Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 gru 2019, 8:53

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Spojrzalam na te przepisy, i tak szczerze, przeciez to nasza polska kuchnia :roll: , i jest pelno weglowodanow: maki w przepisach, ziemniaki, cukry , makrony i takze owoce. Tak gotowala moja babcia i prababcia.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 lut 2010, 19:08 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

:)

Poli, no sensacji tu nie ma żadnej :)
- Zasada jest prosta: B:T:W - 1:2,5-3,5:0,5
czyli na 1 gram zjedzonego białka, przypada 2,5-3,5 tłuszczu i 0,5 węglowodanów.

Jak jest inaczej to trzeba przepis dostosować. Albo w następnym posiłku odjąć lub dodać czegoś. Na początku je się śniadanie, obiad, kolacje a później to często niektórzy przechodzą na 2 posiłki dziennie (oczywiście jak chcą) - organizm ma tyle energii w sobie i takie zapasy tej energii i jest już tak dobrze odżywiony. Prawie wszystkie choroby się cofają. Ale trzeba przeczytać choć jedną książkę bez tego to nie da rady - tam są podane dokładne zasady stosowania !!! I nie należy tego lekceważyć !!! A jeśli się jest na coś chorym to zasięgnąć porady u lekarza optymalnego obowiązkowo - on jeszcze doradzi jakie produkty jeść przy danej chorobie - bo są ścisłe zasady. Wszystkie linki: Tutaj

Ale w sumie to prościutko się je. Bez żadnych cudów. Te przepisy to tak tylko przykładowo podane, bo takie możliwości są, jak się komuś chce w to bawić to fajnie - a jak nie to nie ma potrzeby.
Po prostu ma się "swoje" ulubione przepisy i tak się je. Bo to można tez liczyć w sumie na cały dzień. Grunt żeby się pod koniec dnia te proporcje zgadzały. A w sumie żadna to dieta, to po prostu sposób życia. Ja to nie widzę tutaj niczego dziwnego. Niektórzy znajomi - to nawet do głowy im nie przyjdzie ze ktoś jakaś dietę robi. No chyba ze ktoś na siłę chce wywołać sensacje. Zjesz u sąsiadów trochę więcej węglowodanów, no to wieczorkiem już ich nie zjesz. Z deserów optymalnych najczęściej robi się serniki no i ... lody optymalne :)

Zalety diety : "żona tańsza w utrzymaniu" :hi hi: - faceci to mają pomysły :bangheadwall: :lol:

phpBB [video]

No i troszkę co się je i jak się przygotowuje posiłki :)

phpBB [video]

Intendant of the Building * 8th Degree

Przygotowuje posilki dla rodziny. Takie samo gotowanie, tylko teraz wedlug przepisow, bo maja wypisane proporcje. Tylko ciasta sa smieszne bo maja malo cukru, duzo masla i jaj, ale tez sie je zjada z apetytem.
Dla mnie i tak jest za duzo weglowodanow, bo jedzac je w warzywach czasami wychodzi to w kilogramy :shock:
Albo w ciagu dnia zjadajac dwa syte posileki, na kolacje musze zjesc talerz frytek :lol:
Wczoraj poszlam na latwizne i zjadlam pol tabliczki czekolady,co wcale nie jest takie latwe,bo po tlustych posilkach, je sie ja jak zlo konieczne.
Najwazniejsze sa jajka,wlasciwie zoltka one regeneruja caly organizm. Dr.Kwasniewski mowi, ze nie zna przypadku, aby ktos stosujac ta diete, zachorowal na raka. A kopa daje takiego , ze hej,nie ma mowy o leniuchowaniu, za duzo energi.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Ayerys pisze:
(...) Ale trzeba przeczytać choć jedną książkę bez tego to nie da rady - tam są podane dokładne zasady stosowania !!! I nie należy tego lekceważyć !!! (...)

