mówiłem o niezależności w ramach programu, jakieś formy, ta oczywiście jest wcześniej ustalona. Ma być o tym i o tym a jak zrobisz przynieś do sprawdzenia :)

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Dziennikarz pisze:

.... Dobrze wiedzą, że jesteś przed telewizorem. TV musi mówić prosto, przejrzyście....

Jak sam wspominasz jeden kierunek (ten "wasz" oficjalny-zakłamany) przeczylby drugiemu wiec najzwyczajniej w świecie NIE MA takiej opcji by stworzyc materiał o faktach ktore bedą podważaly program "fakty" i inne cuda podawane w dzienniku (innych wiadomosciach) Jedyne co móglbys zrobic to program prześmiewczy, wiec nie wiem po co ta calkowicie bezcelowa propozycja - osobiscie uwazam temat za prowokacje majaca na celu skręcenie programu niepoważnego i zaciagniecie go pod autoryzacje.

Wzglednie poprostu nie wiesz na co sie porywasz - tu bym napisał iż z tą przyslowiową motyką na słońce
gdyz zwyczajnie w swiecie nikt w zarzadzie nie ruszy najdluzszym kijem oficjalnej wersji -ona pozostanie na pewno, wiec Ty rownie na pewno nawet nie zostaniesz wyemitowany

Pozdrawiam

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

lopez pisze:
Dziennikarz pisze:

.... Dobrze wiedzą, że jesteś przed telewizorem. TV musi mówić prosto, przejrzyście....

Jak sam wspominasz jeden kierunek (ten "wasz" oficjalny-zakłamany) przeczylby drugiemu wiec najzwyczajniej w świecie NIE MA takiej opcji by stworzyc materiał o faktach ktore bedą podważaly program "fakty" i inne cuda podawane w dzienniku (innych wiadomosciach) Jedyne co móglbys zrobic to program prześmiewczy, wiec nie wiem po co ta calkowicie bezcelowa propozycja - osobiscie uwazam temat za prowokacje majaca na celu skręcenie programu niepoważnego i zaciagniecie go pod autoryzacje.

Wzglednie poprostu nie wiesz na co sie porywasz - tu bym napisał iż z tą przyslowiową motyką na słońce
gdyz zwyczajnie w swiecie nikt w zarzadzie nie ruszy najdluzszym kijem oficjalnej wersji -ona pozostanie na pewno, wiec Ty rownie na pewno nawet nie zostaniesz wyemitowany

Pozdrawiam

A RT? przykładowo tam rzeczy o 911, czy o UFO są traktowane poważnie.

http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. Icke

Awatar użytkownika

Cytuj:
Dziennikarz:
Jak wspomniałem w kwestiach takich jestem - staram się być - pokorny i być może masz rację. Mogłem nie widzieć czegoś będąc wewnątrz.

A to tylko dobrze o Tobie świadczy. Człowiek postrzega poprzez siebie przecież. W dodatku sam napisałeś, że akurat w ogłupiających mediach nie Twoje miejsce i serce.

Pytanie: dlaczego tak jest? Czy raczej media są podłe z założenia czy z powodu takiego, że to odbiorcy takich mediów chcą? Poza tym - jacy odbiorcy? Chyba tzw. większość, my tutaj jednak jesteśmy bardziej świadomi i problemy braci Mroczek nie pasjonują nas, a nad tym, że nie mówi sie prawdy o wielu sprawach nie chcemy przechodzić do porządku dziennego.

Nie te proporcje, nie ten czas jeszcze.

Awatar użytkownika

Na podst. wypowiedzi Dziennikarza potwierdza się smutna teza, że media zwyczajnie dają odpowiedź na zapotrzebowanie czyli jakie zapotrzebowanie (popyt) taka podaż / odpowiedź dla gawiedzi.

Skoro oglądający i czytający oficjalne media są zadowoleni z ich przekazu / treści albo nawet szczęśliwi, że już wszystko o świecie wiedzą widocznie nie odczuwają i nie potrzebują więcej jak w książce Helsinga powiedział illuminat i dlatego traktuje się ich jak stado baranów, owiec i debili.

"Nie walczy o wolność ten kto nie odczuwa jej braku".

Jeśli telewidza interesuje wynik teleturnieju albo meczu to raczej nie czeka na program popularnonaukowy jak "Sonda" czy laboratorium po to zwyczajnie nie dla niego.

