Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 wrz 2018, 15:15

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

tak za pomocą teleportacji ^^. Przestańcie już to tak samo jak ten chińczyk jest tylko i wyłącznie po to by nas zadziwiać umiejętnościami o jakich nikomu się nie śniło. Lata praktyki wyzwoliły w nim to że wszystko wychodzi mu tak naturalnie a technologia umożliwia robienie takich trików. Wcześniej tez uważałem że to coś więcej. Wystarczy obejrzeć filmik jednak jak postanowił chodzić po Tamizie. Nie ten filmik zmontowany perfekcyjnie w studio że aż dech zapiera. Ten na którym ludzie na nabrzeżu kręcą z telefonów. Wrażenie nie ziemskie jak motorówka policji skacze po "powierzchni wody", a śmiech publiki przebija wszystko. :D

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 sty 2013, 22:39 
VIP Member
Awatar

Secret Master * 4th Degree

Fenomen "Dynamo" jest opisany w lutowym wydaniu Nieznanego Świata(Nieznany Świat 2/2013)na stronie 4.
Wyglada na to że posiadł on moce siddhi.
Cytuj:
Moce Siddhi – to moce nadprzyrodzone, dostępne wielkim mistykom na drodze medtyacji, kontemplacji, modlitwy i obcowania z Bogiem.
Nie są zależne od wyznania religijnego i swiatopoglądu, bo równie przejawiali je w historii i przejawiają: hinduscy jogini, mnisi buddyjscy, muzułmańscy derwisze, chrześcijańscy święci itd… Zapowiedzi mocy, a także ukazanie świadectwa, że to możliwe, dawali swoim uczniom: Kryszna, Jezus, Budda, Bababji. Świadectwa te, i przykłady, są zanotowane i wspominane przez wszystkie Święte Pisma ludzkości, z Pismem Świętym włącznie. Najwięcej o mocach siddhi mówi chyba joga i różne tradycje hinduistyczne, konkretyzując te moce…

Entered Apprentice * 1st Degree

Czy ktoś gdzies napisał o co ta łódz policyjna zahaczyła ,czy to była lina ? Jakieś wyjasnienie w prasie londyńskiej powinno sie pojawic . Jesli coś macie do dajcie linki. Bo inaczej rozumiem że zamroził pod sobą wode na lód po którym przeszedł........................

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

jakie moce ? ...facet chodzi po skrzynkach z plexy zatopionych w rzece , pokazywali to na basenie , poszukajcie na youtube . :lol:

Magia Dynamo to wyższa fizyka. :spoko:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

tez tak uwazam, juz jakis czas temu jak ogladalam te filmy widzialam ze to dzialanie na poziomie atomowym swiadomoscia... to cos co kazdy z nas moze kiedys zrobic...

Awatar użytkownika

3.00
fiza na [pziomie kwarków
phpBB [video]