Heh, od tego powinno się zacząć jakąkolwiek polemikę, co nie?
Przy okazji takie przysłowie mi wpadło w ręce:
"Odpowiedzieć, zanim się wysłucha, uchodzi za głupotę i hańbę" | Przysłów 18:33

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Może i jest to dobra dieta, nie wiem, nie próbowałam, nie zmienia to jednak faktu, że jest to dieta niezmiernie egoistyczna. Oczywiście chodzi mi tu o zabijanie zwierząt w rzeźniach; takie ilości spożywanego tłuszczu i mięsa mnie przerażają. Ale jak ktoś chce patrzeć na świat z perspektywy własnego brzucha i własnego Ja, to w sumie sprawa jego sumienia, a o tym raczej nie ma co dyskutować.

We all stand before you as one

Gamma Ray - Induction

Awatar użytkownika

Hajja
To już omawialiśmy w tym temacie - dieta Kwaśniewskiego nie jest dietą mięsną sama w sobie!
Owszem, nie odrzuca mięsa, ale też nie nakazuje jedzenia mięsa - to co kto je na tej diecie, jest jego indywidualnym wyborem, a w jednym z powyższych materiałów jest człowiek, który mówi o tym, że mięsa na tej diecie nie je - pewnie nie jest wyjątkiem. Dieta mówi o zachowaniu proporcji między białkami, tłuszczami i cukrami, a nie o ich źródle. Kwaśniewski mówi, że tłuszcze zwierzęce są bardziej wartościowe, ale tłuszczem zwierzęcym jest również masło, tak? Na najważniejszym w tej diecie składnikiem, jak rozumiem, nie jest mięso, a jajka - wegetarianie też jedzą jajka ;)
Poczytaj temat Hajja, zanim zaczniesz rzucać takie komentarze :)

PS: Ktoś mi podpowiada, że bardzo ważne są jeszcze masło, śmietany i sery, czyli znowu zasadniczo wegetariański materiał (nie wegański :język: ;) )

Awatar użytkownika

A ja spróbuje tą dietę. :język: Od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś sposobu odżywiania się; co mi szkodzi zobaczyć jak będę się czuć na na takiej. Ale nadal znacznie ograniczam mięso. :tak:

We all stand before you as one

Gamma Ray - Induction

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Hajja pisze:
A ja spróbuje tą dietę. :język: Od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś sposobu odżywiania się; co mi szkodzi zobaczyć jak będę się czuć na na takiej. Ale nadal znacznie ograniczam mięso. :tak:

Poczytaj dokładnie, w diecie Kwaśniewskiego nie namawiają do nadmiernego spożywania mięsa, na poprzedniej stronie Ayerys chyba już wszystko opisała w tym temacie :) . Tak naprawdę wegetarian i mięsożerców więcej łączy niż dzieli. 8-)

Kalkulator bardzo przydatny, do liczenia proporcji B-T-W.

http://www.optymal-btw.webpark.pl/kalkulator.html

Awatar użytkownika

jacolo pisze:
Poczytaj dokładnie, w diecie Kwaśniewskiego nie namawiają do nadmiernego spożywania mięsa ...

Tak :) no właśnie : poczytajcie dokładnie CzaryMary :czytaj:

Mięso jest źródłem przede wszystkim białka.
"Człowiek nie potrzebuje za dużo białka, czym lepiej się żywi, je lepsze białko tym go potrzebuje mniej. Czym więcej człowiek zjada białka tym szybciej się starzeje" : Dr.Kwasniewski tak mówi - Link(3,27- 3,41)
Białko to życie. Jest bardzo potrzebne ale nie za dużo. Najlepsze białko jest w żółtkach :hi hi:

Niemniej jednak słowa te nie mogą być rozumiane bez kontekstu całości. Bez białka nie ma życia.
Dr. Kwaśniewski w swoich książkach pisze: "Życie to białko. Ale białko białku nierówne. Są rozmaite rodzaje białek. Jakie białko - takie życie! Rozumnie jest dostarczać swojemu organizmowi białka o najwyższej wartości biologicznej, czyli białka najbardziej chemicznie podobne do białek własnego organizmu."

