Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 sie 2019, 2:15

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

phpBB [video]

może ten film rzuci trochę światła :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 kwie 2012, 14:21 
VIP Member
Awatar

arturflyer pisze:
KaliYuga, ja wiem, że takie rzeczy są możliwe. Nie przeczę temu. Wiem, że są na świecie tacy ludzie, ale oni nie chcą się pokazywać, mnisi buddyjscy, jogini, derwisze. Wiem, że ogranicza nasz nas umysł. Od dziecka nam wpajano, że coś jest niemożliwe i uwierzyliśmy w to.

Jako komentarz mam dwa cytaty jeden od genialnego złodzieja, a drugi od pracownika kancelarii.
Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia. A. Einstein
Zaobserwowałem, że aby osiągnąć coś na tym świecie, trzeba udawać głupiego. Monteskiusz

Entered Apprentice * 1st Degree

Czesc i czolem

Odtworzcie filmik i przeanalizujcie.
http://www.youtube.com/watch?v=sb7E5zRU9BQ

15:45 - gosc w okularach za nim nie ma w rece butelki i dokladnie w tej sekundzie robi  wyrazny ruch dlonia.

15:52 - w tym ujeciu ma juz butelke w rece.

16:00 - nieudolnie chowa butelke za kurtka =)

W ogole od razu zastanawialo mnie to, ze typek byl malo zainteresowany samym trickiem.

Wyraznie widac, ze wszystko dzieje sie z pomoca osob trzecich. Niestety to jedna wielka sciema i "przypadkowi" ludzie. Nikt za nim nie szedl po wodzie bo to cale towarzystwo bylo oplacone (ja bym sprobowal)

W momencie kiedy "wsadza" ten telefon do butelki widac cos dziwnego za nim tak jakby cos przeskoczylo do kurtki goscia w okularach.

Cześć wam wszystkim!

Po przeczytaniu, gdyby ktoś chciał podyskutować na ten temat szerzej zapraszam na GG: 21008408

Najpierw coś do zielony_beret:

Słuchaj. Wątpię, że brały udział osoby trzecie. Ja gdybym na własne oczy zobaczył coś takiego to był też zaniemówił. Nie dałoby się po mnie poznać, że jestem zaskoczony, a na prawdę jest inaczej. Ten koleś jest jednym z normalnych, którzy przyjmują to do wiadomości co wyczynia Dynamo. A nie jak przepraszam, ale POPIER****** Amerykanie, że coś zobaczą i się śmieją, mówią He's crazy. Co znaczy: wariat. Iluzjonista jest wariatem? Niby dlaczego? Więc jak mówiłem. To jeden normalny który się nie roześmiał.

Odkryłem parę rzeczy, oczywiście nie jest to potwierdzone przez nikogo, ponieważ to tylko moja teza.

1. Spacer po Tamizie. Tak myślałem, myślałem i pewnego razu, przy jedzeniu rosołu spostrzegłem coś. Oka [oleju] wypływały na wierzch. Jak mówi fizyka gęstość oleju jest mniejsza niż wody, więc nie unosi. Dążę do tego, iż możliwą rzeczą jest, że on mógł posmarować buty takim olejem. Lecz później coś zaczęło mi nie pasować, gdy poczytałem tutaj posty. Przecież miał wyprostowane ręce, żeby utrzymać równowagę. Przeprowadziłem mały eksperyment. Natłuściłem i wszystko normalnie stało, ale gdy przechyliłem to natychmiastowo czar prysnął. Dynamo stracił by równowagę i by wtedy spadł do wody, ale niestety nikt tego nie potwierdzi, że tak mogło być.

2. Karta w zębach. Na filmiku wszystko było ujawnione. Podpisała kartę i "dał ją dla tej pięknej pani". Potem, gdy rzekomo napisał swoje imię zakrył to ręką, więc wiadomo, że już coś było nie tak. A potem jeszcze te zdjęcia, gdzie inny napis był...

3. Trik kiedy to niby rzucił monetę kolesiowi na ramię. Gdy oglądałem to w TV to zatkało mnie. Potem obejrzałem kilkadziesiąt razy na YT i zobaczyłem, że jak Dynamo kładł wcześniej rękę na tym kolesiu to właśnie wtedy położył ten pieniądz.

4. Trik z trąbką. Pamiętacie kiedy trąbił 3 razy? Według mnie są dwie możliwości:
a) Trąbił ktoś inny, bo przecież nie było go widać, tylko stał za plecami ludzi.
b) Na tej wierzy stał zwykły aktor.

