Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 03 wrz 2014, 7:58

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Po prostu to obejrzyjcie i zastanówcie się...czy ten człowiek okiełznał grawitację, czy może sztukę iluzji...
jeśli mam być szczery to najbardziej niesamowite widowiska jakie oglądałem,...logistyka operacyjna niewyobrażalna bo wszystko w tłumie NA ULICY... :) albo to absolutny geniusz albo to następca NEO pokazujący nam że "łyżka nie istnieje" :o
Tak czy inaczej David Copperfield...może się od niego uczyć.

I jakby nie patrzeć ...karty w jego rękach... :o szok...

no i mój ulubiony :tak:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 kwie 2012, 22:15 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

widzialem jak wsadzil telefon do butelki na discovery nigdy bym juz go z tamtad nie wyciagna zostawil bym sobie na pamiatke.

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Obejrzałem co się da- MUSZĘ SPOTKAĆ TEGO GOŚCIA! Robi dokładnie to o czym pisał Wilcock w swojej ostatniej książce! Dokładnie wyjaśnia jak można manipulować materią na poziomie subatomowym dzięki czemu mnisi buddyjscy budowali klasztory na wysokich urwiskach skalnych.

Jestem czepliwy ale nie dopatrzyłem się żadnej "magii" ani "tricków" w tym co robi. Jest ważna rzecz w drugim filmiku z wygięciem- spójrzcie na ostatnie sekundy kiedy kamera daje jego plecy. Kiedy wraca do pionu, wygląda to tak, jakby koszula była w nieważkości a przynajmniej poza działaniem siły grawitacji i nagle PLOP! obsuwa się w dół nad pasem na powrót w normalnych warunkach ciążenia. Myślę, że nie pokazali tego momentu bez powodu.

...Napisałem do niego maila, mieszkam niedaleko- muszę go spotkać, na własne oczy przekonam się do wszystkiego o czym czytam. Manipulacja polem źródłowym na oczach ludzi! :spoko: co za koleś! ! !

EDIT: ten gośc manipuluje materią na taką skalę, że dziwię się, że jeszcze żyje!

Film z mrożoną herbatą- osłabia strukturę denka górnego kubka, przez co woda przecieka między molekułami plastiku w dół a lód zostaje.

Film z bransoletką- zauważyłeś Redmuluc jak on "maca" za bransoletką w chwili kiedy ją dotyka? Przecież patrzy na nią przez szybę ale wygląda to trochę tak, jakby patrzył ale nie widział. Jakby pod szybą była mętna woda (w przenośni) i nie widział po co sięga. A teraz zwróćcie uwagę na moment tuż po wyciągnięciu bransoletki przez szkło- ma takie drgnięcie głową jakby "budził się" lub wracał w pełni do rzeczywistości. Kąt zwrócenia głowy pokazuje, że nie patrzył w dół na to co robi. Autentycznie gmera w materii, która nie ma dla niego granic.

Film z kartami- zwróćcie uwagę na sekundę 31, robi ruch ręką i towarzyszy temu trzask, dokładnie w tym momencie. Ta ręka jest kluczowa, bo zostaje nieoperatywna do końca sztuczki, jakby była źródłem jakiejś siły...

Rozdziobią ich kruki i wrony

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Widziałem chłopa, sporo materiału przewaliłem.
Narazie w fazie analizy jest u mnie, ale nie zaprzątam sobie tym głowy, są ważniejsze materiały.
Szukam podobieństw w sztuczkach z Blaine'm czy z Angel'em.
Inna sprawa, że np - jak zdmuchnąl napis w jednej ze sztuczek, normalnie na budynku z daleka to robił dziwne ćwiczenie oddechowe przed tym dmuchaniem. Takiego numeru to ja nie widziałem nawet w filmach sci-fi.
Analizujmy, porównujmy, wyciągajmy ostrożne wnioski.