Bez przeczytania książki nikt nie zrozumie dobrze tej diety :|

.•*¨*•.
quanta pisze:
Kalkulator bardzo przydatny, do liczenia proporcji B-T-W.

Kalkulator :spoko:

.•*¨*•.
quanta pisze:
Podobno przy żywieniu optymalnym, niestraszne trucizny w jedzeniu ... Organizm sam się oczyści. Dr.Kwaśniewski tłumaczy wszystko w swojej książce.

Na to wygląda ze to prawda :| :
Porównanie stężeń ołowiu, kadmu i rtęci u osób na tradycyjnej diecie
i stosujących żywienie optymalne:
Stężenie ołowiu, kadmu i rtęci-wyniki badan cz I
Stężenie ołowiu, kadmu i rtęci-wyniki badan cz II

Znalezione na : http://dr-kwasniewski.pl/

Wciagam w diete pomalu rodzine. Mam kilka krolikow doswiadczalnych :lol: Szum w uszach,slabnacy wzrok jednego krolika,do wyleczenia ,zobaczymy,zobaczymy, czy dieta dziala :cwaniak:

Awatar użytkownika

.•*¨*•. (Ten tekst pochodzi z tematu "Holokaust na Twoim Talerzu". Dotyczy tego o czym się tam wegetarianie wypowiadają. Nie był tu przeznaczony i tam go zamieściłam - bo tam była mowa o sumieniu, o karmie itp. Byl wiec moim wkładem w tamten temat gdzie dr. Kwaśniewski i jego dieta została wspomniana. Szkoda. Mógłby wiele wnieść do tamtego tematu ... )

.•*¨*•. ...•*¨¨*•. W obronie człowieka...

bluespectralnight pisze:
Witam, to mój pierwszy post w tym forum. Dyskusja trochę postawiła mi włosy na głowie, bo nie spodziewałam się znaleźć tutaj takiej demagogii i niezrozumienia praw duchowych.
Jesteśmy na forum Davida Icke, więc każdy z was powinien wiedzieć, co David głosi.

David: "Wszyscy posługują się strachem, poczuciem winy i tym podobnym formom narzucania innym swoich przekonań w celu zastraszenia i zmanipulowania ich do stanięcia w szeregu - ich szeregu"
("I am me I am free" str.18)

bluespectralnight pisze:
Dlatego pisanie w innym wątku, że zalecający mięsną dietę i powołujący się na Biblię
dr Kwaśniewski jest oświecony jest co najmniej dziwne........................(itd)

Cytuj:
...a nie tłustym mięchem.

Cytuj:
....jest to dieta niezmiernie egoistyczna.

Moja odpowiedź : egoistą jest człowiek nie dostrzegający cierpienia innego człowieka , mówiący tylko o empatii i wiedzący ze istnieje coś takiego jak dieta dr.Kwaśniewskiego a nie mówiący o tym ludziom. A można dużo powiedzieć człowiekowi gdy widzisz jego cierpienie i męczarnie bo porusza się tylko na wózku, stopy ma całe czerwone i nogi mu od dołu obumierają. Spotkałam już taką osobę w życiu.

Inni widzą ludzi na wózkach inwalidzkich ale odwracają głowę bo maja "takie dobre serce" i nie mogą znieść cierpienia i chcą o tym zapomnieć jak najszybciej. A ponadto nie powiedzą innym o tej diecie bo podobno im to wibracje obniża, ta dieta...Czy ci ludzie maja odpowiedź na wszystko? Czy biorą na sumienie swoje ludzi cierpiących na przykład na schorzenia ośrodkowego układu nerwowego, niedowładu, zapalenia pozagałkowego nerwu wzrokowego, porażenia międzyjądrowego, oczopląsu, niezborności móżdżkowej itp. Zaburzenia psychiczne następują czasami w miarę jak posuwają się niektóre choroby. Czy oni mogą pomoc? O czym oni w ogolę mówią !!! Kogo oni atakują !!! Dr. Kwaśniewski? Co oni wiedzą o sumieniu, o karmie itd...straszenie grzechami... strach, strach,strach, manipulacje - poglądy, poglądy, poglądy, opinie, domysły, mniemania, osądy... Co wiedzą od siebie samych? Nic.

