Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 wrz 2019, 4:12

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
1
phpBB [video]

2
phpBB [video]

3
phpBB [video]

4
phpBB [video]

5
phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 cze 2010, 18:39 
VIP Member
Awatar

Polecam wszystkie 4 książki dr. Michaela Newtona
Bardzo ciekawe i ważne książki ! Każdy powinien je przeczytać !
Dzięki nim człowiek przestaje bać się śmierci i dowiaduje się
arcy ciekawych informacji o zaświatach !
część 1
Obrazek
„Wędrówka dusz”
Studium życia pomiędzy wcieleniami

Ta wyjątkowa książka - Wędrówka dusz - po raz pierwszy odkrywa tajemnicę życia w świecie dusz po śmierci człowieka na Ziemi. Dr Michael Newton, doktor doradztwa personalnego, dyplomowany hipnoterapeuta prowadzący prywatną praktykę, rozwinął swoją własną technikę hipnozy by dosięgnąć ukrytych wspomnień swoich pacjentów o ich życiu po śmierci. Powstałe zapisy rozmów z pacjentami stanowią „dziennik podróży” po - wybranych spośród setek innych - przykładach dwudziestu dziewięciu osób, które zostały przeniesione w stan nadświadomości.
W stanie głębokiej hipnozy osoby te w poruszający sposób opisują to, co wydarzyło się pomiędzy ich poprzednimi inkarnacjami na Ziemi. Wyjawiają one barwne szczegóły naszych odczuć w chwili śmierci, z kim się spotykamy zaraz po odejściu z ciała, jak wygląda świat dusz, gdzie się udamy i czym będziemy się zajmować jako dusze oraz - dlaczego decydujemy się powrócić w określonych ciałach.

Po przeczytaniu książki Wędrówka dusz lepiej zrozumiesz nieśmiertelność ludzkiej duszy oraz stawisz czoło wyzwaniom codziennego życia z większą świadomością celu, kiedy zaczniesz rozumieć przyczyny zdarzeń z twojego własnego życia. W stanie głębokiej hipnozy dwadzieścia dziewięć osób przypomina sobie swoje przeżycia pomiędzy kolejnymi wcieleniami, kiedy istniały jako duchowe istoty. A oto kilka tematów szczegółowo omówionych w tej książce:

* co czujemy w chwili śmierci
* co widzimy i czujemy zaraz po śmieci
* duchowi przewodnicy (dusze opiekuńcze)
* dlaczego jesteśmy przypisani do określonych grup dusz w świecie duchowym i czym się tam zajmujemy
* jak wybieramy następne ciało, by powrócić na Ziemię
* o różnych poziomach rozwoju dusz: początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych
* kiedy i gdzie po raz pierwszy uczymy się rozpoznać nasze bratnie dusze na Ziemi
* cel życia i przejawy istnienia „Stwórcy”

Jeśli czytałeś książki Raymonda Moody'ego, jak np. „Życie po życiu” lub „Życie przed życiem”, to koniecznie musisz zapoznać się z książkami Michael'a Newtona, bo Wędrówka dusz i Przeznaczenie dusz zabiorą cię nieskończenie dalej w ten duchowy świat.

Spis treści i indeks zagadnień poruszanych w książce:
http://www.tuiteraz.com/spis_tresci_Wedrowka_Dusz.php

Cytaty z książki:
http://www.tuiteraz.com/Wedrowka_dusz_cytaty.php
Polska prasa o książce "Wędrówka dusz":
http://www.tuiteraz.com/polska_prasa.php
Opinie o książce "Wędrówka dusz":
http://www.tuiteraz.com/co_mowia_o_Wedrowce_Dusz.php

część Druga
tom 1
Obrazek
„Przeznaczenie dusz”
Nowe badania nad życiem pomiędzy wcieleniami

Pionier odkrywający sekrety życia, uznany w świecie duchowy hipnoterapeuta, dr Michael Newton ponownie poprowadzi cię do serca świata dusz. Jego przełomowe badania były po raz pierwszy opublikowane w bestselerze „Wędrówka dusz” - wyjątkowym studium nad życiem po śmierci. W nowej książce - „Przeznaczenie dusz” - dr Michael Newton przedstawia nowe odkrycia na podstawie siedemdziesięciu przykładów prawdziwych ludzi, którzy ostali przeniesieni w stanie hipnozy w swoje życie pomiędzy wcieleniami. Dr Newton spełnia prośby tysięcy czytelników, którzy chcieli poznać więcej szczegółów o różnych aspektach życia „po drugiej stronie”. „Przeznaczenie dusz” jest także napisane dla tych, którzy nie czytali jeszcze książki „Wędrówka dusz”.

Wysłuchaj relacji osób, które w stanie hipnozy opowiadają o:

* dlaczego jesteśmy na Ziemi?
* duchowych miejscach, do których udajemy się po śmierci
* sposobach kontaktowania się z nami przez duchy i ich pomocy w naszym życiu
* duchowych przewodnikach i radzie mędrców, którzy spotykają się i rozmawiają z nami po każdym życiu
* kto to jest bratnia dusza oraz o związkach pomiędzy grupami dusz i ludzkimi rodzinami
* rekreacji dusz i podróżami pomiędzy wcieleniami
* o związku duszy i mózgu oraz tym, dlaczego wybieramy życie w określonych ciałach

W 2001 roku „Przeznaczenie dusz” otrzymało wyróżnienie „Metafizyczna Książka Roku” przyznane przez towarzystwo Independent Publisher na targach książki w USA.

Spis treści:

1: Świat duchowy

2: Śmierć, rozpacz i pocieszenie

Odmowa i akceptacja
Techniki terapeutyczne dusz
Sposoby nawiązywania kontaktu z żywymi

Dotyk somatyczny
Wykorzystanie przedmiotów osobistych
Pojawianie się w snach
Przekaz poprzez dzieci
Kontakt w znajomym otoczeniu

Obce osoby jako posłańcy
Anioły lub inne istoty niebiańskie
Proces emocjonalnego uzdrawiania dusz i tych, którzy pozostali przy życiu
Powrót do tych, których kochamy

3: Duchy ziemskie

Plany astralne
Duchy natury
Widma

Porzucona dusza
Duchowy dualizm
Dusze w odosobnieniu

Istoty bezcielesne, które odwiedzają Ziemię
Półbogowie i demony

4: Odbudowanie energii duchowej

Energia duszy
Procedura standardowa we wrotach do świata duchowego
Procedura wyjątkowa w wrotach do świata duchowego
Obszary, na których zdrowieją mniej uszkodzone dusze
Regeneracja poważnie uszkodzonych dusz
Samotność dusz
Lecznicza energia na Ziemi

Uzdrowiciele ludzkiego ciała
Uzdrowiciele środowiska naturalnego

Podział i ponowne zjednoczenie duszy

Trzy etapy

5: Systemy podziału dusz na grupy

Narodziny dusz
Siedziby duchowe

Pamięć
Przestrzeń społeczna
Sale lekcyjne
Biblioteka Ksiąg Życia

Kolory istot duchowych

Mieszanina kolorów w grupach dusz
Kolory istot wizytujących grupy
Kolor aury ludzi i dusz
Medytacja duchowa z wykorzystaniem koloru
Formy koloru energii