Uwielbiam Dynamo, ale jak czytam: "on wpływa na materię", albo "działa na poziomie kwantowym" to śmiać mi się chce i podejrzewam że on też by się z tego śmiał. Sam określa się mianem iluzjonisty, a nie czarodzieja czy cudotwórcy nie bez powodu. To są zwykłe sztuczki. Ludzie którzy mimo dowodów, że nie chodził po wodzie twierdzą inaczej są jak Macierewicz z obsesją że zamach był i już. Sam zastanawiam się jak wsadził telefon do butelki, czy wyjął bransoletę z gabloty, ale wiem jedno. To triki i nic więcej. Chodząc po Tamizie rozkłada ręce, bo łapie równowagę. Sztuczka z filmem w kinie: siła sugestii. Pierwszy film na tablicy "the resident" ostatni "rambo: first blood". Człowiek patrząc na napisy zwraca przede wszystkim uwagę na początek i koniec (na tej zasadzie opierają się techniki szybkiego czytania) Patrzy na "the" i kontem oka musi zauważyć początek słowa "resident". Otrzymuje coś co w brzmieniu przypomina mu "there" i ostatnie słowo "blood"... 90% ludzi pomyśli o "there will be blood", a tablica już jest odpowiednio przygotowana. Pamiętajmy, że to telewizja i sztuczka wcale nie musiała wyjść za pierwszym razem. Wyjmowanie bransolety z wystawy może polegać na czymś podobnym (bransoleta to najdroższy przedmiot więc większość ludzi go wybierze). Widziałem coś takiego w "52" gdzie klient wyjmował mp3 z wystawy i były tam ze 4 modele, ale każdy wybierał najdroższy i kolejny wspólny mianownik to ręka która wyjmuje przedmiot. Miejsce w którym osoba ją wkłada jest zasłonięte nie bez powodu. Odcinek gdzie rozgrzanymi rękami topi monety, szkło i parzy innych gdy na niego patrzą - ma w rękawie coś co rozgrzewa dany przedmiot ale nie parzy mu rąk. Nie potrafię powiedzieć co to za urządzenie, ale musi coś mieć bo kiedy topi szkło i monety rękawy są opuszczone na nadgarstki tak jak by coś ukrywał, a kiedy podaje rękę innym działa sugestia i instynkt samozachowawczy człowieka. Podaje rękę pierwszy raz - jest ciepła, drugi raz - parzy. Wtedy podciąga rękaw pokazując, że niby nic tam nie ma i chce podać rękę po raz kolejny, ale każdy odmawia myśląc: za pierwszym razem ciepła, później gorąca to teraz będzie jeszcze gorzej. Założę się że gdyby ktoś zdecydował się podać mu rękę po tym jak podciągnął rękaw była by zimna. Sztuczki z telefonami są super, ale zauważcie że każdy ma iphone. Wiedząc, że większość ludzi ma taki telefon łatwo go spreparować i np obrócić w pół. Sztuczka z "rozkładaniem herbaty na czynniki pierwsze" jak ktoś już zauważył widać że górny kubek w którym zostaje lód ma pęknięte dno (wiadomo jak herbata dostaje się do drugiego kubka, jeszcze tylko rozgryźć jak z herbaty robi wodę). W niektórych sztuczkach dużo zależy od perspektywy i tak np. ktoś widziany od tyłu będzie lewitował, a z przodu czy z boku będzie po prostu stał na palcach jednej nogi z drugą uniesioną w górze (sztukę "lewitacji" może poznać każdy zaglądając na wikipedię i to w kilku wariantach).

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Kapsal pisze:
jak Macierewicz z obsesją że zamach był i już

Ogólnie to zgadzam się z twoim tekstem, ale z tym Macierewiczem to tu niepotrzebnie wtrącasz. Temat nie nic wspólnego z polityką, a aktualnie sztukmistrzów i cudaków w tej branży u nas dostatek. Myślę, że "Dynamo" jest pionkiem przy nich.

To że jest tak wiele osób naiwnie wierzących w przekaz za pośrednictwem wykreowanego obrazu, świadczy tylko o tym, że "Matrix" funkcjonuje coraz większej skali. Moja rada dla takich osób to, jak najszybciej wyłączyć te wszystkie ogłupiacie i spróbować wrócić do rzeczywistości. Najlepiej jak będzie to kontakt z naturą bez możliwości dostępu do wszelkich gadżetów elektronicznych.

Awatar użytkownika

Cytuj:
To że jest tak wiele osób naiwnie wierzących w przekaz za pośrednictwem wykreowanego obrazu, świadczy tylko o tym, że "Matrix" funkcjonuje coraz większej skali. Moja rada dla takich osób to, jak najszybciej wyłączyć te wszystkie ogłupiacie i spróbować wrócić do rzeczywistości. Najlepiej jak będzie to kontakt z naturą bez możliwości dostępu do wszelkich gadżetów elektronicznych.

Co?

To co tu robisz

hi....

"Eter-Orgon może być sterowany skoncentrowanymi myślami, o czym mówią nam wszystkie religie świata i "nauki tajemne". Jest wykonawcą naszych pragnień, przez co odpowiednio afirmując podświadomość budujemy nasze życie społeczne i osobiste w dłuższym lub krótszym czasie."
"Kryształy są dowodem na istnienie podstawowych zasad bytu i jeśli nie zdołamy zrozumieć kryształów, nie będziemy w stanie pojąć życia.” Nikola Tesla

Cytuj:
Ogólnie to zgadzam się z twoim tekstem, ale z tym Macierewiczem to tu niepotrzebnie wtrącasz. Temat nie nic wspólnego z polityką, a aktualnie sztukmistrzów i cudaków w tej branży u nas dostatek. Myślę, że "Dynamo" jest pionkiem przy nich.