Gdzie moja empatia dla zwierząt zapytają? Myślą ze jej nie mam? Zdziwiliby się i to bardzo!
A co z ich Empatią w stosunku do ludzi?...Ciężka mi rola na tym forum przypadła, mogłam wybrać łatwiejszą, mogłam ale nie chciałam...

Cytuj:
W 1969 roku trafiła do mnie ....[nazwisko i imię zawarte w książce], która uprzednio, właśnie w Ciechocinku, straciła swoją bliską przyjaciółkę, Adę Sari. Trafiła do mnie w bardzo ciężkim stanie. ...Wiedziałem, że wkrótce musi umrzeć... Szkoda mi jej było. Była człowiekiem zasłużonym dla polskiej kultury, dla której mogła jeszcze wiele zrobić. Miała typowe objawy choroby Alzheimera...Musiała jeść to i tylko to, co otrzymywała ode mnie...(...)
...
...
...
Przeżyła jeszcze 19 lat, w ciągu których zrobiła jeszcze bardzo dużo dobrego dla polskiej kultury. Gdyby nie to, nie powstałyby nigdy wspaniałe, ponad godzinne programy z nią, m.in. z Krynicy. Często były one pokazywane w telewizji i, mam nadzieję, jeszcze będą. A piękne książki, które napisała? Nigdy by nie powstały.

Źródło:Wspomnienia dr.Kwaśniewskiego zawarte w książce: "Tłuste życie"

phpBB [video]

.•*¨*•. :!: Przykład konkretny - no wiec co wreszcie optymalni jedzą? - link :!:

Przepisy :)
Inne przepisy
Jeszcze inne przepisy
Przepisy - Optymalni Poznań
Przepisy - Optymalni z Łomży
Kalkulator (podany przez quanta)
Przepis na życie - film
Wałęsa - film
Dr. Kwaśniewski - film
Kanał You Tube
Stronka dr.Kwaśniewskiego
Forum optymalnych
Książki dr.Kwaśniewskiego :czytaj:
Cukrzyca i inne - link
Tabele kaloryczne
Arkadie i inne informacje :telefon:
Stężenie ołowiu, kadmu i rtęci-wyniki badan cz I
Stężenie ołowiu, kadmu i rtęci-wyniki badan cz II
Gazeta optymalnych - Zielona Góra

Podstawą jest przeczytanie przynajmniej jednej książki dr.Kwaśniewskiego.
A jeśli ktoś jest chory to skonsultowanie się z lekarzem optymalnym.
:!: Bardzo ważne !!! Nie wolno mieszać rożnych diet !!!
:!:

quanta pisze:
Wciagam w diete pomalu rodzine. Mam kilka krolikow doswiadczalnych :lol: Szum w uszach,slabnacy wzrok jednego krolika,do wyleczenia ,zobaczymy,zobaczymy, czy dieta dziala :cwaniak:

Moge Cie zapewnic, ze dziala i to swietnie dziala.
Na DO jestem od kilkunastu lat juz kiedys pisalem i nie bede sie powtarzal jakie korzysci przynosi i z jakich chorob DO mnie wyciagnela.
Mysle, ze przeczytanie ksiaz dra. Kwasniewskiego to moze byc za malo i wlasnie przestrzegam przed popelnianiem bledow bo to moze sie zemscic i zniechecic ludzi do stosowania DO.
Dla ludzi zchorowanych polecam kontakt z lekarzem optymalnym, ktory pomoze wyjsc z choroby poprzez odpowiednia zmiane proporcji BTW.
Zycze sukcesow w stosowaniu Diety Optymalnej- na prawde warto.

Nie bardzo rozumiem co znaczy "wystarczy" Jestesmy jak sadze na stronie o dr. Kwasniewskim i odnioslem sie do postu o DO.