Dźwięki i imiona duchowe
Duchowe grupy naukowe

tom 2
Obrazek

6: Rada Starszych

Ludzkie obawy przed sądem i karą
Miejsce, gdzie odbywa się ocenianie dusz
Wygląd i skład Rady
Znaki i symbole
Obecność
Łańcuch boskiego wpływu
Spotkania Rady

7: Dynamika społeczności

Bratnie dusze

Najważniejsze bratnie dusze
Bratnie dusze jako bliscy towarzysze
Dusze stowarzyszone

Związki między duchowymi i ziemskimi rodzinami
Ponowne spotkanie z duszami, które nas zraniły
Interakcje między grupami dusz
Rekreacja w świecie duchowym

Czas wolny
Przerwa wakacyjna
Wybór odosobnienia
Powrót na Ziemię
Tworzenie ziemskiego środowiska
Dusze zwierzęce
Przestrzeń transformacji
Tańce, gry i muzyka

Cztery ogólne typy dusz

8: Dusza czyniąca postęp

Pokonywanie kolejnych szczebli
Przechodzenie na poziomy pośrednie
Specjalizacje

Nauczyciele najmłodszych dusz
Etycy
Dusze harmonizujące
Mistrzowie projektowania
Poszukiwacze

9: Krąg Przeznaczenia

Pomieszczenie, w którym można oglądać przyszłe wcielenia
Linie czasu i wybór ciał
Mistrzowie czasu
Wolna wola
Dusze najmłodszych
Strata dziecka
Nowe partnerstwo ciała i duszy

10: Nasza duchowa droga

Cytaty z książki:
http://www.tuiteraz.com/Przeznaczenie_Dusz_Cytaty.php
Opinie o książce "Przeznaczenie dusz":
http://www.tuiteraz.com/co_mowia_o_Przeznaczeniu_Dusz.php

część Trzecia
Obrazek
„Życie między wcieleniami”
Przez hipnoterapię do duchowej regresji

Dr Michael Newton zyskał światową sławę dzięki rozwiniętym przez niego technikom duchowej regresji, które umożliwiają osobom poddanym hipnozie powrót do swoich doświadczeń w świecie dusz. Jego dwa bestselery: „Wędrówka dusz" i „Przeznaczenie dusz" sprawiły, że tysiące czytelników pragnie odkryć swoje przeżycia przed narodzinami i po śmierci, swoich duchowych towarzyszy i przewodników oraz cele, jakie mają osiągnąć w obecnych wcieleniach.

W swojej nowej książce dr Newton krok po kroku wyjawia opracowane przez siebie metody i przebieg sesji regresji hipnotycznej LBL (Life Between Lives - Życie między wcieleniami). Jego eksperymentalne podejście do badania obszarów duchowych doświadczeń rzuca nowe światło na odwieczne pytania: „Kim jestem?", „Skąd pochodzę?" i „Dlaczego tutaj się znalazłem?". Ten przełomowy przewodnik po duchowej hipnoterapii, napisany zarówno dla praktyków hipnoterapii, jak i dla szerokich rzesz czytelników, kończy trylogię dr Newtona poświęconą życiu po śmierci.

Książka ta ma charakter wyjątkowy także dlatego, że stanowi zawodowy testament dr Michael'a Newtona, który mając już ponad 70 lat nie prowadzi działalności terapeutycznej i całkowicie poświęcił się szkoleniom nowych pokoleń hipnoterapeutów, przekazując im swoje doświadczenia i umiejętności.

Wyniki badań dr Newtona nie są spekulatywne. Pochodzą z osobiście przez niego przeprowadzonych sesji regresji LBL (Life Between Lives - życie między wcieleniami) z ponad 7 tysiącami pacjentów. I choć wielu osobom ufność w rezultaty jego badań przychodzi z wielką trudnością, to właśnie otwarte dzielenie się swoimi umiejętnościami przez dr Newtona w tej książce oraz w cyklach szkoleń dla specjalistów, jest najlepszym świadectwem autentyczności.

Obecnie około 30 osób przeszkolonych przez dr Newtona, głównie w USA i kilka w Europie, prowadzi regresje według jego metody z takimi samymi rezultatami. Taki stan rzeczy nie tylko odpiera zarzuty, że dr Newton sam sobie to wszystko wymyślił i nikomu innemu się to nie uda, ale także w bardzo szybkim tempie zwiększa się grupa osób, które przeszły pomyślnie taką regresję do obecnych kilkunastu tysięcy.

W nowej książce dr Newton odnosi się do znaczenia światopoglądu osoby przechodzącej sesję regresji LBL. Wiele osób poszukujących swojej tożsamości i duchowych doświadczeń, napotyka różne przeszkody w swoich własnych poglądach i uprzedzeniach. Niektóre osoby o np. chrześcijańskich korzeniach stwierdzają: „Chciałbym doświadczyć tego jakie jest Niebo, ale obawiam się, że przychodząc w tym celu do ciebie, popełniam grzech" lub „Myślę, że istnieje życie po śmierci, ale czy muszę wierzyć w reinkarnację, by być dobrym kandydatem do doświadczenia duchowej regresji?"

Dr Newton omawia te zagadnienia i konkluduje, że jednak kiedy pacjenci znajdą się już w stanie nadświadomości, to niezależnie od ich poprzednich poglądów na świat, będą mieli takie same wspomnienia z pamięci duszy o swoim życiu pomiędzy wcieleniami, jak wszyscy inni. Co istotne, nie ma różnic pomiędzy treściami sesji LBL relacjonowanymi przez osoby, które czytały wcześniej jego książki, jak i tych, którzy w ogóle wcześniej nie mieli kontaktu z tą tematyką.

Książka zawiera nowe, dotąd nie publikowane, przykłady regresji LBL.
Dr Newton wyjaśnia też w tym kontekście dlaczego nazywa on sesję LBL „duchową regresją". Osiąganie dobrych terapeutycznych rezultatów wymaga dużego skupienia się na konkretnym pacjencie, otwartości na jego indywidualne potrzeby i problemy oraz bardzo elastycznej przestrzeni czasowej. Terapeuci mocno skoncentrowani na rezultacie ekonomicznym swojej działalności z trudnością radzą sobie z takim podejściem. W konsekwencji trudno im osiągać dobre rezultaty terapeutyczne, często przerzucając „winę" za nieudane sesje na klienta. LBL jest więc „duchową regresją", bo wymaga niematerialistycznego podejścia do asystowania innym osobom w duchowym doświadczeniu.