Ale gościu mocny jest w tym co robi. I ... pewnie zauważyliście, skromny, ale i bardzo tajemniczy.
Spotkałem takiego jednego początkującego iluzjonistę (uczy się chłopak) i na pytania różne - zaczynał się śmiać. Np o fizykę kwantową pytałem, o umysł. Śmiał się. Ten to na pewno bawi się w iluzję, natomiast Dynamo zjada wszystkich na dzień dzisiejszy w tym temacie.

Pozdrawiam.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

po polsku

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

KaliYuga pisze:
Jestem czepliwy ale nie dopatrzyłem się żadnej "magii" ani "tricków" w tym co robi. Jest ważna rzecz w drugim filmiku z wygięciem- spójrzcie na ostatnie sekundy kiedy kamera daje jego plecy. Kiedy wraca do pionu, wygląda to tak, jakby koszula była w nieważkości a przynajmniej poza działaniem siły grawitacji i nagle PLOP! obsuwa się w dół nad pasem na powrót w normalnych warunkach ciążenia. Myślę, że nie pokazali tego momentu bez powodu.

:tak:

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Albo gość ma kupę kasy na robienie niemalże perfekcyjnych trików video i opłacanie gapiów żeby robili z siebie durniów albo ... :shock: :spoko:

Ale mimo wszystko czegoś się dopatrzyłem, po 30 sekundzie trik dla widzów ewidentnie "wspomagany" .

Ostatnio zmieniony 17 kwie 2012, 10:12 przez xpio, łącznie zmieniany 1 raz

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

@Lucyfer
ten pierwszy fim trudno ocenić, ale ze światłem(jego cieniem) coś nie gra, może mają bluebox3D?
ale dwa następne filmy pokazują już "cieniowanie" Słońca całkiem wiarygodnie...
ciekawe, ale chciałbym to zobaczyć live :)

Awatar użytkownika

polecam środek filmu i proszę mi powiedzieć jak ten azjatycki trener to robi, bo też tak chcę. :spoko:

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Może urwał się z planu serialu 4400. 8-)

Musiałbym zobaczyć LIVE. :D

jak na razie to wymiata Mirabelli w jego czasach nie było znanych tricków video które dziś już są powszechne.

"Łatwiej jest rozbić atom, niż obalić przesąd" - Albercik Einstein

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Jeśli to prawda to musiał mieć kontakt z jakąś "szkołą",sam z siebie raczej by się tego nie nauczył,może nawet do końca tego nie rozumie co robi.Wszystko jest możliwe."Cud jest manifestacją w tym świecie praw z innego świata,także nie ma cudów"

Nie chce być nieuprzejmy ale szkoda że nie ma chętnego który dał by takiemu iluzjoniście kopa i sprawdził jak mocno się trzyma :wacko: - byłby to najsprawniejszy debunk :mrgreen:

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

według Pająka to pewnie tzw. "ufonauta", czyli to tacy sami ludzie jak my tylko cywilizacja dużo bardziej zaawansowana jakby do naszej dodać ileś tysięcy, może milionów lat do przodu , czyli to tacy my w przyszłości wyręczający sie maszynami i cyborgami/klonami, totalnie leniwi i zepsuci do granic możliwości, żerujący teraz na młodszej od siebie cywilizacji ludzkiej, czyli ziemskiej, żerujący to znaczy wysysają z nas energię życiową, nie muszą spać żeby sie regenerować, a my żyjemy za to krócej,
według Pająka mają oni urządzenia w ciałach zmieniające wibrację/drgania ciała pozwalające im przechodzić dosłownie przez ściany i unosić się nad ziemią oraz stawać się niewidocznymi, uważa on też że lubią sie popisywać i sława ich kręci :język:

może coś w tym jest?

Awatar użytkownika

Z tego co znalazłem na jego temat to pochodzi ze zdeprawowanego środowiska w Bradford. tricków karcianych uczył się od dziadka a swoje dodatkowe umiejętności zdobywał w Nowym Orleanie. Jak dla mnie NO kojarzy się tylko z VooDoo ale to chyba nie ta bajka.