Dzieki cohen za rady, proces przestawiania na DO trwa u mnie troche dłużej (wieloletnie nawyki zywieniowe) trujaki odstawione. Z dziemi trochę problem (słodycze, pieczywo,) ale ratuje sie lodami i ciastem chetnie przez nich jedzonymi.

mam nadzieje, ze sa to lody i ciasta optymalne.

Awatar użytkownika

:)

Polecam bitą śmietanę z czekoladą :king:. Deser jak najbardziej optymalny :tak:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Mnie ostatnio fascynuje zależność diety od klimatu i pór roku. Wszyscy widzimy jak zmienia się przyroda, kiedy następują kolejne pory roku. Inaczej reaguje kiedy jest wiosna, co innego rośliny pobierają z gleby latem, a co innego jesienią.
My też takim zmianom podlegamy. Przecież jesteśmy także jej częścią(przyrody). Ja na przykład mam tak, że w lato pałaszuję ze smakiem duże ilości pomidorów. Dla odmiany zaś zimą zupełnie nie mam na nie ochoty. Mało tego na sam ich widok zbierają mnie mdłości i obrzydzenie.

Muszę przyznać, że z Kwaśniewskiego jestem trochę zielony. Więc pytanie: Czy Kwaśniewski uwzględnia czynnik pór roku i klimatu w swojej diecie? i jak to mniej więcej wygląda?

Witaj SpringGlory.
Napisales , ze jestes zielony z Kwasniewskiego.Nie wiem na ile jestes zielony wiec krotko przypomne;
Dr. Jan Kwasniewski opracowal diete tzw. Optymalną- jest to dieta oparta na wlasciwych proporcjach bialka, tluszczu i weglowodanow, tzw BTW.
Dieta Optymalna preferuje tluszcze i bialka zwierzece jako najlepsze(wg. jej tworcy) dla czlowieka.
Zywienie Optymalne to temat rzeka i jesli bylbys zainteresowany to oczywiscie zawsze mozna wrocic do tematu i rozwinac.
Kwasniewski daje zupelna dowolnosc w komponowaniu posilkow- oczywiscie dowolnosc ograniczona zalozeniami Diety Optymalnej.
Tak wiec jesli pytasz o pory roku to wlasciwie moglbys korzystac na tej diecie z produktow, ktore sa dostepne w roznych porach roku - wystarczy poznac skladniki produktow i cieszyc sie jedzeniem roznych fajnych rzeczy (sa tez tacy na tej diecie ktorzy jedza zeby zyc i nie zwracaja uwagi na wyrafinowany smak).
Osobiscie znam nawet kilku wegetarian,ktorzy staraja sie byc na tej diecie oczywiscie zastepujac tluszcze i bialka zwierzece roslinnymi.
Jesli chcialbys poznac DO troche glebiej to polecam wlasne kilkunastoletnie doswiadczenie - pozdrawiam

Awatar użytkownika

cohen pisze:
Osobiscie znam nawet kilku wegetarian,ktorzy staraja sie byc na tej diecie oczywiscie zastepujac tluszcze i bialka zwierzece roslinnymi.

Cohen, w zasadzie wegetarianie jedzą nie tylko warzywa i owoce ale tez jajka, sery, śmietanę i masło.

Duzo białka jest w serach :) Ale najlepsze białko jest w żółtku jajka :king: .
A jajko jest pochodzenia zwierzęcego ;)

Są rozni wegetarianie czyli tacy co nie dotkna niczego co pochodzi od zwierzat.
Co do bialka to faktycznie najlepsze bialko jest w zoltkach jaj.

Awatar użytkownika

cohen pisze:
Są różni wegetarianie czyli tacy co nie dotkną niczego co pochodzi od zwierząt.

Weganie.
Nie spożywają mleka, serów ani jaj. Niektórzy weganie uważają miód za produkt pochodzenia zwierzęcego i w związku z tym go nie jedzą.