Innym ważnym tematem poruszanym w nowej książce są wymagania stawiane terapeutom praktykującym regresję LBL: znaczący wysiłek terapeuty w czasie sesji, predyspozycje, motywacje i etyka; rola terapeuty w czasie sesji i znaczenie jego pracy w osiąganiu pozytywnych rezultatów sesji; długość sesji i przygotowanie do niej pacjenta; znaczenie jego własnej wiedzy, przeszkolenia i doświadczenia terapeuty w tej pracy. Z pewnością pomoże to terapeutom rozpoznać poziom trudności tej terapii, a ich potencjalnym klientom umożliwi ukształtowanie konkretnych oczekiwań, jakie będą kierowali w stronę terapeuty, z którym chcieliby doświadczyć regresji LBL, zanim jeszcze podejmą to wyzwanie.

Dr Newton pisze: „Mam nadzieję, że czytelnicy uzyskają głębsze zrozumienie procesu, który nazywam „duchową regresją", i odczują inspirację by osobiście przejść sesję regresji w życie między wcieleniami z pomocą dojrzałego profesjonalisty".

„Jeśli szukasz wiedzy o swojej duchowej historii, zachęcam cię do uzyskania rekomendacji do doświadczonego, profesjonalnego hipnoterapeuty, który został przeszkolony w regresji LBL i uzyskał właściwy certyfikat. Jeśli nie możesz znaleźć takiej osoby w swoim regionie, być może będziesz musiał wybrać się w dalszą podróż. Uwierz mi, to jest warte tego wysiłku. To ważne, by odnaleźć kwalifikowanego hipnoterapeutę LBL obdarzonego pasją pomagania ludziom w odkrywaniu pamięci ich dusz o życiu po drugiej stronie, wyczulonego na twoje specyficzne potrzeby".

Wszyscy czytelnicy, którzy byli zadowoleni z lektury poprzednich książek dr M. Newtona, z pewnością docenią także tą następną.
Spis treści:
http://www.tuiteraz.com/spis_tresci_Zycie_miedzy_wcieleniami.php
Opinie o książce:
http://www.tuiteraz.com/Co_mowia_o_Zyciu_miedzy_wcieleniami.php
cytaty z książki:
http://www.tuiteraz.com/Zycie_miedzy_wcieleniami_cytaty.php
wywiad z autorem:
http://www.tuiteraz.com/wywiad.php
O autorze:
http://www.tuiteraz.com/o_autorze.php

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

fajny film! warto obejrzeć! :)

Wielkie dzieki za film! Nawet traci wedami :mrgreen:
Jest tyle dodatkowych pytan, ze az obawiam sie czy znajde odpowiedzi w ksiazkach :uczeń:

Cytuj:
„Przeznaczenie dusz”
Nowe badania nad życiem pomiędzy wcieleniami

Ciekawe jak takie badania moga wygladac ?
I nastepne pytanie dlaczego nie zauwazylem w spisach tresci ksiazek nic o tym ze sa jakies "ciemne sily" ktore mieszaja tak jak na ziemi tak jak i po smierci.
Ingerujac w nasze drogi.
Dodatkowy problem z takimi pozycjami - moze byc moze malo dostrzegany , ale zarazem bardzo znamienny w skodkach.
Otoz swiat astralny - przez ktory przechodzimy po smierci to swiat wyobrazen, wiec dzieja sie w nim dokladnie takie rzeczyw jakie wiezylismy za zycia i w co wiezylismy zaczyna sie manifestowac.
Wiec po jednego przyjdze "jezus" po innego "budda" a inny jeszcze po zamyachu samobujczym bombowym znajdzie sie w raju z 1000 cem dziewic orleanskich.
A gdzie znajdzie sie ktos kto wiezy w to co przczytal na temat zycia po smierci z ksiazek ?
Tam w co uwierzy czytajac takie ksiazki.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

wystarczy nam jedna ciemna siła na forum. Ponieważ śmieć fizyczna to powrót do źródła do domu, a adres do niego zapisany jest w naszej rdzennej polaryzacji, jest nią czysta miłość. W trylogii Moroe jakoś też nie ma nic o niskich wibracjach po prostu ich nie przyciągał, mój znajomy co wykonuje hipnozy regresyjne jakoś też nie zna przypadku aby ktoś miał w strefie miedzy wcieleniami jakieś negatywne doświadczenia, tam zamiast polaryzacji mamy harmonie.
Manipulacja może sięgać tylko do określonego punktu, są przestrzenie do których niska wibracja nie ma dostępu do puki nie przejdzie swojego procesu ewolucyjnego, wzrost bezpośrednio polega na podnoszeniu swoich wibracji, poza tym podobne przyciąga podobne, wysokie i niskie wibracja siebie nie przyciągają i lokują się w innych płaszczyznach.
Sam astral to nie wszystko to tylko strefa przejściowa stworzona przez kolektywną świadomość ziemską, istnieją znacznie wyższe rzeczywistości niż astral niektórzy próbowali je nazywać jak wymiary mentalne, atmiczne, buddyczne itp ale to tyko nasze umowne tabliczki jak próba postania znaków drogowych na oceanie.
Inna sprawa to to, że zawszę mamy opiekę i tu i tym bardziej tam, zgodziliśmy się na nią zanim tu zeszliśmy tak samo jak na zakres tego czego chcemy się nauczyć i doświadczyć.

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Fellow Craft * 2nd Degree

Dodaje książkę dla zainteresowanych:
„Wędrówka dusz” Studium życia pomiędzy wcieleniami

Ostatnio zmieniony 12 sie 2010, 19:13 przez lucbest, łącznie zmieniany 2 razy

lucbest pisze:
Dodaje książkę dla zainteresowanych

Jeśli ktoś posiada pozostałe części to prosiłbym o upload i z góry dziękuję.

Znalazłem jeszcze dwa tomy z serii "Przeznaczenie dusz":
„Wędrówka dusz” Studium życia pomiędzy wcieleniami
„Przeznaczenie dusz” [tom 1]
„Przeznaczenie dusz” [tom 2]

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Po przeczytaniu tych książek byłem zafascynowany wizją jaką autor roztacza przed czytelnikiem
To co przedstawia Newton dociera do mnie najbardziej ze wszystkich tego typu publikacji z jakimi się do tej pory zetknołem. W tej chwili poszukuję jedynie ostatniego tomu, nie mogę go nigdzie w sieci znaleść .

Jestem w polowie drugiej ksiazki Newtona.
Jakby sie tak zastanowic, to jest sie nad czym zastanawiac. :język:
No coz, np. to, ze wpadly mi w rece te pozycje musze chyba uznac za efekt skorzystania przez moja dusze z kola ratunkowego w postaci "Telefonu do Przyjaciela" a raczej "Telefonu do Przewodnika" :lol: - najwidoczniej dusza w moim cielesnym ego-pojezdzie nie mogla obejsc sie bez wykonania windowsowej komendy systeminfo :mrgreen:

yaphoto pisze:
Jakby sie tak zastanowic, to jest sie nad czym zastanawiac. :język:
No coz, np. to, ze wpadly mi w rece te pozycje musze chyba uznac za efekt skorzystania przez moja dusze z kola ratunkowego w postaci "Telefonu do Przyjaciela" a raczej "Telefonu do Przewodnika" systeminfo :mrgreen:

Mam podobne spostrzeżenia, a jestem na podobnym etapie czytanie tej książki. Czasem jak czytam ją, zaczynam się śmiać i zastanawiać czy rzeczywiście jest to takie proste, a jedyną osobą, która komplikuje sobie coś jestem ja sam. Ale im głębiej w las, tym jestem spokojniejszy o jutro.