5. Przejście przez szybę. Tutaj może trochę dziwną tezę mam, ale według mnie kiedy już kucnął, że nie było go widać to nagrywanie zostało wstrzymane, takie odniosłem wrażenie, ale przeanalizujcie to sami dokładnie.

6. Czytanie w myślach. To raczej jest realną rzeczą. Tzw. triki mentalisty. To co ludzie pomyślą wskazuje ruch gałek ocznych. Poczytajcie sobie.

Więcej rzeczy nie potrafię wyjaśnić, ale zawsze, gdy coś robi to robi wówczas dziwne ruchy dłonią. Np. kiedy zgaduje karty. Zanim koleś wyjmie kartę to robi specyficzny ruch ręką nad kartami.

Są jednak rzeczy, które SZCZEGÓLNIE MNIE INTERESUJĄ, a za cholerę nie znajdę odpowiedzi, np.:
1) Gdy zdmuchnął te napisy z takiej odległości
2) Podniósł 150 kg [to chyba najbardziej zadziwiło !!!]
3) Wydmuchnął spód butelki
4) "Odcedził" lód od herbaty

Chciałbym go spotkać na żywo. Czy to jest na prawdę coś więcej niż magia, zjawiska paranormalne, czy zwykła "magia Hollywood" ? Jestem tak cholernie ciekawy odpowiedzi na to pytanie i wytłumaczenie powyższych 4 punktów. Zdaję sobie sprawę, że gdybym go spotkał to on i tak by mi guzik powiedział jak to się dzieje, chociaż...ciągle powtarza: "dziadek mówił, że trzeba się dzielić swoim talentem z innymi"

To chyba tyle, będę się starał analizować coraz więcej. Porównywać do innych.

Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 19:38 przez KaliGula, łącznie zmieniany 1 raz

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

phpBB [video]

/\
||
||

Ten filmik jest ekscytujący, ale tutaj można bliżej się temu przyjrzeć, gdy już staje na tę wodę to stopy ma sztywne [stoi na wspomagaczach], więc od razu moje twierdzenie poległo z olejem na butach, wręcz wydaje się bardzo śmieszne po tym co w filmiku przesłanym przez kolegę up zobaczyłem...Ale, gdy Dynamo to przedstawiał...przecież tam łodzie przepływały i nie zahaczały o nic.

Awatar użytkownika

W sumie...z wielkim zalem wrzucilam ten filmik.
To samo robil Kris Angel, Dynamo tylko z wiekszym rozmachem...To kwestia odpowiedniego przygotowania,przeciez zarowno lodzie, jak i policja mogla po prostu wspolpracowac..podplyneli powoli, nie robiac duzej fali,wlasnie koncowka tego filmu jest zastanawiajaca Mruga
Tutaj inne popularne tricki rozpracowane
phpBB [video]

Bardzo ciekawe...ten koleś wszystko wyjaśnia, nie jak Dynamo.

:shock: ten Dynamo jest niesamowity!

Pochłonąłem z rozpędu wszystkie 4 długie filmy na YT.
O ile typowo iluzjonistyczna perfekcja karcianych iluzji świetnie się ogląda i wzbudza podziw, o tyle numery z przenikaniem szkła, teleportacją, etc. jeśli nie są telewizyjną mistyfikacją, zdają się wręcz posługiwać przykrywką magicznych sztuczek coś, co zdecydowanie poza to może wykraczać.

Frapujące...

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Który specjalista wyjaśni sztuczkę z bransoletką?? (Wyciągnięta z witryny sklepowej)

Awatar użytkownika

Lepiej nie wiedziec jak to robia,na tym polega iluzja Mruga
phpBB [video]

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Mam coś lepszego, patrzcie na tych wariatów :lol:

phpBB [video]

Intimate Secretary * 6th Degree

Goście wymiatają :lol: :lol: :lol: a babeczka w jury :lol:

Może tak, może nie. :mrgreen:

Oczywiście nikt nie zauważył w filmikach z bohaterem tematu i potem innymi, przy numerze z wyginaniem się do tyłu, że każdy ma dziwne, za duże i za długie spodnie, jakby napuchnięte... Widać wyraźnie, że mają jakieś obciążniki przy kostkach i rodzaj metalowego usztywnienia biegnącego od stóp do biodra. Jak taki chudzielec ważący np. 50 kg i będący przy tym silny, ma założone na nogi ołowiane obciążniki po 30 kg na nogę ( a można przy tym udawać normalny krok, sam ćwiczyłem z obciażnikami na nogi 10 kg nawet dosyć wysokie kopnięcia) i jakieś usztywnienie, może to spokojnie zrobić...