Skoro im tak dobrze to niech robia co chca.
Ja zaufalem kiedys Kwasniewskiemu i b.dobrze na tym wyszedlem.
Co do wegan to mozna isc jeszcze dalej i nawet nie pic wody zrodlanej bo przeciez tam tez zyja jakies zwierzatka.
Mysle, ze ani ja ich ani oni mnie nie przekonaja do swoich racji - wiec wszelkie ataki i zlosliwosci z obu stron niczemu nie sluza.
Czlowiek tak na prawde zmienia nawyki (w tym zywieniowe) jesli sytuacja go smusi do tego, inne przypadki sa b.rzadkie.
Dlatego mysle, ze swiat jest na tyle duzy, ze miejsca wystarczy i dla wegetarian i dla optymalnych i dla wielu wielu innych. Chodzi tylko o to, zeby nie podstawiac sobie nogi nawzajem bo to niczemu nie sluzy.
Ale rozmawiac trzeba , sam chetnie wysluchalbym racji wegan , oprocz takich, ze jem biedne ,mordowane zwierzeta.

cohen pisze:
Ale rozmawiac trzeba , sam chetnie wysluchalbym racji wegan , oprocz takich, ze jem biedne ,mordowane zwierzeta.

Jak do tej pory to się nie sprawdziło bo ani biedne mordowane zwierzęta ani argumenty zdrowotne ani ekonomiczne nie dają rezultatów za wyjątkiem ataków na osoby które o tym pisały. Dlatego został zamknięty temat wegetarianizmu i inne. Nie musisz "słuchać" nowych argumentów bo ich nie ma, przeczytaj to co zostało już napisane.

Za pozwoleniem, zauwazylem, ze to wegetarianie, a zwl;aszcza w Twojej osobie atakuja tzw miesozercow ze szczegolnym uwzglednieniem DO.
Nie zauwazylem zeby teksty ktore pisalem byly obrazliwe czy napastliwe, natomiast Ty uznales sobie,ze nie sa potrzebne te rozmowy.
Mamy prawo jako uczastnicy tworzacy to forum jakby rozmawiac na tematy jakie chcemy- oczywiscie przy zachowaniu regulaminu

cohen pisze:
Za pozwoleniem, zauwazylem, ze to wegetarianie, a zwl;aszcza w Twojej osobie atakuja tzw miesozercow ze szczegolnym uwzglednieniem DO.
Nie zauwazylem zeby teksty ktore pisalem byly obrazliwe czy napastliwe, natomiast Ty uznales sobie,ze nie sa potrzebne te rozmowy.Mamy prawo jako uczastnicy tworzacy to forum jakby rozmawiac na tematy jakie chcemy- oczywiscie przy zachowaniu regulaminu

Może bez robienia offtopa ale napiszę pokrótce..., powiedziałem Ci o tym jak było i skończyło się to wielkimi kłótniami i atakami na forumowiczów. Jakoś wiele osób straciło przez to ochotę na pisanie na forum. Pewnie że macie prawo rozmawiać, problem z tym że to przestały być rozmowy.

cohen pisze:
Nie zauwazylem zeby teksty ktore pisalem byly obrazliwe czy napastliwe, natomiast Ty uznales sobie,ze nie sa potrzebne te rozmowy.Mamy prawo jako uczastnicy tworzacy to forum jakby rozmawiac na tematy jakie chcemy- oczywiscie przy zachowaniu regulaminu

No sory ale wypraszam sobie takie pomówienia...bo od tego właśnie zaczynasz.
Jak widać w temacie piszecie co chcecie, po prostu nie tolerujecie prostych argumentów.
Po raz ostatni proszę Ciebie o zaprzestanie prób poróżnienia i wywołania kolejnych bezsensownych sporów.
Może bez robienia offtopa ale napiszę pokrótce..., powiedziałem Ci o tym jak było i skończyło się to wielkimi kłótniami i atakami na forumowiczów. Jakoś wiele osób straciło przez to ochotę na pisanie na forum. Pewnie że macie prawo rozmawiać, problem z tym że to przestały być rozmowy.