He he. Mam pełną świadomość, że to nie temat o zabarwieniu politycznym i nie chodziło mi o poruszanie jakichś politycznych sympatii czy antypatii (osobiście nie lubię polityków i nie ma znaczenia z jakiej są partii). Chciałem tylko zobrazować swoistą obsesję jaką wyczułem czytając niektóre komentarze. Nie chce mi się już przeglądać całego tematu żeby zacytować dokładnie, ale ktoś napisał że w sztuczce z przejściem po Tamizie Dynamo po czymś chodzi bo wygląda to jak by łapał równowagę idąc po linie i zaraz czytam komentarz kogoś innego, że rozkładał ręce bo naśladował Jezusa... Może ten drugi komentarz powinienem odebrać z przymrużeniem oka, ale jeśli był choć trochę na serio to mnie to pachnie jakimś fanatyzmem Mruga Jeszcze cytaty z Einsteina, które nie wiem czego mają dowodzić. Facet był fizykiem więc w swoich myślach odnosił się do nauki, a nie jakichś "cudów na patyku" czyt. jeśli kiedyś ktoś będzie lewitował, przechodził przez szyby/ściany czy podróżował w czasie to z pomocą jakiegoś urządzenia czy nowego pierwiastka (nazwijmy to sztucznymi wspomagaczami), a nie dlatego że się urodził z jakimiś mocami.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Opis tej sztuczki z butelką i telefonem, opisalo już parę osób, ja dodam tylko, że oprócz wykorzystania "ułomności" ludzkiego zmysłu wzroku i postrzegania, jest tu obecna również manipulacja zapisem obrazu na poziomie technicznym. Ale gdy czytam tutaj w tym wątku o jego władzy nad materią, mechanice kwantowej, Jezusie itp. to, przestaję się dziwić, dla czego ten świat składa się z "owiec i wilków" i dla czego "wilki nie szanują owiec". Uściślając, aby było jasne;- ludzie tam obecni są podstawieni aby stwarzać wrażenie przypadkowych. W rzeczywistości to wyreżyserowana i zaplanowana i zorganizowana fabuła, która ma wyglądać na rzeczywistość (tak samo ściemniają politycy, za plecami robiąc wręcz odwrotnie). Nikt nie zastanawia się nad tym dla czego w czasie gdy wszyscy chcą obserwować "cuda", gość w okularach z tyłu, jest całkowicie nie zainteresowany tym co robi "magik" i cały czas stoi za nim z tyłu;- może znudzony :) Magik zasłania go tak, aby nie było go widać i tego co on tam z tylu robi. Dla tego całą uwagę, "magik" skupia na sobie, wystawiając siebie na pierwszy plan, by wszyscy skupili się na jego rękach i tym co robi. A teraz wytłumaczenie znikającej butelki. W elektronicznych urządzeniach do rejestracji i odtwarzania obrazu (w tym i kamery) dominuje pewien "standard" rejestracji, który wywodzi się z wczesnych systemów PAL, SECAM, NTSC itd. Poniżej 50 półobrazów na sek.;- co daje 25 pełnych obrazów na sek., człowiek widzi mruganie obrazu, który obserwuje. Popularne żarówki, zwane jako "świetlówki" najlepiej to pokazują. Swietlówka "mruga z częstotliwością sieci zasilającej, która wynosi 50 Hz (teraz zwiększa się ją do 60 Hz). Gdy się patrzy na nie wprost, nie widać