Cierpi również na zespół Crohna, stąd drobna posturka. Nic więcej nie w sieci nie ma.

Przychodzi mi do głowy pytanie czy np. nauczył się pewnych umiejęności dzięki temu, że dziadek pokazywał mu sztuczki dające do zrozumienia małemu dziecku, że świat realny jest inny niż mu się zdaje. Umysł dziecka jest elastyczny, kto wie ile można osiągnąc nie będąc od małego wciskanym w koryto powszechnej fizyki?

Albo, urodził się z umiejętnościami, które nam są niedostępne. Dużo mówiło się i mówi o tym, że w ostatnich latach przychodzą na świat dzieci, których DNA będzie tak zróżnicowane i odmienne od naszego, że ludzie zaczną na oczach innych robić rzeczy o których nie śniło się filozofom.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

:tak: Wyglada to na cuda......obecnego postepu technicznego :P Przy obecnej zaawansowanej technice to można zmajstrować nawet wniebowstapienie na obłoczku Mruga

Awatar użytkownika

no na przykład? :) np numer z telefonem w butelce. :nauka:

Awatar użytkownika

@rekrul coś ty taki nerwowy, poczucia humoru nie masz czy co :cooo?: :język:

Tymczasem rozgryzłem trik z kartami w zębach i jestem w stanie udowodnić że to trik, dowody są w tym filmiku ale na szybko nie mam gdzie wrzucić wyciętych klatek.
A może sami to rozgryziecie :king: :twisted:

Co jak co ale numer z telefonem w butelce chciałbym zobaczyć na żywo.
No i jak namówił celebrytów do udawania głupa i to tak przekonująco :cooo?:

xpio pisze:
No i jak namówił celebrytów do udawania głupa i to tak przekonująco :cooo?:

Może to oni namówili jego ? skoro się pokazują niby jakoś przy okazji jak już :lol:

Byłem optymistycznie nastawiony, po czym wszedłem na forum iluzjonistyczne, gdzie nie zostawili na Dynamo suchej nitki :(

cytacik
Cytuj:
przez Kreators » 2011-07-30, 10:01

Widziałem kilka innych filmów z dynamo i koleś jest cienki jak dupa węża , nie ma nic jako postać . Podpisał kontrakt z Adidasem i stał się ich magiczna chodząca reklama a ludzie od marketingu robią swoje by go wkręcać gdzie się da bo przecież chodzi o reklamę najnowszej kolekcji Adidasa czyż nie ? a nie o dobra iluzje .

I cały wątek o Dynamo
http://forummagic.pl/viewtopic.php?f=7&t=6584

:bezradny:

Mozliwe... niemozliwe... zalezy jak sie na to patrzy... to tylko slowa i slowne ograniczenia. Swiat nie jest taki, jak go widzimy lub jak go postrzega wiekszosc ludzi.
Zazwyczaj jest tak, ze kto nie zna ogolnych ograniczen, nie bierze ich pod uwage i wychodzi poza nie... Mruga
Ograniczenia istnieja tylko dla tych, ktorzy je widza i w nie swiecie wierza...
Takze mozliwe? niemozliwe?
Jak powiemy sobie, ze cos jest niemozliwe to takie bedzie... uznamy to za mozliwe... tez tak bedzie.

Mruga

Awatar użytkownika

Arturflyer- ale z tobą nie podpisali prawda? :) Czy podpisanie kontraktu z Adidasem mówi cokolwiek o ewentualnej sztuce iluzjonistycznej czy raczej dyskredytujesz Dynamo bo nie pochwalasz parania się komerchą? Jedno nie ma nic do drugiego i nie wyjaśnia ani sposobu w jaki robi te rzeczy ani sposobu w jaki oszzukuje.

LaMandragora- :) Nawet Einstein napisał, że ci którzy zwykle odkrywają coś wielkiego robią to bo nie wiedzą, że wszyscy inni uznali to za niemożliwe. High Five!