ja nie generuje sporow- zobacz moje posty i pokaz jeden , w ktory zaczalem klotnie.
To sa pretensje do Ciebie bo ograniczasz rażąco wolnosc slowa na forum.
Zostaw ten post y przekonaj sie do jutra ilu ludzi mnie poprze.
Rozmawiam wiele z forumowiczami i prawie kazdy ma podobne zdanie i to sa pretensje kierowane prawie Wy;acznie do Ciebie

Awatar użytkownika

cohen pisze:
Na DO jestem od kilkunastu lat juz kiedys pisalem i nie bede sie powtarzal jakie korzysci przynosi i z jakich chorob DO mnie wyciagnela.

Wpisałeś się owszem, do tematu o wegetarianizmie. Nikt Cie tam nie znajdzie.

A ktoś nie zarejestrowany na tym forum tym bardziej.

Jest tu przecież na dzień dzisiejszy 2157 wszystkich tematów - w tym 29170 postów :king:.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Byłem na tej diecie 10 lat wstecz, jadłem sporo jajek,szpik,itd.
Czułem się świetnie,spałem 4 godz.wstawałem wypoczęty,potrafiłem wiele godzin skupiać uwagę nad jakimś zagadnieniem-ogromna jasność umysłu.
Dużo siły fizycznej,nie było w okolicy jeziora,którego bym nie przepłynął czasami po kilka razy tam i z powrotem.
Pewnego razu wybrałem się do mamy rowerem 12 km,pokonałem tą odległość w 25 minut cały czas na pełnym gazie.
Później ożeniłem się pojawiły się dzieci,sporo obowiązków,brak czasu dla siebie odszedłem od diety,popadłem w alkoholizm,zacząłem palić papierosy,pojawiły się problemy zdrowotne nadciśnienie 220/110 wylądowałem w szpitalu z potężnym krwotokiem z nosa (będzie pan brał tabletki na nadciśnienie do końca życia) oczywiście ku uciesze farmacji-teraz jestem po rozwodzie-żona nalegała,wcale jej się nie dziwię.

Wróciłem do diety ale mądrzejszy wtedy piłem jeszcze piwo,teraz nie palę już ponad trzy tygodnie i nie piję alkoholu.
Teoria na temat alkoholu,moja,z czego jest wytwarzany alkohol,tak z węglowodanów z białka i tłuszczu się alkoholu nie zrobi dlatego tak trudno jest być abstynentem,postanowiłem zmienić moje życie nikt tego za mnie nie zrobi nie jest lekko,ale wszystko jest w mojej głowie,tam jest problem i tam rozwiązanie.
Skąd się bierze nadciśnienie medycyna nie wie dlatego nazywa je samoistne,a ja wam powiem skąd się bierze.
Człowiek na śmieciowym jedzeniu do tego pijący po kilka piw dziennie na wolnym nawet 10 pozbawia organizm wszystkiego co potrzebne do jego funkcjonowania organizm przechodzi w tryb awaryjny zaopatruje w wartości odżywcze i w tlen tylko organy o najwyższych priorytetach czyli serce,mózg itd.
robi to zwężając naczynia krwionośne takie polecenia wysyła mózg,a leki na nadciśnienie maja za zadanie rozszerzyć naczynia i zablokować sygnały z mózgu to ja się pytam kto jest mądrzejszy mózg czy lekarze.
Jeszcze trzy tygodnie temu miałem ciśnienie 170/110 dzisiaj rano miałem 139/85.
Spożywam codziennie 5 żółtek surowych od swojskich kurek od mojej mamy,mój mózg jest zadowolony.Będę dawał kurkom wytłoki z prasy do oleju,to poprawi jeszcze jakość produktu finalnego.

Na żółtkach i wodzie możesz przeżyć całe życie,na wodzie i chlebie 6 tygodni dasz radę po 6 miesiącach umrzesz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC [letni]