tego mrugania, gdyż obraz rejestrowany przez człowieka przechodzi poprzez parę oczu. Gdy ustawimy się do tej świetlówki bokiem;- tak aby tylko jedno oko widziało świetlówkę, wtedy będziemy "widzieć" lub zauważymy mruganie, ponieważ brakuje dodatkowej połowy informacji, rejestrowanej przez drugie oko. Kamery potrafią rejestrować obraz w sposób ciągły jak też i poklatkowy (co ileś klatek). Zainteresowani, niech poczytają troche o systemach rejestracji i emisji. Efekt jest taki, że gdy się wycina pewne "niewygodne klatki" powstaje wrażenie jakby obraz przyspieszał (szybkie uderzenie butelką w drugą dłoń) i nie widać informacji, które chcemy "wyciąć" z materiału filmowego. Nie udało się w pełni wyciąć "znikającego telefonu" bo zajmował za dużo czasu. Dla tego jest widoczny tylko do momentu gdy "tajemniczo niknie", podczas gdy wyraźnie widać, że rzucony, podąża pod lewą stronę kurtki "magika". W polskiej wersji tego filmu, dokładnie widać miejsce wycięcia materiału filmowego o określonej liczbie klatek. Jest to "przypadkiem" klatka nr 24000 której czas wyświetlania jest w miejscu "równo" 16 minut od początku. Klatka 24001;- to czas filmu 0:16:00:040. Które elementy "z widocznych" są kluczowe ? 23619-23790;- po tym nastąpiło cięcie, jakoby zmieniono widok z innej kamery. Nie widzimy w tym czasie co dziejes się w tle. Można natomiast zauważyć, że gośc w okularach "nagle" trzyma butelkę, której;- dosłownie przed 2,5 sek. nie miał w dłoni. Widać wyraźnie, że chce ja ukryc przed innymi. Wczasie trwania klatek 23994-23995 telefon znika pod kurtką (czas krótszy niż 1 sek) Od klatki 23996-23998, nie widzimy butelki (prawdopodobny montaż lub zręczność "magika" szybsza niż zdolności rejestracji kamery) Klatki 24030-24031 (rozklada się w butelce atrapa telefonu). Klatka 24895;- drugi telefon znika pod kurtką magika. Wszystko zostało w przemyślany sposób zaaranżowane dla nadania realizmu, Lecz czy nie tak właśnie działają oszuści ? Nie ważne czy nazwiemy ich magikami, iluzjoniostami, czarodziejami itp. Są "magicy", którzy nie dawno sprawili, że na giełdzie "wyparowało" w ciągu niecałych 3 minut, kilkanaście miliardów $. Lecz to nie magia, tylko oszustwo tych, którzy zorganizowali ten cyrk zwany giełdą aby oddzielić głupców od ich pieniędzy, która jest przykrywką dla oszustów (to oni zorganizowali zasady jej funkcjonowania). W przypadku iluzji "zabawowej" jest to co najwyżej doskonała zabawa. Lepsze to niż oglądanie horrorów lub amer. filmów z g. fabułami, które nic nie wnoszą korzystnego do życia a tylko upośledzają ludzi. Dopóki ten czlowiek robi to dla zabawy, jest w porządku. Gdy z jakichś powodów "zmieni zdanie", wtedy lepiej mieć się na baczności. Doskonały materiał dla "rządzących światem", do wciskania ludziom kitu. Ci którzy są mało wnikliwi i mało wiedzą są doskonałymi ofiarami takich "ekspertów".
Pozdrawiam uważnych i rozumnych.