Cytuj:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.

Albert Einstein... :tak:

I tak wlasnie jest. Ja sama robilam duzo rzeczy, o ktorych niektorzy mowia, ze sie nie da... a jednak sie da.

Remote Viewing... W postaci rysunku oddac to, czego/kogo sie nie widzi. Da sie... No co za problem wiedziec, kto siedzi po drugiej stronie kompa? i nawet jakie ma intencje? Mruga Zaden... A to tylko taki wrecz prymitywny przyklad. Bo wielkich umiejetnosci nie wymaga...

Duzo informacji jest po prostu "w powietrzu"... :)

Zajrzec za kotare widzialnego i znanego... :) Proste... jezeli nie zaklada sie, ze to niemozliwe...

Swiat nie jest taki, jak postrzega go wiekszosc ludzi... Mruga Sami tworzymy sobie granice... w ktorych nam potem ciasno.

Awatar użytkownika

Nie no Daro wymiata! Ale znowu to samo- Dynamo nie może manipulować rzeczywistością bo podpisał kontrakt z Adidasem, Einstein nie mógł mieć racji o robieniu czegoś wbrew przyjętym kanonom bo jakiś pan napisał książkę o plagiacie... mylicie teorię naukowca z kolorem krawatu naukowca. To jakby powiedzieć, że teoria naukowa doktora Piędzidełko jest błędna bo doktor ma krawat w niedźwiadki a żona piecze zakalce.

LaMandragora- dokładnie W POWIETRZU! :) Wszędzie wokół, wystarczy nauczyć się myśleć inaczej i spróbować pojąć fizykę tak jakby nigdy nie było Darwina, Newtona, Kartezjusza.... :spoko:

KaliYuga, ja wiem, że takie rzeczy są możliwe. Nie przeczę temu. Wiem, że są na świecie tacy ludzie, ale oni nie chcą się pokazywać, mnisi buddyjscy, jogini, derwisze. Wiem, że ogranicza nasz nas umysł. Od dziecka nam wpajano, że coś jest niemożliwe i uwierzyliśmy w to.
Hmm, wiesz, Ci ludzie z forum iluzjonistycznego nawet nie dopuszczają do siebie takich myśli, że to coś paranormalnego. Dla nich to są sztuczki, dla nich to oczywiste, że to wszystko jest ustawione. Czepiają się głównie tego, że Dynamo nie trzyma się kanonu sztuki iluzji. Wiesz, iluzjonista- gość z kapeluszem, niezłe aktorstwo i cała ta otoczka. Dla nich, jest to robione bez klasy. A z tym adidasem to nie wiem, cytowałem tylko czyjąś wypowiedź. Może ten ktoś palnął tylko coś bez zastanowienia. Z resztą nie ma to znaczenia.
I jeszcze coś, w tym wątku ktoś wrzucił filmik z telefonem w butelce w zwolnionym tempie. Dynamo w prawej ręce trzyma telefon,w lewej butelkę, butelkę schował tak jakby za plecy, po czym kamera przesunęła się wyżej i nie było widać butelki (ktoś mógł coś do niej włożyć,. np zdjęcie komórki). Następnie bardzo szybko wyciąga zza pleców butelkę a komórkę wrzuca do rękawa prawej ręki (widać wyraźnie !) , no i chlast butleką w lewą dłoń, tylko, że w tej lewej dłoni nic już nie było. No i w butelce jest telefon, ale taki jakiś płaski.
Co do spaceru po Tamizie, nie wiem jak to jest zrobione. Ale przypomina to trochę chodzenie po linie, Dynamo patrzy pod nogi i przede wszystkim, ma rozłożone ręce, jakby starał się utrzymać równowagę (podobnie Chris Angel gdy spacerował na basenie).
Jeśli chodzi o inne triki to nawet nie wiem do czego się przyczepić, kopara opada. Ale podobnie kopara mi opadała gdy oglądałem Coperfielda czy Chrisa Angela :( Już się nieraz zawiodłem.