Zobaczcie jakie tłumy są na jakiś casting. Nie twierdzę jednocześnie, że np. program który szuka talentów muzycznych jest niepotrzebny. Ale wysyp teleturniejów i mdłych seriali daje do myślenia... jeszcze myślącym.

Jak powiedział iluminat Helsingowi: musimy czymś zająć tą hałastrę żeby głupot nie robiła.

Awatar użytkownika

Cassandra pisze:
Jak powiedział iluminat Helsingowi: musimy czymś zająć tą hałastrę żeby głupot nie robiła.

A my, reszta, wypasieni ćwierćinteligenci mamy tak:
phpBB [video]

Awatar użytkownika

Cytuj:
Wydając swój program w TV (nie swój, ale taki do którego mnie przydzielono) miałem takie kartki -teraz ogląda nas 167 tys potem 200 potem 98 itp.

skad TV wie ile ludzi ich oglada dokldnie w danej chwili?
technicznie jesli mozna

Awatar użytkownika

Cassandra pisze:
Zobaczcie jakie tłumy są na jakiś casting. Nie twierdzę jednocześnie, że np. program który szuka talentów muzycznych jest niepotrzebny. Ale wysyp teleturniejów i mdłych seriali daje do myślenia... jeszcze myślącym.

No właśnie. Coraz więcej bodźców, które mają przysłaniać człowiekowi to, co najwazniejsze, rozbrajać jego gniew. Ciągle tu piszemy o protestach społecznych, ale patrząc globalnie, jest ich jednak coraz mniej. Także my, Polacy, zrobilismy się bardziej ociężali, rozrywka na wyciągnięcie pilota usypia nas - to wyraźnie widać. Dlaczego emerytka nie będzie się złościć protestując na ulicy, że ma taką niską emeryturę? Bo obejrzy sobie "Taniec z gwiazdami" i poczuje sie nieco lepiej, skieruje swoją uwagę na "przyjemniejsze" tematy. Tak robi coraz więcej ludzi. Rozwój mass mediów, przytłaczająca ilośc kanałów dla każdego to oczywiście zarobek dla gigantów medialnych ale i środek do usypiania społeczeństwa.
Dlatego nie chcę pracować w mediach.

W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinności

Awatar użytkownika

Dziennikarz pisze:
......

Chodzi tutaj o to (jakkolwiek śmiesznie i niedorzecznie to brzmi) że taki gość obejrzy dziennik w Tv i czuje się BEZPIECZNIEJ bo oto zrobił co trzeba - dowiedział się co nowego i już. A, że każdy Polak ma pogląd włąściwie na wszystko i mało pokory to ciągle wszyscy się kłócą PIS vs PO itp. Media z tego żyją. NAJWAŻNIEJSZY JEST OBRAZEK. To powtarzano mi codziennie. Widz zapamięta 1/3 Twojego materiału. Walnij mu na początku coś ciekawego bo inaczej przełączy!! A jak przełączy to od razu ratingi to zanotują i programik zleci z anteny :)

......

cześć Dziennikarzu ..

Piszesz, że miałeś wolność w redagowaniu i doborze materiału a tu powyższy tekst tłumaczy wyraźnie w jakie ramki Cię wtłoczono . Nic więcej nie trzeba . Cytując czyjś powyższy tekst :" nie mam nic do kucharek " - ja też nie mam , ale powyższy mechanizm ukazuje wyraźnie równanie w dół z wszelkim poziomem audycji . Liczy się zysk- sprzedaż programu ( bo kasa płynie z reklam) . " Demonkracja ". Wspominasz kilka razy o Korwinie więc przypomnę jego wypowiedź nieco sparafrazowaną :" dwie kucharki przebijają swoim głosem jednego profesora" . Jak dwie kucharki przełączą program a jeden profesor włączy to Twój program spada z anteny .
" Większość jest zawsze głupsza - to takie prawo tego świata " - to znów cytat z opublikowanego niedawno filmu
http://www.youtube.com/watch?v=V4_KpPGvrjw .

Podsumowując i aby nie gadać zbyt wiele : widzę podstawowy błąd w założeniach Twojego " wejścia " tutaj. Wiedza głębsza o zasadach życia , poszukiwanie jej to dziedziny elitarne . Skromny procent społeczeństwa włączy taką stację. Reszta chce spać , wypije browara z Kiepskim "brechając" się wraz z nim z " dowcipasów".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]