Awatar użytkownika

I gwarantuję, że nawet "przypadkiem" ten Pan nie wszedł by do naszej "grupy" Ponieważ ma wydolność - na jakieś 15-20 sekund. Zwykły mutant. Przerośnięty - może i ładny ( nie mnie to oceniać...
)- ale tylko mutant.
W kwestii "Dynamo", to niewątpliwie jest świetny w tym co robi. Od kilku już lat krystalizuje się nowa szkoła prestidigitatorów. I faktycznie robią "kosmiczne rzeczy". Mnie zadziwia sztuczka z bagietką. Nie mam na to pomysłu. Jest rzeczywiście niesamowita. :)

-- 23 cze 2013, 14:51 --

Hakun pisze:
Przypadek ma wiele twarzy... :)
Ten Pan przypadkiem ma topór alias siekierę w łapach.
Obrazek

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dlaczego piszecie cały czas, że TV nami manipuluje (to prawda), jednocześnie dając się manipulować. Raz każdym filmikiem na YT, który mówi o spisku, raz sprytnym montażem nagrań sztuczek. Najlepsze było to "i to NA ULICY" ;) Na pewno spiski istnieją, ale proszę was o trochę krytycyzmu. Bo manipulacja działa w dwie strony. Nie piszę tego do wszystkich.
http://www.news.com.au/travel/news/how- ... 6669283178

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

KaliYuga pisze:
Obejrzałem co się da- MUSZĘ SPOTKAĆ TEGO GOŚCIA! Robi dokładnie to o czym pisał Wilcock w swojej ostatniej książce! Dokładnie wyjaśnia jak można manipulować materią na poziomie subatomowym dzięki czemu mnisi buddyjscy budowali klasztory na wysokich urwiskach skalnych.

EDIT: ten gośc manipuluje materią na taką skalę, że dziwię się, że jeszcze żyje!

:haha: :haha: manipuluje tylko ciemną materią, która uwierzy we wszystko co zobaczy w jutubie

http://www.wykop.pl/link/1569095/dynamo ... a-na-rece/

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

KaliYuga pisze:
Jestem czepliwy ale nie dopatrzyłem się żadnej "magii" ani "tricków" w tym co robi.

Zapewne dlatego, ze nie masz na temat iluzji bladego pojecia. Istota iluzji (albo jedna z jej wazniejszych czesci) jest to, ze bazuje na sekrecie, ktorego szeroko pojeta tluszcza nie zna. Sekrety znane sa tylko wtajemniczonym iluzjonistom.

KaliYuga pisze:
Jest ważna rzecz w drugim filmiku z wygięciem- spójrzcie na ostatnie sekundy kiedy kamera daje jego plecy. Kiedy wraca do pionu, wygląda to tak, jakby koszula była w nieważkości a przynajmniej poza działaniem siły grawitacji i nagle PLOP! obsuwa się w dół nad pasem na powrót w normalnych warunkach ciążenia. Myślę, że nie pokazali tego momentu bez powodu.

Zastanawia mnie czy to co powyzej napisales jest w XXI wieku oznaka mlodego wieku, bujnej wyobrazni, glupoty, latwowiernosci, czy choroby psychicznej?

Internet daje Ci niemalze nieograniczone mozliwosci. Gdybys tylko zechcial dojsc do prawdy zamiast dawac sie ponosic swojemu zmyslowi sci-fi, znalazlbys peczki innych iluzjonistow wykonujacych ten sam trick, zwany The Lean, ktory jest ulepszeniem triku uzywanego i opatentowanego przez Michaela Jacksona.

Sprzedawca z chinskiego sklepu dla magikow prezentujacy rekwizyt uzyty przed Dynamo. Jak widac daje mozliwosc zrobienia klasycznego The Lean jak i jego ulepszonej wersji.
phpBB [video]

Prezentacja Cyrila Takayama, ktory jest jednym z kilku pierwowzorow Dynamo. Tak. Dynamo skopiowal mase trikow i pokazal w brytyjskiej telewizji te same iluzje, ktore ludzie tacy jak Takayama, Angel, Blaine i inni pokazywali wiele lat przed nim. 95% "jego" trikow znajdziesz na youtubie robionych przez innych iluzjonistow.

phpBB [video]

arturflyer pisze:
Hmm, wiesz, Ci ludzie z forum iluzjonistycznego nawet nie dopuszczają do siebie takich myśli, że to coś paranormalnego. Dla nich to są sztuczki, dla nich to oczywiste, że to wszystko jest ustawione.

Blad. Ci ludzie nie dopuszczaja do siebie mysli, ze to cos paranormalnego bo doskonale znaja mechanizm dzialania jego trikow. Tak samo jak inni iluzjonisci. Wielu z nich zna Dynamo osobiscie. Wielu z nich nalezy do tego samego klubu iluzjonistow - The Magic Circle w Londynie - w ktorym spotykaja sie z innymi iluzjonistami i wymieniaja sekretami. Konsultanci Dynamo (tak, Dynamo sam nie wymysla tych trikow. Jest tylko twarza i performerem, podczas gdy triki wymyslaja za niego technicy iluzjonistyczni) tez sa czlonkami Magic Circle.