Odchodząc już od forum iluzjonistycznego.
Dynamo często powtarza, że dziadek zapoczątkował w nim tą pasję. Nauczył go paru sztuczek, Dynamo później to doskonalił.
On nie roztacza wokół siebie takiej aury czarodzieja. Słyszałem kilka razy jak mówił, że to są sztuczki i ciężko nad tym pracuje.
Z drugiej strony, może celowo tak mówi, niech ludzie myślą, że to tylko sztuczki, triki...

A tak z innej beczki. Czy nie o to chodzi w sztuce iluzji?? Żeby zadziwić ludzi, żeby dyskutowali, głowili się. Cholera!! Jak on to zrobił !!

:) ;)

Oki, z tym telefonem to odwołuję, zobaczyłem inny filmik, jak komuś innemu telefon wrzucił i kopara mi opadła!!

Awatar użytkownika

:tak: właśnie :tak:

a z tymi rozłożonymi rękami... nie przypomina ci to Jezusa? W numerze z odchylaniem się też rozkłada ramiona szeroko. Teraz załóżmy, że umie roztoczyć wokół siebie jakieś pole, jak droidki w Gwiezdnych Wojnach. Dzięki temu otacza całe swoje ciało formą bańki w której panują lekko odmienne zasady fizyki...

Przypatrz się jak unosi Lohankę ze stołka, nie dziwi cię że ona trzyma girki tak samo cały czas i dopiero kiedy siada a Dynamo zabiera ręce wygląda na to, że jakby odzyskała władzę w mięśniach? Nagle nogi się ruszają. Cieżko jest siedzieć tak zwiniętą bez zydla pod dupką. :ninja:

Możliwe.
A widziałeś akcję na siłowni? Najpierw jakiś osiłek ledwo co dźwignął 150 kg, później Dynamo zaproponował, że on też to podniesie. Wszyscy na siłowni wybuchnęli śmiechem ( to naprawdę duży ciężar, a Dynamo to tylko skóra i kości :) )
Przed swoją próbą skupił się, robił coś jakby ćwiczenia oddechowe. Niesamowite, i podniósł to :)

Awatar użytkownika

No, serio trzeba przypatrzeć sięszczegółom POZA obrębem tricków. To zasłona dymna. :ninja:

Awatar użytkownika

Trik o którym pisałem wyżej polega na tym że, kartę podpisaną przez asystentkę podmieniamy na przygotowaną wcześniej z własnym podpisem.
Wkładamy ją w ząbki asystentki, podpisujemy drugą którą pokazujemy publice ale "zjadamy" tą podpisaną przez asystentkę :mrgreen:
niżej dwie klatki z filmu (jedno dla ułatwienia obrócone o 180) , po podpisaniu dynamo i po wyjęciu z zębów - ewidentnie różne podpisy.
Obrazek
Obrazek

I czar prysł , bynajmniej jeśli chodzi o ten trik :język:

Oczywiście to tylko dowodzi temu, że w tym wypadku posłużył się zwykłym iluzjonistycznym rzemiosłem.
A inne owszem może być tak jak pisze @arturflyer, ale równie dobrze cała reszta to tylko wspomagane komputerowo triki Video :?

Odkrywam mu karty, tylko dlatego że w naszym środowisku istnieje olbrzymia presja na odnalezienie czego co mogło by być dowodem na istnienie zjawisk paranormalnych.
Ale mimo wszystko zachowajmy zimną krew, bo ten eden na horyzoncie zawsze może się okazać zwykłą fatamorganą za którą napotkamy przepaść rozczarowania.
Nabierajmy tylko tyle prędkości, aby móc w porę wyhamować, szanujmy naszą energię :!:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Jestem szoku :shock: :shock: Gościu dobry jest :D Ale tak szczerze to bym chciał zobaczyć jego triki na żywo :tak:

Pozdrawiam serdecznie :hejka:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]