Jestem ciekaw, czy osoby które praktykują OOBE, podczas swoich podróży astralnych są w stanie dojść do miejsc gdzie dusza wybiera się po śmierci. Akurat czeka mnie jeszcze lektura R.Monroe, gdzie myślę, że znajdę dodatkowe wskazówki i informacje.

Ktoś, może jeszcze polecić (dobre) książki o zbliżonej tematyce?

Wydaje mi sie, ze doswiadczenia OBE majace "miejsce" poza OP (Obszarem Przycielesnym) i OSPUO (Obszar Stworzony Przez Umysl Obserwatora, terminologia: Darek Sugier, autowywiad na YT i ksiazka "MILOSC I WOLNOSC Poza Cialem") przebiegaja juz na mapie wlasciwego swiata duchowego.

Kolejna ksiazka: Bugaj Roman - "Eksterioryzacja, istnienie poza cialem". Ale to taka sucha, faktograficzna pozycja.

Moen Bruce - "Podróże do życia po śmierci"

http://www.numerolog.net/?url=artykul&id=917

Cytuj:
Reinkarnacja w numerologii

Numerologia to starożytna dziedzina wiedzy o powołaniu i możliwościach twórczych człowieka, pozwala odczytać z zapisu daty narodzin powody dzisiejszej inkarnacji. Dzięki interpretacji numerologicznej, każdy człowiek może wejrzeć w plan lekcji na to życie. Każdy może poznać swoje karmiczne powody wcielenia właśnie tutaj i w tym czasie. Numerologia nie przepowiada przyszłości, nie wróży zdarzeń, ale określa typ doświadczeń, przestrzega przed ewentualnymi zagrożeniami. Zawsze szanuje wolną wolę i prawo wyboru, określa jednak kierunek działań korzystnych w życiu. Mamy w numerologii narzędzie ułatwiające dokonywanie wyborów, narzędzie które charakteryzuje nam rodzaje działań korzystnych w konkretnych okresach życia.

Związki partnerskie z poprzednich wcieleń często są rodzinnymi układami a poza nimi doświadczane są intensywnie przez osoby urodzone we wrześniu, oraz tych którz zdecydowali się na urodzenie dnia miesiąca: 9, 18, 27. Bowiem każde z tych dzieci kończy stare relacje i związki z poprzednich inkarnacji.

Istoty, które zdecydowały się na urodzenie w listopadzie, lub dnia 11 albo 29, powołane są do niesienia mistrzostwa wewnętrznej etyki, nauczania zasady równowagi: "dawaj drugim to czego pragniesz dla siebie". Dzieci z taką datą narodzin mają ogromną wrażliwość i naturalne dary jasnowidzenia i jasnosłyszenia. Były niegdyś kapłanami z ludu mają więc powołanie do wypełnienia.

Szczególnie wielkie możliwości niesie ze sobą wibracja dnia urodzenia 27, która wyróżnia osoby mające za sobą inkarnację na wschodzie, w okolicach Indii, Mongolii i Tybetu. Towarzyszy ona wszystkim istotom o wielkiej mocy duchowej rozwiniętą przez wyrzeczenia i ascezę. To znaczy, że w tamtym wcieleniu nie zostały rozwinięte relacje w związkach partnerskich i relacjach rodzinnych. Tak więc teraz korzystanie z wielkiej mocy duchowej jest uwarunkowane podjęciem współpracy w związku partnerskim. Rozwój duchowy dokonuje się przez dążenie do wspólnego celu z zachowaniem własnej niezależności.

Istoty które potrzebowały inkarnacji rozwijającej ducha dla dobra ludzkości wybierają dzień urodzenia o wibracji 7, 16, 25 lub lipiec. Mamy tu do czynienie z istnieniami, które mają silnie zakorzenione nawyki z poprzedniej inkarnacji w rodzie wysoko arystokratycznym lub królewskim. Wszyscy wybierający wibrację siedem, posiadają wysoko ukształtowane poczucie własnej godności i nawykowy system obronny odsuwania się w momencie poczucia zagrożenia. Zachowanie takie skutkuje niestety oskarżeniami otoczenia o nadmiar dumy, pychy i zarozumialstwa. Dlatego tak ważne jest zadbanie o komunikację w zestawieniu imion i nazwisk dla tych osób.

Osoby, które urodziły się w sierpniu lub 8, 17, 26 dnia miesiąca były we wcześniejszych inkarnacjach wojownikami i szamanami. Są to istoty silne, niezależne, powołane do obrony sprawiedliwości. Życiem swoim niegdyś broniły własnych racji i przekonań. Osoby z silnie zaznaczoną wibracją osiem bronią własnych decyzji i poszukują równowagi między zdobyczami materialnymi a duchowym rozwojem. Podświadomie korzystają z wielkiej duchowej wiedzy, z energii ziemi i kontaktu z drzewami.

Rozpisując numerologiczny program życia dla każdej daty narodzin, znajdujemy odpowiedzi na pytania dlaczego tu i dlaczego teraz, a oglądając zawartość imion i nazwisk możemy określić jakie wcześniejsze inkarnacje zadecydowały o wyborze takiego właśnie urodzeniowego programu. To tak jakbyśmy będąc już na studiach doznali amnezji i potem na nowo odkrywali kierunek, przedmioty, terminy zajęć. To tak jakby dziwiły nas zdarzenia codzienne a po usystematyzowaniu oczekiwań i planu zajęć staną się one dla nas oczywiste. Numerologiczna droga życia to taki plan zajęć na to właśnie trwające wcielenie.

Małgosia Brzoza numerolog

Film "Dzień w którym umarłem - The Day I Died" trzeba tez tutaj podlinkowac - nierozerwalnie zwiazany z posesyjnymi wnioskami Newtona.
Dzieki Timewave.
http://davidicke.pl/forum/dzie-w-ktorym-umar-em-the-day-i-died-t132.html

Cytuj:
Kto obdarza dusze mocą, pozwalającą im eksperymentować z materią? Moi pacjenci twierdzą, że posiadają niedostatecznie rozwinięte zdolności, które są pielęgnowane przez nauczycieli stanowiących ich bezpośrednie źródło. Uważają, iż ci mistrzowie otrzymują swoją moc od jakiejś wyższej siły. Jednakże zwykłe dusze same objawiają mniejsze aspekty tej większej mocy. Spędziłem całe lata na rozważaniu zagadnienia kreacji, starając się zarazem wykorzystać fragmentaryczne informacje na temat kosmosu, uzyskane od dusz zajmujących się projektowaniem. Doszedłem do wniosku, że fale inteligentnej energii stwarzają sub-atomowe cząsteczki materii, i że to właśnie częstotliwość oscylacji tych fal sprawia, iż materia reaguje w pożądany sposób.