:shock: :shock: :shock: Naprawde przecieram oczy i nie jestem sobie w stanie wyobrazic, ze ludzie w 2013 roku moga byc tak naiwni. Nie potrafia rozgryzc mechanizmu triku i od razu zakladaja dzialanie mocy nadprzyrodzonych. Nie wiem czy wiecie, ale dawno daaaaawno temu jak ludzie widzieli burze, tez zakladali, ze to ingerencja nadprzyrodzonych mocy. Tak powstaly religie... :shock: :shock: :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=jc05eAAzR_w
http://www.youtube.com/watch?v=h-R_UjP9vzw

A co powiecie na to ???

Na przyszłość wstawiaj linki YT w tagach YT.
Po to masz je w górnym menu.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Dobry marines :o ,magia niemożliwa c.d.
Smoothini - 33-letni iluzjonista z San Diego

Niesamowity magik w Amerykańskim Mam Talent (2014) [NAPISY PL]
phpBB [video]

No, nieźle...i to też niby zmontowane komputerowo?!

Awatar użytkownika

Odkopię :) Powyższy występ warto obejrzeć w trybie spowolnionym :) Bardzo dobrze wóczas widać nakładkę na kciuk w którą wsypuje sól :) Maaaaaagiaaaaaa:)))

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Następny,no ale magia hipnozy ,hmm

Zahipnotyzował jurora w amerykańskim Mam Talent [NAPISY PL]
phpBB [video]

Cytuj:
Howie Mandel cierpi na mizofobię (zwaną też germofobią), która objawia się m.in. chorobliwym lękiem przed zarazkami. Chris Jones poprzez hipnozę spróbuje sprawić, by Howie po raz pierwszy od wielu lat przełamał lęk i uścisnął czyjąś dłoń.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Śmieszy mnie takie zero-jedynkowe postrzeganie wszystkiego.

Ktoś rozpracował jedną sztuczkę i co to oznacza? Że wszystko wrzucamy do jednego worka?? No chwila..

Facet jest iluzjonistą, to oczywiste. Oczywiste jest też to, że istnieją na tym świecie ludzie z świetnie rozwiniętymi zdolnościami jak telekineza czy szeroko rozumiane panowanie nad atomami.

Świetnie, że ktoś rozpracował trik z butelką, szkoda tylko, że tych trików jest jeszcze tysiące. I nie wszystkie są tak banalne.

Niektóre wyglądają tak - że bez zdolności parapsychicznych są niewykonalne. Jak stapianie monet w dłoniach czy odbijanie dłoni na chodniku (i to na odległość) czy wypalanie dłoni w szkle.

Mnie najbardziej porusza wyraz jego twarzy podczas tych sztuczek. Facet ma nieziemsko skupiony, nieruchomy wzrok - czegoś takiego nie widziałem u nikogo innego. Ponadto jak widzę tę gębę w tych okularach - to z jakiegoś powodu widzę Kevina Spacey z K-Pax. Może to ma coś wspólnego ze sobą :)
(słyszałem nawet teorię, że ten słynny podróżnik w czasie na starych zdjęciach, w ciemnych okularach - to Dynamo :) )

W każdym razie, pamiętajcie, że obalając jedną sztuczkę nie obalacie go jako całość. Dla mnie niewątpliwie on potrafi sporo i nie mam tu na myśli umiejętności iluzjonistycznych. Iluzja - pewnie też się w nią bawi, może dla sportu, przyjemności, własnej satysfakcji??

Jeżeli panujesz nad atomami to większą frajdę przyniesie Ci zaskoczenie ludzi dobrym wykonaniem sztuczki w 3D :) Być może dla niego to jest większe wyzwanie?

Przeciętny śmiertelnik po niedługim treningu robiąc psi-balla może spokojnie wywalić korki w mieszkaniu. Więc dlaczego wybitna jednostka za którą stoją lata pracy - ma nie robić rzeczy n razy większych?