Zresztą nieważne, przecież wszystko i tak dzieje się w Matrixie, nieprawdaż? :mrgreen:

Zdecydowanie triki, iluzje, sztuczki z wykorzystaniem najnowszych technologi . Dodatkowo widać na wszystkich filmikach, że jest wiele różnych ujęć kamery co mówi nam, ze każdy klip został dokładnie i precyzyjnie przygotowany a następnie nagrany i dopracowany w odpowiednich programach. Po za tym tu na forum był tez temat o tym jak łatwo można manipulować sceneriami, np.: wycinając osobę stojącą w zamkniętym pomieszczeniu i wstawiając ją na samym szczycie mount everestu. Mruga

Dynamo jest świetny, ale większe wrażenie zrobił nie mnie Derren Brown

Jak ktoś nie oglądał to polecam. Cudownie ich ośmieszył
http://www.youtube.com/watch?v=Dcg6LfGi ... ure=relmfu

Awatar użytkownika

a jednak, magiczna małpka na pokaz

Ściema, żadna magia. Ściema jak nic

A przy tricku z chodzeniem po Tamizie, kajakarze zapewne sobie pomyśleli: "Znowu jakiś zjeb chodzi po wodzie. Ch*j z nim, płyniemy se dalej..." :lol:

Awatar użytkownika

phpBB [video]

phpBB [video]

Iluzja czy może coś więcej. Zwróćcie uwagę i na jego ręce co robi z jedna lub obiema. Trik z paczką zapałek i zapałkami telekineza?

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

.ale pierdoly ehh ... tu sobie zobacz ...
phpBB [video]

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

ptasiek pisze:
.ale pierdoly ehh ... tu sobie zobacz ...

Nie rozumiem, przecież to dobrze znany i realny efekt.

Awatar użytkownika

phpBB [video]

Twórcy filmu podejmują niełatwą próbę racjonalnego spojrzenia na zjawiska paranormalne. Chcąc ustalić prawdę na temat możliwość telepatii, jasnowidztwa, telekinezy, zdalnego postrzegania i cudownych uzdrowień, rozmawiają ze specjalistami różnych dziedzin

No i z tego, co tam przedstawiono, to akurat ta piątka jest udowodniona naukowo, więc takie możliwości człowiek posiada, choć w większości przypadków skutecznie stłumione.

Inna sprawa to taka, że ci iluzjoniści to raczej z tych zdolności nie korzystają, oni mają wyćwiczone do perfekcji sztuczki

Awatar użytkownika

xpio - mowie o pierdołach co pokazuje ten 52 nowe oblicze iluzji ...a kwantowa lewitacja fascynujaca , no ale coz przecież wszystko jest ze sobą powiązane jesli wiesz o czym mówie . pozdrówko :buja:

Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Ustawione.tak duzy ciezar nie osiada w ten sposob, na podporach znaczy sie.NIE czuc w ogole ciezaru.
Widac przy probie ciemnoskorego, ze stara sie zeby wygladalo to na realne kg ale chwilami sztanga nienaturalnie skokami opada czy to sie wznosi.Pozostaje jeszcze mimika twarzy osob ktore tam sa...

Awatar użytkownika

Numer z LLohan...nikt nie pokazuje jej plecow, ciekawe czemu :) czy ona sie minimalnie chwieje, jakby siedziala na czyms ?eee

Numer z moneta i łancuszkiem...uzywa substancji klejacej skore..posmarowal sie...schyla glowe zeby sie skleiła co da efekt jakby lancuszek byl pod skórą i teraz widac skromny ruch reka jak naklada monete z gory na lancuszek , szybki zryw co by nie bylo widac jak mopneta spada i włala..tani trik :)

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

teraz w czwartki o 22.00 puszczają Dynamo na discovery channel pl
kurczę....no ordynarny przewał na maxa albo manipulator na poziomie kwantowym :mrgreen:

np: spotyka na ulicy ojca z córką, ona ma butelkę napoju pomarańczowego on puszkę coli (zamkniętą)
Dynamo bierze butelkę i na oczach kamery wstrząsa - z napoju pomarańczowego robi się cola, a po otworzeniu(przez ojca) puszki coli jest w niej .... napój pomarańczowy 8-)

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Najlepsze było wczoraj w ostatniej scenie: jak uciekał od tłumu i nagle zniknął! Zostało tylko samo ubranie. Widzieliście to?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Przypadek ma wiele twarzy... :)
Ten Pan przypadkiem ma topór alias siekierę w łapach.
Obrazek

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

phpBB [video]

http://www.youtube.com/watch?v=CU2onPt9sbQ

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]