Astronomów zadziwia fakt istnienia jakiejś nieznanej formy energii, która wspiera totalną gęstość naszego wszechświata, działając przeciwnie do grawitacji i powodując rozszerzanie się próżni. Twierdzę, że muzyczny rezonans fal inteligentnej energii wydaje się odgrywać pewną rolę w kosmologii. Wielu ludzi w zaprezentowanych przeze mnie przykładach wyjaśnia, iż harmonika wiąże się z „wartościami rytmicznymi energetycznych nut, które posiadają określone stosunki i proporcje". Ci spośród moich pacjentów, którzy są duszami specjalizującymi się w dziedzinie struktur, utrzymują iż te modele mają związek z formowaniem „geometrycznych kształtów, które unoszą się w przestrzeni jako elastyczne wzorce" i oddziaływują na podstawowe elementy składowe żyjącego wszechświata.

Na potwierdzenie:

Cymatics - Bringing Matter To Life With Sound (Part 3 of 3)
phpBB [video]

W swietle ostatnich przedrukow z forum Przebudzenie dotyczacych postow Uzuli, prosze uwaznych czytelnikow Newtona o Wasza reakcje porownawcza.

Z relacji Uzuli wynika - wg tego jak ja to odczulem - ze to cale Newtonowskie przedstawienie Zycia Miedzy Zyciami (do poziomu gdzies 5/6), spotkanie z Przewodnikiem, posmiertna rekonwalescencja duszy, staniecie przed Rada, powrot do przypisanej grupy duchowej, studia sciezek wcielen, specjalistyczne studia kierunkowe dusz (profesje dusz), wakacje i rozrywka dusz, autonomiczna decyzja o kolejnym powrocie do ciala fizycznego, wybor kolejnego scenariusza "zycia" najczesciej zaplanowany w obrebie swojej grupy duchowej przy wspoludziale Bratnich Dusz, wersja demo przyszlego zycia w "sali projekcyjnej", poznanie mapy drogowskazow przyszlej reinkarnacji - to wszystko jest czysta manipulacja istot gadzich, przebiegajaca w swiatach fizycznych i duchowych gestosci, majaca na celu energetyczne zniwa na populacjach dusz wciaz reinkarnujacych.

Czy dobrze to pojalem?

Choc czytam relacje Uzuli z zapartym tchem, to jednak wciaz pali mi sie wewnatrz czerwona lampka. Po prostu tak to odczuwam.

Z jednej strony Newton wraz z jego wyksztalconymi uczniami, dajacy "naukowo" duchowe swiadectwo kilkunastu tysiecy pokrywajacych sie w szczegolach seansow regresji - seansow, ktore do nieprzytomnosci kipia pozytywnymi wibracjami (to jakby wszyscy zarejestrowani uczestnicy obydwu forow Di i Przebudzenie dali 100% jednakowe swiadectwo) - z drugiej strony Uzuli dajacy doskonale lewo-polkulowe opisy wplywow negatywnej polaryzacji rozciagajace sie az po rogatki poznania Newtona, ktory "nie przebil" sie poza 6 poziom w skali rozwoju istot duchowych, gdyz nie "cofal" reikarnujacej duszy o takim stopniu rozwoju.

Wypada zauwazyc, ze Newton kilkukrotnie wspomnial o pewnego rodzaju blokadach, ktore napotkal podczas seansow. Padaly odmowy na udzielenie konkretnych odpowiedzi, zasnuwano zaslone milczenia na pewne sprawy szczegolnie dotyczace organizacji swiata duchowego na wyzszych szczeblach, blizej Jazni. Nigdzie jednak, w 3 ksiazkach Newtona nie przeczytalem o jakichkolwiek negatywnych wibracjach i zagrozeniach plynacych z przeciwnej polaryzacji w swiecie duchowym.

Wasze odczucia?

Czy ktos czytal juz „Życie między wcieleniami” Newtona i moze zrelacjonowac zawartosc? Ja ciagle czekam na przesylke.

Pozdrowienia

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

W momencie wake up'u, a nawet delikatnie mówiąc, ciut wcześniej, kiedy miałem już ochotę zacząć zgłębiać jakąkolwiek wiedzę - wiedziałem o tym co mówi Newton. To coś, jak... : budzisz się pewnego razu - i jesteś pewien o tym o czym mówi M.Newton.
Szukałem potwierdzeń, kogoś kto to badał, czy ma podobne wnioski, bym chociaż przed samym sobą nie uszedł za wariata.
Poprostu dla mnie to jest prawdziwe i mowa jest zbyt uboga bym to wyraził.
W momencie kiedy napotkałem materiały tego Pana... - byłem w takim szoku, jakbym odnalazł skarb o którym widziałem że istnieje na pewno, a nie mogłem się z tym obnosić nawet wobec siebie.
Prace Newtona porównuję z życiem i obserwacją, informacją, analizą, składając co raz to ciekawsze puzzle.
Poprostu dla mnie temat prawdziwy i chciałbym (może kiedyś ? może niedługo) by ludzie przekonali się o tym, że można dojść do takich samych wniosków jak on, bez badań.

Pozdrawiam. :hi hi:

Andromedan pisze:
W momencie kiedy napotkałem materiały tego Pana... - byłem w takim szoku, jakbym odnalazł skarb o którym widziałem że istnieje na pewno, a nie mogłem się z tym obnosić nawet wobec siebie.
Prace Newtona porównuję z życiem i obserwacją, informacją, analizą, składając co raz to ciekawsze puzzle.

Mam to samo - intuicyjne przypasowanie Wzorca, ktore powoduje u mnie totalnie pozytywny wstrzas. Wiele razy w zyciu wsluchiwalem sie w glos intuicji i nigdy mnie nie zawiodl, wrecz przeciwnie - pakuje sie w klopoty lub bladze zawsze na wlasne ego-zyczenie a przy Newtonie slysze spiew duszy.

yaphoto podzielam twoja fascynację Newtonem, bo sam po przeczytaniu jego dwóch książek stałem się jego fanem. Co do świata dusz, jeżeli faktycznie istnieje po tamtej stronie negatywna energia, to mówi się trudno. Na ziemie jest jej znacznie więcej i jakoś nie narzekam.
Kiedyś przez przypadek znalazłem videoblog Jana Popko. Z jednym z swoich wykładów opowiada ciekawą historie wszechświata. Brzmiało to raczej jak połączenie mitologii z s-f, ale w pewien sposób było interesujące. Podobno facet mocno siedzi w astralu. Z tego co pamiętam, to wspominał tam o "złu" które istnieje równomiernie do świata dusz "dobra". Bo z tego co pamiętam to Newton nic nie mówi o negatywnej energii po tamtej stronie.

lucbest pisze:
... wspominał tam o "złu" które istnieje równomiernie do świata dusz "dobra". ...

W kodzie biblii jest to ujęte jako głębia dobra vs głębia zła.

To jest wojna: kto kogo i jak przeciągnie na swoją stronę.