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Odnośnie Copperfielda (bo padało w tym wątku jego nazwisko):

Cytuj:
Ruszył proces jednego z najsłynniejszych iluzjonistów świata. Davida Copperfielda pozwał mężczyzna, który wziął udział w sztuczce, co skończyło się dla niego kontuzją.

W sądzie w Las Vegas wyszła na jaw tajemnica triku Davida Copperfielda. Adwokaci Brytyjczyka, który pozwał iluzjonistę, dokładnie opisali przebieg sztuczki ze znikaniem osoby z publiczności wybranej do udziału w przedstawieniu na scenie. Twierdzą, że hotel i kasyno MGM Grand oraz magik odpowiadają za obrażenia, jakich Gavin Cox doznał w 2013 roku.

Mężczyzna zgodnie z planem "zniknął" i miał pojawić się w innym miejscu. Rzecz jasna nie było w tym żadnej magii, a jedynie sprytnie zaplanowane przejście za kulisami do innego punktu sali. Prawnicy Brytyjczyka mówią, że w trakcie pokonywania trasy pośliznął się on i dotkliwie potłukł. Powód oznajmił, iż na leczenie wydał 400 tysięcy dolarów - relacjonuje "Las Vegas Review-Journal".

https://www.o2.pl/artykul/copperfield-s ... 665752705a

Mowa tu o znikaniu osoby z publiczności wybranej do udziału w przedstawieniu na scenie.
Skoro wiedział gdzie iść, to musiał być wtajemniczony w trik. Czyli zwykłe oszustwo, że niby wybierają osobę z publiczności, co sugerowałoby że każdy kto kupił bilet i się tam znalazł mógłby być wybrany. To jak to nazwać, jak nie oszukiwaniem? Co innego triki (np. karciane), które wiadomo, że są iluzją, a co innego oszukiwanie przy pomocy podstawionych osób i/lub technologii, trików z kamerą - coś na wzór efektów specjalnych w filmach. Tylko że w filmie jest oczywiste, że to programy do grafiki, a taki Dynamo twierdzi, że nie stosuje trików kamerą, co często się podkreśla... Ja im nie wierzę. Telewizja kłamie jak wiadomo, nie widzę powodu, by w tym przypadku miało być inaczej.

Awatar użytkownika

Witam,

Ja napiszę bardzo krótko, w zasadzie, obraz wart jest tysiąca słów, niech każdy obejrzy i sam oceni:

SEXY ASSISTANT MYSTERIOUSLY VANISHES!
phpBB [video]

Pozdrawiam,
ZORRO

P.S.
Iluzja to jest prawdziwa magia i osobiście cenię iluzjonistów za ich inwencję, pomysłowość oraz kunszt estradowy, dzięki którym udaję im się przekonać ludzi, iż wierzą w to, co widzą.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Sztuczka z butelką została już dawno wyjaśniona. Butelka została wcześniej przygotowana i z boku została wycięta w szkle szpara na telefon. Rzecz w tym, żeby trzymać ją w odpowiedniej perspektywie do kamery, żeby widz niczego nie zauważył, a następnie gość wsuwa telefon do butelki. Obecnie telefony są za szerokie, żeby zmieściły się w butelce, dlatego "przypadkowi statyści" mieli przy sobie telefon, który pasował wymiarami do wnętrza butelki.
Kilka lat temu ćwiczyłem jedną sztuczkę z kartami i chodziło w niej o to, żeby wybrać rzekomo jedną kartę z talii i w dłoni zrobić z niej inną kartę. Trzeba było ćwiczyć podbieranie karty, żeby za jednym razem wziąć nie jedną, a dwie karty, a następnie zgrabnym ruchem podmienić kartę w dłoni i pokazać tą drugą kartę. Tą sztukę zgrabności i szybkości ćwiczy się latami i gdy człowiek dochodzi do mistrzostwa zaczyna czynić "magię", czyli iluzję.
Gdy już potrafisz obracać kartami w dłoni, to nie ma problemu, żeby obracać butelkami, piłeczkami czy czymkolwiek innym.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC [letni]