"Zmagamy się nie z krwią i ciałem, ale z rządami, z władzami, ze światowymi władcami tej ciemności, z zastępem niegodziwych duchów w miejscach niebiańskich". (Efezjan 6:12)

Newton wspomnial kilka razy o zlej energii ale w wiekszosci pisze o tym jak w swiecie duchowym radza sobie by przywrocic duszom pierwotna pozytywna energie, ktora dusze wypaczyly w wyniku wystawienia sie na negatywne doswiadczenia podczas wcielen. Pisze tez o Miescie Cieni, o specjalistach Regeneratorach energii dusz (regeneruja spaczone dusze na Terenie Oczekiwania, w podobnych do ikubatorow "ulach pszczelich"). Opisywal proces "cerowania" duszy i symulowania zanurzenia duszy w negatywnej energii celem sprawdzenia "szczelnosci".

Najbardziej destruktywne na Ziemi wcielenia odgrywaja wg niego dusze-hybrydy, stare dusze, ktore inkarnowaly wczesniej w innych niz ziemskie cywilizacjach. Dusze takich potworow poddaje sie regeneracji i jsli to nie pomaga to energia takiej duszy zostaje rozproszona przez Mistrza-Odnowiciela. Czastki takiej energii po utracie jej negatywnej tozsamosci zostaja uzyte do laczenia z nowymi swiezymi energiami. Co ciekawe to to, ze dusza o wielkim ladunku negatywnym moze odmowic rozproszenia (Wolna Wola dusz), przetrzymywana jest dalej w odosobnieniu ale co sie dalej z nia dzieje tego juz Newton niestety nie wie. W temacie dusz-hybryd, Newton dodal, ze "same w sobie sa duszami nieczystymi".

Jeżeli macie dużo wolnego czasu to wklejam film z wykładu J.Popko o którym wcześnie wspominałem. Reszta na stronie. Chyba wcześniej ktoś, już wrzucał te wykłady, ale akurat to odnosi się do tematu.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Kto to jest ten J. Popko? Z ciekawości włączyłem ten filmik tu wrzucony ale powiem szczerze trudno mi ogarnąć to co mówi, trudno cokolwiek zrouzmiec :cooo?:

BTW przeszukałem filmy Pana Popko na Vimeo, stwierdzam że to bardzo konkretny gość z niesamowitą wiedzą, także by zrozumieć wiele z jego materiałów trzeba już mieć jakąś podstawę. Inaczej to tak jak by nie znać podstaw dodawania i mnożenia a chcieć rozumieć obliczenie prawdopodobieństwa itp. Co do samego filmu z tematu, niesamowite że właściwie wspomniał ten Michael o życiu na innych planetach, na początku tak sobie myślałem nawet że skoro ma możliwość zgłębienia takiej wiedzy to powinien mieć o tym pojęcie, a tu prosze.. wszystko się sumuje idealnie z wiadomościami które już miałem :)
Pokaż Uwagi moderatora

Uzuli pisze:
zecie, daję tutaj odniesienie do m.in wykładów istoty zwanej Zbigniew Jan Popko. Istota ta jest niepokojąco napędzana przez zródło pokrewne w stosunku do zródła księgi Urantii. Stanowi ona pole przepychanek pomiędzy energiami istot gadzich, a istotami z Konfederacji. Spektrum jej wędrówek sięga do pierwszych pierścieni wymiaru piątego. Istota komplikuje strukturę całej kreacji, przydzielając "dusze" wyłącznie istotom ludzkim, a pozbawiając ich inne istoty chociażby pierwszego i drugiego wymiaru doświadczania świadomości. Proponuję zbadać ją w kontinuum.

http://forum.przebudzenie.net/post24877.html#p24877

Awatar użytkownika

Ja jak słucham tego pana Popko to mi się za każdym razem czerwona lampka zapala, może i wiele ciekawych rzeczy mówi ale wiele także bardzo niejasnych i zmieszanych z chrześcijaństwem, po prostu do mnie ten pan nie przemawia.

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Regresing LBL

Seminarium szkoleniowe odbyłam w okolicach Hamburga, Niemcy w miedzynarodowej obsadzie, od Nowej Zelandii po Kanadę w 2006 roku.
Certyfikat wystawiony przez Instytut Hipnozy do Życia między Życiami dr. Michela Newtona w USA uprawniający mnie do pracy z jego metodą otrzymałam w czerwcu 2007 roku.

Regresja LBL do życia między życiami wg. Dr. Michaela. Newtona

Regresja do życia między życiami wg. metody dr. Michaela Newtona to wyjątkowa technika umożliwiająca przeyżycie jedyne w swoim rodzaju. Odwiedziny w świecie Dusz. Dr. Michael Newton jako dyplomowany hipnoterapeuta rozwinął własną technikę umożliwiającą dosięgnięcie głęboko ukrytych wspomnień pacjentów o ich życiu po śmierci. W stanie głębokiej hipnozy, po przeniesieniu ich w stan nadświadomości, pacjenci opisują co wydarzyło się im w ich poprzednich życiach na Ziemi i to co się wydarzyło pomiędzy tymi życiami. Opisują ważne zdarzenia z poprzednich żyć wpływające na ich aktualne życie, jak również opisują jak wygląda świat Dusz, kogo tam spotykają, z kim rozmawiają. Spotykają swojego Przewodnika Duchowego i dowiadują się dlaczego powrócili spowrotem tutaj na Ziemię i jaki cel, jakie doświadcznie i z kim wybrali sobie tym razem do pracy. Bardzo trafnie hipnoza LBL została nazwana „duchową regresją”.
Czego między innymi możesz dowiedzieć się w czasie duchowej regresji?

1. Co odczuwasz w momencie śmierci.
2. Co widzisz i czujesz zaraz po śmierci.
3. Analizujesz i doświadczasz wartości przeżytego życia.
4. Spotykasz duchowych opiekunów/przewodników.
5. Spotykasz swoją grupę duchową.
6. Dowiadujesz się dlaczego masz takie życie a nie inne?
7. Dlaczego wybrałeś to właśnie ciało?
8. Kto jest twoją bratnią duszą?
9. Jakie jest twoje duchowe imię.
10. Co sobie zaplanowałaś/eś na to życie?
11. I wiele, wiele innych nurtujących cię tematów dotyczących nie tylko twojego prywatnego życia, związków i pieniędzy, ale też świata ,kosmosu, rozwoju Ziemi i postępu duchowego.

http://www.zyciemiedzyzyciami.pl/regresingLBL.html

http://www.prisonplanet.pl/

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

w dzisiejszym numerze "Angory" jest fr. ksiązki Neurochiruga dr. Eben Alexander'a "Dowód"
i ksiązka ,która jest w sprzedaży.Traktująca o jego przeżyciach ,w momencie gdy przekroczył ową granicę życia tutaj i znalazł się ..no właśnie:cytat:

Neurochirug dr. Eben Alexander podczas tygodniowej śpiączki trafił do nieba, gdzie rozmawiał ze swym aniołem stróżem i Bogiem. Posiadł wiedzę nadprzyrodzoną, którą głosi po cudownym obudzeniu: Kiedy człowiek umiera, dusza wchodzi w piękny świat przypominający ziemię. To dobra wiadomość na Zaduszki, nieprawdaż?
Artykuł na ten temat opublikowałem w ostatnim PlusieMinusie Rzeczpospolitej. Tu podaję tekst bez skrótów i poprawek redakcyjnych:
Możnaby wzruszyć ramionami na te iluzje, gdyby doświadczenie nie spotkało uczonego z poważnym dorobkiem naukowym i wielką praktyką lekarską. Nie ryzykowałby reputacji bez pewności. Twierdzi, że złudzenia wytwarza kora mózgu, ale jego nie działała. A może dr. Alexander jest niedouczony? Raczej nie. Przez 15 lat był w fakultecie szkoły medycznej Harvardu. Przez 25 lat przeprowadził wiele setek operacji mózgu. Wie, że w wypadku jego choroby, po siedmiodniowej śpiączce miał minimalne szanse przeżycia, tylko 3 procent, i w najlepszym razie jako inwalida. Jednak obudził się siódmego dnia rześki i przytomny. Po kilku miesiącach całkowicie wrócił do zdrowia. Z przesłaniem dla świata.
23 października wyszła książka dr. Alexandra pt. „Proof of Heaven” (Dowód nieba) w poważnym domu wydawniczym Simon and Schuster. Książkę poleca na okładce Raymond A. Moody, autor głośnej przed wielu laty pozycji „Życie po życiu” tymi słowami: „Doświadczenie prawie śmierci dr. Ebena Alexandra jest najbardziej zdumiewające, o jakim słyszałem w ciągu ponad czterech dekad studiowania tego zjawiska. Jest żywym dowodem życia po życiu.” Doznania mistyczne znane są od tysiącleci. W naszej epoce mają otoczkę naukową. Mistyk neurochirurg podaje dla kolegów w internecie (http://www.eternea.org) hipotezę neurologiczną swego doświadczenia i dodaje: „Można się spierać o własną wersję ‘Nieba’; wszystko co mogę powiedzieć z pewnością to, że owa wspaniała sfera na prawdę istnieje. Różnice w jej opisach są wynikiem filtrującej i przesłaniającej funkcją mózgu, który kazi wspomnienia osobistym i kulturowym smakiem. Leżąca u ich podstaw rzeczywistość jest niezaprzeczalna. ” Jest to odrzucenie paradygmatu materialistycznego, przyjętego w epoce Oświecenia.
Premiera książki została zręcznie zaplanowana tydzień przed Halloweenem. Czyżby był powód, żeby radośnie tańczyć na grobie, jak tego dnia Amerykanie? Piszę przed turą promocyjną autora w stacjach TV. Jeszcze nie ma opinii większej liczby naukowców, recenzentów, czytelników. Najlepiej streścić to niezwykłe świadectwo.
Co się wydarzyło „tu”
10 listopada 2008 roku dr. Eben Alekxander został przywieziony do szpitala, z ciężkim i bardzo rzadkim u dorosłych zapaleniem opon mózgowych. W śpiączce zamarła kora mózgowa twarząca pamięć, język, uczucia, logikę oraz świadomość wizualną i słuchową. Dlatego mózg nie mógł być twórcą mistycznych doznań. Chorobę wywołała bakteria E. coli będąca na świecie prawdopodobnie od czterech miliardów lat. Pojawienie się E. coli w ciele dr. Alexandra było spontaniczne i niezrozumiałe. Cały czas czuwali przy nim krewni trzymając za rękę, przytrzymując na świecie, inni modlili się za niego. Ze śpiączki wydobyło go błaganie przy szpitalnym łóżku 10-letniego syna, żeby nie odchodził.
Autor sugeruje mesjański charakter swojego doświadczenia. Wychowany w kościele episkopalnym był sceptykiem, który teraz uwierzył w Boga i zaświaty. Nie jest dzieckiem biologicznym rodziny Alexandrów lecz adoptowanym. Rodzice mówili o nim od początku, że został „wybrany” a nie adoptowany. Cały czas jego śpiączki padał ulewny deszcz, wbrew zwykle pięknej pogodzie w listopadzie w Vermont. A gdy miał się obudzić, wyszło słońce i pojawiła się tęcza. Motyw nieznanego ojca (Mojżesz znaleziony w koszyku w Nilu i adoptowany przez córkę faraona, ojciec nieziemski Jezusa) pojawia się w wypadku proroków, czy znaki na niebie, na przykład gwiazda betlejemska lub tęcza . Niewytłumaczalnee zakażenie i ozdrowienie wskazują „cudowną” interwencję.
Dr. Alexander był od dziecka pasjonatem lotnictwa, nie wiedząc, że jego biologiczny ojciec też został lotnikiem i członkiem załogi rezerwowej kosmicznego programu Apollo. W koledżu namiętnie uprawiał skydiving. Doświadczenie lotu ciała nad ziemią wryło mu się w psychikę. Podczas jednego ze skoków powstała śmiertelnie groźna sytuacja, wymagająca błyskawicznej reakcji. Uznał, że zbawienną decyzję wydała nie jego świadomość osobista, ale jakaś zewnętrzna.
Przed śpiączką dr. Alexander przeszedł kilkuletni okres depresji, bo biologiczna matka odmówiła z nim kontaktu. Uznał podświadomie, że został oddany jako niekochane dziecko przez nieletnią pannę, więc nie zasługuje, aby żyć. Zwłaszcza, gdy dowiedział się, że biologiczni rodzice w końcu się pobrali i spłodzili dzieci. Miesiąc przed śpiączką spotkał rodziców biologicznych. Matka powiedziała, że kochała go bardzo, lecz musiała oddać do adopcji.
Co zaszło „tam”
Dojmujący głód miłości zaspokoił mu anioł stróż i Bóg w zaświatach, gdzie trafił, gdy był w comie. Ale najpierw ujrzał przejrzystą ciemność. Zachował świadomość bez swej tożsamości ani ciała, jak we śnie, gdy obserwujesz ale nie wiesz, kim jesteś. Słyszał mocne, rytmiczne, pierwotne, z dala uderzenia (puls?) wstrząsające całym środowiskiem. Zanikły emocje, logika, język. Cofnął się do pierwotnego życia. Zanikło poczucie czasu. Zauważył ciemno-czerwone jakby korzenie ciągnące się gdzieś z dołu gdzieś w górę, jak dżdżownice. Był samotnym punktem świadomości w bezczasowym, czerwono-brązowym morzu. Wokół pojawiały się i znikały groteskowe twarze zwierzęce. Im bardziej czuł się osobny, tym bardziej stawały się odrażające i groźne. Nagle poczuł zapach ni to kału ni to krwi ni to wymitów. Zapach biologicznej śmierci.
Wtem pojawiło się coś obrotowego emanując promienie biało-złotego światła. Usłyszał piękną i bogatą muzykę coraz głośniejszą, gdy żródło światła zbliżało się, aż dojrzał w nim wejście. Po drugiej stronie był najpiękniejszy, olśniewający, bujny i zielony krajobraz wiejski. Płynął w górze nad polami, strumieniami i ludźmi, roześmianymi, tańczącymi w kręgach, ubranymi w proste, chłopskie ale piękne szaty. Było to jak sen, lecz niezwykle realne.
Ujrzał obok piękną dziewczynę w szatach koloru błękitu, indygo i brzoskwini. Sposrzegł, że płyną razem na skrzydle motyla wśród milionów innych motyli. Patrząc na niego z nieopisaną miłością przekazała mu bez słów, że jest zawsze kochany, nie ma się czego obawiać i że nie jest w stanie zrobić nic złego. Poczuł szaloną ulgę. Dodała, że pokażą mu wiele rzeczy, ale wróci.
Znalazł się ponad chmurami, wśród przezroczystych ni to ptaków ni to aniołów, które lecąc zostawiały smugi na niebie. Z góry dochodził dżwięk jak wspaniały, buczący hymn radości tych istot. Słyszał piękno ich srebrzystych ciał i widział doskonałość śpiewu. Słyszenie i widzenie były wrażeniem nieoddzielnym.
Posuwając się dalej wpłynął w ogromną próżnię czarną i zarazem lśniacą światłem zdającym się płynąć z pobliskiego, żyjącego „anioła”. Poczuł się jak płód w łonie Boga, Stwórcy, Żródła wszechświata. Anioł był kimś w rodzaju pośrednika między nim a Stwórcą. Bóg przekazał mu bez słów, że wszechświatów jest wiele, lecz w cetrum ich wszystkich znajduje się bezwarunkowa miłość. We wszystkich istnieje także zło konieczne, abyśmy mieli wolną wolę i dobrze wybierając mogli się doskonalić. Widział bogactwo życia w niezliczonych wszechświatach, w tym niektóre inteligencją przekraczające ludzkość. Widział niezliczone wyższe wymiary nie do pojęcia ze światów niższych poziomów. W wyższych światach życzenie spełnia się przez pomyślenie. Świat czasu i przestrzeni, w którym poruszamy się na ziemi głęboko przenika się z tymi wyższymi światami. W każdym miejscu i czasie ich wymiaru można zejść do naszego. Wiedzę tę uzyskał metodą wglądu i na zawsze; nie ulega zapomnieniu, jak nabyta na ziemi. Czuje, że ją posiada, lecz dostęp ogranicza mu fizyczność ciała i mózgu.
Dar zapomnienia
Większość naukowców sądzi, że ludzka świadomość składa się z informacji cyfrowych na podobieństwo programu komputerowego i jest wytwarzana przez 10 miliardów neuronów mózgu. Dr Alexander stawia hipotezę, że mózg nie wytwarza świadomości. Jest filtrem blokującym świadomość nie-fizyczną, jaką mamy w nie-fizycznym świecie.
Stały dostęp do wiedzy o zaświatach uniemożliwiłby naszemu ciasnemu mózgowi selekcję informacji konieczną dla przeżycia na ziemi. Zasługa wyboru dobra zamiast zła byłaby też żadna. Autor zapomniał tę wiedzę po wybudzeniu, ale ją czuje. Fizyczny aspekt wszechświata jest pyłkiem kurzu wobec aspektu niewidzialnego i duchowego. Wskazują na to także „czarna materia” i „czarna energia”, które stanowią ponad 96 procent kosmosu. Nauka badać ich nie może a odkryła, ponieważ siłą swej grawitacji wpływają na widzialne obiekty. Materia, do której sprowadza rzeczywistość paradygmat Oświecenia, stanowi tylko 4 procent wszechświata.
Doznanie św.Pawła porwania do „trzeciego nieba” (2 Kor 12,2) i słowa , że „teraz widzimy niejasno jak w zwierciadle a wtedy (ujrzymy) twarzą w twarz” (1 Kor 13, 12) dały początek mistyce chrześcijańskiej. Umysł oświeceniowy uznał, że to zabobon. Psycholog i mędrzec XX wieku Carl. G. Jung miał podobną wizję. Ukrywał ją do pamiętników podyktowanych przed zgonem, z lęku przed utratą powagi naukowej. Od tego czasu postęp medycyny umożliwił na masową skalę cofanie śmierci klinicznej. Wielu pacjentów ma podobne doznania. Umysł oświeceniowy uznał je za wytwory mózgu w stanie napięcia. Tak też sądził dr. Eben Alexander, aż jego mózg znalazł się w stanie, gdy niczego nie mógł wytwarzać. Pod naciskiem faktów medycznych z jednej strony a z drugiej - niezatartego doświadczenia duchowego, rzucił na szalę swą reputację uczonego. Co z tym uczyni umysł oświeceniowy dowiemy się wkrótce.

źródło:
http://klopotowski.salon24.pl/459684,uw ... to-z-nieba

Obrazek

dostępne np tutaj /zdjęcie również stamtąd:
http://merlin.pl/Dowod_Eben-Alexander/b ... l#fullinfo

opis z linka zlinkowanej księgarni:
Niezwykła, osobista relacja wybitnego neurochirurga, który przekroczył granice śmierci i
widział... Niebo. W książce "Dowód" Eben Alexander dzieli się z czytelnikami swoim
zaskakującym odkryciem. Mężczyzna przez tydzień pozostawał w głębokiej śpiączce, lekarze
stanęli już przed decyzją o zaprzestaniu leczenia. Mózg Alexandera prawie przestał
funkcjonować, a ciało nie reagowało na żadne zewnętrzne bodźce. Jednak gdy jego świadomość
utonęła w mroku, wydarzyło się coś, czego jako racjonalny naukowiec zupełnie się nie
spodziewał... A potem cudem powrócił do świata żywych.

Eben Alexander, znany neurochirurg, szanowany wykładowca Harvardu, przez lata pozostawał
sceptyczny wobec zagadnień wiary. Uważał, że wiedzy medycznej nie da się pogodzić z
przekonaniem o istnieniu Boga, duszy czy raju. Poświęcił życie karierze naukowej, ufał
jedynie faktom. Pod wpływem dramatycznego zdarzenia musiał jednak przewartościować swój obraz
świata. Dane mu było dotknąć najważniejszej z tajemnic...

"Dowód" zawiera fascynującą, niezwykle bogatą wizję zaświatów, nieporównywalną z żadną z
dotychczasowych relacji. Spisana ręką człowieka nauki, specjalizującego się w badaniu mózgu,
potrafiącego zachować dystans wobec swoich niezwykłych doświadczeń, robi wrażenie nawet na
najbardziej niewzruszonych sceptykach.

Na szczęście to nie jedyny naukowiec który doznał NDE, dr Jill Bolte Taylor (na forum) a także ostatnio wyjawił swoje doznania... kongresman usa. :ninja:

Ludzie przestają się wstydzić prawdy a zaczynają dociekać co jest grane. :tak: :spoko:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Krótki wywiad z Michaelem Newtonem
phpBB [video]

Cytuj:
Michael Newton. Autor książki "Wędrówka dusz" opowiada o początkach swoich odkryć

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]